Dużo u nas planujących, starających, mam i ciąż... - część 13. - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-09-04, 09:10   #1501
Malensstfo
Zakorzenienie
 
Avatar Malensstfo
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 7 680
Dot.: Dużo u nas planujących, starających, mam i ciąż... - część 13.

Bikuś no widzisz! Super, że wszystko ok!

Chyba powoli trzeba się ogarniać
Malensstfo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 09:11   #1502
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Dużo u nas planujących, starających, mam i ciąż... - część 13.

Butter spokojnie, kupisz potem Dziecko tak szybko wyrasta ze wszystkiego.

melduję , ze wczoraj przyszły ubranka dla Mai - super i ciuszki dla mnie - tez super, tylko 3 sztuki z 36 były za duże (oddałam mamie) a reszta jest dobra
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 09:13   #1503
Bika83
Zakorzenienie
 
Avatar Bika83
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 011
GG do Bika83
Dot.: Dużo u nas planujących, starających, mam i ciąż... - część 13.

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Cześć.
Ja wybrałabym tę: http://allegro.pl/wyprzedaz-bright-s...586987358.html bardziej mi się podoba


A wiecie, tak myślałam ostatnio...wiecie, że mi chyba nie będzie dane kupić dla dziecka nic oprócz wózka...wszystko dostaję od siostry. No chyba, ze będzie chłopczyk, bo mam dużo różowych rzeczy
Z jednej strony super, bo duża oszczędnośc...ale z drugiej strony pozbawię się tego wybierania - a te rzeczy są takie cudne wszystkie...
I takie drogie..... ja tam sie cieszę, że dostałam i nie muszę wydawać kasy

Mona a ja karuzelki nie kupuję, już mama moja psioczy, że wsyzstko mam i ciężko będzie coś Emilce kupić..... więc jakby co, to niech kupi karuzelę
__________________
01.05.2007
01.08.2008
18.07.2009
07.02.2012 II
21.10.2012 Emilka
20.04.2014 II
17.12.2014 Jaś

Emilka
Jaś


Bika83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 09:15   #1504
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: Dużo u nas planujących, starających, mam i ciąż... - część 13.

Cytat:
Napisane przez Madzialenka12344321 Pokaż wiadomość
Butter spokojnie, kupisz potem Dziecko tak szybko wyrasta ze wszystkiego.

melduję , ze wczoraj przyszły ubranka dla Mai - super i ciuszki dla mnie - tez super, tylko 3 sztuki z 36 były za duże (oddałam mamie) a reszta jest dobra
No pewnie, że wyrasta... i wiadomo, że kupię coś. Ale wiesz, ten początek, kiedy jest się jeszcze w ciąży...a nieważne, tak źle i tak niedobrze

Bika, dobrze, że Emilka nie będzie gigantem.
I może faktycznie daruj sobie już wycieczki górskie itp
__________________

Hania

ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 09:19   #1505
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Dużo u nas planujących, starających, mam i ciąż... - część 13.

Bika dokładnie, oszczędzaj się teraz. Dobrze by było jeszcze troszkę mała ponosić.
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 09:25   #1506
mona_ja
Wtajemniczenie
 
Avatar mona_ja
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 2 568
Dot.: Dużo u nas planujących, starających, mam i ciąż... - część 13.

Butter, Bika no ja mam ten problem że nikt mnie na razie nie pyta czy coś dzidziolkowi kupić, więc nie mogę liczyć na to że coś dostanę, od sis dostałam ubranka i dostanę jeszcze leżak tylko jej mały jeszcze z niego korzysta. Szwagierka mieszka z nami w jednym domu i ma dwulatka ale nic nie mówi że chciałaby nam cos dać a prosić nie będę.
__________________
Dawidek 18.10.2012 57cm i 3340g szczęścia


Nasz Ślub 30.05.2009
mona_ja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 09:32   #1507
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: Dużo u nas planujących, starających, mam i ciąż... - część 13.

Cytat:
Napisane przez mona_ja Pokaż wiadomość
Butter, Bika no ja mam ten problem że nikt mnie na razie nie pyta czy coś dzidziolkowi kupić, więc nie mogę liczyć na to że coś dostanę, od sis dostałam ubranka i dostanę jeszcze leżak tylko jej mały jeszcze z niego korzysta. Szwagierka mieszka z nami w jednym domu i ma dwulatka ale nic nie mówi że chciałaby nam cos dać a prosić nie będę.
Ojej....to nie fajnie.
Też bym nie chciała się prosić, zdecydowanie. Ale to niefajne, że ktoś coś ma, a nie chce się podzielić...
__________________

Hania

ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-04, 09:47   #1508
Bika83
Zakorzenienie
 
Avatar Bika83
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 011
GG do Bika83
Dot.: Dużo u nas planujących, starających, mam i ciąż... - część 13.

