ANALIZA SKŁADU KREMÓW-do ZNAWCZYŃ i nie tylko!ZAJRZYJCIE! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-02-16, 23:40   #1
Narnijka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 113

ANALIZA SKŁADU KREMÓW-do ZNAWCZYŃ i nie tylko!ZAJRZYJCIE!


Witajcie.Pewnie wiele z Was potrafi ocenic czy sklad kosmetykow jest w miare dobry i czy warto go używać.Czasem kosmetyyk sa bardzo dore,skora po nich piekniej ale jak to sie odbije np. za kilka lat...jesli sa tam skladniki rakotworcze czy uzaleznijace...Proponuje analize niektirych kremow,lub innych kosmetykow, a po analizie ujawnienie co to za kosmetyk..tak bedzie smieszniej:
Ja propouje sklad kremu, ktory uwielbiam i mam po nim cudowna aksamitna skore:
Skład: aqua, isopropyl palmitate, propylene glycol, glyceryl polymethacrylate, polymethyl methacrylate, peg-100 stearate, propylene glycol dicaprylate/dicaprate, ethylhexyl, isononanoate, cetyl alcohol, glyceryl distearate, glyceryl stearate, cetearyl alcohol, benzyl alcohol, dimethicone, diisopropyl dimerdilinoleate, carbomer, octyl palmitate, ceteareth-20, methylparaben, trimethylsiloxysilicate, propylparaben, sodium hydroxide, parfum, disodium edta, tocopheryl acetate, butylene glycol, oryza sativa, sodium ascorbate, ficus carica, phenoxyethanol, saccharomyces/calcium ferment, sodium sulfite, sodium metabisulfite, xanthan gum, saxifraga sermentosa, vitis vinifera, punica granatum, scutellaria baicalensis, morus nigra, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben

Co wy na to?
Odpowiecie?
Narnijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-17, 00:01   #2
connie
Zadomowienie
 
Avatar connie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 084
Re: ANALIZA SKŁADU KREMÓW-do ZNAWCZYŃ i nie tylko!ZAJRZYJCIE!

Hej
Nie znam sie za dobrze na skladzie kremow, ale wydaje mi sie, ze ten krem nie pwoinien byc uzywany przez osoby majace problemy z tradzikiem, ze wzgledu na dosc wysokie miejsce isopropylu palmitate ....
__________________
Wymiana
connie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-17, 01:46   #3
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: ANALIZA SKŁADU KREMÓW-do ZNAWCZYŃ i nie tylko!ZAJRZYJCIE!

To "Milk Comfort" Avon'u
Pytanie było proste, bo to jeden z dwóch kosmetyków, jakie zrecenzowałaś

Co do analizy:
- aqua - woda, to wiadomo

- isopropyl palmitate - zagęstnik (emolient), może zatykac pory w skórach skłonnych do tego (im jest go więcej, tym większe tego niebezpieczeństwo, w tym kremie jest go dużo, stoi na drugim miejscu listy składników

- propylene glycol - wiąże wodę. Składnik używany też w odmrażaczach. W bardzo duzych stężeniach (nie występujących jednak w kosmetykach!) może powodować uszkodzenia wątroby.

- glyceryl polymethacrylate - (z grupy estrów glicerylowych) - zagęstnik, emolient

- peg-100 stearate - (polyethylene glycol) - mieszanka kwasów i estrów tłuszczowych - emolient, substancja stabilizująca i wiążąca składniki

- propylene glycol dicaprylate/dicaprate - emulsyfikator, zagęstnik

- ethylhexyl - zagęstnik, stabilizator

- isononanoate - emolient

- cetyl alcohol - emulsyfikator, zagęstnik, nośnik dla innych składników. Nie jest substancją drażniącą

- glyceryl distearate - emolient, zagęstnik

- glyceryl stearate - emolient, zagęstnik

- cetearyl alcohol - emulsyfikator, zagęstnik, nośnik dla innych składników

- benzyl alcohol - nośnik dla innych składników. Może podrażniać i wysuszać skórę.

