Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma! - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-14, 09:19   #991
anula_81
Zakorzenienie
 
Avatar anula_81
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Oslo, Norwegia
Wiadomości: 3 419
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Hej dziewuszki!
Ale sie fajnie czyta, ze tu taki ruch

U nas pobudka 5:40 wiec dzien troszke jakby mi sie dluzy... Zoska spi juz 45 minut, wczesna drzemka w zwiazku ze wczesna pobudka.

Uuuuuuuuuuuuu wykrakalam............... obudzila sie.

no nic, a chcialam napisac duzo o usypianiu naszych pociech...chyba jednak pozniej bede musiala napisac

Buzia!
__________________
Zycie jest tylko jedno

Zosienka jest juz z nami

Zosia
anula_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 09:27   #992
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez kasia 605 Pokaż wiadomość
troche z innej beczki

na ciałku Lenki pojawiła się wysypka na tułowiu. Rączki i nóżki są czyste.
nie mam pojęcia co to jest. Nie jadła niczego nowego.

???????
a ma temperaturę?
bo to może słynna 3-dniówka
wysoka temp. i wysypka


u nas 3 pobudki w nocy, nie było źle, też się wyspałam
ja mam pytanie odnośnie ubioru
w weekend ma być 18 stopni (?!?!?!) ponoc
no i co
teraz Ola śmiga w kombinezonie, a tu w weekend jak ją ubrać
kurtka na pewno
ale co dalej jak takie temp będą wysokie...
boje sie, że dzieci źle zareagują n a tą szybką zmiane pogody
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 09:40   #993
moria44
Wtajemniczenie
 
Avatar moria44
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z chałupki
Wiadomości: 2 504
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez amarcia Pokaż wiadomość
Wiki też ciągle z kimś, jeśli ja w pracy to z moją mamą i wyrosła na ludzi
No właśnie, Wiki jest taką świetną osobą! Chciałabym aby Iga też za kilka lat była tak rezolutną i mądrą dziewczynką jak Wiktoria

Cytat:
Napisane przez mamaoptymistka Pokaż wiadomość
(...)
Powtórzę się pewnie że okres maleńkości tak szybko minie że warto się przemęczyć i postępować zgodnie ze swoimi przemyśleniami, intuicją, sercem.
Zgadzam się ale to w naszym przypadku nie kwestia tego, że ja się nie chcę przemęczyć, bo ja lubię usypianie na rękach, tylko nie wiem czy tym samym nie krzywdzę Iguśki, bo sama nie jest w stanie się uspokoić w łóżeczku i każde jej wybudzenie czy w nocy czy w dzień powoduje płacz

Dużego pluszaka mamy, spróbuję go dziś dać Igusi do przytulania

Cytat:
Napisane przez mamaoptymistka Pokaż wiadomość
Pomyślałam że może warto codziennie przed spaniem puszczać dziecku już w trakcie zabawy jakąś delikatną muzykę codziennie taką samą i zaraz po tym zabierać do spania. Może wyrobi się w dziecku nawyk że muzyka oznacza że pora spania się zbliża
U nas tak jest od urodzenia Igusi, od pierwszego dnia w domu przestrzegamy godzin, TŻ ma ustawiony budzik w zegarku więc całą procedurę usypiania zaczynamy co do minuty o tej samej porze. Codziennie, zawsze Iga ma włączaną muzyczkę, która zwiastuje kąpiel i zabiegi pielęgnacyjne a później drugą muzyczkę do zasypiania. Głośność zawsze ta sama, temperatura w pokoju ta sama, pokój wietrzony przed snem. Łóżeczko nie jest przy oknie ani przy kaloryferze. Zawsze gasimy światła w domu, palą się tylko nastrojowe lampki, ściszamy głosy, Iga jest po kąpieli i jedzeniu zawsze przez nas wycałowana, później siadamy z nią w fotelu bujanym w jej pokoiku, pali się tylko delikatna lampka od niani, opowiadam bajeczkę, buzi i jeśli nie zaśnie mi na rękach a odłożę ją do łóżeczka to jest ryk, tak jak wczoraj właśnie

