obawa przed pierwszym razem... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-22, 18:22   #31
FridaKahlo
Raczkowanie
 
Avatar FridaKahlo
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 443
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

Moonspell, na pocieszenie mogę dodać tylko, że moja bliska koleżanka była w dzieciństwie wykorzystywana przez ojca. Od lat chodzi do psychologa, ale dziś już kocha seks i nie wyobraża sobie bez niego życia Co prawda, widzę czasem w jej zachowaniu piętno tamtych wspomnień, ale to na prawdę nie często. Poradziła sobie z tym znakomicie, mimo że u niej cała sytuacja rodzinna była dość chora i nie mogła liczyć na niczyje wsparcie... Tobie na pewno też się uda

---------- Dopisano o 19:22 ---------- Poprzedni post napisano o 19:14 ----------

Cytat:
Napisane przez malenstfo24 Pokaż wiadomość
"ale ostatnio kolega na którym mi zalezy powiedział, że nie wytrzymałby bez sexu pół roku w związku." może jestem staroświecka, ale chłopak, który nie umie utrzymać w spodniach penisa to egoista i napalaniec, okej brawa za szczerość dla niego Moonspell powinna zaczekać na kogoś komu będzie zależało na bliskości duchowej i będzie cierpliwy.
Pójscie do psychologa uważam, za wskazane na pewno nie zaszkodzi.
No tak, w sytuacji Moonspell rzeczywiście lepiej byłoby odpuścić sobie tego kolesia, żeby nie czuć żadnych nacisków.

Coś mnie się zdaje, że byłabym taką egositką i napaleńcem. Nigdy nie musiałam sprawdzać, bowiem mój tż pojawił się w moim życiu dokładnie w momencie, gdy powaznie zaczelam myslec o seksie. Inna sytuacja jest kiedy jest się z kimś w związku i bardzo się go kocha, a ten ktos przechodzi przez jakąś chorobę i nie może współżyć. W takiej sytuacji oczywiscie, czekałabym, w końcu nie jestem jakąś bezduszną istotą. Jednak gdybym po dłuższej już przerwie od seksu poznała kogoś i usłyszała, że musze poczekać jeszcze chocby pół roku, to raczej bym podziękowała. No, chyba że by mnie na prawdę mocno strzała amora ubodła
__________________
“Disobedience, in the eyes of anyone who has read history, is man's original virtue. It is through disobedience that progress has been made, through disobedience and through rebellion.”
Oscar Wilde


Teufel
FridaKahlo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 18:30   #32
malenstfo24
Rozeznanie
 
Avatar malenstfo24
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 969
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

Wybacz po prostu inne doświadzczenia-Tż na wyjeździe 3letnim skazana na urlopy- i za wiele bzdur słyszę od nastoletnich siostrzenic jakie wygadują kolesie by dobrać się do majtek
__________________


6 Lipiec 2013
<3<3

14.08.2016 Bartek moj Najwiekszy Skarb

malenstfo24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 18:46   #33
FridaKahlo
Raczkowanie
 
Avatar FridaKahlo
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 443
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

Cytat:
Napisane przez malenstfo24 Pokaż wiadomość
Wybacz po prostu inne doświadzczenia-Tż na wyjeździe 3letnim skazana na urlopy- i za wiele bzdur słyszę od nastoletnich siostrzenic jakie wygadują kolesie by dobrać się do majtek
3 lata?!:O Współczuję.
Nie no, w takiej sytuacji też bym czekała. Ale co innego kiedy kogoś kochasz, jesteś z nim kilka lat, a co innego kiedy kogos dopiero poznajesz, nie wiesz jeszcze czy to aby na pewno "to", a nie masz juz siły czekać Jak już mówiłam, nie byłam w takiej sytuacji, więc pewna byc nie mogę, ale coś mi sie zdaje, że bym zrezygnowała.