Dziewczynki, stary K
__________________
01.05.2007
01.08.2008
18.07.2009
07.02.2012 II
21.10.2012 Emilka
20.04.2014 II
17.12.2014 Jaś

Emilka
Jaś


Bika83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 09:50   #1509
gucia6
Zakorzenienie
 
Avatar gucia6
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7 636
Dot.: Dużo u nas planujących, starających, mam i ciąż... - część 13.

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Dzięki.

Wiesz, to nie chodzi o patologię. Tu nie ma reguł. Jeden nastolatek wpadnie w złe towarzystwo, inny nie...ale myślę, że właśnie szczera rozmowa z matką głównie, opieka, szczerość, a nie zabranianie i unikanie tematu, może po części zapobiec tego typu sytuacjom - co nie znaczy, że dziecko każdej matki, która nie rozmawia na ten temat schodzi na 'złą drogę'

A napisałam 'gdzie są rodzice', bo jak ma się 13 lat, to rodzice powinni mieć jeszcze coś do powiedzenia, jeśli chodzi o życie dziecka
wiesz, tak by bylo idealnie, gdyby wszyscy rodzice tak postepowali ze swoimi dziecmi...

jednak jesli do szczerych rozmow przystepuja dopiero wtedy kiedy maja zbuntowanego nastolatka, to niestety ale idzie to na marne...

ja widzialam to po sobie... jako dziecko stawiano mi mojego brata zawsze za przyklad, bo do ktorejs tam klasy mial swiadectwa z paskiem... a ja mialam na poczatku problemy z nauka... hmmm... no mialam przeciez przynosic dobre stopnie... i to nic, ze chodzilam do szkoly muzycznej, ze mialam 2 razy wiecej zajec niz on... a potem odrabianie lekcji, cwiczenie na instrumentach... czasu na rozmowy zabraklo...

a jak juz zaczelam wchodzic w okres zbuntowania, to trafialo mnie jak widzialam, ze moja mama czyta ksiazki pedagogiczne typu 'Jak rozmawiac z nastolatka', 'ratunku moja corka dorasta' i wiele innych... kiedy slyszalam od mojej mamy 'no porozmawiaj ze mna' to trafialo mnie podwojnie, bo o czym do diaska mam z nia rozmawiac... i to na zawolanie?
raz odwazylam sie porozmawiac szczerze... powiedzialam jej, ze chcialabym stanik (wiekszosc kolezanek w klasie juz nosila, niezaleznie od tego, czy cos tam bylo, czy nie)... a moja mama stwierdzila, ze przeciez modleki stanikow nie nosza ... w koncu zaczelam sobie przymierzac jej stanik i skracac ramiaczka, co zostawialam, tak zeby sie domylslila o co chodzi... po kilku takich probach dala mi pieniadze ze slowami 'to idz juz sobie ten stanik kup' ... po tym doswiadczeniu juz nigdy wiecej nie probowalam zadnych rozmow... a jak ona zaczynala, to tez nie mialam ochoty zaglebiac sie w pogaduszki...
o samym dojrzewaniu i @ dowiadywalam sie sama z ksiazek i od kolezanek, nie od mamy... ona nie zdawala sobie przez pol roku sprawy, ze juz mam @...
jak mialam pierwszego faceta, to gadala, ze wezmie mnie do ginekologa, zeby dowiedziec sie, czy jestem dziewica ... potem nie raz uslyszalam slowa kim jestem i wpajala, ze jak juz jestem taka 'napoczeta' to musze z tym facetem byc po grob, bo nikt inny 'takiej napoczetej' chciec nie bedzie ... ale nigdy nie było slow o antykoncepcji...

a wszystko to bylo kiedy mialam 11-16 lat, a moja mama mimo iz jest fantastycznym pedagogiem i nauczycielka, to niestety z wychowaniem wlasnej corki minela sie dosc mocno

zgadzam sie, ze szcera rozmowa to klucz do powodzenia, ale to trzeba praktykowac od samego poczatku, a nie dopiero kiedy pojawiaja sie problemy ...
a i wielu rodzicom wydaje sie, ze to sa przeciez dzieci, i na rozmowe jeszcze jest czas... a tu niestety takie dzieci moga sobie przypadkiem zrobic 'kuku'

i domyslam sie, ze w wielu domach jeszcze nadal nie mowi sie otwarcie o dojrzewaniu, seksie i konsekwencjach, dlatego uwazam, ze taka edukacja powinna byc jak najbardziej w szkolach, prowadzona przez osobe z profesja (nie przez pania katechetke )

a ze takie dzieciaki mysla o seksie, to wg mnie wina glownie mediow, reklam, filmow, kolorowych pisemek... przeciez to wszystko w tej chwili jest tak nabuzowane seksem, ze nie ma sie co dziwic, ze pod wplywem rozbujanych hormonow jednemu, czy drugiemu wpada jakis pomysl do glowy... a potem pokutuje brak wiedzy o konsekwencjach


ufff... rozpisalam sie
__________________
"what doesn't kill me makes me feel alive"

