Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D - Strona 125 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-07-27, 19:12   #3721
katiia
Raczkowanie
 
Avatar katiia
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 359
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Kochane, ma do Was pytanie. Trochę głupio mi je zadać, jako że jest kompletnie nie związane z tematem, no ale skoro w tytule wątku jest słowo "ploteczki" to się odważę. Raz kozie śmierć.
Od listopada biorę tabletki anty Diane 35, chciałabym je już odstawić. Może wiecie czy muszę czekać do skończenia opakowania czy mogę je odstawić po w środku tzn. po 11 tabletkach?
Mam ich już serdecznie dosyć
Nie mam kogo o to zapytać, moja ginekolog jest na urlopie, zresztą i tak nie mam do niej zaufania. W końcu co to za lekarz, który przypisuje tabletki anty bez żadnych badań hormonalnych i jeszcze jest obrażony jeśli się go o to poprosi.
katiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-27, 19:23   #3722
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

katiia tabletki możesz odstawić w każdej chwili i nie musisz czekać aż skończysz całe opakowanie. Tylko od momentu odstawienia tabletek powinnaś używać dodatkowego zabezpieczenia anty.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-27, 19:34   #3723
katiia
Raczkowanie
 
Avatar katiia
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 359
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez Contax
katiia tabletki możesz odstawić w każdej chwili i nie musisz czekać aż skończysz całe opakowanie. Tylko od momentu odstawienia tabletek powinnaś używać dodatkowego zabezpieczenia anty.
Tak, tak, to oczywiste. Tylko tak sobie kombinowałam, że może trzeba wziąść całe 21 tabletek żeby już totalnie sobie wszystkie nie rozregulować.
Boję się tego odstawienia jak ognia, tyle się naczytałam o różnych wysypach itp. No ale cóż robić. Włosy mam suche jak stóg siana, wata, miotła i wszystko co najgorsze, kompletnie nie mogę sobie z nimi poradzić. Są tak suche jakbym je ze 3 razy w ciągu dnia potrakowała rozjaśniaczem Joanna z supermarketu. A włsoy mam NATURALNE, niefarbowane, nie suszone suszarką. Wnioskuję więc, że to tablety tak je wysuszyły. Co o tym myślicie?
Widziałyście kiedyś kogoś, kto miałby naturalne i zniszczone włosy? Paranoja jakaś
katiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-27, 20:04   #3724
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez katiia
Tak, tak, to oczywiste. Tylko tak sobie kombinowałam, że może trzeba wziąść całe 21 tabletek żeby już totalnie sobie wszystkie nie rozregulować.
Boję się tego odstawienia jak ognia, tyle się naczytałam o różnych wysypach itp. No ale cóż robić.
Nic sobie nie rozregulujesz, bo one są jednoskładnikowe.
Z tymi efektami po odstawieniu tabletek, to wg mnie lekka przesada. Z reguły dziewczyny piszą o negatywnych skutkach, a nie o pozytywnych. Ja tabletki brałam przez bardzo długo okres czasu, jednoskładnikowe z małą ilością hormonów, dwu i trzy składnikowe, a skończyłam na osławionych Yasmin i nie miałam żadnego wysypu, czy tym podobnych efektów. Generalnie czuję się nieporównywalnie lepiej bez tabletek.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-27, 20:11   #3725
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Kattio problemy z wlosami to oczywiscie wina Diane. Moja siostra zazywala Diane i miala ten sam problem, a nawet jeszcze gorszy: wlosy wypadaly jej garsciami. Po odstawieniu wszystko wrocilo do normy, wiec jest to odwracalne. Co do cery... Rowniez bralam Diane i niestety, po odstawieniu mialam dosc duze problemy z cera potem, z czasem sie unormowalo i obecnie nie mam zadnych. Jedno co, to hormony oszczedzily mi wlosy - dalej mam gruba, gesta szope (co widac na fotce ) Jednak nie jest powiedziane, ze kazdego to spotka. Moja siostra nie miala zadnego wysypu i ladna cera cieszy sie do dzis.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-27, 20:23   #3726
katiia
Raczkowanie
 
