Mleko - tak czy nie? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-31, 12:16   #61
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Dot.: Mleko - tak czy nie?

Cytat:
Napisane przez Cartil
oh niektóre komentarze są śmieszne
Maleńka19 : czy ty myślisz że Twoja ciocia wygląda młodo nie ma rozstępów celulitisu itp dlatego bo pije mleko ?!
przecież to jest absurd .. a jeśli naprawdę wygląda młodo to powodem tego jest to że mieszka na wsi a tam wiadomo dużo owoców warzyw i czyste powietrze ...
Apiska Mleko nie polepsza pracy jelit a to że po kilkudziesięciu minutach wszystko ląduje w wc nie jest wcale zasługą mleka Tylko albo masz dobre trawienie albo w tych płatkach jest dużo błonnika ..
ehh...
Cartil masz rację. Niektórzy chyba nie wiedzą zbyt wiele... Wizyta w WC to prawdopodobnie zasługa błonnika zawartego w płatkach, który "wymiata" wszystko z jelit Podobnie działa ciemne pieczywo - jasne ma zdecydowanie mniej błonnika bo jest robione z bardziej przetworzonych ziaren. A co do cioci Maleńkiej19... Ja np. nie piję dużo mleka, jako dziecko też go za wiele nie piłam a nie mam ani cellulitu, ani rozstępów. Tutaj znaczenie ma cała dieta i aktywność fizyczna
__________________
no risk, no fun
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 19:31   #62
kobietka_18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 17
mleko a dieta

hej nie wiem czy ten temat juz byl ale zastanawiam sie jak zwykle mleko (2%)wplywa na diete czy jak ktos sie odchudza moze pic mleko czy raczej nie
a i jeszcze jedno mam pytanko czy wy tez tak pomalu chudniecie ?? bo ja juz sie odchudzam ok 3 tygodnie i naprawde ograniczylam jedzenie i slodycze i tak dziennie moze zjadam 1000-1500 kalorii a tu zero efektow mimo ze jesze dziennie cwicze 10 -15 minut
kobietka_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 19:46   #63
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: mleko a dieta

Mleko.. hmm. Panują rózne opinie. Czytałam artykuł o tym, że wapn z mleka nie jest przyswajalny dla człowieka oraz, że mleko zawiera pewne substancje nietrawione przez nasz układ pokarmowy
Ja jednak mleko piję, zazwyczaj 2% i nie zamierzam rezygnować. Mimo to jest to źródło białka i węglowodanów no i uwielbiam musli Mysle ze nie nalzey z nim przesadzac, ale tez nie eliminowac
Moze wpeć w plan dnia troche wiecej aktywnosci? Jakis sport? Pływanie, bieganie, marszobiegi.. Wtedy tkanka tłuszczowa szybciej się spali.
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 19:54   #64
dori7
Zadomowienie
 
Avatar dori7
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 505
Dot.: mleko a dieta

Mleko jest dobre, o ile pijesz zwykle pasteryzowane, a nie UHT
dori7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 19:59   #65
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: mleko a dieta

Cytat:
Napisane przez dori7
Mleko jest dobre, o ile pijesz zwykle pasteryzowane, a nie UHT
Czym one się różnią?
Kiedyś piłam takie z wielkim, byczym napisem UHT i teraz sie zastanawiam co to takiego było
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 20:04   #66
kobietka_18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 17
Dot.: mleko a dieta

nio ja pije ostatnio duzo mleka bo jak pije mleko to nie czuje sie glodna i wtedy nie jem a probuje nie jesc chleba ziemniakow i produktow z maki a takze slodyczy i tak naprawde od kiedy zaczelam sie odchudzac to nie jem tych rzeczy a jak juz to bardzo bardzo malych ilosciach a zato pije duzo mleka tylko ze nie widac efektow ;( i moze to ma zwiazekz tym mlekiem ???a chcialabym schudnac tak z 8 kg do konca grudnia tylko chyba to krotki czas zeby to osiagnac a zwlaszcza ze nie moge schudnac
kobietka_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 20:07   #67
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: mleko a dieta

