Aparaty ortodontyczne cz. X - Strona 151 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-08, 12:54   #4501
goskagb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 57
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez beatrizze Pokaż wiadomość
za zdejmowanie nie płacisz tylko za aparat wkładany właśnie jakieś 350zł.

Mnie uprzedziła orto że przy zdjeciu będę musiała zapłacić 1650zł
dwa aparaty za 350zł = 700
dwa retajnery naklejone ztyłu zębów = 700
i jakies tam czyszczenie za 250zł
O mój Boże...to chyba jakieś jaja... A te retajnery każdemu zakładają? Czy u Ciebie były po prostu potrzebne? Cholera tak mi żal pieniędzy jeszcze za tą fuszerkę, jaką mi zrobili
goskagb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 13:51   #4502
Niunia20
Rozeznanie
 
Avatar Niunia20
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łowicz/Sochaczew
Wiadomości: 840
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

i ja zdjęłam aparat po 2 latach i 10 dniach ... zęby ładne ale jeszcze na czyszczenie muszę iść... od dziś 2 dni od zdjęcia aparatu noszę tez płytkę retencyjną i standardowo retencję na górze i dole za zębami

płytka strasznie nie wygodna i seplenię strasznie... a retencja z tyłu zębów nie przeszkadza

zdjęcia kiedy indziej... po czyszczeniu wstawię

koszt zdjęcia aparatu i retencji z płytką retencyjną = 800 zł a jeszcze czyszczenie zostało +150 zł
i kontrolna wizyta u stom.
__________________
"dziecko to taki szczęśliwy początek człowieka"

Edytowane przez Niunia20
Czas edycji: 2011-04-08 o 13:52
Niunia20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 14:43   #4503
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez goskagb Pokaż wiadomość
O mój Boże...to chyba jakieś jaja... A te retajnery każdemu zakładają? Czy u Ciebie były po prostu potrzebne? Cholera tak mi żal pieniędzy jeszcze za tą fuszerkę, jaką mi zrobili
Tak, jest konieczny On ma utrwalic leczenie aparatem. Inaczej zeby znow Ci sie moga (i jest duze prawdopodobienstwo), ze sie znow pokrzywia. Takze wtedy cale leczenie idzie na marne....
Wiec niestety to mus
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 16:43   #4504
glamorousbabe
Raczkowanie
 
Avatar glamorousbabe
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 85
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Dziewczyny, ile czasu zajęło Wam równanie zębów na długość ? ( równanie = chodzi mi o to, co już kilka stron wcześniej pytałam , że drut jest wygięty w niektorych miejscach i jedna jedynka jest dłuższa niz druga ) Miałam mieć ściagany aparat lecz założono mi taki właśnie drut i po upływie miesiąca nie widać róznic wielkich, brakuje mi jeszcze okolo 4 milimetrów. Wydaje mi się że to wydłuży w przyszłość moje ściaganie aparatu ..
glamorousbabe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 17:24   #4505
xkarusx
Raczkowanie
 
Avatar xkarusx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 62
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

dzisiaj wyrwałam szóstkę. około 15.20 już chodziłam z wacikiem więc już znieczulenie prawie puściło i nie jest najgorzej. narazie tabletek żadnych nie brałam, ale zobaczymy co będzie wieczorem no i jutro. i za miesiąc druga szóstka i mam spokój...


a co do orto-spraw to jest ogólnie luz. za tydzień mam wizytę ze zmianą łuku więc trochę będzie bolało. zęby się nie prostują. ;/ Kły się trochę przesuwają, ale do ideału to im jeszcze dużo brakuje.
__________________
aparat zwykły metalowy
góra - 15.01.2011
dół - 14.05.2011

Edytowane przez xkarusx
Czas edycji: 2011-04-08 o 17:28
xkarusx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 17:42   #4506
Zussska
Zakorzenienie
 
