Intercyza i testy na ojcostwo. - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Pokaż wyniki sondy: Partner zapowiada testy DNA dziecku, które mu kiedyś urodzisz i żąda intercyzy.
akceptujesz wszystko 11 11,96%
tylko intercyzę 31 33,70%
tylko testy 5 5,43%
nic z tych rzeczy 45 48,91%
Głosujący: 92. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-09, 22:17   #211
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Intercyza i testy na ojcostwo.

Nie czytałam wątku, odpowiem na pytanie z pierwszego posta:
Teoretycznie zaakceptowałabym tylko intercyzę, ale gdyby mi jednocześnie z tymi testami wyskoczył to i tak kazałabym spadać.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 22:25   #212
201607040950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 7 272
Dot.: Intercyza i testy na ojcostwo.

Cytat:
Napisane przez tarkowska Pokaż wiadomość
A nie, to ja to w ogóle o autorze i jego argumentach nie rozmawiam. Pardon, ale wcięłam się do dyskusji ogólnej o testach na którejś tam stronie i teoretyzuję na temat takiej sytuacji w życiu.
Bo ja wiem? Jego pomysł został dość ciepło przyjęty.
201607040950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 22:31   #213
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: Intercyza i testy na ojcostwo.

Cytat:
Napisane przez tarkowska Pokaż wiadomość
Dałabyś w twarz, gdyby powiedział Ci o tym przed rozpoczęciem wspólnego życia? No nie wiem. Dla mnie to dwa odmienne "sensy".
sens jest taki sam: chcę/będę chciał sprawdzić czy się nie puściłaś.
dałabym w twarz za samo sugerowanie mi tego. jeśli ktoś od początku zakłada, że będę zdradzającą suką, jeszcze próbującą wmanewrować go w nie swoje dziecko, to w ogóle byśmy wspólnego życia nie zaczęli.

Cytat:
Przy obecnych regulacjach prawnych, i analizie statystyk, to nie jest taki śmiech na sali. Przywiązanie i tysiące łożone na wychowanie cudzego dziecka. Naprawdę zazdroszczę tym, którzy mają związki pełne zaufania w dwie strony. Ja wolę ostrożność w szafowaniu takimi słowami jak "nigdy" czy "zawsze", a w tej konkretnej sytuacji staram się zrozumieć punkt siedzenia drugiej strony.

Niemniej rozumiem też Wasze zdanie.
nie wiem o jakich statystykach mówisz [mogę jakiś link?], ale jeśli ktoś żyje w ciągłej obawie, że partnerka go zdradza, albo na wstępnie zakłada, że tak może się stać, to chyba powinien najpierw wyleczyć paranoję, a dopiero potem ładować się w związek.
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 22:41   #214
tarkowska
Zadomowienie
 
Avatar tarkowska
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1 552
Dot.: Intercyza i testy na ojcostwo.

Cytat:
Napisane przez Grin Pokaż wiadomość
sens jest taki sam: chcę/będę chciał sprawdzić czy się nie puściłaś.
dałabym w twarz za samo sugerowanie mi tego. jeśli ktoś od początku zakłada, że będę zdradzającą suką, jeszcze próbującą wmanewrować go w nie swoje dziecko, to w ogóle byśmy wspólnego życia nie zaczęli.

nie wiem o jakich statystykach mówisz [mogę jakiś link?], ale jeśli ktoś żyje w ciągłej obawie, że partnerka go zdradza, albo na wstępnie zakłada, że tak może się stać, to chyba powinien najpierw wyleczyć paranoję, a dopiero potem ładować się w związek.
No i o to mi chodzi. Nie masz obowiązku spotykania się z kimś takim, ale każdy ma prawo do swoich "paranoi". A jeśli przedstawia to "na wstępie", to chyba w porządku. W tym wypadku ktoś chce mieć stuprocentową pewność, dotyczącą więzi łączącej go z dzieckiem, na papierze.

Szacunki dotyczące nieświadomości wychowywania obcego dziecka - miał być co 10 rzekomo. Ale sprawdziłam - podobno to ściema na resorach, a ktoś posługiwał się sfabrykowanymi statystykami. Okej, więc to odpada, mój błąd, ale milion razy to słyszałam. Wychodzi, że co 100 gdzieś tak. Zdecydowanie optymistyczniej brzmi


No wiesz, zawsze się tak może stać. Ale rozumiem też Twój punkt widzenia - ok. Wcześniej się przyczepiłam tylko formy wypowiedzi.