Edytowane przez gucia6
Czas edycji: 2012-09-04 o 09:57
gucia6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 09:56   #1510
mysia1986
Zakorzenienie
 
Avatar mysia1986
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 10 560
Dot.: Dużo u nas planujących, starających, mam i ciąż... - część 13.

[QUOTE=gucia6;36312575]wiesz, tak by bylo idealnie, gdyby wszyscy rodzice tak postepowali ze swoimi dziecmi...

jednak jesli do szczerych rozmow przystepuja dopiero wtedy kiedy maja zbuntowanego nastolatka, to niestety ale idzie to na marne...

ja widzialam to po sobie... jako dziecko stawiano mi mojego brata zawsze za przyklad, bo do ktorejs tam klasy mial swiadectwa z paskiem... a ja mialam na poczatku problemy z nauka... hmmm... no mialam przeciez przynosic dobre stopnie... i to nic, ze chodzilam do szkoly muzycznej, ze mialam 2 razy wiecej zajec niz on... a potem odrabianie lekcji, cwiczenie na instrumentach... czasu na rozmowy zabraklo...

a jak juz zaczelam wchodzic w okres zbuntowania, to trafialo mnie jak widzialam, ze moja mama czyta ksiazki pedagogiczne typu 'Jak rozmawiac z nastolatka', 'ratunku moja corka dorasta' i wiele innych... kiedy slyszalam od mojej mamy 'no porozmawiaj ze mna' to trafialo mnie podwojnie, bo o czym do diaska mam z nia rozmawiac... i to na zawolanie?
raz odwazylam sie porozmawiac szczerze... powiedzialam jej, ze chcialabym stanik (wiekszosc kolezanek w klasie juz nosila, niezaleznie od tego, czy cos tam bylo, czy nie)... a moja mama stwierdzila, ze przeciez modleki stanikow nie nosza ... w koncu zaczelam sobie przymierzac jej stanik i skracac ramiaczka, co zostawialam, tak zeby sie domylslila o co chodzi... po kilku takich probach dala mi pieniadze ze slowami 'to idz juz sobie ten stanik kup' ... po tym doswiadczeniu juz nigdy wiecej nie probowalam zadnych rozmow...
o samym dojrzewaniu i @ dowiadywalam sie sama z ksiazek i od kolezanek, nie od mamy... ona nie zdawala sobie przez pol roku sprawy, ze juz mam @...
jak mialam pierwszego faceta, to gadala, ze wezmie mnie do ginekologa, zeby dowiedziec sie, czy jestem dziewica ... potem nie raz uslyszalam slowa kim jestem i wpajala, ze jak juz jestem taka 'napoczeta' to musze z tym facetem byc po grob, bo nikt inny 'takiej napoczetej' chciec nie bedzie

a wszystko to bylo kiedy mialam 11-16 lat, a moja mama mimo iz jest fantastycznym pedagogiem i nauczycielka, to niestety z wychowaniem wlasnej corki minela sie dosc mocno

zgadzam sie, ze szcera rozmowa to klucz do powodzenia, ale to trzeba praktykowac od samego poczatku, a nie dopiero kiedy pojawiaja sie problemy ...
a i wielu rodzicom wydaje sie, ze to sa przeciez dzieci, i na rozmowe jeszcze jest czas... a tu niestety takie dzieci moga sobie przypadkiem zrobic 'kuku'

i domyslam sie, ze w wielu domach jeszcze nadal nie mowi sie otwarcie o dojrzewaniu, seksie i konsekwencjach, dlatego uwazam, ze taka edukacja powinna byc jak najbardziej w szkolach, prowadzona przez osobe z profesja (nie przez pania katechetke )

a ze takie dzieciaki mysla o seksie, to wg mnie wina glownie mediow, reklam, filmow, kolorowych pisemek... przeciez to wszystko w tej chwili jest tak nabuzowane seksem, ze nie ma sie co dziwic, ze pod wplywem rozbujanych hormonow jednemu, czy drugiemu wpada jakis pomysl do glowy... a potem pokutuje brak wiedzy o konsekwencjach


