Sprawdzone przepisy na ciasta :) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-04, 09:50   #61
jagodka1
Raczkowanie
 
Avatar jagodka1
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 69
Dot.: Sprawdzone przepisy na ciasta :)

Ale fajny wątek!
Ja zazwyczaj lekko, dietetycznie i uważam na to co jem, za dużo nie piekę, bo łakomstwo... sami wiecie
Ale ostatnio ciągle robię jedno ciasto, które zawsze wychodzi i jest pyszne, co ważne zrobienie zajmuje 10 minut. AAAA, jestem w trakcie opracowania wersji light tego ciasta.
Póki co wersja fat
CIASTO z OWOCAMI
2 szkl mąki
1 szkl cukru
1 cukier wanilinowy
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 szkl oleju
4 jajka (całe)
dowolne owoce: świeże lub mrożone (te prosto z opakowania)

Wszystkie składniki oprócz owoców miksujemy na gładką masę, przekładamy do formy wyłożonej papierem do pieczenia, na wierzch wysypujemy owoce - nie mieszamy, nie układamy, jak spadną, tak się pieką.
Piec 50 min w 180st (włożyć do nagrzanego piekarnika).
__________________
Mój dietetyczny blog kulinarny
www.stolikwkropki.pl

Jestem szczęśliwą mamą
jagodka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 22:43   #62
gosita213
Zadomowienie
 
Avatar gosita213
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Blachownia k/Czestochowy
Wiadomości: 1 731
Dot.: Sprawdzone przepisy na ciasta :)

Ale suuuuper wątek jutro wrzucę przepis na moje ukochane mufinki marchewkowe
__________________
Wiem jak trudno jest znalezc milosc. Kiedy znajdziesz kogos, trzeba korzystac z okazji. Nie mozesz tylko siedziec i liczyc na to, ze jutro tu bedzie, bo czasami – bum! Nie ma go. I nie masz nikogo. Hilda, Ugly Betty

góra - 23.09.2013
dół i wyciągi - 03.01.2014
gosita213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 16:36   #63
gosita213
Zadomowienie
 
Avatar gosita213
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Blachownia k/Czestochowy
Wiadomości: 1 731
Dot.: Sprawdzone przepisy na ciasta :)

Muffiny marchewkowe
przepis na ok 12 babeczek:
-2 szklanki startej marchewki na drobnych oczkach (ale nie tych co na placki ziemniaczane, tylko te troszkę wieksze)
-3/4 szkl oleju roślinnego
-4 jajka
-1 szkl cukru brązowego (ważne by był brązowy)
-1 łyżeczka ekstraktu z wanilii (ja daję wanilię sproszkowaną)
-1,5 szkl mąki
-1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
-0,5 łyżeczki sody oczyszczonej
-3/4 łyżeczki soli
-1 łyżeczka cynamonu
-0,5 łyżeczki imbiru
-0,25 łyżeczki gałki muszkatołowej

przesiać mąkę i sypkie przyprawy.
olej, jajka, cukier, marchewkę i wanilię wymieszać.
połączyć suche i mokre składniki.
ładować do foremek prawie po brzegi (mi nigdy nie wypływa).
180'C ok 25 min, ale ja zawsze sprawdzam patyczkiem.
__________________
Wiem jak trudno jest znalezc milosc. Kiedy znajdziesz kogos, trzeba korzystac z okazji. Nie mozesz tylko siedziec i liczyc na to, ze jutro tu bedzie, bo czasami – bum! Nie ma go. I nie masz nikogo. Hilda, Ugly Betty

góra - 23.09.2013
dół i wyciągi - 03.01.2014
gosita213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 16:53   #64
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Sprawdzone przepisy na ciasta :)

