Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma! - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-19, 19:11   #1231
anulinka2009
Wtajemniczenie
 
Avatar anulinka2009
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 2 623
GG do anulinka2009
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!



Pepe ma katar , ale walczymy ostro z cholerstwem ( maść majerankowa, cebion i odciąganie ). W środę idziemy na kontrolę wagi i siuśków ( złapaliśmy wieczorem do woreczka na jutrzejsze badanie ), to lekarka osłucha czy wszystko ok. Oby

Grazin, za Twoją namową kupiłam nogę z indyka i dzisiaj ugotowałam Piotrusiowi rosołek. Wyszedł boski Podsypałam go kaszą manną i zjadł cały talerz. A na jutro zostawiłam mu mięsko na drugie danie ( będzie z puree oraz marchewką z groszkiem ).
Ja już od pewnego czasu daję do gotowania cebulę i czosnek

Lolka, ja kupowałam ten co moria polecała ( czekam na przesyłkę )

Czy któraś z Was ma x-landera xs, bo przymierzamy się do jego zakupu??
anulinka2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 19:28   #1232
Kasia5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 400
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Ja mam Xlandera Xa i jesteśmy bardzo zadowoleni. Bardzo lekko się go prowadzi, ma duże koła i skrętne koła. Wadą jest niewątpliwie jego waga Ale ogólnie mogę polecić.
Kasia5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 19:37   #1233
moria44
Wtajemniczenie
 
Avatar moria44
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z chałupki
Wiadomości: 2 504
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez ddaaiissyy Pokaż wiadomość
Moria, ja nie wiem czy mi odpisałas.. moze nie widziałam - czy salonowe meble masz z I ???
Meble, kanapę, lampki, lampy, zasłonki i kwiatki na parapecie

Cytat:
Napisane przez Paulizia Pokaż wiadomość
Dziewczyny mamy problem
Antek od niedawna straszni boi sie halasow. Zaczelo sie od odkurzacza, a teraz nawet glosniejsza muzyka, depilator czy durny prysznic. Nie moge przy nim nic zrobic, bo wpada w totalna histerie
Pauliziu może mu przejdzie za jakiś czas Ja z Igą też mam przeboje, gdy chcę się umyć pod prysznicem, mimo że mnie widzi i jest 30 cm ode mnie, za szybą to i tak ryczy tak jakbym ją opuściła z odkurzaczem to samo ale raz jest na tyle ok, że może siedzieć w krzesełku i ciągnę ją w nim po mieszkaniu, tak aby mnie widziała a raz muszę z nią odkurzać na rękach bo inaczej ryczy aż się krztusi

Cytat:
Napisane przez kasia 605 Pokaż wiadomość
oj Grazin
kupujesz masę, gips, mieszasz mikserem, podchodzisz w nocy do śpiącej dzidzi i wsadzasz ciapkę w masę i modlisz się żeby sie nie obudziła bo nic z tego nie wyjdzie, po minucie forma jest gotowa. I włala
A nie trzeba po tym umyć rączki i nóżki? Bardzo fajne te odlewy ale ja bym wolała biały gipsowy .
Stempelki Graży też mi się podobają
__________________
Iguśka

God couldn’t be everywhere, so he created mothers


Edytowane przez moria44
Czas edycji: 2012-03-19 o 19:40
moria44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 19:41   #1234
migotka03
Zadomowienie
 
Avatar migotka03
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 1 145
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez Lolka1212 Pokaż wiadomość
Ja gotuje sama, więc nie solę, ale nie da się ukryć, że na weekendy to jednak słoiczek najlepiej się sprawdza, zwłaszcza poza domem, a z tego co tak na szybko ostatnio skład przeleciałam to wszedzie sól widzę :/ Podpowiedz jakie smaki wybierasz dla Gaby bez soli
To nie do mnie pytanie ale powiem co wiem w tym temacie, chociaż u mnie słoiczki też raczej od święta. Ja zazwyczaj kupuję z Bobovity i mi się jescze nie trafił obiadek z solą, chociaż pewnie nie wszystkie smaki miałam. Za to z Hippa TZ kupił raz, spróbowałam, a tam sól i nawet nie smaczne było.






Paulina poszła już spać, nawet ładnie zasnęła
I zjadła dzisiaj zupkę, co prawda na dwa razy, ale zjadła. Buraczkową. A na kolacje wciągnęła miskę płatków owsianych z malinkami To pewnie przez malinki, bo słodkie, ale domowej roboty
Obstawiam że obudzi się o 23-ej na mleczko
__________________
żona
4 sierpnia 2007

mama
17 maja 2011
Paulinka

19 luty 2015
Krzyś


"Życie to tylko wieczna walka z czasem i pieniędzmi.." ~ Ł. Wejman
migotka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 19:51   #1235
Weredka
Zadomowienie
 
Avatar Weredka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 003
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez Lolka1212 Pokaż wiadomość