ufff... rozpisalam si

W 100% procentach zgadzam sie z Tobą. Ja akurat miałam to szczęscie ze rodzice, oboje rozmawiali ze mna i siostrą na każdy temat, o wszystko mogłyśmy zapytać i zawsze dostawałyśmy odpowiedz. Ale wsród moich ówczesnych rówieśniczek - nastolatek było naprawde inaczej. Czasami wręcz patrzyl ysie na mnie bardzo dziwnie, ze ja mogę z mamą lub tata rozmawiac o seksie, okresie dojrzewania i wszystkich róznych problemach okresy buntu Cóż jestem im za to bardzooo widzieczna. I w taki sam sposób chce rozmawiac ze swoimi dziecmi
mysia1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 09:57   #1511
stokrotka24
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka24
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 367
Dot.: Dużo u nas planujących, starających, mam i ciąż... - część 13.

dzień dobry
przyszłam właśnie z praktyk, dzieci są cudowne, dziewczynki nie odstępują mnie na krok ciągle się przytulają.Poszliśmy zwiedzać salę a tam taki bąble 3 letnie były, zapłakane biedne. Chyba bym wolała być w takiej grupie. Teraz jem bułkę w biegu i jadę tą betę robić, bo na 12 muszę do pracy iść. Wynik podobno będzie do 2 h więc albo poda mi telefonicznie albo zerwę się z pracy i pojadę odebrać.
Przepraszam, że nie odpisuję nikomu ale muszę się już zaraz zbierać, moze wieczorem uda mi się podczytać. Buziaki
__________________
15.08.2009 nasz wielki dzień

"dwa serca jedno bicie, tylko Ty i Ja na całe życie"

Łukaszek
stokrotka24 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-04, 09:58   #1512
Bika83
Zakorzenienie
 
Avatar Bika83
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 011
GG do Bika83
Dot.: Dużo u nas planujących, starających, mam i ciąż... - część 13.

Gucia zgadzam się z Tobą jak byłam mała to kiedyś rodzinnie oglądaliśmy wiadomości...... mówili o środkach antykoncepcyjnych....... nie wiem ile mogłam mieć lat, z 10 więc pytam rodziców "co to są środki antykoncepcyjne" a Ci mi: "sprawdź sobie w encyklopedii" oczywiście sprawdziłam, ale od tej pory już o nic ich nie pytałam a jak oni czegoś nie wiedzieli to im z perfidnym uśmiechem na twarzy odpowiadałam "sprawdź sobie w encyklopedii".
__________________
01.05.2007
01.08.2008
18.07.2009
07.02.2012 II
21.10.2012 Emilka
20.04.2014 II
17.12.2014 Jaś

Emilka
Jaś


Bika83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 09:58   #1513
mysia1986
Zakorzenienie
 
Avatar mysia1986
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 10 560
Dot.: Dużo u nas planujących, starających, mam i ciąż... - część 13.

Czekamy na winik Stokrotko!!!!!
mysia1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 09:59   #1514
Bika83
Zakorzenienie
 
Avatar Bika83
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 011
GG do Bika83
Dot.: Dużo u nas planujących, starających, mam i ciąż... - część 13.

Stokrotka za betę
__________________
01.05.2007
01.08.2008
18.07.2009
07.02.2012 II
21.10.2012 Emilka
20.04.2014 II
17.12.2014 Jaś

Emilka
Jaś


Bika83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 10:00   #1515
gucia6
Zakorzenienie
 
Avatar gucia6
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7 636
Dot.: Dużo u nas planujących, starających, mam i ciąż... - część 13.

Cytat:
Napisane przez Bika83 Pokaż wiadomość
Gucia zgadzam się z Tobą jak byłam mała to kiedyś rodzinnie oglądaliśmy wiadomości...... mówili o środkach antykoncepcyjnych....... nie wiem ile mogłam mieć lat, z 10 więc pytam rodziców "co to są środki antykoncepcyjne" a Ci mi: "sprawdź sobie w encyklopedii" oczywiście sprawdziłam, ale od tej pory już o nic ich nie pytałam a jak oni czegoś nie wiedzieli to im z perfidnym uśmiechem na twarzy odpowiadałam "sprawdź sobie w encyklopedii".
heh... u mnie to tez byl standard
__________________
"what doesn't kill me makes me feel alive"
gucia6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 10:02   #1516
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: Dużo u nas planujących, starających, mam i ciąż... - część 13.

