Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma! - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-15, 21:06   #1111
Grazin
Zakorzenienie
 
Avatar Grazin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: oświęcim
Wiadomości: 5 442
GG do Grazin
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez anula_81 Pokaż wiadomość

6:30-7:00 UU(tak ja z tych Matek polek co dalej karmia..)
9:00 sniadanko -jajeczniczka plus chlebek z pasztecikiem, serkiem, itp, plus kaszka z owocami, albo bialy serek z owockami plus woda do picia
12:30 obiadek ten tresciwszy z mieskiem(sloiczek) caly plus jogurcik i woda do picia
ok 15:30( po spacerku) UU
16:00 drugie danie plus troche owockow(smothie
ok17:00 bananek/jabluszko, albo jesli jemy cos co moze zosia sprobowac to ma zawsze troche u siebie na talerzu
18:30 kaszka na noc

i tyle myslicie ze ok?
wydaje mi się ze zosia bardzo duzo je! tzn na jeden posiłek.
nie wiem czy dobrze zrozumiałam ale na siadanie jajecznica chleb z pasztetem i kaszka ? jako jedno danie?
czy to np na 3 dni?
wydaje mi sie ze sporo,bo sebie to czasem ciezko mały słoiczek owoców wcisnac na śniadanie...
__________________
Grazin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 21:09   #1112
amarcia
Wtajemniczenie
 
Avatar amarcia
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 001
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Graża jaki ladny avatar... Jak wpadłaś na ten pomysł genialny...
__________________
Karolinka 03-06-2011
Wiktoria 18-10-2006
moje królewny
amarcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 21:10   #1113
Grazin
Zakorzenienie
 
Avatar Grazin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: oświęcim
Wiadomości: 5 442
GG do Grazin
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

amarciu specjalnie dla Ciebie zmieniłam avatar :P
__________________
Grazin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 21:14   #1114
kamikadzeboskiwiatr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 88
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Może komuś pomoże
Plan jedzeniowy - godzin stałych brak, jak jestem więcej w domu to więcej cycka tam występuje
8-9 UU
11 - śniadanie : z reguły jajko, dwie łyżeczki oleju lnianego, chlebek pełnoziarnisty, jak się uda to jakaś natka pietruszki, trochę szpinaku do jaja, albo pasta z jajka i awokado, zaraz będziemy próbowali humus
ok. 15 obiad z reguły jedno danie warzywa, soczewica, jako dodatki amarantus, kasze, oliwa
ok. 17 -18 jakieś owoce, jogurt kozi, albo coś z mojego obiady czasem
20- 20.30 mleko migdałowe z suszonym owockiem i siemieniem lnianyn
22 -22.30 idziemy spać UU
1 UU
4 UU plus czasem jeszcze raz uu

A tak w ogóle to dobry wieczór
kamikadzeboskiwiatr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 21:15   #1115
Grazin
Zakorzenienie
 
Avatar Grazin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: oświęcim
Wiadomości: 5 442
GG do Grazin
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez amarcia Pokaż wiadomość
Graża jaki ladny avatar... Jak wpadłaś na ten pomysł genialny...
widze ze zanim zdazyłam napisac ze go dla Ciebie zmieniłam Ty juz go zauwazyłaś :P
__________________
Grazin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 21:29   #1116
Weredka
Zadomowienie
 
Avatar Weredka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 003
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez MoniaK Pokaż wiadomość

Weredko, sto lat!
Cytat:
Napisane przez Grazin Pokaż wiadomość
Weredko wszystkiego najlepszego z okazji 18 nastych urodzin
Cytat:
Napisane przez Klaterina Pokaż wiadomość
Weredko na kawkę nie, ale na ciasto chętnie 100 lat
Cytat:
Napisane przez Lolka1212 Pokaż wiadomość
Weredka sto buziaków urodzinowych dla Ciebie śle
Cytat:
Napisane przez andziot Pokaż wiadomość
Hej !



Weredka 100000 lat !!!!!!!!! Wszystkiego najlepszego !!!
Cytat:
Napisane przez amarcia Pokaż wiadomość
Weredko najlepszego
Cytat:
Napisane przez agus87 Pokaż wiadomość

Weredko najlepszego
Cytat:
Napisane przez ania2631 Pokaż wiadomość
Weredka Wszystkiego Najlepszego
Cytat:
Napisane przez migotka03 Pokaż wiadomość
Wszystkiego najlepszego!
Bardzo Wam dziękuję za życzenia! A teraz kąpiel i spanie, bo jutro mnie czeka duuużo roboty przed imprezowym weekendem. Buziaczki
__________________
Czy jakąkolwiek inną radość na świecie można porównać z radością wywołaną przyjściem na świat dziecka?(C. Norton)
Moje córeczki
Ania 6 sierpnia 2007
Zuzia 31 maja 2011

Weredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 05:09   #1117
Klaterina
Zadomowienie
 
Avatar Klaterina
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 755
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

piątek !!!!

dotrwałam, po pracy idę na wyjście z ludźmi z zespołu więc mam wolne popołudnie

Ewakuowałam się wczoraj spać do pokoju obok a i tak o 5 wstałam, bo mężu chyba stwierdził, że nie pójdzie zrobić picia i młody w łóżku ryczał tym sposobem zamiast się wyspać jestem na nogach bo spać mi się nie chciało !!!

