Ciaza! Prywatnie czy na nfz? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-13, 10:39   #1
Ula2306
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4

Ciaza! Prywatnie czy na nfz?


Drogie Panie! Jestem w ciazy, lekarz stwierdzil, ze to 7 tydzien (on obliczal na podstawie miesiaczki, ja wiem, ze dopiero zaczelam maksymalnie tydzien 5). Zbadal mnie i kazal zrobic badania (krew, mocz, itp.). Wizyty zawsze mam na nfz, wiec na badania tez sie tak zapisalam. U lekarza w sprawie ciazy bylam w ostatni wtorek. Badania mam na przyszly czwartek. Lekarz powiedzial, ze zrobie badania i zalozymy karte ciazy. Nie wiem czy zalozy te karte ciazy po wynikach (ktore beda po jakims kolejnym tygodniu) czy moze od razu. Jak na razie wyglada to tak, ze wszystko sie wlecze, a ja nie mialam zadnego usg, zeby tak naprawde potwierdzic te ciaze na 100%, dowiedziec sie na kiedy mamy mniej wiecej termin i w ogole czy wszystko idzie w miare ok. Powiedzcie, czy takie tempo nie wplynie zle na dziecko? Chcialabym to wszystko robic prywatnie, ale nie jest mnie stac, aby placic za wszystko prywatnie. Tym bardziej, ze co miesiac z mojej pensji zabieraja nie mala sumke na taka opieke zdrowotna. Napiszcie jak to bylo u was?
Ula2306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-13, 12:42   #2
Niekonwencjonalna_blog
ŁYSA_MÓWI
 
Avatar Niekonwencjonalna_blog
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 86
Dot.: Ciaza! Prywatnie czy na nfz?

Na początku ciąży naprawdę nie ma potrzeby robić co chwila usg, częste nie jest wskazane. To się nie wlecze - to normalne terminy i normalny czas. Oprócz Ciebie są też inne kobiety w ciąży i bez ciąży,.
Ale jak chcesz na już, zawsze możesz iść prywatnie
__________________
Zapraszam na swojego bloga, który jest wsparciem mojej terapii z depresją i pomocą wyjścia z trudnego dzieciństwa.

http://lysamowi.pl
Niekonwencjonalna_blog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-13, 14:43   #3
Ula2306
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4
Dot.: Ciaza! Prywatnie czy na nfz?

Moze troche panikuje, bo to moja pierwsza ciaza. Nie chodzi mi o to, ze powinni sie mna zajmowac natychmiastowo, bo jestem jakas wyjatkowa, czy w ogole, aby robiono mi usg co wizyte. Moze po prostu z braku doswiadczenia, myslalam, ze jesli chodzi o ciaze, to robi sie cos wiecej, niz tylko wkladanie palcow w pochwe i uciskanie brzucha.

No, ale dzieki za odpowiedz
Ula2306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-13, 15:44   #4
79 Marta
Wtajemniczenie
 
Avatar 79 Marta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 066
Dot.: Ciaza! Prywatnie czy na nfz?

Myślę, ze jest ok. Na tak wczesnej ciąży chyba niewielu robi USG, pewnie zrobi na kolejnej wizycie- wtedy juz widać bijące serduszko. Powodzenia!
Ja chodziłam prywatnie, bankrutowałam na wizyty i płaciłam za wszystkie badania. Więc nie polecam. Na NFZ pewnie też są sensowni lekarze.
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO...
79 Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 15:42   #5
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Ciaza! Prywatnie czy na nfz?

Jak jesteś w 7 tc to wszystko się dobrze toczy. U mnie było tak samo. Najpierw badania, potem USG i serduszko i dopiero karta ciąży

I też się niecierpliwiłam, więc w międzyczasie poszłam na jedną wizytę prywatnie Teraz mam wizyty co miesiąc a jestem w 17tc.
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-17 16:42:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:25.