Cytat:
Napisane przez jagodka1 Pokaż wiadomość
Ale fajny wątek!
Ja zazwyczaj lekko, dietetycznie i uważam na to co jem, za dużo nie piekę, bo łakomstwo... sami wiecie
Ale ostatnio ciągle robię jedno ciasto, które zawsze wychodzi i jest pyszne, co ważne zrobienie zajmuje 10 minut. AAAA, jestem w trakcie opracowania wersji light tego ciasta.
Póki co wersja fat
CIASTO z OWOCAMI
2 szkl mąki
1 szkl cukru
1 cukier wanilinowy
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 szkl oleju
4 jajka (całe)
dowolne owoce: świeże lub mrożone (te prosto z opakowania)

Wszystkie składniki oprócz owoców miksujemy na gładką masę, przekładamy do formy wyłożonej papierem do pieczenia, na wierzch wysypujemy owoce - nie mieszamy, nie układamy, jak spadną, tak się pieką.
Piec 50 min w 180st (włożyć do nagrzanego piekarnika).
czy owoce w tym cieście nie spadają na dno blaszki ? i nie robi się na spodzie takie mokre?podobne do zakalca?
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 17:17   #65
gosita213
Zadomowienie
 
Avatar gosita213
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Blachownia k/Czestochowy
Wiadomości: 1 731
Dot.: Sprawdzone przepisy na ciasta :)

Cytat:
Napisane przez delfix10 Pokaż wiadomość
czy owoce w tym cieście nie spadają na dno blaszki ? i nie robi się na spodzie takie mokre?podobne do zakalca?
Nie wiem jak autorka tego przepisu, ale ja zawsze owoce i bakalie do ciast oprószam mąką, wtedy nie robi się zakalec, ani owoce nie spadają.
__________________
Wiem jak trudno jest znalezc milosc. Kiedy znajdziesz kogos, trzeba korzystac z okazji. Nie mozesz tylko siedziec i liczyc na to, ze jutro tu bedzie, bo czasami – bum! Nie ma go. I nie masz nikogo. Hilda, Ugly Betty

góra - 23.09.2013
dół i wyciągi - 03.01.2014
gosita213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 21:04   #66
stefka1608
Raczkowanie
 
Avatar stefka1608
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 35
Dot.: Sprawdzone przepisy na ciasta :)

Cytat:
Napisane przez gosita213 Pokaż wiadomość
ja zawsze owoce i bakalie do ciast oprószam mąką, wtedy nie robi się zakalec, ani owoce nie spadają.
Seriooo? Muszę to wypróbować! Zawsze spędza mi to sen z powiek, a tu widać takie proste rozwiązanie
stefka1608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 22:38   #67
gosita213
Zadomowienie
 
Avatar gosita213
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Blachownia k/Czestochowy
Wiadomości: 1 731
Dot.: Sprawdzone przepisy na ciasta :)

Cytat:
Napisane przez stefka1608 Pokaż wiadomość
Seriooo? Muszę to wypróbować! Zawsze spędza mi to sen z powiek, a tu widać takie proste rozwiązanie
Robię tak zawsze, czy to keks z bakaliami czy biszkoptowe z owocami z kompotu czy mleczne z bananami, mąka zawsze pomaga chociaż kilka razy kupiłam jakiś zły gatunek, albo poprostu miałam zły dzień i wtedy nie zawsze wychodziło
__________________
Wiem jak trudno jest znalezc milosc. Kiedy znajdziesz kogos, trzeba korzystac z okazji. Nie mozesz tylko siedziec i liczyc na to, ze jutro tu bedzie, bo czasami – bum! Nie ma go. I nie masz nikogo. Hilda, Ugly Betty

góra - 23.09.2013
dół i wyciągi - 03.01.2014
gosita213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-15, 11:39   #68
gann
Raczkowanie
 