Idę szykować trójkę do wyjścia z domu

miłego dnia

papaaaaa
__________________
nareszcie mammmma 3-6-11
Klaterina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-16, 05:42   #1118
andziot
Zakorzenienie
 
Avatar andziot
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 180
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

mamao plan jedzeniowy nie jest zły, dostaje kaszkę - dobrze by było żeby miał różne zboża, bo to bardziej mu urozmaici dietę, obiad - tu trochę mało warzyw zjada, może spróbuj podawać mu częściej te warzywka niż raz na dzień, dwa razy po 10 łyżeczek to już 20

Klaterina ja sobie nie wyobrażam nie wiedzieć co i kiedy moje dziecko je, ja mam niby męża w domu a mimo mojego zaufania po powrocie z pracy zasypuje go tysiącem pytań : kiedy kupa była ? rzadka? czy smakował obiad? ile spała? czy był spacer? itd


Dzień dobry !
Gabunia już u mnie na kolanach
a właściwie to już u tatusia na śniadanku
Zosia śpi z poduszką na głowie, bo Gaba od samego świtu stęka, że już chce zacząć dzień,
mąż uparcie udawał, że jej nie słyszy i śpi ale się nie dało
Z groźną miną przyniósł mi ją na przetrzymanie i mówi, że idzie dospać, bo właśnie śniło mu się, że się kochaliśmy

słoneczko świeci
ale samochód trzeba skrobać
__________________
Trzy rzeczy pozostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka...
Dante Alighieri


andziot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 06:40   #1119
amarcia
Wtajemniczenie
 
Avatar amarcia
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 001
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez andziot Pokaż wiadomość
mąż uparcie udawał, że jej nie słyszy i śpi ale się nie dało
Z groźną miną przyniósł mi ją na przetrzymanie i mówi, że idzie dospać, bo właśnie śniło mu się, że się kochaliśmy
mooooc
__________________
Karolinka 03-06-2011
Wiktoria 18-10-2006
moje królewny
amarcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 06:46   #1120
moria44
Wtajemniczenie
 
Avatar moria44
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z chałupki
Wiadomości: 2 504
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Dzień Dobryyy

Jedziemy dziś podbić łódzki Port. Może któraś Łodzianka lub Okoliczanka miałaby ochotę na kawkę?


Cytat:
Napisane przez andziot Pokaż wiadomość
moria a nie jest tak że Iga się przyzwyczaiła że zawsze jak się przebudzi to ryczy bo wie że ty ją ululasz ponownie ? jak mi się Gaba budziła to nigdy jej ponownie nie usypiałam, jak wstaje tzn że wyspana i idzie do zabawy ...
Nie wiem andziotko czy to przyzwyczajenie czy jakiś jej wewnętrzny zegar bo te półgodzinne drzemki to my mamy chyba od zawsze No przynajmniej od 5'ego miesiąca życia. Wtedy skończyła się poranna długa drzemka a zamiast tego były 3 po 30 minut.
Wiesz, jak Iga mi zaśnie po 6h od przebudzenia i śpi te 30 minut to na pewno jest jeszcze śpiąca. Zawsze wtedy płacze, nie można jej niczym zabawić, jak ją zostawię w zabawkach to ryczy a na rękach przytula się i dalej usypia. Próbowałam ją kiedyś przetrzymać i nie usypiać dalej ale to był tak ryk, że siedziała czerwona na podłodze i wyła jakby ją ktoś przy autostradzie zostawił Jedyne miejsce gdzie Iga dłużej śpi to spacer, bo nawet w wózku w CH śpi też po 30 minut a na świeżym powietrzu potrafi 1h-1,5h. Aaa no i na rączkach Wtedy mogłaby i 3h spać
__________________
Iguśka

God couldn’t be everywhere, so he created mothers

moria44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 06:57   #1121
amarcia
Wtajemniczenie
 
Avatar amarcia
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 001
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez Grazin Pokaż wiadomość
widze ze zanim zdazyłam napisac ze go dla Ciebie zmieniłam Ty juz go zauwazyłaś :P


---------- Dopisano o 07:57 ---------- Poprzedni post napisano o 07:57 ----------

moria ochotę to ja mam, gorzej z możliwościami
__________________
Karolinka 03-06-2011
Wiktoria 18-10-2006
moje królewny
amarcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-16, 08:44   #1122
migotka03
Zadomowienie
 
