Pierścionek dla wybranki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-06, 16:29   #1
pierscionekdlaniej
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 13

Pierścionek dla wybranki


Chciałem Was prosić o pomoc, a dokładniej mam pewne wątpliwośći. Planuję sie oświadczyć dziewczynie i stoje przed trudnym wyborem zakupu pierścionka. Kompletnie na tym się nie znam i wpadłem na pomysł, żeby zapytać o to najlepszą koleżanke mojej przyszłej, miejmy nadzieje, narzeczonej. Obie są przyjaciółkami i rozmawiają ze sobą o większośći spraw. Boję się, że koleżanka się wygada, niewiadomo jak to jest z kobietami... Zapytam wprost - czy Wy wygadałybyście najlepszej przyjaciółce, gdyby jej chłopak prosił Was o radę? Nie wiem czy to dobry pomyśł pytać ją. Tym bardziej, że sam jej nie znam aż tak dobrze, żeby móc ocenić jej zachowanie. Spotykamy się sporadycznie, gdy nas odwiedzi. Nigdy sam na sam z nią nie rozmawiałem. Bym musiał chyba osobiście się do niej wybrać.

Druga kwestia to cena pierścionka. Niby mógłbym się też zapytać koleżanki, żęby podpytała moją dziewczynę, ale to już będzie według mnie bardzo głupie i niestosowne. Mam odłożone 3 tys. zł na ten cel i pierw myślałem, że cena będzie odpowiednia. Zacząłem szperać trochę w internecie, na róznych forach i teraz mam chyba wrażenie, że to stanowczo za dużo. Większość kobiet wpisujących się deklaruje, żeby byłoby zadowolonych z pierścionka za 200 zł, że to tylko symbol i nie ma większego sensu wydawać więcej. Tym bardziej, że bałyby się nosić taki za kilka tysięcy. A więc chyba zredukuje kwote do w granicach 200-800 zł. Czy taka cena będzie optymalna?

Z góry dziękuję za pomoc.
pierscionekdlaniej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 16:33   #2
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Pierścionek dla wybranki

Cena 200 do 800 jest moim zdaniem optymalna.
Ja bym nie pytała koleżanki.
Zobacz jakie pierścionki nosi i wybierz w podobnym guście
Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 16:50   #3
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Pierścionek dla wybranki

też uważam że kwota 200-800 zł jest optymalna. wiadomo, jeśli znajdziesz ideał pierścionka za 1000-1200 zł to bez sensu jest się upierać na mniejszy, ale to zdecydowanie nie jest za mało tylko akurat. chyba że jesteś synem arabskiego potentata naftowego i wydajesz miliony na siedzenia do samochodu, to czułabym się obrazona, ale najpewniej jesteś normalnym człowiekiem ;p
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 16:51   #4
patrycjamy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 190
Dot.: Pierścionek dla wybranki

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
Cena 200 do 800 jest moim zdaniem optymalna.
Ja bym nie pytała koleżanki.
Zobacz jakie pierścionki nosi i wybierz w podobnym guście
Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
Z pierwszą częścią się nie zgodzę, to nie jest pierścionek dla Ciebie i nie Ty będziesz go nosić, to, ze dla Ciebie do 800 wystarczy nie znaczy, ze dla kogoś innego też. Z drugą częścią się zgodzę.
Autorze pierścionek to pamiątka na całe życie i wg mnie powinien być to porządny wyrób- żółte/białe złoto z brylantem. Taka jest tradycja i czasem warto się jej trzymać.
Nie chciałabym dowiedzieć się, że mój mąż przed oświadczynami konsultował się z obcymi ludźmi jak ma wyglądać i ile kosztować mój pierścionek stwierdziłabym że to mimoza, która nie ma swojego zdania. Kup co uważasz, rozmiar zawsze można skorygować.
patrycjamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 16:51   #5
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Pierścionek dla wybranki

Nie masz jakiegoś brata czy kolegi, który jest już "po"?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 16:51   #6
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Pierścionek dla wybranki

Cytat:
Napisane przez patrycjamy
Autorze pierścionek to pamiątka na całe życie i wg mnie powinien być to porządny wyrób- żółte/białe złoto z brylantem. Taka jest tradycja i czasem warto się jej trzymać.
ustaliłaś sobie własne tradycje widze
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 16:55   #7
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Pierścionek dla wybranki