Cytat:
Napisane przez gucia6 Pokaż wiadomość
wiesz, tak by bylo idealnie, gdyby wszyscy rodzice tak postepowali ze swoimi dziecmi...

jednak jesli do szczerych rozmow przystepuja dopiero wtedy kiedy maja zbuntowanego nastolatka, to niestety ale idzie to na marne...
........

a wszystko to bylo kiedy mialam 11-16 lat, a moja mama mimo iz jest fantastycznym pedagogiem i nauczycielka, to niestety z wychowaniem wlasnej corki minela sie dosc mocno

zgadzam sie, ze szcera rozmowa to klucz do powodzenia, ale to trzeba praktykowac od samego poczatku, a nie dopiero kiedy pojawiaja sie problemy ...
a i wielu rodzicom wydaje sie, ze to sa przeciez dzieci, i na rozmowe jeszcze jest czas... a tu niestety takie dzieci moga sobie przypadkiem zrobic 'kuku'

i domyslam sie, ze w wielu domach jeszcze nadal nie mowi sie otwarcie o dojrzewaniu, seksie i konsekwencjach, dlatego uwazam, ze taka edukacja powinna byc jak najbardziej w szkolach, prowadzona przez osobe z profesja (nie przez pania katechetke )

a ze takie dzieciaki mysla o seksie, to wg mnie wina glownie mediow, reklam, filmow, kolorowych pisemek... przeciez to wszystko w tej chwili jest tak nabuzowane seksem, ze nie ma sie co dziwic, ze pod wplywem rozbujanych hormonow jednemu, czy drugiemu wpada jakis pomysl do glowy... a potem pokutuje brak wiedzy o konsekwencjach


ufff... rozpisalam sie
No i Guciu, ja właśnie to napisałam. Że trzeba od samego początku praktykować takie rozmowy a nie jak pojawia się problem
Wtedy właśnie na stwierdzenie 'porozmawiaj ze mną' działa potem jak płachta na byka na zbuntowanego nastolatka. Bo w głowie nie rodzi się myśl 'chce mi pomóc', tylko 'chce się wtrącić i wszystko o mnie wiedzieć'.
I zgadzam się, że powinny być takie zajęcia w programie szkolnym, ale dokładnie tak jak piszesz, to musiałby prowadzić psycholog lub seksuolog, a nie katechetka, bo z katechetką, to nie zajęcia uświadamiające, a indoktrynacja.

Guciu, to przykre co piszesz o mamie. Ale wiesz, mimo bycia świetnym pedagogiem - jak to się mówi - nikt nie jest prorokiem we własnym kraju...
Czasem łatwiej pomóc (lub porozmawiać) komuś obcemu niż osobie bliskiej...

Stokrotko, z niecierpliwością czekam na wynik

Bika, może to pytanie nie na miejscu ale czym się różni stary k. od nowego? Tylko nie mów, że mam sprawdzić w encyklopedii
__________________

Hania


Edytowane przez ButterBear
Czas edycji: 2012-09-04 o 10:06
ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 10:05   #1517
mona_ja
Wtajemniczenie
 
Avatar mona_ja
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 2 568
Dot.: Dużo u nas planujących, starających, mam i ciąż... - część 13.

Bao, Bika dobrze ze wizyty udane i wszytko ok!

Gucia jakbym czytała o sobie, z tym że u nas było dużo dzieci i chyba rodzicom trudno było ogarnąć nas wszytkich, ale nawet nie próbowali z nami o dojrzewaniu rozmawiać, wszystkiego się dowiedziałam droga pantoflową
__________________
Dawidek 18.10.2012 57cm i 3340g szczęścia


Nasz Ślub 30.05.2009
mona_ja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 10:11   #1518
Bika83
Zakorzenienie
 
Avatar Bika83
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 011
GG do Bika83
Dot.: Dużo u nas planujących, starających, mam i ciąż... - część 13.

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość

Bika, może to pytanie nie na miejscu ale czym się różni stary k. od nowego? Tylko nie mów, że mam sprawdzić w encyklopedii
hm..... nie wiem czy pamiętasz, ale był taki okres jak jeszcze K nie było a dziewczyny które są tu od samego początku raz za czas napisały coś o K i wtedy nowe wizażanki pisały że one też by chciały itp. Wtedy Kotek założyła K, no ale nasz "stary K" też jeszcze istnieje...... co prawda nie jest już tam tak aktywnie jak kiedyś, ale raz za czas coś tam jeszcze napiszę, zwłaszcza, że to jedyne forma kontaktu z Emigrą.

