PWSZ czy Uniwerek ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-06, 13:09   #1
Hudymka
Przyczajenie
 
Avatar Hudymka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 7
Post

PWSZ czy Uniwerek ?


Zastanawiam się nad wyborem studiów w kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, jednak niewiem, czy wybrać PWSZ w Nysie czy Uniwersytet Opolski... Co o tym sądzicie ? Czym różnią się te dwie szkoły, które możecie mi polecic ?
Hudymka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 14:02   #2
vicky7
Zadomowienie
 
Avatar vicky7
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 329
Dot.: PWSZ czy Uniwerek ?

Tych dwóch konkretnych szkół nie znam, ale ogólnie większość ludzi myśli, że Uniwersytet jest o wiele lepszy od PWSZ itp. Bo to prestiż, myślą, że wyższy poziom itp. Jak pracodawcy na to patrzą, nie mam pojęcia.

Ja skończyłam PWSZ i wiem, że mieliśmy wyższy poziom niż ten sam kierunek na UJ, mimo, że mieliśmy zajęcia z tymi samymi wykładowcami. Na UJ odpuszczali, a nas na PWSZ tępili. Często jest tak, że na Uniwersytet jest się ciężko dostać, ale jak już się dostaniesz, to łatwo jest się utrzymać.

Jak jest na tych uczelniach o których mówisz i na tym kierunku, nie wiem. Wiem tylko jak było u mnie
vicky7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 14:19   #3
nimfetkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 8
Dot.: PWSZ czy Uniwerek ?

Myślę, że pracodawcy wolą absolwentów Uniwersytetów niż PWSZ. Wielu ludzi uważa, że w Wyższych Szkołach wykształcenie się kupuje, a nie zdobywa. Może to niesprawiedliwe, ale cóż...świata się nie zmieni
nimfetkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 18:14   #4
Shandusia
Wtajemniczenie
 
Avatar Shandusia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 583
GG do Shandusia
Dot.: PWSZ czy Uniwerek ?

Cytat:
Napisane przez nimfetkaa Pokaż wiadomość
Myślę, że pracodawcy wolą absolwentów Uniwersytetów niż PWSZ. Wielu ludzi uważa, że w Wyższych Szkołach wykształcenie się kupuje, a nie zdobywa. Może to niesprawiedliwe, ale cóż...świata się nie zmieni
PWSZ to szkoła państwowa i bezpłatna

---------- Dopisano o 17:14 ---------- Poprzedni post napisano o 17:12 ----------

Cytat:
Napisane przez vicky7 Pokaż wiadomość
Tych dwóch konkretnych szkół nie znam, ale ogólnie większość ludzi myśli, że Uniwersytet jest o wiele lepszy od PWSZ itp. Bo to prestiż, myślą, że wyższy poziom itp. Jak pracodawcy na to patrzą, nie mam pojęcia.

Ja skończyłam PWSZ i wiem, że mieliśmy wyższy poziom niż ten sam kierunek na UJ, mimo, że mieliśmy zajęcia z tymi samymi wykładowcami. Na UJ odpuszczali, a nas na PWSZ tępili. Często jest tak, że na Uniwersytet jest się ciężko dostać, ale jak już się dostaniesz, to łatwo jest się utrzymać.

Jak jest na tych uczelniach o których mówisz i na tym kierunku, nie wiem. Wiem tylko jak było u mnie
A jaki kierunek i gdzie jeśli mogę zapytać?
Shandusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 22:56   #5
dzolls
Zakorzenienie
 
Avatar dzolls
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bad Königsdorff
Wiadomości: 5 676
Dot.: PWSZ czy Uniwerek ?

Cytat:
Napisane przez vicky7 Pokaż wiadomość
Tych dwóch konkretnych szkół nie znam, ale ogólnie większość ludzi myśli, że Uniwersytet jest o wiele lepszy od PWSZ itp. Bo to prestiż, myślą, że wyższy poziom itp. Jak pracodawcy na to patrzą, nie mam pojęcia.

Ja skończyłam PWSZ i wiem, że mieliśmy wyższy poziom niż ten sam kierunek na UJ, mimo, że mieliśmy zajęcia z tymi samymi wykładowcami. Na UJ odpuszczali, a nas na PWSZ tępili. Często jest tak, że na Uniwersytet jest się ciężko dostać, ale jak już się dostaniesz, to łatwo jest się utrzymać.

Jak jest na tych uczelniach o których mówisz i na tym kierunku, nie wiem. Wiem tylko jak było u mnie
Dokładnie się z tym zgadzam. Na PWSZ miałam znacznie lepszy poziom niż koleżanki z uniwerka, co więcej, idąc na praktyki, bardzo pochlebnie się wszyscy wypowiadali nt mojej uczelni.
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


curl it, baby!
dzolls jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 10:51   #6
wiola _
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2
Dot.: PWSZ czy Uniwerek ?

Witam,
w następnym roku chciałabym pójść na Administrację do PWSZ w Wałbrzychu. Słyszałam i czytałam bardzo dużo opinii negatywnych na temat tej uczelni np że słaby poziom itp Jeśli jest tu ktoś kto aktualnie się tam uczy lub skończył tę szkolę bardzo proszę o opowiedzenie trochę jak to tam jest naprawdę, będę bardzo wdzięczna
wiola _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 21:35   #7
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 510
Dot.: PWSZ czy Uniwerek ?

Mam doświadczenie w obu, bo licencjat robiłam na PWSZ a mgr kończę na uniwerku.
Zdecydowanie więcej praktyki i bardziej rozbudowane projekty miałam na PWSZ, na uniwerku spotkałam się głównie z suchą teorią, praktyczniejsze zajęcia miałam specjalnościowe ale tutaj też: przedmiot różniący się końcówkami w nazwie, ten sam, i co? Oczywiście oceny nie przepisali, bo jak toooo, z PWSZ?? pffff Projekt jaki robiłam na ten przedmiot na uniwerku był żałosny, na PWSZ to naprawdę było roboty
Ponadto na PWSZ miałam wykładowców z wielu różnych uniwerków i pewnej polibudy
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-11, 00:55   #8
Eshi
Zadomowienie
 
Avatar Eshi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 765
Dot.: PWSZ czy Uniwerek ?

Cytat:
Napisane przez Hudymka Pokaż wiadomość
Zastanawiam się nad wyborem studiów w kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, jednak niewiem, czy wybrać PWSZ w Nysie czy Uniwersytet Opolski... Co o tym sądzicie ? Czym różnią się te dwie szkoły, które możecie mi polecic ?
Zgadzam się z vicky7, również jestem na PWSZ, na kierunku technicznym i nawet sam wykładowca ostatnio stwierdził, że na PWSZ jest wyższy poziom, bo są to kierunki typowo zawodowe, a nic lepiej nie przygotuje niż zawodówka-praktyka i teoria.
__________________
"W nocy, gdy cały dom już śpi. Stukostrachy, Stukostrachy pukają do drzwi. Chciałbym stąd uciec, lecz boję się, że Stukostrach zabierze mnie."

www.pustamiska.pl

www.karmimypsiaki.pl

Edytowane przez Eshi
Czas edycji: 2012-12-30 o 18:54
Eshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:38.