- dimethicone - silikon; substancja wiążąca wodę i kondycjonująca skórę

- diisopropyl dimerdilinoleate - substancja wiążąca wodę i kondycjonująca skórę (z grupy silikonów)

- carbomer - zagęstnik (zwłaszcza w formułacz żelowych)

- octyl palmitate - zagęstnik, emollient

- ceteareth-20 - alkohol tłuszczowy, stabilizator innych składników, zagęsnik, przeciwdziała rozwarstwianiu kremu

- methylparaben - konserwant

- trimethylsiloxysilicate - składnik kondycjonujący skórę (przez wiązanie wody na jej powierzchni), z grupy silikonów

- propylparaben - konserwant

- sodium hydroxide - składnik alkalizujący, służący do modulowania pH kosmetyku. W duzych ilościach bardzo drażniący.

- parfum - zapach

- disodium edta - stabilizator; składnik mający za zadanie zapobiec wiązaniu się składników kremu z przypadkowymi pierwiastkami śladowymi, np. z wody

- tocopheryl acetate - forma wit. E, silny antyutleniacz, chroni skórę przed wolnymi rodnikami; także konserwant. W bardzo wysokich stężeniach może powodowac zatykanie porów skóry do tego skłonnej (bo jest rozpuszczalna tylko w tłuszczach i to one zapychają pory, żeby wszystko było jasne ).

- butylene glycol - substancja wiążąca wodę

- oryza sativa - wyciąg z ryżu; brak jednoznacznych badań dowodzących pozytywnego wpływu wyciągu z ryżu na skórę

- sodium ascorbate - forma wit. C o właściwościach antyoksydacyjnych. Trudna do ustabilizowania w formułach kosmetycznych.

- ficus carica - wyciąg z figowca; brak badań...etc.

- phenoxyethanol - konserwant

- saccharomyces/calcium ferment - ekstrakt drożdży sfermentowanych w obecności jonów wapnia. Brak badań...etc.

- sodium sulfite - reduktor, konserwant. Może podrażniać skórę.

- sodium metabisulfite - reduktor, konserwant. Może podrażniać skórę. Wykazuje jednka właśnośc antyoksydacyjne (przeciwrodnikowe).

- xanthan gum - zagęstnik

- saxifraga sermentosa - wyciąg z truskawki. Brak badań...etc.

- vitis vinifera - wyciąg z winogron. Wykazuje działanie antyoksydacyjne (antyrodnikowe).

- punica granatum - wyciąg z granatów. Brak badań...etc.

- scutellaria baicalensis -wyciąg z tarczycy bajkalskiej. Brak badań...etc.

- morus nigra - wyciąg z morwy czarnej Brak badań...etc.

- butylparaben - konserwant

- ethylparaben - konserwant

- isobutylparaben - konserwant.

Im wyżej na liście dany składnik, tym go procentowo więcej, i odwrotnie.

Podsumowując: krem o bardzo dużym potencjale zapchania porów. Suchej skórze może się przysłużyć wiążąc wodę na jej powierzchni i łagodząc ewentualne podrażnienia (które jednak sam może paradoksalnie spowodować! - sporo alkoholi). Antyoksydantów trochę za mało, żeby były skuteczne...
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-17, 08:52   #4
Narnijka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 113
Re: ANALIZA SKŁADU KREMÓW-do ZNAWCZYŃ i nie tylko!ZAJRZYJCIE!

Niby taki zapychacz..a tylko po nim mi nic nie wyskoczylo i skora po nim mi sie poprawila,pojasnial,pory sie zwezyly...dziekuje za wyczerpujaca informacje!Skad wiesz takie rzeczy?Wprawilas mnie w zdumienie!Moze znasz w takim razie bezpieczne kremy,takie uniwersalne na dzien i na noc z msladowoa iloscia chemii?
Narnijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-17, 09:06   #5
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: ANALIZA SKŁADU KREMÓW-do ZNAWCZYŃ i nie tylko!ZAJRZYJCIE!

