Kosmetyki do pielęgnacji twarzy dla cery trądzikowej - co polecacie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-12, 02:23   #1
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy dla cery trądzikowej - co polecacie?


Wiem, że w wielu postach znalazłabym przykłady, ale gdy sama szukałam po postach ciezko było ogarnać. Jeśli był wątek o trądziku czy pielęgnacji, to trzeba było dużo grzebać i czytać niepotrzebnych rzeczy, żeby sie czegos dowiedzieć.


Niedługo w końcu skonczą mi sie kosmetyki do pielęgnacji twarzy, które często byly mało przemyślanym zakupem.

Niby mam tłusta cerę, na pewno trądzik, jednak przez ostatnie kuracje jest wrazliwa i wysuszona. Aktualnie stosuję Epiduo, jesli to ma znaczenie.

Czy przemywanie mleczkiem + mycie żelem/pianką/żelem + przemywanie micelem to nie za dużo ? tym bardziej, że często robie tak 2 razy na dzien, bo mam manię czystości skóry.

Znalazłam na KWC parę rzeczy, które mnie zainteresowały i prosiłabym o pomoc w dokonaniu wyboru. Wiadomo, wolałabym jak najbardziej natuarlne srodki, delikatne, które nie pogorszą sprawy. Jestem świadoma, że kosmetyki maja tylko pomagać, a nie leczyć Jestem ograniczona finansowo niestety.

Oto one:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ja.html&next=1
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ry.html&next=1

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ym.html&next=1
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...cy.html&next=1

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...zy.html&next=1
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ace-2-w-1.html

A moze coś innego polecacie ?
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 06:53   #2
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Kosmetyki do pielęgnacji twarzy dla cery trądzikowej - co polecacie?

Przedstawiłaś jedynie preparaty do mycia lub tonizowania, a to tylko nie wystarczy.

Musisz zaopatrzeć się jeszcze w jakiś krem nawilżający np Dermiki Aquaoptima. Oprócz musisz zawsze mieć dobry krem przeciw niedoskonałościom np. ten epiduo. A jeszcze polecam Sudocrem na łagodzenie podrażnień itp - jest świetny a przy tym niedrogi i wydajny.

Z toników to najbardziej polecam tonik z biochemii urody - oczar wirgilijski , w ogóle cała biochemia urody ( można zamawiać jedynie przez internet) jest świetna, w ich kosmetykach nie ma chemii, tam są tylko naturalne składy ( a mówiłaś , że zależy CI na naturalnych składnikach)... z biochemii fajny jest np też serum migdałowe - fajnie wybiela
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 09:56   #3
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Kosmetyki do pielęgnacji twarzy dla cery trądzikowej - co polecacie?

Pytałam o toniki, mleczka i coś do mycia, bo resztę na razie mam.

Z biochemii jak dla mnie wychodzi za drogo, o czym już pisałam, że mam ograniczenia finansowe. Ale czytałam o tym, różne ochy i achy...

Na trądzik stosuję tylko to, co przepisał mi dermatolog, nie chcę "dopomagać" jakimiś innymi specyfikami.
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 11:15   #4
Kaja2253
Raczkowanie
 
Avatar Kaja2253
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: wszechświat
Wiadomości: 31
Dot.: Kosmetyki do pielęgnacji twarzy dla cery trądzikowej - co polecacie?

witam!
ja również mam lekkie problemy z buzią ;/ leczę się u dermatologa i też mam przepisane maści które stosuje wieczorem już od kilku miesięcy i muszę przyznać że jestem zadowolona, efekty są i to najbardziej mnie cieszy
jeśli chodzi o kosmetyki do codziennej pielenacji.... to tak do cery właśnie skłonnej do trądziku i innych zmian lepiej nie używać do zmywania twarzy mleczka, dostałam taką radę od mojej pani profesor ( studiuję kosmetologię ) i rzeczywiście moja buzia po odstawieniu mleczka ma mniejsze 'skłonności' do jakiś krostek i tego typu rzeczy, więc to bym Ci na pewno poradziła..
Jeśli by Cię to interesowało to napiszę Ci co ja stosuje ( muszę sprawdzić moją kosmetyczkę bo nie pamiętam niektórych nazw z pamięci bo trochę tego mam heh) i z czego jestem zadowolona nie tylko ja , bo polecam to innym moim koleżanką i są zadowolone z rezultatów
Kaja2253 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 11:51   #5
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Kosmetyki do pielęgnacji twarzy dla cery trądzikowej - co polecacie?

