Kremy, pielęgnacja twarzy do 25 roku życia. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-04, 20:33   #211
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: zmarszczki u 23-latki

Cytat:
Napisane przez dziabka Pokaż wiadomość
może to głupie pytanie, ale czy w wieku 23 lat powinno się stosować kremy przeciwzmarszczkowe? zauważyłam jakiś czas temu dosyć wyraźne zmarszczki na czole
A jak pielęgnujesz cerę? Jaki masz typ cery? Moze jest poprostu odwodniona lub przesuszona i stąd te zmarszczki?
Wielu kremów przecizmarszkowych mozesz używać, np. tych z witaminami a, e, c, a szczególnie z aktywną witaminą c, z retinolem, kwasem hialuronowym itp. Skóra czerpie z kemów tylko to czego potrzebuje. Tylko musisz uważac, bo kremy dla skóry dojrzałej mają często odżywczą, ale jednocześnie łatwo zapychającą konstystencję i mogą nasilić problemy z cerą.
Pozatym mozesz być krótkowidzem i nieświadomie marszczyć czoło i oczy wytężając wzrok, stąd zmarszki. Ale na to cokolwiek poradzi tylko okulista.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-05, 09:57   #212
dziabka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 69
Dot.: zmarszczki u 23-latki

dzięki dziewczyny! właśnie mi uświadomiłyście, że to rzeczywiście przez problemy ze wzrokiem , co prawda noszę okulary od lat, ale chyba zaraz się do okulisty wybiorę, bo coś długo ostatnio zwlekałam.
dziabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 10:24   #213
2016100512001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 114
Dot.: Pielęgnacja cery 20latki

dzięki za pomoc Opis zgadza sie z moją skóra Policzki mam suche, az za bardzo czasem, nosek z niespodziankami, i tłuste czoło. Czy powinnam uzywać innego kremu do tych rózniących sie od siebie częsci twarzy?A moze mogła bym z kremu zrezygnowac? albo uzywac go tylko do policzków?
2016100512001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 10:39   #214
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Pielęgnacja cery 20latki

Ja rowniez mam cere mieszana, stosuje zel tonik i kremik, potem jakis delikatny podkladzik rowneiz dostosownay do cery, makijaz indywidulanie, wieczorem obowizakowo zmycie wszelkiego, tonik kremik
raz na jakis czas peeling, maseczka 1-2 razy wtygodniu i wszytsk dobrze
a co do kosmetykow do bardzo jestem zadowlona z nowosci effaclara : http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=27425
cera szybko mi sie swiecila-strefa T, a sucha na policzkach- i estem bdb zadowolona z efektu, nie uzywalam ale rowniez wiem ze jest do cery mieszanej krem z serii biodermy
zelu uzywam rowniez La Roche Posay, Effaclar http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=774 a tonik mialam La Roche Posay, Effaclar, Lotion Astringente Micro-Exfoliante http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12750 strasznie polecam jelsi ktos ma problemy z porami, teraz w ogole nie wiem co to zapchane pory, ale aktualnie zmienilam na inny nie pamietam nazwy ale przeznaczony do tego rodaju cery i dzialajacy na tradzik, czasem przed okresem cos sie pojawi wiec odrazu atakuje "przed" zapobiegawczo
ja mam 21lat i dobrze rozumiem Twoje pytanie sama kiedys zakladalam taki watek, ciezko cos znalesc, szczegolnie jak ma sie problem z tradzikiem, a nie ma sie lat16 te produkty przeznaczone dla nastolatek za bardzo wysuszaja i dzialeni odwrotne dla cery mieszanej-przetluszczanie sie, metaoda prob i bledow znalazlam owe kosmetyki ktore wymienilam i jest suuuper, juz z rok ich uzywam i nie wkurzam sie ze cos nie tak z cera, jest bezproblemowo a o to przeciez chodzi
naprawde trzeba troszke zainwestowac- to fakt, ale cera 20latki juz nie jest taka jak nastolatki i po co latac po koeljeny produkt ktory tylko wkurzy i nie spelni oczekiwanie+wydana kasa, polecam produkty wlasnie dostepne w aptekach
mozesz poprosic o probki- w dobrych aptekach bez problemu, albo u dermatologa
__________________
23.12.2014
23.04.2016

Edytowane przez Alice in Wonderland
Czas edycji: 2008-12-08 o 10:48
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 11:56   #215
Siwaaa21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 82
Dot.: Pielęgnacja cery 20latki