Gorzej jest w ciągu dnia, ponieważ nie ma stałych pór zasypiania, bo Iga różnie wstaje raz o 05:30, raz o 06:30, dodatkowo ilość pobudek w nocy też ma znaczenie i dlatego raz Iga śpi tylko 1 raz w ciągu dnia, innym razem 3-4 razy po 30 minut. Muzyczkę do usypiania w dzień też ma, też próbowałam wkładać ją do łóżeczka i czytać książeczkę ale to prędzej zachrypłam niż ona się położyła

Cytat:
Napisane przez Grazin Pokaż wiadomość
jestem na skraju załamania nerwowego, chronicznie zmęczona, co rano mam ochote popełnic samobójstwo i przede wszystkim NIE MAM SIŁY BAWIĆ SIĘ Z SEBKIEM jak w nocy budzi się co pół godz.
Ja wiem jaki to ból

Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość
Zastanawiam się tylko, czy jak pójdzie do Klubu malucha, to te panie też go będą tak nosić?? A co jeśli nie?
No właśnie! Też myślałam o klubu malucha ale jak te kobity miałyby uspać Igę?


Ja ciągle nie wiem co robić. Uspałam Igę na rękach jakieś 15 minut temu, odłożyłam do łóżeczka, spała 2 minuty, zadzwonił domofon - obudziła się z rykiem i już jej przeszła ochota na spanie.
Zaznaczę, że w pokoiku leci jej muzyczka (szum deszczu), pokój ma zamknięty ( mamy grube, zasuwane drzwi, naprawdę mocno izolują odgłosy) a domofon wcale nie jest głośny

No i jak tu jakiś plan ustawić? Nie ma szans Ja jakiś czas temu chciałam wprowadzić jakiś plan drzemek, próbowałam ją kłaść o tych samych godzinach ale po pierwsze musiałabym codziennie być w domu aby ten plan był możliwy, bo przy wyjściach wszystko się sypie, po drugie ja swoje, Iga swoje i mimo prób, drzemki Iguśki wyglądały w ciągu kolejnych dni tak:
(30m+1h)
(20m+30m+30m+30m)
(40m+1h50m)
(20m+40m+1h)
(40m+30m)
(1h 45m) Jedna drzemka
(40m+15m+40m)

To są naprawdę kolejne, po sobie dni Wszystkie drzemki powyżej 40 minut to spanie na rączkach, cały czas. Ja przy takim systemie nie jestem w stanie nic zaplanować, co więcej mam problem ze zrozumieniem własnego dziecka, bo gdy marudzi albo notorycznie ryczy to nie wiem czy śpiąca, czy to zęby a może głodna a może po prostu taki dzień? Jak myślę, że śpiąca i chcę ją uspać nawet na rękach to czasem zaśnie a czasem przez 1,5h siedzi mi spokojnie na rękach, ciumka smoka ale oka nie zmruży.

I to jest permanentny stan, zawsze Iga miała problem ze spaniem i nie wiem czy to jest takie ok dla niej. Bo nie raz przeryczy cały dzień więc może nauka samodzielnego zasypiania wcale nie wyszłaby u nas na złe, może coś by się poprawiło? Druga sprawa to totalne przyzwyczajenie do mnie, tak jak u Graży i pewnie wielu z nas. Dziecko jak nie śpi i nie je, jest do mnie przyklejone, ja nawet na kiblu nie jestem sama i jeszcze się muszę opędzać, co by mi małe łapki w muszli nie grzebały

Tylko, żeby mi ktoś dał gwarancje, że ta nauka naprawdę wyszłaby na dobre, to przetrzymałabym wszystko, no a że pewności nie ma, to mam mętlik w głowie i nie mogę się zdecydować.