Cytat:
Napisane przez Kaja2253 Pokaż wiadomość
witam!
ja również mam lekkie problemy z buzią ;/ leczę się u dermatologa i też mam przepisane maści które stosuje wieczorem już od kilku miesięcy i muszę przyznać że jestem zadowolona, efekty są i to najbardziej mnie cieszy
jeśli chodzi o kosmetyki do codziennej pielenacji.... to tak do cery właśnie skłonnej do trądziku i innych zmian lepiej nie używać do zmywania twarzy mleczka, dostałam taką radę od mojej pani profesor ( studiuję kosmetologię ) i rzeczywiście moja buzia po odstawieniu mleczka ma mniejsze 'skłonności' do jakiś krostek i tego typu rzeczy, więc to bym Ci na pewno poradziła..
Jeśli by Cię to interesowało to napiszę Ci co ja stosuje ( muszę sprawdzić moją kosmetyczkę bo nie pamiętam niektórych nazw z pamięci bo trochę tego mam heh) i z czego jestem zadowolona nie tylko ja , bo polecam to innym moim koleżanką i są zadowolone z rezultatów
O super, byłabym wdzieczna

A co z mleczkiem jest nie tak ?
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 12:26   #6
Kaja2253
Raczkowanie
 
Avatar Kaja2253
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: wszechświat
Wiadomości: 31
Dot.: Kosmetyki do pielęgnacji twarzy dla cery trądzikowej - co polecacie?

nie do końca dobrze się wyraziłam nie znaczy że nie można stosować mleczka.. można oczywiście, jednak w większości przypadków jeśli ktoś ma problemy z buzią nie do końca dobrze się sprawdza.. mi najwyraźniej dobrze się nie sprawdzało bo po odstawieniu zauważyłam zmiane, także może w Twoim przypadku będzie się sprawować ok
niektóre mleczka przy cerze trądzikowej nie poradzą sobie z nadmiarem łoju zalegającym w porach skóry.
Najlepiej by zawierał substance antybakteryjne np: cynk, czy wyciągi z szałwi np, ale jak już mówiłam nie zawsze wszystkim mleczko może pasować więc ja odstawiłam

ja zamiast mleczka stosuję oczywiście płyn micelarny : stosowałam Bioderme, ale szybko mi schodzi a nie jest tania więc przeżuciałam się na inną ( polecaną oczywiście przez moją P.profesor) jest to płyn firmy BOURJOIS i jest ok na prawdę jestem zadowolona a cena ok 14 zł jak dobrze pamiętam.. to stosuję codziennie a ok 2-3 razy w tygodniu stosuję do mycia emulsję hipoalergiczną z firmy DERMACID PLUS również polecam cena ok 12 zł a jest wydajna i dobrze się sprawdza, moja koleżanka stosuje ją codziennie i ma śliczną buzię także polecam
reszte rzeczy jakie stosuję po demakijażu mam od dermatologa przepisane więcej nie stosuję , widzę poprawę po tym co stosuję także nie kombinuję z niczym innym

oczywiście poza tym kremiki nawilżające ( jak siedzę w domku cały dzień to co chwilę się smaruję ) obecnie przypadł mi do gustu kremik z LOREAL do skóry suchej i wrażliwej jest świetny ok 17 zł kosztuje. rano po umyciu stosuję inny kremik z BIODERMY sensibio DS+ ponieważ miałam robiony peeling enzymatyczny u dermatologa i troszkę łuszczy mi się skóra więc ten kremik zapobiega własnie nadmiernemu łuszczeniu ale nie tylko także nawilża więc stosuję go rano pod makijaż również

nie wiem czy o wszystkim napisałam, mogłam o czymś zapomnieć, bo mam tego dużo naprawdę.. ( jak na mój kierunek studiów przystało co chwilę czegoś próbuję na sobie chociaż teraz przez to że leczę się u dermatologa muszę uważać na składniki które są w danych produktach bo niektóre mogą poważnie zaszkodzić) . Także jakbyś miała inne pytania to postaram się odpowiedzieć, bo jak już pisałam mogłam o czymś zapomnieć
Kaja2253 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 13:53   #7
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Kosmetyki do pielęgnacji twarzy dla cery trądzikowej - co polecacie?

Ten micel też mam

Myślę, że skoro myję twarz i żelem, i micelem, to mleczko mogę odstawić, po prostu mam manię czystości, dlatego te 3 rzeczy na raz stosuję, ale możliwe, że im mniej kosmetyków tym lepiej, wiec odstawie mleczko, zobaczymy, czy u mnie to będzie jakaś różnica.


A robisz jakieś peelingi poza tym, o którym napisałaś? Chodzi mi o to takie w domu, samodzielne. Jak ja nie zrobie min. raz na tydzień to czuję sie brudna

Rozumiem, ze toników nie używasz?