Cytat:
Napisane przez Alicja1988 Pokaż wiadomość
Skóra mieszana która twierdzisz ze posiadasz( chyba najwieksza liczba osob w naszym wieku taką ma;]) charakteryzuje sie najczesciej skora tłusta "w obszarze T" tj. na czole ,przy nosie i brodzie a normalna bądz sucha na policzkach lecz zdarza sie tez odwrotnie.Przy cerze tłustej bardzo łatwo jest zauważyć w spomnianym obszarze T rozszezrone pory,czarne zaskórniki czy tez wypryski i błyszczenie sie skóry;]

dziewczyny zwariowałam teraz
Do tej pory myślałam że mam cere mieszaną ale jak Alicja1988 opisała cere tłusta to bardziej ten rodzaj mi pasuje :/ mam widoczne rozszerzone pory i czarne zaskórniaki.
Kosmetyczka powiedziała że mam cere płyko ukrwioną- cokolwiek to znaczy i ile w tym prawdy nie wiem.
Kosmetyków jest dużo, sama juz nie wiem czego używać
zainteresowala mnie Ziaja Pro ale jeszcze sie do niej nie przymierzyłam
Siwaaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 12:40   #216
pinksandals
Raczkowanie
 
Avatar pinksandals
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 190
GG do pinksandals
Dot.: Pielęgnacja cery 20latki

Cytat:
Napisane przez Siwaaa21 Pokaż wiadomość

dziewczyny zwariowałam teraz
Do tej pory myślałam że mam cere mieszaną ale jak Alicja1988 opisała cere tłusta to bardziej ten rodzaj mi pasuje :/ mam widoczne rozszerzone pory i czarne zaskórniaki.
Kosmetyczka powiedziała że mam cere płyko ukrwioną- cokolwiek to znaczy i ile w tym prawdy nie wiem.
Kosmetyków jest dużo, sama juz nie wiem czego używać
zainteresowala mnie Ziaja Pro ale jeszcze sie do niej nie przymierzyłam
hej,

nie jestem pewna, ale "plytko ukrwiona" cera kojarzy mi sie z naczynkowa...
co do cery tlustej a mieszanej...jesli cala twarz jest zapchana i blyszczaca - to tak masz cere tlusta, ale jesli tylko nos, czolo ewentualnie broda to oczywiscie , ze masz mieszana. odpowiedz sobie teraz tylko na pytanie - gdzie masz te zaskorniki? i wwszystko bedzie jasne

a do pielegnacji polecam produkty apteczne (LRP, Avene, Vichy, bioderma) sama bylam wielka fanka LRP chociaz ostatnio rpzerzucilam sie na pielegnacje Clinique...i chyba znalazlam ideal do cery wlasnie mieszanej. zestaw 3steps by clinique nr 3 i moja buzka jest w coraz lepszym stanie - odzywiona, promienna ale nie blyszczaca w strefie problemowej
__________________
pinksandals jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 13:06   #217
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Pielęgnacja cery 20latki

pinksandals tak dokladnie jak piszesz, mieszana to przetluszczajaca sie strefa T, a tlusta no to jak sama nazwsa wskazuje, no i rowniez polecam kosmetyki dostepne w aptece, albo bdb drogeriach owe Clinique np. w sephorze

pinksandals nie uzywalam jeszcze Clinique, bo tak jak pisalam jestem bdb zadowolona z produktow LRP, mozesz cos wiecej napisac? np. na czym polega 3steps by clinique nr 3 co wchodzi w sklad zel tonik i krem? czy cos innego?
__________________
23.12.2014
23.04.2016
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-08, 13:21   #218
pinksandals
Raczkowanie
 
Avatar pinksandals
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 190
GG do pinksandals
Dot.: Pielęgnacja cery 20latki

Cytat:
Napisane przez Alice in Wonderland Pokaż wiadomość
pinksandals tak dokladnie jak piszesz, mieszana to przetluszczajaca sie strefa T, a tlusta no to jak sama nazwsa wskazuje, no i rowniez polecam kosmetyki dostepne w aptece, albo bdb drogeriach owe Clinique np. w sephorze

pinksandals nie uzywalam jeszcze Clinique, bo tak jak pisalam jestem bdb zadowolona z produktow LRP, mozesz cos wiecej napisac? np. na czym polega 3steps by clinique nr 3 co wchodzi w sklad zel tonik i krem? czy cos innego?
z tego co pamietam clinque ma gdzies swoj watek

a tak ode mnie: zestawy 3steps skladaja sie z kostki/zelu do oczyszczania, toniku i kremu. mowie zestaw ale sama kupywalam wszystko oddzielnie

do mycia twarzy mam kostke do cery mieszanej/tlustej - super sciaga skore ale nie przesusza, bardzo wydajna (sama mam wersje 3 little soaps bo stwierdzilam, ze mniejsza kostka poreczniejsz - od wrzesnia wciaz nie skonczylam pierwszej), fakt faktem - trzeba uwazac na oczy i oczywiscie jako, ze to clinique produkty niby sa bezzapachowe ale mona wyczuc lekka chemie (mi to nie przeszkadza, ale znam zosoby dla ktorych kosmetyk musi pieknie pachniec by moc go urzyc...) z tego co pamietam to dla tych, ktore nie lubia myc buzki kostka clinique ma w ofercie zele do mycia twarzy.

