Historia..... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-16, 14:29   #1
vvenus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 171
Unhappy

Historia.....


Mam ogroma prosbe do tych wizazanek ktore jakos sa zwiazane z historia. Chodze do dosc dobrego LO i moj prof od historii uwaza do wiedzy trzeba dojsc samemu dlatego przed spr. mamy samemu znalezc informacje dotyczace tego egzaminu i sie ich nauczyc. Niby nie ma w tym nic az tak strasznego w koncu po to sa ksiazki.., ale problem pojawil sie juz na samym poczatku tj. prehistoria i epoki prehistoryczne. W moim podr nic nie bylo na ten temat po prostu pomineli :| wiec szperalam w necie wypozyczylam ksiazki o tej tematyce i nauczona poszlam na sprawdzianik. Uwazalam ze poslzo mi niezle,,, ale dostalam czysta jedyneczke tak jak prawie cala klasa otoz okazalo sie ze datowania epok sa zle tylko problem w tym ze kazda ksiazka podaje inaczej;( no bo przeciez skad mozna dokladnie okreslic cos co zdarzylo sie tak dawno... musze to poprawic a bez konkretnego datowania i dobrego tym samym dostane kolejna jedyneczke jak nic. A nasz prof nas olal i powiedzial ze mamy samemu znalezc dobre datowania... POZMOZCIE PLIZZZZZ!!
vvenus89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 14:39   #2
davi
BAN stały
 
Avatar davi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 304
GG do davi Wyślij wiadomość przez MSN do davi
Dot.: Historia.....

heh olać profesora albo iść się klucic. Ja bym tak zrobila.
davi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 14:44   #3
vvenus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 171
Dot.: Historia.....

klocilismy sie i nic z tego zawziety jak nie wiem - uwaza ze tylko on ma racje ale tajemnicy datowania nie wyjawi bo my sie musimy uczyc szukac w zrodlach...taka jego metoda :|
vvenus89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 14:51   #4
GythaOgg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 69
Post Dot.: Historia.....

Może pogadajcie z wychowawcą. Przecież to obowiązek tego prof. żeby wam podać materiały do nauki, określić zakres wiedzy i najpierw na lekciach nauczyć tego co bedzie na sprawdzianie. Nawet na studiach rzadko się zdarza, żeby student został sam z szukaniem (podstawowych) materiałów do egzaminu.
GythaOgg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 14:56   #5
vvenus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 171
Dot.: Historia.....

w ogole nie ma mowy o jakis skargach to nic nie daje... prof jak sie okazuje ma renomę i swietnie uczy wszyscy tak sadza... (z nauczycieli) ogolnie szanowany i lubiany nie podlega jakimkolwiek krytykom....ponoc jego klasy swietnie zdaja mature, ale ja uwazam ze tylko dlatego ze kazdy siedzi i sam sie uczy bo on w ogole prawie lekcji nie prowadzi...
vvenus89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 15:18   #6
misio-gumisio
Raczkowanie
 
Avatar misio-gumisio
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 310
Dot.: Historia.....

wow..... to ja się zastanawiam za co mu płacą ... powiec to co nam napisałaś wychowawcy moim zdaniem taki człowiek nie powinien nawet uczyć!!!!
misio-gumisio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 15:22   #7
GythaOgg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 69
Dot.: Historia.....

Najłatwiej dużo wymagać i niech uczniowie sami sobie szukają :|.Moja klasa kiedyś dostała same jedynki z fizyki,potem oczywiście i tak się nie liczyły na koniec roku. Może popytajcie starszych roczników z jakiej książki bierze epoki? Powodzonka. Na studiach dopiero sobie odpoczniecie po LO .
GythaOgg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-16, 15:27   #8
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Historia.....

