Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma! - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-07, 20:04   #661
moria44
Wtajemniczenie
 
Avatar moria44
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z chałupki
Wiadomości: 2 504
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez Grazin Pokaż wiadomość
Moriaczku tez sie zasadzam na buty z daichmana choc troszke mi szkoda 100zł na buty ktore seba bedzie używał ze 3 miesiace
:/
No właśnie, to jest kurcze przykra sprawa, że są to buty na 1 sezon, ba! nawet na pół sezonu Póki co tych cudnych słoniowych bucików nie kupiłam, czekam do momentu aż będą definitywnie, na 100% potrzebne i konieczne. Wtedy dopasuję rozmiar i Iga będzie w nich dreptać

Cytat:
Napisane przez ddaaiissyy Pokaż wiadomość
a co Ci polecali w NEckermannie ??
daisy mnie ta Grecja też kusi mocno, bo fajne hotele mają no ale zobaczymy jeszcze W Bułgarii polecali mi hotel Club Hotel Miramar i Sol Luna Bay w miejscowości Obzor.

Cytat:
Napisane przez Camomile Pokaż wiadomość

Ale jakby ktos mial ochote na wspolne spotkanie/ kawke w W-wie, tylko raczej w dzien powszedni, to dajcie znac! Ja bym byla chetna
.
No ja bym była chętna tylko te 2,5h do Wawy z moim jęczącym Igutem... Ale nie mówię nie, muszę sobie to jakoś logistycznie rozplanować i może by mi się udało

Cytat:
Napisane przez andziot Pokaż wiadomość
wiecie co ...
marzę o kolejnym dziecku ...
__________________
Iguśka

God couldn’t be everywhere, so he created mothers

moria44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 20:35   #662
Klaterina
Zadomowienie
 
Avatar Klaterina
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 755
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

cisza w domciu, Radula śpi, ja już też przygotowana do spania, poćwiczyłam, posprzątałam, poprasowałam, no ogólnie chałupkę trochę doprowadziłam do stanu normalnego użytkowania

Cytat:
Napisane przez Lolka1212 Pokaż wiadomość
Byłam dziś na mieście, koniecznie chciałam sobie coś kupić, ale jak zwykle skończyło sie na tym, ze wróciliśmy (bo oczywiście z Antusiem byłam ) z dwoma bodziakami, skarpetkami, bluzą i nową szczoteczką do zębów - wszystko dla małego

A myślałam, że tylko w ciąży taki okres miałam
zapewniam Cię, że ten stan utrzymuje się nie tylko u Ciebie :P

Cytat:
Napisane przez andziot Pokaż wiadomość
wiecie co ...
marzę o kolejnym dziecku ...
szalona

lolcia, daisuś po pierwsze udało mi się załatwić roczek w ten dzień, kiedy wypadają nam faktycznie urodzinki mimo, że na roczki jest przeznaczona inna niedziela miesiąca. Po drugie, żeby się nie urabiać przy obiedzie w domu jak przy chrzcinach na liczbę osób jak ostatnio będzie inny sposób podania ciepłego posiłku - ale o tym bo podejrzewam tu obecność rodzinnego szpiega, który z braku zajęcia podczytuje wątek i w ten oto sposób zapełnia sobie wolny czas - a to skutkowałoby klopsem zamiast imprezy.

uciekam kobietki - spokojnych nocek każdej z Was życzę
__________________
nareszcie mammmma 3-6-11
Klaterina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 20:42   #663
Kiara76
Raczkowanie
 
Avatar Kiara76
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 300
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Camomile dzięki ja strasznie ostrożnie podchodziłam początkowo do "dorosłego" jedzenia, same słoiczki i nic poza tym, aż tu pewnego dnia postanowiłam spróbować i od tej pory daję jej sporo "naszego" jedzenia, chociaż podobnie jak andziotka raczej dośc miękkie pokarmy.
Jabłko raczej ścierała zębami z powierzchni niż gryzła, chociaż raz ugryzła porządny kawałek, ale od razu jej wyciągnęłam z buzi. Dlatego kiedy ją karmię zajmuję się tylko tym i patrzę jej prosto w dziub żeby się nie zakrztusiła.

aga_pe z tym zakrztuszeniem to masz rację, czasem może to być tak niespodziewane, a efekty niestety bywają tragiczne .
Z drugiej strony nie uda nam się wszystkiego wyeliminować, nigdy nasze maluchy nie będą 100% bezpieczne w otoczeniu, moja jeszcze nie chodzi, ale pamiętam zwykłą zabawę starszej córki kiedy miała ok. dwóch lat, po prostu sobie podskakiwała na dywanie w pokoju mojej babci, niedalego tradycyjnego segmentu, którego szuflady mają ostre narożniki i nagle ...... bam, a 2-3mm od oka dziura i krew się leje. Panika na maksa, dobrze się skończyło, ale gdyby to było bliżej gałki ocznej strach pomyśleć .