Avatar Zussska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 323
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Jak myślicie, czy jest szansa, żeby dentysta zgodził się wyrwać dwa zęby na jednej wizycie? ( na NFZ)
__________________
Zussska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 17:53   #4507
goskagb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 57
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez glamorousbabe Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ile czasu zajęło Wam równanie zębów na długość ? ( równanie = chodzi mi o to, co już kilka stron wcześniej pytałam , że drut jest wygięty w niektorych miejscach i jedna jedynka jest dłuższa niz druga ) Miałam mieć ściagany aparat lecz założono mi taki właśnie drut i po upływie miesiąca nie widać róznic wielkich, brakuje mi jeszcze okolo 4 milimetrów. Wydaje mi się że to wydłuży w przyszłość moje ściaganie aparatu ..
Powiem Ci że ja miałam od początku na górze i na dole jedne zęby dłuższe od drugich, mogę Ci nawet pokazać na zdjęciu choć już je wrzucałam. I wiele razy prosiłam o wydłużenie tych krótkich, a przynajmniej jedynki, dwójki, trójki, tych które najbardziej widać. Skończyło się na kilkakrotnym wyginaniu drucika, przez jakieś pół roku, tak że jest on już niesamowicie pokrzywiony i szczerze - ja nie widzę ŻADNEJ różnicy A ponieważ dalsze takie "leczenie" ciągnęło by się jeszcze ho, także poprosiłam o delikatne podszlifowanie dłuższej strony (ale zdjęcie jest przed szlifowaniem). Niewiele to dało ale chociaż coś. Gdybyś się jednak decydowała na dalsze wyciąganie zębów w dół to obserwuj czy nie masz już odsłoniętej szyjki zębowej, mi niestety załatwili tak dwa zęby, i to niestety długą dwójkę i trójkę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz1mały.jpg (37,5 KB, 112 załadowań)

Edytowane przez goskagb
Czas edycji: 2011-04-08 o 17:54
goskagb jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-08, 18:34   #4508
DesdemonaE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 32
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Czy jeśli nie mam górnej 5, lecz wyrośnięte już górne 8, to istnieje możliwość wyrwania po przeciwległej stronie też 5? Wiem, muszę iść na konsultację, lecz jestem ciekawa czy to w ogóle możliwe.
Ogólnie na pierwszy ogień idą czwórki, dlatego, że ich korzenie są wąskie i kłopotliwe do leczenia. W piątkach jest jeden korzeń i w razie potrzeby leczenia kanałowego prościej jest wyleczyć piątkę niż czwórkę. Piątki wyrywa się wtedy, kiedy na przykład były leczone kanałowo, albo są w gorszym stanie niż czwórki. Jeśli chodzi o estetykę, nie ma znaczenia, że po jednej stronie nie masz piątki, a po drugiej nie będziesz mieć czwórki. Po leczeniu zęby nasuną się na szpary i nie będzie widać, że nie ma któregoś z zębów, oczywiście dopóki ktoś nie zajrzy głęboko w paszczę i nie zacznie liczyć
Cytat:
I pytanie drugie: czy martwe zęby przeszkadzają w założeniu aparatu ? Mam dwa martwe zęby ( o zgrozo 1 i 2)
Na pytanie nie potrafię odpowiedzieć, tutaj już musi wszystko obejrzeć ortodonta i on zdecyduje czy można założyć aparat na te zęby. Niemniej widziałam już aparat na martwych jedynkach, łącznie z jedynką ze złamanym korzeniem (wyciągany korzeń do licówki), więc bądź dobrej myśli )
Cytat:
Napisane przez Rarrka90
Boje sie jak bede w tym wygladala, wmawiam sobie ze bedzie okropnie, ze mimo, że kosmetyczny to i tak bedzie widac i w ogole nie podoba mi sie ta wizja paratu na gorze teraz sesja sie zbliza, egzaminy ustne wszytskie a ja z tym aparatem
O rany. Jak dobrze, że mam dystans do własnego wyglądu i nie oceniam ludzi po facjacie. Po takiej wypowiedzi chyba powinnam schować się ze swoim metalem pod stół i przez dwa lata nie pokazywać się na światło dzienne
P.S. Nie mam nic przeciwko, żebyś wmawiała sobie dalej Tym bardziej, jeśli Twoja wiedza bazuje na wyglądzie.

