Obiad świąteczny z rozdziną chłopaka. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-21, 19:55   #1
ananania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kozińce
Wiadomości: 136
GG do ananania

Obiad świąteczny z rozdziną chłopaka.


Witajcie.
Potrzebuje waszej rady, otóz zbliżają się święta Bożego Narodzenia a mi szykuje się wizyta u rodziny mojego chłopaka. Na świątecznym obiedzie będzie około 18 osób w tym jego rodzice, rodzina z zagranicy(u której bylismy razem 3 miesiące) i reszta osob prawie mi nei znana. Nie wiem jak mam sie zachować idąc tam, chodzi mi głownie o to czy mam cos kupić, jakiś alkohol, czy coś w tym stylu? Bo chyba tak troche głupio iść z pustą ręką. Jak wy byście postąpiły?
__________________
...Najlepszych i najpiękniejszych rzeczy na świecie nie
można ani zobaczyć, ani dotknąć.. Trzeba je poczuć sercem
...

ananania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 20:01   #2
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Obiad świąteczny z rozdziną chłopaka.

Kup dobre czekoladki dla mamy chłopaka i wystarczy.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 20:05   #3
ananania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kozińce
Wiadomości: 136
GG do ananania
Dot.: Obiad świąteczny z rodziną chłopaka.

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Kup dobre czekoladki dla mamy chłopaka i wystarczy.
Ale tam będzie masa ludzi, chyba tak troszkę nie fajnie by było jakby dać tylko mamie czekoladki.
Zapomniałam Jeszce dodać, że ten obiad nie odbędzie się w domu rodziców chłopaka tylko u siostry jego ojca.
__________________
...Najlepszych i najpiękniejszych rzeczy na świecie nie
można ani zobaczyć, ani dotknąć.. Trzeba je poczuć sercem
...


Edytowane przez ananania
Czas edycji: 2011-12-21 o 20:07
ananania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 20:07   #4
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Obiad świąteczny z rodziną chłopaka.

Cytat:
Napisane przez ananania Pokaż wiadomość
Ale tam będzie masa ludzi, chyba tak troszkę nie fajnie by było jakby dać tylko mamie czekoladki.
- ale skoro będzie tam 18 osób, to trudno,abyś przyniosła prezenty, nawet drobne, 18 osobom- dlatego lepiej wybrać matkę chłopaka. A z resztą uprzejmie się przywitać i tyle.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 20:10   #5
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Obiad świąteczny z rozdziną chłopaka.

Zrobiłabym tak samo jak mówi madana. Jest to jak najbardziej dobra rada.

Alkoholu bym nie przynosiła. Moim zdaniem to nie pasuje. Niektórzy mogą dziwnie odebrać to, że dziewczyna przynosi alkohol. Jak chłopak przynosi alkohol, to ok, ale dziewczyna? Ażeby nie było ja nic do tego nie mam, ale niektórzy ludzie mają takie myślenia i ja bym w taki sposób nie ryzykowała.

Czekoladki albo ciasto. I nic więcej. To podarunek, który na pewno u nikogo nie wywołuje skrępowania. Alkohol mógłby.

Narrahien, czemu nie pasuję Ci czekoladki ???

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2011-12-21 o 20:35
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 20:11   #6
ananania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kozińce
Wiadomości: 136
GG do ananania
Dot.: Obiad świąteczny z rozdziną chłopaka.

Może wypadałoby coś dla gospodarza dać, wlaśnie np ten alkohol czy czekoladki, no nie wiem jak sobie z tym poradzić
__________________
...Najlepszych i najpiękniejszych rzeczy na świecie nie
można ani zobaczyć, ani dotknąć.. Trzeba je poczuć sercem
...

ananania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 20:14   #7
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Obiad świąteczny z rozdziną chłopaka.

a może zrób jakąś sałatkę, przynieś śledzie ? czy jakąś inną potrawę świąteczną...
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-21, 20:14   #8
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Obiad świąteczny z rodziną chłopaka.