tonik nr 3 (cera mieszana normalna na polikach, nr 2 jest dla mieszanych ale suchych na polikach, nr 1 dla suchych oglnie, nr 4 dla tlustych) tonik jest na alkoholu ale nie podraznia.

a krem to slynny DDMG (dramatically different moisture gel) o dziwo podpasowal mi nawet bardzo.

clinique w ofercie ma tez serie acne solutions - stworzona do cery stricte tradzikowej - sama wybiorczo uzywam z niej zelu punktowego na niemile niespodzianki.

polecam
__________________
pinksandals jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 13:31   #219
Siwaaa21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 82
Dot.: Pielęgnacja cery 20latki

Cytat:
Napisane przez pinksandals Pokaż wiadomość
hej,

odpowiedz sobie teraz tylko na pytanie - gdzie masz te zaskorniki?
Dzięki bardzo
a więc mieszana bardziej, zaskorniki najbardziej widoczne na nosie, brodzie.


Używałam LRP, ale jakoś nie potrafie się przyzwyczaic do czegokolwiek i często zmieniam
Siwaaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 13:34   #220
pinksandals
Raczkowanie
 
Avatar pinksandals
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 190
GG do pinksandals
Dot.: Pielęgnacja cery 20latki

Cytat:
Napisane przez Siwaaa21 Pokaż wiadomość
Dzięki bardzo
a więc mieszana bardziej, zaskorniki najbardziej widoczne na nosie, brodzie.


Używałam LRP, ale jakoś nie potrafie się przyzwyczaic do czegokolwiek i często zmieniam
moze nie ma co sie smucic - gdzies czytalam, ze warto co jakis czas zmieniac kremy np. bo skora sie przyzwyczaja i uodparnia...
__________________
pinksandals jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 14:14   #221
Siwaaa21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 82
Dot.: Pielęgnacja cery 20latki

w chwili obecnej- po 8 godzinach na nogach mam wrażenie ze całą twarz mam tłustą. taka niemiła w dotyku.( w pracy siedze i często dotykam buzi)
Z tym ze rano nakładam lekki krem, na to Filtr SVR 50 i sypki puder Vipera
Jakie są objawy cery naczynkowej?
bo mimo że kosmetyczka powiedziała ze mam płytko ukrwioną ja tego niezauważam :/
Siwaaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-08, 14:39   #222
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Pielęgnacja cery 20latki

pinksandals dzieki za odpowiedz w prszyszlosci chetnie przetesuje

a tak w ogole masz racje, kremy, zele toniki itd powinno sie zmieniac co jakis czas bo wlasnie skora sie przyzwyczaja, ja zmienilam tonik LRP na pory bo juz ich nie mam wiec pomyslalam odloze na poleczke jakby co jest w zasiegu reki
__________________
23.12.2014
23.04.2016
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 17:35   #223
2016100512001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 114
Dot.: Pielęgnacja cery 20latki

Dzieki za odpowiedz. Zacheciłyście mnie do kosmetyków aptecznych Uzywałam przez miesiąc mydełka z serii Clinique ale efektów ono nie dawało zadnych, nawet wysuszało moją cere. Troche sie zraziłam do tej firmy bo drogo zeby próbowac tak na chybił trafił... Obecie uzywam 1. Mleczko do demzkijazu, osobno mleczko do demakijazu oczu bo mam wrazliwe 2.Pianka HapyDream Loreala do mycia twarzyczki... narazie jestem z niej bardzo zadowolona a uzywam juz 3 opakowanie 3.Woda termalan - eksperymentalnie, zamiast toniku i..... 4 KREM - i tu jet problem. Uzywam kremu Nivea Baby, nie wiem dlaczego ale kremy dla dzieci najbardziej mi odpowiadaja... wiem ze zapychaja... ale sa bez konserwantów, albo w minimalnych ilosciach. Konsystencja tez mi odpowiada, dobrze natłuszczają, nawilżaja... Jedyny problem jaki mam z cerą to mam na twarzy nieładne blizny potrądzikowe, dlategu używam fluidu, nie wiem czy nie pogarszam w ten sposób stanu swojej skóry, moze znacie jakis sposób pzretestowany na takie blizny, ciemne kropki... zeby sie ich pozbyc i miec piękna promienna, swieżo wygladającą cere i robić tylko delikatny makijaz? Napewno wypróbuje Tonik zwężający pory i przeciwdziałający ich zatykaniu Dzieki za podpowiedz!... Bo przeciez kiedy jak nie teraz kiedy jestem młoda kobieta, mieć czystą, ładną zadbana twarzyczke bez tony pudrów...
2016100512001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 20:57   #224
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Pielęgnacja cery 20latki

