pytanie do dermatologa-antybiotyki zewnetrzne a planowanie ciązy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-04, 13:32   #1
Violette_24
Zakorzenienie
 
Avatar Violette_24
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 266

pytanie do dermatologa-antybiotyki zewnetrzne a planowanie ciązy


Mam pytanie, czy antybiotyki zewnetrzne na tradzik sa rownie szkodliwe dla płodu jak doustne specyfiki?antybiotyki lub inne typu roa? Planuje zajscie w ciaze, obecnie smaruje sie izotrexinem i mam obawy...błagam o pomoc..
Violette_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 18:34   #2
karyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 140
Dot.: pytanie do dermatologa-antybiotyki zewnetrzne a planowanie ciązy

A JA MAM PYTANIE co do brevoxylu na tradzik.
Chodzi mi o to ze po nim skóra się łuszczy jest troszeczke czerwona i na czole strasznie sie marszczy.
Czy to tak ma być? bo się boje ze zle robie i skóra mi sie zniszczy wiec nie wiem czy przerwac kuracje czy stosowac go dalej? Czy te objawy sa normalne i w koncu mi to przejdzie czy tez nie.
Prosze o pomoccccccc!!!
karyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 18:30   #3
Marqz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1
Dot.: pytanie do dermatologa-antybiotyki zewnetrzne a planowanie ciązy

yo ja używam brevoxylu mam problemy z buzią ale już tłumacze brewoxylem smaruje się cienko jeżeli skura komus tak sie dziwnie marszczy to znak że jest dobrze ta skora zejdzie sama po jakims czasie a na zaczerwienienia polecam krem SUDOCREM najlepszy według mnie dam 1 przykład likwidowania tego swinstwa na plac gdzie znajduja sie prysze lub w tym podobne nalac wody utlenionej na cały plac ! potem wziasc platek kosmetyczny i lekko go wbic potem wziasc swierza cytryne przekrojic na pol i wycisnac na ten sam plac tam gdzie woda utleniona i czekac z jakies 2 godz naprawde to polecam likwiduje prysze jak i wagry i zaczerwienienia naprawde widac roznice I PROSZE WAS NIEWYCISKAJCIE TEGO ! NIEMYSLCIE O TYM BYCIE USMIECHNIECI JAK BY TEGO NIEBYLO ! A BEDZIE DOBRZE
Marqz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 09:45   #4
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: pytanie do dermatologa-antybiotyki zewnetrzne a planowanie ciązy

Planując ciążę należy zaprzestać stosowania pochodnych retinoidów zarówno w formie doustnej jak i zewnętrznej. Wchłanianie leku przez skórę jest bardzo ograniczone, ale w przypadku planowania rodziny nie warto ryzykować.
Antybiotyki stosowane zewnętrznie są uważane za bezpieczne, ale w każdym przypadku należy skonsultować się z lekarzem.
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 10:47   #5
redka81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2
Dot.: pytanie do dermatologa-antybiotyki zewnetrzne a planowanie ciązy

A ja mam inne, chyba dziwne pytanie. Odkąd chodzę na masaże pleców, mam na całych plecach czerwone pryszcze. Z masażu na masaż jest gorzej. Gdy rezygnuję z masaży, stan pleców się poprawia. Jednak masaże ze względu na mój kręgosłup są mi bardzo potrzebne. Czy te pryszcze są spowodowane manualnym podrażnianiem skóry? Jak im zapobiec???
Dodam jeszcze tylko, ze mam 28 lat, więc fazę trądziku mam dawno za sobą. Pryszcze na plecach smaruję olejkiem z drzewa herbacianego, to pomaga, ale nie rozwiązuje problemu.
redka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 13:10   #6
mart88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9
Ptanie do DERMATOLOGA!!!

Witam, szczerze mowiac nie zapoznałam się jeszcze dobrze z forum i nie wiem czy ten post powinien byc tu zamieszczony, jezeli nie to bardzo prosze inne wizazanki o jakis link gdzie to powinnam zamiescic.
Ale mam nadzieje ze dostane odpowiedz w tym miejscu. Chcialam sie dowiedziec czy balsam z przeznaczeniem do skory suchej i bardzo suchej moze w jakis sposob zaszkodzic skorze normalnej??? Otoz moja skora jest raczej normalna ale mam duzy problem z elastycznoscia i nadwrazliwoscia mimo mlodego wieku. Znalazlam balsam AA help do skory bardzo suchej i nadwrazliwej i nie wiem czy moge go uzywac poniewaz skore mam nadwrazliwa, ale raczej strasznie sucha to nie jest. Chodzi mi o to czy jezeli bede stosowac takie balsamy jak ten, gdzie sa rozne dodatki takie jak olej z ogorecznika i inne z przeznaczeniem do skory suchej, to czy moja skora przestanie produkowac naturalne substancje ktore ja nawilzaja itd? Moze to glupio brzmi ale slyszalam ze tak jest. Jezeli skorze dostarcza sie za duzo takich substancji przestaje produkowac wlasne!!! Bardzo proszę o odpowiedz Dermatologa.

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:57 ----------

Chcialam jeszcze od razu zapytac za jednym razem.... czym moze byc spowodowana bardzo słabiutka elastycznosc skory w wieku 21 lat???? Niedawno byla kampania zdrowia skory czy cos w tym stylu i po wykonaniu badania specjalistycznym sprzętem wyszlo ze w moim wieku moja elastycznosc skory twarzy powinna miec minimum 73 a ja mam tylko 30!!! Nie wiem co mam z tym zrobic, pije capivit hydrocontrol i uzywam kremu physiogelu ale bardzo chcialabym wiedziec co moglo wplynac na taka elastycznosc w tak mlodym wieku i co mogę jeszcze z tym zrobic? Czy da się tą elastycznosc w znaczny sposob poprawic?
mart88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:59.