Edytowane przez DesdemonaE
Czas edycji: 2011-04-08 o 18:39
DesdemonaE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 19:18   #4509
goskagb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 57
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Rarrka90 Boje sie jak bede w tym wygladala, wmawiam sobie ze bedzie okropnie, ze mimo, że kosmetyczny to i tak bedzie widac i w ogole nie podoba mi sie ta wizja paratu na gorze teraz sesja sie zbliza, egzaminy ustne wszytskie a ja z tym aparatem
A ja na zajęciach się nie udzielałam i mówiłam, że dopiero założyłam aparat i bardzo boli mnie buzia przy mówieniu Także tego..możesz skorzystać na egzaminach A poza tym nie przeżywaj tak, przecież aparaty są modne, a jeszcze jak masz kosmetyczny to już zupełnie nie rozumiem Twoich zmartwień...

Edytowane przez goskagb
Czas edycji: 2011-04-08 o 19:19
goskagb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 19:51   #4510
shinigami0717
Raczkowanie
 
Avatar shinigami0717
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 198
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez ejzii Pokaż wiadomość
Tak sobie siedze na forum.. i ktoś miał taki przypadek jak ja teraz- aparat bezligaturowy.. To znaczy ze nie bede miala kolorowych gumek?
czyli jak to wyglada?? sam drut?? ;x
w ogóle nie będziesz miała gumek. w takim aparacie zamki są w formie "zatrzasków". otwiera się zamki, wkłada drut i zamyka

Cytat:
Napisane przez Zussska Pokaż wiadomość
Jak myślicie, czy jest szansa, żeby dentysta zgodził się wyrwać dwa zęby na jednej wizycie? ( na NFZ)
to ósemki? nie radzę.. ja po wyrywaniu chirurgicznym ósemek pojedynczo ledwo jadłam i bardzo bolało, więc 2 na raz muszą być hardkorem
nie wiem jak z innymi zębami, ale przy innych chyba też leci krew, więc to może być zbyt duże obciążenie dla organizmu
ale z tego co wiem, ktoś na forum miał wyrywane na raz czwórki

ps wczoraj minęło mi 7 miesięcy z aparatem
__________________
aparatka 07.09.10 - 12.12.11 (góra)
dotychczasowy koszt leczenia: 5770 zł

gumki: czerwono - zielone
były: pomarańczowo-różowe, niebiesko-granatowe, pomarańczowe, różowe, błękitne
shinigami0717 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 20:10   #4511
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

a ja po wyrywaniu 8 również chirurgicznie tego samego dnia jadłam i piłam normalnie nie spuchłam i nie wzielam zadnego proszka przeciwbólewgo

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 21:06 ----------

Cytat:
Napisane przez goskagb Pokaż wiadomość
A ja na zajęciach się nie udzielałam i mówiłam, że dopiero założyłam aparat i bardzo boli mnie buzia przy mówieniu Także tego..możesz skorzystać na egzaminach A poza tym nie przeżywaj tak, przecież aparaty są modne, a jeszcze jak masz kosmetyczny to już zupełnie nie rozumiem Twoich zmartwień...
w moim przypadku to nie przejdzie bo ja nie umiem się nie-odzywać na zajęciach,
po prostu mniej stresu by mnie to kosztowało jakby w lipcu dop. miała zakładany ale to już nie 4 miesiace odwleczenia tylko 7

---------- Dopisano o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

Cytat:
Napisane przez DesdemonaE Pokaż wiadomość
O rany. Jak dobrze, że mam dystans do własnego wyglądu i nie oceniam ludzi po facjacie. Po takiej wypowiedzi chyba powinnam schować się ze swoim metalem pod stół i przez dwa lata nie pokazywać się na światło dzienne
P.S. Nie mam nic przeciwko, żebyś wmawiała sobie dalej Tym bardziej, jeśli Twoja wiedza bazuje na wyglądzie.
spokojnie

nie,moja wiedza nie bazuje na wyglądzie i też mam dystans... o czym ty mówisz.. po prostu nie chcę mieć przed egz. kolejnej rzeczy, o ktorej bede musiała "myslec", do ktorej bede musia sie przyzwyczajac i ktora niewatpliwie będzie mnie to rozpraszać.
O TO MI CHODZILO.
__________________

Edytowane przez Rarrka90
Czas edycji: 2011-04-08 o 20:11
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-08, 20:28   #4512
olix6
Raczkowanie
 