Narnijko, ja nie pisałam, że ten krem musi zatkać pory, tylko, że u osób z taką skłonnością jest na to duże prawdopodobieństwo.

Szczegółowe info o składnikach stosowanych w kosmetyce znajedziesz tu:

http://www.wizaz.pl/chemia/

i tu:

http://www.cosmeticscop.com/learn/di....asp?TYPE=MAIN

ewentulanie wpisując nazwę po prostu w google.

Mało chemii to nie znaczy lepszy krem, większość naprawdę działających i aktywnych składników to czysta chemia Że przypomnę tylko filtry chemiczne
Jeśli zależy Ci na "naturze", zerknij na ofertę "Dr Hauschka" i "Femi", ewentualnie "Lush", jeśli mieszkasz za granicą (totalny brak konserwantów, kosmetyki trzeba przechowywać w lodówce).
Z czasem sprawdzanie składu wchodzi w nawyk i człowiek zaczyna w końcu wyłapywać kremy, w których nie tylko zagęstniki stoją na pierwszych miejscach listy

Nieustająco polecam taniutką i cudowną "Skrzypovitę", tu moja entuzjastyczna recenzja i skład (możesz sobie poćwiczyć odszyfrowywanie poszczególnych składników ):

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=9862

pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-17, 09:17   #6
Narnijka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 113
Re: ANALIZA SKŁADU KREMÓW-do ZNAWCZYŃ i nie tylko!ZAJRZYJCIE!

Dziękuję!skoro tyle jest chemii w kosmetykach to może jej dzialania(toksyczne) zmniejsza sie pod wplywem reakcji roznych skladnikow kremu..np,jest cos toksycznego ale w polaczeniu z innym skladnikiem tioksycznosc obojetniej..wisz cos o ty?
A jak Ty dbasz o skore?
I co myslisz o kosmetykach apotheker dr.sheller?
albo o kosmetykach z www.ekologiczny.pl
Narnijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-17, 09:17   #7
Narnijka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 113
Re: ANALIZA SKŁADU KREMÓW-do ZNAWCZYŃ i nie tylko!ZAJRZYJCIE!

Dziękuję!skoro tyle jest chemii w kosmetykach to może jej dzialania(toksyczne) zmniejsza sie pod wplywem reakcji roznych skladnikow kremu..np,jest cos toksycznego ale w polaczeniu z innym skladnikiem tioksycznosc obojetniej..wisz cos o ty?
A jak Ty dbasz o skore?
I co myslisz o kosmetykach apotheker dr.sheller?
albo o kosmetykach z www.ekologiczny.pl
Narnijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-02-17, 09:33   #8
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: ANALIZA SKŁADU KREMÓW-do ZNAWCZYŃ i nie tylko!ZAJRZYJCIE!

Ja się będę upierać, że na pewno te składniki toksyczne nie są, inaczej nie zostałyby dopuszczone do użytku, poza tym mają znikomą zdolność sforsowania bariery skóry i przedostania się do jej głębokich warstw (i do krwiobiegu) - jak i wszystkie składniki kremow, niestety (a może stety?..) - taka jest podstawowa funkcja skóry, chronić przed czynnikami zewnętrznymi, więc się i z niej wywiązuje
Nie ma więc obawy przed używaniem kremów