Hej,datowanie epok jest rzeczywiście różne w zależności od książki , w tym wypadku radzę zapytać sie o obowiązujące na jego zajęciach datowanie , bo na porównywanie dat, rozbiezności i tego typu rzeczy można sobie pozwolić na studiach historycznych ( co tez ma miejsce) a nie w szkole średniej.A czy on Wam nic na lekcji nie podawał? takie zachowanie jest chyba trochę dziwne.
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 15:27   #9
vvenus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 171
Dot.: Historia.....

hyh jak sie na nie dostane... cos czuje ze trudno mi bedzie nauczyc sie samej do rozszerzonej matury z historii
vvenus89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 15:32   #10
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Historia.....

a wybierasz się na historię?
słyszałam , że teraz z nową maturą trudniej było dostać sie na historię,co mnie trochę dziwi( żeby było jasne dziwi mnie w jaki sposób respektowane są punkty). Ja musiałam jeszcze pisać egzamin wstępny .
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 15:43   #11
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Historia.....

Cytat:
Napisane przez Mariti
a wybierasz się na historię?
słyszałam , że teraz z nową maturą trudniej było dostać sie na historię,co mnie trochę dziwi( żeby było jasne dziwi mnie w jaki sposób respektowane są punkty). Ja musiałam jeszcze pisać egzamin wstępny .
Jestem na największym w kraju wydziale historii,na kierunku historia.Patrząc na 280 nowych studentów to raczej dziwnie słyszeć,że na historię było się trudno dostać U nas liczyły się punkty za maturę,ale jednocześnie punkty za rozmowę kwalifikacyjną (tutaj do zdobycia aż 200 punktów). Patrząc z perspektywy czasu kto miał ile punktów,a kto jest teraz na studiach stwierdzam,że wcale nie było trudno się dostać na te studia
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-16, 16:04   #12
vvenus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 171
Dot.: Historia.....

Cytat:
Napisane przez misio-gumisio
wow..... to ja się zastanawiam za co mu płacą ... powiec to co nam napisałaś wychowawcy moim zdaniem taki człowiek nie powinien nawet uczyć!!!!

hyh widac ze placa mu tylko za tworzenie sprawdzianow i ich poprawe... bo tak to na lekcji to gada najczesciej o czyms w ogole niezwiazanym z tematem albo zadaje pytania na ktore nikt nie zna odpowiedzi i za to nas miesza z blotem no a skad my niby mamy wiedziec cos co nie jest w ksiazce... a ostatnio zrobil kartkowke z czegos o czym w ogole nie bylo mowy nawet zebysmy sie przygotowali czy przypomnieli a pozniej jak nam oddal (oczywscie oceny tragiczne) to dopiero nam powiedzial ze mamy sobie to powtorzyc... moje LO to nie jest pierwszym w rankingu ale plasuje sie w pierwszej 10. Ponoc w innych liceach o dobrej renomie taki 'sposob' zdobywania wiedzy przez uczniow tez jest na porzadku dziennym...tylo coz to za pocieszenie...
vvenus89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 16:12   #13
nati__xxx
Wtajemniczenie
 
Avatar nati__xxx
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2 211
GG do nati__xxx
Dot.: Historia.....

Powiem wam że teraz to nauczyciele wogóle łaskę robią że nas uczą.Nie wiem czy tak jest w wielu szkołach,czy tylko w kilku o których ja słyszałam.W moim liceum,które jest uznawane za dobre,jest wielu nauczycieli dla którcyh prowadzenie lekcji jest ogromnym problemem.Wszyscy mówią że to młodzież nie chce się uczyć,że wszystko olewa-no niestety to nie zawsze jest prawda nauczyciele się spóźniają,zdarza się że wogóle nie przychodzą na lekcje albo odpowiadają na zadane przez ucznia pytanie z wielką łaską.Np mój nauczyciel chemii.Ja chemii kompletnie nie rozumiem,to dla mnie czarna magia,czasem nawet poleceń nie rozumiem ostatnio zadałam mu pytanie bo czegoś nie zrozumiałam ( z resztą jak większość klasy) to myślałam że mnie zabije,jemu chyba wydaje się że ja z tą wiedzą powinnam się urodzić dodam że to był nowy temat.No i właśnie,wprowadzając temat nie pokazuje stopniowo jak rozwiązywać zadania,nie tłumaczy tylko od razu przechodzi do zadan najtrudniejszych,umieszcz onych w zbiorze-zbiór mamy rozszerzony pomimo tego że jesteśmy klasą humanistyczną dobija mnie ten facet !!!!!!! Jest na szczęście też wielu nauczycieli którzy naprawdę potrafią i chcą uczyć.Przynajmniej mają powód żeby wymagać od nas wiedzy.A nie tak jak niektórzy nauczyciele nie uczą a wymagają.Wogóle minął dopiero miesiąc szkoły a ja mam już wszystkiego dość