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Kup dobre czekoladki dla mamy chłopaka i wystarczy.
Cytat:
Napisane przez ananania Pokaż wiadomość
Ale tam będzie masa ludzi, chyba tak troszkę nie fajnie by było jakby dać tylko mamie czekoladki.
Zapomniałam Jeszce dodać, że ten obiad nie odbędzie się w domu rodziców chłopaka tylko u siostry jego ojca.
Moim zdaniem prezent, tudzież jakieś właśnie czekoladki, a może lepiej -upiecz coś sama -ciasto, ciastka czy coś -powinnaś dać to gospodyni, a nie mamie.
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 20:15   #9
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Obiad świąteczny z rozdziną chłopaka.

Cytat:
Napisane przez ananania Pokaż wiadomość
Może wypadałoby coś dla gospodarza dać, wlaśnie np ten alkohol czy czekoladki, no nie wiem jak sobie z tym poradzić
- no nie wiem, ale mnie tam alkohol na pierwszą wizytę u ojca chłopaka jakoś razi.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 20:17   #10
ananania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kozińce
Wiadomości: 136
GG do ananania
Dot.: Obiad świąteczny z rozdziną chłopaka.

Z ciastem faktycznie chyba dobry pomysł , a myślicie ze z tym alkoholem to zły pomysl? Tylko w sumie tez cięzko w gusta trafić
__________________
...Najlepszych i najpiękniejszych rzeczy na świecie nie
można ani zobaczyć, ani dotknąć.. Trzeba je poczuć sercem
...

ananania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 20:19   #11
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Obiad świąteczny z rozdziną chłopaka.

Ja po konsultacji z chłopakiem przyniosłabym butelkę wina bądź blachę ciasta. Ale nie w każdej sytuacji jest to dobre rozwiązanie, zalezy od stosunków w rodzinie, od ich podejścia do tych spraw i od waszych relacji. Dlatego to wszystko należy obgadać z chłopakiem.


A może np. stroik świąteczny? Albo zamiast czekoladek jakieś ładnie zapakowane pierniki?

---------- Dopisano o 21:19 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
- no nie wiem, ale mnie tam alkohol na pierwszą wizytę u ojca chłopaka jakoś razi.
A to jest pierwsza wizyta? Bo nie doczytałam.
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-21, 20:22   #12
ananania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kozińce
Wiadomości: 136
GG do ananania
Dot.: Obiad świąteczny z rozdziną chłopaka.

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
- no nie wiem, ale mnie tam alkohol na pierwszą wizytę u ojca chłopaka jakoś razi.
Hm, tzn. to nie będzie pierwsza wizyta z rodzicami chłopaka, z nimi mam bardzo dobre stosunki, jestem z nim juz prawie 2 lata, jest to moja pierwsza wizyta w tak dużym gronie bo z troszkę dalszą jego rodziną, której dotychczas nie miałam okazji poznać.
A gospodarzy znam troszkę bo byłam z nimi razem na weselu, ogólnie wszyscy są bardzo mili i sympatyczni, dlatego zależy mi na tym, żeby jakoś to tez wyglądało z moje strony, żeby dobrze się zachować.
__________________
...Najlepszych i najpiękniejszych rzeczy na świecie nie
można ani zobaczyć, ani dotknąć.. Trzeba je poczuć sercem
...


Edytowane przez ananania
Czas edycji: 2011-12-21 o 20:27
ananania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 20:31   #13
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Obiad świąteczny z rozdziną chłopaka.

Cytat:
Napisane przez ananania Pokaż wiadomość
Z ciastem faktycznie chyba dobry pomysł , a myślicie ze z tym alkoholem to zły pomysl? Tylko w sumie tez cięzko w gusta trafić
No dobre wino nie jest złe, ale lepiej przedyskutuj to z chłopakiem, bo u mnie np. pół rodziny by się krzywo patrzyło z racji, że w mojej rodzinie występował problem alkoholowy kiedyś

Ja bym zrobiła ciasto, albo też kup jakąś roślinę -tę no z czerwonymi liśćmi taką świąteczną -też by chyba pasowała. Choć bardziej obstawiałabym ciasto jakieś, niekoniecznie piernika, bo pierniki robią wszyscy na święta
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 20:38   #14
ananania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kozińce
Wiadomości: 136
GG do ananania
Dot.: Obiad świąteczny z rozdziną chłopaka.