Co do butków to temat u nas na tapecie, co prawda jeszcze trochę czasu mam, ale za 3-4 miesiące z pewnością będą potrzebne. Starsza miała Bartki kilka lat z rzędu na zimę (pierwsze kozaczki mam na pamiątkę ) i faktycznie były mało elastyczne, ale w wieku 3 lat miała super model z Bartka zapinany na rzep, mniej więcej coś podobnego http://www.eobuwie.com.pl/product-po...51237-E88.html i jakbym później takie dla Lenki dostała to będę mega zadowolona, niemniej raczej obecnie coś tańszego poszukam, widziałam ładne buciki Korneckiego, elefanten też udane były i czasami takie tańsze za 50-60zł też można ładne dostać, odpowiednie dla naszych maluchów, trzeba tylko poszperać

Achhhhh daisy, Tobie tylko pozazdrościć podróży. Tak sobie czytam i ciepełko śródziemnomorskiego słońca mnie oblewa no nic trzeba stanąć na ziemi i w portfel spojrzeć Byłam kilka razy tu i tam, ale my raczej zwiedzamy niż się opalamy, a z maluchem to obecnie ciężko będzie, pewnie wylądujemy u kumpeli w Jastarnii. W mojej branży w najbliższym czasie kokosów się nie spodziewam, pozostanie mi jedynie wspomnienie, ale ważne żeby pogoda była to i w domu może być całkiem miło, bo duży basen kupił mi ślubny kilka godzin przed porodem a starsza córka z niego praktycznie nie wychodziła, więc i w tym roku się pewnie sprawdzi.

Chociaż mnie podróże strasznie męczą (albo taka wygodnicka jestem), bo zawsze jedziemy samochodem, żeby być niezależnym, a ostatnie lata kilkanaście godzin w podróży odsypiałam jeszcze po powrocie do domu. Fakt, że po przyjeździe zwiedzamy od rana do wieczora wszystko co się da, a w 2010 roku trafiliśmy na mega upały w Paryżu i to w połowie sierpna, że dosłownie można było się stopić, więc teraz sobie czegoś takiego nie wyobrażam .

andziotku trzeci bobas ??? Wczoraj byłam u gina po zaświadczenie do becikowego (dopiero ) i spojrzalam na monitor od usg i tak mi się jakoś smutno zrobiło, a jeszcze jak mnie obmacała i mówi, że wszystko się ładnie obkurczyło (nie byłam wcześniej na przeglądzie ) to już zupełnie mi było smutno, a jak jeszcze zapytała czy nadal karmię, a ja że nie, to prawie się poryczałam

Wydawało mi się, że za pierwszą córą szalałam, nawet zwlekanie z drugim dzieckiem tłumaczyłam sobie, że drugiego nie chcę, bo nie będę potrafiła kochać go tak mocno jak pierwszego, a tu masz, wpadłam jak śliwka w kompot, jestem tak zakochana w Lence , że szok
Jak widzę te jej stópki maluśkie, nóżki które podkurcza siedząc, poruszające się paluszki u stópek to wymiękam (jakiś fetysz ze stopami widze mnie dopadł ), no nic, zwariowałam na punkcie Leny i już

aaaaa i jeszcze kilka dni temu też pokazała jaki ma wieeeeelki kłopot (ale tylko raz tak jej wyszło), to się prawie rozpłynęłam więc andziotku zazdroszczę jeszcze bardziej, że Ty już taaaaaki kłopocik widujesz
__________________
WIKTORIA 01.10.2001r.
LENKA 01.06.2011r.

Edytowane przez Kiara76
Czas edycji: 2012-03-07 o 20:57
Kiara76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 20:52   #664
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Andziot, szalona kobieto w sumie to zawsze jest możliwość ponownego starania

Tymek już dawno śpi więc i ja się kładę. Miałam czekać na męża ale chyba godziny jeszcze nie wysiedzę. Dobrej nocki dziewczyny
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 21:02   #665
Grazin
Zakorzenienie
 
Avatar Grazin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: oświęcim
Wiadomości: 5 442
GG do Grazin
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez Klaterina Pokaż wiadomość

Graża jak już będziesz mieć nowego furacza to proszę o opinię - dałam sobie czas do połowy marca i muszę wybrać między moriowym a agnieszkowym modelem. Potem ewentualnie krótka przejażdżka w sklepie i opcja "Kup teraz"

A z tymi niebezpieczeństwami to już miałam się okazję o tym przekonać i teraz chowam wszystko co się da z tych niższych poziomów, chociaż czasem młode jest szybsze od mamusi w wyszukiwaniu takich cudeniek
nie wiem czy go będę miała tż nagle stwierdził ze jest za drogi! i nie opłaca sie bo to na góra dwa sezony! zabije go ja musze mieć quinny! zaden inny mi się nie podoba! wierce mu dziure w brzuchu ale jak sie juz zdecyduje to Ci dam znac
jak sie nie da przebłagać to zrobie cos zeby mi ktos obecny wózek ukradł okropna jestem, ale nie chce juz tego ciezkiego kląkra...
Cytat:
Napisane przez Kiara76 Pokaż wiadomość