wiesz co? ja tez jakis czas temu uzywalam kremu 'normalnego' ze tak powiem nivea, albo ten dla dzieci, ale jakos tak no nie iwem, jak to wytlumaczyc hmmm wole krem do danej cery, o lekkiej konsystencji, ktora nie powoduje iz moja buzka sie swieci, dobrze wspolgra z podkladem, aaa wlasnie co do niego hmmm te z 'wyzszej' poleczki tez beda lepsze przekonalam sie gdy kiedys mamie podkradlam z firmy lancome maaaaatko swietnie sie rozprowadzal, zadnych suchych skorek i nie robily sie takie suche punkty z owym podkladem, pomimo iz cera mieszana, nie ma efektu maski, lekki, nie czuje sie, ze jest na buzce, nie zatykal ehhh z reszta idz po probeczke np. do sephory teraz przymierzam sie do jakiegos podkladu Estee Lauder, ale musze wlasnie wyprobowac testerki, niby przewaznie 30ml ale na rok, albo i wiecej starcza
__________________
23.12.2014
23.04.2016
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 06:59   #225
pinksandals
Raczkowanie
 
Avatar pinksandals
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 190
GG do pinksandals
Dot.: Pielęgnacja cery 20latki

Cytat:
Napisane przez Siwaaa21 Pokaż wiadomość
w chwili obecnej- po 8 godzinach na nogach mam wrażenie ze całą twarz mam tłustą. taka niemiła w dotyku.( w pracy siedze i często dotykam buzi)
Z tym ze rano nakładam lekki krem, na to Filtr SVR 50 i sypki puder Vipera
Jakie są objawy cery naczynkowej?
bo mimo że kosmetyczka powiedziała ze mam płytko ukrwioną ja tego niezauważam :/
1. staraj sie nie dotykac buzki - wiem to trudne (sama mam ten problem...)
2. cera naczynkowa to taka na ktorej sa takie male "pajaczki" - widoczne rozszerzone naczynka. u niektorych cala twarz ma zabarwienie rozowawe. ponadto czasem silnie reaguje na zmiany temperatur - wypieki. (do takich cer nie powinno sie stosowac gruboziarnistych peelingow ani zadnych silnych kwasow)

Cytat:
Napisane przez Alice in Wonderland Pokaż wiadomość
pinksandals dzieki za odpowiedz w prszyszlosci chetnie przetesuje

a tak w ogole masz racje, kremy, zele toniki itd powinno sie zmieniac co jakis czas bo wlasnie skora sie przyzwyczaja, ja zmienilam tonik LRP na pory bo juz ich nie mam wiec pomyslalam odloze na poleczke jakby co jest w zasiegu reki
haha...ja tez tak kolekcjonuje kremy tylko uwazaj na date waznosci!

Cytat:
Napisane przez kakulinka Pokaż wiadomość
Dzieki za odpowiedz. Zacheciłyście mnie do kosmetyków aptecznych Uzywałam przez miesiąc mydełka z serii Clinique ale efektów ono nie dawało zadnych, nawet wysuszało moją cere. Troche sie zraziłam do tej firmy bo drogo zeby próbowac tak na chybił trafił... Obecie uzywam 1. Mleczko do demzkijazu, osobno mleczko do demakijazu oczu bo mam wrazliwe 2.Pianka HapyDream Loreala do mycia twarzyczki... narazie jestem z niej bardzo zadowolona a uzywam juz 3 opakowanie 3.Woda termalan - eksperymentalnie, zamiast toniku i..... 4 KREM - i tu jet problem. Uzywam kremu Nivea Baby, nie wiem dlaczego ale kremy dla dzieci najbardziej mi odpowiadaja... wiem ze zapychaja... ale sa bez konserwantów, albo w minimalnych ilosciach. Konsystencja tez mi odpowiada, dobrze natłuszczają, nawilżaja... Jedyny problem jaki mam z cerą to mam na twarzy nieładne blizny potrądzikowe, dlategu używam fluidu, nie wiem czy nie pogarszam w ten sposób stanu swojej skóry, moze znacie jakis sposób pzretestowany na takie blizny, ciemne kropki... zeby sie ich pozbyc i miec piękna promienna, swieżo wygladającą cere i robić tylko delikatny makijaz? Napewno wypróbuje Tonik zwężający pory i przeciwdziałający ich zatykaniu Dzieki za podpowiedz!... Bo przeciez kiedy jak nie teraz kiedy jestem młoda kobieta, mieć czystą, ładną zadbana twarzyczke bez tony pudrów...
wiem, jak pisalam clinique jest dosc specyficzny i albo Tobie podpasuje albo wrecz przeciwnie...