Avatar migotka03
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 1 145
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez andziot Pokaż wiadomość
mąż uparcie udawał, że jej nie słyszy i śpi ale się nie dało
Z groźną miną przyniósł mi ją na przetrzymanie i mówi, że idzie dospać, bo właśnie śniło mu się, że się kochaliśmy




Witam!
U nas nic ciekawego.
Dziecko śpi, a ja idę ogarniać bałagan, chociaż nie wiem czy jest sens, bo jak Paulina wstanie to znowu wszystko porozwala
Dziś TZ w domu, tylko ciekawe ile nabędzie Cały tydzień czekam na weekend, a weekend jest jeszcze gorszy, błędne koło. I wszystko przestaje mieć sens...
No dobra nie zanudzam.

Pytanie z innej beczki:
Czy wasze dzieci też nie cierpią sie ubierac?
__________________
żona
4 sierpnia 2007

mama
17 maja 2011
Paulinka

19 luty 2015
Krzyś


"Życie to tylko wieczna walka z czasem i pieniędzmi.." ~ Ł. Wejman
migotka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 09:16   #1123
spice1985
Zadomowienie
 
Avatar spice1985
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

hej

z tym jedzeniem,to myślałam,że Haneks dużo je,ale widzę,że Gabunia Andziotki podobnie, a Zosia Anuli to w ogóle chyba rekordy bije Anula, Ty dajesz Zosi po jajecznicy wodę do popicia...? Ja bym chyba rozwolnienia dostała A powiedz mi jeszcze, czemu do obiadu jeszcze jogurt? Nie najada się słoiczkiem?
Hania je kaszkę na śniadanie (różne smaki, różne zboża), potem deser - jakiś jogurt z owocami lub twarożek, potem zupkę rzadką (ugotowaną przeze mnie) po 3h drugie danie z mięskiem i na kolację mleko z kaszką. Czasem jak wstanie mi za wcześnie (np. o 5 ) i dostanie butlę z mlekiem, to potem o 8 nie dostaje już kaszki na śniadanie tylko np. jajecznicę z chlebkiem z masełkiem. Andziot czy biorąc pod uwagę ten jogurt lub twarożek na deser powinnam wyrzucić jakiś mleczny posiłek i go zastąpić czymś? Np. chlebkiem z wędliną? W międzyczasie Hania wypija sporo soku z wodą lub herbatki owocowej (nie tej granulowanej tylko zaparzonej, takiej Vitaxa ziołowej), jakieś 400-500 ml przez cały dzień. Dostaje też chrupki kukurydziane i ciasteczka Hipp do pochrupania,ale nie za dużo, góra 2 dziennie.

No i Hanula jest dość wysoka i waży prawie 11 kg... Chyba ma ciężkie kości,bo gruba nie jest

Pisałam Wam chyba,że górne jedynki się przebiły? Tzn.prawa wyszła, a lewa nadal wyłazi, więc dzisiaj co godzinę wstawałam

Miałam pocytować, ale Hania się obudziła, więc lecę po dziecię i na spacer się będziemy szykować. Piękny dzień dziś, więc pralka już pierze i mam nadzieję,że dziś pranie mi wyschnie, bo ostatnio to 3 dni w domu suszyłam wrrrrrrr

Wrócę tu

migotka tak,Hania nie cierpi się ubierać,ale to Jej się porobiło jakieś 3 tyg temu :/
__________________
Hanusia

Zęby Hanusi

Edytowane przez spice1985
Czas edycji: 2012-03-16 o 09:17
spice1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 09:43   #1124
ania2631
Wtajemniczenie
 
Avatar ania2631
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Morze
Wiadomości: 2 645
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Dżen dobry..

Idem zaraz na spacer.Nie mam checi,bo drapie mnie w gardle i czuję się słabo.Ale jest tak piękna pogoda,że mnie motywuje do wyjścia.

Moria-proszę cię napisz coś o tej diecie Vitalia...bom sie tam zalogowała ....Jakies spostrzeżenia! ile udało ci się zgubić kg i w jakim czasie? ile chudłaś na tydzień?

Lece karmić me dziecię i sru na spacer.