Avatar olix6
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 79
GG do olix6
Wink Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez ejzii Pokaż wiadomość
Tak sobie siedze na forum.. i ktoś miał taki przypadek jak ja teraz- aparat bezligaturowy.. To znaczy ze nie bede miala kolorowych gumek?
czyli jak to wyglada?? sam drut?? ;x
Ja mam taki aparat, kiedyś wrzucałam zdjęcie moich zębów ten aparat ma mniejsze zamki niż zwykły i nie ma gumek
__________________
Szczęśliwa singielka

Aparatka od 3.02.2011
=>
olix6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 21:49   #4513
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 949
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez olix6 Pokaż wiadomość
Ja mam taki aparat, kiedyś wrzucałam zdjęcie moich zębów ten aparat ma mniejsze zamki niż zwykły i nie ma gumek
a czy mogłabyś jeszce raz wstawić? bo nie znajde..
buu a ja nastawiłam sie ze koloroowe gumeczki bede miała że najpierw rózowe, potem turkusowe <33.. a tu lipa :-(
ejzii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 22:29   #4514
olix6
Raczkowanie
 
Avatar olix6
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 79
GG do olix6
Wink Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Moje ząbki po ok 10 tyg
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0730.jpg (63,0 KB, 118 załadowań)
__________________
Szczęśliwa singielka

Aparatka od 3.02.2011
=>
olix6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 22:43   #4515
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 949
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez olix6 Pokaż wiadomość
Moje ząbki po ok 10 tyg
hmm za dużo nie widać
kurcze moglam sie podpytać mojego orto jaki aparat mi zaloży Ale z tego co tu czytam to bde miala ten bez ligatur
no chyba ze wy może coś wiecie??
cena 1 łuk 1700zł, wizyty co 5-7 tygodni, czas noszenia 14-18 mcy.Potem dolny tak samo po 3-6 mcach i na koncu retainery 500 zl. Leczenie bezekstrakcyjne hmm.. tyle wiem.
prosze oświećcie mnie :P
wizyta za 3 tygo
ejzii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 23:26   #4516
olix6
Raczkowanie
 
Avatar olix6
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 79
GG do olix6
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

ja mam wizyty co 10 tyg. bez ekstrakcji bez zadnych plytek podniebiennych i 2 tys za luk zamki male, praktycznie zero otarć na poczatku
aha dolny łuk miałam zakładany razem z górnym
__________________
Szczęśliwa singielka

Aparatka od 3.02.2011
=>

Edytowane przez olix6
Czas edycji: 2011-04-08 o 23:27
olix6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 08:14   #4517
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Dziewczyny, ponawiam swoje pytanie, bo widze, ze gdzies zostalo pominiete
Czy drut (luk) wymienia sie na kazdej wizycie kontrolnej, tak samo jak ligatury?
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 09:39   #4518
wesola84
Rozeznanie
 
Avatar wesola84
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 767
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

ejzii ja też mam bezligaturowy aparat. Niestety moim zdaniem nie jest on mniejszy i zgrabniejszy (przynajmniej mój mi się taki nie wydaje, choć wszyscy go zachwalają - damon q). Zdjęcia możesz obejrzeć na str. 130 tego wątku Plusem jest to, że podobno aparat samoligaturujący szybciej leczy ząbki Rzeczywiście - efekty widziałam dość szybko

klajdla nie powiem Ci w 100%, ale wydaje mi się, że drut niekoniecznie musi być wymieniany przy każdej wizycie; to chyba zależy od wady i postępów w leczeniu. Ja jak na razie miałam wymieniany na każdej wizycie, ale pamiętam jak na samym początku orto mówiła "widzimy się za niecałe 3 m-ce; może zmienimy wtedy drut na mocniejszy, ale wątpię czy zęby do tej pory się poustawiają, więc najprawdopodobniej zostaniemy jeszcze przy tym." A zęby ustawiły się ładnie i jednak miałam zmieniony drut - byłam taka szczęśliwa! Hmm... tylko, że ja mam aparat bez ligatur... nie wiem jak to jest w przypadku ligaturowego
__________________
ex-aparatka damonowa
25.08.2010 - 25.06.2012
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2710


Miłość to jedyny sens tego szalonego snu, w którym jesteśmy uwięzieni.
wesola84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 10:04   #4519
kasiunia_84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Mikołów
Wiadomości: 116
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez beatrizze Pokaż wiadomość
za zdejmowanie nie płacisz tylko za aparat wkładany właśnie jakieś 350zł.

