obawa przed pierwszym razem... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-21, 14:42   #1
Moonspell90
Raczkowanie
 
Avatar Moonspell90
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 233
Unhappy

obawa przed pierwszym razem...


Witam. Trochę mi głupio pisać tutaj na ten temat, ale ostatnio kolega na którym mi zalezy powiedział, że nie wytrzymałby bez sexu pół roku w związku. Ja chyba w ogóle jestem aseksualna tzn. czasami mam sny erotyczne i sa bardzo miłe, ale nie potrafię tego przełożyć na życie codzienne. Kiedyś dwa razy zaspokoiłam siebie sama. Boję się mężczyzn i tego, że zajdę w ciążę a on mnie opuści. I nie wiem co zrobić w takiej sytuacji. Zachowuje się jakbym była skrzywdzona w dzieciństwie. Fakt zostawił mnie ojciec, który ciągle mi ubliżał. Nie potrafię zbliżyć się do chłopaka, boję się nawet całować. Robi mi się z nerwów niedobrze i cała się trzesę...
Moonspell90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 14:52   #2
crippled
Wtajemniczenie
 
Avatar crippled
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 829
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

Nie zmuszaj się do niczego, bo seks to bardzo delikatna sfera życia i łatwo w niej namieszać. Wszystko się w Tobie z czasem obudzi. Nie martw się tym, bo jest to zupełnie normalne. Każdy dojrzewa inaczej (:
__________________
crippled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 14:52   #3
lejdi
Raczkowanie
 
Avatar lejdi
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: .
Wiadomości: 108
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

Hmm...A może po prostu nie spotkałaś jeszcze tej odpowiedniej osoby? Nic na siłę,nie rób - nie warto.
A jeżeli Twój problem jest taki dręczący,radzę zgłosić się do dobrego i zaufanego psychologa lub seksuologa.
lejdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 14:59   #4
Moonspell90
Raczkowanie
 
Avatar Moonspell90
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 233
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

Miałam robione testy psychologiczne bardzo dokładne i tam mi wyszło, że mam zaburzenia na tle seksulalnym, że nie zbliżam do siebie partnera w żaden sposób.
Moonspell90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 15:32   #5
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

czego te zaburzenia dotycza??? nie czujesz podniecenia ..pozadania...
__________________

...noszę twe serce z sobą (noszę je w moim sercu).

aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 15:35   #6
Moonspell90
Raczkowanie
 
Avatar Moonspell90
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 233
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

dokładnie nie czuję ani podniecenia, ani pożadania a sama mysl przyprawia mnie o gęsią skórke. Nie wiem czego dotycza zaburzenia bo już się lekarza nie pytałam, za 3 miesiące rozpoczynam psychoterapię to może jakos nad tym popracujemy, ale boję się nawet o tym wspominac
Moonspell90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 15:39   #7
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

skoro niczego takiego nie odczuwasz to nie zmuszaj sie do niczego..po zadnym pozorem ..a jak jakis facet nie jest w stanie zaczekac to niech szuka innego kwiatka...
...
__________________

...noszę twe serce z sobą (noszę je w moim sercu).

aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-21, 16:00   #8
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

Czegoś tu nie rozumiem Czyli nie masz chłopaka? Więc do kogo ty chcesz to pożądanie odczuwać? Tak ogólnie? Nie każdy ma wyraźne potrzeby seksualne. W dodatku masz tylko 18 lat. Moim zdaniem jest sporo przesady w tym co piszesz, no ale skoro psycholog widzi problem i masz mieć terapie to już nie wiem po co ci tu Wizażanki...
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 16:17   #9
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

margitta też mnie zastanowiło,że skoro nie masz chłopaka to nic dziwnego,że nie odczuwasz podniecenia na myśl o kims innym.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 16:17   #10
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

jej psychoterapia nie jest zwiazana bezposrednio z jej problemami seksualnymi...
__________________

...noszę twe serce z sobą (noszę je w moim sercu).

aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 18:01   #11
anomalia83
Raczkowanie
 