Miłego.
__________________
ania2631 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 09:47   #1125
migotka03
Zadomowienie
 
Avatar migotka03
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 1 145
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez spice1985 Pokaż wiadomość
Zosia Anuli to w ogóle chyba rekordy bije Anula, Ty dajesz Zosi po jajecznicy wodę do popicia...? Ja bym chyba rozwolnienia dostała
E tam, ja wszystko wodą popijam i żyję

Paulina właściwie od zawsze nie lubi się ubierać, a szczególnie, odkąd zima sie zaczęła

---------- Dopisano o 10:47 ---------- Poprzedni post napisano o 10:45 ----------

Cytat:
Napisane przez ania2631 Pokaż wiadomość
Ale jest tak piękna pogoda,że mnie motywuje do wyjścia.
Daj trochę
Bo u mnie ponuro i 5 stopni.
__________________
żona
4 sierpnia 2007

mama
17 maja 2011
Paulinka

19 luty 2015
Krzyś


"Życie to tylko wieczna walka z czasem i pieniędzmi.." ~ Ł. Wejman
migotka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 10:18   #1126
moniqac
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 1 544
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

bry .

co do jedzenia to ja też, podobnie jak andziot - jak wracam do domu to milion pytań do moich rodziców, jak jadł (niejadek mój kochany), czy spał, czy była kupka (bo zapracia nam niestety towarzysza, raz większe, raz mniejsze). Rodzice się już nauczyli, że na kartce zapisuja o której jadł i w jakich godzinach spał ja to potem przepisyuję do notesu - wiem, głupia jestem, ale przez to, że jest niejadkiem i np zdarzają mu się wysypki czy zilone kupki - wszystko notuję . nie linczowac proszę.

co do menu dziennego to wygląda to mniej więcej tak:
6.15 pobudka (od dwóch dni przed 6.00 jak u anulki)
8.00 110ml mm lub 120ml kaszki na wodzie
9.15-10.30 drzemka
11.00 120-150ml kaszki zbożowej na mm (czasem dorzucamy 1/3 słoika np suszonych śliwek - jak ma problemy kupkowe)
14.00 - duży słoik obiadku / zupki (czasem zostawi 2 łyżeczki, czasem trzeb skrobać ścianki miseczki )
14.40-16.20 (czasem do 17.00) drzemka
17.00 - albo 140ml mm, albo jogurt albo deser i wtedy biszkopcik, chrupek kukurydziany
19.30 - 20.00 kąpiel
20.00 210ml mm (przy dobrych wiatrach, zazwyczaj ok 160ml mm)
ok. 20.30 spanie
ok. 1.00 160-190ml mm (niezależnie od tego co zje i ile zje na kolacje).
czasem pociumka bułkę (jak widac na załaczonym obrazku ), czasem chlebek, drzemki czasme ma dwie, dwa razy się zdarzyło, że od 11.00 nie spał do samego nocnego zasypiania. czasem zjada dużo mniej, ale wtedy jak mu ząbki sie przebijały.

W ciągu dnia wypija ok. 300ml soku rozcieńczonego lub soczek i herbatki.

a z nowości:
mamy 6 ząbków ostatnio widać juz czubek lewej dwójki, więc szósty wyszedł i nocki stały się znowu przyjemniejsze, tzn. z jedną pobudka a nie 3 lub 4 jak się przebijały.
uwielbiamy robić kosi-kosi jak tylko usłyszy muzykę (nawet jak mama śpiewa ), a jak słyszy piosenkę TIC TAK to jest masakra - piszczenie klasakanie hopa-hopa, krzyczenie wręcz . i stwierdzam, że gdyby moje dziecko od początku było kładzione na podłodze to już by raczkował, bo od ok tygodnia lezymy sobie popołudniami na podłodze na dywanie i czołga się , dupkę zadziera do góry, ale z rączkami żeby je wyprostowac to gorzej, chociaż czasem się zdarza.

To chyba tyle.
Zabieram sie do roboty .

miłego dnia.

aha - jakie dajecie kaszki na noc? ja w ogóle z kaszkami uważam, przez te zaparcia.

a i jeszcze jedno pytanie - czasem Szymonek ma bardzo zimne czoło, nie policzka, tylko czoło - jak mierzę mu temperaturę w pupie to termomentr pokazuje 36,0 - to w ogóle możliwe? nie wiem o co z tym chodzi.


zapomniałam o fotce z bułą .
__________________
***
męzatka od ... 12.09.2009

Mamusia Szymusia od 27.04.2011 .

Edytowane przez moniqac
Czas edycji: 2012-03-16 o 14:11
moniqac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 10:35   #1127
Lolka1212
Zadomowienie
 
Avatar Lolka1212
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 765
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Ania numerkowa u nas też piękna pogoda

Migotka u nas róźnie z tym ubieraniem. Raczej sceny były przy kombinezonie, teraz jak już nie ma czapki, ani tylu wartw do ubrania jets spokojnie. Jedynie co to Antek nie lubi ubierania butów


Słoneczko grzeje, termometr pokazuje 18 stopni

Kończę robić się na bóstwo i wybywamy z domu
__________________
Antonek
Lolka1212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 10:48   #1128
dorkabl
Zadomowienie
 
Avatar dorkabl
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Radom
Wiadomości: 1 348
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

hej
U nas Gile...ćwir, ćwir...do pasa...ćwir, ćwir...