Avatar katiia
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 359
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Yvonko, moje włosy też wypadają garściami. Z tym, że jakoś się tym nie martwię-mam ich tyyyyyyle,że z powodzeniem mogłabym nimi obdarować kilka osób. Tylko,że są strasznie strasznie suche, co przy takiej ilości jest naprawdę dołujące Myślisz, że po odstawiniu znowu wrócą do normalności? Ile ja bym dała żeby tak było....
Pozwól, że jeszcze zapytam, czy Twoje problemy z cerą po odstawieniu ustąpiły samoistnie? czy też musiałaś stoczyć długą i ciężką walkę? Sorki, że tak męczę, ale troszkę się tego boję. Zaczęłam je brać ze względu na zbyt wysoki testosteron, mam nadzieję, że po 8 mies. wrócił już do normy.
Tak w ogóle to dziękuję Wam serdecznie Kochane za zainteresowanie moim problemem.
katiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-27, 20:32   #3727
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

katiia po odstawieniu kuracji, żeby wzmocnić włosy polecam szampon Dermena zapobiegający wypadaniu włosów oraz suplementy typu MSM (najekonomiczniej firmy Olimp) oraz Naturell Silica.

http://www.naturell.pl/index.php?lev...c5664aaa617040
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-27, 20:46   #3728
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez katiia
Yvonko, moje włosy też wypadają garściami. Z tym, że jakoś się tym nie martwię-mam ich tyyyyyyle,że z powodzeniem mogłabym nimi obdarować kilka osób. Tylko,że są strasznie strasznie suche, co przy takiej ilości jest naprawdę dołujące Myślisz, że po odstawiniu znowu wrócą do normalności? Ile ja bym dała żeby tak było....
Mysle, ze wroce do normalnosci. Warto tez zazywac suplementy i wzmacniac pielegnacja wlosy, tak jak radzi Basia.

Cytat:
Napisane przez katiia
Pozwól, że jeszcze zapytam, czy Twoje problemy z cerą po odstawieniu ustąpiły samoistnie? czy też musiałaś stoczyć długą i ciężką walkę? Sorki, że tak męczę, ale troszkę się tego boję. Zaczęłam je brać ze względu na zbyt wysoki testosteron, mam nadzieję, że po 8 mies. wrócił już do normy.
Tak w ogóle to dziękuję Wam serdecznie Kochane za zainteresowanie moim problemem.
To nie byla dluga walka, ale ciezka Chodzilam do dermatologa, ktory twierdzil, ze samo minie. Chodzilam do ginekologa, ktory zapisal mi inne tabletki (Cilest, Yasmine), po ktorych tylam i dostalam cellulit. Probowalam ziolek, solarium, wszystkiego... Odstawilam tabletki, po roku schudlam, zszedl mi cellulit, cera zaczela sie poprawiac. Mialam robiony gleboki peeling, od tego czasu trafilam na watki o filtromaniaczkach. Odstawilam kosmetyki, ktore mnie zapychaly, siegnelam po Effaclar K, witamine C i filtry i obecnie bardzo rzadko cos mi wyskoczy. Teraz moim problemem sa slady w postci plamek, ale widze, ze sa coraz jasniejsze, wiec mam nadzieje, ze juz za jakis czas bede cieszyla sie wreszcie ladna cera

Gdybym mogla cofnac sie w czasie, to bym nigdy nie siegnela po tabletki. Nie mialam wysokiego poziomu testosteronu, wyskakiwalo mi kilka pryszczy, ale nie byl to nasilony tradzik. Uwazam, ze tabletki hormonalne to powazna ingerencja w organizm i zaluje, ze sie kiedys bardziej nad tym nie zastanowilam...

Jednak nie zamierzam Cie straszyc, to nie jest powiedziane, ze tez tak bedziesz miec Nie ma co sie martwic na zapas, warto jednak zapewnic sobie odpowiednia pielegnacje.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-27, 21:01   #3729
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez Basia39
Hexxana bo miarą zdrowego wygladu wbrew powszechnie panującej opinii nie jest ładna opalenizna, ale ładna cera, a to czy ona będzie jasna, czy ciemna to już kwestia gustu. Na mój gust moja cera prezentuje się lepiej, w naturalnym jasnym kolorze niż w przyciemnionym sztucznym.