Avatar anomalia83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 189
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

Wydaje mi się, że sytuacja rodzinna miała wpływ na to co myślisz o facetach, psychoterapia pomoże Ci zrozumieć siebie i być może rozwiązać kilka problemów, nawet jeśli masz jakieś zaburzenia na tle seksualnym to można sobie z nimi poradzić.
Może poczujesz podniecenie i pożądanie kiedy spotkasz właściwego człowieka.
Do niczego się nie zmuszaj.
anomalia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-21, 18:54   #12
iustitia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lizbona
Wiadomości: 1 881
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

To chyba jeszcze za wcześnie, żeby stwierdzić, że to już jest tak na stałe.
Może jesteś aseksualna, może naczytałaś się i naoglądałaś bzdur, które teraz siedzą Ci w podświadomości i nie możesz przełamać tej bariery, może masz jakąś nerwicę czy onne schorzenie psychiczne, trochę leczenia i wszystko będzie ok.
Trzeba siebie obserwować, a przede wszystkim do nieczego nie możesz się zmuszać, bo to tylko pogłębi obecny stan.
iustitia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 20:06   #13
eelmirka
Zadomowienie
 
Avatar eelmirka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 791
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

masz 18 lat? ja jak miałam 18 to sie pierwszy raz całowałam a seks to była abstrakcja więc spoko, może za dużo myślisz że powinnaś bo wcale że nie a facet jak kocha to poczeka a jak nie to niech spada! ot
eelmirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 20:38   #14
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

A od kiedy to trzeba mieć faceta by czuć pożądanie, podniecenie i napięcie seksualne?
Po maksymalnie 2 miesiącach bez seksu zaczynam chodzić po ścianach i nie myślę o niczym innym..
Co znajduje bezpośrednie przełożenie na totalną oziębłość.
Ale trzeba ją najpierw zdiagnozować lub wykluczyć..


Cytat:
ale boję się nawet o tym wspominac
Jeśli nie wspomnisz, do końca życia będziesz oglądała seks tylko w TV
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 22:08   #15
stargazer
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 966
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

Cytat:
Napisane przez paulakrk Pokaż wiadomość
A od kiedy to trzeba mieć faceta by czuć pożądanie, podniecenie i napięcie seksualne?
Po maksymalnie 2 miesiącach bez seksu zaczynam chodzić po ścianach i nie myślę o niczym innym..
Co znajduje bezpośrednie przełożenie na totalną oziębłość.
Ale trzeba ją najpierw zdiagnozować lub wykluczyć..




Jeśli nie wspomnisz, do końca życia będziesz oglądała seks tylko w TV
No tak, ale zawsze mi się wydawało, że jeśli ktoś nigdy nie uprawiał seksu, to nie miał okazji nauczyć się pewnych doznań i nawet nie wie, czego ma potrzebować, więc trudno mówić o potrzebach u osób bez doświadczeń seksualnych Myślę, że dziewczyna, która jest dziewicą raczej nie będzie chodziła i myślała "Kurczę, ale bym to zrobiła, wszystko jedno z kim" (chyba, ze się podda presji otoczenia i będzie się wstydziła, ze wszystkie koleżanki mają to za sobą a ona jeszcze nie - ale nie sądzę, żeby Moonspell się tym kierowała). Właśnie bardziej typowe wydają mi się obawy takie jak u autorki wątku. Dla kogoś, kto nie przeżył aktu seksualnego i jedynie może go sobie wyobrażać, może się on wydawać nawet nieco przerażający. Trudno tęsknić za czymś, czego się nie przeżyło - przynajmniej ja nie potrafię.
__________________
Nie korzystam z tego konta. Urlop od Wizażu - być może na zawsze.