Weredka
jak Zozolek? Poprawiło się?
Wypiła przed spaniem 60 ml mleczka. Kleikiem ryżowym pogardziła, ale cieszę się, że choc tyle zjadła. Rano dostała zastrzyk - koraboksylazę, a dodatkowo Enterol i dodatkowo coś do przepajania. Teraz śpi spokojnie, więc mam nadzieję, że nocka tragiczna nie będzie.
__________________
Czy jakąkolwiek inną radość na świecie można porównać z radością wywołaną przyjściem na świat dziecka?(C. Norton)
Moje córeczki
Ania 6 sierpnia 2007
Zuzia 31 maja 2011

Weredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 20:07   #1236
anula_81
Zakorzenienie
 
Avatar anula_81
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Oslo, Norwegia
Wiadomości: 3 419
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

hej kochane!
witam sie i ja, czytam sumiennie codziennie, ale weny brak, plus meczy nas katar i mnie i Zoske , prawdopodobnie w przedzkolu zlapalysmy bo kolezanka i jej dzieciaczek ktore byly z nami tez zakatarzone, ale goraczki nie ma wiec sie wietrzymy codziennie na slonku(choc slonko zimowe jeszcze)

poza tym nie mam nawet jak pisac, bo mam marude uwieszona za noge i placzem wymuszajaca albo raczki albo rzeczy ktorych nie moze dotknac a chce. Plus wycie konczy sie paluchami w buzi, wiec podejrzewam jakies zeby, ale jakie nie wiem bo sierota ze mnie i nic tam dopatrzyc w tej malej buzce nie potrafie.
Jemy srednio, spimy srednio (czyt. katar)

a za tydzien wlasciwie lecimy do PL.

ktos chetny na kawke w Krakowie/Czestochowie?............ ..

dodam tylko dla Paulizii ze u nas tez histeria odkurzaczowa, ja slyszalam, ze to normalne, ze ok 10 miesiaca dzieci zaczynaja rozrozniac dobrze dzwieki i niektore sa nieprzyjemne dla ucha, dlatego placza, nie wiem czy to prawda
lolus a to widzisz jest niesamowite bo tu sloiczki hipp nie maja soli, ciekawe prawda? specjalnie sprawdzalam. Ale za to juz od 8 meisiaca maja ogromne kawalki marchewek, makaronu itp...
andziot u nas to samo z wymuszaniem, ryk, krzyk i w ogole. ma pchacza , dostala od TZta i jak tylko dojedzie do sciany, a nei umie sobie pchacza odwrocic to wyje....
daisyyy u nas piana tez non stop z dzieciowego plynu dla niemowlat to co kawka w Krakowie? mozemy sie juz w czwartek/piatek spotkac zaraz jak wyjdziesz z pracy PS. tez probuje sie umowic na sesje do tej dziewczyny jak bedziemy w Czewie
moria ja chceeem kawkeeee...moze na wynos zapakujesz i do Krakowa przywieziesz tak powiedzmy 29/30 marca..?:=

a w ogole moze jakis zlot..................... ......................... .....?


ide sobie bo mi kapie z nosa grrrr................
__________________
Zycie jest tylko jedno

Zosienka jest juz z nami

Zosia
anula_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 20:13   #1237
Paulizia
Wtajemniczenie
 
Avatar Paulizia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 795
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Antek odmowil spania tak wiec ja jstem tutaj, a on slucha Gotye by nie jeczal Najgorsze jest to, ze nie wyglada na spiacego. No nic... moze za godzine uda mi sie go uspic

Jesli chodzi o te odlewy to one mnie jakos przerazaja wole odbite na papierze lub w masie do powieszenia na scianie.

Kasiu605 moja kolezanka tez ma Espiro juz 2 lata i jest bardzo zadowolona. Wizualnie tez mi sie podoba i chyba lepiej zainwestowac w lzejsza spacerowke niz w xlandera, ale to takie moje zdanie
Brawa dla Lenki!!! Teraz to sie zacznie

Lolciu bylas sama na baseniku? Kurcze tez moze sie wybiore, ale troche sie boje...pomijajac fakt, ze sie wstydze to tez sie boje czy dam sobie rade

Moria! U nas jedyny sposob na odkurzanie to tez fotelik. Wtedy sie nie boi, bo nie ma szans by go odkurzacz dotknal, ale wiesz co? Chyba zauwazam, ze Antkowi sie wlacza lek separacyjny... myslalam, ze nas to ominie, ale chyba trzeba sie uzbroic w cierpliwosc

Andziot mnie sie tez wydaje, ze Antek zaczyna wymuszac krzykiem Masakra jakas ech...