Widocznie mamy podobne odczucia

Nie tylko Wy dwie, kochane Prawie dosłownie zacytowałaś mnie w mojej rozmowie z siosrą Ja jestem bladolica a moja siostra opalona. Ciągle sie sprzeczamy na temat opalania, wysokosci spf i tematy okołosłoneczne. Pozdrawiam
anah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-27, 21:14   #3730
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

anah witamy w klubie ceniących własny naturalny koloryt skóry
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-27, 21:21   #3731
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez Basia39
anah witamy w klubie ceniących własny naturalny koloryt skóry

Taaak witaMY
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-27, 21:30   #3732
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Bardzo mi miło dziewczyny
anah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-27, 22:01   #3733
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Dziewczyny, odnosnie tej mojej paczki to wlasnie ona sobie elegancko przyszla jako paczka priorytetem na stary adres, a dziewczyna, ktora ode mnie wynajmuje po prostu puscila to zwyklym listem, bo tak jej doradzila babka na poczcie (chyba do ilus tam gram mozna) no i nie ma na to ani kwitka, ani nic, bo podobno zamieszanie bylo na poczcie, upal, a ona byla z dzieckiem itp. wiec juz sama nie wiem, bo to niby moja wina, ze podalam stary adres, ale szkoda mi bo chcialam siostrze kupic taniej filterek, a on przepadl, a to babsko z poczty to jakbym dorwala w swoje rece to
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-27, 22:10   #3734
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Agniecha tak czułam, że kobieta tak naprawdę łaskę zrobiła, że wogóle odesłała, a odesłała najtaniej jak mogła po prostu.
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-27, 22:18   #3735
pulpet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 96
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Witam,mam do Was pytanie.
Mam trądzik w zasadzie od kiedy pamiętam Ale ostatnio moja cera wyglądała dosyć dobrze. Filtruje się oczywiście już od dłuższego czasu emulsją Avene(nie zapycha mnie).Od jakiegoś tygodnia jednak strasznie mnie wysyfiło.I są to takie podskórne,czerwone gule,jest ich dużo w różnych miejscach.Oczywiście pójdę do dermatologa,ale niestety będzie to zupełnie nieznany mi człowiek,więc nie wiem jak będzie nastawiony w kwestii filtrów A teraz do rzeczy,chciałabym zapytać,czy możecie mi doradzić,co robić przez czas strasznego zapchania porów i wielu ropnych gul?Dodam,że próbowałam już kurację Effaclarem oraz AD i niestety oba,mimo tego,że używane rzadko i kiedy nie miałam większych problemów z cerą,spowodowały nie tyle wysyp,co powstała mi jedna wielka bolesna rana na policzkach-ciagle saczace i odnawiajace sie krosty.Dodam jeszcze,że biorę Dianę 35,po uprzednich badaniach hormonalnych.Jest jakaś szansa,że mogę wyglądać w miarę normalnie?
Zamierzam zmienić filtr na DP,co jeszcze mogę zrobić?
pulpet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-27, 22:19   #3736
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Wiesz Basiu, chce wierzyc, ze to ten upal i bieganie za dzieckiem, zreszta juz jak uslyszalam, ze wyslala w piatek to juz sie zalamalam, bo pamietam, jak pisalas, ze w weekendy lepiej nie, bo kradna....
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-27, 22:54   #3737
frik frik
Zadomowienie
 
Avatar frik frik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Eastbourne, UK lub Toruń
Wiadomości: 1 334
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Nawiazujac do wczesniejszego tematu, to ja nie lubie bialych nozek u siebie, bo wygladam jakbym byla na cos chora, albo lubila przesiadywac tylko w domu przed kompem i zamiast kontaktu z ludzmi na powietrzu wolala czaty... Mam nadzieje, ze nikogo nie obrazam, ale tak mi sie to jakos kojarzy
Zwlaszcza, ze tez mi sie latwo robia siniaki na nogach i mam widoczne naczynka na nich gdzieniegdzie