Ja daję małej chlebek z szynką od ok. połowy stycznia, najpierw kroiłam kawałeczki 0,5cm x 0,5cm, potem większe, a teraz takie prostokąciki, ok. 2cmx1cm, wcina aż jej się uszy trzęsą

Banana je odgryzając z całości sama, tylko ja go trzymam, siateczki nie próbowałam. Biszkopta też wcina odgryzając kawałeczki, czasami ugryzie większy kawałek i widać, że za dużo ugryzła, wygląda jakby się dławiła, ale zawsze jestem przy niej i uważam, a jak za dużo ugryzie to wówczas staram się wyciągnąć.
Jadła już marchewkę gotowaną i krojoną na kawałeczki, słoiczki gerbera ze spaghetti, gdzie są kawałki makaronu dł. 2cm, gryzła skórkę od chleba itp.
seba tez je takie kwadraciki chleba z masłem i szynką
marchewke mu dałam pare razy ale surową za pierwszym razem myslalam ze bedzie mial gryzak i nie odgryzie marchewy, ale on zjadł ze 2 cm na prawde pięknie je! jestem z niego bardzo dumna, wkłada sobie całe winogrona do buzi i ciama. a dzisiaj sie aż trząsł jak pomarańcza zobaczył, 1/4 pomarańcza wręcz połknał myslalam ze mu gdzies wpadło albo co a to zjedzone byłO
mam nadzieje ze sie nie zaksztusi bo mnie tu straszycie:P


Cytat:
Napisane przez Lolka1212 Pokaż wiadomość
Graża doczytuje jak zakończyła się noc Seby u baby I widzę, że tyś taka kopnięta jak ja :jezyk: u mnie pępowina też baaaardzo króciutka.. godzina bez Antona a ja już dostaję dreszczy


A myślałam, że tylko w ciąży taki okres miałam Jakoś większą przyjemność sprawia mi poszukiwanie fajnych ciuszków dla Antona niż dla mnie
ja jestem zdrowo trzaśnieta :P
chciałabym tą moją pępowinkę nieco wydłuzyć, albo o zgrozo odciąć ale nie umiem
staram sie odstawiac od piersi, ale idzie mi TRAGICZNIE!
ja tez wole nakupowac dla seby niz dla siebie :P
Cytat:
Napisane przez andziot Pokaż wiadomość



wiecie co ...
marzę o kolejnym dziecku ...
jak dla mnie jestes wzorem matki! więc życzę żebyś jako pierwsza z naszego wątku była znowu w cionży



dla gotujących zupy dla swoich pociech
kupiłam ostatnio golonko indycze, do tej pory ni e wiedziałam że takie cos istnieje i powiem wam ze to idealne mięsko na ktorym można ugotować zupkę ( zresztą nie tylko dla dziecka)
filet wydaje mi się za suchy, a na tym golonku duzo mięciutiego mięska i w ogole pyszne to to seba jadł i wyglądał na szczęśliwego


odstawiam od piersi...
jest to tragicznie cięzkie
dzisiaj jak nie chciałam dać cyca to ryczał tak że wargi mu posiniały...

cięzko mi ale nie bede go karmic do osiemnastki, wiec musze zaczac odzwyczajac...
__________________
Grazin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 21:09   #666
Weredka
Zadomowienie
 
Avatar Weredka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 003
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez andziot Pokaż wiadomość



wiecie co ...
marzę o kolejnym dziecku ...
Cytat:
Napisane przez amarcia Pokaż wiadomość


hmm... amen
tęsknię za czasem ciąży... brzuch wprawdzie został, ale taki jakiś... pusty...
Mnie ostatnio Ania zapytała: "Mamuś, a kiedy znów będziesz miała dzidziusia w brzuszku, bo chcę siostrzyczkę" Aż mi łzy w oczach stanęły...
Ale u nas na razie trzecie dzieciątko nie wchodzi w grę, dopóki nie pospłacamy długów...
__________________
Czy jakąkolwiek inną radość na świecie można porównać z radością wywołaną przyjściem na świat dziecka?(C. Norton)
Moje córeczki
Ania 6 sierpnia 2007
Zuzia 31 maja 2011

Weredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 21:32   #667
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez MoniaK Pokaż wiadomość

ja? nieeee, absolutnie ale uważam że Bzyczce mogło się zrobić przykro
oojj
nie miałam w ogóle takiego zamiaru

jakby od takich postów miało się robić przykro to wiekszosc siedziala by ze spuszczoną głową przed monitorem

zresztą większość z Was wie, jaki ja prowadze tryb życia
nigdy nie mam na nic czasu, obowiązki wzywają
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-08, 05:43   #668
andziot
Zakorzenienie
 