Gusiu, ale z naszych dzieci strachliwe malzenstwo

Weredko zdrowka dla Zuzi!!!!!!!!!!!!!
__________________
''...Look at me! I Just can’t believe what they’ve done to me. We could never get free. I just wanna be! I just wanna dream...''
Paulizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-19, 20:27   #1238
kasia 605
Raczkowanie
 
Avatar kasia 605
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 341
GG do kasia 605
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez spice1985 Pokaż wiadomość
Ja tak na szybko Was przeleciałam, potem odpiszę więcej,ale do kasia605 : my kupiliśmy w końcu dziś Espiro Magic 4 (ten nowy model z 2011 z jednolitą rączką) Powiem Ci że jest super, na prawdę leciutko się prowadzi, dla mnie bomba. Dłuuuuuugo szukałam odpowiedniej, waży chyba 8 kg, Hani podoba się w nim, siedziała zachwycona Taki mamy: http://allegro.pl/wozek-espiro-magic...199282470.html
Czerwony. Na żywo dużo lepiej wygląda, ta czerwień jest ciemniejsza.
dzięki za opinię. Jutro jeszcze jeszcze poczytam i zamówię .

Cytat:
Napisane przez Lolka1212 Pokaż wiadomość

Kasia605 kubek niekapek na Allegro kupowałaś? masz pod ręką linka z aukcją?
W końcu stało się tak że Lena ma 2 kubki z Nuby, pierwszy zamówił tżallegro.pl/kubek-niekapek-z-miekkim-ustnikiem-nuby-295-ml-i2178134158.htm i drugi, który poleciła Moria zamówiłam ja http://allegro.pl/show_item.php?item=2170084497
Oba kubki na prawdę są super i mocno polecam. Mogę podać Lence kubek i nie muszę pilnować żeby się nie zalała.


Cytat:
Napisane przez Kasia5 Pokaż wiadomość
Ja mam Xlandera Xa i jesteśmy bardzo zadowoleni. Bardzo lekko się go prowadzi, ma duże koła i skrętne koła. Wadą jest niewątpliwie jego waga Ale ogólnie mogę polecić.
Waga tego wózka mnie bardzo zniechęca, a PO złożeniu dużo miejsca zajmuje np w bagażniku?

Cytat:
Napisane przez moria44 Pokaż wiadomość


A nie trzeba po tym umyć rączki i nóżki? Bardzo fajne te odlewy ale ja bym wolała biały gipsowy .
Stempelki Graży też mi się podobają
Masa z której robi się odlew odchodzi od ciała więc nie trzeba myć. Na skórce nie ma żadnego śladu. Moria, to jest odlew gipsowy więc jest biały. Dodatkowo dokupiłam farbę którą pomalowałam rączkę i nóżkę. Odlew ze zdjęcia Lena podarowała babci i dziadkowi,a wiem że im bardziej podoba się w takim kolorze.
Na dzień babci i dziadka zrobiliśmy 2 takie kompleciki, potem żałowałam że nie kupiłam więcej materiału bo dla nas już niestety nie zostało. Wyślę Ci linka do sklepu.
Fajna zabawa.

Paulizia również uważam ze spacerówka nie powinna ważyć tak dużo, już po noszeniu gondoli mam koszmary :/ nie mogłam nawet podnieść żeby do bagażnika włożyć bo duże i ciężkie.
Tak się cieszę że Lena zaczęła raczkować, prawie wszystkie dzieciaczki z wątku już od dawna raczkują, kilka już chodzi a mój Leniuszek nic. Zębolków też nadal brak.

spokojnej i przespanej nocki!

Edytowane przez kasia 605
Czas edycji: 2012-03-19 o 20:44
kasia 605 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 20:40   #1239
migotka03
Zadomowienie
 
Avatar migotka03
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 1 145
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Dobranoc
__________________
żona
4 sierpnia 2007

mama
17 maja 2011
Paulinka

19 luty 2015
Krzyś


"Życie to tylko wieczna walka z czasem i pieniędzmi.." ~ Ł. Wejman
migotka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 21:14   #1240
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Jestem, zabieram sie za nadrabianie, jakies tylko milion piecset sto dziewiecset stron, caluje, sciskam, mietosze za uszko i gryze w pietke wszystkie dziewuchy co to sie za mna (za nami!) stesknily.
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 21:20   #1241
Grazin
Zakorzenienie
 
Avatar Grazin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: oświęcim
Wiadomości: 5 442
GG do Grazin
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Lolcia uzywam również widelca metalowego jak np daje sebie ode mnie ziemniaka, a miesko jak mu daje to do ręki :P ostatnio wziął sobie swój plastikowy widelczyk i chciał nabić sobie ziemniaczka z babci talerza, tyle że drugą stroną
metody usypiania nie stosuję seba na noc zasypia przy cycku, potem sie trzy tysiace razy budzi, więc ratuje nas tż (jak on wezmie sebe na ręce to ten zasypia od razu, a u mnie sie seba rzuca jak stonka na wykopkach ... )
a w dzień ograniczyłam sie do jednej drzemki i jakos tez ogromnych problemów z zasypianiem nie ma. ale sam nie zasypia i wątpię ze kiedykolwiek zacznie tak spać :/

andziot u nas tez panuje ta sama metoda wymuszania krzyczenie...
w ogole nie wiem co mu sie dzieje ale ostatnio wiecznie wisi mi na nodze... wszedzie za mną łązi... poniekąd uwielbiam to i jest to kochane, niemniej jednak chciałabym sie czasem wysikac w samotności


cos mialam jeszcze napisac, ale nie pamietam!