Ja raczej maltretuje swoją cerę eksperymentami Tu, na wizażu, dowiedziałam się jak ważne jest codzinne stosowanie stabilnych filtrów anty-UVA, o wysokim faktorze, i to robię. Mam problemową skórę, długo by opisywać, więc na noc smaruję ją różnistym aktywnymi kremami/maścami, w tym m.in. Glyco-A (kwas AHA; złuszcza, głęboko nawilża), Skinoren (kwas azaleinowy, oczyszcza pory i pomaga zlikwidować przebarwienia) i Retin-A (kwas wit.A; oczyszcza pory, trochę naprawia zniszczenia spowodowane UVA w skórze, czyli "odmładza" ). Na to kładę swoją ulubioną ostatnio "Skrzypovitę" Używam jej także na dzień, na bloker i drugiego faworyta, serum "Flavo C" (prościutki skład, minimum dodatków, za to aż 8% wit.C i 30% wyciągu z Ginkgo Biloba) - mnie taka kombinacja służy, ALE każdy ma inną cerę i Ciebie może podrażnić i ogólnie Ci nie pasować! Z resztą "maści" są na receptę (oprócz Glyco-A), więc jestem jak najdalsza od ich polecania, kombinacja, której używam została mi przepisana przez lekarza.

Krem nawilżający to mus, jeśli znajdziesz taki, który Ci służy, to się go po prostu trzymaj.
Dobrze, żeby miał dużo antyutleniaczy, w miarę możliwości zawierał właśnie sporo wit. C i E, no i miał dobre filtry.

"Apotheker dr Sheller" - nic jeszcze nie używałam, więc nie mam pojęcia o składach i działaniu, ale czy aby "natura" nie jest tu tylko chwytem reklamowym?... Na podobnej zasadzie, jak buduje swój wizerunek Yves Rocher?...
Zajrzę na podaną przez Ciebie stroniczkę w wolnej chwili, OK?, teraz już muszę zabierać się do pracy!

Jeszcze raz tylko podkreślę, że jestem sceptyczna do kosmetyków "naturalnych", wydaje mi się, że w najlepszym razie po prostu nie działaja, bo "brak badań...etc" Ale to moja subiektywna opinia.
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-17, 12:31   #9
cosma
Zakorzenienie
 
Avatar cosma
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 880
Re: ANALIZA SKŁADU KREMÓW-do ZNAWCZYŃ i nie tylko!ZAJRZYJCIE!

Czy nie uważacie że z tym czytaniem składu kremów to jednak jakaś obsesja? A juz twierdzenie że w jakimś specyfiku znajduja się składniki rakowe czy tez uzależniające wydaje mi sie "lekko" naciągane.Przecież coś takiego nie zostałoby w ogóle dopuszczone do użytku(tam na zdrowy rozum).
Nie znam się na składach,nie czytam ich w oóle, a to czy krem jest dobry czy nie podpowiada mi moja skóra,to w jaki sposób się zachowuje.
Poza tym to jak wygląda moja cera tak naprawdę w niewielkim stopniu zależy od kremu,liczy sie styl życia jaki prowadzimy,zanieczyszczen ie środowiska,pewne rzeczy są też dziedziczne.
Pozdrawiam
cosma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-17, 13:36   #10
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: ANALIZA SKŁADU KREMÓW-do ZNAWCZYŃ i nie tylko!ZAJRZYJCIE!

cosma napisał(a):
> Nie znam się na składach,nie czytam ich w oóle, a to czy krem jest dobry czy nie podpowiada mi moja skóra,to w jaki sposób się zachowuje.

Cosma, te z nas, które mają problemowe cery, skłonne do zaskórników, trądzika, pękających naczynek, alergii, itp. nie mogą sobie pozwolić na taką beztroskę - po co eksperymentować na żywym organiźmie?.. Po przeczytaniu składu mogę się zorientować, czy krem mnie "zapcha" albo uwrażliwi (oczywiście ryzyko i tak jest, ale jednak mniejsze).

> Poza tym to jak wygląda moja cera tak naprawdę w niewielkim stopniu zależy od kremu,liczy sie styl życia jaki prowadzimy,zanieczyszczen ie środowiska,pewne rzeczy są też dziedziczne.

