posiłek po wysiłku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-02-17, 23:45   #1
tancerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 32
GG do tancerka

posiłek po wysiłku


Witam!
Zgodnie z moim indetyfikatorem jestem tancerką,ćwiczę bardzo intensywnie zarówno taniec towarzyski,jak i nowoczesny (oba są moją pasją i nie mogę się zdecydować na jeden z nich).Jestem szczupła,jednak w tańcu,szczególnie nowoczesnym ważny jest każdy kilogram,nie mogę sobie pozwolić na przytycie.Zajęcia kończą mi się wieczorem,około 20,nie jest to pora,w czasie której można jeść coś pożywnego,jednak ja mimo picia napojów i zjedzenia owocu,po wielu godzinach tańca i niejedzenia nie mogę zapomnieć o głodzie.Co spożyć po takim wysiłku,co "oszukałoby" skutecznie mój żołądek i nie przysporzyło wielu kalorii ?
tancerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-18, 11:27   #2
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Re: posiłek po wysiłku

Po treningu spożywa się raczej węglowodany. Wydaje mi się że nie zaszkodzą ci, gdyż tańczysz zawodowo i nie możesz pozowolić sobie na chudnięcie, utratę masy mięśniowej itd. Tym bardziej jak jesteś szczupłą osobą to nic się nie stanie, a posiłek po treningu trzeba zjeść Ja bym postawiła na węglowodany z dodatkiem białka np. chlebek pełnoziarnisty z tuńczykiem, pierś kurczaka, ser biały.
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-18, 14:52   #3
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: posiłek po wysiłku

MoniaK jak zwykle dobrze prawi ale ja mam jedną uwagę co do tego co piszesz Tancerko. Sama bardzo mocno jestem związana z tańcem(tyle, że raczej baletem klasycznym) i wiedząc jak dużego wysiłku wymagają zajęcia tego typu mogę Ci spokojnie powiedzieć, że nie masz potrzeby "oszukiwać" żołądka-potrzeba Ci raczej porządnego, bogatego w białko i trochę ww posiłku. Jeśli faktycznie tak intensywnie tańczysz, to jeśli tylko nie masz jakiejś ekstremalnej tendencji do tycia to nie masz się czym martwić. Wystarczy pilnować odpowiednich proporcji ww/b w ciągu dnia i wszystko będzie ok, a Twoje mięśnie będą Ci tylko wdzięczne za to, że nie próbujesz ich głodzić Pamiętaj, że masz zwiększone w stosunku do przeciętnej osoby zapotrzebowanie na energię
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-18, 20:55   #4
tancerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 32
GG do tancerka
Re: posiłek po wysiłku


Tak,to prawda,potrzebuję więcej energii niż przeciętna osoba,nie mam broń Boże tendencji do tycia,jak mówiłam,jestem szczupła,nie chuda,ale szczupła ale mimo wszystko myślałam,że bardzo ważne jest w tańcu,żeby mieć jak najmniejszą wagę ciała,ale jakoś odwiodłyście mnie od pomysłu głodzenia się Dzięki!
tancerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-23, 12:20   #5
Baata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 12
Re: posiłek po wysiłku

Tancerko, Podziwiam, moja przyjaciółka tańczy od 6 lat flamenco, to wspaniała pasja. Moja Mama znała kiedyś zawodową tancerkę baletu, jest tak zwana dieta baletnic, którą tancerki stosowały, przed jakimis ważnymi wystepami, dieta trwała 3 dni i polegała na małych porcjach spożywanych co 2 godziny, rano - gorzka kawa, za 2 godziny, jajko na twardo, za 2 godizny 10 dkg wędliny, najważniejszy był sok pomidorowy /POTAS !/o 16.00. Jak chcesz rozpiszę ci tę diete, just in case, przed jakimś ważnym wystepem. Wiem , że to trochę nie na teamt, ale a propos tancerek ... sic. Beata
Baata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-23, 12:22   #6
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Re: posiłek po wysiłku

http://www.fitness-polska.com.pl tu jest duzo informacji
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-23, 12:53   #7
AgnieszkaA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 89
GG do AgnieszkaA
Re: posiłek po wysiłku

czy możesz mnie równiez napisac te dietę?
AgnieszkaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-02-23, 17:23   #8
tancerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 32
GG do tancerka
Re: posiłek po wysiłku