nie wiem czy eksperyment z woda termalna zamiast toniku jest dobry...tak, lepsza jest niz woda z kranu, ale hmm zreszta zalezy chyba od stanu Twojej skory.

co do kremu...nie masz wrazaenia, ze taka zwykla nivea Ciebie zbytnio natuszcza/zapycha? skoro lubisz serie happydream z l'oreal - to moze wyprobuj ich krem (sama keidys stosowalam, przyjemny i lekki) z tego co pamietam sa dwie wersje do cery suchej i tlustej/mieszanej - ja mialam ten drugi.

ja tam uzywam fluidu bo czuje sie w nim piekniej hahah...ale jesli nie chcesz samego fluidu, to moze zaopatrz sie w dobry korektor (to moim zadniem kwestia indywidualna i lepiej sama dobierz w perfumerii) a na smae blizny tak leczniczo...hmm LRP Cicaplast (fajnie goi ranki) Avene Cicafatale (identyczny jak LRP), Clinique post blemish (jestem w trakcie testu zobaczymy czy cos zdziala) no i jeszcze sa takie typowe mascie na blizny (nazw nie pamietam - ale w aptece doradza)

Cytat:
Napisane przez Alice in Wonderland Pokaż wiadomość
wiesz co? ja tez jakis czas temu uzywalam kremu 'normalnego' ze tak powiem nivea, albo ten dla dzieci, ale jakos tak no nie iwem, jak to wytlumaczyc hmmm wole krem do danej cery, o lekkiej konsystencji, ktora nie powoduje iz moja buzka sie swieci, dobrze wspolgra z podkladem, aaa wlasnie co do niego hmmm te z 'wyzszej' poleczki tez beda lepsze przekonalam sie gdy kiedys mamie podkradlam z firmy lancome maaaaatko swietnie sie rozprowadzal, zadnych suchych skorek i nie robily sie takie suche punkty z owym podkladem, pomimo iz cera mieszana, nie ma efektu maski, lekki, nie czuje sie, ze jest na buzce, nie zatykal ehhh z reszta idz po probeczke np. do sephory teraz przymierzam sie do jakiegos podkladu Estee Lauder, ale musze wlasnie wyprobowac testerki, niby przewaznie 30ml ale na rok, albo i wiecej starcza
ach zgadzam sie! haha ze wszystkim - w podklad warto zainwestowac by sobie nie szkodzic i wygladac zdrowo. aktualnie bawie sie pedzelkiem do podkladu - slyszalam, ze zuzycie podkladu jest bardziej ekonomiczne plus samo nakladanie na twarzyczke bardziej higieniczne i podobno lepiej sie podklad "trzyma"

hmm...ale sie na przyjemny watek zrobil
__________________
pinksandals jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 07:35   #226
Siwaaa21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 82
Dot.: Pielęgnacja cery 20latki

Cytat:
Napisane przez pinksandals Pokaż wiadomość
1. staraj sie nie dotykac buzki - wiem to trudne (sama mam ten problem...)
2. cera naczynkowa to taka na ktorej sa takie male "pajaczki" - widoczne rozszerzone naczynka. u niektorych cala twarz ma zabarwienie rozowawe. ponadto czasem silnie reaguje na zmiany temperatur - wypieki. (do takich cer nie powinno sie stosowac gruboziarnistych peelingow ani zadnych silnych kwasow)


Z tym dotykaniem moze być ciężko ale się postaram
Co do cery naczynkowej-Ja nie zauważyłam żadnych ''pajączków''
Czerwienie się od czasu do czasu-najbardziej jak się zawstydze i może od temperatury.
Kosmetyczka u której byłam powiedziała że mam płytko ukrwioną ze względu na to że po nałożeniu jakiś badziewi szybko buzia mi czerwieniała- a czy nie mogło być tak że uczulał mnie jakiś składnik?
Siwaaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 10:58   #227
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Pielęgnacja cery 20latki

Cytat:
Napisane przez pinksandals Pokaż wiadomość
ach zgadzam sie! haha ze wszystkim - w podklad warto zainwestowac by sobie nie szkodzic i wygladac zdrowo. aktualnie bawie sie pedzelkiem do podkladu - slyszalam, ze zuzycie podkladu jest bardziej ekonomiczne plus samo nakladanie na twarzyczke bardziej higieniczne i podobno lepiej sie podklad "trzyma"
hmm...ale sie na przyjemny watek zrobil
tak dokladnie, sama chce zainwestowac w pedzel do nakladania hehe w sephorze widzialam,, ceny nie pameitam, ale przyzwoita,
ostatnio zaczynam kolekcjonowac sobie pedzle z tej firmy, bdb cena za jakosc, a co bede urodzie szczedzic
wszystko tak jak piszesz i rowniez slyszalam takie opinie dzieki pedzlowi lepiej sie naklada, "wtapia sie w cere" no i bardziej ekonomiczne uzywanie
__________________
23.12.2014
23.04.2016
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 11:06   #228
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Pielęgnacja cery 20latki