Avatar andziot
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 180
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez agus87 Pokaż wiadomość
jakby od takich postów miało się robić przykro to wiekszosc siedziala by ze spuszczoną głową przed monitorem

zresztą większość z Was wie, jaki ja prowadze tryb życia
nigdy nie mam na nic czasu, obowiązki wzywają
nikt się na nikogo nie obraża, bo
nikt inny nie puszcza takich tekstów poza Tobą

po za tym niektórzy poświęcają więcej czasu dziecku kosztem swoich przyjemności a nawet obowiązków - to tylko Twój wybór



dziewczyny znowu wstały
buziaki !
__________________
Trzy rzeczy pozostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka...
Dante Alighieri


andziot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 06:05   #669
amarcia
Wtajemniczenie
 
Avatar amarcia
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 001
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Przyjmij życzenia BABO kochana od drugiej baby z samego rana
Niech Twój dzień cały będzie radosny
Trzymaj się BABO - byle do wiosny !!!

__________________
Karolinka 03-06-2011
Wiktoria 18-10-2006
moje królewny
amarcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 07:04   #670
anulinka2009
Wtajemniczenie
 
Avatar anulinka2009
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 2 623
GG do anulinka2009
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez amarcia Pokaż wiadomość
Przyjmij życzenia BABO kochana od drugiej baby z samego rana
Niech Twój dzień cały będzie radosny
Trzymaj się BABO - byle do wiosny !!!



Aż mi się gęba uśmiechnęła, jak to przeczytałam
Witam mamuśki

U nas nocka taka se. Nie śpimy od 6, ale bywało gorzej

Co do butków, dostaliśmy w spadku Bartki, ale Piotruś przykurcza paluszki, jak próbuję je ubrać, więc na razie czekają. Czy Wasze dzieciaki też mają taki odruch?? ( przykurczania paluszków w stopach)
Będziemy w przyszłym tygodniu u pediatry, to muszę zapytać.

Powoli zaczynam wprowadzać normalne posiłki. Dzisiaj będzie rybka na parze, puree z ziemniaków oraz marchewka z groszkiem.
Nie gotowałam na razie zupek dla Pepe. Mam kości cielęce i chyba jutro zrobię pomidorową z lanym ciastem.

Na razie lecę, bo Pietrek ciągnie mnie za nogę ( będziemy kulać piłeczkę ).
anulinka2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 07:51   #671
ddaaiissyy
Zakorzenienie
 
Avatar ddaaiissyy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: częstochowa /kraków
Wiadomości: 3 789
GG do ddaaiissyy
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Klaterinka, extra ze tak sie udało, mojego dziecka roczek tez fajnie wypada bo własnie w weekend - w sobote, ale ciagle nie wiem czy zrobię bo jak nie patrzec pewnie z 1500 jak nic lekka ręka trzeba wydac a my teraz mega duzo wydatków Kurcze nie wiem co zrobić

Lolus, no ja mam FATALNE doświadczenia z Bułgaria i w ogóle same miasta, dla mnie tam jeszcze głęboka komuna ;/ za to ceny jak nie wiadomo w jakim kurorcie

Kiara, wszystko przed Tobą

Aguś, ale Ty niezwykle się obnosisz ze swoimi obowiązkami, chcąc chyba zrobić z siebie niezwykła businesswoman a suma sumarum moim okiem - jako obserwatora, wychodzi to tak, że tak naprawdę Oleńka ciągle podrzucana u Babci a Ty niezwykle zapracowana, zabiegana i koniecznie jeszcze fitness. Nie zdziwie sie jak kiedys Malutka pomyli się i do Ciebie zamiast Mama powie babcia.
Każda z nas ma obowiązki, nawet mamusie siedzące w domu z pewnością nie mają chwili dla siebie - a przynajmniej bywają takie dni, że zębów nawet nie ma czasu umyc - wiem to po sobie, bo nie zapomniałam jak to być z dzieciątkiem. Moim skromnym zdaniem, ktoś kto zajmuje się tylko domem i dzieckiem, mógł poczuć się urażony Twoją wypowiedzią - jako, że jest osobą niższych lotów, ze tak powiem.
Ja osobiscie skoro chodze do pracy to nei wyobrażam sobie, że jeszcze MUSZE co chwile na siłownie czy tam fitness zamiast spedzac czas z dzieckiem. Ot moje skromne zdanie, ale pewnie w duchu, nie jedna z dziewczyn się tu pode mną podpisze.

Andziotka, mam ochotę zalajkować Twojego posta

Aga_pe, nooo cieszę sie, że nie ja jedna mam obawy przed podawaniem dużych kawałków. Wolę dmuchać na zimne, jakoś wiem, że o nieszczęście nie trudno. Duze kawałki ze słoiczka po 8msc gryzie, wiec mam nadzieje, zę az takiej kaleki z Małej nie zrobie.
Duzo zdrówka dla Norbiego !!