wiec dobranoc
__________________
Grazin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-19, 21:21   #1242
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Edzikowi poszła dziś krew z nosa i mieliśmy poważny problem brzuszkowy, przez 2 godziny płakał bez przerwy

Jestem wymęczona, bo do tego rozmawiałam dziś z 3 potencjalnymi nianiami, byliśmy w 2 klubach malucha. Jak na razie - chociaż sama się dziwię - stawiamy na klub malucha, Eda jak w euforii rzucił się bawić z innymi dziećmi Był ZACHWYCONY. Jedyne, czego się obawiamy to to, że będzie chorował. No i znaleźliśmy taki za 1000 zł z wyżywieniem, więc nieduże pieniądze, a tam jest 3 dzieci na jedną panią.

I nie wiem, co jeszcze chciałam Wam napisać, bo sama już nie wiem, jak się nazywam. A jutro mam rozmowę o pracę i to będzie cud, jak odpowiem na jakiekolwiek pytanie
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 21:23   #1243
Grazin
Zakorzenienie
 
Avatar Grazin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: oświęcim
Wiadomości: 5 442
GG do Grazin
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez mimbi Pokaż wiadomość
Jestem, zabieram sie za nadrabianie, jakies tylko milion piecset sto dziewiecset stron, caluje, sciskam, mietosze za uszko i gryze w pietke wszystkie dziewuchy co to sie za mna (za nami!) stesknily.
czyli mnie miętosisz za uszko ?
myłam dzisiaj! masz farta
__________________
Grazin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 21:25   #1244
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Ach, Eda również wymusza i to każdym możliwym sposobem, krzyczy, rzuca się na podłogę, wisi mi na spodniach.

Graża to da się sikać w samotności?


Aaaaaach i w czwartek jadę do Pozniania Bilety kupione
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 21:27   #1245
Kasia5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 400
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Kasiu szczerze mówiąc nie mam pojęcia ile miejsca zajmuje w bagażniku, bo nigdy dotąd go nie woziliśmy. W zeszłym roku dostarczył nam go kurier i odtąd jest cały czas w domu, bo nigdzie go nie braliśmy ze sobą. Natomiast nie ma problemu z jego składaniem. Mam małą windę i żeby iść z Małym na spacer musieliśmy ściągać gondolę i składać resztę. Łatwo się to robi Wózek ogólnie jest bardzo fajny i świetnie się nim powozi. Dzięki dużym kołom łatwo pokonuje się nierówności, krawężniki itp. Pod tym względem mogę go szczerze polecić. U nas się sprawdza
Kasia5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 21:33   #1246
Grazin
Zakorzenienie
 
Avatar Grazin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: oświęcim
Wiadomości: 5 442
GG do Grazin
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość
Graża to da się sikać w samotności?
krążą takie pogłoski, że można :P
ale wydaje mi się to mało prawdopodobne :P
__________________
Grazin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 21:41   #1247
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez Grazin Pokaż wiadomość
krążą takie pogłoski, że można :P
ale wydaje mi się to mało prawdopodobne :P
O jaaaaaaa
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 00:25   #1248
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Z moich obserwacji wynika, ze:
a) jedna nie myje nog, bo ma buty po Justynie Kowalczyk
b) druga przesuwa dziecko w foteliku, zeby moc odkurzyc mieszkanie
c) trzeci zgubil but na spacerze

A poza tym wydarzylo sie u Was milion rzeczy za ktore Was mocno sciskam i sle gratulacje i powinszowania. Antolek Paulizii zaczal przecierac szlaki, czuje strach co to bedzie jak Misiołek zacznie popindalac na dwoch a nie na czterech. Buty trzeba kupic! Rany boskie, jakie buty?! Wszystko przeczytalam i nadal nie wiem, jakie. A slyszalyscie o bucikach Gucio? Czytalam o nich w "Gadze" http://www.buciki.pl/pol.html Rozmawialam tez w Akpolu z jedna mama, ktorej dzidzius mial te buty i byla zadowolona. Pytanie tylko, czy jest sens wydawac 167zl na jedna pare butow dla maluszka...