Avatar gann
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 30
Dot.: Sprawdzone przepisy na ciasta :)

czytam i czytam i aż ślinka mi cieknie szukałam jakiegoś łątwego, ale oryginalnego przepisu, a tu tyle fajnych pomyslow na początek zainteresowały mnie piernik z pierwszego przepisu i kaszalot i od tego chyba zacznę a z tego co ja bym mogła wam polecić, to jest ciasto, które robi się dosłownie w 10 minut, wygląda może nie do końca szałowo, ale jest naprawdę smaczne i wilgotne. pycha Ciasto robiłam z tego przepisu: http://blog.krainaobrusow.pl/za-godzine-beda-goscie/ tylko dodałam więcej suszonych owoców (większość z nich opadła na dno, bo były zbyt duże i ciężkie, a dżem, którego użyłam był wyjątkowo rzadki ale mi to nie przeszkadzało. bylo pysznie i porcja która wychodzi z tego przepisu jest naprawdę wielka ;D
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2013-10-17 18.26.58.jpg (125,4 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2013-10-17 18.26.42.jpg (94,5 KB, 17 załadowań)
gann jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 19:35   #69
gosita213
Zadomowienie
 
Avatar gosita213
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Blachownia k/Czestochowy
Wiadomości: 1 731
Dot.: Sprawdzone przepisy na ciasta :)

Cytat:
Napisane przez gann Pokaż wiadomość
czytam i czytam i aż ślinka mi cieknie szukałam jakiegoś łątwego, ale oryginalnego przepisu, a tu tyle fajnych pomyslow na początek zainteresowały mnie piernik z pierwszego przepisu i kaszalot i od tego chyba zacznę a z tego co ja bym mogła wam polecić, to jest ciasto, które robi się dosłownie w 10 minut, wygląda może nie do końca szałowo, ale jest naprawdę smaczne i wilgotne. pycha Ciasto robiłam z tego przepisu: http://blog.krainaobrusow.pl/za-godzine-beda-goscie/ tylko dodałam więcej suszonych owoców (większość z nich opadła na dno, bo były zbyt duże i ciężkie, a dżem, którego użyłam był wyjątkowo rzadki ale mi to nie przeszkadzało. bylo pysznie i porcja która wychodzi z tego przepisu jest naprawdę wielka ;D
Hahaha, a u mnie w domu to ciasto robi się od zawsze :-D i nazywamy je ciasto mleczne. Rzeczywiście najszybciej i przeważnie wszystko jest w domu. Kojarzy mi się z dzieciństwem tylko u nas bez dodatków, ale i tak przepyszne :-D
__________________
Wiem jak trudno jest znalezc milosc. Kiedy znajdziesz kogos, trzeba korzystac z okazji. Nie mozesz tylko siedziec i liczyc na to, ze jutro tu bedzie, bo czasami – bum! Nie ma go. I nie masz nikogo. Hilda, Ugly Betty

góra - 23.09.2013
dół i wyciągi - 03.01.2014
gosita213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 11:51   #70
Cytrynowe_Marzenie
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynowe_Marzenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Deszczowa kraina :D
Wiadomości: 5 394
Dot.: Sprawdzone przepisy na ciasta :)

Ja mam jeszcze świetny przepis na babkę z majonezu.

Wysłane z tapatalka. Przepraszam za błędy.

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:47 ----------

0,5 szklanki mąki pszennej i tyle samo ziemniaczanej. 0,75 szklanki cukru 2 łyżeczki proszku do pieczenia. 0,5 szklanki majonezu sok z całej cytryny skórka z tej cytryny i aromaty cytrynowy cały 4 jajka. Wychodzi taka mocno mokra. Pysznie cytrynowa i nie za słodka. Aaaa piecw 180-200 koło 45-55 minut

Wysłane z tapatalka. Przepraszam za błędy.
__________________
Szukaj mnie
Szczesliwie dzień po dniu...