Nie wiem czy ładnie i składnie to wyjaśniłam, ale mam nadzieję, że zrozumiałaś

Dziewczynki nie poczułam dziś jeszcze Emilki...... no i znów się człowiek martwi a brzusio znów mega mały
__________________
01.05.2007
01.08.2008
18.07.2009
07.02.2012 II
21.10.2012 Emilka
20.04.2014 II
17.12.2014 Jaś

Emilka
Jaś


Bika83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 10:11   #1519
gucia6
Zakorzenienie
 
Avatar gucia6
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7 636
Dot.: Dużo u nas planujących, starających, mam i ciąż... - część 13.

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Guciu, to przykre co piszesz o mamie.
wiesz, co bylo, minelo... teraz mamy ze soba doskonaly kontakt (pewnie dlatego, ze mieszkamy daleko do siebie ), ale ja nosze w sobie zal o tamto (wiem tez, ze ona by sie wypierala rekami i nogami, ze nic takiego nie bylo, wiec nie tykam tematu) i przez to tez nie chce, zeby opiekowala sie moimi dziecmi
__________________
"what doesn't kill me makes me feel alive"
gucia6 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-04, 10:15   #1520
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: Dużo u nas planujących, starających, mam i ciąż... - część 13.

Cytat:
Napisane przez Bika83 Pokaż wiadomość
hm..... nie wiem czy pamiętasz, ale był taki okres jak jeszcze K nie było a dziewczyny które są tu od samego początku raz za czas napisały coś o K i wtedy nowe wizażanki pisały że one też by chciały itp. Wtedy Kotek założyła K, no ale nasz "stary K" też jeszcze istnieje...... co prawda nie jest już tam tak aktywnie jak kiedyś, ale raz za czas coś tam jeszcze napiszę, zwłaszcza, że to jedyne forma kontaktu z Emigrą.

Nie wiem czy ładnie i składnie to wyjaśniłam, ale mam nadzieję, że zrozumiałaś

Dziewczynki nie poczułam dziś jeszcze Emilki...... no i znów się człowiek martwi a brzusio znów mega mały
Aaahaaa.. no ok, to rozumiem. Czyli tam są poruszane sprawy tajne przez poufne

Nie martw się, na pewno wszystko jest ok, przecież wczoraj było ok na wizycie
A pytałaś lekarza o to, czemu brzuszek maleje raz na jakiś czas?

Guciu, to dobrze, że teraz jest ok. Ważniejsze jest to, co jest teraz
__________________

Hania

ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 10:20   #1521
Bika83
Zakorzenienie
 
Avatar Bika83
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 011
GG do Bika83
Dot.: Dużo u nas planujących, starających, mam i ciąż... - część 13.

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Aaahaaa.. no ok, to rozumiem. Czyli tam są poruszane sprawy tajne przez poufne
Nie tyle tajne przez poufne ile takie które są kontynuacją spraw trwających od ponad roku..... więc ciężko (przynajmniej mi) byłoby o nich Wam teraz pisać, bo musiałabym wracać do starych spraw żebyście mogły zrozumieć.
__________________
01.05.2007
01.08.2008
18.07.2009
07.02.2012 II
21.10.2012 Emilka
20.04.2014 II
17.12.2014 Jaś

Emilka
Jaś


Bika83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 10:21   #1522
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: Dużo u nas planujących, starających, mam i ciąż... - część 13.

Cytat:
Napisane przez Bika83 Pokaż wiadomość
Nie tyle tajne przez poufne ile takie które są kontynuacją spraw trwających od ponad roku..... więc ciężko (przynajmniej mi) byłoby o nich Wam teraz pisać, bo musiałabym wracać do starych spraw żebyście mogły zrozumieć.
Spoko spoko. Tylko pytam z ciekawości
__________________

Hania

ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 10:48   #1523
onyks
Zakorzenienie
 
Avatar onyks
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 3 486
Dot.: Dużo u nas planujących, starających, mam i ciąż... - część 13.

Odpisałam wam i prezes mnie wezwał i zamknęłam stronę

Stokrotko, czekamy na betę

Bika oszczędzaj się
__________________

Wybrałam pielęgnację włosów z marką Braun
onyks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 11:08   #1524
Bika83
Zakorzenienie
 
Avatar Bika83
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 011
GG do Bika83
Dot.: Dużo u nas planujących, starających, mam i ciąż... - część 13.

