Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-17, 21:26   #2911
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez BloodyRedRose Pokaż wiadomość
o jaaa, świetnie że piszesz, dzięki, nigdzie wcześniej jakoś tego nie wyszperałam...
najczęściej robię taką domową maskę:
miód+najzwyklejsza odżywka, łyżeczka cynamonu, łyżka/dwie soku z cytryny
Chcę uzyskać jeszcze trochę jaśniejszy odcień farbowanych, stąd te składniki. Czy ewentualnie zamiast odżywki dać tą maskę Kallosa?
Ktoś jest mi w stanie powiedzieć, czy na takich spranych farbowańcach złapie mi jasny brąz?...
Jak najbardziej możesz dać Kallosa zamiast odżywki. Kallosy są fajną bazą do kombinowania, bo mają z reguły dość proste składy.
A czemu właściwie dajesz cynamon? Nie słyszałam, żeby rozjaśniał czy wypłukiwał farbę. W ogóle niewiele wiem na temat właściwości cynamonu. Wiem tylko, że łatwo uczula

Pokaż zdjęcie, na którym lepiej widać farbowane. Dużo czerwieni jest?
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 21:52   #2912
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Hej, dawno mnie nie bylo Zaczynalam z wsciekle rudymi wlosami, niedawno minely dwa lata, mam juz wiekszosc swoich sredniobrazowych wlosow Ostatnio przy okazji wiekszej imprezy upielam wlosy u fryzjera i poprosilam o schowanie resztek odrostu (koncowki gornej warstwy), potem pekalam z dumy gdy znajomi chwalili moj kolor i mowili, ze mi super pasuje, a jedna dziewczyna spytala o kolor farby Wciaz sie denerwuje ze zostaly cale koncowki, ale jutro wybieram sie na ciecie wiec poleci kolejna ich warstwa

A raz na trzy-cztery miesiace klade sobie szamponetke, ktora wyczailam idealnie w kolorze naturalek, tak aby zakryc zlota poswiate

Edytowane przez LadyChatterbox
Czas edycji: 2016-03-17 o 21:54
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 22:00   #2913
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17 201
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez rockandrollqueen Pokaż wiadomość
Zresztą pokażę wam na zdjęciach.
1- zdjęcie z zeszłego roku, początki zapuszczania odrostu
2,3 - dzisiejsze, 11 m-cy bez farbowania, mam przedziałek mocno na bok, także z jednej strony wygląda to jakbym miała już swoje, z drugiej jest więcej jaśniejszych pasemek.
Super

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Zakręciłam dzisiaj loki na słomki Śmiesznie
Jak to się robi? Podoba mi się efekt
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 22:49   #2914
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

[1=60d64c77414195c3f1000bf c6e843f4303cd6908_5f3f007 4680ed;57532101]
Jak to się robi? Podoba mi się efekt[/QUOTE]

Choćby na tym filmiku jest to pokazane:
https://www.youtube.com/watch?v=Ba-bZmED_10
Trochę dużo czasu to zajmuje i na początku ciężko wyczuć, jak nakręcać pasma. Mnie z początku non stop spadały z tych słomek, po kilka razy musiałam nakręcać jedno.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 07:22   #2915
Yoriko 96
Raczkowanie
 
Avatar Yoriko 96
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: DE- Schleswig-Holstein
Wiadomości: 111
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
Hej, dawno mnie nie bylo Zaczynalam z wsciekle rudymi wlosami, niedawno minely dwa lata, mam juz wiekszosc swoich sredniobrazowych wlosow Ostatnio przy okazji wiekszej imprezy upielam wlosy u fryzjera i poprosilam o schowanie resztek odrostu (koncowki gornej warstwy), potem pekalam z dumy gdy znajomi chwalili moj kolor i mowili, ze mi super pasuje, a jedna dziewczyna spytala o kolor farby Wciaz sie denerwuje ze zostaly cale koncowki, ale jutro wybieram sie na ciecie wiec poleci kolejna ich warstwa

A raz na trzy-cztery miesiace klade sobie szamponetke, ktora wyczailam idealnie w kolorze naturalek, tak aby zakryc zlota poswiate
Juz sie nie moge doczekac, kiedy moje naturalne tak dlugie beda, ze bede mogla je na jednej linii sciac, pewnie dopiero za rok , ale nie ma co sie zalamywac, czas i tak minie, a w tej chwili moge sie cieszyc tym, ze gdy wlosy mam spiete w kucyk, badz kok, to z przodu mam juz tylko swoje !