Lecę bo teraz oczywiście Iga ryczy bo jest śpiąca ale spać nie pójdzie, a jakże!



__________________
Iguśka

God couldn’t be everywhere, so he created mothers

moria44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 09:43   #994
kasia 605
Raczkowanie
 
Avatar kasia 605
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 341
GG do kasia 605
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez agus87 Pokaż wiadomość
a ma temperaturę?
bo to może słynna 3-dniówka
wysoka temp. i wysypka

czytam sobie właśnie w necie i okazuje się że to co Lenka ostatnio przeszła to 3-dniówka, a wysypka pojawia się dopiero po spadku temperatury, więc chyba już wiem skąd ta wysypka.
Obstawiałam jeszcze proszek.
Poczekam. Zobaczę.
kasia 605 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 10:13   #995
kamikadzeboskiwiatr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 88
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Dzień dobry
Jako ciężko doświadczona przez los niespaniem mojego syna wtrącę swoje trzy grosze.
My próbowaliśmy metody z tej książki jakiś czas temu - co prawda szybko zrezygnowaliśmy bo Ivo wyglądał jakby miał zawał, zapaść i inne rzeczy razem wzięte już po 10 minutach.
I odpuszczamy. Odpuszczamy licząc , że samo się unormuje lub będzie mógł powiedzieć, pokazać o co mu chodzi z płakaniem. Ja doskonale widzę kiedy on udaje bo aktor z niego kiepski strasznie.

Odpuszczam bo wiem , że ze mną było to samo. Wtedy się praktykowało zimny wychów, zresztą byłam jedynym dzieckiem w domu i nikt nie miał tyle czasu by sie mną w kółko zajmować. Usypianie to była męka. Ponieważ moi rodzice mieli dużo przyjaciół lekarzy ( w tym znanego psychiatrę i psychologa ) , przy kolejnej wizycie towarzyskiej na której twierdzili , że moja mama sobie z dzieckiem nie radzi , zostali ze mną na kilka godzin. Po czym poszli spoceni twierdząc , że to jednak z dzieckiem coś jest nie tak
Wymiar tragedii obrazuje również wizyta mojej babci od strony taty, która przyjechała jak miałam chyba z 8 miesięcy pomóc mojej drugiej babci , która z nami mieszkała w trakcie dwudniowej nieobecności rodziców (jak widać bała się sama zostać hehehe). Druga babcia wyjechała z mocnym postanowieniem , że więcej się mną nie zajmuje i tak było

Zakładam więc, że Ivo, skoro wdał się we mnie, jeszcze trochę a będzie spał jak zabity i nie będzie go można dobudzić oraz głownie będzie gdzieś biegał z kolegami i wtedy sobie odbiję.
Na razie tulę, noszę i przyjmuję tę sytuację z pokorą. Cieszę się tą poprawą którą mamy czyli że nia ma histerycznego płaczu przy zasypianiu ( bo płakał nawet na rękach i przytulony)

Dodatkowo ja widzę, że od czasem próbuje zasnąć - leżymy razem w łóżku i układa się przez 45 minut, w dzień czasem już mu się uda zasnąć , wieczorem nigdy. Zaczyna popłakiwać, bo jest już zmęczony a potem płakać.
I jak mu nie pomóc, przecież się stara

Za to umie różne inne ciekawe rzeczy - wczoraj zabrał mi swój widelec malutki i jadł sam ziemniaczki
kamikadzeboskiwiatr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 10:14   #996
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

moria widzę, że Iga ma podobnie ze spaniem jak Eda. U nas w miarę działa jedna drzemka (choć czasem muszę się nasłuchać płaczu).


