Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3 - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-10, 12:31   #181
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 660
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Smarrita- łączenie pracy i opieki nad dzieckiem idzie nam lepiej niż myślałam. Z pracy wracam o 17.30, mąż ok. godzinę później. Dopóki Milka nie pójdzie spać, 100% uwagi poświęcamy jej. Ok. 19.30-20.00 mąż idzie uśpić Emilkę, a ja zabieram się za jakiś szybki obiad (chociaż czasem gotujemy na dwa dni lub dostajemy coś od rodziców). Później dzielimy się pobieżnym sprzątaniem, prasowaniem i robieniem czegoś do zjedzenia do pracy na następny dzień.
W weekend gruntownie ogarniamy mieszkanie.
Nie taki diabeł straszny
Ja wciąż się zastanawiam czy kupić fotelik czy jeszcze na to za wcześnie.

Alwa- gratulacje dla Kubusia za picie z kubka
Też muszę podjąć próby!

Gratulacje dla przyszłych panien młodych! Na pewno zdążycie wszystko zorganizować, a dzień Waszego ślubu będzie niezapomniany

Lucynka- my mamy BabyDream z Rossmana.

Jeśli coś ważnego przeoczyłam to przepraszam
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 19:29   #182
monkaa321
Zakorzenienie
 
Avatar monkaa321
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 362
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Margo gratuluje w pelni przespanej nocki

Kropkaa tez bym sobie chciala dzidzie wczesniej obejrzec a u was nie szacuja wagi przed porodem? Bo pod koniec to ja co tydz mialam usg

Koziemleko gratuluje wesela

Stefan wiem jak ciezko jest sie wyszykowac z weselem i dzieckiem bo sama w zeszle wakacje mialam wesele gdy synek mial 4 miesiace wszystko na ostatnia chwile mielismy lacznie z ksiedzem ktory nam zbyt glowy nie suszyl o to ze sie spoznilismy z zapowiedziami
Z jakiej czesci lubelskiego jestes? Bo bede w tej okolicy
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce... Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane. Pod moim sercem małe rączki dziecka, cichutko pukają do mojego serca. Myślę, sobie wtedy: może być wspanialej? Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje!

monkaa321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 19:49   #183
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Smarrita Pokaż wiadomość
Nie wiem, mojemu Tż zawsze dawały mierzyc koszule. Zawsze uśmiech szczelił do sprzedawczyni i odpakowywała. A potem bidulka zazwyczaj musiała pakowac bo krótkie rękawy były. Wszystkei kastore, wólczanki i inne za krótkie

Nie wiem czy to pocieszenie, ale my menu i kwiatki na tydzień przed ślubem ustalaliśmy/zamawialiśmy
Nigdy na to nie wpadłam, żeby poprosić o rozpakowanie tych koszul

Może jednak ze wszystkim się wyrobimy przed ślubem My robimy skromnie więc nie ma jakiejś wielkiej spiny

Cytat:
Napisane przez monkaa321 Pokaż wiadomość
Koziemleko gratuluje wesela

Stefan wiem jak ciezko jest sie wyszykowac z weselem i dzieckiem bo sama w zeszle wakacje mialam wesele gdy synek mial 4 miesiace wszystko na ostatnia chwile mielismy lacznie z ksiedzem ktory nam zbyt glowy nie suszyl o to ze sie spoznilismy z zapowiedziami
Z jakiej czesci lubelskiego jestes? Bo bede w tej okolicy
dzięki monka

Jeny wy niedługo będziecie mieć rocznicę już
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 20:17   #184
elunka88
Zakorzenienie
 
Avatar elunka88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13 212
GG do elunka88
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
Nigdy na to nie wpadłam, żeby poprosić o rozpakowanie tych koszul
Jesteś najepsza
__________________
Mikołajek
26.02.2014



Obudził mnie trzepot skrzydeł
Wyjrzałam przez okno
Na parapecie zostało
Białe piórko -
Pamiątka po Tobie
Mój Aniołku

01.12.2012 [*]
elunka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 21:43   #185
monkaa321
Zakorzenienie
 
Avatar monkaa321
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 362
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Alwa brawo za picie z doidy

Koziemleko no sama uwierzyc nie moge ze to juz rok
Mowisz ze mature bedziesz pisac?