Cytrynowe_Marzenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 22:35   #71
Wojciech132
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1
Dot.: Sprawdzone przepisy na ciasta :)

Witam! Jeśli ktoś chce zapraszam do oglądania dobry biszkopt http://www.youtube.com/watch?v=ZkKjehGNABM
Wojciech132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-15, 22:38   #72
dobre rady
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 2
Dot.: Sprawdzone przepisy na ciasta :)

Witajcie!
Ja mogę Wam polecić, 2 super przepisy na ciasta łatwe do przyrządzenia, bez pieczenia i oczywiście pyszne, wiem bo często je robię i rodzince smakują.

Numerem 1 jest ciasto kokosowe (rafaello) na krakersach, idealnie się komponuje ze smakiem kawy.



Do przygotowania tego przepysznego ciasta potrzebujemy:


-1 litr mleka
-3/4 szklanki cukru
-2 cukry waniliowe
-2 budynie waniliowe lub śmietankowe
-1,5 łyżki żelatyny w proszku do deserów
-1 łyżka mąki pszennej
-250 g masła lub margaryny
-1 żółtko
- 2 paczki krakersów
- 250 g wiórek kokosowych

Weź 1 szklankę mleka i nalej do głębokiego naczynia może to być garnek czy miska i wsyp do niego 2 budynie, 1 łyżkę mąki oraz 1,5 łyżki żelatyny i dobrze wymieszaj.

Pozostałe 3 szklanki mleka wlej do garnka i dodaj 3/4 szklanki cukru oraz 2 cukry waniliowe i zagotuj, następnie dolej, powoli, mieszając wcześniej przygotowaną mieszankę mleka z budyniami, mąką i żelatyną, gotuj chwilę aż powstanie gęsta masa budyniowa, odstaw do wystygnięcia.

Miękkie masło lub margarynę, połącz z żółtkiem najlepiej zrób to używając miksera, następnie dodawaj po trochu masę budyniową i miksuj.

Do przygotowanej masy dodaj wiórki kokosowe ( pamiętaj by trochę zostawić na posypanie wierzchu ciasta) i wymieszaj.

Na spodzie tortownicy lub brytfanki ułóż warstwę krakersów i zalej masą budyniową i powtarzaj tą czynność tak by powstały 4 warstwy.

Wierzch ciasta posyp wiórkami oraz kilkoma pokruszonymi krakersami.

Wstaw do lodówki na około 5 godzin, ciasto najlepiej smakuje gdy przygotujemy je wieczorem a skonsumujemy następnego dnia.

Kolejnym smakowitym ciastem jest śmietanowiec a la sernik na zimno, bardzo łatwo go zrobić i ma naprawdę wyśmienity smak.

Śmietanowiec na zimno :

Składniki:
3 małe śmietany 30%
herbatniki 1 opakowanie
2 łyżki stołowe żelatyny spożywczej
2 galaretki
3/4 szklanki cukru
1 szklanka mleka
owoce tylko nie kiwi

Herbatniki układamy na spodzie tortownicy.
Bierzemy garnek do którego wlewamy śmietanę, mleko, dodajemy cukier i żelatynę i podgrzewamy masę mieszając, gdy masa będzie gorąca lecz nie wrząca odstawiamy do wystygnięcia.
W międzyczasie rozrabiamy galaretkę, gdy już będzie gotowa odstawiamy ją do wystygnięcia.
Kiedy nasza śmietanowa masa jest już schłodzona, zalewamy nią herbatniki i wstawiamy tortownicę do lodówki, czekamy do momentu stężenia masy, następnie wyjmujemy tortownicę z lodówki i układamy owoce na białej masie po czym zalewamy je chłodną galaretką i ponownie wstawiamy do lodówki do tego czasu aż stężeje galaretka.

Życzę smacznego!