Edytowane przez tarkowska
Czas edycji: 2016-04-09 o 23:18
tarkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 22:41   #215
tarkowska
Zadomowienie
 
Avatar tarkowska
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1 552
Dot.: Intercyza i testy na ojcostwo.

dubel

Edytowane przez tarkowska
Czas edycji: 2016-04-09 o 22:44
tarkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 22:42   #216
tarkowska
Zadomowienie
 
Avatar tarkowska
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1 552
Dot.: Intercyza i testy na ojcostwo.

dubel

Edytowane przez tarkowska
Czas edycji: 2016-04-09 o 22:44
tarkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 22:55   #217
201607040950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 7 272
Dot.: Intercyza i testy na ojcostwo.

Cytat:
Napisane przez Grin Pokaż wiadomość
sens jest taki sam: chcę/będę chciał sprawdzić czy się nie puściłaś.
dałabym w twarz za samo sugerowanie mi tego. jeśli ktoś od początku zakłada, że będę zdradzającą suką, jeszcze próbującą wmanewrować go w nie swoje dziecko, to w ogóle byśmy wspólnego życia nie zaczęli.
Przecież on nie ma na myśli niczego złego. Po prostu wyczytał, że kobiety takie są, zdziry, interesowne latawice jedne.
Cytat:
Napisane przez Grin Pokaż wiadomość
nie wiem o jakich statystykach mówisz [mogę jakiś link?], ale jeśli ktoś żyje w ciągłej obawie, że partnerka go zdradza, albo na wstępnie zakłada, że tak może się stać, to chyba powinien najpierw wyleczyć paranoję, a dopiero potem ładować się w związek.
Nie ma takich statystyk, nie ma takich badań. W USA szacują na 4%, w Europie Wschodniej na max 3%. W Polsce jakiś gość oszacował to na 10% i wieści te, latające od demota do kwejka sterroryzowały mężczyzn, nie dość rozgarniętych, by sprawdzić o co kaman.
201607040950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-09, 23:26   #218
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: Intercyza i testy na ojcostwo.

Cytat:
Napisane przez tarkowska Pokaż wiadomość
No i o to mi chodzi. Nie masz obowiązku spotykania się z kimś takim, ale każdy ma prawo do swoich "paranoi". A jeśli przedstawia to "na wstępie", to chyba w porządku. W tym wypadku ktoś chce mieć stuprocentową pewność, dotyczącą więzi łączącej go z dzieckiem, na papierze.
paranoje nigdy nie są w porządku zwłaszcza, że nie brakuje ślepo zakochanych kobiet, które na różne upokorzenia się zgadzają.

Cytat:
Szacunki dotyczące nieświadomości wychowywania obcego dziecka - miał być co 10 rzekomo. Ale sprawdziłam - podobno to ściema na resorach, a ktoś posługiwał się sfabrykowanymi statystykami. Okej, więc to odpada, mój błąd, ale milion razy to słyszałam. Wychodzi, że co 100 gdzieś tak. Zdecydowanie optymistyczniej brzmi
co 100 facet wychowuje nieswoje dziecko? wut? xd

Cytat:
Napisane przez adeedra Pokaż wiadomość
Nie ma takich statystyk, nie ma takich badań. W USA szacują na 4%, w Europie Wschodniej na max 3%. W Polsce jakiś gość oszacował to na 10% i wieści te, latające od demota do kwejka sterroryzowały mężczyzn, nie dość rozgarniętych, by sprawdzić o co kaman.
ale to nie są przypadkiem szacunki uwzględniające również tych panów, którzy świadomie i dobrowolnie podejmują się wychowywania nieswojego dziecka? no bo 3% zszokowanych facetów odkrywających prawdę o swoich zdzirowatych partnerkach, to już by był całkiem popularny temat, chyba byśmy słyszeli o tym więcej

Edytowane przez 201803080934
Czas edycji: 2016-04-09 o 23:27
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 23:33   #219
tarkowska
Zadomowienie
 
Avatar tarkowska
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1 552
Dot.: Intercyza i testy na ojcostwo.

Cytat:
Napisane przez Grin Pokaż wiadomość
co 100 facet wychowuje nieswoje dziecko? wut? xd
Edycja była - chciałam napisać, że wychodzi, że już prędzej co 100, co brzmi optymistyczniej. Tak o, sobie powiedziane, bez badań
tarkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-10, 00:20   #220
201607040950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 7 272
Dot.: Intercyza i testy na ojcostwo.