Zauwazacie, ze naturalne wlosy maja zupelnie inna strukture jak te farbowance? Ja wyczuwam to na przyklad bardzo przy kapieli, zanim naloze odzywke. Po umyciu szamponem wlosy przy nasadzie sa takie sliskie, zas nizej juz tak troche chropowato.
I ogolnie wlosy mi sie szybciej przetluszczaja jak wczesniej, a zeszlam do trzech dni przed paroma miesiacami Teraz znowu po poltorej dnia mam przyklap na glowie, ale i tak chce moje naturalki, nie oddam juz ;3
No coz, cos za cos, za to, moje wloski nie beda juz tak intensywnej pielegnacji potrzebowaly, bo same z siebie beda piekne i zudownie nawilzone
__________________
Długosc:

5*10*15*20*25*30*35* 40*45*50*55*60*65*70

wlosomaniaczka: 1.1.2016
Yoriko 96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 09:37   #2916
2cfaa0a5c37026ea4ab814c74c2acc8bc9bbc2c1
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 099
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Odczuwanie różnicy w kondycji jest różne. Ostatnio farbowane niewiele różnią się w dotyku od naturalnych, tylko trochę wyczuwam suchość na końcówkach, ale nie są jeszcze rozdwojone. Jedyne, co mnie irytuje, to skłonność do wywijania się pasm przy twarzy na zewnątrz. Tutaj najbardziej nie mogę się doczekać, aż będą całe naturalne i będą ładnie wywijać się lekko do środka. Są też bardziej wrażliwe na wilgoć w powietrzu i deszcz
2cfaa0a5c37026ea4ab814c74c2acc8bc9bbc2c1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 11:20   #2917
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Nigdy w życiu nie doświadczyłam wywijania się włosów na zewnątrz. Nie wiedziałam nawet, że to się dzieje "ot tak". Zawsze myślałam, że ktoś je tak sobie wymodelował
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-18, 11:22   #2918
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Nigdy w życiu nie doświadczyłam wywijania się włosów na zewnątrz. Nie wiedziałam nawet, że to się dzieje "ot tak". Zawsze myślałam, że ktoś je tak sobie wymodelował
Mnie sie czesto od wilgoci na zewnatrz wywijaja
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 13:08   #2919
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Też kiedyś na to narzekałam. Teraz końce mam raczej zdrowe i nic a nic się nie wywijają
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 13:23   #2920
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

No mnie się wywijają jak głupie, ale zawsze do środka albo skręcają się w taki duuży rulon.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 13:56   #2921
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Ja jutro idę na podcięcie. Mam nadzieję że nie trzeba będzie ciąć dużo z długości, a bardziej z objętości
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-18, 16:26   #2922
BloodyRedRose
Raczkowanie
 
Avatar BloodyRedRose
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 46
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Jak najbardziej możesz dać Kallosa zamiast odżywki. Kallosy są fajną bazą do kombinowania, bo mają z reguły dość proste składy.
A czemu właściwie dajesz cynamon? Nie słyszałam, żeby rozjaśniał czy wypłukiwał farbę. W ogóle niewiele wiem na temat właściwości cynamonu. Wiem tylko, że łatwo uczula

Pokaż zdjęcie, na którym lepiej widać farbowane. Dużo czerwieni jest?
przeczytałam gdzieś, że cynamon też ma jakieś właściwości rozjaśniające... a nawet jeśli nie, to trudno :P jakoś włosom nie zaszkodził raczej i ładnie pachnie

dodam jeszcze zdjęcia. robiłam je przy oknie, w świetle dziennym, ale miałam wrażenie, jakby za każdym zdjęciem te kolory były inne...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20160318_171517.jpg (92,6 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20160318_171700.jpg (110,8 KB, 21 załadowań)
__________________
No farewell could be the last one, if you long to meet again
BloodyRedRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 08:32   #2923
Yoriko 96
Raczkowanie
 
Avatar Yoriko 96
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: DE- Schleswig-Holstein
Wiadomości: 111
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Mam pytania do was, jako ze jestem w poszukiwaniu mojego idealnego oleju.
Jaki jest wasz ulubiny olej?
Jakie macie wlosy (proste/krecone, szybko rozdwajajace sie/nawilzone, naturalne/farbowane)
Jaki efekt u was wywoluje (poprawienie skretu, wyprostowanie, dociazenie, puch itd)

