Problem z niespaniem w nocy roczniaka - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-10, 07:44   #31
jamartyna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 18
Dot.: Problem z niespaniem w nocy roczniaka

metropolitan - powiem Ci, ze ja też miałam taki moment. Jak młody miał z 8 miesięcy i przeczytałam juz wszystkie książki, fora, strony www i nadal NIC nie pomagało doszłam do wniosku, że "ten typ tak ma" i trudno Załamanie przyszło, jak ostatnio babcia została z nami na noc i młody spał jak zabity :/ Stąd ten post wogóle. Załamałam, się że jednak moje dziecko potrafi spać w nocy, tylko nie robi tego przy mnie!!

Dzisiejsza noc lepsza niż poprzednia. Skracam mu drzemki w ciągu dnia. Babcia pomaga (chyba zobaczyła moje załamanie) i młody spał do 3 Co jest dużym sukcesem. Potem niestety była wpadka z siusianiem. Gdzies mu ucieklo z pampersiaka i zlał pół łóżeczka, więc przebieranie, dziecko rozbudzone. Pomeczylismy sie z godzine i padł już z nami niestety w łóżku i zasnął. Ale spał do rana, więc jest nadzieja.

Skracam drzemkę do jednej i walcze dalej. Pozdrawiam
jamartyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 13:32   #32
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Problem z niespaniem w nocy roczniaka

Po Twoim poscie widzę światełko w tunelu i to całkiem mocne trzymam kciuki
pozdrawiam po 4 pobudkach dzis w nocy
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 11:50   #33
jamartyna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 18
Dot.: Problem z niespaniem w nocy roczniaka

No z tym światełkiem w tunelu, to powiem Ci, że oddala się oddala Nie no narazie jest MASAKRA. Dzień poprzestawiany, spać nie chce. Noc budzi się 4 razy, w tym raz na ok. godzine i nie może zasnąć. Wczoraj zasnął babci okolo 11 na poł godziny wiec jak wrociłam z pracy to próbowałam go położyc choc na godzinke. Najpierw były wygłupy w łózeczku, potem nerwy, rzucanie smoczkiem i wstawanie i wołanie mamy. A skończyło się na histerycznym płaczu i to takim, że przez godzine na rękach próbowałam go uspokoić bo az się siny zrobił i cały się zanosił : W koncu padł na godzine o 16. Oj kiedy on wreszcie sie unormuje, to nie wiem.... Nadziei coraz mniej....
jamartyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 14:51   #34
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Problem z niespaniem w nocy roczniaka

Cytat:
Napisane przez jamartyna Pokaż wiadomość
No z tym światełkiem w tunelu, to powiem Ci, że oddala się oddala Nie no narazie jest MASAKRA. Dzień poprzestawiany, spać nie chce. Noc budzi się 4 razy, w tym raz na ok. godzine i nie może zasnąć. Wczoraj zasnął babci okolo 11 na poł godziny wiec jak wrociłam z pracy to próbowałam go położyc choc na godzinke. Najpierw były wygłupy w łózeczku, potem nerwy, rzucanie smoczkiem i wstawanie i wołanie mamy. A skończyło się na histerycznym płaczu i to takim, że przez godzine na rękach próbowałam go uspokoić bo az się siny zrobił i cały się zanosił : W koncu padł na godzine o 16. Oj kiedy on wreszcie sie unormuje, to nie wiem.... Nadziei coraz mniej....
a po co Ty go kładłaś na siłę o 16?

moja śpi w dzień kiedy chce. zazwyczaj raz - od 11 do 13 /aktualnie, choć to się zmienia/, wcześniej spała 2 razy.
ważne są rytuały. kładz zawsze spać o tej samej godzinie i w ten sam sposób. w ogóle nie rozumiem, po co go kładłaś o 16.

Edytowane przez Layla79
Czas edycji: 2012-02-14 o 14:53
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 07:07   #35
metropolitan
Zadomowienie
 
Avatar metropolitan
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 923
Dot.: Problem z niespaniem w nocy roczniaka

z tego co piszesz, to widać, że jemu ta druga drzemka jest już niepotrzebna, nie ma co kłaść dziecka na siłę bo tylko się naszarpiesz. Lepiej ci będzie spał w nocy jak zrobisz jedną drzemkę ja też tak zrobiłam.