Tu masz oczywiście dużo racji. Ale:
a) za kilka-kilkadziesiąt lat będzie duża różnica w wyglądzie cery osoby używającej na co dzień kremów z filtrami, a tej ich nie używającej.
b) spróbuj nie smarować skóry w ogóle niczym - odczujesz dyskomfort i podrażnienia. Krem to taki płaszcz ochronny dla skóry. A jeśli można ją wspomóc także od zewnątrz (choćby odrobinę) składnikami odżywczymi i antyoksydantami, to czemu tego nie robić?...

pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-17, 13:44   #11
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: ANALIZA SKŁADU KREMÓW-do ZNAWCZYŃ i nie tylko!ZAJRZYJCIE!

Narnijka, obejrzałam stronkę, fajna! Chyba się na coś skuszę
Kosmetyki na pewno nie zaszkodzą (pewnie też specjalnie nie pomogą...).
Dzięki za link!

pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-02-17, 14:03   #12
Narnijka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 113
Re: ANALIZA SKŁADU KREMÓW-do ZNAWCZYŃ i nie tylko!ZAJRZYJCIE!

Do pixie-76:
Cieszę się bardzo!A czy ten kremik Skrzypowita nie zpaycha porów?Wiem, wiem..powinnam sama sie tego doszukać...Czy starczy na stosowanie na dzien i na noc?Skora rzeczywiscie po nim sie nie swieci?
A tu ma kolejny sklad-kremik ktory dziala na mnie najlepiej a jest taniutki!Wiem, ze pozycja na liscie swiadczy o tym ile danego skladnik ajest w kremie..wiec jak cos toksycznego jest na koncu, to chyba sa tego sladowe ilosci?Chyba wazych jest tych kilka pierwszych pozycji( w Fitomedzie na 1-woda, 2- wyciagi ziolowe-sklady super!

Skład: Glyceryl Stearate, Ceteareth- 20, Ceteareth- 12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Ethylheksyl Stearate, Glycerin, Coco- Caprylate/Caprate, Propylene Glycol, Aloe Barbadensis, Petrolatum, Paraffinum Liquidum, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Acrylates Copolymer, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, Butyl Linoleate, Butyl Linolenate, Parfum, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2Nitropropane-1,3-Diol
Narnijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-17, 14:04   #13
Narnijka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 113
Re: ANALIZA SKŁADU KREMÓW-do ZNAWCZYŃ i nie tylko!ZAJRZYJCIE!

Do pixie-76:
Cieszę się bardzo!A czy ten kremik Skrzypowita nie zpaycha porów?Wiem, wiem..powinnam sama sie tego doszukać...Czy starczy na stosowanie na dzien i na noc?Skora rzeczywiscie po nim sie nie swieci?
A tu ma kolejny sklad-kremik ktory dziala na mnie najlepiej a jest taniutki!Wiem, ze pozycja na liscie swiadczy o tym ile danego skladnik ajest w kremie..wiec jak cos toksycznego jest na koncu, to chyba sa tego sladowe ilosci?Chyba wazych jest tych kilka pierwszych pozycji( w Fitomedzie na 1-woda, 2- wyciagi ziolowe-sklady super!

Skład: Glyceryl Stearate, Ceteareth- 20, Ceteareth- 12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Ethylheksyl Stearate, Glycerin, Coco- Caprylate/Caprate, Propylene Glycol, Aloe Barbadensis, Petrolatum, Paraffinum Liquidum, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Acrylates Copolymer, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, Butyl Linoleate, Butyl Linolenate, Parfum, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2Nitropropane-1,3-Diol
Narnijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-17, 14:19   #14
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: ANALIZA SKŁADU KREMÓW-do ZNAWCZYŃ i nie tylko!ZAJRZYJCIE!

