Uniwersytet Ekonomiczny Poznań WĄTEK ZBIORCZY - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-23, 15:43   #481
Aloe96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 31
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny Poznań WĄTEK ZBIORCZY

Kto idzie na Zarządzanie? ^^
Aloe96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 22:02   #482
vanisz
Raczkowanie
 
Avatar vanisz
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 47
GG do vanisz
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny Poznań WĄTEK ZBIORCZY

Ja!

---------- Dopisano o 23:02 ---------- Poprzedni post napisano o 22:57 ----------

Aloe, akademik czy stancja?
__________________
"W szeleście kropli pochopnych wyborów
Tracimy resztkę koloru"

"Para z zielonej herbaty" - Duże Pe
vanisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 17:30   #483
Julcza
Przyczajenie
 
Avatar Julcza
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 7
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny Poznań WĄTEK ZBIORCZY

Ja również
Julcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 21:14   #484
Aloe96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 31
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny Poznań WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez vanisz Pokaż wiadomość
Ja!

---------- Dopisano o 23:02 ---------- Poprzedni post napisano o 22:57 ----------

Aloe, akademik czy stancja?
Myślałam o wynajęciu pokoju. A Ty?
Aloe96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 21:26   #485
vanisz
Raczkowanie
 
Avatar vanisz
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 47
GG do vanisz
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny Poznań WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Aloe96 Pokaż wiadomość
Myślałam o wynajęciu pokoju. A Ty?
Raczej akademik, mieszkałam przez ostatni rok na stancji i strasznie dużo problemów
__________________
"W szeleście kropli pochopnych wyborów
Tracimy resztkę koloru"

"Para z zielonej herbaty" - Duże Pe
vanisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 21:30   #486
Aloe96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 31
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny Poznań WĄTEK ZBIORCZY

Mam nadzieje, ze poznam fajną ekipę i razem coś wynajmiemy
Aloe96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-25, 12:30   #487
Sweet_Suzannah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny Poznań WĄTEK ZBIORCZY

hejka mam pytanie dotyczące tego zdjęcia na płycie, które trzeba dołączyć do dokumentów. To musi mieć jakieś specjalne wymiary czy mogę zanieść takie jak dostałam od fotografa? a jak trzeba coś pozmieniać, to jak? z góry baaaardzo dziękuję za pomoc
Sweet_Suzannah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-25, 12:45   #488
ld2GdYYL1cb
Zakorzenienie
 
Avatar ld2GdYYL1cb
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 3 726
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny Poznań WĄTEK ZBIORCZY

hej!
gratuluję wszystkim,ktorzy się dostali!

jakby co,mam kilka książek i skryptów na sprzedanie akurat te,które są 'must have'' i mega szybko znikają z biblioteki
FiR na We-ale na 1 roku prawie cały UEP ma to samo




co do języków: polecam Wam wziąć jeden tak na poważnie,np. angielski a drugi olać, w sensie:jak umiecie np. coś z niemca to idźcie na podstawę,jeśli Wam nie zależy na nim-nauka od podstaw nowego języka w 1h w tyg jest ciężka,a kolokwia do najłatwiejszych nie należa a czas zaoszczędzicie na ważniejsze (i trudniejsze) przedmioty (matma stata mikro i makro)
ld2GdYYL1cb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-25, 16:25   #489
Aloe96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 31
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny Poznań WĄTEK ZBIORCZY

A jaki jest hiszpański na poziomie średnio zaawansowanym?
Aloe96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-25, 22:23   #490
killemall
Raczkowanie
 
Avatar killemall
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 64
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny Poznań WĄTEK ZBIORCZY

słuchajcie, a jak to jest z przepisywaniem ocen? Przenosił sie ktoś może z innej uczelni albo coś? Bo ja mam taka sytuację, że to mój 2gi kierunek i na tym pierwszym mam takie przedmioty, które sie pokrywaja jesli chodzi o treść programu...
No i jeszcze, jak jest z matmą na wydziale zarządzania? do przejścia? bo szczerze mówiąc spanikowałam :/
killemall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-26, 09:36   #491
ld2GdYYL1cb
Zakorzenienie
 