Korzystajac z Waszej wiedzy zapytam czy ten http://www.aptekawsieci.pl/go/_info/?id=9448 (bioderma spray spf 40, 400 ml 69,54zl ) filtr jest najbardziej oplacalny pod wzgledem cena/pojemnosc? Bo te wszystkie LRP sa jakies male takie...
Mam nadzieje, ze nie ryzykuje niczgeo tym pytaniem
frik frik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-27, 23:02   #3738
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez frik frik
Korzystajac z Waszej wiedzy zapytam czy ten http://www.aptekawsieci.pl/go/_info/?id=9448 (bioderma spray spf 40, 400 ml 69,54zl ) filtr jest najbardziej oplacalny pod wzgledem cena/pojemnosc? Bo te wszystkie LRP sa jakies male takie...
Mam nadzieje, ze nie ryzykuje niczgeo tym pytaniem
Z aptecznych do ciała najbardziej opłacalny; tanio wychodzi też nieapteczny rossmannowski spray z filtrem 30 (fotostabilny), nie pamiętam pojemności, ale poza promocją kosztuje coś w granicach 20 zł. A czy ryzykujesz? Ryzykujesz - pustkę w portfelu.
Edit: nawet jest już w KWC, więc dołączam link:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=14761
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-27, 23:06   #3739
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez frik frik
Nawiazujac do wczesniejszego tematu, to ja nie lubie bialych nozek u siebie, bo wygladam jakbym byla na cos chora, albo lubila przesiadywac tylko w domu przed kompem i zamiast kontaktu z ludzmi na powietrzu wolala czaty... Mam nadzieje, ze nikogo nie obrazam, ale tak mi sie to jakos kojarzy

Mnie sie czasem marza wlasnie takie dni bo niestey ale kontaktu z ludzmi mam az za duzo i tesknie za cisza,spokojem i mozliwoscia zebrania mysli
ale z drugiej strony lubie to,co robie i nie widzialabym siebie wylacznie w pracy typowo biurowej.

Czasami jednak przychodzi taka pewna krytyczna i czuje okreslony stopien wypalenia wtedy staram sie uciekac od zgromadzen,na cale szczescie moje najblizsze otoczenie to rozumie

To tak OT
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-27, 23:14   #3740
frik frik
Zadomowienie
 
Avatar frik frik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Eastbourne, UK lub Toruń
Wiadomości: 1 334
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez Rayne
Z aptecznych do ciała najbardziej opłacalny; tanio wychodzi też nieapteczny rossmannowski spray z filtrem 30 (fotostabilny), nie pamiętam pojemności, ale poza promocją kosztuje coś w granicach 20 zł. A czy ryzykujesz? Ryzykujesz - pustkę w portfelu.
Edit: nawet jest już w KWC, więc dołączam link:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=14761
Ooo rzeczywiscie jest taniutki Rozwaze jego kupno, szkoda, ze nie ma wyzszego filtra, ale nie ma chyba produktow idealnych Dzieki Rayne za pomoc
frik frik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-27, 23:20   #3741
frik frik
Zadomowienie
 
Avatar frik frik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Eastbourne, UK lub Toruń
Wiadomości: 1 334
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez Hexxana
Mnie sie czasem marza wlasnie takie dni bo niestey ale kontaktu z ludzmi mam az za duzo i tesknie za cisza,spokojem i mozliwoscia zebrania mysli
ale z drugiej strony lubie to,co robie i nie widzialabym siebie wylacznie w pracy typowo biurowej.

Czasami jednak przychodzi taka pewna krytyczna i czuje okreslony stopien wypalenia wtedy staram sie uciekac od zgromadzen,na cale szczescie moje najblizsze otoczenie to rozumie

To tak OT
Hexxanko tez pracuje z ludzmi, ale niestety w pomieszczeniu caly dzien, wiec nie mam szans sie opalic Ale rzeczywiscie czasami nadmiar ludzi, zwlaszcza takich... marudnych i malo komunikatywnych moze zmeczyc. Wtedy pozostaje pomarzyc o spokojnym i bezludnym kacie