A tobie vvenus radzę porozmawiać z wychowawcą,pedagogiem a w najgorszym wypadku z dyrektorem szkoły bo ktoś taki jest ten profesor nie powinien uczyć.Wiem że ciężko będzie cokolwiek zrobić skoro nauczyciel ma dobrą opinię ale warto próbować.Sama ostatnio rozmawiałam z wychowawcą na temat jednego z nauczycieli i jego metod nauczania.Jako jedyna się odważyłam bo reszta klasy jak te potulne baranki godziła się na maltretowanie
__________________
"Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."
nati__xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 16:23   #14
gramma
Zadomowienie
 
Avatar gramma
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 197
Dot.: Historia.....

vvenus a z jakiego wojewodztwa jestes? (chodzi mi pod ktore kuratorium oswiaty podlega Twoja szkola?)
dopisek: chociaz w sumie to juz nieistotne.

Ustawa o systemie oswiaty głównie w treści artykułu 55 ust. 5, wskazuje dosyć ogólne, podstawowe prawa, które nazywa prawami ucznia. W rzeczywistości większość z nich nie ma nic wspólnego z prawami człowieka – ucznia. Czyni to, niestety, sytuację związaną z prawami człowieka w szkołach mało przejrzystą. Są to:



-prawo do zapoznawania się z programem nauczania, z jego treścią, celem i stawianymi wymaganiami (pkt 1),

-prawo do jawnej i umotywowanej oceny postępów w nauce i zachowaniu (pkt 2),



cytowane za www.maciekosuch.prv.pl
pkt 1 w Twoim przypadku ma zastosowanie.
i troche o samym panie Macku (cyt.):
Nazywam się Maciek Osuch, od kilkunastu lat zajmuję się obroną praw ucznia, czyli faktycznym - nie pozorowanym - rzecznictwem praw ucznia. Funkcje rzecznika praw ucznia pełniłem zawodowo w strukturach kuratorium oświaty (do momentu kiedy było to możliwe, gdyż aktualnie nie ma takiej funkcji, przynajmniej tam gdzie ja pracuję).
Walczcie o swoje!
Pozdrawiam

Edytowane przez gramma
Czas edycji: 2005-10-16 o 16:40 Powód: dopisek
gramma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 16:32   #15
Amanda:)
Zadomowienie
 
Avatar Amanda:)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 827
Dot.: Historia.....

hehej a mam podobnego nuczyciela od angola.Oto jak wygląda nasza lekcja:
1.Przechadza się po klasie i sprawdza kto ma pracę domową
2.Czyta ze swojej książki gotowe odpowiedzi
3.Zadaje nam dwie strony ćwiczeń
4.Zabiera jeden zeszyt z pracą domową-sprawdza
Nic nam nie tłumaczy ,jak mieliśmy czasy to kazał nam otworzyć książki na stronie sto ileśtam przeczytać zasady i do ćwiczeń
i podstawowe zasady:
-w zeszycie nie piszemy NIC ołówkiem(maiłam cenę podręcznika z tyłu zeszytu to już się czepiał) ,bo skończysz pisząc jakieś zdanie 25 lub 50 razy
-brak książki lub ćwiczenia stoisz w kącie(nie masz co robić więc możesz postać)
-w ćwiczeniach piszey TYLKO ołówkiem(jeśli inczej=brak pracy domowej)
-nie piszey tematu tylko lekcja,data i ZAWSZE musi być numer strony i ćwiczenia po angielsku przy każdym zadaniu
A i na pierwszej lekcji ustaliliśmy daty wszystich kartkówek w I semestrze
Siedzimy jeszcze pojedynczo wszyscy po jednej stronie
Amanda:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 17:47   #16
aniess
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 1 977
GG do aniess
Dot.: Historia.....