Edytowane przez stargazer
Czas edycji: 2009-02-21 o 22:12
stargazer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 23:07   #16
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
Czegoś tu nie rozumiem Czyli nie masz chłopaka? Więc do kogo ty chcesz to pożądanie odczuwać? Tak ogólnie? Nie każdy ma wyraźne potrzeby seksualne. W dodatku masz tylko 18 lat. Moim zdaniem jest sporo przesady w tym co piszesz, no ale skoro psycholog widzi problem i masz mieć terapie to już nie wiem po co ci tu Wizażanki...
Uważam podobnie, skoro nie masz za sobą żadnych seksualnych doświadczeń, nie jesteś seksualnie "rozbudzona", to nic w tym dziwnego, że nie odczuwasz podniecenia.
Czym innym jest nie odczuwanie niczego takiego kiedy się ma partnera, a czym innym przypadek dziewicy, która z nikim tej sfery nie "odkrywa".
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 08:54   #17
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

Pierwsze słyszę aby dziewice nie miały potrzeb seksualnych

A przepraszam, masturbacja?
Nie korzystałyście w etapie "dziewiczym"?
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 09:40   #18
star15
Zakorzenienie
 
Avatar star15
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 483
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

Ja jestem dziewicą. I trudno byłoby o mnie powiedzieć, że nie mam potrzeb seksualnych, naprawdę ; ) Dziewictwo tu ma niewiele do rzeczy. I dodam, że jestem rówieśniczką autorki wątku.
__________________
"Różne momenty wiszą w przestrzeni jak prześcieradła, jak ekrany, na których wyświetla się jakiś moment; świat składa się z takich nieruchomych momentów, wielkich metazdjęć, a my przeskakujemy z jednego na drugi."


Studentka
star15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 11:48   #19
weenuska
Raczkowanie
 
Avatar weenuska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: krakow
Wiadomości: 191
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

Cytat:
Napisane przez Moonspell90 Pokaż wiadomość
Witam. Trochę mi głupio pisać tutaj na ten temat, ale ostatnio kolega na którym mi zalezy powiedział, że nie wytrzymałby bez sexu pół roku w związku. Ja chyba w ogóle jestem aseksualna tzn. czasami mam sny erotyczne i sa bardzo miłe, ale nie potrafię tego przełożyć na życie codzienne. Kiedyś dwa razy zaspokoiłam siebie sama. Boję się mężczyzn i tego, że zajdę w ciążę a on mnie opuści. I nie wiem co zrobić w takiej sytuacji. Zachowuje się jakbym była skrzywdzona w dzieciństwie. Fakt zostawił mnie ojciec, który ciągle mi ubliżał. Nie potrafię zbliżyć się do chłopaka, boję się nawet całować. Robi mi się z nerwów niedobrze i cała się trzesę...
Kiedys mialam bardzo podobne myslenie do Twojego ...nie jest to nic zlegoo i wcale nie jestes aseksulalna Przyjdzie taki moment ,ze bedziesz czuc ,ze to wlasnie ten ... i samo z siebie wyjdzie.. Najwazniejsze to zeby sie do niczego nie zmuszac
__________________
Może nie dziś ... nie jutro...ale pewnego dnia i do końca moich dni ...
weenuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-22, 12:00   #20
mes-bijoux
Rozeznanie
 
Avatar mes-bijoux
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 613
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

ja jako dziewica odczuwałam potrzebę, a nawet dużą... jednak, kiedy dochodziło do czegokolwiek z żywym mężczyzną, to się po cichu ulatniałam, bo cóż... miałam kiedyś dość nieciekawe doświadczenia.
Do niczego nie można się zmuszać i trzeba czekać.
W każdym razie nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że dziewica nie odczuwa potrzeby, nie myśli o seksie. Może bać się pierwszego stosunku, może mieć obawy różne... za wcześnie, czy to ten facet, itp. Ale jest przynajmniej ciekawa jak to jest.
Jeżeli na myśl o bliskości człowiek czuje się tak jak autorka wątku, to myślę, że dobrze jest uczestniczyć w jakiejś terapii, bo trzeba sobie pomóc. Każda sfera naszego życia jest ważna.
__________________
Moje Biżu - kolekcja ślubna w lipcu

Razem od 08.02.2008
Zaręczona 20.08.2008r.
odliczanie do Wielkiego Dnia
8.08.2009
mes-bijoux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 13:18   #21
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

Cytat:
Napisane przez star15 Pokaż wiadomość
Ja jestem dziewicą. I trudno byłoby o mnie powiedzieć, że nie mam potrzeb seksualnych, naprawdę ; ) Dziewictwo tu ma niewiele do rzeczy. I dodam, że jestem rówieśniczką autorki wątku.
Ale co z tego?