Dzieki temu, ze Was przeczytalam nie mam juz jakis strasznych rozterek zwiazanych z karmieniem Misiaka, choc serce mnie boli, ze ona bialka jesc nie moze, bo odpada maselko, wedlina i caly nabial, wiec dziecko wtranżala suchy chleb (dla konia). Zjadla tez pol parowki (tak tak to ja wstretna matka dajaca dziecku parowki z MOM) i potem usychalam ze strachu czy aby jej skaza znowu nie wyskoczy. Parówa smakowala bardzo. Jak rozszerzac dziecku diete ze skaza bialkowa? Bo u nas od dwoch miesiecy chyba jedzenie wyglada tak samo:
rano 210 ml MM
ok. 12 - 210 ml MM (drzemeczka)
15 - duzy obiadek
18 - maly deserek + chrupki (drzemeczka)
20 - 240 ml MM + dwie miarki kaszuni z kaszexu
Chyba nie jest glodna, bo sie nie domaga jedzenia, nie jest tez jakas zabiedzona, ale mam dylemat, bo wiem, ze powinna jesc wiecej i w sposob bardziej urozmaicony, moze powinnam gotowac jej same warzywka? Pic nie chce, potrafi na dobe pic tylko mleko, ani soczki, herbatki, woda, nic do picia jej nie podchodzi. Najprawdopodobniej moje dziecko jest wielbladem, tylko dobrze sie ukrywa
Przeszlismy jelitowke 3dniowa. Zaczelo sie od tego, ze Misia zwymiotowala 3 razy w ciagu dnia i robila rzadkie kupki. A zwymiotowala tak konkretnie, obsmarowujac wszystko - od ochraniacza (u nas nadal jest) po materac. Znajomy lekarz kazal zapodac Smecte i elektrolity Hippa i poic poic poic. Niech mi ktos powie, jak poic dziecko, ktore nie chce pic w ogole? Probowalam nawet strzykawka i to byl jedyny sposob, no ale czego sie nie robi, zeby dziecko zdrowe bylo. Jednego dnia to wypila tylko jedno mleczko i pol elektrolitu Hippa, do tego nic wiecej! Pani pediatra na wizycie stwierdzila, ze dziecko w stanie ogolnym dobrym i ze mam sie nie martwic, a jak sie pogorszy to na kontrole. Cale szczescie przeszlo i juz szamiemy jak stary szamacz - pointa byla taka, ze nastepnego dnia ja spedzilam caly dzien w kibelku, a dzien pozniej rowniez TZ.
No wlasnie - TZ... Zniknelam z W glownie wlasnie z powodu jego pomyslow. Nie bede Was tu wtajemniczac, ale cos mu odpalilo kompletnie i w duzym skrocie - wymyslil sobie, ze kupi motor. Zadne racjonalne, emocjonalne, madre i glupie argumenty do niego nie trafiaja, uparl sie duren jak osiol. Wiec sie zdenerwowalam, spakowalam dziecko i pojechalysmy we dwie na wies. A tam tak pieknie!!! Ptaszki spiewaja, woda szumi, przyroda rozkwita, raj po prostu. No, ale musialam wrocic do pracy w srode, wiec pozegnalam sie z rajem, za ktorym tesknie bardzo. [motor mu nie minal. Musialabym chyba do Chin na 20 lat wyjechac, zeby mi maz oprzytomnial]
Oprocz tego Misia kubeczkami gardzi, mamy 3, oddam w dobre rece, wiec najprawdopodobniej kupie polecanego przez Morie Nuby. A spacerowke to mamy jakas prosta Chicco, ktora dostalismy po dziecku kolezanki - od siostry TZ dostalismy wczesniej spacerowke Bebecar, ktora postanowila sie nie skladac do samochodu w srodku miasta, co zakonczylo sie interwencja Strazy Miejskiej probujacej mi pomoc - niestety bez skutku. Tak wiec mamy spacerowke Chicco i tak sobie smigamy w czerwieni.
Misia w domu popyla w bodziaku z dlugim rekawem, dresikach i skarpetach. Jak jest chlodniej to ma bodziaka z krotkim i na to bluzeczke. Ogolnie po przeczytaniu Waszych przebojow z usypianiem stwierdzam, ze mam dziecko idealne - samo zasypia w dzien i na noc tez, musi byc jedynie mleczunio do popicia. Chociaz po poludniu zasypia bez mleczka, kladzie sie na boczku, oglada jakas zabawke trzymajac ja w raczce, cos tam sobie spiewa pod nosem, a potem jest cisza i spi. Czasami to mi troche smutno nawet, ze jest taka Zosia Samosia, bo ja to bym chciala, zeby byla taka przytulanka, a ona mi sie wyrywa, bo chce popylac na podlodze, a nie ze sie matce glupiej na przytulanie zebralo. W kazdym razie noce przesypia cale, czasami sie budzi jak jej dydolek gdzies zaginie w czelusciach lozeczka, rano budzi sie miedzy 7 a 8 na mleczko, dosypia do 10 albo budzi sie ok.9 i sama sie bawi w lozeczku [dostala od TZ na Dzien Kobiet grajace jajko FP i robi furore, Misia sobie odpala melodyjki i tanczy do tego trzymajac sie lozeczka]. Potem jest baraszkowanie z mamutem [mamut to ja ], obiadek, potem zabawa w lozeczku i deserek, pozniej kimanko, zabawa, kąpanko i spanko. Ogolnie duzo czasu spedza w lozeczku bawiac sie sama albo ze mna, lubi tam byc. Frajde ma ogromna jak jej czytam ksiazeczki albo opowiadam wiersze - Brzechwe to niedlugo bede recytowac z zamknietymi oczami
Mam wielka nadzieje, ze nie zapeszam piszac to wszystko i od jutra dziecko nagle nie przerodzi sie w potwora...