moria, wiesz, ja od początku dostosowałam swoje wychodzenie z domu (czytaj cały rytm dnia) do Olka. Jesli mamy jakis wypad i zasnie w samochodzie to potem cały dzien chodzi przekrecony.
Dlatego wieksze wyjscia z domu, jazde samochodem staram się dopasowac do jego drzemek.
Myślałam ze wszyscy tak robia ...dziecko mną zawładneło!
[I]
daisy[/I], ja również podziwiam wytrwałośc w myciu buzi wacikami!
Bierz łape pod kran i myj buziola!
Olek ma swój reczniczek

Zrobiłam dziecku wczoraj owsianke na mleczku migdałowym według kamikadze, tak sie ciesze ze zjadł! Dodałam jedynie jabłuszka, bo jakies mi się mdłe zdawało
Tylko sie tak zastanawiam, jesli dam mu taką owsianke to odpada mi posiłek mleczny. Mleczna zostanie kolacja, wiec bede podawac mu tak co 3-4 dzien, nie codziennie

...murarze mi chałupe murują! Sikam po gaciach ze szczescia!

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

moniqac co myslisz o powolnym wprowadzeniu owsianki? Moze byc zbawienna na kupe! Raz dodasz jabco, raz sliwe. Moze jakoś pogoni kupsztala
dorkabl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 10:52   #1129
anula_81
Zakorzenienie
 
Avatar anula_81
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Oslo, Norwegia
Wiadomości: 3 419
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Hej kochane!

Ja wpadam na syzbko bo siedze cicho jak mysz pod miotla i modle sie, zeby Zoska pospala jak najdluzej bo dzis raczej nie bedzie popolludniowej drzemki bo na 14 sta jedziemy na roczek jednego chlopczyka z naszej dzieciowej grupy)


spice myslisz, ze Zosia tak duzo je? musialam jej dorzucic drugie danie sloiczkowe w ciagu dnia, bo jak jadla tylko deserek/owocki o tej godzinie plus cycus to nie doczekiwala do kaszki wieczornej i marudzila a tak to owoce daje jako dodatek jogurcik po pierwszym daniu bo lubi strasznie i czesto jeszcze buziunie otwiera jak juz zje obiadek, a potem najczesciej jedziemy na spacer a podczas spaceru spi a nawet jesli nie spi to nie chce nic jesc na dworze
a co do wody, to Zosia od malego wlasciwie tylko wode pije, ja tez rzadko pije soki, pije wode albo herbate, Zosia herbaty odmowila i pije wode przegotowana (cieplejsza) do sniadanka, a w ciagu dnia najczesciej zimna , albo z kranu wode tylko mnie nei biczujcie, ale tu woda z kranu jest pyszna i wedle badan zdrowsza niz te butelkowane
a Zosia je ile je, ale to nei jest duzo mi sie wydaje, od nas obiadu to skubnie, troche brokula, pol ziemniaczka, to nie jest duzo chyba? plus chudzina jest, ma 74 cm i wazy tylko 8,350...
moze ma tasiemca??

ale kupka duzo

graza kurcze myslalam ze ona malo je, bo jajecznicy to z jednego zoltka tylko plus maselko i ewentualnie pomidorek, wiec to kilka lyzeczek zaledwie plus kromka chlebka, ewentualnie dwie male, a jak bez jajecznicy to bialy serek dodatkowo, albo kaszka, ale to tez kilka lyzeczek
moze ona tak je, bo wszystko wykupkuje, my mamy 3-4 kupki dziennie od zawsze dodatkowo ma duzo aktywnosci straszliwie, ona mega ruchliwa jest...spala??

andziotku rozbroilas mnie dzisiejszym porannym postem A co do jedzenia Zosienki to moze masz racje ze duzo tych owocow, ale nie mam ich gdzie wcisnac juz bo rano UU, potem sniadanko (kaszka jest nie zawsze) po obiadku pierwszym je jogurcik(czesto naturalny) a po drugim daniu troche owockow, i w miedzyczasie przekaski kurcze moze sie faktycznie przyzwyczai do owocow? i nic innego nie ebdzie chciala? ale jak my jemy warzywka to wcina je z nami az jej sie uszy trzesa.... ja jej tak wciskalam te owoce bo jak byla mala to pamietasz, nie chciala w ogole... ale kaszke wieczorna je bezcukrowa i bez owockow (hihi smakuje okropnie, bezsmakowa jak dla mnie jest)

graza ale Zosia cyca je malo mi sie wydaje juz... rano je owszem czasem i 10 minut, wiec wiem ze je cycusia, ale ten po poludniu, to sie rzuca na niego ale je max 5 minutek..poza tym Zosienka nei je w nocy, wiec wlasciwie od 18:30 do 7 rano nic nie je