Layla, nie zawsze tak jest, że dziecko "samo" chce spać. Moja jest taka, że choćby na twarz padała to nie uśnie, nigdy nie zasnęła sama z siebie, raz nawet było tak (co mnie rozwaliło po prostu ) że bawiła się w łóżeczku i na pół minuty odpłynęła, głowa jej opadła i na siedząco spała przez tą chwilę po czym się obudziła i bawiła dalej. Jej trzeba pomóc w zaśnieciu, dlatego m.in. daję jej w południe butlę, bo bez niej by nie spała cały dzień tylko chodziła śpiąca i wkurzona.
metropolitan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 07:49   #36
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Problem z niespaniem w nocy roczniaka

metropolitan pocieszę Cię ciut moja córka z tym nieśpiących teraz jest lepiej
a ja dziś na nogach od 5:30
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 08:50   #37
jamartyna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 18
Dot.: Problem z niespaniem w nocy roczniaka

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
a po co Ty go kładłaś na siłę o 16?

moja śpi w dzień kiedy chce. zazwyczaj raz - od 11 do 13 /aktualnie, choć to się zmienia/, wcześniej spała 2 razy.
ważne są rytuały. kładz zawsze spać o tej samej godzinie i w ten sam sposób. w ogóle nie rozumiem, po co go kładłaś o 16.
Oj nie źle mnie zrozumiałaś, nie położyłam go sama o 16. On o tej to mi sam zasnął z tego szlochu, po prostu opadła mu główka i zasnął Miałam go budzić na siłę po takiej "akcji". Gdyby nie to ze spał rano tylko 30 min, nie probowalabym go klaść.

U mnie zasypianie w ciagu dnia wyglada tak, że klade go do łózeczka i siedze przy nim troszke. On sie wierci, wstaje, kladzie sam z powrotem, znowu wstaje itd. Czasem trwa to 15 min czasem tylko 5 i w koncu zasypia. Ja nic nie mowie to niego, tylko siedze i czekam. Czasem jak zaczyna wyglupy to wychodze i wracam za chwile a on się kladzie. Zreszta mało ważne, tak juz ma

Hit z babcią wczorajszego dnia! Wracam z pracy i pytam jak mały spał. Babcia: o 8:30 i 12:30!!!!!!! Ręce mi opadły. TOTALNIE nie tak jak zawsze.... Nie musze chyba pisac jak wyglądała nasza noc

Wracam do starego trybu dnia póki jest babcia, a za przestawianie wezme się jak wróce do domu, inaczej to jest męczenie dziecka. Codziennie inne pory snu. Bez sensu...

---------- Dopisano o 09:50 ---------- Poprzedni post napisano o 09:45 ----------

Cytat:
Napisane przez metropolitan Pokaż wiadomość
z tego co piszesz, to widać, że jemu ta druga drzemka jest już niepotrzebna, nie ma co kłaść dziecka na siłę bo tylko się naszarpiesz. Lepiej ci będzie spał w nocy jak zrobisz jedną drzemkę ja też tak zrobiłam.

Layla, nie zawsze tak jest, że dziecko "samo" chce spać. Moja jest taka, że choćby na twarz padała to nie uśnie, nigdy nie zasnęła sama z siebie, raz nawet było tak (co mnie rozwaliło po prostu ) że bawiła się w łóżeczku i na pół minuty odpłynęła, głowa jej opadła i na siedząco spała przez tą chwilę po czym się obudziła i bawiła dalej. Jej trzeba pomóc w zaśnieciu, dlatego m.in. daję jej w południe butlę, bo bez niej by nie spała cały dzień tylko chodziła śpiąca i wkurzona.

Tu muszę się z Toba zgodzić, u nas sama "ustawiłam" mu dzień jak miał ok 7-8 miesiecy, troche na siłe na 2 drzemki, bo jak go kładłam "jak chciał" to wyglądało, to tak ze codziennie inne pory, drzemka co 1,5 godziny, raz spał godzine, raz 45 min. Meczarnia dla niego i nas. Potem jak mu sie dzionek unormowal to stał sie o WIELE pogodniejszy, mial siłę na zabawę.

Wiem, że teraz tez pewnie sie polepszy jak bedzie miec jedna drzemke, ale musze to zrobic sama, bo babcia nie da rady mi w tym pomoc niestety... Mimo jej dobrych checi...
jamartyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-15, 09:41   #38
SabinaD
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 273
Dot.: Problem z niespaniem w nocy roczniaka