Narnijko, mnie "Skrzypovita" nie zatyka, nie słyszałam też żadnych głosów, by tak było u którejkolwiek z użytkowniczek.
Dyskusje o tym kremiku tu:

http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1100938948

http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1105714058

I faktycznie, opisów składników musisz już szukać sama Ja zwyczajnie nie mam na to czasu!

pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-16, 09:47   #15
anytsuj
Zadomowienie
 
Avatar anytsuj
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: morza szum, ptaków śpiew
Wiadomości: 1 090
Re: ANALIZA SKŁADU KREMÓW-do ZNAWCZYŃ i nie tylko!ZAJRZYJCIE!

A oto nowy rozświetlający krem koloryzujący Avon :
aqua , homosalate , ethylhexyl methoxycinnamate , ethylhexyl salicylate , butylene glycol , glycerin , peg-8 , butyl methoxydibenzoylmethane , octyl isononanoate , dimethicone , tromethamine , cetyl alcohol , phenoxyethanol , glyceryl stearate , parfum , trimethylsiloxysilicate , hydrogenated lecithin , acrylates/c10-30, alkyl acrylate crosspolymer , carbomer , methylparaben , propylparaben , disodium edta , sodium chloride , perfluorooctyl , triethxoxysilane , propylene glycol , caprylic/capric triglyceride , butylparaben , ethylparaben , ascorbyl tetraisopalmitate , tocopherol , isobutylparaben , sodium dna , ci 77891 , ci 77492 , ci 77499 ci 42090<1001216-012>
POMÓŻCIE.
anytsuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-16, 10:00   #16
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: ANALIZA SKŁADU KREMÓW-do ZNAWCZYŃ i nie tylko!ZAJRZYJCIE!

http://www.wizaz.pl/chemia/

http://www.cosmeticscop.com/learn/di....asp?TYPE=MAIN

pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-19, 13:55   #17
Ania_D
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 366
Re: ANALIZA SKŁADU KREMÓW-do ZNAWCZYŃ i nie tylko!ZAJRZYJCIE!

http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...20t%B3uszczowe

alkohole tłuszczowe to nie to samo co alkohole... Zwykle są to substancje obojetne (niereaktywne) dla skóry
Ania_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-14, 21:02   #18
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Re: ANALIZA SKŁADU KREMÓW-do ZNAWCZYŃ i nie tylko!ZAJRZYJCIE!

jedyne co Ci moge z cala pewnoscia powiedziec to to ze krem nie zawiera zadnego filtra UVA.
buziaki
a
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-14, 22:13   #19
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: ANALIZA SKŁADU KREMÓW-do ZNAWCZYŃ i nie tylko!ZAJRZYJCIE!

zawiera: parsol 1789 (butyl methoxydibenzoylmethane)
ale faktem jest, że nie zawiera stabilnego filtr UVA.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-28, 22:08   #20
_Alessandra
Zakorzenienie
 
Avatar _Alessandra
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Świdnica.
Wiadomości: 6 069
Smile Dot.: ANALIZA SKŁADU KREMÓW-do ZNAWCZYŃ i nie tylko!ZAJRZYJCIE!

Czy mogłabym prosić o analizę tego kremu pod względem działania i zapychania ? Z góry dziękuję !
BIELENDA, OGÓREK & LIMONKA, KREM MATUJĄCO-NORMALIZUJĄCY PRZECIW BŁYSZCZENIU SKÓRY

INC:
Aqua (Water), Aluminium Starch, Occtenylsuccinatte, Glycerin, Ethylhexyl Stearate, Propylene Glycol, Caesalpina Spinosa Oligosaccharides, Caesalpina Spinosa Gum, Caprylic, Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate, Ceteareth-18, Cetearyl Alcohol, Coco-Caprylate, Caprate, PEG-100 Stearate, Niacinamide, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Citrus Aurantifolia (Lime) Fruit Extract, Dipropylene Glycol,
Boswelia Serrata Gum, Salicylic Acid, Aloe barbadenis Leaf Juice Powder, Triclosan, Cocos Nucifera Oil, Dimethicone, Sodium Polyacrylate, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Methyloparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Izobutylparaben, DMDM Hydantoin, Parfume, Lilial, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, CI 42090 (Acid Blue 9) CI 19140 (Acid Yellow23).
_Alessandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 10:15   #21
DoMi_87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2
Dot.: ANALIZA SKŁADU KREMÓW-do ZNAWCZYŃ i nie tylko!ZAJRZYJCIE!