A mam takie jeszcze pytanie, bo Ty pisałaś o kupowaniu bucików pierwszych? Zastanawiam się właśnie, jakie kupić. Jakieś spostrzeżenia?
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 10:20   #997
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

to zależy czy chodzi o paputki po domu czy buty na "dwór"


Ola śmiga po domu w paputkach ze sztywną piętką
nawet pediatra zalecił takie, skoro dużo sama próbuje chodzić, ale mimo wszystko w skarpetkach z ABS często się przewraca
a teraz mało upadków ma i stópki ładnie prosto stawia
bez bucików na palcach chodziła

byłam w sklepie ostatnio oglądać takie buciki na dwór
są z elastyczą podeszwą, mają sztywne piętki
sama nie wiem jakie kupić "na dwór"
ale coś będę musiała

ponoc w Deichmannie są też fajnie butki
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-14, 10:44   #998
gusiagatko
Zakorzenienie
 
Avatar gusiagatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 3 202
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!


Ale tłok się zrobił


Poczytałam, pomyślałam o tym usypianiu i powiem tylko tyle, ze mam te samy obawy co moria. Jakis czas temu oglądałam z mężem program o rozwoju dziecka i był w nim poruszony problem własnie takiej nauki samodzielnego zasypiania. Ponoć dziecko koduje teraz wszystko co się dzieje w tak zwanej pamięci ukrytej i tak silne przeżycie jak wsadzenie go do łóżeczka i nie zwracanie uwagi na płacz na pewno się w niej odciśnie. I tak jak pisała moria, może mieć wpływ na późniejsze poczucie własnej wartości.
Nie wiem czy pamiętacie jak próbowałam nauczyć zasypiania Nadie, metoda 5-10-15. Ona płakała w swoim łóżeczku, ja wtulona w męża. Wtedy mamaoptymistka napisała mi, ze jak obie sie meczymy, to mam wejść do pokoju, mocno ukochać Nadusie, wycalowac i ululac. Tak zrobiłam!
Wierze tez, ze Nadia dojrzeje do samodzielnego zasypiania (jak Zosia andziotki naszej), może sobie pomyślicie, ze "mientka" jestem, ale ona tak krotko będzie malutka...
Poza tym jak płacze, to zaraz giluchy po pas sie pojawiaja, to jak ma zasnąć taka usmarkana



Za Was trzymam Oby szybko i bezboleśnie
__________________

06.07.2011
06:06

Edytowane przez gusiagatko
Czas edycji: 2012-03-14 o 10:46
gusiagatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 11:01   #999
zosiaaa
Zadomowienie
 
Avatar zosiaaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 922
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

hej

dziewczyny dziękuje za odpowiedzi odnośnie fotelików

Lolka my mamy fotelik już od grudnia ten większy, Mateusz stabilnie siedział już w styczniu z tym że wagowo to dopiero teraz dorósł do tego fotelika co do ochraniaczy u nas nadal jest

Ddaaiissyy ten garnuszek to fajna sprawa ja go kupiłam na allegro tez poniżej 100 zł

u nas przy usypianiu królują rączki , i marzy mi się żeby zaczął sam usypiac, ale mam takie samo zdanie jak Gusia i te same rozterki
tyle że ja jestem mientka i o ile marudzenie w dzień mogę przeboleć i staram się go nie brać, to przy usypianiu biorę go zawsze pomimo tego że czasem mam wrażenie że za chwilę kręgosłup mi peknie na milion kawałków
__________________


zosiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 11:06   #1000
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

dziewczyny czy któraś z Waszych córeczek ma spinki we włoskach ??

bo Oli grzywka na oczy nachodzi
czymś bym spięła, ale boję się, że zdejmie i będzie gryźć i wolę nie myśleć co dalej

nawet ostatnio widziałam takie duże spinki, ale nie wiem
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 11:07   #1001
mamaoptymistka
Zadomowienie
 
Avatar mamaoptymistka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 773
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez moria44 Pokaż wiadomość
Dziecko jak nie śpi i nie je, jest do mnie przyklejone, ja nawet na kiblu nie jestem sama i jeszcze się muszę opędzać, co by mi małe łapki w muszli nie grzebały