Side cudownie napisalas czasu na pewno mam wiecej niz ty a przeciez uziemiona jestem podczas snu synka na tel wiec moge po forum buszowac bo tylko to mi sie wczytuje na tym zdechlym internecie

Padam na ryj ze zmeczenia. Dobranoc
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce... Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane. Pod moim sercem małe rączki dziecka, cichutko pukają do mojego serca. Myślę, sobie wtedy: może być wspanialej? Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje!


Edytowane przez monkaa321
Czas edycji: 2015-05-10 o 21:45
monkaa321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 03:29   #186
Kropkaa
Rozeznanie
 
Avatar Kropkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 971
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez monkaa321 Pokaż wiadomość
Margo gratuluje w pelni przespanej nocki

Kropkaa tez bym sobie chciala dzidzie wczesniej obejrzec a u was nie szacuja wagi przed porodem? Bo pod koniec to ja co tydz mialam usg

Koziemleko gratuluje wesela

Stefan wiem jak ciezko jest sie wyszykowac z weselem i dzieckiem bo sama w zeszle wakacje mialam wesele gdy synek mial 4 miesiace wszystko na ostatnia chwile mielismy lacznie z ksiedzem ktory nam zbyt glowy nie suszyl o to ze sie spoznilismy z zapowiedziami
Z jakiej czesci lubelskiego jestes? Bo bede w tej okolicy

Zgadzam się z Tobąoj tutaj opieka przedporodowa jest inna niż w Polsce.

Koziemleko gratuluję
__________________
"Pokochać to największe ryzyko ze wszystkich, to oddanie swojej przyszłości i swojego szczęścia w ręce drugiego człowieka, to zaufanie bez reszty, to odsłonięcie swoich słabości..."


Zapuszczam paznokcie dzień:2
Kropkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 07:16   #187
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez elunka88 Pokaż wiadomość
Jesteś najepsza
W sumie to tż powinien no nie?

Cytat:
Napisane przez monkaa321 Pokaż wiadomość
Koziemleko no sama uwierzyc nie moge ze to juz rok
Mowisz ze mature bedziesz pisac?
Muszę machnąć sobie jeszcze angielski
docelowo chcę mieć kwalifikacje do nauki tego języka
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-11, 09:05   #188
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Koziemleko - angielski to myślę że z palcem w nosie zrobisz

Gratuluję ślubów i wesel, ale w sumie nie zazdroszczę przygotowań, bo dla mnie to było męczące, a nie przyjemne - cieszę się że mam to za sobą
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 09:27   #189
agnieszkaal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cześć dziewczyny dzisiaj w DDTVN było o fotelikach na rower wiem że kilka z was pytało o to i podobno można przewozić dzieci w nich od 18 mies.Można sobie obejrzeć powtórkę w internecie.
agnieszkaal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 09:33   #190
elunka88
Zakorzenienie
 
Avatar elunka88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13 212
GG do elunka88
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

O super, ze mowisz bo jestem akurat w temacie
__________________
Mikołajek
26.02.2014



Obudził mnie trzepot skrzydeł
Wyjrzałam przez okno
Na parapecie zostało
Białe piórko -
Pamiątka po Tobie
Mój Aniołku

01.12.2012 [*]
elunka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 10:15   #191
czbasia
Zakorzenienie
 