To, że Ty taka jesteś nie znaczy, że ona również musi taka być. Ludzie są różni i dojrzewają do różnych rzeczy w różnym czasie.
Równie dobrze ja mogę powiedzieć, że gdy byłam dziewicą nie odczuwałam pożądania, bo pożądanie musi mieć jakiś obiekt. Nie miałam obiektu, nie było pożądania.

Zresztą tutaj mamy zupełnie inny przypadek, bo autorka została skrzywdzona przez ojca w dzieciństwie i teraz odbija się to na jej życiu. Nic dziwnego.
Wiele dziewczyn obawia się pierwszego razu, również wiele dziewczyn nie "rozbudza się" sama, a dopiero z partnerem, a Moonspell dodatkowo jest obarczona innymi problemami.

Moonspell, nie sądzę byś była aseksualna, świadczą o tym choćby te sny. Jesteś tylko "zablokowana" lękiem. Możesz sobie z tym poradzić

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2009-02-22 o 13:20
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 13:19   #22
BLLaCkBerry
Raczkowanie
 
Avatar BLLaCkBerry
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 185
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

jesli nie czujesz sie gotowa, nie rob niczego na sile,, tez mialam kiedys podobne odczucia.. ale to wszystko zniknelo gdy naprawde sie zakochalam, a moj chlopak dal mi mase milosci i bezpieczenstwa.. a tamte obawy zniknely.. bedzie dobrze jesli kogos pokochasz wszystko sie zmieni...tylko uzbroj sie w cierpliwosc , i nie rob niczego wbrew sobie i na sile..
BLLaCkBerry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 13:29   #23
malenstfo24
Rozeznanie
 
Avatar malenstfo24
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 969
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

W ogóle co to z koleś, który od razu na początku mówi, że bez seksu pół roku nie wytrzyma, może jeszcze powie, że jest śmiertelnie chory i tylko seks może go uratować ważne, że zaczynasz coś robić w tym kierunku, jednak pamiętaj, że w momencie gdy znajdziesz swoją prawdziwą połówkę przy, której będziesz czuła się bezpiecznie i kiedy ktoś uszanuje Twoje potrzeby przestaniesz sie bać ciąży i tego, że ktoś Cię zostawi. Rozkoszy trzeba się nauczyć, nikt się z tym nie rodzi-oprócz facetów-cierpliwości
__________________


6 Lipiec 2013
<3<3

14.08.2016 Bartek moj Najwiekszy Skarb

malenstfo24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 13:50   #24
star15
Zakorzenienie
 
Avatar star15
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 483
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Ale co z tego?

To, że Ty taka jesteś nie znaczy, że ona również musi taka być. Ludzie są różni i dojrzewają do różnych rzeczy w różnym czasie.
Równie dobrze ja mogę powiedzieć, że gdy byłam dziewicą nie odczuwałam pożądania, bo pożądanie musi mieć jakiś obiekt. Nie miałam obiektu, nie było pożądania.

Zresztą tutaj mamy zupełnie inny przypadek, bo autorka została skrzywdzona przez ojca w dzieciństwie i teraz odbija się to na jej życiu. Nic dziwnego.
Wiele dziewczyn obawia się pierwszego razu, również wiele dziewczyn nie "rozbudza się" sama, a dopiero z partnerem, a Moonspell dodatkowo jest obarczona innymi problemami.