Ludzie to sa w ogole ciekawi, lubie sie zastanawiac nad ich zachowaniem i analizowac czemu robia tak a nie inaczej Tez tak macie dziewczyny??
frik frik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-27, 23:29   #3742
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez frik frik
Ooo rzeczywiscie jest taniutki Rozwaze jego kupno, szkoda, ze nie ma wyzszego filtra, ale nie ma chyba produktow idealnych Dzieki Rayne za pomoc
Nie ma za co A co do wysokości filtra, to myślę, że w przypadku filtrów do ciała nie ma to aż takiego znaczenia, czy 30, czy 40 (no, w takim Egipcie pewnie ma) - w końcu i tak nie wsmarujesz jednorazowo 30 ml w całe ciało, więc ochrona tak czy tak się jakoś tam zmniejszy. Ale dziewczyny bardzo ten spray chwaliły. Sama niestety nie używałam - nie mam ani ochoty, ani czasu wylegiwać się na plaży.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-28, 07:49   #3743
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Widzę, że w AwS razem ze zmianą strony poszły również go góry ceny. Filtry LRP i Avene kosztują już tyle samo co w zwykłych aptekach. Ceny Biodermy są tylko jeszcze niskie.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-28, 09:26   #3744
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez pulpet
Witam,mam do Was pytanie.
Mam trądzik w zasadzie od kiedy pamiętam Ale ostatnio moja cera wyglądała dosyć dobrze. Filtruje się oczywiście już od dłuższego czasu emulsją Avene(nie zapycha mnie).Od jakiegoś tygodnia jednak strasznie mnie wysyfiło.I są to takie podskórne,czerwone gule,jest ich dużo w różnych miejscach.Oczywiście pójdę do dermatologa,ale niestety będzie to zupełnie nieznany mi człowiek,więc nie wiem jak będzie nastawiony w kwestii filtrów A teraz do rzeczy,chciałabym zapytać,czy możecie mi doradzić,co robić przez czas strasznego zapchania porów i wielu ropnych gul?Dodam,że próbowałam już kurację Effaclarem oraz AD i niestety oba,mimo tego,że używane rzadko i kiedy nie miałam większych problemów z cerą,spowodowały nie tyle wysyp,co powstała mi jedna wielka bolesna rana na policzkach-ciagle saczace i odnawiajace sie krosty.Dodam jeszcze,że biorę Dianę 35,po uprzednich badaniach hormonalnych.Jest jakaś szansa,że mogę wyglądać w miarę normalnie?
Zamierzam zmienić filtr na DP,co jeszcze mogę zrobić?
effaclar czy acne derm nie pomogą na ropne, bolesne nacieki. Takie rzeczy niestety musi zobaczyć dermatolog i zapewne zaaplikuje Ci jakiś antybiotyk. Jeżeli Avene Cię nie zatyka, to po co zmieniac na DP? Filtry nie leczą trądziku, żadne. Są jednak niezbędne podczas leczenia. A co Ci wyszło w tych badaniach hormonalnych? Nadmiar androgenów? Jeśli tak, to może trzeba by się wybrać także do endokrynologa, bo dermatolodzy na "problemy z hormonami" mają jedną odpowiedź - Diane i już. Czy pomaga, czy nie, wszystko jedno. Ja żarłam Diane przez chyba półtora roku, jak nie wiecej, ani mi nie pomogła, ani nie zaszkodziła, tylko nie mam pojęcia po co ją żarłam, skoro hormony miałam w normie.
Musisz ustalić, czy ten wysyp to wina hormonów, czy "klasyczny" ropny trądzik. Tę ropną fazę trzeba opanowac antybiotykiem, a potem może jakiś retinoid?
Pozdrawiam
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-28, 10:28   #3745
pulpet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 96
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Wiem,że filtry mnie nie wyleczą,ale rozważam zmianę ze względu na lepienie Avene itd. A co do Effaclaru czy Acne Derm,to używałam ich kiedy nie miałam problemu z wypryskami,ale to właśnie one,chociaż używane po dokładnym przeczytaniu wszystkich zaleceń itd,spowodowały okropne czerwone i bardzo bolesne rany na policzkach. Ostanio cerę miałam dosyć dobra i właśnie dziwią mnie te nagłe zmiany na skórze,to są takie czerwone gule podskórne,myślę więc,że jednak mnie coś zapchało.Dlatego chciałam zapytać,czy mam jakoś inaczej traktować moją skórę i smarować czymś wypryski nim pójdę do dermatologa?
Diane 35 biorę ze względu na zbyt niski poziom SHBG.Biorę dopiero 2 opakowanie.
pulpet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-28, 12:17   #3746
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez pulpet
Wiem,że filtry mnie nie wyleczą,ale rozważam zmianę ze względu na lepienie Avene itd. A co do Effaclaru czy Acne Derm,to używałam ich kiedy nie miałam problemu z wypryskami,ale to właśnie one,chociaż używane po dokładnym przeczytaniu wszystkich zaleceń itd,spowodowały okropne czerwone i bardzo bolesne rany na policzkach. Ostanio cerę miałam dosyć dobra i właśnie dziwią mnie te nagłe zmiany na skórze,to są takie czerwone gule podskórne,myślę więc,że jednak mnie coś zapchało.Dlatego chciałam zapytać,czy mam jakoś inaczej traktować moją skórę i smarować czymś wypryski nim pójdę do dermatologa?
Diane 35 biorę ze względu na zbyt niski poziom SHBG.Biorę dopiero 2 opakowanie.
Bolące ropniaki to raczej nie jest efekt "zapchania". Zatkane pory objawiają sie zaskórnikami, powierzchownymi pryszczami itp. Czasami, rzadko ale jednak, następuje taki efekt, że po rozpoczęciu używania kwasu (tu BHA w effaclarze) następuje wysyp, także ropnych wyprysków. No ale jeśli opisujesz coś jako "rany na policzkach", to naprawdę nie mam pojęcia, co Cię tak mogło zmasakrować. Moze nie tolerujesz jakiegoś skłądnika, uczulenie na salicylany czy coś? Koniecznie idź do dermatologa, takich problemów nie wyleczysz przez internet....
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-28, 13:06   #3747
pulpet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 96
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Widzę,że się nie zrozumiałyśmy.Chyba za dużo piszę Effaclaru i AD używałam kiedyś i one mi sprawiały takie dziwne bolesne,sączące się rany,które ustępowały po krótkim czasie po odstawieniu kwasów.Myślę więc,że jestem na nie uczulona.A teraz nie wyglądam tak strasznie,ale jednak mnie trochę wysypało.Może to być efekt temperatur czy czegoś takiego,bo z tego co pamiętam,to nie używałam żadnych nowości.I chodzi mi o to,czy warto w międzyczasie te krostki czymś smarować zanim pójdę do dermatologa?
Przepraszam za te ciągłe pytania,ale chyba po prostu nie umiem pisać bez dywagacji
pulpet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-28, 13:55   #3748
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