Avatar czbasia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 3 357
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez side85 Pokaż wiadomość
Podobnie jak reszta elity poczułam się wywołana do tablicy bo czytam was co jakiś czas i nie jestem na bieżąco dzień do dnia. Na początku tego wątku było coś co dziś trudno jest odtworzyc: pierwsze usg, pierwsze nadzieje. Rodziło się między nami coś wyjątkowego bo wszystkie oczekiwałyśmy swoich wymarzonych pociech. Trudno jest porównać emocje odchowalni do tego co było na poczekalni tak samo jak trudno jest porównać nasz czas który mogliśmy poświęcić temu forum wtedy i teraz. Powstał klub który początkowo zasilily osoby najczęściej się udzielajace które tak mocno się ze sobą związały ze pomimo chęci przyjęcia w swoje grono nowych osób nie mogły sobie pozwolić na podzielenie się tym co już powiedziały z "nowymi". Wiec powstal nowy klub dwukrotnie większy poszerzony o osoby nam szczegolnie bliskie i znowu ten drugi klub doszedł do takiego punktu w którym nie ma mowy o mamusiach wklejajacych sobie zdjęcia swoich pociech ale o grupie kilkunastu przyjaciółek które spotykają się ze sobą wirtualnie i realnie, spędzają ze sobą weekendy i wakacje i jadą do siebie 300km na kawe. Tak się stało. Życie. Trudno byłoby teraz zasilic to grono innymi osobami nawet bardzo lubianych przez nas osób bo za dużo się mierzy nami stało bo to upublicznic.
Z czasem pojawiło się mnóstwo nowych mam a dzieci zabrały nam tyle czasu ze trzeba było gdzieś między domem a komputerem i praca wybrać czemu go poświęcić i tak monka która ma go więcej dalej mocno się udziela a ja np nie. To chyba Jest oczywiste.
Ciężko mi cokolwiek pisać bo wciąż jest tu grono bliskich mi starych forumowiczek jak choćby mara pola tygrysek czy smarita (i wiele innych) które nie są w klubie ale gdy zasmieje się z naszego brokula to od razu będą wspominać nadzwyczajna i jej szpinak czy przestawiajaca meble dla wikinga cayeneone bo razem tworzylysmy ten swój mały cudowny wtedy świat. Razem plakalysmy ze szczęścia i ze strachu gdy Mariola w pewien grudniowy wieczór rodziła marco...
trudno jest mi więc wbić się między nowe twarze które teraz tworzą ten wątek i tworzą swój mały świat i swój nowy klub bo juz nie mam tyle czasu ile miałam wtedy i musiałam wybrać klub albo wątek. Życzę wam dziewczyny abyście zgrały się w tak wspaniałą ekipę w jaka zgrałyśmy się My. Nie na się o co kłócić czy obrażać ani czuć gorszym ani lepszym. Nie mamy 5 lat. Tak po prostu wyszło. Nowy klub tez będzie niedługo pewnie bardzo elitarny!

A co u mnie? Piotrus jest cudownym malcem pełnym życia jak w brzuszku ale grzecznym. Ładnie je. Wróciłam do pracy i jestem bardzo szczesliwa bo chyba jestem lepsza mama gdy nie jesteśmy ze sobą 24/7. Piotrus zostaje z babciami.
Ściskam was ciepło!
Super, że się odezwałaś Piotruś widzę dalej żywe srebro..
Dziewczynki należace do klubów napiszcie (nawet raz na pół roku) co u Was i Waszych pociech.
Cytat:
Napisane przez baja_86 Pokaż wiadomość
Melduje się w nowej części
Pewnie i tak mnie nie pamiętacie, ale chce powiedzieć tylko tyle, że czytam czasem co u was, na tyle na ile mi czas starcza, bo po powrocie do pracy jest go zdecydowanie mniej.
Cieszę się z sukcesów waszych dzieci Pozdrawiam serdecznie
JA pamiętam rodziłaś niewiele przede mną. Pamietam Was wszystkie jak już urodziłyście i jak Wam zazdrościłam i czekałam z obawami na swoją kolej
czbasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 10:45   #192
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Smarrita, ja pracuje na caly etat + nadgodziny, ale mam prace zmianowa, ktora ostatno wyglada tak, ze mam 4 nocki po 12,5 godzin.
Spokojnie lacze prace i opieke nad dziecmi. Odbieram dzieci jedno ze szkoly, drugie od niani, gotuje codziennie obiady. Mamy duzo zajec dodatkowych, bo Marco ma fizjoterapie i hipoterapie. Antonio wymaga duzo pracy w domu, bo ma obciazenia wrodzone i genetyczne, wiele roznych problemow, np mala koordynacje reka - oko. Wiec oprocz zadan domowych, czytania i tego co ma zadane, codziennie okolo 1-1,5 godziny robimy inne jego cwiczenia itp. nie psrzatam i nie prasuje, bo to robi maz, ale piore, robie zakupy, zalatwiam wszelkie formalnosci, latam po wszelkich lekarzach na kontrole z jednym i z drugim. Nie mam pomocy zadnej, oprocz niani, ktora zajmuje sie Marco 2-3 razy w tygodniu.