Cytat:
Napisane przez onyks Pokaż wiadomość
Odpisałam wam i prezes mnie wezwał i zamknęłam stronę

Stokrotko, czekamy na betę

Bika oszczędzaj się
Rozumiem Twoją złość, to samo sobie dziś rano zrobiłąm

---------- Dopisano o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 11:50 ----------

Aaaaaa..... Żabciu, zapomniałabym, wiem co kupiłaś, więc czekam tylko na fotkę Dominika w nowym stroju
__________________
01.05.2007
01.08.2008
18.07.2009
07.02.2012 II
21.10.2012 Emilka
20.04.2014 II
17.12.2014 Jaś

Emilka
Jaś


Bika83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 11:28   #1525
onyks
Zakorzenienie
 
Avatar onyks
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 3 486
Dot.: Dużo u nas planujących, starających, mam i ciąż... - część 13.

Byłam u projektanta w zakładzie obok, tzn on ma uprawnienia do kierowania robotami i projektowania. Za adaptację weźmie ode mnie 1000 zł, a za kierownika(płacę mu po zakończeniu budowy) 1500 zł.
Uważam, że to nie dużo jak za wszystko
__________________

Wybrałam pielęgnację włosów z marką Braun
onyks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 11:38   #1526
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: Dużo u nas planujących, starających, mam i ciąż... - część 13.

Cytat:
Napisane przez onyks Pokaż wiadomość
Byłam u projektanta w zakładzie obok, tzn on ma uprawnienia do kierowania robotami i projektowania. Za adaptację weźmie ode mnie 1000 zł, a za kierownika(płacę mu po zakończeniu budowy) 1500 zł.
Uważam, że to nie dużo jak za wszystko
No to super, że nie są to bajońskie sumy
Bo przy takiej budowie to każdy grosz się liczy
__________________

Hania

ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 11:39   #1527
metkaa
Zakorzenienie
 
Avatar metkaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 679
Dot.: Dużo u nas planujących, starających, mam i ciąż... - część 13.

czesc

Cytat:
Napisane przez strongwomen Pokaż wiadomość
Pisze w skrócie co u mnie. Byliśmy dziś całe 3h w samochodzie praktycznie (kamil zadowolony bo sie lubi wozić) jechaliśmy zapłacić ubezpieczenie z autka, potem ja do pupu i się zaczęło..... wizyta była na 31.08 a dziś jest 03.09 jak nie przedstawię jakiegoś zwolnienia lekarskiego to mnie wyrzucą na cztery miesiące. I lipa bo nie mam innego ubezpieczenia (zasiłku i tak nie pobieram więc to mi wisi) jutro idę do lekarza i może mi da jakieś zaświadczenie. Potem pojechaliśmy do NFZ po dyskietkę zdrowia dla Kamila no i ostatni punkt wycieczki to byl catering na chrzciny zamówiliśmu catering na 19osób za 855zł. Ale znamy już ich ofertę i mają mnóstwo jedzenia i to bardzo dobrego. Zapytaliśmy też o salę na ślub, w sensie ile wcześniej trzeba rezerwować, i co się okazało.... na 21 września już zajęta. Ale zapytała nas jeszcze o to na ile osób to powiedziałam że do 40 się zmieścimy no to zaproponowała nam salę "tulipanową" na własnie 40 osób ale powiedziała że to tez mamy się pośpieszyć z decyzją. Poszliśmy ją zobaczyć i spełniała nasze oczekiwania, nie za duża, przyjemna i z zaj.ebistym stołem. No to.... nie czekaliśmy tylko ZAREZERWOWALIŚMY dziewczęta... do dziś myślałam że do tego slubu wcale nie musi dojść... ale teraz do mnie powoli dociera że coś się dzieje Kamilek z anmi oglądał salę TŻ miał go na rączkach cały czas ach... jestem zadowolona Mały miał kolki znów popołudniu ale czekam cierpliwie aż się to skończy, Emilka mnie pociesza że z Lenka już lepiej więc mam nadzieję że Kamilek też się już poprawi.

i jeszcze się pochwalę że Kamciu w sobotę nauczył się przewracać z brzuszka na plecki mały ma 7 tygodni a zdolniacha z niego, już nie wspomnę o tym że teraz cały czas się kula i główkę trzyma ładnie, jak leży na brzuszku to wcale jej już nie kładzie.
super ze tyle zalatwiliscie,
jak dobrze zagadasz to lekarz wystawi Ci zaswiadczenie,
kolki przejda na pewno
brawa dla Kamilka,

aaby troche sie przemeczysz ale na pewno dasz rade,

onyks mi sie wozek raczej niepodoba,

mona_ja mi sie chyba bardziej druga podoba,

Cytat:
Napisane przez Madzialenka12344321 Pokaż wiadomość
melduję , ze wczoraj przyszły ubranka dla Mai - super i ciuszki dla mnie - tez super, tylko 3 sztuki z 36 były za duże (oddałam mamie) a reszta jest dobra
super,

stokrotko czekamy na wynik
metkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 11:49   #1528
onyks
Zakorzenienie
 
Avatar onyks
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 3 486
Dot.: Dużo u nas planujących, starających, mam i ciąż... - część 13.