Cytat:
Napisane przez Grin Pokaż wiadomość
co 100 facet wychowuje nieswoje dziecko? wut? xd
Ale zgroza. 1 na 100.
Cytat:
Napisane przez Grin Pokaż wiadomość
ale to nie są przypadkiem szacunki uwzględniające również tych panów, którzy świadomie i dobrowolnie podejmują się wychowywania nieswojego dziecka? no bo 3% zszokowanych facetów odkrywających prawdę o swoich zdzirowatych partnerkach, to już by był całkiem popularny temat, chyba byśmy słyszeli o tym więcej
No jakoś dziwnym trafem żadne z tych szacunkowych opracowań (nie powołuje się na bardziej wiarygodne źródło niż artykuły w prasie pisane na podstawie czortwieczego) nie precyzuje, że chodzi o ojców, którzy nieświadomie wychowują nie swoje biologiczne dzieci/dziecko nieświadomie.
Są fragmenty w których wspominają o tym, że szacunki opierają się m.in. na badaniach genetycznych przeprowadzanych w razie choroby dziecka. ALE - to przecież żaden dowód. Przecież jak się wychowuje dziecko, czy ono biologiczne, czy nie, i okazuje się że ono np. białaczkę ma, to chyba naturalne, że wszyscy gnają na testy genetyczne, czy spokrewnieni, czy nie, bo jakaś tam szansa na zgodność jest. Nie wierzę, żeby się adopcyjni rodzice w takiej sytuacji nie polecieli badać.

---------- Dopisano o 01:20 ---------- Poprzedni post napisano o 00:45 ----------

Aha.
Gdzieś tu padło pytanie jak kobieta może nie wiedzieć, czy dziecko jest partnera.

Wersja mało prawdopodobna: seks z 1 partnerem, potem szybkie big lof, seks z 2 partnerem, związek, ciąża i gin mylący się o tydzień czy dwa w ocenianiu wieku ciąży.

Wersja mniej nieprawdopodobna: niebrutalny gwałt po ghb. Bez jakiejś wielkiej imprezy, po której można by mieć podejrzenia, bez siniaków, do tego stały partner + kompletna niemożność wyjaśnienia jak to się stało w przypadku, gdyby coś takiego wyszło po latach, bo w razie czego kto w to uwierzy?
201607040950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 14:16   #221
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Intercyza i testy na ojcostwo.

Cytat:
Napisane przez adeedra Pokaż wiadomość
Gdzieś tu padło pytanie jak kobieta może nie wiedzieć, czy dziecko jest partnera.
Wersja mało prawdopodobna: seks z 1 partnerem, potem szybkie big lof, seks z 2 partnerem, związek, ciąża i gin mylący się o tydzień czy dwa w ocenianiu wieku ciąży.
Wersja mniej nieprawdopodobna: niebrutalny gwałt po ghb. Bez jakiejś wielkiej imprezy, po której można by mieć podejrzenia, bez siniaków, do tego stały partner + kompletna niemożność wyjaśnienia jak to się stało w przypadku, gdyby coś takiego wyszło po latach, bo w razie czego kto w to uwierzy?
jeszcze 3cia możliwość. Mało prawdopodobna. Pan uprawia seks z prostytutką bez zabezpieczenia. Jej poprzedni partner tez nie użył prezerwatywy. W pochwie prostytutki znajdują się żywe plemniki poprzedniego klienta, które małżonek na penisie "przenosi" do pochwy żony z która uprawia seks po powrocie od prostytutki. Żonazachodzi w ciąże z facetek którego nigdy nie widziała i nie uprawiała seksu. Kiedyś jakiś program widziała ale raczej nie dokumentalny.

Edytowane przez 201607040940
Czas edycji: 2016-04-11 o 14:51
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-11, 14:29   #222
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Intercyza i testy na ojcostwo.

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
j

jeszcze 3cia możliwość. Mało prawdopodobna. Pan uprawia seks z prostytutką bez zabezpieczenia. Jej poprzedni partner tez nie użył prezerwatywy. W pochwie prostytutki znajdują się żywe plemniki poprzedniego klienta, które małżonek na penisie "przenosi" do pochwy żony z która uprawia seks po powrocie od prostytutki. Żonazachodzi w ciąże z facetek którego nigdy nie widziała i nie uprawiała seksu. Kiedyś jakiś program widziała ale raczej nie dokumentalny.
jak to powiedział kiedyś mój kumpel: mniej cartoon network, więcej discovery channel czyste sci-fi.

choć jest jeden udokumentowany przypadek w Szwecji, gdzie w klinice leczenia niepłodności zapłodnili babkę 'krzyżowo' spermą innego klienta, który był przed nią i jej partnerem...
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-12, 13:22   #223
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Intercyza i testy na ojcostwo.