Moonspell, nie sądzę byś była aseksualna, świadczą o tym choćby te sny. Jesteś tylko "zablokowana" lękiem. Możesz sobie z tym poradzić
Napisałam tak tylko dlatego, bo ktoś wcześniej w tym wątku stwierdził, że jeśli dziewczyna nie zostanie rozbudzona seksualnie, nie ma takich potrzeb ; ) Nie zgadzam się z tym i uzasadniłam to własnym przykładem.
Rozumiem oczywiście, że to nie ten sam przypadek
__________________
"Różne momenty wiszą w przestrzeni jak prześcieradła, jak ekrany, na których wyświetla się jakiś moment; świat składa się z takich nieruchomych momentów, wielkich metazdjęć, a my przeskakujemy z jednego na drugi."


Studentka
star15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 14:18   #25
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

Cytat:
Napisane przez Moonspell90 Pokaż wiadomość
Witam. Trochę mi głupio pisać tutaj na ten temat, ale ostatnio kolega na którym mi zalezy powiedział, że nie wytrzymałby bez sexu pół roku w związku. Ja chyba w ogóle jestem aseksualna tzn. czasami mam sny erotyczne i sa bardzo miłe, ale nie potrafię tego przełożyć na życie codzienne. Kiedyś dwa razy zaspokoiłam siebie sama. Boję się mężczyzn i tego, że zajdę w ciążę a on mnie opuści. I nie wiem co zrobić w takiej sytuacji. Zachowuje się jakbym była skrzywdzona w dzieciństwie. Fakt zostawił mnie ojciec, który ciągle mi ubliżał. Nie potrafię zbliżyć się do chłopaka, boję się nawet całować. Robi mi się z nerwów niedobrze i cała się trzesę...

Powiem Ci tak. Po 1 zawsze okropnie się stresowałam na myśl o ciąży. Co lepsze nie uprawiając pettingu nawet czasami miałam takie myśli, że może ciąża (moja wiedza z biologi jest ok, ja wszystko wiem po prostu wbrew logice i mojej wiedzy mój mózg tak dział). W dzieciństwie byłam molestowana przez kuzyna. Żadne gwałty itd, tylko jakieś dotykanie przez ubranie trzymanie siłą, jako dziecko byłam przerażona. Wiem o tym tylko ja, poradziłam sobie z problemem z pomocą psychologa. A teraz co sie tyczy facetów. Już po terapii z psychologiem i psychiatrą związałam się z pewnym facetem. Najpierw pocałunki itd. Po roku posunął sie dalej i czułam sie okropnie. W trakcie (to beł petting) czułam się dobrze, ale później na spokojnie taka "zbrukana". To był bardzo burzliwy zwiazek, ja często zrywałam nie byłam pewna co czuje, on był wybuchowy. I zawsze nastepnego dnia po takich ekscesach (a nie było ich wiele), czułam się jak jakaś wywłoka dosłownie. Zerwałam na stałe (złożyło się na to wiele czynników). Byłam sama i było mi dobrze. Myślałam, ze po prostu nie nadaje się do związków, ze jestem za bardzo "rozwalona" emocjonalnie. Poznałam mojego obecnego Tż. Po kilku miesiącach stwierdziłam, że się zakochałam, i byłam tego 100% pewna. Było mi z nim dobrze, wszystko było cudownie, bałam się tylko co się stanie jak dodzie do czegoś wiecej. Najwazniejsze było to, że jemu się nie śpieszyło. Wszystko się działo i dzieje bardzo powoli, ja już wiem, że się nie boję, ani ciąży, no i nastepnego dnia a sie czuje ok. Odkryłam, że sprawianie przyjemności Tż może być przyjemne też dla mnie, że to JEST źródło radości, przyjemności, relaksu, a nie jakiegoś chorego poczucia zeszmacenia itd. Efekt na dzień dzisiejszy jest taki, że ja sie oswoiłam, związek się mi układa. Jesteśmy razem 9 miesięcy i mój Tż jakoś bez seksu żyje. Nie śpieszymy się. Mieliśmy plany sylwestrowe, ale stwierdzilismy, że chcemy zaczekac. I jest ok. Nie pozostaje pewnie bez znaczenia fakt, że Tż jest prawiczkiem, ale... znam z autopsji parę, gdzie facet czeka cierpliwie już rok, dlatego, że ona jest zdania, że seks po ślubie. Czeka bo kocha, a to co ona mu daje mu w jakimś stopniu wystarcza. Nie mówie, że to dobrze czy źle. Mówie, że to możliwe i kochajacy facet zaczeka. Powodzenia z terapią i w znalezieniu partnera, który najpierw otoczy cię miłością, zbuduje sobie Twoje zaufanie i powoli delikatnie przekona cię, że czułość i pieszczoty to nic złego.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 16:24   #26
FridaKahlo
Raczkowanie
 