Ja moze zaczne od siebie, ze mojego idealnego nie znalazlam, uzywalam oliwy, arganowego, teraz lniany
Wlosy mam proste i takiego efektu oczekuje od oleju, ktory dociazy moje wlosy i wygladzi (oliwa puszyla, arganowy nie robil pratkycznie nic, lniany uzywam jeszcze za krotko, ale mieszane uczucia mam), w polowie naturalne(skora glowy) i farbowane/rozjasniane (dol), sklonnosci do rozdwajania, ale w miare nawilzone
Jak wspominalam, jestem w poszukiwaniu mojego idealnego oleju, dlatego licze na was
__________________
Długosc:

5*10*15*20*25*30*35* 40*45*50*55*60*65*70

wlosomaniaczka: 1.1.2016
Yoriko 96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 09:22   #2924
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez rockandrollqueen Pokaż wiadomość
Zresztą pokażę wam na zdjęciach.
1- zdjęcie z zeszłego roku, początki zapuszczania odrostu
2,3 - dzisiejsze, 11 m-cy bez farbowania, mam przedziałek mocno na bok, także z jednej strony wygląda to jakbym miała już swoje, z drugiej jest więcej jaśniejszych pasemek.
Też noszę przedziałek z boku i różnica w widocznej długości odrostu jest znaczna, ale moim zdaniem całkiem ciekawie to wygląda. Za to jak robię przedziałek na środku to moje włosy są nagle sporo ciemniejsze, bo nierozjaśnione przez słońce

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Tylko że ja mam odżywkę, a nie maskę.
Jakoś mi nie podeszły te maski Elseve. Mam wrażenie, że odżywki im się lepiej udają.
Przeczytałam co chciałam przeczytać A ja akurat lubię tę jedną maskę, tak poza tym to nie lubię ani szamponów, ani odżywek, ani innych masek Elseve. Jakoś mi nie służą.

Fajne loczki Mnie się ostatnio nie chce bawić w kręcenie, ale jeśli już, to używam grubej lokówki albo magic leverag. Chętnie bym kiedyś kupiła curlformers, bo widziałam, że mają je w wersji długiej i szerokiej. Dobrze Ci się te loczki trzymają?

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
Wciaz sie denerwuje ze zostaly cale koncowki, ale jutro wybieram sie na ciecie wiec poleci kolejna ich warstwa
Oo, to już niedługo pewnie będziesz miał całe swoje? Super!

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Ja jutro idę na podcięcie. Mam nadzieję że nie trzeba będzie ciąć dużo z długości, a bardziej z objętości
Powodzenia! Wstaw później zdjęcia

Cytat:
Napisane przez Yoriko 96 Pokaż wiadomość

Ja moze zaczne od siebie, ze mojego idealnego nie znalazlam, uzywalam oliwy, arganowego, teraz lniany
Wlosy mam proste i takiego efektu oczekuje od oleju, ktory dociazy moje wlosy i wygladzi (oliwa puszyla, arganowy nie robil pratkycznie nic, lniany uzywam jeszcze za krotko, ale mieszane uczucia mam), w polowie naturalne(skora glowy) i farbowane/rozjasniane (dol), sklonnosci do rozdwajania, ale w miare nawilzone
Jak wspominalam, jestem w poszukiwaniu mojego idealnego oleju, dlatego licze na was
Wypróbuj może sezam? U mnie dociążał i wygładzał. Mam dosyć mocno porowate fale.

Mnie jest ciężko powiedzieć, jaki olej jest moim ulubionym. Uwielbiam kokos i oleje na jego bazie: Vatikę i monoi (monoi działa chyba najlepiej, chociaż olej kokosowy ze świeżego miąższu też mi pasował), poza tym bardzo lubiłam macadamię, meadowfoam, morelę, ryżowy, winogronowy, sezam właśnie. No i rycynowy w połączeniu z żelem aloesowym Pewnie trochę tego jeszcze było, ale teraz już nawet nie pamiętam.