migotka ale ty kochana widzisz masz lepsze priorytety Gotujesz najpierw dla dziecka, a ja glupia dla nas

moria biedna jestes z tymi pobudkami, kurcze, moja Zosia teraz dopiero dluzsze drzemki ma w domu(teraz np spi juz godzine) ale wczesniej tylko na spacerze sypiala, a w galeriach do tej pory nie chce spac. kurcze moze jest przyzwyczajona, ze mama zawsze przychodzi jak tylko Iguta otworzy oczy i wie ze placz jest jakby przywolaniem mamy... a jak mama nie przychodzi to tragedia bo zawsze byla?
kochana zycze ci sily, pamietaj dzieci z tego wyrastaja, moja Zosia dopiero kilka nocy dobrze spi,ale mamaoptymistka madrze napisala. Dzieci potrzebuja nas i naszje milosci. A przeciez kiedys naucza sie same zasypiac.



Zosia spi juz godzine!! jupiii! moze jakos wytrwa na tych urodzinkach!
__________________
Zycie jest tylko jedno

Zosienka jest juz z nami

Zosia
anula_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-16, 10:58   #1130
dorkabl
Zadomowienie
 
Avatar dorkabl
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Radom
Wiadomości: 1 348
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

moria, jeszcze Ci napisze ze jak mi dziecko w wózku zasnie (czy spacery macie o stałych porach?) to bron Panie Boze nie wstawiam z powrotem do domu. Dziecko zostaje w wózku na zewnątrz, jak wstanie, zabieramy na chatę.

No i to co andziot pisała, jeśli Olek obudzi sie z rykiem, na bank się nie wyspał, bedzie nerwowy, marudny, nie bedzie chciał jesc itp

Nie denerwuj sie na mnie ale czy ty aby dostosowałaś swoje zycie do Igi? Tak się oburzyłaś ze musiała bys zrezygnować z wyjsc. Mam nadzieje ze mnie dobrze zrozumiałaś.
dorkabl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 11:09   #1131
moniqac
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 1 544
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez dorkabl Pokaż wiadomość
hej


...murarze mi chałupe murują! Sikam po gaciach ze szczescia!

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

moniqac co myslisz o powolnym wprowadzeniu owsianki? Moze byc zbawienna na kupe! Raz dodasz jabco, raz sliwe. Moze jakoś pogoni kupsztala
pożycz pampersa od Olka gratuluje .
a taka owsianka sklepowa? czy jakas specjalna firma? chętnie bym mu podawała owsiankę, ale nie wiem czy zwykła czy jaks dzieciową.
__________________
***
męzatka od ... 12.09.2009

Mamusia Szymusia od 27.04.2011 .
moniqac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 11:46   #1132
amarcia
Wtajemniczenie
 
Avatar amarcia
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 001
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

już zaliczyłyśmy spacer i zaraz po obiadku wychodzimy znów, chyba, ze mama mi Karolcię zabierze, bo mam tyle sprzątania, że nawet myśleć mi się nie chce a co dopiero robić...
jadę do morii zacumować w Porcie - pitolę sprzatanie
__________________
Karolinka 03-06-2011
Wiktoria 18-10-2006
moje królewny
amarcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 12:52   #1133
Grazin
Zakorzenienie
 
Avatar Grazin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: oświęcim
Wiadomości: 5 442
GG do Grazin
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

jezusie jaka pogoda !!!!! w słońcu mam 25 stopni
byliśmy na spacerze trochę się przeciągnął bo tak ładnie było, potem jeszcze sebuś z tata poszli na huśtawki przed blok
a ja w tym czasie zapierdzielałam w kuchni chciałam zdążyc ugotowac zupkę, ale nie zdążyłam, wiec seba zjadł zamrożoną (tzn rozmroziłam mu ) a teraz gotuje mi się jarzynowa z kalarepką i cukinią, dodam do tego kaszę jaglaną zieloną pietruszkę i rzeżuchę (bzyczka mnie zainspirowała ) w zupce jest golonko indycze więc mięska z tego będzie na jakies 4 dni ( NA PRAWDĘ POLECAM GOLONKA INDYCZE ! )

wczoraj moja mama zgubiła Sebie adidasa :P nie byłam jakoś specjalnie do tego buta przywiązana, ale że seba miał tylko jedne buty w swoim rozmiarze dzisiaj musiałam mu ubrać takie o 2 rozmiary za duże (dostał prawie nie uzywane po synku mojej kolezanki)

no i musze mu kupić cieńszą kurteczkę bo teraz chodzi w takiej "skórzanej" z futerkową podszewką.
no i sobie też musze kupić kurtkę bo nie mam nie wiem w czym ja chodziłąm w zeszłą wiosnę


chce kupić sebie sześcian edukacyjny bo chyba ktoras z was zachwalała więc dzisiaj sobie go chyba kliknę


pozdrawiam z nad kubka kawy
wołąją mnie gary zebym je umyła
ale opalam się przez szybę i ich nie słucham :P
muszę sobie szyszynkę naładować tymi promieniami słonecznymi


dobra zmykam i nie przynudzam
__________________
Grazin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 13:38   #1134
spice1985
Zadomowienie
 