Avatar ld2GdYYL1cb
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 3 726
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny Poznań WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez killemall Pokaż wiadomość
słuchajcie, a jak to jest z przepisywaniem ocen? Przenosił sie ktoś może z innej uczelni albo coś? Bo ja mam taka sytuację, że to mój 2gi kierunek i na tym pierwszym mam takie przedmioty, które sie pokrywaja jesli chodzi o treść programu...
No i jeszcze, jak jest z matmą na wydziale zarządzania? do przejścia? bo szczerze mówiąc spanikowałam :/
mogą przepisywać,ale nie muszą
wygląda to tak,że idziesz do prowadzącego i pokazujesz indeks-zależy na kogo trafisz
ld2GdYYL1cb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-26, 10:07   #492
killemall
Raczkowanie
 
Avatar killemall
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 64
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny Poznań WĄTEK ZBIORCZY

aha no ok, dzięki
ale nie mam indeksu, to chyba jakies zaświadczenie będę musiała sobie wydrukować. Fajnie by było jakby mi przepisali, kurczę, w tym momencie mam śmieszki, żeby musieć zdawać coś drugi raz... :/
killemall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-27, 15:05   #493
avikusia
Zadomowienie
 
Avatar avikusia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Jrd city
Wiadomości: 1 305
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny Poznań WĄTEK ZBIORCZY

Hej dziewczyny

Wybiera się ktoras z Was na towarke mgr?? Ja mysle baaardzo intensywnie nad menedzerem produktow kosmetycznych i jestem mega nastawiona na ten kierunek, ale mam dojazdu ponad 500 km (oczywiscie mysle o zaocznych).
Jest tu jeszcze jakas szalona dziewczyna, która zamierza tyle dojezdzac?
__________________
Amelia Wiktoria

ur. 01.04.2011
avikusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 09:16   #494
Aloe96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 31
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny Poznań WĄTEK ZBIORCZY

Hej. Czy UE ma jakiś darmowy parking dla studentów?
Aloe96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 11:06   #495
ld2GdYYL1cb
Zakorzenienie
 
Avatar ld2GdYYL1cb
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 3 726
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny Poznań WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Aloe96 Pokaż wiadomość
Hej. Czy UE ma jakiś darmowy parking dla studentów?
raczej ciężko
ld2GdYYL1cb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 17:07   #496
Aloe96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 31
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny Poznań WĄTEK ZBIORCZY

A co studenci robią z samochodami?
Aloe96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-04, 10:13   #497
wikea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 4
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny Poznań WĄTEK ZBIORCZY

Witam!
Czy ktoś z Was wybiera się na kierunek prawno-ekonomiczny?
wikea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-04, 18:27   #498
newrrn
Rozeznanie
 
Avatar newrrn
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 872
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny Poznań WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez wikea Pokaż wiadomość
Witam!
Czy ktoś z Was wybiera się na kierunek prawno-ekonomiczny?
ja!
__________________
newrrn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 10:53   #499
wikea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 4
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny Poznań WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez newrrn Pokaż wiadomość
ja!
Super! rozumiem, że przez UEP?
wikea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-05, 13:30   #500
newrrn
Rozeznanie
 
Avatar newrrn
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 872
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny Poznań WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez wikea Pokaż wiadomość
Super! rozumiem, że przez UEP?
Właściwie to przez UAM ale ten kierunek to chyba powstał w wyniku współpracy UAMu i UEPu? Czy może się mylę?
__________________
newrrn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 01:25   #501
tomidajcia
Raczkowanie
 
Avatar tomidajcia
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Poznań :)
Wiadomości: 30
GG do tomidajcia
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny Poznań WĄTEK ZBIORCZY

---------- Dopisano o 01:13 ---------- Poprzedni post napisano o 01:11 ----------

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez Aloe96 Pokaż wiadomość
A co studenci robią z samochodami?
Zostawiają je na parkingu koło City Center. Godzina 1zł, miesiąc 50zł

---------- Dopisano o 01:25 ---------- Poprzedni post napisano o 01:13 ----------