Alwa gratulacje dla Kubusia za picie z kubka

Przyszlym pannom mlodym serdecnzie gratuluje

Side, pieknie to wszystko napisalas, az sie wzruszylam

Koziemleko trzymam kciuki za mature z angielskiego, poradzisz sobie
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 10:57   #193
czbasia
Zakorzenienie
 
Avatar czbasia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 3 357
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Co do powrotu do pracy.. U nas bezboleśnie. Wróciłam w styczniu 2015 r. Monika zostaje z moimi rodzicami (emeryci) dziedkowie szczęśliwi Monia zachwycona, ja spokojna, że młoda ma dobra opiekę. No i mąż na zmiany pracuje to często z młodą zostaje.
czbasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 11:37   #194
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Margo brawa dla Przemka
Zycze samych przespanych nocek

Co do powiększonych gruczolow piersiowych u malucha, to u dziewczynek zdarza sie dosyc czesto. Zazwyczaj zalecaja obserwacje, a badania hormonalne i usg na pewno beda pomocne, przynajmniej wyklucza pewne sprawy.
Jesli sie kp, to moga estrogeny matki przenikac.
Mozna sprobowac odstawic drob i jajka na kilka tygodni, jesli ich zrodlo w diecie dziecka nie lata po wlasnym ogrodku i nie jest hodowane eko, bop do pasz tez dodaja owe estrogeny i inne swinstwa.

Co do filtrów, to ja stosuję najwyższe filtry, chodzi mi też głównie o promieniowanie UVA. Unikam filtrów przenikających. Chialabym znalezc dobry tani filtr, bo zuzywamy ich mase, ale za mala kase ciezko jest cos porzadnego znalezc. Niestety. Albo maja filtry przenikajace, albo niestabilne, albo syf w skladzie.

Marco nie jest juz malutki, nie jest alergikiem, wiec uzywam takze filtrow niekoniecznie mineralnych. Ma ciemna karnacje i mimo smarowania, wyglada na opalonego nawet w zimie. Antonio ma jasna skore, ale taka, ktora szybko sie opala na brazowo. Mamusia niestety biala jak mleko, opala sie na czerwono
Mogę polecić z przetestowanych przez ostatnie 6 lat, moze komus sie przyda.
Nie-eko:
- aerozol i mleczko La Roche Pasay Anthelios Dermo Pediatrics 50+
- BIODERMA Photoderm Kid spf 50+ mleczko i spray
- mleczko Vichy Capital Solei Kids
- hipp spf 50
eko:
- Alphanova bebe spf 50
- John Masters Organics Natural Mineral Sunscreen SPF 30, glownie na buzie na wiosne dla dzieci i dla mnie

Z tego co pamietam, to wspomniany tutaj Linomag ma filtr niestabilny.
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 11:42   #195
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
Koziemleko - angielski to myślę że z palcem w nosie zrobisz