Oprocz tego zglosilam sie na konferencje naukowa, dostalam propozycje wyczepistej pracy, rozwazam prowadzenie Misi do zlobka, NIE WYGRALAM NIC W KONKURSIE BOBOVITY [ale pracuje nad tym :P ], wybieram sie jutro do Sephory wymienic kosmetyki w ramach promocji 50%, Misia ma znowu podrazniona pisiorke i od jakiegos czasu nosi majtki w kucyki Pony z Pampersa, nie piore, nie sprzatam, nie odkurzam, nie gotuje i powoli zarastam łuską.
Zycie sie u mnie zmienia jak w kalejdoskopie, ale wrocilam, jestem, czuwam, dziekuje Kiarze za poszukiwania mnie, jutro dzwonie do Zajaca Poziomki, bo widze, ze zaginela w akcji i tradycyjnie pokazuje i objasniam - kaszy manny Grazin.
Tesknily?
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 07:01   #1249
moria44
Wtajemniczenie
 
Avatar moria44
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z chałupki
Wiadomości: 2 504
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Dzień Dobryyyyy!!

U nas dziś słonecznie Może nie jest jakoś super ciepło ale może się jeszcze pogoda rozkręci. Miłego Dnia!!

Cytat:
Napisane przez mimbi Pokaż wiadomość
Tesknily?
No jaaaaasnee!!!!!

P.S. Też popierdzielam dziś do sephory
__________________
Iguśka

God couldn’t be everywhere, so he created mothers

moria44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-20, 07:32   #1250
Weredka
Zadomowienie
 
Avatar Weredka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 003
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez Paulizia Pokaż wiadomość

Weredko zdrowka dla Zuzi!!!!!!!!!!!!!
Dziękuję. Dziś już jest lepiej. W nocy nie wymiotowała. Co trzy godziny zjadła 120 ml mleczka i spała dośc spokojnie. Jedziemy dziś na kontrolę do lekarza, ale jesteśmy na dobrej drodze

Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość
I nie wiem, co jeszcze chciałam Wam napisać, bo sama już nie wiem, jak się nazywam. A jutro mam rozmowę o pracę i to będzie cud, jak odpowiem na jakiekolwiek pytanie
Trzymam kciuki!
__________________
Czy jakąkolwiek inną radość na świecie można porównać z radością wywołaną przyjściem na świat dziecka?(C. Norton)
Moje córeczki
Ania 6 sierpnia 2007
Zuzia 31 maja 2011

Weredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 07:32   #1251
ddaaiissyy
Zakorzenienie
 
Avatar ddaaiissyy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: częstochowa /kraków
Wiadomości: 3 789
GG do ddaaiissyy
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Moria, serio, wszystko ??? Ja chodzę, szukam, ceny kosmos a I pod nosem. Sama sobie aranżowałaś wnetrze ?? Tak bardzo podoba mi się u Ciebie Bardzo, bardzo !!
A w Sephorze jakas promocja ? Co dają ?

Matall, jak Edzik? Kiedy masz lekarza? Trzymam kciuki !!

Anulka, spoko - mysle, ze jakoś sie ustawimy Tylko wiesz, za dużo czasu mieć nie bede bo Tż to wraca ok 19 a teść z Gabikiem od rana
A może uda Ci sie na sesję wtedy co my ?? 31.03 ???

Weredko powodzenia u lekarza !!!!!!!!!

Lolus, ciężko uniknąć soli w słoiczkach powyzej 7-8msc.
Ja kupuję Hippa, ma przepyszne deserki, czasem Gerbera. Kaszki Holle, Bobvita na noc jest bez cukru i Hipp na śniadanko truskawka lub owoce egzotyczne czy jakoś tak oraz na noc z jabłkiem lub banankiem. Ohhh chcę z Gabikiem na basen !!

Grazin, dałam ciemny chlebek i bialy serek typu włoskiego Chyba moze byc

Klaterinka Tak Ci macham

Migotka, mysle, ze materac bedzie oki

Hay !
Ale spiaca jestem, pije juz drugą kawe. Za oknem piekne słonko
Tż wrócił o 23,30 dopiero z pracy, jutro to samo... smutno mi bez niego Nie sadziłąm, ze to powiem, ale tak jest bo uwielbiam patrzeć jak dokazuje z Gabcią
W czwartek i piątek mam prezentacje dla mnei to masakra!! Zdecydowanie nie jestem stworzona do wystąpien publicznych i mam stracha !! Ma ktoś jakies podpowiedzi, jak sie nie stresowac?
__________________
Kiedyś byłaś jak kropelka, czułaś serca mego bicie
i już wtedy wiedziałaś jak jest wielka miłość, która daje życie

Gabrysia 27.05.2011, godz. 3.10
Twój pierwszy krzyk...

ddaaiissyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 07:50   #1252
ania2631
Wtajemniczenie
 
Avatar ania2631
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Morze
Wiadomości: 2 645
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Powiem tylko dzień dobry.

