strzyżenie malucha - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-25, 23:02   #1
kikalu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7

strzyżenie malucha


Być może to pytanie już padło jednak albo cierpię na ślepotę albo moje rozkojarzenie sięga zenitu bo nie widzę: Czy kwestia która wciąż słysze że nie można obcinać włosków bobasowi który nie skończył roku jest prawdą? Pytam poniewaz nie raz widzę takie oto dzidzie które maja wytarte włoski z tyłu głowki a na przykład mały buszyk na grzywce i przy uszkach i wciąż zastanawiam sie czy można je przyciąc aby całośc wyglądała estetycznie no i miom zdaniem wygodnie dla małego człowieka, bo nie właziły by mu w oczy. Kiedy zapytałam jedna z moich kuzynek dlaczego nie zrobi z tym porządku zjechała mnie niemiłosiernie mówiąc że nie wolno ciąć właśnie przed ukończeniem roku. Jak to z tą sprawa właściwie jest?
kikalu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 23:07   #2
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: strzyżenie malucha

Jeśli ktoś wierzy w przesądy to nie obcina Ja obcięłam jak miał 6 miesięcy
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 23:12   #3
kikalu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7
Dot.: strzyżenie malucha

Czyli rozumuję logicznie tłumacząc ze to nie ma wpływu na porost włosów.Niestety zauważyłam że nawet obtrzaskane dziewczyny wciąż powtarzają ta chorą śpiewkę i zadne racjonalne argumenty do nich nie trafiają.
kikalu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 23:14   #4
kikalu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7
Dot.: strzyżenie malucha

Ale widocznie ja sie nie znam bo nie mam jeszcze swojego bąbla(z reguły taka słysze odpowiedz na moje sugestie).
kikalu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 23:16   #5
kikalu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7
Dot.: strzyżenie malucha

Przepraszam -nie podziekowałam za odpowiedz-DZIęKI.
kikalu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 06:59   #6
lucyAS
Zadomowienie
 
Avatar lucyAS
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 124
Dot.: strzyżenie malucha

hehe pierwsze slysze o czyms takim
nie obcinaja bo co??? nie wolno ze wzgledow medycznych?czy jakich innych?
sa jakies przesady?

prosze napiszcie cos wiecej bo nigdy sie z czyms takim nie spotkalam,a zaznacze ze mam trzech braci a kazdy z nich ma po piecioro dzieci tak ,ze o dzieciach "wiem "wszistko,choc swoich jeszcze nia mam ,ale mamnadzieje ze juz niedlugo


widzac temat myslalam ze chodzi o bezstresowe obciecie malucha
bo niestety bobaski nie lubia sie obcinac
lucyAS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 07:14   #7
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: strzyżenie malucha


Słyszałam o tym.
Kolejny z przesądów.
Niedawno był tu taki temat - przesądy na temat ciąży, może - dla uśmiechu - można by powymieniać się przesądami na temat już urodzonych maleństw.
O czerwonej wstążeczce na wózku chyba każdy słyszał, nie?
Też myślałam, że chodzi o to, jak obciąć malucha.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-26, 09:03   #8
lml
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2
Dot.: strzyżenie malucha

Zwykłe zabobony,przesądy rozpowiadane przez nasze babcie.Mam trzyletnią coreczke i pierwsze strzyżenie odbyło się na przelomie ośmiu dziewięciu miesięcy.Teraz ma wlosy do polowy plecków.Obcinaj i nie patrz na przesądy.
lml jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 09:29   #9
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: strzyżenie malucha

Mojemu wloski ladnie wypadly wiec nie musialam tak szybko go obcinac, ale jak skonczyl pol roku wloski zaczely rosnac i gestniec, jak mial 8-9 m-cy pierwszy raz mu obcielam wloski, bo juz lekko byly za dlugie na moj gust. Mam chlopca i chlopiec powinien byc chlopcem, wiec mu wloskow nie zapuszczam jak czesto sie widzi u innym malenstw, moj nosi krotkie wloski jak jego taka(prawie jezyk). Nie obcinanie wloskow to tylko przesac, nie ma podstaw myedycznych , bo i jakie by mialy byc, obcinanie wloskow nie boli. Ja zeby maly nie pürotestowal robie to w kapieli. Po umyciu on sie bawi swoimi wodnymi zabawkami, a ja nozyczki i grzebien w reke i do roboty. Czasami robie to na dwa razy po podczas jednej kapieli nie zawsze uda mi sie go obciac tak jak bym chciala. Po dwoch kapielach wloski sa wszedzie krotko przyciete. Ostatnio moj maly zaczyna poddawac sie temu rytualowi.
Co do przesadow to do roku nalezy dziecku obgryzac paznokcie. Moja mama miala taka kolezanke w pracy. Biedne jej dzieci.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 11:41   #10
jastin83
Zakorzenienie
 