Gratuluję ślubów i wesel, ale w sumie nie zazdroszczę przygotowań, bo dla mnie to było męczące, a nie przyjemne - cieszę się że mam to za sobą
No właśnie niekoniecznie prosto mi będzie z angielskim, bo ja "niemiecka" jestem No, ale pouczę się i jak nie w tym to w przyszłym roku zdam maturę
Moje postanowienie to rozpocząć mgr i międzyczasie (czyli dwa lata) zrobić maturę. A potem zrobię coś jeszcze z angielskim
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 15:46   #196
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Margo brawa dla Przemka
Zycze samych przespanych nocek

Co do powiększonych gruczolow piersiowych u malucha, to u dziewczynek zdarza sie dosyc czesto. Zazwyczaj zalecaja obserwacje, a badania hormonalne i usg na pewno beda pomocne, przynajmniej wyklucza pewne sprawy.
Jesli sie kp, to moga estrogeny matki przenikac.
Mozna sprobowac odstawic drob i jajka na kilka tygodni, jesli ich zrodlo w diecie dziecka nie lata po wlasnym ogrodku i nie jest hodowane eko, bop do pasz tez dodaja owe estrogeny i inne swinstwa.

Co do filtrów, to ja stosuję najwyższe filtry, chodzi mi też głównie o promieniowanie UVA. Unikam filtrów przenikających. Chialabym znalezc dobry tani filtr, bo zuzywamy ich mase, ale za mala kase ciezko jest cos porzadnego znalezc. Niestety. Albo maja filtry przenikajace, albo niestabilne, albo syf w skladzie.

Marco nie jest juz malutki, nie jest alergikiem, wiec uzywam takze filtrow niekoniecznie mineralnych. Ma ciemna karnacje i mimo smarowania, wyglada na opalonego nawet w zimie. Antonio ma jasna skore, ale taka, ktora szybko sie opala na brazowo. Mamusia niestety biala jak mleko, opala sie na czerwono
Mogę polecić z przetestowanych przez ostatnie 6 lat, moze komus sie przyda.
Nie-eko:
- aerozol i mleczko La Roche Pasay Anthelios Dermo Pediatrics 50+
- BIODERMA Photoderm Kid spf 50+ mleczko i spray
- mleczko Vichy Capital Solei Kids
- hipp spf 50
eko:
-Alphanova bebe spf 50
-John Masters Organics Natural Mineral Sunscreen SPF 30, glownie na buzie na wiosne dla dzieci i dla mnie

Z tego co pamietam, to wspomniany tutaj Linomag ma filtr niestabilny.
Dzięki za listę, zupełnie nie orientowałam się w kwestiach o których piszesz. Teraz zgłębię bardziej temat
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 16:42   #197
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez elunka88 Pokaż wiadomość
Jesteś najepsza
zawsze to mówię

Cytat:
Napisane przez monkaa321 Pokaż wiadomość

Side cudownie napisalas czasu na pewno mam wiecej niz ty a przeciez uziemiona jestem podczas snu synka na tel wiec moge po forum buszowac bo tylko to mi sie wczytuje na tym zdechlym internecie
:
a ja myślałam że Piotruś to anioł, tylko leżysz i pachniesz

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość

Gratuluję ślubów i wesel, ale w sumie nie zazdroszczę przygotowań, bo dla mnie to było męczące, a nie przyjemne - cieszę się że mam to za sobą
nigdy nie mów nigdy

Cytat:
Napisane przez czbasia Pokaż wiadomość
Super, że się odezwałaś Piotruś widzę dalej żywe srebro..
Dziewczynki należace do klubów napiszcie (nawet raz na pół roku) co u Was i Waszych pociech.
czbasia i ja pamiętam ciebie doskonale


i przestańcie się wzruszać bo pomyślę żeście w ciąży znowu
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 17:14   #198
czbasia
Zakorzenienie
 
Avatar czbasia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 3 357
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