Ja juz tez mam metlik z tymi grzemkami dziennnymi, moja Mala dopomina sie o drzemke kol 10 lub 11 i spi czasem do 2 godz, staralam sie ja klasc na druga drzemke do kolo 15 bo wtedy spi takpol godz, byly dni kiedy wogole rezygnowala z niej i myslalam ze dzieki temu bedzie lepiej spala w nocy ale niestety nic to niezmienilo, czasem jest tak ze popoludniu widze ze potrzebuje snu ale niezasnie wiec nic na sile ale potem jest marudna ze ciezko ja przetrzymac do 19,30 bo zawsze wtedy klade ja spac. wieczorem zawsze ten sam rutyal i zasypia w miare szybko ale co z tego bo od godz 3 przebudza sie, kolo godz 5 rano budzi sie zupelnie i niehche dalej spac, jestem tym wykonczona, najgorsze dla mnei j jest to ze czasem w sklpeach , na spacerach mala zaczepia ludzi a oni strzelaja haslo jakie zmeczone dziecko.... czuje sie jak zla matka (juz niewiem co robic
SabinaD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 10:54   #39
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Problem z niespaniem w nocy roczniaka

Cytat:
Napisane przez metropolitan Pokaż wiadomość
Layla, nie zawsze tak jest, że dziecko "samo" chce spać. Moja jest taka, że choćby na twarz padała to nie uśnie, nigdy nie zasnęła sama z siebie, raz nawet było tak (co mnie rozwaliło po prostu ) że bawiła się w łóżeczku i na pół minuty odpłynęła, głowa jej opadła i na siedząco spała przez tą chwilę po czym się obudziła i bawiła dalej. Jej trzeba pomóc w zaśnieciu, dlatego m.in. daję jej w południe butlę, bo bez niej by nie spała cały dzień tylko chodziła śpiąca i wkurzona.
to może moja jest prostsza w obsłudze jak chodzi śpiąca, to przychodzi do mnie, chce na ręce, przytula się i zasypia.

---------- Dopisano o 11:54 ---------- Poprzedni post napisano o 11:53 ----------

Jamartyna - może poczekaj w takim układzie do swojego powrotu do domu, bo widać, że babcia nie bierze chyba na serio Twoich próśb.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 07:00   #40
metropolitan
Zadomowienie
 
Avatar metropolitan
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 923
Dot.: Problem z niespaniem w nocy roczniaka

Cytat:
Napisane przez SabinaD Pokaż wiadomość
Ja juz tez mam metlik z tymi grzemkami dziennnymi, moja Mala dopomina sie o drzemke kol 10 lub 11 i spi czasem do 2 godz, staralam sie ja klasc na druga drzemke do kolo 15 bo wtedy spi takpol godz, byly dni kiedy wogole rezygnowala z niej i myslalam ze dzieki temu bedzie lepiej spala w nocy ale niestety nic to niezmienilo, czasem jest tak ze popoludniu widze ze potrzebuje snu ale niezasnie wiec nic na sile ale potem jest marudna ze ciezko ja przetrzymac do 19,30 bo zawsze wtedy klade ja spac. wieczorem zawsze ten sam rutyal i zasypia w miare szybko ale co z tego bo od godz 3 przebudza sie, kolo godz 5 rano budzi sie zupelnie i niehche dalej spac, jestem tym wykonczona, najgorsze dla mnei j jest to ze czasem w sklpeach , na spacerach mala zaczepia ludzi a oni strzelaja haslo jakie zmeczone dziecko.... czuje sie jak zla matka (juz niewiem co robic
ja też już nie wiem co robić, ostatnio okazuje się że mimo, że moja ma już tylko jedną drzemkę, to i tak wieczorem nie może zasnąć, kładę ją o takiej porze jak ty dokładnie tak do 8 max, a wczoraj do 22 nie chciała spać, potem o 23 kładliśmy się z mężem i powstał ryk (mała śpi w swoim pokoju) więc musieliśmy ją wziąć do siebie, i jak już twardo zasnęła, to odniosłam ją do łóżeczka do jej pokoju, po 5 minutach: ryk. I już do rana spała z nami. Mam tego dość, już nie wytrzymuję, wczoraj dzwoniłam do mamy, że
by się trochę pożalić, to jeszcze się z nią pokłóciłam, bo ona oczywiście wie lepiej jak wychowywać dzieci....
metropolitan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 08:04   #41
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Problem z niespaniem w nocy roczniaka

słuchaj a może ma zwiększoną potrzebę bliskości olejcie na kilka dni i niech śpi z Wami po co się męczyć, ale oboje musicie wyrazić na to zgodę
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-18, 07:47   #42
metropolitan
Zadomowienie
 
Avatar metropolitan
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 923
Dot.: Problem z niespaniem w nocy roczniaka

być może tak ma. Teraz przez weekend jest z babciami, bo my wyjechaliśmy na weekend, ale po weekendzie zobaczymy. Pewnie dalej będzie chciała z nami spać i chyba nie mamy wyjścia. Mnie to aż tak bardzo nie przeszkadza, ale nie wysypiam się no i nie chciałabym żeby się przyzwyczaiła do tego. Ale chyba nie ma wyjścia.
metropolitan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:03.