Borasol do przemywania twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-07, 17:43   #1
natina2
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 069
GG do natina2
Smile

Borasol do przemywania twarzy


Rozmawialam ostatnio z koleżanką nt. toników i powiedziala mi że warto spróbwać BORASOLU (3% roztworu kwasu borowego) że bardzo dobrze dziala na skórę, pozostawia ją gładką i miękką. Nie bardzo ufam kwaskom więc pragne Was zapytać czy słyszałyście o tym specyfiku i czy warto spróbować ??

ps: podobno buteleczka kosztuje 1 zł i 80 groszy...
__________________
moja wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=838038
natina2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 18:08   #2
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

ja czytałam, niestety nie pamiętam już czy to na wizażu czy na starej BU, że kwas borowy/borny ma bardzo negatywne działanie na skórę i nie powinno się go używać. Niestety teraz nie pamiętam co on takiego złego robi, ale zakodowałam sobie w pamięci, żeby po niego nigdy nie sięgać.
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 18:33   #3
natina2
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 069
GG do natina2
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

no szukalam ale wyszukiwara nie przyniosła rezultatów
__________________
moja wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=838038
natina2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 18:53   #4
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

Ja u łuskiewnika czytałam, że kwasu bornego nie powinno się stosowac dłużej niż pół roku, bo jest szkodliwy. Poza tym w starym mieszkaniu używałam go jako trutkę na karaluchy, więc niezbyt mi się kojarzy.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 18:58   #5
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

Kwas borowy wykazuje minimalne działanie bakteriobójcze czy ściągające; ponadto powoduje dojrzewanie utajonych zaskórników oraz pryszczy (przekształcają się wówczas w bolesne, ropiejące guzki zapalne); dłużej stosowany źle oddziałuje na skórę (wywołuje przewlekły trądzik borowy, przypominający trądzik jodkowy lub bromowy) i organy wewnętrzne (resorbując się z powierzchni skóry wgłąb ciała).
http://luskiewnik.strefa.pl/acne/PRYSZCZE2002_leki.htm
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 19:05   #6
egalisse
Przyczajenie
 
Avatar egalisse
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Uznam
Wiadomości: 6
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

Borasol to leczniczy preparat specjalistyczny, nie tonik nawilżający .

''Wskazania: Stosowany w stanach zapalnych skóry, egzemach, oparzeniach, stłuczeniach, obrzękach zapalnych tkanek miękkich, powierzchniowym uszkodzeniu naskórka lub skóry, stanach zapalnych zewnętrznych narządów moczopłciowych. Preparat do stosowania tylko dla dorosłych przez krótki okres czasu. Dłuższe leczenie powinno być pod kontrolą lekarza.

Działanie: Łagodny środek antyseptyczny, ściągający i wysuszający o właściwościach bakterio- i grzybo-statycznych, wzmagający ziarninowanie, likwidujący stany zapalne skóry.

Przeciwwskazania: Jeśli lek stosowany jest długotrwale na uszkodzoną skórę lub błony śluzowe, może wystąpić zaczerwienienie, wysypka, łuszczenie się naskórka.''
__________________
Na wymianę: Iwostin, Doliva, Ziaja, Floslek https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=140138
egalisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 05:06   #7
Akszeinga
Zadomowienie
 
Avatar Akszeinga
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 764
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

Ja stosowałam go do przemywania przekłutego pępka
Akszeinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-08, 11:50   #8
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

Mi polecono kiedys, kiedys przemywac kwasem bornym twarz, bo (jesli dobrze pamietam te rade) przywraca kwasny odczyn skory po umyciu. Przemylam pare razy i zauwazylam pogorszenie, wiec zaraz odstawilam.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 14:05   #9
natina2
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 069
GG do natina2
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

to wszystko jasne trzymać buzię z daleka od kwasu borowego
a tak apropos to borny to to samo co borowy??
__________________
moja wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=838038
natina2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 14:18   #10
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

Tak.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 14:26   #11
natina2
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 069
GG do natina2
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

to już wszystko wiem dzięki!
__________________
moja wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=838038
natina2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-12, 14:09   #12
hc_zuzanka
Raczkowanie
 
Avatar hc_zuzanka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 54
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

ech a ja nie wiem nic w wyszukiwarce znalazlam pare watkow o borasolu i kompletnie rozne opinie jeden pochwalny(caly watek nie post)drugi(ten negujacy) i co ja mam teraz myslec pytalam o ten plyn dermatologa i stwierdzil ze moge sprobowac,mam takiego pecha ze czasem wyskakuja mi bolace czerwone grudki na policzkach i nie chce sobie pogorszyc stanu skory,dziewczyny uzywac tego kwasu czy nie?pomoze chociaz troche na takie ropne pryszczole?
hc_zuzanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-13, 00:00   #13
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Borasol do przemywania twarzy

Ja uzywam kwasu bornego, ale nie do twarzy tylko do krocza, chodzi głownie o zakwaszenie . Po dłuższym czasie uzytkowania powoduje podsuszenie skory, więc pewnie będzie podobnie ze skorą na twarzy .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-13, 16:15   #14
anka!
Rozeznanie
 