Mnie uprzedziła orto że przy zdjeciu będę musiała zapłacić 1650zł
dwa aparaty za 350zł = 700
dwa retajnery naklejone ztyłu zębów = 700
i jakies tam czyszczenie za 250zł
o fuck!!!!
retajnery tyle kosztuję!!!???
ja myślałam,że owszem aparat na górę i dół to te 700zł a te druty z tyłu zębów to za freee bo ileż może kosztować 2xpo 10 cm drutu
teraz jestem w szoku
__________________
Aparatka góra 30.06.2010
dół i zmiana orto 13.06.2011
planowany koniec .....myślę ,że do pół roku
zapuszczam włosy... ROŚNIJCIE !!!
kasiunia_84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-09, 13:14   #4520
goskagb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 57
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez kasiunia_84 Pokaż wiadomość
o fuck!!!!
retajnery tyle kosztuję!!!???
ja myślałam,że owszem aparat na górę i dół to te 700zł a te druty z tyłu zębów to za freee bo ileż może kosztować 2xpo 10 cm drutu
teraz jestem w szoku
Też byłam w takim szoku.....i nie wiem skąd jeszcze na koniec na to wezmę..:/

klajdla ja mam ligaturowy i łuki na początku wymieniano mi mniej więcej raz na 2 wizyty, ale nie dla tego że z reguły się wymienia, tylko dlatego, że poprzedni się wygiął albo coś; za tą samą grubość drutu nic nie płaciłam. Dopiero jak trzeba było zadziałać na zęby większą siłą to dostawałam ze 2 razy grubszy jakiś tam, nawet nie powtórzę, i płaciłam za niego 300 zł (150zł x2); miałam takich 2 lub 3 w ciągu 3-letniego leczenia.
goskagb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 13:50   #4521
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez wesola84 Pokaż wiadomość
ejzii ja też mam bezligaturowy aparat. Niestety moim zdaniem nie jest on mniejszy i zgrabniejszy (przynajmniej mój mi się taki nie wydaje, choć wszyscy go zachwalają - damon q). Zdjęcia możesz obejrzeć na str. 130 tego wątku Plusem jest to, że podobno aparat samoligaturujący szybciej leczy ząbki Rzeczywiście - efekty widziałam dość szybko

klajdla nie powiem Ci w 100%, ale wydaje mi się, że drut niekoniecznie musi być wymieniany przy każdej wizycie; to chyba zależy od wady i postępów w leczeniu. Ja jak na razie miałam wymieniany na każdej wizycie, ale pamiętam jak na samym początku orto mówiła "widzimy się za niecałe 3 m-ce; może zmienimy wtedy drut na mocniejszy, ale wątpię czy zęby do tej pory się poustawiają, więc najprawdopodobniej zostaniemy jeszcze przy tym." A zęby ustawiły się ładnie i jednak miałam zmieniony drut - byłam taka szczęśliwa! Hmm... tylko, że ja mam aparat bez ligatur... nie wiem jak to jest w przypadku ligaturowego
Cytat:
Napisane przez goskagb Pokaż wiadomość
Też byłam w takim szoku.....i nie wiem skąd jeszcze na koniec na to wezmę..:/

klajdla ja mam ligaturowy i łuki na początku wymieniano mi mniej więcej raz na 2 wizyty, ale nie dla tego że z reguły się wymienia, tylko dlatego, że poprzedni się wygiął albo coś; za tą samą grubość drutu nic nie płaciłam. Dopiero jak trzeba było zadziałać na zęby większą siłą to dostawałam ze 2 razy grubszy jakiś tam, nawet nie powtórzę, i płaciłam za niego 300 zł (150zł x2); miałam takich 2 lub 3 w ciągu 3-letniego leczenia.
Aha Dzieki wielkie za odpowiedz
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 15:19   #4522
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

hej dziewczyny

u mnie trochę dobrych, a trochę złych wieści...