Cytat:
Napisane przez metkaa Pokaż wiadomość
onyks mi sie wozek raczej nie podoba,



Butter, uważam, że to tanio, poprzedni zawołał 3000 za samą adaptację
__________________

Wybrałam pielęgnację włosów z marką Braun
onyks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 11:52   #1529
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Dużo u nas planujących, starających, mam i ciąż... - część 13.

stokrotko trzymam kciuki.

Bika spokojnie, będzie dobrze. Zjedz coś słodkiego, połóż się i poczekaj.

Onyks super.

Byłam z małą w poradni. Wszystko dobrze. Sprawdzała jej tez odruchy i napięcie mięśniowe i wszystko dobrze. Dostałam zaświadczenie dla pediatry, że wszystko jest dobrze i więcej nie muszę już tam przychodzić I jeszcze małą na drugie usg bioderek zarejestrowałam na 8 października.
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 11:52   #1530
strongwomen
Zakorzenienie
 
Avatar strongwomen
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 4 098
GG do strongwomen
Dot.: Dużo u nas planujących, starających, mam i ciąż... - część 13.

Butter,
Cytat:
Strong,PUP to dziady!! Załatw coś z lekarzem, bo kapa jak byś została bez ubezpieczenia. A TŻ nie może Cię ubezpieczyć na siebie? Może niech spyta...
niestety ale jestem osobą trzecią dla niego i nie da się. Załatwiłam zaświadczenie lekarskie, mam nadzieję że to wystarczy ale na decyzje muszę czekać dwa tygodnie.

Cytat:
Kochana, bardzo się cieszę, że catering załatwiony no i sala na wesele zarezerwowana. Pokaż jakieś fotki sali Fajnie, że staje się to coraz bardziej realne, nie? Przygotowania do ślubu są takie przyjemne
http://udanusi.cal.pl/index.php?page=galeria to jest ich stronka ale niestety zdjęć tej naszej sali "tulipanowej" nie ma.., więc na słowo musicie mi wierzyć że ładna.

Kotku, wklejam Ci menu na chrzciny bo na wesele jeszcze nie ustalaliśmy.

ZESTAW CATERINGOWY
KOSZT 45 ZŁ OD OSOBY
W SKŁAD ZESTAWU WCHODZI:
ZIMNA PŁYTA: WĘDLINY, SERY, NA PÓŁMISKACH
5 RÓZNYCH RODZAJI SAŁATEK
(JARZYNOWA, BROKUŁOWA, PEKIŃSKA,
I JESZCZE 2 INNE W ZALEŻNOŚCI OOD SEZONU)
GALARETKI MIĘSNE
PIERŚ Z KURCZAKA NA KWAŚNO W ZALEWIE OCTOWEJ
KOLACJA: MIĘSNO NA GORĄCO 5 RÓŻNYCH RODZAJI
OKOŁO 2,5 KAWAŁKA NA OSOBĘ
(UDKO, SCHABOWY ZWYKŁY, Z PIECZARKAMI,
PO SZWAJCARSKU I DEWOLAY Z PIERSI Z KURCZAKA)
SAŁATKA JARZYNOWA
GOLONKO W KAPUŚCIE LUB PIEROGI LUB LAZANIA
(wybraliśmy golonko w kapuście)
POWYŻEJ 15 OSÓB
DODATKOWO OD FIRMY: ŻUREK LUB BARSZCZ Z KROKIETEM
(my akurat mamy bogracz)
Aaby, ja właśnie zapomniałam wczoraj o serialach.
ale Ci z tą magisterką ciężko... wszystko nie po Twojej myśli.

Gucia, brawa za zakupy no i narobiłaś mi smaka na szarlotkę, tyle że ja jeszcze nigdy nie piekłam

Onyks, tak mi się ten wózek nie podoba że normalnie ... same rurki. Ale wiem wiem... to Tobie ma się podobać

Mona, ja wypełnienie tylko przeprasowałam ale moja nie smierdziała.
karuzela zdecydowanie z lwem.

Bika, odpoczywaj!!

Stokrotka, czekam na wyniki

metka, dzięki za miłe słowo zaświdczenie dostałam, mam nadzieję że PUP je zaakceptuje.


__________________
16.07.2012 - Kamil, nasze serce.
21.09.2013 - Małżeński staż.
strongwomen jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:15.