Na pewno jeszcze pogadam o tym z chłopakiem, a myślę, że nawet i poproszę o radę jego rodziców bo wiem, że jego mama tez bardzo przezywała żeby dobzre wypaść może też coś podpowie, ale teraz chyba utwierdzam sie w tym, że ciasto upieczone własnoręcznie(no może z pomocą mamy) może być dobrym rozwiązaniem, tylko żeby nie wyszedł zakalec jak za bardzo będę się starać



Ślicznie Wam dziękuję za zainteresowanie, jeśli jeszcze ktoś coś innego wymyśli będę bardzo wdzięczna, jak będę już po tym spotkaniu rodzinnym to opowiem Wam jak było i co ostatecznie wymyśliłam, tymczasem życzę Wesołych Świąt Wszystkim
__________________
...Najlepszych i najpiękniejszych rzeczy na świecie nie
można ani zobaczyć, ani dotknąć.. Trzeba je poczuć sercem
...


Edytowane przez ananania
Czas edycji: 2011-12-21 o 20:49
ananania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 21:22   #15
slonce00
Zadomowienie
 
Avatar slonce00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 1 291
Dot.: Obiad świąteczny z rozdziną chłopaka.

Gdy ja pierwszy raz szłam do TŻ na święta to dałam jego mamie jako gospodyni domu wino i czekoladki
__________________

slonce00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 21:43   #16
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Obiad świąteczny z rozdziną chłopaka.

ja też uważam że nie powinnaś przynosić alkoholu, zwłaszcza że w wigilię i pierwsze dwa dni świąteczne w ogóle nie wolno pić alkoholu.
Dobre czekoladki czy samodzielnie wykonana sałatka będzie na pewno miłym akcentem
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 22:02   #17
mercer
Zadomowienie
 
Avatar mercer
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 516
Dot.: Obiad świąteczny z rozdziną chłopaka.

Ja upiekłabym jakieś fajne ciasto albo zrobiłabym coś dobrego do jedzenia. Ale jeśli wiesz, że Ci nie wyjdzie to kup coś po prostu Osobiście kupiłabym wino albo jakiś inny alkohol + czekoladki, ale w sumie to z tym można się przejechać, bo jednak nie każdy pije alkohol (ale możesz przecież zapytać swojego chłopaka).
__________________

Life isn't about finding yourself.

Life is about creating yourself.






mercer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 22:06   #18
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Obiad świąteczny z rodziną chłopaka.

upiecz ciasto.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 23:25   #19
andzia1989r
Zakorzenienie
 
Avatar andzia1989r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 308
Dot.: Obiad świąteczny z rozdziną chłopaka.

Znasz jego rodziców, impreza jest większa...

Podpytałabym chłopaka co się u niego pija z alkoholi, kupiła po konsultacji jakiś dobry koniak, wino czy wódkę. Będzie dla wszystkich gości.

Ciasta przypuszczam, że będą. Przyniosłabym domowe ciasteczka (jeśli robisz). Taki miły dodatek
andzia1989r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-22, 09:23   #20
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Obiad świąteczny z rozdziną chłopaka.

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
ja też uważam że nie powinnaś przynosić alkoholu, zwłaszcza że w wigilię i pierwsze dwa dni świąteczne w ogóle nie wolno pić alkoholu.
Dobre czekoladki czy samodzielnie wykonana sałatka będzie na pewno miłym akcentem

nie wolno? a kto tego zabrania?
ja rozumiem, że w niektórych rodzinach moze byc taka tradycja, ze nie pije się nic, ale zeby od razu mówić, że nie wolno np. lampki wina do obiadu? nie przesadzajmy....


wg mnie to niegrzeczne, iść do kogoś na obiad i przynosić jedzenie w takiej postaci... to tak jakby podważanie umiejętności kulinarnych gospodyni mi byłoby dziwnie - pomijam kwestie najbliższej rodziny, bo wtedy to naturalne, ze ktos przyniesie np. karpia, a ktos inny sałatkę na wigilię...