Edytowane przez dobre rady
Czas edycji: 2014-02-23 o 12:42
dobre rady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 16:17   #73
candy ellie
Przyczajenie
 
Avatar candy ellie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 17
Dot.: Sprawdzone przepisy na ciasta :)

Ja polecam sprawdzony przepis na pyszne ciasto z makiem i bezą kokosową, jest naprawdę super!

http://the-taste-of-sweet.blog.pl/kr...beza-kokosowa/

__________________

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga kulinarnego
:

The taste of sweet



a także jego profilu na FB


candy ellie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 23:09   #74
bu_bcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 2
Dot.: Sprawdzone przepisy na ciasta :)

Jeśli szukacie dobrych przepisów to ja często korzystam z przepisów pani Doroty z www.mojewypieki.com. Wszelkie ciasta które robiłam z przepisów tej pani zawsze mi świetnie wychodziły i raczej nie wynika to z moich zdolności kulinarnych lecz z tego że są one wypróbowane. Naprawdę polecam i powodzenia w kuchni. I nie jest to jakaś kryptoreklama czy coś. Wiele osób zaraz pomyśli ze taki promowany blog kobiety która napisała 2 książki kucharskie to i przepisy to kitu ale to tylko kwestia wypróbowania.
__________________
http://itestedit.blog.pl/
Trochę o pielęgnacji włosów, gotowaniu, książkach i filmach.

Edytowane przez bu_bcia
Czas edycji: 2014-02-28 o 23:11
bu_bcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-19, 10:09   #75
emelly2
Raczkowanie
 
Avatar emelly2
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 118
Dot.: Sprawdzone przepisy na ciasta :)

Po dość długiej nieobecności powracam i wrzucam kolejny przepis

LEŚNY CZAR
  • Składniki:
    2 paczki krakersów
    puszka masy krówkowej
    słoiczek dżemu z czarnej porzeczki
    czekolada do dekoracji( użyłam kasztankowej z Biedronki)

    I masa:
    2 szklanki mleka
    100g wiórek kokosowych
    pół kostki masła
    2/3 szklanki cukru
    1/2 szklanki mąki (2 łyżki ziemniaczanej i reszta pszennej)

    II masa:
    500ml śmietany kremówki 30%
    galaretka o smaku owoców leśnych
    1/2 szklanki wody
  • Sposób przygotowania

    1. Szklankę mleka zagotować z cukrem i wiórkami kokosowymi. Drugą szklankę wymieszać z mąkami, wlać do gorącego mleka i ugotować budyń. Kiedy masa ostygnie, miksujemy z miękkim masłem.
    2. Galaretką rozpuszczamy w gorącej wodzie. Śmietanę ubijamy na sztywno, na koniec wlewamy ostudzoną galaretką, dalej miksując do połączenia składników.
    3. Blaszkę wykładamy papierem do pieczenia lub folią aluminiową. Układamy pierwszą warstwę krakersów. Następnie wykładamy masę kokosową, drugą warstwa krakersów, a na nią masę krówkową. Wykładamy kolejną warstwę krakersów, na krakersy dżem porzeczkowy i masę śmietanową. Posypujemy startą czekoladą/ Smacznego
  • Rady: Ciasto najlepiej smakuje po dwóch dniach, jak wszystkie składniki się "przegryzą"
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (126,2 KB, 41 załadowań)
emelly2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 14:05   #76
kr0p
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 26
Dot.: Sprawdzone przepisy na ciasta :)

Ja trafiłam ostatnio na mega prosty i łatwy przepis na ciasto czekoladowe. Wyszło przepyszne! Na blogu Mum and the city: PRZEPIS NA NAJLEPSZE NA ŚWIECIE CIASTO CZEKOLADOWE, serdecznie polecam!
kr0p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 10:42   #77
ance
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 143
Post Dot.: Sprawdzone przepisy na ciasta :)

Dorzucam Rafaello - bez pieczenia, więc naprawdę trzeba się napracować, aby coś się nie udało. Dzięki połączeniu słodkiej masy i słonych krakersów uzyskuje się niepowtarzalny smak - polecam