Kosmetyki które mi podałaś niestety są za drogie na moja studencka kieszeń no i te do mycia zawierają SLS, którego unikam, bo mnie wysusza

Ale dzieki za porady

Edytowane przez angiee0902
Czas edycji: 2012-02-12 o 14:03
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-12, 14:14   #8
Kaja2253
Raczkowanie
 
Avatar Kaja2253
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: wszechświat
Wiadomości: 31
Dot.: Kosmetyki do pielęgnacji twarzy dla cery trądzikowej - co polecacie?

.

Edytowane przez Kaja2253
Czas edycji: 2012-02-13 o 13:54
Kaja2253 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 14:23   #9
Kaja2253
Raczkowanie
 
Avatar Kaja2253
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: wszechświat
Wiadomości: 31
Dot.: Kosmetyki do pielęgnacji twarzy dla cery trądzikowej - co polecacie?

peelingów nie robię żadnych teraz aktualnie w domu, ponieważ mam te enzymatyczne robione więc mam zakaz już robienia w domu innych.. ale kiedyś stosowałam z NIVEA peeling nie pamiętam dokładnie jaki to był , ale był bardo fajny
Toników nie stosuję , większość posiada alkohol a to jest zabronione mam przepisane maści od pani doktor także tego najwięcej stosuję bo widzę poprawę po tym

na zimę teraz używam kremu PERFECTA jest to typowy krem na zimę, przed samym wyjściem nakładam na buźke , jest ok jak dla mnie

i przypomniałam sobię , że moja koleżanka też ma problemy z buzią i stosuję maść z krzemem ok 8 zł kosztuje a z tego co mówiła jest super no i widać że są po nim efekty jak na nią patrzę , więc tego możesz też wypróbować
Kaja2253 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 00:24   #10
margo87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 34
Dot.: Kosmetyki do pielęgnacji twarzy dla cery trądzikowej - co polecacie?

ja myję codziennie rano i wieczorem twarz Białym jeleniem i widze ogromną różnicę!!!!. Ponad to często robię peelingi. Mam takie wrażenie że kiedy twarz jest tak porzadnie wyszorowana to te zanieczyszczenia nie gromadzą mi się w skórze...no i po myciu koniecznie jakiś lekki krem nawilżający...U mnie to sie sprawdza świetnie...Kiedys mialam tak okropna cere ze wstydziłam sie z domu wychodzic...koszmar...a w tej chwili sama nie moge uwierzyc ze moja cera jest taka zdrowa...Wiadomo, że czasem cos wyskoczy przed okresem, ale to raczej takie małe, niegroźne krostki pojedyncze. Dziewczyny teraz śmiało mogę chodzić bez tony pudru na twarzy, a dawniej to było nie do pomyślenia.
Biały jeleń i porzadny peeling - polecam, działają cuda!!!
margo87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 11:57   #11
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Kosmetyki do pielęgnacji twarzy dla cery trądzikowej - co polecacie?

Jak nie Biały Jeleń to inne mydełka naturalne, z zawartością węgla, olejku herbacianego lub glinek, też się świetnie sprawdzą.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-03, 13:16   #12
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Kosmetyki do pielęgnacji twarzy dla cery trądzikowej - co polecacie?

A ja zainwestowałam w mydełko Alep 12% oleju laurowego

Oczy szczypią po nim jak cholera, ale za to chyba świetnie oczyszcza, skoro aż skrzypi, gdy się zmywa, i co najważniejsze - po nim jednym nie odczuwam naciagnięcia skóry. Zobaczymy czy coś pomoże
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 17:50   #13
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Kosmetyki do pielęgnacji twarzy dla cery trądzikowej - co polecacie?

A i jeszcze coś. Podobno przy skórze skłonnej do trądziku paradoksalnie sprawdzają się bardzo dobrze kosmetyki przeznaczone do skóry wrażliwej, pozbawione alkoholu, z prostym składem.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 18:38   #14
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki do pielęgnacji twarzy dla cery trądzikowej - co polecacie?

Ja polecam mleczko oczyszczające Vegecol od Aubrey organics, do tego krem Vegecell na noc, tonik AO Green Tea, albo z tanszych płyn micelarny AA Wrażliwa natura ( bardziej jest to tonik niż micel). Do tego Ziemie wulkaniczną Logony, Serdecznie polecam płyn micelarny Argile provence i możesz mieć pewność, że są to produkty bezpieczne i nie wywołają trądziku na nowo, ani nie pozapychają.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:32.