Cytat:
Napisane przez patrycjamy Pokaż wiadomość
Z pierwszą częścią się nie zgodzę, to nie jest pierścionek dla Ciebie i nie Ty będziesz go nosić, to, ze dla Ciebie do 800 wystarczy nie znaczy, ze dla kogoś innego też. Z drugą częścią się zgodzę.
Autorze pierścionek to pamiątka na całe życie i wg mnie powinien być to porządny wyrób- żółte/białe złoto z brylantem. Taka jest tradycja i czasem warto się jej trzymać.
Nie chciałabym dowiedzieć się, że mój mąż przed oświadczynami konsultował się z obcymi ludźmi jak ma wyglądać i ile kosztować mój pierścionek stwierdziłabym że to mimoza, która nie ma swojego zdania. Kup co uważasz, rozmiar zawsze można skorygować.
Nie jest też dla Ciebie i Ty też go nie będziesz nosić. To że dla Ciebie musi mieć brylant to nie znaczy że dla innych też.

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-06, 16:55   #8
mushroomhunter
Zadomowienie
 
Avatar mushroomhunter
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 178
Dot.: Pierścionek dla wybranki

U mnie złoty pierścionek z brylantem wylądowałby na dnie szafy .

Wszystko jest zależne od gustu dziewczyny. Podpatrz co nosi na co dzień i kup coś w podobnym stylu.
mushroomhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 16:58   #9
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Pierścionek dla wybranki

musisz wyczuć swoja kobiete. jedna poczuje się urazona jeśli nie dostanie pierścionka za 2 czy 3 tysiące. inna poczuje się urażona jeśli taki dostanie (np. ja, uważam że to konsumpcyjny zbytek i na pewno są tańsze i równie trwałe oraz piękne :P) znasz ją lepiej niż my
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 16:59   #10
euphora721
Rozeznanie
 
Avatar euphora721
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 778
Dot.: Pierścionek dla wybranki

Przyjaciółki bym się nie radziła. Nigdy nie rozmawiałeś z nią tak nawet z czystej ciekawości jaki by się jej podobał? Mushroomhunter u mnie też mi się marzy z białego złota z jakimś czarnym albo granatowym oczkiem.

---------- Dopisano o 17:59 ---------- Poprzedni post napisano o 17:59 ----------

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
musisz wyczuć swoja kobiete. jedna poczuje się urazona jeśli nie dostanie pierścionka za 2 czy 3 tysiące. inna poczuje się urażona jeśli taki dostanie (np. ja, uważam że to konsumpcyjny zbytek i na pewno są tańsze i równie trwałe oraz piękne :P) znasz ją lepiej niż my
__________________
Największą karą dla kłamcy jest nie to, że ktoś mu nie wierzy, ale to, że on sam nie potrafi uwierzyć nikomu. ~ George Bernard Shaw
10.10.2014 Zdałam Prawko
28.10.2014 Znów szczęśliwa

Znów dbam o włosy
10.2014-12.2014 JUDO
12.2014 ćwiczę jak dzika
euphora721 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 17:00   #11
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: Pierścionek dla wybranki

o takich rzeczach warto rozmawiać z samą zainteresowaną ona sama najlepiej wie jaki pierścionek by jej się podobał.
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-06, 17:02   #12
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Pierścionek dla wybranki

Cytat:
Napisane przez mushroomhunter Pokaż wiadomość
Wszystko jest zależne od gustu dziewczyny. Podpatrz co nosi na co dzień i kup coś w podobnym stylu.
Trochę mnie dziwi, że po paru latach znajomości chłopak nie zdążył poznać gustu swej wybranki. Nie sugerowałabym się tym, co nosi obecnie, bo może to nosić dlatego, że jej nie stać na ładniejsze.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 17:05   #13
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Pierścionek dla wybranki

Oj nawet gdybym nie wygadała to z ekscytacji coś bym pewnie chlapnęła Ale obniżanie ceny pierścionka ze względu na czytane fora uważam za dziwne - miałeś pewną kwotę ale widzisz że możesz oszczędzić więc kupisz jej pierścionek za 200 zł zamiast 3000 ? Żeby nie było mój za tyle nie jest ale Twoje myślenie wydaje mi się trochę kombinatorskie
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 17:15   #14
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Pierścionek dla wybranki