8 kilo w niewiele ponad miesiac to za dużo! Musisz zwolnić z tym odchudzaniem, nic na siłe
Pierwsze co to jedz chleb ale ciemny, zwróć uwagę na indeks glikemiczny tego co jesz [linkownia, wyszukiwarka..], jedz tez inne produkty pełnoziarniste i nieprzetworzone - kasze, ciemny ryż, ciemny makaron, otręby, musli, płatki owsiane.
Białko jest w serze żółtym, białym, mleku, soi, rybach. Tłuszcze również musisz dostarczac np. w oliwie, oliwkach, oleju rzepakowym.
Jedz wiecej warzyw niz owocow, zrezygnuj z coli i soków. Więc porad znajdziesz na forum
Nie poddawaj się, na poczatku organizm sie przyzwyczaja i nie chce tak łatwo oddawać tłuszczu
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-22, 21:39   #68
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: mleko a dieta

Cytat:
Napisane przez grudniowa-szatynka
8 kilo w niewiele ponad miesiac to za dużo! Musisz zwolnić z tym odchudzaniem, nic na siłe
Pierwsze co to jedz chleb ale ciemny, zwróć uwagę na indeks glikemiczny tego co jesz [linkownia, wyszukiwarka..], jedz tez inne produkty pełnoziarniste i nieprzetworzone - kasze, ciemny ryż, ciemny makaron, otręby, musli, płatki owsiane.
Białko jest w serze żółtym, białym, mleku, soi, rybach. Tłuszcze również musisz dostarczac np. w oliwie, oliwkach, oleju rzepakowym.
Jedz wiecej warzyw niz owocow, zrezygnuj z coli i soków. Więc porad znajdziesz na forum
Nie poddawaj się, na poczatku organizm sie przyzwyczaja i nie chce tak łatwo oddawać tłuszczu
Ja bym tylko nie przesadzala z zoltym serem (zawiera wiele tluszczu).
A mleko? Ja pije tylko 0,5%, reszta jest dla mnie zbyt "tlusta"- taki moj maly nawyk
Jednak mleko 1-2% nie jest złe i na pewno nie wpływa źle na dietę (bo chyba, ze pijesz dzienie 2 l )

8kg? zbyt wiele. Zdrowo maxymalnie do grudnia mozesz schudnac 3-4kg.
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 17:02   #69
slodka_babeczka
Raczkowanie
 
Avatar slodka_babeczka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 181
GG do slodka_babeczka
Dot.: mleko a dieta

Cytat:
Napisane przez grudniowa-szatynka
Czym one się różnią?
Kiedyś piłam takie z wielkim, byczym napisem UHT i teraz sie zastanawiam co to takiego było
UHT oznacza ze takie mleko bylo sterylizowane, taki produkt nazywany jest jałowym gdyz przez sterylizacje niszczone sa witaminy i sole mineralne! dlatego mleko to jest sztucznie wzbogacane witaminami! natomiast takie mleko w foliach jest tylko pasteryzowane i moim zdaniem zdrowze! ma naturalne witaminy!
__________________
Miłość to dar słońca,dar losu
i piękno chwili!!!

http://www.suwaczek.pl/cache/2523a335f4.png
slodka_babeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 17:09   #70
Pusiak89
Zadomowienie
 
Avatar Pusiak89
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Malediwy :P
Wiadomości: 1 940
Dot.: mleko a dieta

Kobietko18 Myśle że za mało ruchu i ćwiczeń, chodzi o długość, żeby był efekt . Conajmniej 30 min... ale najlepiej aeroby (w domu to np. skakanka, rowerek, hula hop też może być) a także właśnie ćwiczenia siłowe (np. na brzuszek). Co do mleka to 0,5%. Raczej herbatki pijam, a na zaspokojenie głodu mineralka niegazowana w (prawie) nieograniczonych ilościach . Pozdrawiam
Pusiak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 18:14   #71
kobietka_18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 17
Dot.: mleko a dieta

na hula hop tez nie raz cwicze tak samo jestem teraz bardzo aktywna na w-f (kiedys to duzo razy nie cwiczylam a jak juz cwiczylam to tak od niechcenia ) nio i zawsze na wieczor robie kilka cwiczen (tak do 10 -15 min) i tak nie ma efektow wogule mam wrazenie ze nigdy nie schudne a jak juz to chyba tylko po przez glodowke a ja nie chce rezygnowac z jedzenia p.s Pusiak89 moze masz racje ze to malo czasu cwiczen ale ja troche ograniczylam jedzenie i poprostu nie raz nie che mi sie nic robic bo nie mam sil ani nastroju
kobietka_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-23, 18:24   #72
davi
BAN stały
 