z dobrych:
1. nie będzie rwania
2. miałam wczoraj zrobione wyciski i aparat zakładam 21 maja (górę)

ze złych:
1. będę musiała wstawić 6tkę po zdjęciu aparatu za jakieś 2 lata (ciekawe za co :x)
2. dowiedziałam się, że mam tyłozgryz i orto powiedział, że do końca tego się nie naprawi, ale to mi akurat nie przeszkadza

znowu prawie nic nie powiedział nowego...chyba muszę sobie pytania na kartce zapisać następnym razem
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki



Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 15:46   #4523
Zussska
Zakorzenienie
 
Avatar Zussska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 323
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Maliniarka ja mam właśnie taką listę pytań na kartce, żeby niczego nie zapomnieć
__________________
Zussska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 16:05   #4524
DesdemonaE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 32
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
1. będę musiała wstawić 6tkę po zdjęciu aparatu za jakieś 2 lata (ciekawe za co :x)
Za szóstką nie masz żadnego zęba?
DesdemonaE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 17:00   #4525
Ula05
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 136
GG do Ula05
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez Rarrka90 Pokaż wiadomość
a


spokojnie

nie,moja wiedza nie bazuje na wyglądzie i też mam dystans... o czym ty mówisz.. po prostu nie chcę mieć przed egz. kolejnej rzeczy, o ktorej bede musiała "myslec", do ktorej bede musia sie przyzwyczajac i ktora niewatpliwie będzie mnie to rozpraszać.
O TO MI CHODZILO.
hehe dziewczyny spokojnie żeby nie było mam metal i hassa i tak będę się broniła w czerwcu trochę se plenie no ale już wszyscy się przyzwyczaili nawet mój promotor i jak się uśmiecham widać mi dwa wystające druty a w pon orto dokłada mi 4 zamki i łuk do hassa więc czy obrona czy egzamin to nic stresującego

---------- Dopisano o 18:00 ---------- Poprzedni post napisano o 17:57 ----------

Cytat:
Napisane przez klajdla Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ponawiam swoje pytanie, bo widze, ze gdzies zostalo pominiete
Czy drut (luk) wymienia sie na kazdej wizycie kontrolnej, tak samo jak ligatury?
ja mam aparat od 7 lutego i ani razy nie miałam zmienianego druta może w pon to się zmieni
Ula05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 17:44   #4526
Hebe5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 474
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez sylvi_86 Pokaż wiadomość
mialam wczoraj sciagany aparat iii pokazuje fotki.. zamiast dolu mam gore zdjeta a dol sciagamy 9 maja. dodaje tez pare fotek stanu wyjsciowego
piękne duże zęby
Cytat:
Napisane przez sylvi_86 Pokaż wiadomość
tak. wszysciutkie;]
ale po co?! miałaś przecież niewielkie stłoczenie. dół w prawdzie miałam podobny, ale u góry sama nie mogę uwierzyć jak się obyło bez wyrywania.
no ja sensu w tym nie widzę. ale tak czy siak wszystko ładnie się zeszło.
Cytat:
Napisane przez klajdla Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ponawiam swoje pytanie, bo widze, ze gdzies zostalo pominiete
Czy drut (luk) wymienia sie na kazdej wizycie kontrolnej, tak samo jak ligatury?
nie, nie. może na początku będzie wymieniany kilka razy z rzędu, ale potem już rzadziej.
__________________
Aparatka:

góra
: 30.10.09r
dół: 16.04.10r
W drodze do pięknego uśmiechu...
Hebe5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 18:54   #4527
glamorousbabe
Raczkowanie
 