Cytat:
Napisane przez asia0989 Pokaż wiadomość
Hej, wybieram się w tym roku na informatykę i ekonometrię. Mógłby ktoś przybliżyć jak to mniej więcej wygląda? Czy faktycznie jest aż tak ciężko jak mnie dookoła straszą?
Ja jestem już na V roku IiE. Jest mega ciężko! Mikroekonomia (zaczyna się od października) opiera się na pochodnych, a pochodne poznaje się dopiero w lutym! Nikt nie wie o co chodzi. Matma na literkach, całkiem inna niż w liceum Z 240 osób zostało 120 po pierwszym roku. Matematyka i algorytmy wykosiły większość. Multum ciężkich poprawek we wrześniu. Nigdy bym tego nie chciała więcej przechodzić. Przed samym licencjatem wywalili jednego chłopaka, bo tak im się chciało (Facet uczył się 2 tygodnie) Większość osób ucieka po III roku na FiR. Informatyki nie jest dużo. Większość to matematyka i statystyka Liczenie, liczenie, płacz i liczenie. Jedyne co możecie zrobić to kupić kalkulator graficzny CASIO
__________________
' Aller Anfang ist schwer '
tomidajcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 06:45   #502
pancakes
ist mir egal
 
Avatar pancakes
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 498
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny Poznań WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez tomidajcia Pokaż wiadomość
---------- Dopisano o 01:13 ---------- Poprzedni post napisano o 01:11 ----------

[/COLOR]

Zostawiają je na parkingu koło City Center. Godzina 1zł, miesiąc 50zł

---------- Dopisano o 01:25 ---------- Poprzedni post napisano o 01:13 ----------



Ja jestem już na V roku IiE. Jest mega ciężko! Mikroekonomia (zaczyna się od października) opiera się na pochodnych, a pochodne poznaje się dopiero w lutym! Nikt nie wie o co chodzi. Matma na literkach, całkiem inna niż w liceum Z 240 osób zostało 120 po pierwszym roku. Matematyka i algorytmy wykosiły większość. Multum ciężkich poprawek we wrześniu. Nigdy bym tego nie chciała więcej przechodzić. Przed samym licencjatem wywalili jednego chłopaka, bo tak im się chciało (Facet uczył się 2 tygodnie) Większość osób ucieka po III roku na FiR. Informatyki nie jest dużo. Większość to matematyka i statystyka Liczenie, liczenie, płacz i liczenie. Jedyne co możecie zrobić to kupić kalkulator graficzny CASIO
O tyle dobrze, że rocznik '96 jest już zaznajomiony z pochodnymi. ale to co mówisz świadczy o tym, że program był w ogóle niedostosowany do wiedzy ludzi po liceum, a co za tym idzie pewnie nieaktualizowany od setek lat to już nie wróży za dobrze widzę że mieliście tam sieczkę i gratuluję wytrwania ale czy ze swojego wyboru jesteś zadowolona? Bo chyba nie żałujesz ilości tego włożonego wysiłku? :P
__________________
Für so einen Unsinn habe ich nur ein müdes Lächeln übrig. 
pancakes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 10:44   #503
wikea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 4
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny Poznań WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez newrrn Pokaż wiadomość
Właściwie to przez UAM ale ten kierunek to chyba powstał w wyniku współpracy UAMu i UEPu? Czy może się mylę?
Dokładnie tak jak mówisz Ja przez UEP.
Cały czas się zastanawiam, jaka jest różnica między rekrutacją przez UAM, a UEP, wie ktoś może?
wikea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 17:39   #504
Aloe96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 31
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny Poznań WĄTEK ZBIORCZY

[QUOTE=tomidajcia;52322576]---------- Dopisano o 01:13 ---------- Poprzedni post napisano o 01:11 ----------

[/COLOR]

Zostawiają je na parkingu koło City Center. Godzina 1zł, miesiąc 50zł [COLOR="Silver"]

Wieeeelkie dzięki
Aloe96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 13:25   #505
asia0989
Raczkowanie
 
Avatar asia0989
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 50
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny Poznań WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez tomidajcia Pokaż wiadomość
---------- Dopisano o 01:13 ---------- Poprzedni post napisano o 01:11 ----------

[/COLOR]

Zostawiają je na parkingu koło City Center. Godzina 1zł, miesiąc 50zł

---------- Dopisano o 01:25 ---------- Poprzedni post napisano o 01:13 ----------