Teoretycznie, Moonspell mogłaby powiedzieć temu koledze o swojej przeszłości i teoretycznie mogłoby to skłonic go do zmiany postawy i jednak poczekania na to kiedy ona będzie gotowa. Ale to tylko teoretycznie, a praktycznie, to ja na jej miejscu wolałabym nie zwierzać się z takich rzeczy komuś, kogo nie byłabym na 100% pewna. Jednak różni są ludzie i różne szopki mogą sobie robić z cudzych tragedii... Tak więc, Moonspell, skup sie teraz na sobie, dużo pracy Cię czeka, a dopiero potem będziesz mogła myśleć o bliższych kontaktach d-m.
__________________
“Disobedience, in the eyes of anyone who has read history, is man's original virtue. It is through disobedience that progress has been made, through disobedience and through rebellion.”
Oscar Wilde


Teufel
FridaKahlo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 14:53   #34
Lukrecja86
Raczkowanie
 
Avatar Lukrecja86
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 364
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

Cytat:
Napisane przez Moonspell90 Pokaż wiadomość
Witam. Trochę mi głupio pisać tutaj na ten temat, ale ostatnio kolega na którym mi zalezy powiedział, że nie wytrzymałby bez sexu pół roku w związku. Ja chyba w ogóle jestem aseksualna tzn. czasami mam sny erotyczne i sa bardzo miłe, ale nie potrafię tego przełożyć na życie codzienne. Kiedyś dwa razy zaspokoiłam siebie sama. Boję się mężczyzn i tego, że zajdę w ciążę a on mnie opuści. I nie wiem co zrobić w takiej sytuacji. Zachowuje się jakbym była skrzywdzona w dzieciństwie. Fakt zostawił mnie ojciec, który ciągle mi ubliżał. Nie potrafię zbliżyć się do chłopaka, boję się nawet całować. Robi mi się z nerwów niedobrze i cała się trzesę...
A ile masz lat? Z loginu wynika, że 19. Kobietko do niczego się nie zmuszaj i nie rób czegoś, bo wszyscy to robią. Nie jesteś aseksualna, po prostu nie dojrzałaś własną psychiką do podjęcią, bądź, co bądź ważnej decyzji. Jedni potrzebują więcej, inni mniej czasu. Jesteś jak najbardziej normalna, a mogę wiedzieć, czy te testy robiła Ci jakaś kompetentna osoba? Bo wiek 19 lat nie jest odpowiednim do badania seksualności w takich kategoriach.
Na marginesie mogę powiedzieć Ci, że w Twoim wieku miałam to samo. A później spotkałam kogoś, kto odmienił moje zapatrywania na pewne sprawy

Edytowane przez Lukrecja86
Czas edycji: 2009-02-23 o 14:56
Lukrecja86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 15:02   #35
Moonspell90
Raczkowanie
 
Avatar Moonspell90
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 233
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

Ma 18 lat. Badania miałam robione pod kątem występowania psychozy, ale to sa bardzo dokłądnie testy i wszystko, cała osobowość na nich wychodzi. dziękuję za wsparcie
Moonspell90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 08:26   #36
Akruks
Raczkowanie
 
Avatar Akruks
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 79
Smile Dot.: obawa przed pierwszym razem...

Cytat:
Napisane przez eelmirka Pokaż wiadomość
masz 18 lat? ja jak miałam 18 to sie pierwszy raz całowałam a seks to była abstrakcja więc spoko,
Wiek ma tu mało do powiedzenia. Znam kobietę w wieku 54 lat, dla której też to jest abstrakcja (2 dzieci). Wszystko odrzuca na temat seksu od siebie , nawet nie używa słów na ten temat

Ostatnio w TV można było obejrzeż, ze 13-latek został ojcem.

Więc - sama rozumiesz jak to jest z tym wiekiem.
__________________
Zobacz mój horoskop
Akruks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 11:59   #37
eelmirka
Zadomowienie
 
Avatar eelmirka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 791
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

ja to wiem, tak dla przykładu napisałam że wcale nie trzeba mieć 15 by się pierwszy raz całować i 17 by się pierwszy raz bzykać, jak to piszą w bravo....
eelmirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-01, 12:01   #38
AnetkaWr
Zadomowienie
 
Avatar AnetkaWr
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 036
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

Z czasem się przekonasz Mówię Ci
__________________

160 cm
78 77
76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65

AnetkaWr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 17:42   #39
Queen of Silence
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

Ja sama również mam pewne obawy, przede wszystkim wstydzę się własnego ciała a jak zobaczę penisa nie wiem czy się bardzo nie przestraszę o tak
po drugie myslę, że wazne jest zaufanie do partnera, którego ja niestety nie mam... a utrata dziewictwa z byle kim jakos mi się nie widzi dla mnie pierwszy raz zawsze wydaje się taki romantyczny, świecie, kadzidełka, półmrok i głośna muzyka w tle, oczywiście death metal albo folk... ale każdy ma inne gusta mnie taka muzyka podnieca.
Queen of Silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 13:07   #40
x3independencex3
Raczkowanie
 