To może trzeba zadać sobie pytanie czy własnie od nauki samodzielnego usypiania zacząć????
Po tych słowach co napisałaś można uznać że Iga przechodzi jakiś mega "lęk separacyjny" .
Na Twoim miejscu rozpoczęłabym od krótki prób zostawiania jej samej w dzień, gdy ma zabawki w łóżeczku jest jasno.
Może na początek mocno przestrzegaj że do toalety zawsze chodzisz sama a wtedy Iga jest w łóżeczku. Oswajaj ją z tym łóżeczkiem.
Zawsze jak idziesz mów "mamusia idzie siusiu zaraz wróci" ona jest na tyle duża że to rozumie wg mnie.
Tak robię z Frankiem jak idę do WC. I wtedy nawet jak płacze to korzystam z toalety tak długo jak potrzebuje i owszem jest to nerwowe "siusianie" ale zazwyczaj on po chwili bierze zabawkę i się bawi.

Idę bo za długo trwa moje "siusianie"

Dodam tylko że trochę to wygląda tak cały dzień blisko z mamą to dzień też blisko z mamą.
Zamiast na rączkach czy udałoby się żebyście zasnęły razem obok siebie???? Może taki krok na początku.
__________________

Edytowane przez mamaoptymistka
Czas edycji: 2012-03-14 o 11:17
mamaoptymistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-14, 11:28   #1002
kasia 605
Raczkowanie
 
Avatar kasia 605
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 341
GG do kasia 605
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez agus87 Pokaż wiadomość
dziewczyny czy któraś z Waszych córeczek ma spinki we włoskach ??

bo Oli grzywka na oczy nachodzi
czymś bym spięła, ale boję się, że zdejmie i będzie gryźć i wolę nie myśleć co dalej

nawet ostatnio widziałam takie duże spinki, ale nie wiem
Lena ma więcej spinek i gumek do włosów niż ja. Od dawna chodzi w spinkach i gumkach więc jest przyzwyczajona że na włosach zawsze coś jest. Wie już jak je ściągnąć ale widzę że nie smakują jej

Edytowane przez kasia 605
Czas edycji: 2012-03-14 o 11:31
kasia 605 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 11:38   #1003
24kasia86
Wtajemniczenie
 
Avatar 24kasia86
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 817
Wyślij wiadomość przez ICQ do 24kasia86 GG do 24kasia86
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

hej!
na 15 idziemy do lekarza...
AGUS też myślę, że te kupki od leków, zobaczymy co pediatra na to. Dzisiaj na razie była jedna, ale Nika spała do 11!!!! z przerwa o 8 na mleczko

http://www.youtube.com/watch?v=BYzEV...ature=youtu.be

tak moje dziecko robi, ale na pierwsze kroki wciąż czekam

miłego dnia kochane
__________________
Codziennie uczysz mnie jak mam Cię kochać
04.05.2011r.
godz.21.42
Nikosia

24kasia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 11:53   #1004
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez agus87 Pokaż wiadomość
to zależy czy chodzi o paputki po domu czy buty na "dwór"


Ola śmiga po domu w paputkach ze sztywną piętką
nawet pediatra zalecił takie, skoro dużo sama próbuje chodzić, ale mimo wszystko w skarpetkach z ABS często się przewraca
a teraz mało upadków ma i stópki ładnie prosto stawia
bez bucików na palcach chodziła

byłam w sklepie ostatnio oglądać takie buciki na dwór
są z elastyczą podeszwą, mają sztywne piętki
sama nie wiem jakie kupić "na dwór"
ale coś będę musiała

ponoc w Deichmannie są też fajnie butki
Na dwór chcę kupić, bo Eda lada chwila zacznie chodzić.