Avatar anka!
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK/South East
Wiadomości: 565
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

hej dziewczyny
trochę się zmartwiłam tym co piszecie, bo mi pani dermatolog przepisała Borasol do przemywania twarzy a moje cera jest w fatalnym stanie, żeby nie powiedzieć tragicznym, mam nadzieje ze wie co robi (a jest to lekarz sprawdzony i nie naciągacz)
anka! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-13, 16:35   #15
lipiec7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 279
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

roznie bywa,ja tez mialam przepisany borasal,rozex i davercin i ciagle mialam skore nadwrazliwa,oczywiscie nie bylam poinformowana o filtrach.Dla mnie zbawienne okazaly sie kwasy,ktorych dlugo obawialam sie.I zdecydowanie najlepszy dla mnie jest Effaclar K stosuje wraz z tonikiem,zelem.Zwroc tez uwage na zrobienie badan na bakterie candidia,zoladek i watroba czy sa w szczesliwym stanie,pozdro
lipiec7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-17, 13:18   #16
Isiek28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 56
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

Ja kiedyś (dawnoooo temu) czytałam, wywiad z Beata Tyszkiewicz, albo z inną aktorką słynącą z urody itd., i na pytanie: w jaki sposób dba o siebie powiedziała, że używa od x lat toniku z kwasu bornego i bardzo go sobie chwali, ale widzę, że opinie są różne, więc ja sie chyba nie odważe go używać

ps. Mam nadzieje, że czegoś nie pomyliłam.
Isiek28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-17, 17:35   #17
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

Hmmm... mi też dermatolog go poleciła. Nie mówiła co prawda, żeby używać go codziennie, ale że jakby co, to mi podsuszy syfki i szybciej znikną. I nie wiem teraz czy w ogóle próbować

Edytowane przez rocki
Czas edycji: 2012-10-23 o 12:41
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-17, 17:39   #18
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

Cytat:
Napisane przez lipiec7 Pokaż wiadomość
bakterie candidia
to są grzyby
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-21, 07:11   #19
ligia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 335
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

używam od dwóch tygodni Borasolu do przemywania twarzy, gdyż ostatnio pojawiło się u mnie sporo zaskórników, grudek i jestem bardzo zadowolona . Stosuję rano i wiecorem zamiast toniku.Twarz się wygładziła i wyjaśniała, wszelkie paskudztwa znikneły. Osobiście polecam wypróbować, nie jako stały punkt pielęgnacji ale jako doraźną pomoc, mnie pomaga, a cerę mam mieszną, skłonną do wyprysków i zaczerwienienia.
ligia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-09, 21:47   #20
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

http://www.biochemiaurody.fora.pl/viewtopic.php?t=356
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-10, 14:04   #21
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

Z Indeksu Leków:

Działanie: Wykazuje słabe działanie antyseptyczne oraz wysuszające i ściągające. Ułatwia ziarninowanie. W niewielkim stopniu wchłania się przez nieuszkodzoną skórę. W przypadku wchłonięcia wykazuje działania toksyczne. Niebezpieczeństwo wchłonięcia jest szczególnie duże w przypadku stosowania na błony śluzowe, rozległe rany, oparzenia i zmiany zapalne oraz u noworodków i małych dzieci. Wydalany przez nerki.

Wskazania: Zewnętrznie na rany i oparzenia. W preparatach złożonych jest stosowany w bakteryjnym zapaleniu pochwy, w ostrych stanach zapalnych błony śluzowej nosa. Pochodna - tetraboran sodu: zakażenia bakteryjne i kandydoza błon śluzowych jamy ustnej. Jako składnik preparatów złożonych w stanach zapalnych gardła i jamy ustnej.


Przeciwwskazania: Nie stosować u dzieci (szczególnie poniżej 4. rż.), na duże lub sączące się rany, rozległe zmiany zapalne ani duże powierzchnie.


Interakcje: Leki powodujące przekrwienie skóry zwiększają wchłanianie związków boru do krążenia ogólnego i możliwość zatrucia.





Przecież nie stosuje się go przez rok na błony śluzowe, rozległe rany i oparzenia, tylko doraźnie na twarz ze zmianami trądzikowymi... więc nie podejrzewam, żeby było mozliwe zatrucie kwasem borowym, jeśli używany jest tylko w takiej sytuacji.
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-10, 14:17   #22
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

cytat z wklejonego linku z BU

Cytat:
kwas borowy łatwo wchłania się z błon śluzowych i przez uszkodzoną skórę [wyciśnięty pryszcz przemywany kwasem borowym to też uszkodzona skóra-przypisek własny]. Jest bardzo powoli wydalany z moczem; może się kumulować, (zwłaszcza u dzieci-nie mozńa go używac do 11 r.ż) Stosowany długotrwale - zwłaszcza na duże powierzchnie ciała, a także u dzieci - kumuluje się i wywiera działanie toksyczne, uszkadzając nerki, o.u.n. i wątrobę.
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-10, 14:23   #23
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
cytat z wklejonego linku z BU
Właśnie o to mi chodzi. Nie jesteśmy dziećmi, nie kąpiemy się w nim, nie pijemy, ani nie stosujemy przez pół roku non stop. Myślę, że uszkodzona skóra na jednym wyciśniętym pryszczu nie spowoduje ciężkiego zatrucia całego organizmu
no chyba, że ktoś ma jakiś poważny stan zapalny, ale wtedy kwalifikuje się do rubryki: przeciwwskazania
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-10, 14:44   #24
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