w temacie dywagacji nie chcecie sobie zamówić opasek na rękę z logo Wizażu? fajnie byłoby w czasie letnich wojaży spotkać kogoś z taką samą opaską. niestety, zamówienie musi być na minimum 500 szt., a chętnych jest dopiero na 132 szt. najlepiej byłoby zamówić sobie osobne opaski z napisem "Jestem filtromaniaczką" np. pomarańczowe, jak opakowania filtrów ale wtedy tym bardziej nie uzbierałybyśmy 500 szt. jakby co, to link do wątku jest w moim podpisie.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-28, 13:56   #3749
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Zrobiłam zakupy w AquaVitae, bo w AWS nie było tego, czego potrzebuję. Poprosiłam o próbki kremów z wysoką ochroną przeciwsłoneczną UVA/UVB firm Avene, Bioderma i LRP i wiecie co mi przysłali zamiast tego? 6 tabletek inneow jędrność - a niech ich ....
Rozumiem, ze po 6 dniach mam stwierdzic, czy działaja, czy nie
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-28, 14:04   #3750
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez pulpet
Widzę,że się nie zrozumiałyśmy.Chyba za dużo piszę Effaclaru i AD używałam kiedyś i one mi sprawiały takie dziwne bolesne,sączące się rany,które ustępowały po krótkim czasie po odstawieniu kwasów.Myślę więc,że jestem na nie uczulona.A teraz nie wyglądam tak strasznie,ale jednak mnie trochę wysypało.Może to być efekt temperatur czy czegoś takiego,bo z tego co pamiętam,to nie używałam żadnych nowości.I chodzi mi o to,czy warto w międzyczasie te krostki czymś smarować zanim pójdę do dermatologa?
Przepraszam za te ciągłe pytania,ale chyba po prostu nie umiem pisać bez dywagacji
qrcze, wszystkie najbardziej chwalone kosmetyki na "takie rzeczy" z reguły bazują na kwasach... czy ja wiem, na ropne krostki dziewczyny polecają maść Tribiotic.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:22.