Avatar x3independencex3
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z pokoju :D
Wiadomości: 149
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

a ja mam dzisiaj ogromną chętkę na mojego TŻ..
Co prawda jesteśmy razem dopiero 3 miesiące..jeszcze się nie kochalismy... ale mam na niego ochotę..;p
Oczywiście że się obawiam...bo nigdy w życiu nie widzialam na zywo zadnego 'wacka' i nie wiem co z tym zrobić..;p. On jest bardziej doswiadczony niz ja..mimo iż rok mlodszy..).
Jakos jestem pewno zaufania i uczucia do niego. Tak sie zastanawiam ...;d dzisiaj mam wolną chatkę na godzinkę... ;DDD
__________________
To dla Ciebie istnieje cały mój świat <3
x3independencex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 18:31   #41
AnetkaWr
Zadomowienie
 
Avatar AnetkaWr
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 036
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

Też tak czasem mam,ale teraz uządziłam celibat ;p
__________________

160 cm
78 77
76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65

AnetkaWr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-15, 21:08   #42
x3independencex3
Raczkowanie
 
Avatar x3independencex3
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z pokoju :D
Wiadomości: 149
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

o rany ... ;d on jest niesamowity ;p hyhy.;d nie wziął gumki ;p...........
__________________
To dla Ciebie istnieje cały mój świat <3
x3independencex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 06:58   #43
*Lillith*
Raczkowanie
 
Avatar *Lillith*
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 58
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

Hmm...trochę mi wstyd wypowiadać się w tym temacie, ale nie boję się tak pierwszego razu jak bólu. Rok temu jak poszłam do gina wsadziła we mnie najpierw palca a potem na chama coś żelaznego i do tego to było grube. Myślałam, że mnie rozerwie od środka, tak bolało... i potem pomyślałam sobie'' hmm... jakby to był penis to nie wiem czy bym dalej chciała seksu'' Mam po tym incydencie uraz do seksu, głupio mi powiedzieć chłopakowi '' słuchaj zraziłam się do seksu bo gin mi coś wsadziła''
*Lillith* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 10:13   #44
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

Lilith - nie mówiłaś gin, że jesteś dziewicą?
W takim przypadku badanie jest wykonywane zazwyczaj tylko palcem, bez metalowego wziernika.
Ale wiesz, nie ma się co zniechęcać, jak piszesz - wziernik wsadziła Ci 'na chama', chłopak przecież będzie delikatny
No i wziernik jest obrzydliwy, zimny i metalowy, a penis nie
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 16:22   #45
*Lillith*
Raczkowanie
 
Avatar *Lillith*
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 58
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

Tak mówiłam, że jestem dziewicą. Przeprowadzała taki wywiad. Jak doszło do badania, wsadziła palec, pogrzebała nim trochę i powiedziała że wsadzi mi własnie ten wziernik, uprzedzała, że może boleć...ale ja nie wiedziałam co ona robi. Ja kiedyś próbowałam się tam sama zadowalać, wkładałam na chama tampony jak nie chciały wejść, może mi pękła błona? A czy tą błonę można wyczuć palcem? Bo jak kiedyś chciałam sprawdzić, to ja tam nic nie mam...
*Lillith* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 17:52   #46
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

Po pierwsze - tamponów nie wkłada się na chama, tylko dostosowuje rozmiar do siebie
Po drugie - przez tampony można naruszyć błonę, ale żeby ją zerwać? Nie wiem, ale raczej byłoby to trudne.
Po trzecie - błony nie czuć palcami.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 17:45   #47
sentie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: daleko ;D
Wiadomości: 2
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