Heja !!
Wszystkiego najlepszego Kobietki
Znów skrobanie szyb, no ileż mozna.
Mój Tż pewnie jak zwykle o dniu kobiet nie pamieta, albo ograniczy sie do "wszystkiego najlepszeg" i tyle. Taki już jest nie lubi celebrowac rocznic, walentynek itd
__________________
Kiedyś byłaś jak kropelka, czułaś serca mego bicie
i już wtedy wiedziałaś jak jest wielka miłość, która daje życie

Gabrysia 27.05.2011, godz. 3.10
Twój pierwszy krzyk...

ddaaiissyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-08, 08:00   #672
Grazin
Zakorzenienie
 
Avatar Grazin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: oświęcim
Wiadomości: 5 442
GG do Grazin
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez ddaaiissyy Pokaż wiadomość

Aguś, ale Ty niezwykle się obnosisz ze swoimi obowiązkami, chcąc chyba zrobić z siebie niezwykła businesswoman a suma sumarum moim okiem - jako obserwatora, wychodzi to tak, że tak naprawdę Oleńka ciągle podrzucana u Babci a Ty niezwykle zapracowana, zabiegana i koniecznie jeszcze fitness. Nie zdziwie sie jak kiedys Malutka pomyli się i do Ciebie zamiast Mama powie babcia.
Każda z nas ma obowiązki, nawet mamusie siedzące w domu z pewnością nie mają chwili dla siebie - a przynajmniej bywają takie dni, że zębów nawet nie ma czasu umyc - wiem to po sobie, bo nie zapomniałam jak to być z dzieciątkiem. Moim skromnym zdaniem, ktoś kto zajmuje się tylko domem i dzieckiem, mógł poczuć się urażony Twoją wypowiedzią - jako, że jest osobą niższych lotów, ze tak powiem.
Ja osobiscie skoro chodze do pracy to nei wyobrażam sobie, że jeszcze MUSZE co chwile na siłownie czy tam fitness zamiast spedzac czas z dzieckiem. Ot moje skromne zdanie, ale pewnie w duchu, nie jedna z dziewczyn się tu pode mną podpisze.

podpisuję się pod tym...
mi też się przykro zrobiło, bo TYLKO siedzę w domu ... nie pracuję zawodowo, ale nie czuję się broń boże gorsza z tego powodu.
Aguś własciwie od razu po porodzie wróciłą do pracy, więc też nie wie jak to jest być tylko w domu z dzieckiem...
a chcąc być SUPER w każdej dziedzinie życia niestety ma się tych obowiązków duzo. choc uważam ze nie da sie byc super we wszystkim zawsze coś się poświęci kosztem czegoś.





WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA WSZYSTKICH KOBITEK Z WĄTKU I TYCH DUZYCH I TYCH MALEŃKICH! dziewczynki to wasze pierwsze święto!


Sebuś jako gentelmen śle wam każdej po goździku i paczce rajstop
__________________
Grazin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 08:10   #673
anulinka2009
Wtajemniczenie
 
Avatar anulinka2009
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 2 623
GG do anulinka2009
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez Grazin Pokaż wiadomość
Aguś własciwie od razu po porodzie wróciłą do pracy, więc też nie wie jak to jest być tylko w domu z dzieckiem...
a chcąc być SUPER w każdej dziedzinie życia niestety ma się tych obowiązków duzo. choc uważam ze nie da sie byc super we wszystkim zawsze coś się poświęci kosztem czegoś.
Ja również dosyć szybko wróciłam do pracy ( na moje 2 godziny ), ale nie zrobiłam tego kosztem Pepe i może poza typowym karmieniem piersią nic mnie nie ominęło ( dzielnie za to walczyłam z laktatorem ). Myślę, że wszystko jest kwestią organizacji, a przede wszystkim wyborów ( ja wybrałam czas z moim dziabągiem i nie zamieniałabym go na nic innego ).
anulinka2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 08:15   #674
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Daisy ja tez się podpisuję pod Twoimi słowami.
Andziotku z Tobą też się zgadzam.

I to by było na tyle bo szkoda mojego cennego czasu



Ahh Sebusiu kochany Ty, dziękujemy z Lilusią za goździka i rajstopy
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb

Edytowane przez bzyczka1
Czas edycji: 2012-03-08 o 08:18
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 08:19   #675
gusiagatko
Zakorzenienie
 
Avatar gusiagatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 3 202
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez amarcia Pokaż wiadomość
Przyjmij życzenia BABO kochana od drugiej baby z samego rana
Niech Twój dzień cały będzie radosny
Trzymaj się BABO - byle do wiosny !!!

I micha się cieszy




Podpisuje się pod waszymi postami andziot, daisy, Grazin.
Dodam tylko tyle, ze mnie sie przykro nie zrobiło Wcale nie czuje się gorsza, ze nie pracuje!