Tylko, że u mnie jednak najbardziej widoczny efekt jest po zastosowanych masach i odżywkach, oleje stosuję bardziej profilaktycznie
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 09:31   #2925
2cfaa0a5c37026ea4ab814c74c2acc8bc9bbc2c1
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 099
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez Yoriko 96 Pokaż wiadomość
Mam pytania do was, jako ze jestem w poszukiwaniu mojego idealnego oleju.
Jaki jest wasz ulubiny olej?
Jakie macie wlosy (proste/krecone, szybko rozdwajajace sie/nawilzone, naturalne/farbowane)
Jaki efekt u was wywoluje (poprawienie skretu, wyprostowanie, dociazenie, puch itd)

Ja moze zaczne od siebie, ze mojego idealnego nie znalazlam, uzywalam oliwy, arganowego, teraz lniany
Wlosy mam proste i takiego efektu oczekuje od oleju, ktory dociazy moje wlosy i wygladzi (oliwa puszyla, arganowy nie robil pratkycznie nic, lniany uzywam jeszcze za krotko, ale mieszane uczucia mam), w polowie naturalne(skora glowy) i farbowane/rozjasniane (dol), sklonnosci do rozdwajania, ale w miare nawilzone
Jak wspominalam, jestem w poszukiwaniu mojego idealnego oleju, dlatego licze na was
Ja mam włosy proste, które często na końcach delikatnie falują. Najlepiej sprawdził się zwykły, poczciwy olej słonecznikowy. U mnie dość konkretnie wygładza włosy i daje efekt "wow" i jak już zdenkuję olej rzepakowy (swoją drogą też sprawdza się nieźle), na którym smażę, to biorę słonecznikowy

Lubię oliwkę Babydream w niebieskim opakowaniu. Sprawia, że włosy są miękkie i wygładzone, zwłaszcza kiedy przytrzymam trochę dłużej.

Miałam też rycynowy i również go polecam, choć jego użytkowanie jest dość upierdliwe
2cfaa0a5c37026ea4ab814c74c2acc8bc9bbc2c1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 09:59   #2926
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17 201
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Choćby na tym filmiku jest to pokazane:
https://www.youtube.com/watch?v=Ba-bZmED_10
Trochę dużo czasu to zajmuje i na początku ciężko wyczuć, jak nakręcać pasma. Mnie z początku non stop spadały z tych słomek, po kilka razy musiałam nakręcać jedno.
Dzięki
Muszę ogarnąć jak się je przypina
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 10:39   #2927
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez BloodyRedRose Pokaż wiadomość
dodam jeszcze zdjęcia. robiłam je przy oknie, w świetle dziennym, ale miałam wrażenie, jakby za każdym zdjęciem te kolory były inne...
Nie wydaje mi się, żeby jasny brąz dobrze przykrył ten kolor. Możesz spróbować, na pewno trochę go przygasi. Musisz tylko ocenić, czy te włosy są bardziej czerwone, czy bardziej fioletowe, bo po zdjęciach ciężko stwierdzić. Jak czerwone - weź np. 5.00 (pogłębiona natura) lub szukaj tzw. kolorów metalicznych (Koleston je chyba posiada - 2 po kropce). Jeśli są fioletowe - weź jakiś złoty brąz, z 3 po kropce. Może mieć coś więcej, ale fajnie jak złoto właśnie się pojawi.

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Fajne loczki Mnie się ostatnio nie chce bawić w kręcenie, ale jeśli już, to używam grubej lokówki albo magic leverag. Chętnie bym kiedyś kupiła curlformers, bo widziałam, że mają je w wersji długiej i szerokiej. Dobrze Ci się te loczki trzymają?
Ja nie mam lokówki właśnie. A chciałam wypróbować ten patent na słomki i zobaczyć, jak będę wyglądać.
Loki się trzymały cały wieczór i noc (ale nie wychodziłam z domu, więc nie wiem, czy np. wiatr by wytrzymały) i wyglądały na nienaruszone. Ale nocy już kompletnie nie przetrwały. Od spodu miałam całkiem proste włosy, a po wierzchu drobne falki - jak po warkoczykach.

[1=60d64c77414195c3f1000bf c6e843f4303cd6908_5f3f007 4680ed;57598936]Dzięki
Muszę ogarnąć jak się je przypina [/QUOTE]

No z tym jest trochę zabawy
I faktycznie trzeba się przygotować na ten przyklap przy przedziałku. Miałam dokładnie taki sam jak ta dziewczyna z filmiku. Nie wiem, czy da się nakręcić włosy tak, żeby były ładnie uniesione wszędzie.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 11:20   #2928
BloodyRedRose
Raczkowanie
 
Avatar BloodyRedRose
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 46
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