Avatar spice1985
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Anulka nie to że za dużo, tylko ja to się cieszę,że nie tylko Hania taki apetyt ma Bo jak wcześniejsze posty czytałam,to wydawało mi się,że moje dziecko za dużo je, ale wiadomo,że i u nas u Was ta jajecznica czy chlebek to nie są jakieś wielkie ilości. Ja daję owoce tylko raz dziennie, na deser. Wodę moje Hania tylko z mojej szklanki wypije, a tak to robię tak jak moria : woda z sokiem w proporcji 3:1 A co do jajecznicy to ja robię Hani z całego jajka...Jadła już tyle razy,że chyba uczulenia na białko nie ma ;p

ania2631 ja nie moria,ale mogę Ci napisać o diecie Vitalii,bo też kupiłam, tylko nie bardzo się jej trzymam. Przez 2 tyg jako tako mi szło,ale potem lipa i to nie dlatego,że nie mam silnej woli,tylko ze względów finansowych. Pierwsze zakupy na jeden tydzień (bo masz jadłospisy tygodniowe) kosztowały mnie 170 zł...i to dla samej siebie. Dodam,że pominęłam fakt,że trzeba by było kupić z 5 rodzajów chleba,bo masz tak jadłospis,że po 2 kromki z danego rodzaju w tygodniu wychodzi, więc ja kupiłam jeden i tylko taki jadłam. Poza tym zostawało mi pełno pootwieranych puszek z groszkiem, kukurydzą...serki pootwierane bo potrzebujesz np. tylko trochę serka śmietankowego i trochę innego. Nie wspomnę o rybach w menu: pstrąg z wody lub halibut, który ma zawrotną cenę I z 15 rodzajów soków różnych na tydzień
Reasumując przydługi wykład: dobra dieta, dla kogoś kto ma kasę, ja jej aż tyle nie mam, a wiadomo,że każda dieta jest droga tak na prawdę. Niemniej jednak schudłam przez pierwszy tydzień 2 kg,więc jak masz pieniądze i ochotę to jak najbardziej. Ja wróciłam do pięciu małych posiłków dziennie plus ruch.

grazin normalnie chyba kupię to golonko indycze po Twoich rekomendacjach

Pranie mi się suszy, pięknie słoneczko grzeje! Ach,wiosna! Dziecko śpi po 1,5h spacerku. Za tydzień przyjeżdża do mnie matall :P
__________________
Hanusia

Zęby Hanusi
spice1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 13:44   #1135
Grazin
Zakorzenienie
 
Avatar Grazin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: oświęcim
Wiadomości: 5 442
GG do Grazin
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez spice1985 Pokaż wiadomość

grazin normalnie chyba kupię to golonko indycze po Twoich rekomendacjach

Pranie mi się suszy, pięknie słoneczko grzeje! Ach,wiosna! Dziecko śpi po 1,5h spacerku. Za tydzień przyjeżdża do mnie matall :P
ja to powinnam na targu przedawać co nie?
komu golonko indycze, komu bo ide do domu!?
__________________
Grazin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 14:01   #1136
spice1985
Zadomowienie
 
Avatar spice1985
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez Grazin Pokaż wiadomość
ja to powinnam na targu przedawać co nie?
komu golonko indycze, komu bo ide do domu!?
Zdecydowanie powinnaś rozważyć opcję handlu na bazarku, ewentualnie handel obwoźny z użyciem Waszego nowego quinny

---------- Dopisano o 14:58 ---------- Poprzedni post napisano o 14:55 ----------

Cytat:
Napisane przez dorkabl Pokaż wiadomość

Nie denerwuj sie na mnie ale czy ty aby dostosowałaś swoje zycie do Igi? Tak się oburzyłaś ze musiała bys zrezygnować z wyjsc. Mam nadzieje ze mnie dobrze zrozumiałaś.
Normalnie ubawiłam się że hej A czy jest tu jakaś dziewczyna, która nie dostosowała swojego życia do dziecka? Nooo aleeeeee przecież czasem trzeba wyjść!