Cytat:
Napisane przez Siwaaa21 Pokaż wiadomość
Z tym dotykaniem moze być ciężko ale się postaram
Co do cery naczynkowej-Ja nie zauważyłam żadnych ''pajączków''
Czerwienie się od czasu do czasu-najbardziej jak się zawstydze i może od temperatury.
Kosmetyczka u której byłam powiedziała że mam płytko ukrwioną ze względu na to że po nałożeniu jakiś badziewi szybko buzia mi czerwieniała- a czy nie mogło być tak że uczulał mnie jakiś składnik?
hmmm to skoro nie masz owych pajaczkow, to raczej, to nie jest cera naczynkowa hmmm hmmm tylko ze skolonnoscia do czerwienienia sie wlasnie?
a to 2 rozne sprawy
wiem ze sa na to kremiki, ktore niweluja czerwienienie sie - w aptece na bank tak sie zastanawiam tylko ktora firma, bo slyszalam, czy tez nawet czytalam hmm hmmm
cos w stylu

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ecenzja=244715

na pewno jak pojdziesz do apteki i zapytasz sie farmaceutki to znajdziesz ronego radzaju firmy, bo nie chodzilo mi konkretnie o iwsotin-ale link wkleilam abys wiedziala o co mi chodzi ze sa przeznaczone do tego kosmetyki
__________________
23.12.2014
23.04.2016
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 11:25   #229
Siwaaa21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 82
Dot.: Pielęgnacja cery 20latki

Cytat:
Napisane przez Alice in Wonderland Pokaż wiadomość
hmmm to skoro nie masz owych pajaczkow, to raczej, to nie jest cera naczynkowa hmmm hmmm tylko ze skolonnoscia do czerwienienia sie wlasnie?
dzięki
może i sie czerwienie ale ja tego niezauważam i nie przeszkadza mi to
a skoro nie naczynkowa to moge używać peelingii Ziaji Pro
Siwaaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-09, 11:52   #230
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Pielęgnacja cery 20latki

Z tego co piszesz to tak wynika, ale przydaloby sie gdyby ktoras z dziewczyn jeszcze powiedziala co sadzi na ten temat
__________________
23.12.2014
23.04.2016
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 15:34   #231
pinksandals
Raczkowanie
 
Avatar pinksandals
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 190
GG do pinksandals
Dot.: Pielęgnacja cery 20latki

Cytat:
Napisane przez Siwaaa21 Pokaż wiadomość
Z tym dotykaniem moze być ciężko ale się postaram
Co do cery naczynkowej-Ja nie zauważyłam żadnych ''pajączków''
Czerwienie się od czasu do czasu-najbardziej jak się zawstydze i może od temperatury.
Kosmetyczka u której byłam powiedziała że mam płytko ukrwioną ze względu na to że po nałożeniu jakiś badziewi szybko buzia mi czerwieniała- a czy nie mogło być tak że uczulał mnie jakiś składnik?

1. ja wlasnie rpacuje nad soba by sie za czesto "nie myziac" po twarzy

2. proponuje zapytac sie tej kosmetyczki o co dokladnie jej chodzilo albo po prostu odwiedzic dermatologa - i wszystko bedzie jasne.

Cytat:
Napisane przez Alice in Wonderland Pokaż wiadomość
tak dokladnie, sama chce zainwestowac w pedzel do nakladania hehe w sephorze widzialam,, ceny nie pameitam, ale przyzwoita,
ostatnio zaczynam kolekcjonowac sobie pedzle z tej firmy, bdb cena za jakosc, a co bede urodzie szczedzic
wszystko tak jak piszesz i rowniez slyszalam takie opinie dzieki pedzlowi lepiej sie naklada, "wtapia sie w cere" no i bardziej ekonomiczne uzywanie
w sephorze pedzel do fluidu kosztuje 35 zlotych (wiem bo mam haha)
__________________
pinksandals jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 15:40   #232
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Pielęgnacja cery 20latki

Cytat:
Napisane przez pinksandals Pokaż wiadomość
w sephorze pedzel do fluidu kosztuje 35 zlotych (wiem bo mam haha)
i co dobry jest?? baaa pewnie tak bo z pozostalych jestem zadowolona mam do cieni - i bede dalej gromadzic
__________________
23.12.2014
23.04.2016
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 15:53   #233
pinksandals
Raczkowanie
 
Avatar pinksandals
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 190
GG do pinksandals
Dot.: Pielęgnacja cery 20latki

Cytat:
Napisane przez Alice in Wonderland Pokaż wiadomość
i co dobry jest?? baaa pewnie tak bo z pozostalych jestem zadowolona mam do cieni - i bede dalej gromadzic
chyba dobry - fajnie sie czysci, nic nie wychodz etc.