[QUOTE=martaakow;57600956]Nie wydaje mi się, żeby jasny brąz dobrze przykrył ten kolor. Możesz spróbować, na pewno trochę go przygasi. Musisz tylko ocenić, czy te włosy są bardziej czerwone, czy bardziej fioletowe, bo po zdjęciach ciężko stwierdzić. Jak czerwone - weź np. 5.00 (pogłębiona natura) lub szukaj tzw. kolorów metalicznych (Koleston je chyba posiada - 2 po kropce). Jeśli są fioletowe - weź jakiś złoty brąz, z 3 po kropce. Może mieć coś więcej, ale fajnie jak złoto właśnie się pojawi.


hm, skompikowanie to wszystko brzmi, ale pewnie niedlugo się zdecyduję, zeby sprobowac...
powiedzialabym, ze baza tego koloru jest raczej czerwona, nawet jak mi to farbowali to mowili, ze to jest fiolet wlasnie mieszany z jakas czerwienia czy bazą jest czerwien. Wiem, ze i tak identycznego z naturą nie uzyskam, ale zalezy mi zeby chociaz byl kontrast brąz-brąz, a nie brąz - bordo, jak teraz...
rozejrzę się za takimi numerkami jak mowisz, dziękuję




a co do olejow, to jeszcze sie na zaden nie zdecydowalam, choc rycynowy mi chodzi po glowie juz od paru tygodni...
slyszalam tez ze musztardowy (z gorczycy) jest dobry na porost wlosow, ale czy taki sie w ogole znajdzie gdzies? wszedzie widuje tylko arganowe, z pestek winogron i lniane...
__________________
No farewell could be the last one, if you long to meet again
BloodyRedRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 11:38   #2929
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17 201
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
No z tym jest trochę zabawy
I faktycznie trzeba się przygotować na ten przyklap przy przedziałku. Miałam dokładnie taki sam jak ta dziewczyna z filmiku. Nie wiem, czy da się nakręcić włosy tak, żeby były ładnie uniesione wszędzie.
Wydaje mi się, że ciężar włosów po ich nakręceniu może powodować ten przyklap przy nasadzie
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-19, 12:25   #2930
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

[1=60d64c77414195c3f1000bf c6e843f4303cd6908_5f3f007 4680ed;57603481]Wydaje mi się, że ciężar włosów po ich nakręceniu może powodować ten przyklap przy nasadzie [/QUOTE]

Ja jeszcze się zastanawiam, czy nie spróbować ewentualnie tak, że te pasma przy przedziałku zakręcić praktycznie NA przedziałku. Żeby nie przylegały do głowy w centrum pasma, tylko żeby ten punkt przylegania przesunąć na bok - maksymalnie do linii przedziałka.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 12:26   #2931
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez BloodyRedRose Pokaż wiadomość

a co do olejow, to jeszcze sie na zaden nie zdecydowalam, choc rycynowy mi chodzi po glowie juz od paru tygodni...
slyszalam tez ze musztardowy (z gorczycy) jest dobry na porost wlosow, ale czy taki sie w ogole znajdzie gdzies? wszedzie widuje tylko arganowe, z pestek winogron i lniane...
Musztardowy można dostać np. w sklepach z produktami indyjskimi. Helfy, Deesis. Może masz gdzieś stacjonarny sklep tego typu? Ja akurat musztardowego nie wypróbowałam jeszcze, ale też słyszałam pozytywne opinie na jego temat.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 12:27   #2932
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez BloodyRedRose Pokaż wiadomość
hm, skompikowanie to wszystko brzmi, ale pewnie niedlugo się zdecyduję, zeby sprobowac...
powiedzialabym, ze baza tego koloru jest raczej czerwona, nawet jak mi to farbowali to mowili, ze to jest fiolet wlasnie mieszany z jakas czerwienia czy bazą jest czerwien. Wiem, ze i tak identycznego z naturą nie uzyskam, ale zalezy mi zeby chociaz byl kontrast brąz-brąz, a nie brąz - bordo, jak teraz...
rozejrzę się za takimi numerkami jak mowisz, dziękuję
To nie jest skomplikowane wcale
Pogłębioną naturę ma prawie każda profesjonalna marka. Odcienie metaliczne (na bazie zielonego pigmentu) są trudniej spotykane.
Popatrz sobie. Wiadomo - kolor nie wyjdzie idealnie, ale na pewno różnica będzie mniejsza
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 12:30   #2933
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17 201
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Ja jeszcze się zastanawiam, czy nie spróbować ewentualnie tak, że te pasma przy przedziałku zakręcić praktycznie NA przedziałku. Żeby nie przylegały do głowy w centrum pasma, tylko żeby ten punkt przylegania przesunąć na bok - maksymalnie do linii przedziałka.
To spróbuj i daj znać bo jestem ciekawa
Ja na razie chyba nawet nie będę próbowała bo nie mam słomek w domu a po drugie wydaje mi się, że nie ogarnę
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 12:36   #2934
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Ja dzis przezylam zalamanie nerwowe Moja mama poszla do fryzjera na farbe. Pietnascie razy mowilam, zeby nie dala sobie zrobic cieplego koloru. Do cery mega naczynkowatej i ziemistej, plus podkrazonych oczu i czarnych brwi/rzes (mocna oprawa) babka dobrala jej mega cieply rudo-braz. Wyglada koszmarnie, ale staram sie byc mila wiec ograniczam jej informacje, ze nie zaplacilabym ani grosza za takie partactwo. Naturalnie ma czarne jak smola.