Po domu chodzi w skarpetkach, za radą andziot nie kupuję kapci-butów. Myślę o takich grubszych wełnianych skarpetko-kapciach z abs-em.
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days

Edytowane przez matallewar
Czas edycji: 2012-03-14 o 11:55
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 11:54   #1005
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez 24kasia86 Pokaż wiadomość
hej!
na 15 idziemy do lekarza...
AGUS też myślę, że te kupki od leków, zobaczymy co pediatra na to. Dzisiaj na razie była jedna, ale Nika spała do 11!!!! z przerwa o 8 na mleczko

http://www.youtube.com/watch?v=BYzEV...ature=youtu.be

tak moje dziecko robi, ale na pierwsze kroki wciąż czekam

miłego dnia kochane

słodka Nikosia
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 12:11   #1006
amarcia
Wtajemniczenie
 
Avatar amarcia
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 001
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

jak te dzieci rosną...
stawiają pierwsze kroczki, a jeszcze rok temu miałyśmy brzuchy po same zęby

Karolina też już od dawna nosi spinki i gumki. Najczęściej te malutkie klamereczki. Zasuwa też w dwóch kitkach, chyba morii wysyłałam fotkę
__________________
Karolinka 03-06-2011
Wiktoria 18-10-2006
moje królewny
amarcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 12:27   #1007
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez amarcia Pokaż wiadomość
jak te dzieci rosną...
stawiają pierwsze kroczki, a jeszcze rok temu miałyśmy brzuchy po same zęby

Karolina też już od dawna nosi spinki i gumki. Najczęściej te malutkie klamereczki. Zasuwa też w dwóch kitkach, chyba morii wysyłałam fotkę
po zęby albo po kostki hehe obwisłe
przynajmniej mój tak zwisał

a nie próbuje ściągać spinek?
Ola często stoi przy lustrze i jak zauważy może próbować ściągnąć
muszę coś na próbę kupić i poobserwować
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 12:29   #1008
kasia 605
Raczkowanie
 
Avatar kasia 605
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 341
GG do kasia 605
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez agus87 Pokaż wiadomość
po zęby albo po kostki hehe obwisłe
przynajmniej mój tak zwisał

a nie próbuje ściągać spinek?
Ola często stoi przy lustrze i jak zauważy może próbować ściągnąć
muszę coś na próbę kupić i poobserwować
u nas najlepiej sprawdzają się takie większe, nie mamy maleńkich spineczek.
najwygodniejsza jest jednak kiteczka, (mam Leny zdjęcie w galerii)
kasia 605 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 12:30   #1009
amarcia
Wtajemniczenie
 
Avatar amarcia
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 001
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

nie ściąga... problem jest czasem z przypięciem, koniecznie chce sprawdzić co mam w dloni i kręci łepetynką, ale później w ogóle nie zwraca uwagi
__________________
Karolinka 03-06-2011
Wiktoria 18-10-2006
moje królewny
amarcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-14, 12:33   #1010
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

dzięki dziewczyny

coś poszukam
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 13:00   #1011
ania2631
Wtajemniczenie
 
Avatar ania2631
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Morze
Wiadomości: 2 645
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Dzień dobry...
Dopadło mnie jakieś grypsko.Małż przywlókł do domu ta zarazę..Trzymam kciuki aby Ala się nie zaraziła.Ogólnie nie mam weny na nic.Spacer zaliczony dziś,bo szkoda było mi dziecka,a tak pieknie słoneczko świeci..Wszystko zaczyna się budzić do zycia...Widziałam już żonkile ..
Ide się położyć....

A i muszę się wam pochwalić no muszem

Długo mi to zajęło,ale dotrwałam do końca...