Witam Serdecznie
Bardzo proszę o pomoc w analizie składu maści Alantan Plus. Chodzi mi czy toi bardziej skałd chemiczny czy sama natura bardzo prosze o pomoc Pozdrawia Serdecznie
I z góry Dziekuje za Pomoc


Skład
1 g maści zawiera:
substancje czynne:
20 mg alantoiny,
50 mg deksopantenolu (50% roztwór pantenolu w glikolu propylenowym),
substancje pomocnicze:
anolinę, parafinę ciekłą, wazelinę białą, etylu parahydroksybenzoesan, wodę oczyszczoną.
DoMi_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 21:34   #22
jolkas1paula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 308
Dot.: ANALIZA SKŁADU KREMÓW-do ZNAWCZYŃ i nie tylko!ZAJRZYJCIE!

prosze o analize serum nawilzajacego dermedic
Skład: Aqua, Sodium Hyaluronate, Hydrogenerated Polydecene, Caprylic / Capric Triglyceride, Glycerin, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Squalane, Cyclopentasiloxane (and) C30-40 Alkyl Ceteareth Dimethicone / Crosspolymer, PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Glyceryl Polymethacrylate (and) Glycoprotein (and) Yeast Extract (Faex Extract) (and) Aleuritic Acid, Tocopheryl Acetate, Polyacrylamide (and) C 13-14 Isoparaffin (and) Laureth-7, DMDH Hydantoin (and) Methylchloroisithiazolino ne (and) Methylisothiazolinone, Parfum
jolkas1paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 11:14   #23
MaRySiAa666
Raczkowanie
 
Avatar MaRySiAa666
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 100
Dot.: ANALIZA SKŁADU KREMÓW-do ZNAWCZYŃ i nie tylko!ZAJRZYJCIE!

Odświeżam temata dziewczynki.Potrzebuje rzeby ktoś zrobił analizę składy podkładu z Bell,czy nie ma świństw,zapychaczy w składzie .Producent pisze swoje a składniki swoje Podaje składniki:

AQUA (WATER), CYCLOPENTASILOXANE, CYCLOHEXASILOXANE, GLYCERIN, PEG / PPG 18/18 DIMETHICONE, TITANIUM DIOXIDE, SODIUM CHLORIDE, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, ACRYLLATES / C12-22 ALKYL METHACRYLATE COPOLYMER, STEAROYL INULIN, LITHIUM MAGNESIUM SODIUM SILICATE, POLYSORBATE 80, HYDRATED SILICA, DIMETHICONE/METHICONE COPOLYMER, DISTEARYLDIMONIUM CHLORIDE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, PROPYLENE CARBONATE, PROPYLENE GLYCOL, ALUMINIUM HYDROXIDE, TRIMETHOXYCAPRYLYLSILANE, DIMETHICONE, PEG-8, TOCOPHEROL, ASCORBYL PALMITATE, ASCORBIC ACID, CITRIC ACID, PARFUM (FRAGRANCE), BENZYL SALICYLATE, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, HEXYL CINNMAL, HYDROXYISOHEXYL 3-CYCLOHEXENE CARBOXALDEHYDE, PHENOXYETHANOL, POTASSIUM SORBATE, SODIUMBENZOATE, CI 77491, CI 77492, CI 77499 (IRON OXIDES), CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE).

Napiszcie mi czy warto kupić ten podkład czy dać sobie spokój,z góry dzięki
MaRySiAa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:35.