Według mnie cena nie gra roli, ale pierścionek to pierścionek - fajnie byłoby gdyby był dobrej jakości, trwały. Poza tym to też kwestia symboliki - w teorii pierścionek zaręczynowy powinien zdaje się mieć brylant, bo diamenty są wieczne Skoro masz odłożone pieniądze i stać Cię na porządny pierścionek to nie wybierałabym takiego ze szkiełkiem czy takiego ze srebra, brylant nie musi być ogromny i dawać po oczach, ale nawet skromny i drobny pierścionek może być wykonany z porządnych materiałów. Myślę że niewiele kobiet (czy w ogóle osób) wrzuciłoby taki pierścionek do szuflady, nawet jeśli tak deklarują. To trąci przesadą w drugą stronę - żeby udowodnić że się nie jest materialistą, w śmieszny sposób gardzi się droższymi przedmiotami To przecież głupie. Każdemu wedle potrzeb, ale jeśli kupuje się w ciemno, to według mnie lepiej postawić na klasykę. Prosty złoty pierścionek z niewielkim brylantem kosztuje ok. 1000 zł, to nie majątek jak na taką okazję i też nie tyle, żeby się bać z tym chodzić po ulicy. Zresztą pierścionek za 3000 zł też nie musi się rzucać w oczy, to kwestia wzornictwa tylko i wyłącznie. Nikt dziewczynie palca nie utnie.

A co do pytania koleżanki - sądzę że to niezły pomysł, jeśli nie jesteś w stanie ocenić w żaden sposób gustu przyszłej narzeczonej. Chociaż wydaje mi się że to nie jest takie trudne - chyba wiesz czy nosi klasyczne rzeczy czy ma bardziej odjechany gust.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 17:34   #15
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Pierścionek dla wybranki

ja bym się nie wygadała koleżance o planach jej chłopaka, ale jako zainteresowana byłoby mi trochę dziwnie, że chłopak tak to załatwia trochę za moimi plecami i że sam nie ma pojęcia jaki pierścionek wybrać.
autorze, nigdy o tym nie rozmawialiście? nie masz kompletnie bladego pojęcia co jej się podoba?

co do ceny - mnie by pierścionek za 200zł nie zadowolił
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 17:38   #16
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Pierścionek dla wybranki

ah zapomniałam o najważniejszym :P
no więc na pewno bym się nie wygadała i chętnie współpracowała. np. gdyby nie to że dla mnie nie ma problemu żebym sobie sama pierścionek wybrała, to facet musiałby kombinować jak koń pod górę i szukać pomocy moich koleżanek bo strasznie wybredna jestem :P
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 17:39   #17
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Pierścionek dla wybranki

3 tysiące to jak dla mnie za dużo, tak 200-600 zł jest optymalne, max 800 a resztę może wydaj na jakąś wycieczkę. Na tej wycieczce właśnie mógłbyś się oświadczyć .
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 17:40   #18
Strokrotkaaa
Raczkowanie
 
Avatar Strokrotkaaa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 291
Dot.: Pierścionek dla wybranki

mój kolega jak się oświadczał to wydał na pierścionek 750 zł . więc 3 tysiące to na pewno za dużo jest
Strokrotkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 17:42   #19
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Pierścionek dla wybranki

btw co do uwagi ze ma na ten cel 3 tysiące a chce tańszy pierścionek - no tak, ale jeśli chce ją zabrać w romantyczne miejsce, no to raczej koszty wyprawy hotelu i dobrej restauracji... grosz do grosza pierścionek do pierścionka i może komuś wyjść bardzo duża kwota
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-06, 17:49   #20
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Pierścionek dla wybranki

Odpowiem z MOJEGO punktu widzenia.
Ja bym nie wygadała koleżance że jej chłopak planuje jej się oświadczyć. Nigdy i jestem pewna na 100%. Wtedy nie byłoby żadnej niespodzianki!

Co do pierścionka- ja dostałam taki powyżej 1000zł i dla mnie to ok. 3000zl zdecydowanie za dużo .Lepiej zabierz dziewczynę za resztę kwoty gdzieś na weekend albo na wakacje. Z kolei 200-800zł wydaje mi się za mało. Ale nie liczy się cena przecież. Dla mnie optymalna kwota to 800-1500 zł.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 17:50   #21
arrakis
Zakorzenienie
 
Avatar arrakis
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 14 725
GG do arrakis
Dot.: Pierścionek dla wybranki

ja wybierałam z mężem przyjaciółki pierścionek zaręczynowy dla niej - wzór wybrał sam, ale chciał zebym mu doradziła i zebym pomogla z rozmiarem, wiec wcześniej przymierzyłam jej pierscionki po kryjomu, zeby wiedzieć jaki ma - mieszkałysmy razem wtedy.
I nie wygadałam sie - nie wiem jak mozna sie wygadac w takiej kwestii i popsuc niespodzianke.,..
__________________
...świat obrazów nie zna śmierci ani życia,
gdy nie materia tylko myśl jest ciałem...
arrakis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 17:50   #22
joplin
Zadomowienie
 
Avatar joplin
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 668
Dot.: Pierścionek dla wybranki

W Anglii przyjęło się, że pierścionek zaręczynowy powinien kosztować równowartość dwóch wypłat. Nie wiem skąd się to wzięło i czy jest związane z jakąś starą tradycją - po prostu tak słyszałam . Moim zdaniem cena zależy od wielu czynników; dla jednych 3 tysiące będzie za dużo, dla innych za mało.