Seba Nie dość, ze przystojny to jeszcze o Dniu Kobiet pamięta
__________________

06.07.2011
06:06

Edytowane przez gusiagatko
Czas edycji: 2012-03-08 o 08:21
gusiagatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 08:57   #676
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

no to jak ktoś sie mógł poczuć urażony to sory nie miałam tego na myśli
po prostu źle ułożyłam moją wypowiedź

ale to, że nie wiem co to znaczy być z dzieckiem w domu mnie rozwaliło na łopatki

kilka rzeczy bym sprostowała, jakby i to, że ćwiczę gdy mała śpi bo od 20-22, no ale co tam

GUSIU ja nie czuje sie wyższa, że pracuję
jak mus to mus, ale kto nie ma własnej działalności, nigdy tego nie zrozumie - niestety


również w DNIU KOBIET wszystkiego najlepszego
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 08:57   #677
agnieszka_pe25
Wtajemniczenie
 
Avatar agnieszka_pe25
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 063
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez bzyczka1 Pokaż wiadomość
Ahh Sebusiu kochany Ty, dziękujemy z Lilusią za goździka i rajstopy


szit, jak juz gozdziki i rajtki byly to zasylamy kwiaty w doniczce


takze najlepszego kobitki od norbertosa i dominikosa (sami klikneli)

p.s. dostalam piekne roze, chociaz swieta nie uznaje, ale moj tz juz taki jest




goraczka byla jeszcze poznym wieczorem, potem sie bawilismy, czekajac az zejdzie tak zeszlo na zabawie 2h
od rana norbi ma koszmarny humorek ale juz nie goraczkuje

dla was!
__________________
moich dwoch chlopcow<3
zaczynamy od nowa dietowanie
agnieszka_pe25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 09:11   #678
migotka03
Zadomowienie
 
Avatar migotka03
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 1 145
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez Klaterina Pokaż wiadomość
helołłł

mamy zeba - szóstego


Cytat:
Napisane przez andziot Pokaż wiadomość
wiecie co ...
marzę o kolejnym dziecku ...

podziwiam

Ja gdybym teraz zaszła w ciążę to bym sie załamała. Z jedną nie wyrabiam.
A wczoraj byłyśmy samiutkie od rana do 20-tej

Cytat:
Napisane przez Grazin Pokaż wiadomość
dla gotujących zupy dla swoich pociech
kupiłam ostatnio golonko indycze, do tej pory ni e wiedziałam że takie cos istnieje i powiem wam ze to idealne mięsko na ktorym można ugotować zupkę ( zresztą nie tylko dla dziecka)
filet wydaje mi się za suchy, a na tym golonku duzo mięciutiego mięska i w ogole pyszne to to seba jadł i wyglądał na szczęśliwego
Wasze dzieciaczki tak ze smakiem wszystko zjadają. Tylko pozazdrościć.
Moja Paulina wczoraj na kazdy posiłek odwracała głowę i mówiła "nie". Na szczęście udało sie trochę jej wcisnąć. Najchetniej piłaby tylko mleko. I co z nią robić????
Z chęcią je jeszcze smakołyki



Witam!
U nas nic ciekawego...

Wszystkiego najlepszego wszystkim kobietkom
__________________
żona
4 sierpnia 2007

mama
17 maja 2011
Paulinka

19 luty 2015
Krzyś


"Życie to tylko wieczna walka z czasem i pieniędzmi.." ~ Ł. Wejman

Edytowane przez migotka03
Czas edycji: 2012-03-08 o 10:08
migotka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 10:03   #679
Grazin
Zakorzenienie
 
Avatar Grazin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: oświęcim
Wiadomości: 5 442
GG do Grazin
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

migotka seba tez czasem gardzi tym co mu daje i niesamowicie mnie to wkurza bo np robie mu naleśnika a on sie krzywi jakbym mu kaktusa dała no ale cóż. tłumacze to sobie tym, że musi sie zapoznać jak je coś nowego i potrzeba kilku razy zeby sie nauczył to jeść. choc czasem orzykro jak stoje nad garami a on zrobi brrrrrrrrrrrrrrrrr i wszystko rozbryzgane na mnie na nim na scianie i na podłodze



ide robic kopytka z serem głownie dla seby i jeszcze pomidorówka z makaronem


moje dziecko ma nową super zabawkę mianowicie mój kalkulator podnosi go nad głowe i sie chowa za nim a ja mu kuku robie i sie jaramy oboje


aha seba ma jeszcze jedną ulubioną zabawę ze mną, mianowicie biore go na ręce i udaje ze mi spada a on sie tak cieszy ze az sie zapowietrza

no i co tam jeszcze u nas.
uśpiłam sebe bez cyca, ale było to porzedzone 30 minutową histerią.
:/
ale i tak jestem dumna ze nie dałam mu cyca choc bardzo chciał.
ale wiem ze łatwo nie będzie.
__________________
Grazin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-08, 10:15   #680
migotka03
Zadomowienie
 
