BHA i kwas azelainowy | Czytajcie, proszę! : ) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-25, 00:10   #1
TenCoWyciska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 17

BHA i kwas azelainowy | Czytajcie, proszę! : )


Cześć

Mam skórę przetłuszczająca się w strefie T z tendencjami do występowania trądziku. Wczoraj znalazłem przepis na maseczkę aspirynową.

|5 tabletek najzwyklejszej aspiryny rozpuszczam w łyżeczce jogurtu naturalnego i nakładam na twarz. Po godzinie nawilżam maseczkę wodą, ponieważ wysycha na wiór i robię około 10-cio min. intensywny piling okrężnymi ruchami po czym dokładnie spłukuję maseczkę zimną wodą (lodowatą wręcz)|

Opisaną maseczkę robiłem wczoraj rano ok. 8.oo. O 9 zmyłem w podany wyżej sposób. Ku mojemu zdziwieniu, twarz była rozjaśniona, koloryt był niemal równomierny, a wszelkie zaczerwienienia zmniejszyły się. Liczba wągrów na nosie zmalała o jakieś 60% .

Powtórzyłem czynność przed 23.00. Trzymałem maseczkę do północy. Po zdjęciu byłem w SZOKU! Nie pamiętam, abym kiedykolwiek miał tak ładną cerę... Aż łezka zakręciła się w oku, byłem z siebie dumny! .
Mam może ze 3 widoczne wągry, a cera? Niesamowita! .

Kolejną maseczkę zrobię sobie za 3 dni, nie chcę "przedawkować".

Największym problemem na mojej warzy, są przebarwienia potrądzikowe i sam trądzik występujący wyłącznie na czole. Jestem pewien, że pozbędę się przebarwień, skoro już po drugim zastosowaniu, stały się wyraźnie jaśniejsze. .

Do tego stosuję ACNE-DERM i teraz uwaga! Za każdym razem po nałożeniu AD niemiłosiernie szczypała i swędziała mnie skóra. Dziś nakładając maść po maseczce nie odczułem żadnego dyskomfortu. Praktycznie natychmiastowo została wchłonięta przez skórę. . Naprawdę nie mogę wyjść z podziwu...

Przed terapią aspirynową, nakładałem sobie maść cynkową i ichtiolową... To wszystko skutkowało pogorszeniem się stanu skóry. Ichtiolowa wyciągnęła wszystko i zostały mi po tym niemiłosierne blizny i zaczerwienienia. Przez miesiąc nie wychodziłem z domu, miałem depresję, starałem się nie patrzeć w lustro... Później zacząłem stosować okłady z ogórka (cały dzień nosiłem go na twarzy) i truskawek. Bardzo fajnie łagodzą wszelkie podrażnienia i stany zapalne. I właśnie w ten sposób podleczyłem się. Teraz coś, co nazywa się pryszczem wyskakuje mi średnio co trzy dni, przy czym przedtem potrafiło trzaskać mi po twarzy codziennie x3... I szczerze powiedziawszy nie wiem dlaczego, ale nie wychodzą mi świeże pryszcze, tylko któryś stary i wygojony odnawia się. Jak myślicie, dlaczego? Zawsze odkażam skórę... W każdym razie nie zwracam już tak uwagi na czoło, ponieważ moja skóra jest teraz bardzo ładna .

Kolejna sprawa - nie smarujcie pryszczy grubymi warstwami AD, bo wypali Wam skórę, jak pasta do zębów. Tydzień temu, poparzona skóra po nawilżeniu ogórkiem schodziła mi grubymi warstwami... To była masakra...

Zawsze przed zastosowaniem jakiejkolwiek maseczki, myję twarz żelem antybakteryjnym i tonikiem z kwasem mlekowym.

Nie wiem, co jeszcze napisać... Jestem mega zadowolony z efektu! Chciałem iść na oczyszczanie do kosmetyczki, która zapewne wyduszałaby mi te wągry i zaskórniki... Dziękuję bogu, że przed zaplanowaną wizytą znalazłem tę maseczkę. .



Mam nadzieję, ze komuś pomogłem... Stosujcie tę maseczkę, bo pomaga, jak żadna inna .

Nie poleca się stosowania jej, osobą z cerą naczynkową, ponieważ rozrzedza krew i może spowodować podskórne wylewy.

Powodzenia!

P.S

Powyższe odpukuję, aby nie zapeszyć! .