Cytat:
Napisane przez Moonspell90 Pokaż wiadomość
Witam. Trochę mi głupio pisać tutaj na ten temat, ale ostatnio kolega na którym mi zalezy powiedział, że nie wytrzymałby bez sexu pół roku w związku. Ja chyba w ogóle jestem aseksualna tzn. czasami mam sny erotyczne i sa bardzo miłe, ale nie potrafię tego przełożyć na życie codzienne. Kiedyś dwa razy zaspokoiłam siebie sama. Boję się mężczyzn i tego, że zajdę w ciążę a on mnie opuści. I nie wiem co zrobić w takiej sytuacji. Zachowuje się jakbym była skrzywdzona w dzieciństwie. Fakt zostawił mnie ojciec, który ciągle mi ubliżał. Nie potrafię zbliżyć się do chłopaka, boję się nawet całować. Robi mi się z nerwów niedobrze i cała się trzesę...
Hej slonko) idelanie Cie rozumiem ) mialam podobna sytuacje czyli... nie chcialam miec chlopaka bo sie balam jak to bedzie, czy wytrzymamy dlugo itd. ale ) mam go juz rok i 14mies. jest super i nie zaluje decyzji, jestem zakochana a on we mnie po uszy i swiata poza soba nie widzimy. balam sie ze to nie potrwa dlugo ale moje obawy okazaly sie falszywe. strasznie duzo razy wystawialam go na probe i to ten jedyny. calowalismy sie dopiero po 2 miesiacach bycia ze soba bo ja nie chcialam, jakos mnie do tego nie ciagnelo, natomiast SEXU jeszcze nie probowalismy bo nie chce, boje sie ciazy, bolu itd. doatego razem z chlopakiem postanowilismy kochac sie dopiero w noc poslubna ) a mam juz 19lat) do slubu mi sie nie spieszy, do sexu tez nie:0 jest dobrze) jak kocha to poczeka ;pp a czeka juz dlugo hehe
bedzie dobrze 3mam kciuki;*
sentie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 17:08   #48
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

Podczepie sie do watku.

Jestem z moim mezczyzna dosc dlugo,jesli chodzi o wiek zadnych przeciwskazan nie mamy,no w kazdym razie na pewno jestesmy dobrze po 20 roku zycia.
Kochamy sie bardzo,lecz ja nie czuje sie gotowa.
Nie wiem czy chce czekac do slubu czy nie,ale poki co nie chce jeszcze pierwszego razu.Moj chlopak czeka i czeka,pyta ostatnio czesto kiedy,ale ja tak naprawde nawet nie wiem jaki jest w tym problem,ze nie chce skoro go kocham.
Boje sie starsznie konsekwencji.Nie chce brac tabletek,a dla mnie samej prezerwatywa wydaje sie ze nie wystarczy.Poza tym boje sie,ze gdy to rozpoczniemy przestanie byc miedzy nami fajnie,tylko zacznie sie sypac..Czy to oznaka braku zaufania do chlopaka?Czy im dalej w las tym gorzej?Czy kazda z Was miala(ma) takie obawy?
__________________

krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 17:41   #49
xblackxshadowx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 887
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

Cytat:
Napisane przez *Lillith* Pokaż wiadomość
Hmm...trochę mi wstyd wypowiadać się w tym temacie, ale nie boję się tak pierwszego razu jak bólu. Rok temu jak poszłam do gina wsadziła we mnie najpierw palca a potem na chama coś żelaznego i do tego to było grube. Myślałam, że mnie rozerwie od środka, tak bolało... i potem pomyślałam sobie'' hmm... jakby to był penis to nie wiem czy bym dalej chciała seksu'' Mam po tym incydencie uraz do seksu, głupio mi powiedzieć chłopakowi '' słuchaj zraziłam się do seksu bo gin mi coś wsadziła''
Ojaaa.... mi koleś nie wkładał go na chama, ale jak go rozszerzył to bolało.
Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Lilith - nie mówiłaś gin, że jesteś dziewicą?
W takim przypadku badanie jest wykonywane zazwyczaj tylko palcem, bez metalowego wziernika.
Ale wiesz, nie ma się co zniechęcać, jak piszesz - wziernik wsadziła Ci 'na chama', chłopak przecież będzie delikatny
No i wziernik jest obrzydliwy, zimny i metalowy, a penis nie
Tak jest zdecydowanie paskudny, taki zimny, że aż bbrrrr dreszcz.
Mi wkładał taki najmniejszy mimo, że byłam dziewicą. No i jak się przypatrzyłam reszcie wzierników no to stwierdzam, że był maluśli, a inne takie ogrooomne o.O
xblackxshadowx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-28, 18:35   #50
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Po pierwsze - tamponów nie wkłada się na chama, tylko dostosowuje rozmiar do siebie
Po drugie - przez tampony można naruszyć błonę, ale żeby ją zerwać? Nie wiem, ale raczej byłoby to trudne.
Po trzecie - błony nie czuć palcami.
Jak to nie czuć? ja, kiedy jeszcze byłam dziewicą, bez problemu czułam błonę - przecież ona jest na samym wejściu do pochwy.
Co do 2 - zależy kto ma jaką błonę, można zerwać błonę tamponem, szczególnie pchając na chama. Moja koleżanka straciła dziewictwo wykonując ćwiczenia fizyczne, naprawdę