Avatar FridaKahlo
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 443
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

Cytat:
Napisane przez paulakrk Pokaż wiadomość
Pierwsze słyszę aby dziewice nie miały potrzeb seksualnych

A przepraszam, masturbacja?
Nie korzystałyście w etapie "dziewiczym"?
Dawno Cie nie widziałam paulo, chyba się mijałyśmy na naszych wizażowych szlakach Chyba się nawet stęskniłam, bo zazwyczaj zgadzam się z wszystkimi Twoimi postami. Tak jest również i tym razem.

Myślę, że dziewczyna w wieku 18 lat powinna juz mieć potrzeby seksualne. Nawet jeśli jest dziewicą.

Może jako dziecko doświadczyłaś zlego dotyku, tylko tego nie pamietasz? My Ci chyba niewiele pomożemy, chodź na terapię i oczekuj skutków.

---------- Dopisano o 17:24 ---------- Poprzedni post napisano o 17:15 ----------

Cytat:
Napisane przez malenstfo24 Pokaż wiadomość
W ogóle co to z koleś, który od razu na początku mówi, że bez seksu pół roku nie wytrzyma, może jeszcze powie, że jest śmiertelnie chory i tylko seks może go uratować ważne, że zaczynasz coś robić w tym kierunku, jednak pamiętaj, że w momencie gdy znajdziesz swoją prawdziwą połówkę przy, której będziesz czuła się bezpiecznie i kiedy ktoś uszanuje Twoje potrzeby przestaniesz sie bać ciąży i tego, że ktoś Cię zostawi. Rozkoszy trzeba się nauczyć, nikt się z tym nie rodzi-oprócz facetów-cierpliwości
A gdzie tu była mowa o jakimś zniecierpliwionym chłopaku? Jeśli już jednak poruszyłas tę kwestię, to na prawdę nie rozumiem skąd takie oburzenie? Skoro dziewczyna ma prawo powiedzieć chłopakowi, że conajmniej przez najbliższe pół roku nie chce współżyc, to on ma prawo powiedziec: "ok, twoja decyzja, ale ja nie chcę czekać." Każdy ma inne potrzeby seksualne i ja akurat rozumiem, że takie oczekiwanie mogłoby byc dla niektórych ponad siły. Chyba lepiej odejść niz udawać, że się czeka, a zdradzac na prawo i lewo? Koniec OT.
__________________
“Disobedience, in the eyes of anyone who has read history, is man's original virtue. It is through disobedience that progress has been made, through disobedience and through rebellion.”
Oscar Wilde


Teufel
FridaKahlo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 17:39   #27
Moonspell90
Raczkowanie
 
Avatar Moonspell90
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 233
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

Frida masz rację, ma prawo powiedzieć '' do widzenia'' kiedy ja nie zaspokoje jego potrzeb. Krecimy ze sobą i coraz bardziej boję sie, że cośz tego będzie. A co do złego dotyku, nie chciałam o tym pisac, ale kiedyś straszy kolega wykorzystał mnie jak była mała, pamiętam to jak dziś, ja wtenczas nie wiedziałąm co to seks i do czego służy penis.
A po drugie panicznie boję się ciąży, nawet jak okres mi się spóźnia albo wymiotuję rano myslę od razu '' o rany jestem w ciązy'' i nic i nikt mi nie przetłumaczy.
Moonspell90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 18:00   #28
FridaKahlo
Raczkowanie
 