Mam nerwa....Leci mi z nosa i dycham jak bym 132 papierosy dziennie wypalała..

Do widzenia..

moria-zapomniałaś o mnie?
__________________
ania2631 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 07:58   #1253
ddaaiissyy
Zakorzenienie
 
Avatar ddaaiissyy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: częstochowa /kraków
Wiadomości: 3 789
GG do ddaaiissyy
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez ania2631 Pokaż wiadomość
Powiem tylko dzień dobry.

Mam nerwa....Leci mi z nosa i dycham jak bym 132 papierosy dziennie wypalała..
Ja też kicham, smarkam - w pracy równiez dookołą ludki zaziębione. Chyba uroki pogody. Zdróweczka
__________________
Kiedyś byłaś jak kropelka, czułaś serca mego bicie
i już wtedy wiedziałaś jak jest wielka miłość, która daje życie

Gabrysia 27.05.2011, godz. 3.10
Twój pierwszy krzyk...

ddaaiissyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 08:01   #1254
gusiagatko
Zakorzenienie
 
Avatar gusiagatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 3 202
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Paulizia strachliwe małżeństwo. Będą musieli zatrudnić kogoś do odkurzania
Cudowny avatar
Loluś To nie była noc z jedną pobudką o 6 (niestety). To była noc z pobudkami co godzinę i przywitaniem dnia o 6
Dziś znów nie śpimy od 6 !
Mimbi Tęskniły!!

Cytat:
Napisane przez Grazin Pokaż wiadomość
krążą takie pogłoski, że można :P
ale wydaje mi się to mało prawdopodobne :P
Ja od niedzieli siusiam w samotnsci
tylko dlatego, że Nadia z babcią urzęduje



U nas też dziś piękne słonko
Nadia się całkiem poprzestawiała w Pl, spać chodzi o 22, wstaje o 6, ciężko zaplanować drzemki w dzień. Poza tym jest cudnie
__________________

06.07.2011
06:06
gusiagatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 08:06   #1255
Grazin
Zakorzenienie
 
Avatar Grazin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: oświęcim
Wiadomości: 5 442
GG do Grazin
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

mimbi witaj moja droga tęskniły my !! zazdroszczę że Misialek sam zasypia

daisy gratuluję!!!!! i ciesze sie gabi sie ni ezadławiła? jaki to serek typu włoskiego? co to w ogole jest? nigdy nie jadłam. ale ogolnie z nabiału to jem tylko danio z czekoladą i mleko do kawy ewentualnie biały ser w naleśniku :P

u naj jak zwykle rzucanie się po łóżku całą noc.
nie wiem o co mu chodzi
on takie pozycje przybiera ze masakra! o 360 st sie obraca.
leży pod kołdra na kołdrze owinięty kołdrą
z nogami na mnie
z głową na mnie
z głową w moich nogach
i żadna pozycja nie wydaje się byc dobra
i ponownie stwierdzam, że moje dziecko chyba chce wrócić do mojej macicy

a dzisiaj przy zmianie pieluchy w nocy sie seba obsiusiał! i mnie i łóżko, wiec wszystko trzeba było przebierać


piję kawę
żegnam :P
__________________
Grazin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 08:10   #1256
moria44
Wtajemniczenie
 
Avatar moria44
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z chałupki
Wiadomości: 2 504
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez ddaaiissyy Pokaż wiadomość
A w Sephorze jakas promocja ? Co dają ?
Zanosisz stare opakowanie kosmetyku do makijażu a w zamian możesz kupić taki sam kosmetyk marki Sephora za 50% czyli stary zaschnięty tusz out a w to miejsce nowy Sephorowy

Co do I - tak, bardzo lubię, kocham i mamy prawie wszystko a to czego nie mamy, żałujemy że z Ajkiji nie wzięliśmy Odpowiadają mi ceny i stylistyka. Ktoś może psioczyć na jakość (ja nie psioczę) ale przy takim systemie reklamacyjnym jak w Ikeii to ja mogę z nimi umowę na wyłączność do końca życia podpisać. Aranżowaliśmy sami, w Ikeii jest tyle pomysłów na to, jak zagospodarować każdą przestrzeń, że samodzielne umeblowanie domu nie jest żadnym wyczynem. Dużo inspiracji jest w sklepie, katalogu, na stronie www i zawsze można poprosić o pomoc któregoś z pracowników Ikea

Cytat:
Napisane przez ania2631 Pokaż wiadomość
moria-zapomniałaś o mnie?
aniu już lecę do PW
__________________
Iguśka

God couldn’t be everywhere, so he created mothers

moria44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 08:38   #1257
ddaaiissyy
Zakorzenienie
 