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
a może zrób jakąś sałatkę, przynieś śledzie ? czy jakąś inną potrawę świąteczną...

jak wyżej - wg mnie to byłoby niegrzeczne i niekulturalne


Cytat:
Napisane przez ananania Pokaż wiadomość
Na pewno jeszcze pogadam o tym z chłopakiem, a myślę, że nawet i poproszę o radę jego rodziców bo wiem, że jego mama tez bardzo przezywała żeby dobzre wypaść może też coś podpowie, ale teraz chyba utwierdzam sie w tym, że ciasto upieczone własnoręcznie(no może z pomocą mamy) może być dobrym rozwiązaniem, tylko żeby nie wyszedł zakalec jak za bardzo będę się starać



Ślicznie Wam dziękuję za zainteresowanie, jeśli jeszcze ktoś coś innego wymyśli będę bardzo wdzięczna, jak będę już po tym spotkaniu rodzinnym to opowiem Wam jak było i co ostatecznie wymyśliłam, tymczasem życzę Wesołych Świąt Wszystkim

ja myslę, ze podsunięty gdzieś wyżej pomysł z ładnie zapakowanymi pierniczkami jest najlepszy


---------- Dopisano o 10:23 ---------- Poprzedni post napisano o 10:22 ----------

Cytat:
Napisane przez andzia1989r Pokaż wiadomość
Znasz jego rodziców, impreza jest większa...

Podpytałabym chłopaka co się u niego pija z alkoholi, kupiła po konsultacji jakiś dobry koniak, wino czy wódkę. Będzie dla wszystkich gości.

Ciasta przypuszczam, że będą. Przyniosłabym domowe ciasteczka (jeśli robisz). Taki miły dodatek
a to jeszcze zalezy ile mają lat - bo dziwnie bym się czuła, gdyby np. 19letnia dziewczyna mojego syna przyniosła na obiad świąteczny butelkę koniaku; niezależnie od tego, jak wykwintny koniak to byłby...

zgadzam się
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 09:26   #21
201605021613
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3 629
Dot.: Obiad świąteczny z rozdziną chłopaka.

Może jednak te czekoladki, albo jakaś dobra kawa???

jeśli oczywiście mama chłopaka lubi kawę i ja pije, ale to juz musisz jego zapyta

Ja np. lubie kawę i bym się ucieszyła
201605021613 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 09:31   #22
niusia_87
Zakorzenienie
 
Avatar niusia_87
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: Obiad świąteczny z rozdziną chłopaka.

Cytat:
Napisane przez andzia1989r Pokaż wiadomość
Znasz jego rodziców, impreza jest większa...

Podpytałabym chłopaka co się u niego pija z alkoholi, kupiła po konsultacji jakiś dobry koniak, wino czy wódkę. Będzie dla wszystkich gości.

Ciasta przypuszczam, że będą. Przyniosłabym domowe ciasteczka (jeśli robisz). Taki miły dodatek
U mnie w domu, u TŻ również nie pije się w święta. Z wizażu dowiedziałam się dopiero, że w niektórych domach w święta się pije i to nawet w dużych ilościach...
Do rodziny TŻ przyniosłam ciasteczka domowej roboty, moczkę . U nich moczki się nie robi, lubią ją wszyscy poza moim TŻ (nie wie co dobre ).
niusia_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 09:43   #23
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Obiad świąteczny z rozdziną chłopaka.

między "nie pije sie w ogóle w Świeta" a "pije się w dużych ilościach" jest jeszcze masa stanów pośrednich - mozna wypić po 1-2 kieliszki wina do jedzenia, albo posączyć nalewkę do ciasta, naprawdę nie trzeba od razu leżeć nieprzytomnym pod stołem
dlatego mam wrażenie, że butelka jakiegoś dobrego alkoholu nie jest złym wyjściem - wino, koniak właśnie... wg mnie to trunki, które jakoś naturalnie kojarzą się z umiarem i kulturalnym piciem alkoholu
i wydaje mi się, że tu nie ma nic do rzeczy wiek osoby obdarowującej - przecież nie przynosi kraty wódki

świąteczne ciasteczka też są fajnym pomysłem
jeżeli wśród gości są dzieci - można przynieść im jakieś drobne upominki
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 09:50   #24
tipsiara
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 426
Dot.: Obiad świąteczny z rozdziną chłopaka.

Ja zaniosłam gospodarzowi butelkę tekili a jego żonie bombonierke
tipsiara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 10:02   #25
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Obiad świąteczny z rozdziną chłopaka.