Avatar FridaKahlo
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 443
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

Cytat:
Napisane przez Moonspell90 Pokaż wiadomość
Frida masz rację, ma prawo powiedzieć '' do widzenia'' kiedy ja nie zaspokoje jego potrzeb. Krecimy ze sobą i coraz bardziej boję sie, że cośz tego będzie. A co do złego dotyku, nie chciałam o tym pisac, ale kiedyś straszy kolega wykorzystał mnie jak była mała, pamiętam to jak dziś, ja wtenczas nie wiedziałąm co to seks i do czego służy penis.
A po drugie panicznie boję się ciąży, nawet jak okres mi się spóźnia albo wymiotuję rano myslę od razu '' o rany jestem w ciązy'' i nic i nikt mi nie przetłumaczy.
Kochanie, pędź szybko do dobrego psychologa, bo my tu niestety nie możemy pomóc Ja myślę, że nawet ta Twoja obawa przed ciążą jest gdzieśtam powiązana z tym traumatycznym przeżyciem i wstrętem do seksu. Ty chyba nie boisz się ciąży samej w sobie, a tego, że gdy spróbujesz seksu i nie spodoba Ci się, to to potencjalne dziecko będzie "pamiątką" po tym zdarzenia z dzieciństwa, jak i po tym ostatnim zbliżeniu, które może również okazać się traumatyczne.
__________________
“Disobedience, in the eyes of anyone who has read history, is man's original virtue. It is through disobedience that progress has been made, through disobedience and through rebellion.”
Oscar Wilde


Teufel
FridaKahlo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 18:02   #29
JednaNaMilion
Rozeznanie
 
Avatar JednaNaMilion
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 822
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

Moonspell wiesz to co napisałaś w ostatnim poście ma b. wielkie znaczenie. Skoro zostałaś wykorzystana w dzieciństwie to oczywiste że ma to wpływ na Twoje obecne podejście. 'zły dotyk boli przez całe życie' tiaa teraz każde zbliżenie kojarzy Ci się z tym co przeszłaś. Ale wiedz że to zupełnie co innego. Sex to bliskość, której chcą dwie osoby... kiedyś pojawi się ktoś przy kim to zrozumiesz i zapomnisz o tym co Ci zrobił tamten idiota.
Mysle że potrzebujesz specjalistycznej pomocy. Masz racje , idź do psychologa.
__________________
nie rozumiesz rzeczy, które mnie bolą.
JednaNaMilion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 18:10   #30
malenstfo24
Rozeznanie
 
Avatar malenstfo24
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 969
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

Cytat:
A gdzie tu była mowa o jakimś zniecierpliwionym chłopaku? Jeśli już jednak poruszyłas tę kwestię, to na prawdę nie rozumiem skąd takie oburzenie? Skoro dziewczyna ma prawo powiedzieć chłopakowi, że conajmniej przez najbliższe pół roku nie chce współżyc, to on ma prawo powiedziec: "ok, twoja decyzja, ale ja nie chcę czekać." Każdy ma inne potrzeby seksualne i ja akurat rozumiem, że takie oczekiwanie mogłoby byc dla niektórych ponad siły. Chyba lepiej odejść niz udawać, że się czeka, a zdradzac na prawo i lewo? Koniec OT.
"ale ostatnio kolega na którym mi zalezy powiedział, że nie wytrzymałby bez sexu pół roku w związku." może jestem staroświecka, ale chłopak, który nie umie utrzymać w spodniach penisa to egoista i napalaniec, okej brawa za szczerość dla niego Moonspell powinna zaczekać na kogoś komu będzie zależało na bliskości duchowej i będzie cierpliwy.
Pójscie do psychologa uważam, za wskazane na pewno nie zaszkodzi.
__________________


6 Lipiec 2013
<3<3

14.08.2016 Bartek moj Najwiekszy Skarb


Edytowane przez malenstfo24
Czas edycji: 2009-02-22 o 18:12 Powód: dopisek
malenstfo24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:55.