Co do wyboru pierścionka - zorientuj się na początek czy Twoja dziewczyna nosi częściej białe złoto/srebro czy żółte złoto. Jeżeli chodzi o styl to po prostu delikatnie podpytaj. Ja bym nie chciała, by mój TŻ dyskutował o tym z moją przyjaciółką.
__________________
a traveller
joplin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 17:51   #23
Kotalka
Raczkowanie
 
Avatar Kotalka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 293
Dot.: Pierścionek dla wybranki

Cytat:
Napisane przez pierscionekdlaniej Pokaż wiadomość
Chciałem Was prosić o pomoc, a dokładniej mam pewne wątpliwośći. Planuję sie oświadczyć dziewczynie i stoje przed trudnym wyborem zakupu pierścionka. Kompletnie na tym się nie znam i wpadłem na pomysł, żeby zapytać o to najlepszą koleżanke mojej przyszłej, miejmy nadzieje, narzeczonej. Obie są przyjaciółkami i rozmawiają ze sobą o większośći spraw. Boję się, że koleżanka się wygada, niewiadomo jak to jest z kobietami... Zapytam wprost - czy Wy wygadałybyście najlepszej przyjaciółce, gdyby jej chłopak prosił Was o radę? Nie wiem czy to dobry pomyśł pytać ją. Tym bardziej, że sam jej nie znam aż tak dobrze, żeby móc ocenić jej zachowanie. Spotykamy się sporadycznie, gdy nas odwiedzi. Nigdy sam na sam z nią nie rozmawiałem. Bym musiał chyba osobiście się do niej wybrać.

Druga kwestia to cena pierścionka. Niby mógłbym się też zapytać koleżanki, żęby podpytała moją dziewczynę, ale to już będzie według mnie bardzo głupie i niestosowne. Mam odłożone 3 tys. zł na ten cel i pierw myślałem, że cena będzie odpowiednia. Zacząłem szperać trochę w internecie, na róznych forach i teraz mam chyba wrażenie, że to stanowczo za dużo. Większość kobiet wpisujących się deklaruje, żeby byłoby zadowolonych z pierścionka za 200 zł, że to tylko symbol i nie ma większego sensu wydawać więcej. Tym bardziej, że bałyby się nosić taki za kilka tysięcy. A więc chyba zredukuje kwote do w granicach 200-800 zł. Czy taka cena będzie optymalna?

Z góry dziękuję za pomoc.
Moim zdaniem śmiało możesz poradzić się jej przyjaciółki. Powinna wiedzieć jaki Twoja dziewczyna ma gust. Bardzo możliwe, że nie raz na ten temat rozmawiały. Nie powinna się wygadać, no chyba, że nie chcący, ale skoro to przyjaciółka, to jej pewnie też będzie zależało, żeby niespodzianka się udała. Ja mojej przyjaciółce na pewno bym nie zdradziła takich planów
Jeżeli zdecydujesz się wybierać sam, to ja bym celowała w klasykę, czyli białe lub żółte złoto z brylantem. Taki pierścionek będzie trwały, elegancki i ponadczasowy. Chyba że Twoja dziewczyna ma ściśle określone preferencje co do biżuterii i wiesz, że taki pierścionek na pewno jej się nie spodoba. Wtedy oczywiście nie ma co upierać się przy tym brylancie.
Co do ceny, to jeśli zdecydujesz się brylant, licz się z wydatkiem 1000-1500 zł. Nie musi być ogromny, ale fajnie, gdyby nie trzeba było go oglądać przez lupę Jeśli wybierzesz inny kamień, to siłą rzeczy pierścionek będzie tańszy. Piękne pierścionki z szafirem czy tanzanitem można znaleźć już za 300-400 zł i nie ma sensu na siłę wyszukiwać czegoś bardziej okazałego czy pstrokatego tylko po to, żeby cena była odpowiednio wysoka.