Składniki:
- 2-3 paczki prostokątnych krakersów (uwaga - krakersy zwykłe, słone, nie smakowe)
- litr mleka
- 2 opakowania budyniu waniliowego (może być kokosowy lub śmietankowy jeśli waniliowego nie ma w sklepie)
- 3/4 szklanki cukru (można dać trochę więcej, ale należy pamiętać, że wiórki kokosowe, które też dodajemy także będą słodkie)
- 2 łyżki mąki ziemniaczanej
- kostka masła (250 gram)
- 1 żółtko
- ok. 200-250 gram wiórków kokosowych (w tym 50 gram do posypania po wierzchu)

Wykonanie
Zacznij od zrobienia budyniu. Wszystko robimy prawie tak, jak na opakowaniu - do mleka, które wstawiasz na gaz wsyp cały cukier i pamiętaj, by go zamieszać, aby się rozpuścił. Do mleka, w którym będziesz rozpuszczać mieszankę budyniową dodaj 2 łyżki mąki ziemniaczanej (dzięki temu masa lepiej nam zastygnie i ciasto nie będzie lejące się).
Gdy budyń stygnie, w drugiej misie utrzyj masło z żółtkiem do uzyskania puszystej masy. Dodaj chłodny budyń i wiórki kokosowe - pamiętaj, by odłożyć ok. 50 gram wiórków do posypania ciasta na końcu). Wszystko dokładnie wymieszaj.
Prostokątną (najlepiej) blaszkę wyłóż papierem do pieczenia i ułóż jedną warstwę krakersów. Na krakersy wyłóż część masy kokosowej, potem ponownie ułóż krakersy i masa - czynność tę powtarzamy dopóki mamy masę - innymi słowy, robimy klasyczny przekładaniec: krakersy-masa-krakersy-masa. UWAGA!!! Masa idzie jako ostatnia. Gdy już wyłożysz ostatnią porcję masy kokosowej, posyp ciasto pozostałymi wiórkami i włóż na minimum 3 godziny do lodówki.
Smaczego
ance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 08:02   #78
emelly2
Raczkowanie
 
Avatar emelly2
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 118
Dot.: Sprawdzone przepisy na ciasta :)

Dawno mnie tu nie było... Czas najwyższy zacząć nadrabiać zaległości i odnowić ten wątek!

Na dobry początek polecam mam na prawdę łatwe, szybkie w przygotowaniu i przepyszne ciacho

Ciasto piernikowe z czekoladą

Składniki:
  • 2 duże jajka
  • 100 ml oleju
  • 1 szklanka maślanki (ja dałam straciatella)
  • 250 g mąki pszennej
  • 150 g drobnego cukru do wypieków
  • 2,5 łyżki kakao
  • 2,5 łyżeczki sody oczyszczonej
  • 3 łyżeczki przyprawy korzennej do piernika
  • 100 g gorzkiej czekolady, posiekanej
Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej. Suche składniki przesiać, odłożyć.
Jajka, olej, maślankę umieścić w naczyniu i zmiksować do połączenia się składników. Mąkę, cukier, kakao, sodę, przyprawę korzenną - przesiać i wymieszać. Dodać do płynnych składników i zmiksować na gładką masę; miksować nie za długo, tylko do połączenia się składników (można też wymieszać szpatułką). Dodać czekoladę, wymieszać.
Wlać do wysmarowanej i wyłożonej papierem do pieczenia keksówki.

Piec w temperaturze 180ºC przez około 60 minut, do tzw. suchego patyczka.