Wydziargałam kocyk dla Ali ok 100 cm.
Na żywo wygląda o wiele piękniej.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_5675_2566x1711.jpg (212,3 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_5677_2566x1711.jpg (170,0 KB, 24 załadowań)
__________________
ania2631 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 13:19   #1012
amarcia
Wtajemniczenie
 
Avatar amarcia
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 001
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

ania duma mnie rozpiera!!!
podziel się wzorem
__________________
Karolinka 03-06-2011
Wiktoria 18-10-2006
moje królewny
amarcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 13:33   #1013
gusiagatko
Zakorzenienie
 
Avatar gusiagatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 3 202
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Aniu Jestem zachwycona kocykiem



Nadia je jabłkowe wafle ryżowe
Ciesze się jak głupia, ze trzyma coś w rączce i zajada. Dywan tez je
Może czekała na ząbka
gusiagatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 13:34   #1014
ania2631
Wtajemniczenie
 
Avatar ania2631
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Morze
Wiadomości: 2 645
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez amarcia Pokaż wiadomość
ania duma mnie rozpiera!!!
podziel się wzorem
Amarcia naumiałaś mnie odczytywać wzory....choć jeszcze mi brakuje..

a ten kocyk dziargałam z tego wzoru i szłam po kwadracie,później robiłam malutkie kwadraciki i przyszyłam dookoła...improwizowałam i i wyszło ..tylko włóczka mogła być miększa,ale na okrycie nóżek jak znalazł.

http://wlasnorecznie.blogspot.com/20...-do-pledu.html
__________________
ania2631 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 13:34   #1015
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez gusiagatko Pokaż wiadomość
Aniu Jestem zachwycona kocykiem



Nadia je jabłkowe wafle ryżowe
Ciesze się jak głupia, ze trzyma coś w rączce i zajada. Dywan tez je
Może czekała na ząbka
kurcze Ola mi się krztusiła tymi waflami i przestałam jej dawać

Nadunia dorasta
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 13:35   #1016
ania2631
Wtajemniczenie
 
Avatar ania2631
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Morze
Wiadomości: 2 645
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez gusiagatko Pokaż wiadomość
Aniu Jestem zachwycona kocykiem



Nadia je jabłkowe wafle ryżowe
Ciesze się jak głupia, ze trzyma coś w rączce i zajada. Dywan tez je
Może czekała na ząbka
dla Naduni...Moja Ala się krztusiła tym waflami i zrezygnowałam z nich..
__________________
ania2631 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 13:55   #1017
amarcia
Wtajemniczenie
 
Avatar amarcia
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 001
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Karolinka je wafelki chętnie i pięknie, ale zwykłe ryżowe. Te jabłkowe też były u nas hitem, ale straszliwie rączki kleily ale pyyyyszneee
__________________
Karolinka 03-06-2011
Wiktoria 18-10-2006
moje królewny
amarcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 14:15   #1018
gusiagatko
Zakorzenienie
 
Avatar gusiagatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 3 202
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez amarcia Pokaż wiadomość
Karolinka je wafelki chętnie i pięknie, ale zwykłe ryżowe. Te jabłkowe też były u nas hitem, ale straszliwie rączki kleily ale pyyyyszneee
Fakt! Kleja się bardzo, własnie skończyłam wybierać resztki wafli z włosów, dobrze, ze Nadia uboga ma czuprynę...
Spróbujemy zwykłych tez
__________________

06.07.2011
06:06
gusiagatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 14:45   #1019
kamikadzeboskiwiatr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 88
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Napisane przez moria44
Dziecko jak nie śpi i nie je, jest do mnie przyklejone, ja nawet na kiblu nie jestem sama i jeszcze się muszę opędzać, co by mi małe łapki w muszli nie grzebały

Ja mam to samo!!!!!! Jak jest z Tż to też razem do kibelka chodzą )))

Odniosę się do mojego poprzedniego posta - ja w dzieciństwie też tak miałam , a potem wołami nie można było do domu zaciągnąć. Ja to zrzucam na mega towarzyskość a nie lęki
kamikadzeboskiwiatr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 16:00   #1020
Klaterina
Zadomowienie
 
Avatar Klaterina
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 755
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

witam się i ja

nie mam co pisać idę po kawkę
__________________
nareszcie mammmma 3-6-11
Klaterina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-08 15:15:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:31.