Avatar migotka03
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 1 145
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez Grazin Pokaż wiadomość
migotka seba tez czasem gardzi tym co mu daje i niesamowicie mnie to wkurza bo np robie mu naleśnika a on sie krzywi jakbym mu kaktusa dała no ale cóż. tłumacze to sobie tym, że musi sie zapoznać jak je coś nowego i potrzeba kilku razy zeby sie nauczył to jeść. choc czasem orzykro jak stoje nad garami a on zrobi brrrrrrrrrrrrrrrrr i wszystko rozbryzgane na mnie na nim na scianie i na podłodze
Tylko ze ona nie tylko na nowe jedzonko tak reaguje



A co do wakacji mam do was pytanko.
Czy korzystacie z tego http://www.citeam.pl/oferty/wakacje lub innych tego typu stron?
Doradzacie czy odradzacie?
__________________
żona
4 sierpnia 2007

mama
17 maja 2011
Paulinka

19 luty 2015
Krzyś


"Życie to tylko wieczna walka z czasem i pieniędzmi.." ~ Ł. Wejman
migotka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 10:43   #681
zosiaaa
Zadomowienie
 
Avatar zosiaaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 922
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

hej

znowu mnie tu milion dni nie było
ale mieliśmy atak jelitówki podobnie jak u Caffe
Mati zniósł ją znośnie i tez myślę że to zasługa szczepionki
a ja niestety wczoraj byłam masakrycznie słaba, z ledwością przeplatałam nogami
na szczęście dzisiaj jest już ok
na wizycie u pediatry okazało zie że mój wielki człowiek waży całe 9100

Ddaaiissyy, MoniaK u nas też jedno danie króluje, no i takie ludziowe jedzenie też czeka na odpowiedni moment, ja jestem strasznie przewrażliwiona na punkcie zakrztuszenia, miałam juz jedną taką akcję i teraz jak karmię Matiego czymś co zawiera kawałki to normalnie sie stresuję

Migotka Mateusz tez mógłby tylko o samym mleku życ, coraz częściej gardzi obiadkami, zazwyczaj dwa dni zje a pózniej tydzień walki o pare łyżeczek dziennie

Camomile trzymam kciuki za podróż

życzę wam wszystkiego najlepszego z okazji dnia kobiet, oczywiście Mateusz przesyła po buziaku dla każdej kobietki większej i mniejszej

mój tż z racji tego że zrobiłam przed walentynkami bunt na kwiatki
przyniósł mi dziś wino konsumpcja nastąpi wieczorem jak wróce z pracy
a od Mateuszka dostałam rafaello w lekko obgryzionym pudelku
__________________


zosiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 10:43   #682
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez migotka03 Pokaż wiadomość
A co do wakacji mam do was pytanko.
Czy korzystacie z tego http://www.citeam.pl/oferty/wakacje lub innych tego typu stron?
Doradzacie czy odradzacie?
nigdy z takiego czegoś nie korzystałam, więc nie podpowiem
my z reguły robiliśmy tak, że jak sobie upatrzyliśmy miasto, szukałam kwater i wtedy patrzyłam w necie, czy są jakieś opinie na temat danej kwatery
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 11:10   #683
migotka03
Zadomowienie
 
Avatar migotka03
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 1 145
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez agus87 Pokaż wiadomość
nigdy z takiego czegoś nie korzystałam, więc nie podpowiem
my z reguły robiliśmy tak, że jak sobie upatrzyliśmy miasto, szukałam kwater i wtedy patrzyłam w necie, czy są jakieś opinie na temat danej kwatery

Mi te oferty się podobają bo jest taniej. W innym przypadku niestety nie skorzystam
__________________
żona
4 sierpnia 2007

mama
17 maja 2011
Paulinka

19 luty 2015
Krzyś


"Życie to tylko wieczna walka z czasem i pieniędzmi.." ~ Ł. Wejman
migotka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 11:10   #684
kasia 605
Raczkowanie
 
Avatar kasia 605
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 341
GG do kasia 605
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

jak tak piszecie o tych jelitówkach to teraz pomyślałam sobie że Lenka być może też przechodziła, ale jakąś bardzo słabą. Pieluszka była brudna 4-5 razy dziennie, gorączki nie było, za to dzień wypełniała marudzeniem. Lena również była szczepiona.

Grazin jakie Ty pyszności gotujesz dla swojego gentelmena mniam.
Lena ostatnio dostała od alergologa pozwolenie na kisielek. Tak bardzo jej smakuje ze aż kitki na głowie się trzęsą.

Robimy ciasto i wyjeżdzamy do mamy,
kasia 605 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 11:27   #685
Grazin
Zakorzenienie
 
Avatar Grazin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: oświęcim
Wiadomości: 5 442
GG do Grazin
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez zosiaaa Pokaż wiadomość
hej



a od Mateuszka dostałam rafaello w lekko obgryzionym pudelku
cudowny prezent
Cytat:
Napisane przez migotka03 Pokaż wiadomość
Mi te oferty się podobają bo jest taniej. W innym przypadku niestety nie skorzystam
Cytat:
Napisane przez kasia 605 Pokaż wiadomość
jak tak piszecie o tych jelitówkach to teraz pomyślałam sobie że Lenka być może też przechodziła, ale jakąś bardzo słabą. Pieluszka była brudna 4-5 razy dziennie, gorączki nie było, za to dzień wypełniała marudzeniem. Lena również była szczepiona.