Beato Baletnice,to zupełnie inna,odrębna sprawa hih, w życiu nie chciałabym nią być, bycie w szkole baletnic, to katorga ... nie mogą prawie nic jeść,bo muszą być niemiłosiernie chude a ja do tego nie dążę,dlatego też dziękuję za tą morderczą dietę Zresztą poradziłam się swojej trenerki,powiedziała,że chyba na głowę upadłam,a w tańcu towarzyskim,to kobieta musi mieć kobiecą figurę,a i tak jestem szczupła,więc chyba nie będę się zadręczać pozdrawiam
tancerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-24, 14:32   #9
Baata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 12
Re: posiłek po wysiłku

Ta dieta, trwa 3 dni, i napisałam o niej tylko jako o ciekawostce, ale sprawdzonej, baletnice naprawde ją stosują, to jest 3 dni, przed występem /kiedys ja zastosowałam/ i było dobrze, można to zrobic np. raz na 1-2 miesiące, to tak jak z dietą oczyszczającą, pijesz cały dzień wodę. Podobno nie szkodzi, ale pomaga i oczyszcza organizm. Pozdrawiam, Becia
Baata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-26, 09:44   #10
Baata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 12
Re: posiłek po wysiłku

Napiszę, ale muszę znaleźć, bo mam ją gdzies zakopaną w domu. Becia
Baata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-17, 20:51   #11
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Re: posiłek po wysiłku

Ja mam treningi tańca towarzyskiego raz w tygodniu od 18:30-22:30 w tym czasie wypijam litr na poju a po 2 godzinach zjadam duży jogurt albo surówkę z marchewki i jabłka i jak kończę trening to już nie jestem głodna
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-04-19, 15:42   #12
Baata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 12
Re: posiłek po wysiłku

Dzieki, A pewnie masz jakąs przerwę podczas której możesz zjeść, a na siłowni to raczej niemozliwe. Ja wychodze z pracy o 18.00, zanim zaczne trening jest 19.00, a po siłowni najczęśćiej jestem w domu o 21.00 i strasznie głodna. Dzięki, postaram się to jakoś ułożyć. Pozdrawiam, becia
Baata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-19, 19:33   #13
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Re: posiłek po wysiłku

Powiedziałabym, że na siłowni to bardziej możliwe niż na treningu, bo sama regulujesz sobie ćwiczenia. Nade mną czuwa trener i jak odchodzę coś zjeść to mija mi jakiś taniec zawsze i mój partner siłą rzeczy wtedy też nie ćwiczy. Ale trener już nic nie mówi jak jem (na początku zawsze komentował), wie że to moja godizna zjeść coś po 2h tańczenia.
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-20, 10:23   #14
Baata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 12
Re: posiłek po wysiłku

No tak, ale ja jakos nie mam ochoty jeść wśród sapiacych i spoconych facetów, wiesz jak to jest na siłowni, a w szatni tez jakoś nieapetycznie. Dzieki, że pisze o tym moim dziwnym problemie z jedzeniem, to bardzo miło z twojej strony. Miłego dnia ! Becia
Baata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-20, 13:33   #15
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Re: posiłek po wysiłku

Idziesz do sztni, wcinasz jogurcik i z powrotem do ćwiczeń miłego dnia
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-21, 16:04   #16
Baata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 12
Re: posiłek po wysiłku

No pewnie, a w szatni spocone ciała, wytrzepywane rajstopy i spocone trampki. Postaram sie. Dzięki. Becia
Baata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:09.