Edytowane przez Kotalka
Czas edycji: 2014-07-06 o 18:01
Kotalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 18:01   #24
joplin
Zadomowienie
 
Avatar joplin
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 668
Dot.: Pierścionek dla wybranki

Cytat:
Napisane przez Kotalka Pokaż wiadomość
Jeżeli zdecydujesz się wybierać sam, to ja bym celowała w klasykę, czyli białe lub żółte złoto z brylantem. Taki pierścionek będzie trwały, elegancki i ponadczasowy.
Tyle, że dziewczyna może nie chcieć brylantu. Ja osobiście bym wolała perydot lub ametyst i to wcale nie z powodu ceny; po prostu taki pierścionek zaręczynowy byłby dla mnie bardziej oryginalny
__________________
a traveller
joplin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 18:03   #25
Kotalka
Raczkowanie
 
Avatar Kotalka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 293
Dot.: Pierścionek dla wybranki

Cytat:
Napisane przez joplin Pokaż wiadomość
Tyle, że dziewczyna może nie chcieć brylantu. Ja osobiście bym wolała perydot lub ametyst i to wcale nie z powodu ceny; po prostu taki pierścionek zaręczynowy byłby dla mnie bardziej oryginalny
A doczytałaś mój post do końca? Napisałam wyraźnie, że jeśli dziewczyna ma inne preferencje i Autor je zna, to nie ma po co upierać się przy brylancie. Ale jeśli ich nie zna, to brylant jest najbezpieczniejszy.

Edytowane przez Kotalka
Czas edycji: 2014-07-06 o 18:04
Kotalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 18:08   #26
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Pierścionek dla wybranki

Cytat:
Napisane przez mushroomhunter Pokaż wiadomość
U mnie złoty pierścionek z brylantem wylądowałby na dnie szafy .

Wszystko jest zależne od gustu dziewczyny. Podpatrz co nosi na co dzień i kup coś w podobnym stylu.
A u mnie wyladowal na placu ^^, lubie klasyke

no autorze , najlepiej podpytac jakos, z tym, ze odrobina subtelnosci jest mile widziana

a skoro wypowiadamy sie o cenie to ja bym sie czyla urazona jakbym dostala pierscionek za 200zl - sorry ale to jednak jedyny taki pierscionek w zyciu, i nie to ,ze moj jest jakis zawrotnie drogi - kosztowal ok 1000 i mysle,ze to dobra cena,
wiecej kasy tez szkoda wydawac , o ile sie nie ejst rockefellerem bo jakiejs zauwazalnej roznicy w wygladzie/jakosci nie ma.
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 18:14   #27
joplin
Zadomowienie
 
Avatar joplin
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 668
Dot.: Pierścionek dla wybranki

Cytat:
Napisane przez Kotalka Pokaż wiadomość
A doczytałaś mój post do końca? Napisałam wyraźnie, że jeśli dziewczyna ma inne preferencje i Autor je zna, to nie ma po co upierać się przy brylancie. Ale jeśli ich nie zna, to brylant jest najbezpieczniejszy.


Chociaż jako jej wkrótce-narzeczony powinien mniej więcej wiedzieć jaki dziewczyna ma gust.
__________________
a traveller
joplin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 18:22   #28
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Pierścionek dla wybranki

Chodzicie czasem razem na zakupy? To zatrzymaj się przed wystawą jubilera i zapytaj: a jaki pierścionek Ci się podoba? I tak parę razy zrób.
I masz odpowiedź.
Mnie narzeczony poprosił żebym sama sobie wybrała pierścionek, stwierdził że to ja będę go nosił i mnie ma się podobać.

Podpowiem że do pierścionków zaręczynowych tradycyjnie wybiera się brylanty, szafiry, szmaragdy, ametysty lub rubiny. Każdy z kamieni symbolizuje coś innego.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 18:25   #29
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Pierścionek dla wybranki

Do pierścionka za tysiac zł proponuje za resztę dokupić lupę- pierścionek musi mieć porządny kamień, porządny szlif, oprawę- ma byc jedyny i na zawsze- nie ma co oszczedzać, odłóz jeszcze kilka tys i wtedy do dzieła
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 18:52   #30
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Pierścionek dla wybranki

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Do pierścionka za tysiac zł proponuje za resztę dokupić lupę- pierścionek musi mieć porządny kamień, porządny szlif, oprawę- ma byc jedyny i na zawsze- nie ma co oszczedzać, odłóz jeszcze kilka tys i wtedy do dzieła

jeżeli potencjalna narzeczona nosi prostą srebrną biżuterię - to przyda się jeszcze ładne pudełeczko żeby pierścionek za parę tysięcy do szuflady schować - bo nie będzie nosiła.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-30 15:22:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:32.