mycie twarzy mydłem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-04-08, 06:55   #1
karinka_15latek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2

mycie twarzy mydłem


Pani doktor...największy problem mam z wągrami..nie wiem czy ilość tych "przyjaciół" nie powiększyła się dzięki testowaniu przezemnie żeli do mycia twarzy. Czy można myc twarz mydłem..takim jak rączki i w ogóle. Wielu chłopców tak robi (nie tylko z mojego wieku) i nie przejumuje się żelami..i ma ładne twarze....a teraz dodatkowo..mój żel bardzo wysuszył mi twarz ;(. prosze o rade.
karinka_15latek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-08, 06:55   #2
karinka_15latek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2
mycie twarzy mydłem

Pani doktor...największy problem mam z wągrami..nie wiem czy ilość tych "przyjaciół" nie powiększyła się dzięki testowaniu przezemnie żeli do mycia twarzy. Czy można myc twarz mydłem..takim jak rączki i w ogóle. Wielu chłopców tak robi (nie tylko z mojego wieku) i nie przejumuje się żelami..i ma ładne twarze....a teraz dodatkowo..mój żel bardzo wysuszył mi twarz ;(. prosze o rade.
karinka_15latek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-08, 21:46   #3
alcia
Raczkowanie
 
Avatar alcia
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 384
Re: mycie twarzy mydłem

Co prawda nie jestem pani doktor, ale mam nadzieje, że uda mi się pomóc Po pierwsze powinnaś napisać jaką masz skóre. Generalnie twarzy nie powinno się myć mydłem, wydaje mi się, że przez to, że ma odczyn zasadowy, a skóra 5,5 może właśnie wysuszać buźke. Z żelami jest różnie, jedne podrażniają, inne wysuszają. Potrzebna jest dokładna analiza KWC i troche własnych testów by trafić na ten właściwy. Jeżeli masz suchą skórę to podobno powinaś zrezygnować z mycia twarzy wodą na rzecz płynów micelarnych. Ja tak próbowałam, ale nie udało mi się. Przynajmnej raz dziennie muszę umyć buźke wodą. Mam nadzieje, że chociaż troche pomogłam. Na pewno bardziej doświadczone dziewczyny się odezwą i coś jeszcze napiszą od siebie. Pozdrawiam
alcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-08, 21:46   #4
alcia
Raczkowanie
 
Avatar alcia
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 384
Re: mycie twarzy mydłem

Co prawda nie jestem pani doktor, ale mam nadzieje, że uda mi się pomóc Po pierwsze powinnaś napisać jaką masz skóre. Generalnie twarzy nie powinno się myć mydłem, wydaje mi się, że przez to, że ma odczyn zasadowy, a skóra 5,5 może właśnie wysuszać buźke. Z żelami jest różnie, jedne podrażniają, inne wysuszają. Potrzebna jest dokładna analiza KWC i troche własnych testów by trafić na ten właściwy. Jeżeli masz suchą skórę to podobno powinaś zrezygnować z mycia twarzy wodą na rzecz płynów micelarnych. Ja tak próbowałam, ale nie udało mi się. Przynajmnej raz dziennie muszę umyć buźke wodą. Mam nadzieje, że chociaż troche pomogłam. Na pewno bardziej doświadczone dziewczyny się odezwą i coś jeszcze napiszą od siebie. Pozdrawiam
alcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-11, 19:17   #5
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Re: mycie twarzy mydłem

Karinka a może napisz jakiego żelu używałąś i jaką masz skórę (suchą, normalną, mieszaną, tłustą?) Może to po prostu nieodpowiedni dla Ciebie żel. Pozdrawiam
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-11, 19:17   #6
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Re: mycie twarzy mydłem

Karinka a może napisz jakiego żelu używałąś i jaką masz skórę (suchą, normalną, mieszaną, tłustą?) Może to po prostu nieodpowiedni dla Ciebie żel. Pozdrawiam
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-17, 14:14   #7
Emilka_15
Przyczajenie
 
Avatar Emilka_15
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: WLKP
Wiadomości: 21
Re: mycie twarzy mydłem

Mnie pani dermatolog poleciła taki sposób, wieczorem myć twarz żelem (niewielką ilością!) a rano samą przegotowaną albo mineralna wodą.
Pozdrawiam serdecznie
Emilka_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-04-17, 14:14   #8
Emilka_15
Przyczajenie
 
Avatar Emilka_15
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: WLKP
Wiadomości: 21
Re: mycie twarzy mydłem

Mnie pani dermatolog poleciła taki sposób, wieczorem myć twarz żelem (niewielką ilością!) a rano samą przegotowaną albo mineralna wodą.
Pozdrawiam serdecznie
Emilka_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-17, 15:36   #9
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Re: mycie twarzy mydłem

mysle ze sam zel nie pomoze bo sama sie zmagalam z wagrami:/ peeling powinien pomoc. ja stosowalam peeling pure zone loreala i ladnie mi powychodzily wszystkie. poerw nasiedzialam sie z w wannie z para, umylam twarz peelingiem najmpcniej tarlam na strefie T( troche mialam pozniej czerwana twarz ale posmatowalam nivea i bylo jush cacy) dokladnie osuszylam twarz recznikiem i zaczelam delikatnie wyciskac. same wyskakiwaly nawet takie z ktorumi sie meczylam bbbbb. dlugo. aha wyciskalam przez chusteczki higieniczne a nie palcami
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-17, 15:36   #10
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Re: mycie twarzy mydłem

mysle ze sam zel nie pomoze bo sama sie zmagalam z wagrami:/ peeling powinien pomoc. ja stosowalam peeling pure zone loreala i ladnie mi powychodzily wszystkie. poerw nasiedzialam sie z w wannie z para, umylam twarz peelingiem najmpcniej tarlam na strefie T( troche mialam pozniej czerwana twarz ale posmatowalam nivea i bylo jush cacy) dokladnie osuszylam twarz recznikiem i zaczelam delikatnie wyciskac. same wyskakiwaly nawet takie z ktorumi sie meczylam bbbbb. dlugo. aha wyciskalam przez chusteczki higieniczne a nie palcami
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 17:57   #11
malgorzata321654
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 13
Dot.: mycie twarzy mydłem

Znalazłam w internecie sposób na TONIK domowej roboty. W krótkim czasie pozbedziecie się uciążliwych wągrów! Do tonika potrzebujecie:
- pół cytryny
- przegowowaną wode
- butelka z "dziubkiem"

Zagotujcie wode w czajniku i wlejcie ją do szklanki lub miski. Następnie przekrójcie cytryne na pół i wyciścijcie do szklanki/ miski. Gdy woda w szklance przestygnie wlejcie ja do butelki. Wodę która została w czajniku wlejcie do butelki. a na nawilżenie suchej skóry proponuję nanobase-odżywka która świetnie nawilża odwodnioną,spierzchniętą twarz.(w aptece ok.30 zł)


malgorzata321654 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:31.