ja mam jeszcze nr 11 (ten do rozcierania kresek), nr 22 (do cieni tak ogolnie) i hmm chyba nr 42 ten do rozu ale plaski a nie ukosny...a wole ukosny, jest lepszy gatunkowo i "nie linieje" z tego co pameitm jak go kupywalam - glupia - chcialam zaoszczedzic - bo ten skosny byl troszke drozszy...to sobie zaoszczedzilam

ogolnie pedzle sephory cyba nie sa takie najgorsze - a jak zauwazylas cene maja dosc przyzwoita.
__________________
pinksandals jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 18:29   #234
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Pielęgnacja cery 20latki

tak tylko zmienily sie numerki, ja mam 25 i 14 jeden do nakladania cieni, ale takich w kamieniu, a drugi rowniez ale taki ktory umozliwia smoke eyes jestem bdb zadowolona, mamie kupilam ost wlasnie do rozu skosny i ten pedzelek do nakladania nr14
__________________
23.12.2014
23.04.2016

Edytowane przez Alice in Wonderland
Czas edycji: 2008-12-09 o 18:30
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 10:38   #235
2016100512001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 114
Dot.: Pielęgnacja cery 20latki

Jak wygląda taki pedzel do smoke eyes??

Macie jakies sposoby na idealnie gładką cere? Slyszałam ze można myć twarz szczoteczką do zębów? Próbowala któraś z Was? A peeling jak często robicie? Raz w tygodniu to za zadko czy za często czy w sam raz? Jakich maseczek uzywacie?

Jeszzce jedno pytanie? Po co jest tonik? Wiem niby ze do stonizowania... ale co ono daje, dleczego dziewczyny piszą o tonikach jak o jakiejs koniecznosci... czy bez tego nie da sie zyc? a czy nieuzywanie tego specyfiku powoduje... np. szybsze powstawanie zmarszeczek, albo cos podobnego?
2016100512001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 11:22   #236
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Pielęgnacja cery 20latki

[QUOTE=kakulinka;10031295] Jak wygląda taki pedzel do smoke eyes?? QUOTE]

hmmm jak pojdziesz do sephory i powiesz numerek 14 to Pani Ci go da, albo sama mozes zpodejsc do tego stoiska i zobaczysz, ma krotkie wlosie, dziwnie wyglada, ale ja stosuje go tez jako normalny pedzelek do nakladania cieni- dlatego mamie kupilam ten, a nie dwa

Cytat:
Macie jakies sposoby na idealnie gładką cere? Slyszałam ze można myć twarz szczoteczką do zębów? Próbowala któraś z Was? A peeling jak często robicie? Raz w tygodniu to za zadko czy za często czy w sam raz? Jakich maseczek uzywacie?
szczoteczka do zebow?! nigdy w zyciu aaaałaaaa
ja stosuje peeling z serii rossmana, taki rozowy, jesli ktos ma problemik z tradizkiem krostkami to ten niebieski, pisze z tylu na odwrocie, jestem z nich zadowolona, ale zazywczaj i tak jak sie jeden skonczy to kupuje innej firmy
hmm pytanie ile razy w tygodniu jak potrzebujesz bardzo to 2x a tak to 1x w tygodniu i pamietaj wieczorem, bo jak rano to zrobisz, to skora na buzce, straci swoja naturalna ochrone
maseczki rowniez uzwyam, zazwyczaj wlasnie po zrobionym peelingu, tez z tych serii rossmana, oczyszczajaca, a potem np. nawilzajaca, albo ost z innej drogeri mialam taka fajna z sola z morza martwego, super wyciaga i cera jest gladsza, jasniejsza, czysciutka musisz dobrac do Twojej cery- czego potrzebuje


Cytat:
Jeszzce jedno pytanie? Po co jest tonik? Wiem niby ze do stonizowania... ale co ono daje, dleczego dziewczyny piszą o tonikach jak o jakiejs koniecznosci... czy bez tego nie da sie zyc? a czy nieuzywanie tego specyfiku powoduje... np. szybsze powstawanie zmarszeczek, albo cos podobnego?
ja kiedys nie uzywalam, myslalap - po co?, ale dobrze dobrany do rozdaju cery super wspolgra z calosica, po zastosowaniu czegos co myje buzke, a kremem, a czy nie stosowanie go powoduje szysze powstanie zmarszczek- nie wiadomo mi nic na ten temat
jak masz problem z porami to dobrze taki ktory je zniweluje, jak tradzik to tak samo jakis do takej cery, jak sucha to rowniesz sa, mieszanej, tlustej...
__________________
23.12.2014
23.04.2016
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 13:32   #237
pinksandals
Raczkowanie
 
Avatar pinksandals
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 190
GG do pinksandals
Dot.: Pielęgnacja cery 20latki

hej

1. do smokey eyes jest jeszcze taka hmm gabeczka - numer 11 i ja jestem jednak zamotana - bo to o nia mi chodzilo a nie o ten krotki pedzelek do smokey

2. szczoteczka do zębow - hmm...slyszalam o niej jako dobrym patencie na pobudzenie skory ale ust (by byly naturalnie czerwone) - ale twarz? chyba jendka troche zadelikatna jest...