Jeśli macie jakieś pytania - piszcie śmiało! Chętnie odpowiem na wszystkie

Edytowane przez TenCoWyciska
Czas edycji: 2010-06-25 o 00:14
TenCoWyciska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 10:40   #2
kondziel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Połaniec
Wiadomości: 34
Dot.: BHA i kwas azelainowy | Czytajcie, proszę! : )

A jak się ma ta maseczka aspirynowa do naczynek? Bo u mnie może być z tym problem. Sporo czytałem o tej maseczce i opinie są raczej pozytywne. Ja używam Acne-Derm i mnie tylko bardzo lekko szczypie i to tylko przez 3-4 minuty, a kładę go na prawdę grubo. I w ogóle nie mam już pryszczy, a wągry w większości zniknęły. Ale duży wpływ ma także moje własnoręczne serum z witaminy C, które kładę po krem. Na jesień przerzucam się na Atrederm, bo to jest antybiotyk z kategorii "nie ma .... we wsi", wszystko wyleczy .
A tak przy okazji, jaki używasz tonik z kwasem mlekowym??

Edytowane przez kondziel
Czas edycji: 2010-06-25 o 10:43
kondziel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 10:53   #3
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: BHA i kwas azelainowy | Czytajcie, proszę! : )

o maseczce aspirynowej i Acne Dermie są już wątki na Wizażu..... więc nie wiem co ten wątek ma wnosić :/
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 13:59   #4
maltusia87
Rozeznanie
 
Avatar maltusia87
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 657
Dot.: BHA i kwas azelainowy | Czytajcie, proszę! : )

Jest tylko jedno ale aspiryna to kwas i w zasadzie nie powino się jej stosowac w lecie , a jeśli juz jej ktoś uzywa no nalezy pamiętać o wysokich filtrach.
maltusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 18:02   #5
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: BHA i kwas azelainowy | Czytajcie, proszę! : )

Cytat:
Napisane przez maltusia87 Pokaż wiadomość
Jest tylko jedno ale aspiryna to kwas i w zasadzie nie powino się jej stosowac w lecie , a jeśli juz jej ktoś uzywa no nalezy pamiętać o wysokich filtrach.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 13:01   #6
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: BHA i kwas azelainowy | Czytajcie, proszę! : )

Hey, a nie orientuje się ktoś czy można kupić sam kwas acetylosalicylowy na jakiej stronce, coś jak mazidła? (ale tam patrzylam, nie ma)
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 10:46   #7
Martka72
Zadomowienie
 
Avatar Martka72
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kujawy i Pomorze
Wiadomości: 1 102
Dot.: BHA i kwas azelainowy | Czytajcie, proszę! : )

Cytat:
Napisane przez anttreee Pokaż wiadomość
Hey, a nie orientuje się ktoś czy można kupić sam kwas acetylosalicylowy na jakiej stronce, coś jak mazidła? (ale tam patrzylam, nie ma)
kwas acetylosalicylowy używany jest do produkcji aspiryny i w takiej formie występuje w aspirynie i jest to pochodna kwasu salicylowego który uzywany jest w kosmetyce dlatego na mazidłach czy na BU czy gdziekolwiek szukaj kwasu salicylowego

http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Kwas-Salicylowy/87


http://mazidla.com/index.php?option=...&Itemid=100146

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------

Cytat:
Napisane przez kondziel Pokaż wiadomość
A jak się ma ta maseczka aspirynowa do naczynek? Bo u mnie może być z tym problem. Sporo czytałem o tej maseczce i opinie są raczej pozytywne. Ja używam Acne-Derm i mnie tylko bardzo lekko szczypie i to tylko przez 3-4 minuty, a kładę go na prawdę grubo. I w ogóle nie mam już pryszczy, a wągry w większości zniknęły. Ale duży wpływ ma także moje własnoręczne serum z witaminy C, które kładę po krem. Na jesień przerzucam się na Atrederm, bo to jest antybiotyk z kategorii "nie ma .... we wsi", wszystko wyleczy .
A tak przy okazji, jaki używasz tonik z kwasem mlekowym??

maseczka aspirynowa też co najwyżej leciutko poszczypie, ja jestem naczynkowiec, używam i nic złego się nie dzieje
__________________

Rudzielec o farbowaniu i pielęgnacji skóry wrażliwej...


Początkująca włosomaniaczka

www.red-head-rules.blogspot.com
Martka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:37.