Grazin jakie Ty pyszności gotujesz dla swojego gentelmena mniam.
Lena ostatnio dostała od alergologa pozwolenie na kisielek. Tak bardzo jej smakuje ze aż kitki na głowie się trzęsą.

Robimy ciasto i wyjeżdzamy do mamy,
jak ten kisielek sie robi???
co za pięności w awatarze


migotka faktycznie na gruponie i tym podobnych fajne oferty wakacyjne są, jednak ja bym była ostrożna, kiedys a tvn style w programie 'zawody' była mowa o gruponach, no i nie pamietam juz dokładnie co gadali, ale generalnie utkwiło mi ze trzeba uważać
__________________
Grazin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 11:35   #686
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez migotka03 Pokaż wiadomość
Mi te oferty się podobają bo jest taniej. W innym przypadku niestety nie skorzystam
no to oczywiście, że warto szukać
ale sprawdz opinie, jeśli masz możliwość
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 11:54   #687
moniqac
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 1 544
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez ddaaiissyy Pokaż wiadomość
My właśnie chyba na te ostatnie sie zdecydujemy. Na pewno nie Gran Canaria bo to jedna wielka imprezownia, Fuerta jest ok bo piasek ale za to mega wietrznie (mekka windsurferów), tak więc wybór padnie chyba na Teneryfe. Już ją znamy i uwazam, że na pobyt z maluszkiem idealna. Wówczas w naszym hotelu własnie albo rodziny z dziecmi albo emeryci. To był TEN hotel, sieciówka i naprawde nie mam nic do zarzucenia. All na b. wysokim poziomie, animacje, dla dzieci zajecia generalnie cool. Kiedy chcecie jechac? Moze wspolny termin? A może ktos jeszcze chetny ?

jak dobrze, że postanowiłam nadrobić kilka ostatnich stron .
a propos wakacji MY SIĘ CHĘTNIE WYBIERZEMY NA WSPÓLNE .
chcieliśmy jechac do Chorawacji w okolicach września, ale o Teneryfie myśleliśmy w pierwszej kolejności. Więc taaaaaaaaaaak. Mówię na 100% poważnie.

Dorotko, zgadajmy się co do tych wakacji - jak ktos jeszcze chętny to byłoby za...biście .

mam nadzieję, że z Gabikiem lepiej .

lecę czytac dalej.

a tak w ogóle to bry .
__________________
***
męzatka od ... 12.09.2009

Mamusia Szymusia od 27.04.2011 .
moniqac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 12:01   #688
migotka03
Zadomowienie
 
Avatar migotka03
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 1 145
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez agus87 Pokaż wiadomość
no to oczywiście, że warto szukać
ale sprawdz opinie, jeśli masz możliwość
ok, sprawdzę

Cytat:
Napisane przez Grazin Pokaż wiadomość

migotka faktycznie na gruponie i tym podobnych fajne oferty wakacyjne są, jednak ja bym była ostrożna, kiedys a tvn style w programie 'zawody' była mowa o gruponach, no i nie pamietam juz dokładnie co gadali, ale generalnie utkwiło mi ze trzeba uważać
dzięki



Wygrałam kocyk z Bobovity!!!
Chociaż raz coś się udało wygrać
__________________
żona
4 sierpnia 2007

mama
17 maja 2011
Paulinka

19 luty 2015
Krzyś


"Życie to tylko wieczna walka z czasem i pieniędzmi.." ~ Ł. Wejman
migotka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 12:02   #689
kasia 605
Raczkowanie
 
Avatar kasia 605
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 341
GG do kasia 605
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez Grazin Pokaż wiadomość



jak ten kisielek sie robi???
co za pięności w awatarze
najczęściej wykorzystuje maliny ze słoika produkcji babci tż. Gotuje w garnuszku kompocik z tych malin a potem dodaję mąkę ziemniaczaną rozcieńczoną w odrobinie wody. Wtedy powstaje kisielek.
Domowy kisielek jest pyszny a przede wszystkim nie taki słodki jak sklepowy.
Dzieciom bez alergii w podobny sposób można robić budyń, wtedy jest mąka pszenna a nie ziemniaczana i oczywiście mleko.

Grazin Kisielek nie będzie lepszy od Twoich pyszności nawet nie każ swojemu gentelmenowi wybierać
kasia 605 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 12:13   #690
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

czy któreś dzieciątko pije z takiego kubeczka LOVI 360 st?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg f-canpol-kubek-niekapek-360-junior-250ml-lovi-12m-1-631.jpg (9,0 KB, 8 załadowań)
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-08 15:15:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:04.