Cytat:
Napisane przez Amanda:)
hehej a mam podobnego nuczyciela od angola.Oto jak wygląda nasza lekcja:
1.Przechadza się po klasie i sprawdza kto ma pracę domową
2.Czyta ze swojej książki gotowe odpowiedzi
3.Zadaje nam dwie strony ćwiczeń
4.Zabiera jeden zeszyt z pracą domową-sprawdza
Nic nam nie tłumaczy ,jak mieliśmy czasy to kazał nam otworzyć książki na stronie sto ileśtam przeczytać zasady i do ćwiczeń
i podstawowe zasady:
-w zeszycie nie piszemy NIC ołówkiem(maiłam cenę podręcznika z tyłu zeszytu to już się czepiał) ,bo skończysz pisząc jakieś zdanie 25 lub 50 razy
-brak książki lub ćwiczenia stoisz w kącie(nie masz co robić więc możesz postać)
-w ćwiczeniach piszey TYLKO ołówkiem(jeśli inczej=brak pracy domowej)
-nie piszey tematu tylko lekcja,data i ZAWSZE musi być numer strony i ćwiczenia po angielsku przy każdym zadaniu
A i na pierwszej lekcji ustaliliśmy daty wszystich kartkówek w I semestrze
Siedzimy jeszcze pojedynczo wszyscy po jednej stronie
O Boże co za psychol
w kącie stałam ostatni raz w przedszkolu jak nie sprzątnęłam lalki ze stolika, albo jak nie zjadłam ziemniaka...

Ale macie racje dziewczyny, nauczyciele (niektórzy! bo znam naprawdę rewelacyjnych) robią łaskę, że nas uczą. Jestem w III kl. liceum, klasa humanistyczna, mam matematykę- ok., w końcu to "matka nauk" i uczy logiki. Ale kobieta, która jest naszą nauczycielką matematyki, uważa, że jej przedmiot jest najważniejszy, co lekcje kartkówka (!), a jak chcemy się cokolwiek spytać to mówi, że nie będzie powtarzała 100 razy bo musimy gonić z materiałem, a jak hałasujemy (nierzadko- rozmawiając na tematy matematyki), to mówi, że mamy być cicho bo ona nie będzie nas przekrzykiwała i mówi, że ona to nawet nie musi prowadzić lekcji tylko mogłaby nam powiedzieć stronę w książce i mamy sami czytać (za co jej płacą...?) i zaczyna w tym momencie SPECJALNIE mówić szeptem do największego kujona- w celu wytłumaczenia mu jakiegoś zadania, żebyśmy MY- ta głupsza część klasy, tego nie słyszeli, żeby mogła potem postawiać kilka jedynek z kartkówki. Swoją drogą potrafi postawić nawet 1- (jedynkę minus )
__________________
ziu
aniess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 18:06   #17
CinnaMoon
Rozeznanie
 
Avatar CinnaMoon
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 815
Dot.: Historia.....

Z cyklu "dowcipne pomysły" - może spróbuj napisać krótkiego mejla do jakiegoś autorytetu w dziedzinie badań nad interesującą Cię epoką i na jego słowa powołaj się w trakcie odpowiedzi...

A może temu nauczycielowi nie tyle chodziło dokładnie o "datowanie" co umiejętność wydzielenia epok ze względu na to, co było dla nich charakterystyczne oraz umiejętność wskazania, dlaczego jakaś epoka się kończy, inna zaś zaczyna. Krótko mówiąc - co sprawia, że jedna epoka przechodzi w drugą i kiedy to mniej więcej było.
Albo rzeczywiście - pomachać mu prawami ucznia, względnie zgłosić sprawę do Ministerstwa.
__________________
- Nie warto się wysilać. Niech diabli porwą ich wszystkich - powiedział. - Do kabaretu wstąp. Wypijemy po parę piw i popatrzymy, jak ten facet maluje.

(R. Zelazny, Książę Chaosu)
CinnaMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:19.