Jak zregenerować skórę po AZS - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-03-10, 09:20   #1
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune

Jak zregenerować skórę po AZS


Pani Doktor - kontrolę u dermatologa mam dopiero na początku kwietnia,a do tego czasu chcialabym doprowadzić skórę do stanu używalności, zwłaszcza, że zaczyna się sezon pylenia i jak wyjdę za tydzień z domu (narazie jestem na zwolnieniu lekarskim), nie chcę mieć buzi takiej jak przedtem.
Ale zaczynając od początku. W zeszly weekend mialam poważne zaostrzenie AZS - czyli ogólnie rzecz biorąc najpierw spuchłam, a później zrobiła się swędząca, sącząca skorupka na twarzy oraz na dłoniach. Skończyło się na dożylnym stosowaniu Clemastinu (jeszcze jutro mam jeden zastrzyk) i Cutivate (wczoraj odstawiłam, bo stanu zapalnego już nie ma - smarowałam raz dziennie w sumie przez 3 dni, zeby nie było że sie maziam jak zwykłym kremem )na twarz i Lorindenem N na dłonie (bo niestety pojawiły się juz zmiany ropne. Na codzień mam używać Cutibazę, no i tu zaczyna się problem bo ten krem tylko natłuszcza, a nie za bardzo nailża i odżywia skórę - a teraz mam tylko taką cieniutką, łuszczącą i nieco pomarszczoną blonkę na twarzy i dłoniach (bo skórą teo tego narazie nazwać nie można)- czy da sie jakoś przyspieszyć regenerację skóry?? Bo to w sumie jest największy problem - juz nie raz mialam zaostrzenia AZS i po jako takim zaleczeniu stanu zapalnego, wszystko wracało bo skóra jeszcze nie doszla do siebie.
teraz siedzę w domu - ograniczam wszelkie możliwe alergeny pokarmowe, maziam sie Cutibazą i śpię po Clemastinie
Czy może Pani polecić, niekoniecznie mazidła - może jakieś preparaty witaminowe, albo coś - które przyspieszą regenerację skóry???
Z góry dziękuje za odpowiedź...
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-10, 20:57   #2
Danuta_Sztencel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 72
Re: Jak zregenerować skórę po AZS

Wszystkie maści i kremy z wit.A.
Polecam również Protopic 0,03% na twarz i dłonie.
Danuta_Sztencel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-11, 17:11   #3
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Re: Jak zregenerować skórę po AZS

Dziękuje za informacje - pozdrawiam.
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 17:16   #4
malgorzata321654
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 13
Dot.: Jak zregenerować skórę po AZS

Witaj jest na to rada i do takiego problemu trzeba podejśc profesjolanie i uzywac tylko odpowiednich preparatów. Ja chodziłam do wielu dermatologów. Teraz stosuję do skóry odżwykę nanobase,która łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia skóry,. doskonale nawilża, wygładza, poprawia jędrność i elastyczność skóry, lekko natłuszcza,i regeneruje
Zmniejsza problemy każdego typu cery delikatnej, wrażliwej, z kruchymi, płytko położonymi naczyniami krwionośnymi, które mają skłonność do nadmiernego rozszerzania się i pękania. naczyniowych i chroniących skórę przed starzeniem się.
nie zawierają kompozycji zapachowej
malgorzata321654 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:48.