Moim zdaniem jest na tyle dużo bezpiecznych środków antybakteryjnych, że nie ma sensu ryzykować - jeśli nie musisz tego używać, lepiej nie próbować. To jak z kholem. Co z tego że jest tani i daje ładny efekt, skoro możesz nabawić się ołowicy.
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-11, 05:10   #25
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

Ostatnio przypadkiem rozmawiałam z dermem - dr n m nawiasem mówiąc,
polecał właśnie okłady z borasolu - 3% rozcieńczone do 1,5% (czyli pół na pół z przegotowaną wodą) - na watę i na 15min na gębuchę - to na stany podrażnieniowe, zapalne, krostkowe - czyli ogólnie na cerę problemową - czas kuracji - 2 tyg + absolutne min kosmetyków - o najprostszych składach.
Zapytałam go o właśnie cerę kapryśną - no i taki sposób mi zapodał - kiedyś stostowałam 3% borasol do przemywań - przez 2 tyg i było ładnie - zwłaszcza stany zapalne dość ładnie łagodzi.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-11, 14:13   #26
rudzitsu
Raczkowanie
 
Avatar rudzitsu
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 306
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

A ja ostatnio wypiłam ten kwas Mój ojciec używał go do przemywania ucha i zostawił w miejscu, gdzie zawsze stoi woda (dostał za to burę). A że rozrobiony nie ma praktycznie zabarwienia, to się napiłam. Po pierwszym łyku poczułam, że coś jest nie tak i szybko do niego zadzwoniłam, żeby się dowiedzieć, co to było. Możecie sobie wyobrazić moją reakcję, gdy usłyszałam słowo "kwas". Poszłam do łazienki, zwróciłam, po czym ojciec zadzwonił, że rozmawiał ze znajomą pielegniarką i nic mi nie będzie. Żyję
Absolutnie nie miało to nikogo namówić do konsumpcji
rudzitsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-11, 15:09   #27
natina2
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 069
GG do natina2
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

toś popiła. ... rany...
__________________
moja wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=838038
natina2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-11, 23:24   #28
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

Odświeżam

Czy ktoś jeszcze stosuje Borasol ? Ja zaczęłam,ale dopiero 2 aplikacje Zauwazyłam małe łuszczenie- na plus.

I mam takie pytanie- czy po zastosowabiu borasolu wieczorem nakładacie krem nawilżający czy tylko borasol i spać?
Narc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-16, 13:10   #29
krycha?
Raczkowanie
 
Avatar krycha?
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 101
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

to może ja jako niedowierzająca ulotkom, wieloletnia użytkowniczka Borasolu się wypowiem

Borasol zaczęłam stosować, kiedy moja skóra borykała się z czerwonymi policzkami ("odkrytymi" dzięki kremom ze sterydami na alergię) oraz lekką alergią. Moja skóra była zupełnie czysta - nie miałam ani jednego zaskórnika, co zawdzięczałam prawdopodobnie zażytemu antybiotykowi Sumamed (na gardło).

Borasol poleciła mi kosmetyczka. Stosowałam go ponad pięć lat, kilkakrotnie w ciągu dnia. Zazwyczaj przemywałam nim twarz i nic nie kładłam, a czasami (gł. na noc) po wyschnięciu kładłam grubą warstwę jakiegoś tłustego kremu - bepanthenu plus, nanobase, itp. Nie zauważyłam, żeby wysuszał mi twarz, nie oczyszczał skóry, bo nie bardzo miał z czego.

Po jakimś czasie (ok. dwóch lat) zaskórniki na nos wróciły , ale wątpię, żeby spowodowane to było Borasolem. Skóra się wzmocniła, co prawda nie jest jeszcze jak w stanie "przedsterydowym", ale burak na policzkach przestał występować. Tego jednak również nie przypisywałabym Borasolowi.

Od około 3 miesięcy nie stosuję już Borasolu (zamieniłam go na hydrolaty - na razie w fazie testów).

Mimo wszystko nie planuję wracać do niego, głównie po tym co przeczytałam w tym wątku Mnie nie zaszkodził (chyba?), ale też nie pomógł (kiedy pojawiły się zaskórniki, nie poradził sobie z nimi).

Ten post nie ma na celu zachęcenia do niestosowania się do zaleceń z ulotki. To, że jak na razie nie zaobserwowałam skutków ubocznych, nie oznacza, że się nie pojawią.
__________________
szczęście jest jak Tour de France - długo się czeka, a potem chwila i po wszystkim
krycha? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 16:40   #30
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

Borasol jest nijaki. Wolę go stostować zamiast sklepowych toników. Nie pojawiają się po nim niespodzianki. Ale też zamierzam stosować tylko robione toniki, hydrolaty lub te z BU
Narc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-03 22:28:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:32.