Avatar ddaaiissyy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: częstochowa /kraków
Wiadomości: 3 789
GG do ddaaiissyy
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Moria, ale czy ten stary produkt też musi być firmy Sephora? Bo nie mam żadnego, choć chętnie na cos bym wymieniła. Promocja tylko dziś?
Co do I przekonujesz mnie coraz bardziej - broniłam sie przed nią rękami i nogami, ale widzę kupują, mają i żyja a co najwazniejsze są zadowoleni !!
Ja tam własciwie nic nie kupuje, ale chyba pora to zmienić

Grazin to serek Capri
__________________
Kiedyś byłaś jak kropelka, czułaś serca mego bicie
i już wtedy wiedziałaś jak jest wielka miłość, która daje życie

Gabrysia 27.05.2011, godz. 3.10
Twój pierwszy krzyk...

ddaaiissyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 08:55   #1258
Paulizia
Wtajemniczenie
 
Avatar Paulizia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 795
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Dzien dobry!!!

Jaki piekny dzien dzisiaj. Obudzily mnie 3 sloneczka Najpierw Antos swoim 'mamamama' i usilnym zwroceniem na siebie uwagi bym w koncu oworzyla swe slepia, a on moglby obdarowac mnie swym cudownym porannym usmiechem, ktory rozswietla wszytsko! Za chwile zadzwonil tzecik z pracki oznajmic mi, zebym odslonila rolete, bo jest c u d o w n i e. Tak wiec zrobilam i mam wspanialy poranek. W koncu sloneczko

Antos wczoraj poszedl spac o 21...? cos kolo tego. Obudzil sie o 5:00 na mleko i pospal do 7

Mimbi motor?? Hmmm... czy to zawsze bylo jego marzenie? Scigacza jakiegos czy inne cudo? Mam nadzieje, ze znajdziecie kompromis! No i oczywiscie tesknilysmy, a jak. Brakowalo nam esejow! I ja tez sobie lamie jezyk na Brzechwie

Weredko bardzo sie ciesze, ze z Zuzia lepiej. Kciuki za wizytke!!!

Moria, a jak Twoja wizytka? Wsio ok?

Daisy walnij se setke lub dzbanek melisy... mi pomagal jak 'setki' nie mialam mozliwosci lyknac

Gusia beda brudni i beda mieli brudno, bo Antek jeszcze prysznica sie boi. Chyba beda musieli zainwestowac w wanne



Ogarniam sie i lece na spacerek!!!!
__________________
''...Look at me! I Just can’t believe what they’ve done to me. We could never get free. I just wanna be! I just wanna dream...''
Paulizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 08:55   #1259
gosiek217
Raczkowanie
 
Avatar gosiek217
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Karczew
Wiadomości: 265
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

matall powodzenia na rozmowie
mimbi

Dzień dobry,

dołączam do smarkających i kichających jak ja nie lubię chorować...
Michaś ma odparzony tyłeczek, pierwszy raz od urodzenia, wietrzymy przy każdej zmianie pieluchy i dzisiaj mój pierworodny pozostawił na mnie mega kupsko tak więc miły początek dnia.

idę po kawę i paczkę chusteczek

miłego dnia
__________________
Michałek 29.05.2011


gosiek217 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 09:15   #1260
dorkabl
Zadomowienie
 
Avatar dorkabl
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Radom
Wiadomości: 1 348
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Hej

Wiosna! Wiosna!

daisy, z tą piana to mi chodziło o to zeby nie była jakas trująca bo dam sobie reke obciać ze Olek bedzie chciał ją jesc

Dziecko mi się slini niemiłosiernie! az mu śliniak założyłam :/

Tak chciałam zapytać mamy które usypiają dzieci na raczkach.
Czy wasze dzieci juz na wpół śpiąco odpychają się rekami i nogami od mamy, taty? O co mu chodzi?
Mysle ze to moze byc cos podobnego do tego co ma Seba od Grazy, tylko ze Seba robi to na leżąco :/

mimbi
dobrze ze wróciłaś Jak przyjdzie kocyk z bobovity to napisze jaki jest. Pewnie taki polarkowy, reklama - wiec cudownej jakosci to to nie bedzie. Za to czerwcowe 100 tys na pewno bedzie przewspaniałej jakosci. Świeżutkie, pachnące...


...a panowie na budowie dalej robią <jupi>

---------- Dopisano o 10:15 ---------- Poprzedni post napisano o 10:11 ----------

dziewczynki, jakie proszki do prania polecacie?
Ciekawa jestem czym bedziemy spierac trawe i błotko ze spodni hihh

Wiecie ze dopiero teraz skonczy mi sie dzieciowy proszek. Dostałam od rodziny 3 duze. Sama kupiłam jedno małe opakowanie przed narodzinami.

matall
daj znac jak rozmowa.
o co teraz pytają na rozmowach o prace?
dorkabl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-08 15:15:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:29.