Avatar glamorousbabe
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 85
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez goskagb Pokaż wiadomość
Powiem Ci że ja miałam od początku na górze i na dole jedne zęby dłuższe od drugich, mogę Ci nawet pokazać na zdjęciu choć już je wrzucałam. I wiele razy prosiłam o wydłużenie tych krótkich, a przynajmniej jedynki, dwójki, trójki, tych które najbardziej widać. Skończyło się na kilkakrotnym wyginaniu drucika, przez jakieś pół roku, tak że jest on już niesamowicie pokrzywiony i szczerze - ja nie widzę ŻADNEJ różnicy A ponieważ dalsze takie "leczenie" ciągnęło by się jeszcze ho, także poprosiłam o delikatne podszlifowanie dłuższej strony (ale zdjęcie jest przed szlifowaniem). Niewiele to dało ale chociaż coś. Gdybyś się jednak decydowała na dalsze wyciąganie zębów w dół to obserwuj czy nie masz już odsłoniętej szyjki zębowej, mi niestety załatwili tak dwa zęby, i to niestety długą dwójkę i trójkę
dziękuje Ci bardzo za odpowiedz ) na kolejnej wizycie napewno bede pytac o to, miałam mieć już ściągany aparat a tutaj teraz końca nie widać , a jedna jedynkę to mam z 3,4 milimetry krótszą.. wygląda to nieciekawie.. a teraz wydaje mi się że ona się skrzywiła ;/i jakby wypchneło ja do przodu :/ a nie chcialabym miec odslonietej szyjki mojej jedynki oj nie..
glamorousbabe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 19:21   #4528
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Moje zeby maja przydki ksztalt, tzn jedynki. Sa bardzo szerokie i strasznie nierowne, myslicie ze to wszystko sie da ladnie skorygowac?
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 20:28   #4529
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 949
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez kasia_no87 Pokaż wiadomość
Moje zeby maja przydki ksztalt, tzn jedynki. Sa bardzo szerokie i strasznie nierowne, myslicie ze to wszystko sie da ladnie skorygowac?
tak samo jak ja - małe kwadraty

---------- Dopisano o 21:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:59 ----------

Ejjj ludziska, jak to jest z tymi hyraxami i wgl z tymi aparatami rozszerzającymi szczękę?
Czy naprawdę się sepleni ? Jeśli tak to po jakim czasie w końcu normalnie idzie wymowa, bez żadnej pozmienianej głoski ?. Czy każdy to cudeńko ma zakładane?^^ i czy mozna to zalozyc równoczesnie z aparatem

Edytowane przez ejzii
Czas edycji: 2011-04-09 o 20:41
ejzii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 21:35   #4530
sylvi_86
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi_86
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Peter's Heart
Wiadomości: 11 322
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez kasiunia_84 Pokaż wiadomość
wooow supeerr )


a jak długo nosiłaś aparat??
bo szpary po 4kach to się raczej długo schodzą?
napisz mi czy masz ósemki?? bo na zdjęciu naliczyłam się że po 1 stronie masz 6 zębów , a po pozostałych masz siódemki..
gore nosilam prawie 2 lata. po 4kach szpary schodzily mi sie ponad rok..koszmar tak wiec mam zeby do 7mek bez 4ek, 8ki mi powoli wychodza niestety na gorze po lewej wyszla cala. po prawej tylko sie przesunela do przodu i ja czuje w dziasle a na dole sie pootwieray i powolutku wychodza sobie


Cytat:
Napisane przez goskagb Pokaż wiadomość
Czy mogę mieć do Ciebie jeszcze jedno pytanie...ile zapłaciłaś za retencje i czy policzyli Ci dodatkowo za zdejmowanie aparatu? Właśnie przejrzałam inne forum i ludzie piszą, że za samo zdejmowanie płacili nawet do 350zł. Aha, i długo po zdjęciu stałego dostałaś retencyjny?
za retencje ze zdjeciem aparatu zaplacilam 300..tyle samo czeka mnie za dol
a retencje dostalam nastepnego dnia
Cytat:
Napisane przez Hebe5 Pokaż wiadomość
piękne duże zęby

ale po co?! miałaś przecież niewielkie stłoczenie. dół w prawdzie miałam podobny, ale u góry sama nie mogę uwierzyć jak się obyło bez wyrywania.
no ja sensu w tym nie widzę. ale tak czy siak wszystko ładnie się zeszło.
.
niby niewielkie ale ladnie by sie nie zeszly jakbym zatrzymala 4ki na dole, a na gorze byly usuwane zeby usunac zgryz otwarty. w kazdym badz razie zadowolona jestem booo jakby bez wyrywania doszly jednak 8ki to bym miala duuuuuuuza szczeke a tak jest dobrze
sylvi_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:20.