Rady ode mnie:
1. Ja wszystko wrzucam do jednej miski i miksuję dosłownie 2 min. aż się wszystko połączy i gotowe.
2. Dodaję trochę mniej sody niż w przepisie
3. Z braku maślanki dodałam jogurt morelowy Fruvita z Biedronki i powiem, że z tym jogurtem ciacho smakowało mi o wiele lepiej

Smacznego!
emelly2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-15, 11:58   #79
trams
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 90
Dot.: Sprawdzone przepisy na ciasta :)

Szukam dobrego przepisu na ciasto drożdżowe. Poratujecie?
trams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-18, 19:16   #80
emelly2
Raczkowanie
 
Avatar emelly2
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 118
Dot.: Sprawdzone przepisy na ciasta :)

Ostatnio robiłam coś takiego. Troszeczkę zmodyfikowałam, o czym wspomnę przepisie

Ciasto drożdżowe:
40 dag mąki
1 op. suchych drożdży lub 25g świeżych
150 ml ciepłego mleka
5 dag cukru
1 łyżka cukru waniliowego
2 jajka
10 dag masła
szczypta soli

Nadzienie:
20 dag mielonego twarogu
1 jajko
2łyżki cukru
2 łyżki budyniu
6-7 świeżych truskawek

Kruszonka:
10 dag mąki
5 dag masła
2 łyżki cukru

Z podanych składników wyrobić ciasto, odstawić na ok. 1h (w przypadku świeżych drożdży trzeba zrobić rozczyn, suche mieszamy z pozostałymi składnikami).
Twaróg wymieszać z pozostałymi składnikami.
Mąkę wymieszać z cukrem i masłem, rozetrzeć w palcach-kruszonka ma być sypka.

Wyrośnięte ciasto rozwałkować na prostokąt, posmarować masą, posypać pokrojonymi truskawkami, zawinąć w roladę, włożyć do keksówki wysmarowanej masłem/margaryną, odstawić na 25 minut. PO tym czasie posmarować rozbełtanym jajkiem, posypać kruszonką i piec ok. 35-40 min, gdyby wierzch mocno się zrumienił przykryć folią aluminiową.

Ja nie miałam truskawek i postanowiłam dodać trochę dżemu jagodowego. Efekt? Przeszedł moje najśmielsze oczekiwania Drożdżówka tak pachniała w całym mieszkaniu, nie mogłam się powstrzymać, dorwałam ciepły kawałek i niebo w gębie! Ciasto jest bardzo delikatne i po prostu pyszne Drugim razem robiłam z jabłkami i cynamonem, też było bardzo dobre
emelly2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 10:38   #81
jjght
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 31
Dot.: Sprawdzone przepisy na ciasta :)

Ostatnio kilka razy piekłam ciasto według tego przepisu: xxxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-10-25 o 12:02 Powód: reklama, spam
jjght jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-23, 21:27   #82
Wrusa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 6
Dot.: Sprawdzone przepisy na ciasta :)

Jestem zbyt leniwa by robić ciasta dlatego jak chcę jakieś zjeść, to idę do Carrefoura i kupuję tradycyjny królewski sękacz xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-10-25 o 12:01 Powód: reklama
Wrusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 20:14   #83
gabrysiaRysia
Przyczajenie
 
Avatar gabrysiaRysia
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 18
Dot.: Sprawdzone przepisy na ciasta :)

Uwielbiam ciasto Styropian, smakuje jak sernik, ale nie ma w nim sera Są za to w nim wiórki kokosowe. Osoby które nie lubią wiórek nie wyczują ich (przetestowane)
Przepis na ciacho http://przepisy-kulinarne-babci-anto...okosowych.html gdyby kogoś zainteresowało
__________________
Sprawdzone przepisy

http://przepisy-kulinarne-babci-antoniny.blogspot.com/
gabrysiaRysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-08, 14:49   #84
kosa_iza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 6
Dot.: Sprawdzone przepisy na ciasta :)

Dwa ciasta, które mi zawsze wychodzą to beza pavlova i ciasto szpinakowe te tradycyjne przepisy znajdziecie w internecie
kosa_iza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-11, 07:43   #85
emelly2
Raczkowanie
 
Avatar emelly2
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 118
Dot.: Sprawdzone przepisy na ciasta :)