3. peeling - ja stosuje raz w tygodniu, obecnie mam iwostin z serii purritin - https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...radzikowy.html w zasadzie przyjemny, raczej lagodny (ale ja nie moge uzywac tych gruboziarnistych) prawdopodobnie ponowie zakup...chyba, ze cos innego mi sie spodoba

4. maska - zazwyczaj po peelingu - tym bardziej, od jakiegos czasu regularnie stosuje lerosett - https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...szczajaca.html ale fajna jest tez maska dotleniajaca soraya https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...leniajaca.html. tak jak pisala alice in wonderland - maske wybierz taka jaka potrzebuje Twoja skora aaaa, moja kosmetyczka zawsze mi mowi bym robila sobie peeingo-maske z namoczonych platkow owsianych - jakos nigdy jeszcze jej nie posluchalam ale moze Ty ? ;P

5. tonik - ja odkad zaczlelam uzywac kremow (a bylo to jak stawalam sie kobieta hahaha - czyli wczesna nastolatka jakos) to automatycznie zaczelam myc buzke zelami i przecieraz tonikiem - teraz dla mnie to jest normalna toaleta (poza tym zawsze chcialam miec tyle mazidel co mama hihi wiec to mnie tak mobilizowalo). ale teraz tak na powaznie - tonik przygotowuje skore pod krem a niektore nawet ja mikrozluszczaja by krem jeszcze lepiej sie wchlonal... plus rozne toniki "robia" dodatkowe inne rzeczy (natluszczaja, sciagaja, zwezaja pory, reguluja wydzielanie sebum etc). poza tym za kazdym razem jak cos sobie wycisne (wiem nie powinnam ale czasem mi sie zdarzy) to rpzmeywam twarz tonikiem, jak jestem w domu bez make-upu a czuje sie cos nie swiezo w ciagu dnia - to przemywam twarz tonikiem.

uff...ale sie rozpisalam
__________________
pinksandals jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 14:10   #238
Siwaaa21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 82
Dot.: Pielęgnacja cery 20latki

Cytat:
Napisane przez pinksandals Pokaż wiadomość
2. proponuje zapytac sie tej kosmetyczki o co dokladnie jej chodzilo albo po prostu odwiedzic dermatologa - i wszystko bedzie jasne.
tej kosmetyczki juz raczej nie zapytam bo za daleko, a ja za leniwa żeby tak daleko chodzić. Mam jakieś nowe studio kosmetyczne pod domem więc może tam się udam po porade

Edytowane przez Siwaaa21
Czas edycji: 2008-12-10 o 14:12
Siwaaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 10:50   #239
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Pielęgnacja cery 20latki

pinksandals- tak, tak, wiem jakie maseczki potrzebuje moja skora, kakulince pisalam iz wlasnie musi wiedziec jaki ma rodzaj i czego potrzebuje, bowiem jest bardzo duzo maseczek ale nie bedzie miala z tym problemu

jeszcze tak co do tej szczoteczki do buzi, to wiem ze sa takie specjalne, kiedys dawno stosowalam, ale jakos mi sie odwidzialo, wole peeling raz,dwa razy w tygodniu, a tak codziennie owa szczoteczka myc to tez niedobrze, a jak tak staala i stala to jakas taka dla mnie zrobila sie niehigieniczna ;p
__________________
23.12.2014
23.04.2016

Edytowane przez Alice in Wonderland
Czas edycji: 2008-12-11 o 10:52
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-12, 14:05   #240
2016100512001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 114
Dot.: Pielęgnacja cery 20latki

Troche odbiegne od tematu ale dzis siedząc przez godzine u fryzjerki, patrząc tępo w swoje odbicie lustrzane doszłam do wniosku ze na to ile nakładam na siebie kosmetyków wyglądam tragicznie... Mam poszarzałą twarz, bardzo bladą, wory i siniaki pod oczami Brazowe kropki na brodzie - pozostałosci po tradziku, wągry na nosie... kilka pryszczy na czole... policzki błyszcące od kremu ochronnego, bez niego były bo tak suche i szorstkie ze nie wiem co gorsze... Oczywiście jak nałoże na siebie puder, pomaluje oczy to tego nie widac... ale co ja bym mogła zrobić z tą moją cera poza maskowaniem jej?
2016100512001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-06 11:09:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:21.