Który manicure prawidłowszy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-01, 16:10   #1
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk

Który manicure prawidłowszy?


Hej dziewczyny. Mam "mentlik" w głowie. Chodzi mi o wykonanie zwykłego manicure. Jestem na pierwszym roku kosmetyki i mam teraz praktyki w salonie kosmetycznym. Wersja którą uczą mie w szkole jest zupełnie inna od tej z salonu. I tak pomyślałam że którą miała bym wybrać do pisania projektu na egzaminie zawodowym.I wersja (szkolna) -dezynfekcja, zmycie lakieru, opiłowanie,lekkie odepchnięcie skórek, moczenie, odepchnięcie skórek, nałożenie preparatu zmiękczającego skórki, odepchnięcie skórek, wycięcie, wsmarowanie oliwki w skórki, wypolerowanie blokiem polerskim paznokci, odtłuszczenie i malowanie.II wersja (salonowa)-zmycie lakieru, opiłowanie, moczenie, posmarowanie preparatem zmiękczającym, odepchnięcie i wycinanie skórek, "polerowanie" zadziorków białym bloczkiem (od którego strasznie się rysują paznokcie), odtłuszczenie, malowanie i na koniec oliwka.Fakt że ta salonowa wersja jest szybsza i pewnie wygodniejsza ale która jest prawidłowa??
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 16:14   #2
MissKisss
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 15
Dot.: Który manicure prawidłowszy?

Na egzaminie zawodowym lepiej trzymać się wersji szkolnej.

Wiadomo że w praktyce wygląda to troszkę inaczej ale szanowna komisja pewnie zna to bardziej z teorii niż praktyki :P
MissKisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 16:27   #3
Paulettka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 402
GG do Paulettka
Dot.: Który manicure prawidłowszy?

Cytat:
Napisane przez MissKisss Pokaż wiadomość
Na egzaminie zawodowym lepiej trzymać się wersji szkolnej.
Zgadzam się z poprzedniczką
Paulettka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 20:57   #4
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: Który manicure prawidłowszy?

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Mam "mentlik" w głowie. Chodzi mi o wykonanie zwykłego manicure. Jestem na pierwszym roku kosmetyki i mam teraz praktyki w salonie kosmetycznym. Wersja którą uczą mie w szkole jest zupełnie inna od tej z salonu. I tak pomyślałam że którą miała bym wybrać do pisania projektu na egzaminie zawodowym.I wersja (szkolna) -dezynfekcja, zmycie lakieru, opiłowanie,lekkie odepchnięcie skórek, moczenie, odepchnięcie skórek, nałożenie preparatu zmiękczającego skórki, odepchnięcie skórek, wycięcie, wsmarowanie oliwki w skórki, wypolerowanie blokiem polerskim paznokci, odtłuszczenie i malowanie.II wersja (salonowa)-zmycie lakieru, opiłowanie, moczenie, posmarowanie preparatem zmiękczającym, odepchnięcie i wycinanie skórek, "polerowanie" zadziorków białym bloczkiem (od którego strasznie się rysują paznokcie), odtłuszczenie, malowanie i na koniec oliwka.Fakt że ta salonowa wersja jest szybsza i pewnie wygodniejsza ale która jest prawidłowa??
Sposób 1:
- po co tyle odpychania skórek? Każdą czynność robi się raz i powtarza od razu na 10 palcach i już do niej nie wraca.
Sposób 2:
- po co matowić paznokcie blokiem polerskim? Bo on de facto do tego służy. Do usuwania połysku z paznokci i wygładzania. Można paznokcie wypolerować na wysoki połysk stosująć POLERKI o odpowiedniej gradacji i miękkości (twardymi nic nie zdziałasz).


Ja robię tak:
1. Dezynfekcja dłoni własnych i klientki
2. Zmycie lakieru
3. Nałożenie żelu do odsuwania skórek
4. W międzyczasie gdy żel zaczyna rozmiękczać skórki mam chwilę, żeby opiłować paznokcie szklanym pilnikiem (w prawidłowy sposób piłując zgodnie ze wzrostem paznokcia).
5. Odsuwam skórki - jeżeli trzeba wycinam, ale dokładnie tyle ile potrzeba, ponieważ gdy się wycina skórki za mocno, rosną jeszcze większe.
6. Miękką polerką o gradacji np. 220/280 usuwam resztki śmietków przy wolnym brzegu paznokci powstałych w trakcie piłowania i od razu wygładzam powierzchnię paznokci, następnie poleruję wygładzoną płytkę gradacją 600, potem na wysoki połysk gradacją 3000, jeżeli nie maluję, nakładam oliwkę i gotowe, jeżeli maluję, odpylam paznokcie, nakładam preparat odtłuszczający, który nadaje płytce odpowiednie pH i maluję - nałożenie bazy pod lakier i na to kolor, oliwki nie daję, ponieważ preparat nabłyzczający jest na tyle tłusty, że z powodzeniem zastępuje oliwkę.

Moczenia wcale nie uznaję, bo po pierwsze trzeba nosić miseczkę z wodą, potem wylewać, myć, dezynfekować itd, a po drugie woda z mydłem rozmiękcza skórę i paznokcie, co wpływa niekorzystnie na ich kondycję. Po to są preparaty do usuwania skórek, żeby nie trzeba było moczyć dłoni w wodzie z mydłem.
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:32.