Cytat:
Napisane przez ruda3d Pokaż wiadomość
między "nie pije sie w ogóle w Świeta" a "pije się w dużych ilościach" jest jeszcze masa stanów pośrednich - mozna wypić po 1-2 kieliszki wina do jedzenia, albo posączyć nalewkę do ciasta, naprawdę nie trzeba od razu leżeć nieprzytomnym pod stołem
dlatego mam wrażenie, że butelka jakiegoś dobrego alkoholu nie jest złym wyjściem - wino, koniak właśnie... wg mnie to trunki, które jakoś naturalnie kojarzą się z umiarem i kulturalnym piciem alkoholu
i wydaje mi się, że tu nie ma nic do rzeczy wiek osoby obdarowującej - przecież nie przynosi kraty wódki

świąteczne ciasteczka też są fajnym pomysłem
jeżeli wśród gości są dzieci - można przynieść im jakieś drobne upominki
Zgadzam się z powyższym poza tymi dziećmi. Z prezentami (nawet drobnymi) bym nie przesadzała - kupi się byle co, to wyśmieją, może się okazać, że jakieś dziecko nie może jeść np. orzechów, a wiele czekolad zawiera śladowe ilości etc.

Gospodarze - dla nich jakieś czekoladki i alkohol, bo oni są głównymi organizatorami. Plus mama TŻ jeżeli wiesz, że dają sobie prezenty. Generalnie nie szalej, bo może się okazać, że rodzina się jakoś specjalnie nie obdarowuje i mogą potem być zakłopotani.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 11:05   #26
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Obiad świąteczny z rozdziną chłopaka.

alkohol na święta- jakoś dziwnie mi się kojarzy...no ale u mnie w rodzinie nie pije się w święta z zasady nic i gdyby ktoś przyniósł alkohol byłoby to uznane za nietakt (jeśli ten ktoś zna zasady panujące w moim domu, no bo jeśli ktoś "z zewnątrz" by przyniósł, to pewnie po prostu byśmy butelkę schowali do barku i po sprawie- na pewno nikt by się nie fochał, po prostu moja rodzina nie uznaje alkoholu za coś co można dawać na prezent)
za to zawsze mile widziane są "wyroby własne"znaczy jakies ciacho, pierniczki, muffinki, czasem znajomi moich rodziców przynoszą swojskie wędliny, albo inni znajomi- swoje miody i sery kozie.
Ja idąc do kogoś w gości też staram się alkoholu nie dawać, raczej właśnie ciasto, albo dobre czekoladki (coś nie zobowiązującego za bardzo)
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 11:06   #27
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Obiad świąteczny z rodziną chłopaka.

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
- ale skoro będzie tam 18 osób, to trudno,abyś przyniosła prezenty, nawet drobne, 18 osobom- dlatego lepiej wybrać matkę chłopaka. A z resztą uprzejmie się przywitać i tyle.
Szczerze mówiąc dziwny pomysł. Jesli już autorka chce, to powinna raczej przynieść czekoladki/kwiaty gospodyni.
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 11:09   #28
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Obiad świąteczny z rodziną chłopaka.

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc dziwny pomysł. Jesli już autorka chce, to powinna raczej przynieść czekoladki/kwiaty gospodyni.
Również tak uważam.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 11:13   #29
kasieni887
Wtajemniczenie
 
Avatar kasieni887
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 090
Dot.: Obiad świąteczny z rodziną chłopaka.

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc dziwny pomysł. Jesli już autorka chce, to powinna raczej przynieść czekoladki/kwiaty gospodyni.

wogole dziwnie by to wygladalo, wchodza do domu, wita ich gospodyni, witaja sie ona ma czekoladki w rekach z ktorymi idzie do tesciowej "olewajac" gospodarzy:P

moze przynies cos i dla gospodyni i dla tesciow?
__________________

kasieni887 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 11:33   #30
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Obiad świąteczny z rozdziną chłopaka.

a czemu teściom ma coś dawać? oni nie są gospodarzami, więc nie bardzo rozumiem po co dla nich prezent
co innego- jesli u TŻa w domu jest tradycja że wszyscy sobie nawzajem robią prezenty- wtedy wiadomo wypada też przynieść coś dla nich, ale jeśli miałaby wyskoczyć jak Filip z konopi z tymi prezentami, to może lepiej jednak tylko coś dla gospodarzy przynieść?
chłopa się zapytaj a nie rozkminiasz z obcymi babami na forum
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:03.