A co do penisa - spokojnie, pochwa się rozciąga i zupełnie inaczej jest jak chłopak będzie Cię dotykał Jak się rozgrzejesz, to penis wejdzie bez problemu i będzie to przyjemne (chociaż kilka pierwszych stosunków może być takie sobie) Sama, gdy byłam pierwszy raz u ginekologa, nie byłam już dziewicą, badał mnie używając małego wziernika, a było to dla mnie i tak bolesne.

krooolewna, przede wszystkim do niczego się nie zmuszaj. Jeżeli nie czujesz, że naprawdę tego chcesz - to tego nie rób. Nie ma nic gorszego niż zabranie się do seksu pod presją, możesz mieć później awersję do seksu. Co do obaw - miałam tylko obawy odnośnie ciąży. Czy seks może coś popsuć? Mówi się, że zbyt wczesny seks może popsuć dużo między ludźmi, jako że wkraczają od razu na głęboką wodę i nie przykłada się już takiej wagi do poznania partnera (i jego ciała także) jak w związkach zwlekających z seksem. (Podkreślam: mówi się tak, co nie znaczy, że to prawda). Tak więc się nie martw - znacie się na pewno bardzo dobrze, więc w waszym wypadku seks byłby kolejnym poziomem związku, bez przeskakiwania niektórych etapów jak np. poznawanie siebie, zaufanie. Seks z reguły zbliża ludzi, jest naprawdę najwyższym stopniem intymności między dwojgiem, ale nie będę kłamać - czasem zdarza się, że ludzie nie są dopasowani w tej dziedzinie i mogą pojawić się problemy. Gdybyś się zdecydowała rozpocząć współżycie - nie możesz się nastawiać, że będzie od razu pięknie i bajkowo, wielu rzeczy trzeba się nauczyć, dostosować czasem do partnera, szukać kompromisów i starać się, żeby wychodziło jak najlepiej Nawet gdyby pojawiły się między Wami jakieś problemy w tej dziedzinie - z seksem jak z życiem, przy odrobninie dobrej woli prawie każdy problem można rozwiązać. Powodzenia!
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 19:14   #51
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

Cytat:
Napisane przez v-x-n Pokaż wiadomość
krooolewna, przede wszystkim do niczego się nie zmuszaj. Jeżeli nie czujesz, że naprawdę tego chcesz - to tego nie rób. Nie ma nic gorszego niż zabranie się do seksu pod presją, możesz mieć później awersję do seksu. Co do obaw - miałam tylko obawy odnośnie ciąży. Czy seks może coś popsuć? Mówi się, że zbyt wczesny seks może popsuć dużo między ludźmi, jako że wkraczają od razu na głęboką wodę i nie przykłada się już takiej wagi do poznania partnera (i jego ciała także) jak w związkach zwlekających z seksem. (Podkreślam: mówi się tak, co nie znaczy, że to prawda). Tak więc się nie martw - znacie się na pewno bardzo dobrze, więc w waszym wypadku seks byłby kolejnym poziomem związku, bez przeskakiwania niektórych etapów jak np. poznawanie siebie, zaufanie. Seks z reguły zbliża ludzi, jest naprawdę najwyższym stopniem intymności między dwojgiem, ale nie będę kłamać - czasem zdarza się, że ludzie nie są dopasowani w tej dziedzinie i mogą pojawić się problemy. Gdybyś się zdecydowała rozpocząć współżycie - nie możesz się nastawiać, że będzie od razu pięknie i bajkowo, wielu rzeczy trzeba się nauczyć, dostosować czasem do partnera, szukać kompromisów i starać się, żeby wychodziło jak najlepiej Nawet gdyby pojawiły się między Wami jakieś problemy w tej dziedzinie - z seksem jak z życiem, przy odrobninie dobrej woli prawie każdy problem można rozwiązać. Powodzenia!