A jak to u Was jest?. Gdzies czyt ze jak dziecko konczy rok to przychodzi ochota na kolejne bobo. Ja czasami niby mam ale jak sobie porod przypomne i nieprzespane noce to skutecznie wyciszam te glosy;-)
czbasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 17:21   #199
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez czbasia Pokaż wiadomość
A jak to u Was jest?. Gdzies czyt ze jak dziecko konczy rok to przychodzi ochota na kolejne bobo. Ja czasami niby mam ale jak sobie porod przypomne i nieprzespane noce to skutecznie wyciszam te glosy;-)
Mnie jakoś nie przyszła. Nie mówię że nigdy ale na pewno nie w najbliższych dwóch latach. Jeśli wogóle to z konkretniejszą przerwą. Podoba mi się taka jak np u Bebe czyli ok 7 lat
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 17:50   #200
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez czbasia Pokaż wiadomość
A jak to u Was jest?. Gdzies czyt ze jak dziecko konczy rok to przychodzi ochota na kolejne bobo. Ja czasami niby mam ale jak sobie porod przypomne i nieprzespane noce to skutecznie wyciszam te glosy;-)
Nie wiem kto to pisał ja jestem dalej na nie

Mariola z nieba mi spadasz dzieki za te filtry juz zamowilam bioderme bo oczywiscie w stacjonarnych nie znalazlam zadnych bez przenikających, ale tez nie mialam czasu szukac konkretnej firmy dziekuje bardzo.
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 18:52   #201
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez czbasia Pokaż wiadomość
A jak to u Was jest?. Gdzies czyt ze jak dziecko konczy rok to przychodzi ochota na kolejne bobo. Ja czasami niby mam ale jak sobie porod przypomne i nieprzespane noce to skutecznie wyciszam te glosy;-)
Chyba jest w tym trochę prawdy bo znam mnóstwo ludzi z rodzeństwem z różnicą wieku ok 2 lata. Ja już zastanawiam się nad trzecim dzieckiem
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 19:21   #202
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez natetitka Pokaż wiadomość
Chyba jest w tym trochę prawdy bo znam mnóstwo ludzi z rodzeństwem z różnicą wieku ok 2 lata. Ja już zastanawiam się nad trzecim dzieckiem
szalona!

mi się zachciało drugiego, chociaż po dzisiejszym dniu już tak bardzo nie chcę (dziś miałam na przemian albo psoty typu obrywanie liści z kwiatka gdzie zdecydowanie robił mi na przekór albo jęczenie i uwieszanie na nodze)

bardziej mi się chciało drugiego dziecka zaraz po porodzie
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 19:30   #203
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
szalona!

mi się zachciało drugiego, chociaż po dzisiejszym dniu już tak bardzo nie chcę (dziś miałam na przemian albo psoty typu obrywanie liści z kwiatka gdzie zdecydowanie robił mi na przekór albo jęczenie i uwieszanie na nodze)

bardziej mi się chciało drugiego dziecka zaraz po porodzie
mnei się też odechciało drugiego (dziś) noc masakra, pobudka przed 1 i zasnęła ok 4 chyba, i zaś pobudka o 6 pełna sił gotowa do zabawy. A matka głupia zamiast chodzi spac o 22 to siedziała do 24 na kompie
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 19:36   #204
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez czbasia Pokaż wiadomość
A jak to u Was jest?. Gdzies czyt ze jak dziecko konczy rok to przychodzi ochota na kolejne bobo. Ja czasami niby mam ale jak sobie porod przypomne i nieprzespane noce to skutecznie wyciszam te glosy;-)
Nic takiego się u mnie nie pojawiło
Owszem, chciałabym żeby Kacper już zawsze był taki słodziakiem jak teraz - ale drugiego bym nie chciała
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 19:49   #205
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
Nic takiego się u mnie nie pojawiło
Owszem, chciałabym żeby Kacper już zawsze był taki słodziakiem jak teraz - ale drugiego bym nie chciała
teqiba- to twoje zdjęcie w avatarze?