Ja jestem już na V roku IiE. Jest mega ciężko! Mikroekonomia (zaczyna się od października) opiera się na pochodnych, a pochodne poznaje się dopiero w lutym! Nikt nie wie o co chodzi. Matma na literkach, całkiem inna niż w liceum Z 240 osób zostało 120 po pierwszym roku. Matematyka i algorytmy wykosiły większość. Multum ciężkich poprawek we wrześniu. Nigdy bym tego nie chciała więcej przechodzić. Przed samym licencjatem wywalili jednego chłopaka, bo tak im się chciało (Facet uczył się 2 tygodnie) Większość osób ucieka po III roku na FiR. Informatyki nie jest dużo. Większość to matematyka i statystyka Liczenie, liczenie, płacz i liczenie. Jedyne co możecie zrobić to kupić kalkulator graficzny CASIO
Z tego co widzę, teraz mikroekonomia jest od 2 semestru więc się pozmieniało. Ja niestety nie miałam nic wspólnego z pochodnymi
asia0989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 14:53   #506
killemall
Raczkowanie
 
Avatar killemall
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 64
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny Poznań WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez wikea Pokaż wiadomość
Dokładnie tak jak mówisz Ja przez UEP.
Cały czas się zastanawiam, jaka jest różnica między rekrutacją przez UAM, a UEP, wie ktoś może?
przez uep jest trochę łatwiej się dostać :P no i będziecie podzieleni na dwie zasadnicze grupy, tzn rekrutowani przez uep i uam
killemall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 17:26   #507
tomidajcia
Raczkowanie
 
Avatar tomidajcia
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Poznań :)
Wiadomości: 30
GG do tomidajcia
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny Poznań WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez pancakes Pokaż wiadomość
O tyle dobrze, że rocznik '96 jest już zaznajomiony z pochodnymi. ale to co mówisz świadczy o tym, że program był w ogóle niedostosowany do wiedzy ludzi po liceum, a co za tym idzie pewnie nieaktualizowany od setek lat to już nie wróży za dobrze widzę że mieliście tam sieczkę i gratuluję wytrwania ale czy ze swojego wyboru jesteś zadowolona? Bo chyba nie żałujesz ilości tego włożonego wysiłku? :P
Są plusy i minusy. W tej chwili bym nie odważyła się na to iść.

Dużo osób ma po tym dobrą pracę. Jednak te studia pokazały jedynie różne dziedziny matematyki, informatyki i statystyki, ekonomii. Nie ukierunkowały typowo w jednej dziedzinie. Trzeba po prostu znaleźć coś dla siebie i zajmować się tym w domu. Rozszerzać swoją wiedzę z danego zagadnienia po prostu. Niektóre pożyteczne przedmioty mają za mały wymiar godzin. Jest pokazywana część czegoś, np. baz danych, ale tym trzeba zająć się już indywidualnie, bo przedmiot trwa tylko semestr. To nie jest proste...
Kierunek jest też mały, ciągle te same osoby, które najczęściej czują się lepsze od innych Często ludzie z dużymi pieniędzmi. Każda rozmowa na piwie czy przerwie między zajęciami bazowała na zagadnieniach z programowania, giełdzie itd. Oczywiście ludzie, którzy nie pomagają nikomu. Potrafią powiedzieć, że nie mają notatek, przeglądając je przy osobie, która pyta czy takowe posiada. Ja taka nie byłam na początku, ale z czasem też się taka zrobiłam.
Przez te studia stałam się mega indywidualistką, męczą mnie ludzie, stałam się bardziej nerwowa. Na 4 roku tak naprawdę dopiero odżyłam, znalazłam drugi kierunek, który mnie bardzo interesował i ludzie oraz wykładowcy byli inni. Tacy otwarci, wszystko było tak czysto wyjaśnione. Studiując tylko IiE można zwariować Teraz robię gap year, ponieważ czuję się wypalona przez ten nawał WIGE.