Cytat:
Napisane przez kahoko hino Pokaż wiadomość
jak to powiedział kiedyś mój kumpel: mniej cartoon network, więcej discovery channel czyste sci-fi.

choć jest jeden udokumentowany przypadek w Szwecji, gdzie w klinice leczenia niepłodności zapłodnili babkę 'krzyżowo' spermą innego klienta, który był przed nią i jej partnerem...
pewnie coś w stylu "Dlaczego ja?"
Chyba w Polsce (?) był przypadek że kobieta była w ciąży z nie swoim dzieckiem. Dopiero po badaniach genetycznych wyszło. Tez in vitro.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 17:42   #224
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Intercyza i testy na ojcostwo.

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
Chyba w Polsce (?) był przypadek że kobieta była w ciąży z nie swoim dzieckiem. Dopiero po badaniach genetycznych wyszło. Tez in vitro.
Tak, był taki przypadek. Około 2 lata temu. Dodatkowo dziecko to urodziło się chore.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 19:37   #225
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Intercyza i testy na ojcostwo.

Intercyza- jakby facet mi rozsądnie wytłumaczył dlaczego, oraz byłyo w niej zawarte zabezpieczenie dla mnie i dzieci- czemu nie.
Ale po propzycji testów na ojcostwo (niczym nie uzasadnionych) pogoniłabym kijem od szczotki.
__________________
Mój telefon zna inne wyrazy i inną ortografię. Bardzo za niego przepraszam.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 17:32   #226
victorion
Rozeznanie
 
Avatar victorion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 975
Dot.: Intercyza i testy na ojcostwo.

Intercyzę zaproponowałabym sama.

Testy na ojcostwo tylko w przypadku zaakceptowania przez partnera męskiego pasu cnoty. A na poważnie pytanie jak by to uzasadnił, jak długo byśmy się znali etc... Jeśli wyskoczyłby na początku znajomości z intercyza+testy wyśmiałabym.

Edytowane przez victorion
Czas edycji: 2016-04-16 o 17:33
victorion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-17, 10:42   #227
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Intercyza i testy na ojcostwo.

a ja mam odwortnie niz wiekszosc - nie mialam zadnego problemu z testami na ojcostwo, za to z intercyza czulabym sie zle (na zasadzie:"i tak sie rozstaniemy,wiec wara od mojej kasy :P")-chociaz, jak ktos napisal wyzej, jesli mialoby to jakies uzasadnienie i zawieralo jakies zabezpieczenie ( w przypadku jak mnie facet pusci z torbami) to ok.
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-18, 07:00   #228
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Intercyza i testy na ojcostwo.

Och, ja bym może na to poszła, ale w jaki sposób ja się mogę chronić przed tym, że ten, obecnie jakże cnotliwy pan, nie zalicza na boku? Jaka on mi da gwarancję, że nie robi sobie dzieci z inną w czasie, gdy ja wiernie czekam w domu? Takie rozliczanie to w dwie strony.
Intercyza - ok, ale z odpowiednim zabezpieczeniem moich interesów :-]
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-18, 11:41   #229
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Intercyza i testy na ojcostwo.

No ale jak narobi sobie dzieci w związku to ty nie będziesz wpisana jako ich matka i nie będziesz miała obowiązku alimentacyjnego na cudzego dzieciaka
To jest zupełnie inna sprawa
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-18, 11:43   #230
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Intercyza i testy na ojcostwo.

Xfrida jak narobi dzieci poza związkiem to on będzie miał względem nich obowiązek alimentacyjny więc stracę na tym na i mogę dzieci.
Takze ten no słaby argument.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
__________________
Mój telefon zna inne wyrazy i inną ortografię. Bardzo za niego przepraszam.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-18, 12:07   #231
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Intercyza i testy na ojcostwo.

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;59113561]No ale jak narobi sobie dzieci w związku to ty nie będziesz wpisana jako ich matka i nie będziesz miała obowiązku alimentacyjnego na cudzego dzieciaka
To jest zupełnie inna sprawa[/QUOTE]
Ale mogę nie mieć ochoty dzielić się swoim facetem. A jakby panu przyszło płacić alimenty, to nasz budżet by uszczuplał :-D nie tylko chłopy sa rolowane. Na rozstaniu też ja tracę, bardzo dużo, więc chcę maksymalnego zabezpieczenia.

Edytowane przez BajaderkowaBaba
Czas edycji: 2016-04-18 o 12:09
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-18 13:07:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:40.