Edytowane przez Smarrita
Czas edycji: 2015-05-11 o 20:22
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 20:11   #206
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 02:53   #207
Kropkaa
Rozeznanie
 
Avatar Kropkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 971
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez czbasia Pokaż wiadomość
A jak to u Was jest?. Gdzies czyt ze jak dziecko konczy rok to przychodzi ochota na kolejne bobo. Ja czasami niby mam ale jak sobie porod przypomne i nieprzespane noce to skutecznie wyciszam te glosy;-)
Ja planowałam przerwę 2 -3 letnią między dziećmi a wyszło jak wyszło czyli będzie przerwa 14 miesięcy
__________________
"Pokochać to największe ryzyko ze wszystkich, to oddanie swojej przyszłości i swojego szczęścia w ręce drugiego człowieka, to zaufanie bez reszty, to odsłonięcie swoich słabości..."


Zapuszczam paznokcie dzień:2
Kropkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 06:53   #208
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Kropkaa Pokaż wiadomość
Ja planowałam przerwę 2 -3 letnią między dziećmi a wyszło jak wyszło czyli będzie przerwa 14 miesięcy
to tylko 10 mcy wcześniej się maleństwo pojawi

Witam, u nas dziś jeszcze pochmurnie. Wczoraj sobie poszaleliśmy, byliśmy na gofrach (zachcianka). Mały zrobił się strasznie markotny, potworek jeden. Coś mu doskwiera, ale nie doszłam jeszcze co. Jeść nie chce, spać nie chce, bawić się nie chce, siedzieć w krzesełku nie chce, iść na dwór nie chce :P no jak w tym memie, stawiam że może chce mu się zrobić 2 tylko już trzeci dzień tak ma i po 2 mu się nie poprawia wcale he he

Pisałam kiedyś o tych policzkach, że takie plamki czerwone się robią, skóra sucha. Kiedy zaczęłam dokładniejszą obserwację zaczęło to znikać ale nie zupełnie, mamy taką maść na bazie wazeliny, wit a i e itd. Zaczęłam mu to ostatnio znikać jak zaczęłam tym smarować. Ale też całkowicie przestaliśmy mu dawać cokolwiek z kakao i właśnie od tego dnia jest poprawa. Jednego dnia dałam mu kawałek kinder czekolady i galaretkę mela i wtedy mu się mocno zaczerwieniły, stwierdziłam, że może to to i od tamtego dnia nic nie dostał i jest dużo lepiej. Biedny mój synek jeżeli czekoladki go uczulają pewnie mu minie jak będzie starszy. Planowałam z nim iść do lekarza ale nie mam za bardzo co pokazywać, więc dalej obserwuje i jak się znów pojawi to lecę na konsultację
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 07:09   #209
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 660
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Dzień dobry!

Widzę, że na tapecie pojawił się temat drugiego dziecka.
Ja najchętniej zaczęłabym się starać o drugiego maluszka natychmiast, ale wiadomo, że miesiąc po rozpoczęciu nowej pracy to nie najlepszy pomysł. Poza tym chcemy najpierw wyszykować dom.
Mam nadzieję,że za rok będziemy mogli zabierać się do roboty

Netetitka- Emilka też miewa czerwone, szorstkie policzki. Lekarz nazwał to "skórą na pograniczu atopowej". Mamy pielęgnować kosmetykami do skóry atopowej, ale nie wprowadzać zmian w diecie, dopóki nie pojawią się inne dolegliwości. U nas bardzo pomógł krem Mediderm. Stan skóry poprawił się diametralnie.
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 07:49   #210
asienka213
Wtajemniczenie
 
Avatar asienka213
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Czarny las :P ........... De
Wiadomości: 2 563
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

hej

mnie pewnie tez nikt nie pamieta, ale co tam Musze sie przywitac w nowym watku i miec was w subskrypcjach, bo czasem podczytuje w poprzedniej czasci napisalam az 2 posty, wiec moze w tej uda sie czesciej udzielac
__________________
N&L&F

asienka213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-05 02:45:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:17.