Przepraszam, że narzekam, ale to po prostu leży mi na sercu... Na tym kierunku jest ważne to żeby walczyć i się nie poddawać nawet jak będzie bardzo ciężko. Każda sesja będzie męcząca. Wyluzują dopiero na 4 roku

---------- Dopisano o 17:26 ---------- Poprzedni post napisano o 17:18 ----------

Cytat:
Napisane przez asia0989 Pokaż wiadomość
Z tego co widzę, teraz mikroekonomia jest od 2 semestru więc się pozmieniało. Ja niestety nie miałam nic wspólnego z pochodnymi
Matematyki będziesz musiała uczyć się po prostu w domu. Jest jej bardzo dużo na I roku i jest bardzo rozszerzona. Idzie to przejść, ale trzeba kuć
Wiele działów matematyki mieliśmy: Analiza matematyczna (teraz podzielona na Matematyka I i Matematyka II) to głównie: granice, szeregi liczbowe, szeregi funkcji, pochodne, całki oznaczone, nieoznaczone, całki podwójne, różniczki, czyli po prostu ogólna matematyka, która nic nie wnosi oprócz stresu i wykoszenia 50% studentów :P No i wiedzy, która jest wykorzystywana na reszcie przedmiotów przynajmniej w ciągu pierwszych dwóch lat. Tutaj polecam uczyć się z kursu e-trapez (Jak nie słyszałaś to znajdziesz to w Internecie)
Inne przedmioty matematyczne: rachunek prawdopodobieństwa, statystyka matematyczna, algerba liniowa, matematyka dyskretna.

Na tym kierunku wymagają, a nie uczą :PP Także słyszysz 'pochodne' to w domu się ich naucz
Mikroekonomia jest na II semestrze, bo nasz rocznik wypełniając takie ankiety wpisywał, że mikroekonomia musi być później, bo opiera się na pochodnych, które są w II semestrze na matematyce II
__________________
' Aller Anfang ist schwer '

Edytowane przez tomidajcia
Czas edycji: 2015-08-07 o 17:27
tomidajcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-08, 17:44   #508
newrrn
Rozeznanie
 
Avatar newrrn
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 872
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny Poznań WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez killemall Pokaż wiadomość
przez uep jest trochę łatwiej się dostać :P no i będziecie podzieleni na dwie zasadnicze grupy, tzn rekrutowani przez uep i uam
Przez UEP łatwiej? Matko, a ja głupia nawet nie sprawdziłam na stronie uczelni, że oni też prowadzą nabór Inne przedmioty były brane pod uwagę, czy też może więcej miejsc?
__________________
newrrn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-09, 15:03   #509
killemall
Raczkowanie
 
Avatar killemall
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 64
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny Poznań WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez newrrn Pokaż wiadomość
Przez UEP łatwiej? Matko, a ja głupia nawet nie sprawdziłam na stronie uczelni, że oni też prowadzą nabór Inne przedmioty były brane pod uwagę, czy też może więcej miejsc?
na uep biorą pod uwagę j. obcy i przedmiot matma/geo/historia, na uamie jeszcze do tego j. polski, ile miejsc jest to nie wiem :P Może jakies duże ułatwienie to to nie jest, ale prędzej bym sie dostała przez uep, gdybym jednak wybrała ten kierunek
killemall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-11, 06:58   #510
BreakMeDown
Raczkowanie
 
Avatar BreakMeDown
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 258
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny Poznań WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez asia0989 Pokaż wiadomość
Z tego co widzę, teraz mikroekonomia jest od 2 semestru więc się pozmieniało. Ja niestety nie miałam nic wspólnego z pochodnymi
A może ktoś podać linka do wszystkich przedmiotów, jakie są w pierwszym semestrze?

---------- Dopisano o 07:51 ---------- Poprzedni post napisano o 07:50 ----------

Cytat:
Napisane przez tomidajcia Pokaż wiadomość
---------- Dopisano o 01:13 ---------- Poprzedni post napisano o 01:11 ----------

[/COLOR]

Zostawiają je na parkingu koło City Center. Godzina 1zł, miesiąc 50zł

---------- Dopisano o 01:25 ---------- Poprzedni post napisano o 01:13 ----------



Ja jestem już na V roku IiE. Jest mega ciężko! Mikroekonomia (zaczyna się od października) opiera się na pochodnych, a pochodne poznaje się dopiero w lutym! Nikt nie wie o co chodzi. Matma na literkach, całkiem inna niż w liceum Z 240 osób zostało 120 po pierwszym roku. Matematyka i algorytmy wykosiły większość. Multum ciężkich poprawek we wrześniu. Nigdy bym tego nie chciała więcej przechodzić. Przed samym licencjatem wywalili jednego chłopaka, bo tak im się chciało (Facet uczył się 2 tygodnie) Większość osób ucieka po III roku na FiR. Informatyki nie jest dużo. Większość to matematyka i statystyka Liczenie, liczenie, płacz i liczenie. Jedyne co możecie zrobić to kupić kalkulator graficzny CASIO
Pochodne w liceum na rozszerzeniu już były Jak dla mnie to to był jeden z najprzyjemniejszych działów

---------- Dopisano o 07:58 ---------- Poprzedni post napisano o 07:51 ----------

Cytat:
Napisane przez tomidajcia Pokaż wiadomość
Są plusy i minusy. W tej chwili bym nie odważyła się na to iść.