Avatar jastin83
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 774
Dot.: strzyżenie malucha

Hej!
Moja córka ma 7 miesięcy i ma bardzo długie włoski jak na takiego bąbla,od urodzenia jej sie nie ztarły i z tyłu ma juz takie do końca szyjkigrzyweczka tez już jest długa i włazi do oczu.
Ale ja jej włosków nie obcinam,przynajmniej narazie,nie wierzę w przesądy,ale uważam ze ma bardzo ładne te kłaczki i poprostu mi szkoda,spinam jej spineczka i jest ok.może za jakiś czas wyrównam
Ostatnio teściowa wyskoczyła z tekstem żeby jej obciąć te włoski,szlak mnie trafił i nie pozwoliłam,jak mała będzie miała roczek to już będe mogła jej kuca porządnego zrobić
__________________
Moje kochane niunie
Wiktoria & Weronika!!!






jastin83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 14:52   #11
moniolla
Raczkowanie
 
Avatar moniolla
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 410
GG do moniolla
Dot.: strzyżenie malucha

przesąd ...nic innego.ja mojego małego strzyge maszynką,robie to co ok.2 miesiące,zaczęłam około roczku ale dlatego że pierwsze włoski mu się wytarły równo i był "łysolkiem".troche protestuje ale zajme go czyms ,włącze bajke i jazda -włoski schludnie wyglądają i nie przeszkadzaja mu.do tego on nie lubi mycia więc przy "jeżyku" nie musze go zbytnio maltretować.
__________________
Marcin styczeń 2004
moniolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 21:58   #12
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: strzyżenie malucha

Dopiero niedawno pomyślałam o obcięciu małej włosków. Ma takiego irokeza i zupełnie proste włosy z przodu a z tyłu kilka kędziorków. Kędziorki zostaną, bo sa bardzo krótkie a irokeza z przodu ciachniemy, może nożyczkami do strzępienia. Może po obcięciu włosków coś sie zacznie dziać na tej maleńkiej główce, bo te włosięta prawie w ogóle nie rosną Po narodzinach miała ciemne włoski i to w dużej ilości a teraz blondynka z marniutkimi włosiętami.

Gabi 6 września skończy 11 miesięcy i ani myślimy czekać do roku. Też słyszałam o tym przesądzie, jest taki "mądry" jak każdy przesąd
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 00:12   #13
kikalu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7
Dot.: strzyżenie malucha

Moje drogie,ja wiem ze to idiotyczny zabobon z ery króla Ćwieczka ale niestety czasami nie da rady wpłynąć na bezsens myślenia nawet racjonalnymi argumentami. Moim zdaniem praktyka obcinania włosków w razie koniecznosci jest normalnym podejściem bo skoro ja mam za długie i mogą mi przeszkadzac to jakim sposobem dzidzia nie ma odczuwać dyskomfortu? Co do zabobonów to ten jest jeszcze do przejścia ale jakis czas temu jedna z moich koleżanek uporczywie wpajała mi że tak zwaną ciemieniuszke należy tylko wyczesywac z główki i pod żadnym pozorem nie wolno jej myć przez 10 dni,bo jak twierdziła jej mama(domorosła zielarka) po tym czasie samo przejdzie a jeśli się umyje to sie będzie odnawiać i nie da się jej pozbyć. Zaznaczam że owa koleżanka to wykształcona babka.
kikalu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 09:05   #14
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: strzyżenie malucha

to one chyba nie widzialy ciemieniuchy. Po 10 dniach samo przejdzie hehehe. a co jak dziecko ma AZS tez samo przejdzie po 10 dniach.? MOj mial wlasnie z tego powodu i smarowalam go specjalna mascia, jak wloski zaczely rosnac jak skonczyl pol roku problem sie skonczuyl, ale nie wyobrazam sobie zemym miala do tego czesu nic nie robic, maly sie drapal az krew tryskala.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 09:48   #15
Cytrynka28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 24
Dot.: strzyżenie malucha

ja obcielam wloski mojemu synkowi na 1 urodziny poszlismy wtedy do "prawdziwego" fryzjera i chodzimy juz 4 lata, niestety pani fryzjerka nam sie zmienila ( przeprowadzilismy sie) i teraz szukamy nowej cioci ,musi nie tylko dobierac fajne fryzurki dla mojego rozbujnika ale tez miec odpowiednie podejscie,
Cytrynka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 20:49   #16
Jupi
Zadomowienie
 
Avatar Jupi
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 785
GG do Jupi
Dot.: strzyżenie malucha

a ja obcielam mojej corci taka mini- grzyweczke w zeszlym tygodniu (teraz ma niecale 3 miesiace). mala ma tak dlugie wloski, ze jej do oczu wchodzily- meczyc sie miala??? nie rozumiem czemu nie mozna obcinac...
Jupi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:05.