---------- Dopisano o 15:01 ---------- Poprzedni post napisano o 14:58 ----------

Cytat:
Napisane przez amarcia Pokaż wiadomość
już zaliczyłyśmy spacer i zaraz po obiadku wychodzimy znów, chyba, ze mama mi Karolcię zabierze, bo mam tyle sprzątania, że nawet myśleć mi się nie chce a co dopiero robić...
jadę do morii zacumować w Porcie - pitolę sprzatanie
Ja też mam tyle sprzątania ( co mnie wciąż zadziwia, bo sprzątam CODZIENNIE! niestety u mnie podobny system sprzątania jak u morii - im więcej latam ze szmatą, tym większy mam rozpiździel )...jeszcze mąż ma urodziny w pon, wyprawiamy w niedz., bo akurat moi Rodzice z Bratem i Bratową przyszłą przyjadą, więc muszę do tego upiec 2 ciasta... (nadmienię,że na diecie jestem i nie wiem jak się powstrzymam przed ich zjedzeniem) A prania to mam tyyyyyyle, że nie wiem czy ta moja Candy to wytrzyma,bo już pierze 2,5 h zamiast przepisowych 1,5 Jak pierdzielnie programator to trzeba będzie kupić nową
__________________
Hanusia

Zęby Hanusi

Edytowane przez spice1985
Czas edycji: 2012-03-16 o 14:02
spice1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 16:13   #1137
mamaoptymistka
Zadomowienie
 
Avatar mamaoptymistka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 773
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!



poczytałam i muszę się pakować ale lenia mam jak stąd od Deli czuli jakieś 300 km z hakiem

spice rozbawiły mnie Twoje posty, pisz tu częściej i oby programator nie pierdzielnął

szyszynkę Grazin opala u la la

jeszcze słówko

Ta pogoda mnie cieszy ale narobiła mi taki mętlik w głowie, jak ja mam nad to morze zapakować chłopców brać ciepłe kurtki czy nie brać, pomóżcie się spakować
Kupiłam se dwie pary butów dziś jedne takie zapieprzanki ale na obcasie a drugie botki wiosenne z dziurą
__________________

Edytowane przez mamaoptymistka
Czas edycji: 2012-03-16 o 16:15
mamaoptymistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 16:27   #1138
Grazin
Zakorzenienie
 
Avatar Grazin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: oświęcim
Wiadomości: 5 442
GG do Grazin
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

spice zdecydowanie handel obwoźny z quinnym odpada, bo ma za mały koszyk i mieszczą się tam tylko herbatniki :P
ja też nie wiem skąd u mnie tyle syfu!
codziennie odkurzam sprzątam no po prostu szok


ostatnio seba zaczał sie bac głośnych przedmiotów, no odkurzacz jak włączam to od razu jest przy mojej nodze wisi na niej i chce na ręce, jest przyklejony jak kangurek mały
ale nie płacze
z jednej strony to lubie
nie to że się boi, ale to że leci do mamy i mama uratuje
apropo -> klik



zaliczyliśmy drugi spacer
pogoda marzenie

---------- Dopisano o 17:27 ---------- Poprzedni post napisano o 17:14 ----------

mamoop biorąc pod uwagę Twoją skłonność do ubierania a'la rusek to weź lźejsze ciuchy niż zamierzałaś kombinezon możesz zostawić w domku :P
__________________
Grazin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 16:35   #1139
gusiagatko
Zakorzenienie
 
Avatar gusiagatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 3 202
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!



Spice zaglądaj częściej!!



nie mam czasu na więcej, ale pogoda. Byliśmy na placu zabaw
__________________

06.07.2011
06:06
gusiagatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 17:11   #1140
dorkabl
Zadomowienie
 
Avatar dorkabl
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Radom
Wiadomości: 1 348
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

moria, zebyś mnie własnie nie zrozumiała tak jak spice1985
Musze ta moja mysl ubrac w inne słowa...

---------- Dopisano o 18:11 ---------- Poprzedni post napisano o 18:05 ----------

Próbowałam ale nie da się, naprawdę. Po pierwsze nie mogłabym wychodzić z domu aby pilnować tych drzemek o stałej porze, bo w aucie Iga prawie zawsze usypia na 10-15 minut i po tym jest już wyspana i planowana o innej godzinie drzemka wypada. Poza tym Iga śpi jak w zegarku 30 minut.Ostatnio miała taki tydzień, że po 40 minut spała a teraz znów pół godzinki i pobudka. To jest dla niej za mało więc mi później marudzi bo czasem zaśnie o 9:00 na 30 minut, później o 13:00 na 30 minut i ciężko byłoby ją do 20:30 bez drzemki przetrzymać choć i takie dni się zdarzają. Raz jedna drzemka, raz dwie, raz trzy, raz cztery [/QUOTE]

no o tego posta mi chodziło
Teraz mi sie głupio zrbiło ze tak zapytałam...czy dostosowałas zycie do Igi?

Ja wyjscia robie wtedy kiedy jest na to najlepsza pora...zeby marudery nie było


No i przypomnę: rozmawiamy, dyskutujemy, nie kłócimy sie, tak???
kurcze, no...
dorkabl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-08 15:15:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:53.