Dużo osób ma po tym dobrą pracę. Jednak te studia pokazały jedynie różne dziedziny matematyki, informatyki i statystyki, ekonomii. Nie ukierunkowały typowo w jednej dziedzinie. Trzeba po prostu znaleźć coś dla siebie i zajmować się tym w domu. Rozszerzać swoją wiedzę z danego zagadnienia po prostu. Niektóre pożyteczne przedmioty mają za mały wymiar godzin. Jest pokazywana część czegoś, np. baz danych, ale tym trzeba zająć się już indywidualnie, bo przedmiot trwa tylko semestr. To nie jest proste...
Kierunek jest też mały, ciągle te same osoby, które najczęściej czują się lepsze od innych Często ludzie z dużymi pieniędzmi. Każda rozmowa na piwie czy przerwie między zajęciami bazowała na zagadnieniach z programowania, giełdzie itd. Oczywiście ludzie, którzy nie pomagają nikomu. Potrafią powiedzieć, że nie mają notatek, przeglądając je przy osobie, która pyta czy takowe posiada. Ja taka nie byłam na początku, ale z czasem też się taka zrobiłam.
Przez te studia stałam się mega indywidualistką, męczą mnie ludzie, stałam się bardziej nerwowa. Na 4 roku tak naprawdę dopiero odżyłam, znalazłam drugi kierunek, który mnie bardzo interesował i ludzie oraz wykładowcy byli inni. Tacy otwarci, wszystko było tak czysto wyjaśnione. Studiując tylko IiE można zwariować Teraz robię gap year, ponieważ czuję się wypalona przez ten nawał WIGE.

Przepraszam, że narzekam, ale to po prostu leży mi na sercu... Na tym kierunku jest ważne to żeby walczyć i się nie poddawać nawet jak będzie bardzo ciężko. Każda sesja będzie męcząca. Wyluzują dopiero na 4 roku

---------- Dopisano o 17:26 ---------- Poprzedni post napisano o 17:18 ----------



Matematyki będziesz musiała uczyć się po prostu w domu. Jest jej bardzo dużo na I roku i jest bardzo rozszerzona. Idzie to przejść, ale trzeba kuć
Wiele działów matematyki mieliśmy: Analiza matematyczna (teraz podzielona na Matematyka I i Matematyka II) to głównie: granice, szeregi liczbowe, szeregi funkcji, pochodne, całki oznaczone, nieoznaczone, całki podwójne, różniczki, czyli po prostu ogólna matematyka, która nic nie wnosi oprócz stresu i wykoszenia 50% studentów :P No i wiedzy, która jest wykorzystywana na reszcie przedmiotów przynajmniej w ciągu pierwszych dwóch lat. Tutaj polecam uczyć się z kursu e-trapez (Jak nie słyszałaś to znajdziesz to w Internecie)
Inne przedmioty matematyczne: rachunek prawdopodobieństwa, statystyka matematyczna, algerba liniowa, matematyka dyskretna.

Na tym kierunku wymagają, a nie uczą :PP Także słyszysz 'pochodne' to w domu się ich naucz
Mikroekonomia jest na II semestrze, bo nasz rocznik wypełniając takie ankiety wpisywał, że mikroekonomia musi być później, bo opiera się na pochodnych, które są w II semestrze na matematyce II
"Kierunek jest też mały, ciągle te same osoby, które najczęściej czują się lepsze od innych" - co masz na myśli? Co to znaczy "mały"?
Dlaczego jednak zdecydowałaś się iść na mgr z IiE skoro za bardzo Ci ten kierunek nie podpasował? I jaki kierunek Cię w końcu zainteresował? Jeśli można wiedzieć oczywiście
BreakMeDown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-14 09:10:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:05.