Edytowane przez LadyChatterbox
Czas edycji: 2016-03-19 o 12:37
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 12:46   #2935
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

[1=60d64c77414195c3f1000bf c6e843f4303cd6908_5f3f007 4680ed;57605521]To spróbuj i daj znać bo jestem ciekawa
Ja na razie chyba nawet nie będę próbowała bo nie mam słomek w domu a po drugie wydaje mi się, że nie ogarnę [/QUOTE]

Ale ja już chyba nie będę próbować
Nie mam do takich rzeczy cierpliwości, a poza tym jednak to za drobne loczki dla mnie. Muszę wypróbować coś, co daje trochę grubsze.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 13:11   #2936
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17 201
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Ale ja już chyba nie będę próbować
Nie mam do takich rzeczy cierpliwości, a poza tym jednak to za drobne loczki dla mnie. Muszę wypróbować coś, co daje trochę grubsze.
A jakby nakręcać szersze pasma włosów hm hm hm
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 13:44   #2937
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

[1=60d64c77414195c3f1000bf c6e843f4303cd6908_5f3f007 4680ed;57607011]A jakby nakręcać szersze pasma włosów hm hm hm [/QUOTE]

Ale słomki będą wtedy do niczego. Nawet takie cienkie się trudno nawija, bo się łamią w trakcie. Chyba że ma się takie grubsze, sztywne słomki, ja miałam takie łatwo łamiące.
Wolę spróbować czegoś innego. Słomki jednak nie wydają mi się najbardziej przyjazne we współpracy
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 14:02   #2938
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Jestem już po podcięciu i mega się cieszę, że się zdecydowałam Fryzjerka obcięła mi z długości może 1cm bo nie miałam zniszczonych końcówek, ale dużo z objętości, więc włosy są lżejsze i pewnie lepiej będą się układać. No i kolejne farbowane pasemka poszły pod nożyczki Z grzywką tak samo, ale ją mam już w 100% naturalną. Fryzjerka bardzo chwaliła mój naturalny kolor Teraz tylko zapuścić jakieś 5cm

---------- Dopisano o 15:02 ---------- Poprzedni post napisano o 15:01 ----------

W ogóle to myślę sobie, że gdyby nie ten wątek, to na pewno nie wytrwałabym tych prawie 11 miesięcy
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 14:11   #2939
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Jestem już po podcięciu i mega się cieszę, że się zdecydowałam Fryzjerka obcięła mi z długości może 1cm bo nie miałam zniszczonych końcówek, ale dużo z objętości, więc włosy są lżejsze i pewnie lepiej będą się układać. No i kolejne farbowane pasemka poszły pod nożyczki Z grzywką tak samo, ale ją mam już w 100% naturalną. Fryzjerka bardzo chwaliła mój naturalny kolor Teraz tylko zapuścić jakieś 5cm

---------- Dopisano o 15:02 ---------- Poprzedni post napisano o 15:01 ----------

W ogóle to myślę sobie, że gdyby nie ten wątek, to na pewno nie wytrwałabym tych prawie 11 miesięcy
Pokazuj włosy
A 5 cm to chwila!
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 14:13   #2940
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Nie mam aparatu Zrobię fotki na rocznicę
No właśnie przy krótkich włosach te 5-7cm to dużo, bo ciężko jest zapuścić - fryzura bardzo łatwo traci kształt
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-14 13:21:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:02.