Przekładaniec krucho-drożdżowy

Składniki na ciasto:
0,5kg mąki
2 jajka
4 żółtka (białka do bezy orzechowej)
1 miękka margaryna
5 łyżek mleka
4 łyżki cukru
5 dag drożdży

Dodatkowo:
Powidła śliwkowe
20 dag mielonych orzechów
4 białka
0,5 szkl cukru
3 duże jabłka
Cynamon


Z drożdży, ciepłego mleka i łyżki cukru zrobić rozczyn, odstawić na 10 minut. Do miski wsypać mąkę, 3 łyżki cukry, dodać jajka, żółtka, margarynę, rozczyn i zagnieść ciasto, podzielić na 4 części, każdą rozwałkować.
Blaszkę wyłożyć papierem, położyć pierwszy placuszek, posmarować powidłami śliwkowymi i drugi placuszek. Białka ubić na sztywno, dodać cukier i orzechy, delikatnie wymieszać i wyłożyć na 2 placuszek i przykryć trzecim. Jabłka obrać, zetrzeć na tarce o grubych oczkach, dodać cukier do smaku, cynamon i bułkę tartą (troszeczkę), wyłożyć na trzeci placuszek i przykryć czwartym. Całość przykryć ściereczką i odstawić w ciepłe miejsce na godzinę. Piec ok .50-60 min w temp 180 st., po wystudzeniu polać polewą lub posypać cukrem pudrem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1!!.jpg (93,8 KB, 50 załadowań)
emelly2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-22, 22:28   #86
konka221
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 23
Dot.: Sprawdzone przepisy na ciasta :)

U mnie hitem na ostatnich świętach był sernik krówkowy. Wypróbowałam coś nowego, nigdy wcześniej go nie robiłam, a już 2 ciotki wzięły ode mnie przepis Pycha!
konka221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-22, 19:25   #87
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Sprawdzone przepisy na ciasta :)

Cześć dziewczyny.
Ja mam do Was pytanie. W internecie nic nie znalazłam, a tutaj nawet nie wiem gdzie zapytać. Stwierdziłam, że może jako ekspertki od ciast będziecie wiedzieć
Koleżanka zrobiła przepyszny sernik. Powiedziała, że do masy serowej dodała gorące mleko. Pierwszy raz o tym słyszałam, ale że o gotowaniu staram się zdobywać dużo technicznej wiedzy, to bardzo mnie to zaintrygowało.
Wiecie, dlaczego to mleko miało być gorące, a nie zimne?
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-04, 23:27   #88
Jagatrix
Raczkowanie
 
Avatar Jagatrix
 
Zarejestrowany: 2018-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33
Dot.: Sprawdzone przepisy na ciasta :)

Domowe bajaderki są pycha!;D Można zrobić je z odrobiną wòdeczki lub bez

http://kulinarnesos.pl/pijane-bajaderki/

---------- Dopisano o 00:27 ---------- Poprzedni post napisano o 00:18 ----------

Domowe bajaderki są pycha!;D Można zrobić je z odrobiną wòdeczki lub bez

http://kulinarnesos.pl/pijane-bajaderki/
__________________
Jagatrix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 10:24   #89
marysia_co
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 424
Dot.: Sprawdzone przepisy na ciasta :)

Polecam Torta de Santiago z Kwestii Smaku. Do tego ciasta potrzeba tylko trzech składników :O.
marysia_co jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-04, 15:01   #90
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Sprawdzone przepisy na ciasta :)

Prośba o poradę: czy znacie jakieś przepisy na ciasto (może być coś prostego) do którego dodawałoby się naparu z kawy? Nie chodzi mi o nasączacie ciasta kawą, a dodanie właśnie kawy do samej masy. Czy coś takiego się w ogóle praktykuje? Dodawałam już mielonej kawy bezpośrednio do ciasta, ale to nie to.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-05 20:47:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:26.