Dziekuje Ci bardzo
Tylko czasem jak pomysle,ze moje rowiesniczki juz to robia np.od 3 lat,a ja jeszcze nie chce to mysle,ze jakas zacofana jestem i zachowuje sie jak 16 latka.
Sama nie wiem,czemu tak starsznie sie blokuje i tego nie chce.
Ale co to znaczy,ze mozna do siebie nie pasowac?W sensie temperamentow?
__________________

krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 19:38   #52
xblackxshadowx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 887
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Po pierwsze - tamponów nie wkłada się na chama, tylko dostosowuje rozmiar do siebie
Po drugie - przez tampony można naruszyć błonę, ale żeby ją zerwać? Nie wiem, ale raczej byłoby to trudne.
Po trzecie - błony nie czuć palcami.
Błonę to nawet widać w lusterku ^^ Bynajmniej ja widziałam swoją i widziałam nawet pęknięcie po pierwszym stosunku
xblackxshadowx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 20:01   #53
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

Cytat:
Napisane przez krooolewna Pokaż wiadomość
Dziekuje Ci bardzo
Tylko czasem jak pomysle,ze moje rowiesniczki juz to robia np.od 3 lat,a ja jeszcze nie chce to mysle,ze jakas zacofana jestem i zachowuje sie jak 16 latka.
Sama nie wiem,czemu tak starsznie sie blokuje i tego nie chce.
Ale co to znaczy,ze mozna do siebie nie pasowac?W sensie temperamentow?
Czy chodzi tylko o to, że na razie tego nie chcesz, czy nie wyobrażasz sobie w ogóle (nigdy) seksu ze swoim Tż (np. po ślubie)? Bo jeżeli chcesz tego z NIM, ale po prostu kiedyś, to nie masz się czym denerwować. Gorzej jak nie wyobrażasz sobie iść z nim kiedykolwiek do łóżka. Czujesz się bezpiecznie przy swoim Tż? Jeżeli tak, to myślę, że po prostu nie jesteś jeszcze gotowa. Chyba, ze to przez te obawy odnośnie ciąży i posypania się związku. Jeżeli się bardzo tym martwisz, to warto poczytać trochę tematów o antykoncepcji, może obawy zmaleją (sama byłam na tabletkach przez prawie 4 lata, teraz stosujemy gumki - nigdy mi nie pękła ani nic), a co do drugiej sprawy: myślę, że jeżeli się naprawdę kochacie i tworzycie zgodny związek, to seks może go tylko dodatkowo umocnić

Wiesz, odnośnie temperamentu - można też nie pasować pod innymi względami, np. pora, kiedy najbardziej lubicie się kochać, pozycje, tempo, krótko/długo - ale tak naprawdę to są problemy jak z tym, co zjeść na obiad, kiedy Ty kochasz warzywka, a Twój partner nie może żyć bez mięska Sztuka dojścia do kompromisu, a z drugiej strony - może to dać dużo frajdy, bo partner potrafi pokazać Ci niektóre rzeczy z innej strony i czasem przyjemnie spróbować czegoś zupełnie nowego. Myślę, że tego typu "niedopasowaniem", lub chyba lepiej nazwę - drobnymi różnicami czy tam wymaganiami partnerów nie masz co się przejmować, bo to normalne - w każdej dziedzinie życia trzeba się w końcu "dotrzeć", prawda? Co do temperamentu - tu już różnie bywa, większość par zapewne mniej lub bardziej jest dopasowana, ale zdarzają się też ekstremalne przypadki ludzi, co to albo chcą non stop, albo raz na ruski rok, więc zrozumiałe, że ciężko się dogadać, jak taka dwójka trafi na siebie. Ale Wy się już znacie, pewnie w jakimś tam stopniu potrafisz określić jaki temperament ma Twój Tż, więc głowa do góry. A tym, że większość dziewczyn ma to już za sobą absolutnie się nie przejmuj - ten moment jest dla Ciebie, ma nastąpić wtedy, kiedy Ty będziesz gotowa. Odpowiedni czas i partner gwarantuje, że Twój pierwszy raz będzie niezapomniany i wyjątkowy, nawet jeżeli nastąpi późno

Ja miałam 18 lat, trochę żałuję, że zrobiłam to wtedy (bardzo chciałam to mieć za sobą i w ogóle zobaczyć jak to jest) - gdybym mogła, to poczekałabym z seksem na mojego obecnego faceta.

Edytowane przez v-x-n
Czas edycji: 2009-08-28 o 20:04
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 09:58   #54
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

Bardzo Ci dziekuje bardzo mnie podnioslas na duchu
Tak chce z moim Tzetem to zrobic,nawet przed slubem,ale wydaje mi sie,ze ostatnio im dalej tym gorzej mi sie zdecydowac.Tz w ogole nie naciska,no oprocz czasem pytan czy tekstow,ze ciezko mu czasem wytrzymac,jak cos robimy to jest naprawde aniolem.Temperamenty juz raczej znamy no i na razie sie w tym dogadujemy,dlatego martwie sie,ze jak rozpoczniemy wspolzycie to nagle sie posypie typu ze moze moj Tz bdzie chcial non stop,a ja moze nie.Poza tym oboje nie ejstesmy doswiadczeni,wiec boje sie ze nam np.prezerwatywa peknie z racji,ze nie bedziemy potrafili jej zalozyc.
Czuje sie przy nim bezpiecznie,ufam mu,wiem ze gdybysmy nawet wpadli to jakos bysmy sobie poradzili.Tylko wlasnie to jakos,wydaje mi sie,ze poki nie pracujemy,bo jeszcze studiujemy i jestesmy na utrzymaniu rodzicow,nie powinnismy sie na to decydowac.
Poza tym wydaje mi sie,ze gdyby moj Tz czekal i ja tez to bedzie to jeszcze bardziej wyjatkowe zwlaszcza,ze Tz nie naciska,jak moi poprzedni faceci i widac,ze bardzo mnie kocha na codzien.Tylko ze czasem nie wiem czy przez to czekanie i strach nie stracimy czegos fajnego.
No i skad wiedziec kiedy sie jest gotowym?
No bo jak cos robimy to straszna mam ochote,ale jak opadna emocje to mysle,ze dobrze,ze tego nie zrobilismy.
__________________

krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 11:39   #55
xxkachnaxxx
Przyczajenie
 
Avatar xxkachnaxxx
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

ja też mam problem związany z seksem... jestem z chłopakiem prawie 9 miesięcy... On ma 16 lat... chce już to zrobić... jednak ja nie jestem za bardzo do tego przekonana... jestem rok od niego młodsza,,, myślę, że mam jeszcze na to czas.. nie jestem na to gotowa... ale on strasznie się upiera... tłumaczę mu cały czas, że boje się wpadki... i wiem, że to będzie bolało... Jesteśmy już ze sobą blisko... i zna już dobrze moje ciało... pomóżcie... co mam robić?
xxkachnaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 11:46   #56
oluniunka
Raczkowanie
 
Avatar oluniunka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 251
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

W żadnym wypadku się nie zmuszaj do seksu, bo może być poźniej jeszcze gorzej. Jeżeli kolega mówi, że nie wytrzyma pół roku bez seks to pewnie tak jest, bo seks jest wielka przyjemnościa, ale jeżeli zwiążecie się i będzie Cie bardzo kochał powinien to zrozumieć i na razie odpuścic. Najwyżej będzie sie mastrubował do filmów erotycznych...

---------- Dopisano o 12:46 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------

Cytat:
Napisane przez xxkachnaxxx Pokaż wiadomość
ja też mam problem związany z seksem... jestem z chłopakiem prawie 9 miesięcy... On ma 16 lat... chce już to zrobić... jednak ja nie jestem za bardzo do tego przekonana... jestem rok od niego młodsza,,, myślę, że mam jeszcze na to czas.. nie jestem na to gotowa... ale on strasznie się upiera... tłumaczę mu cały czas, że boje się wpadki... i wiem, że to będzie bolało... Jesteśmy już ze sobą blisko... i zna już dobrze moje ciało... pomóżcie... co mam robić?
Jeżeli czujesz, że nie jesteś na to gotowa nie rób tego (nawet jeżeli facet będzie Cie o to męczył) tym bardziej, że masz niecałe 16 lat. Za jakiś czas jeżeli to tego dojrzejesz chłopak będzie zadowolony i oboje będziecie czerpali z tego wielka przyjemność, a póki co nie ulegaj namowom. Zrobisz to jeżeli będziesz miała na to ochotę.
oluniunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 18:01   #57
Lukrecja86
Raczkowanie
 
Avatar Lukrecja86
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 364
Dot.: obawa przed pierwszym razem...

Seksu trzeba się nauczyć, ja uczę się wciąż, choć już pierwszy raz jakiś czas temu za mną i wciąż z tym samym partnerem...także głowy do góry
Lukrecja86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:20.