Avatar davi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 304
GG do davi Wyślij wiadomość przez MSN do davi
Exclamation Dot.: mleko a dieta

ja mleka nie pije, bo poco.Czasem tylko dla uzupłniania witamin i zeby tej osteroporozy nie było. tj 2 razy na miesiac ok. pól szklanki
davi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 18:41   #73
Pusiak89
Zadomowienie
 
Avatar Pusiak89
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Malediwy :P
Wiadomości: 1 940
Dot.: mleko a dieta

Cytat:
Napisane przez kobietka_18
na hula hop tez nie raz cwicze tak samo jestem teraz bardzo aktywna na w-f (kiedys to duzo razy nie cwiczylam a jak juz cwiczylam to tak od niechcenia ) nio i zawsze na wieczor robie kilka cwiczen (tak do 10 -15 min) i tak nie ma efektow wogule mam wrazenie ze nigdy nie schudne a jak juz to chyba tylko po przez glodowke a ja nie chce rezygnowac z jedzenia p.s Pusiak89 moze masz racje ze to malo czasu cwiczen ale ja troche ograniczylam jedzenie i poprostu nie raz nie che mi sie nic robic bo nie mam sil ani nastroju
Przez głowówke to będzie jojo i tyle z tego. Poza tym niezdrowo. Co do ćwiczenia to ćwić na wieczór 15-20 min... postaraj się (w moim przypadku szczególnie brzuszek) ale żeby spalić tłuszcz to należy też aeroby ćwiczyć z 15-20 min, jak nie masz czasu to najlepiej w domku po tych ćwiczeniach na skakaneczce sobie poskakać 10 min i hula hopem pokręcić z 10 min. Dobrze że na W-Fie jesteś aktywna, a może basen sobie zafunduj do tego raz w tyg.?? A co do mleka przerzucasz się na 0,5%?? i zamiast niego niegazowana mineralka?? Mówie Ci to skutkuje . A co do sił i nastroju... podczas wysiłku wydziela się hormon szczęścia, a po za tym mam motywację, a jestem bardzo aktywna (lubię ten wysiłek, na rzecz szczupłego ciałka, choć droga przede mną długa ). I jak walniesz sobie taki trening z basenem do tego to wystarczy 3x w tygodniu ćwiczenia + skakanka i hula hop i raz basen, WF jako dodatek. Zobacz czy w diecie coś nie jest nie tak. Może za dużo tłuszczów, albo poprostu kalorii...?? Pozdrawiam
Pusiak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 18:42   #74
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: mleko a dieta

Davi, takimi śladowymi ilościami mleka nie zniwelujesz braku chociażby wapnia.
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 18:47   #75
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: mleko a dieta

Suzana ale po co pic mleko? przeciez lepiej zeby sie kosci lamaly i zeby psuly
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 18:55   #76
renatapm21
Przyczajenie
 
Avatar renatapm21
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 14
Dot.: mleko a dieta

ja rowniez zbyt czesto nie siegalam po mleko bo zawsze bylam przekonana,ze jesli go wyeliminuje z diety to szybciej schudne.Teraz mam juz inne zdanie po wizycie u stomatologa,ktory stwierdzil ze mam za malo wapnia.I gdy bede chciala urodzic dziecko to istnieje mozliwosc ze moge stracic wszystkie zeby
renatapm21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 19:13   #77
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: mleko a dieta

Renato dobrze, ze to zrozumialas
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 19:32   #78
kobietka_18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 17
Dot.: mleko a dieta

ojoj ja mleko kocham pic i jakbym mogla to pilabym go codziennie kocham mleko i wszystko co zawiera mleko nio oprocz mleka kokosowego bo to jest beeee i tak samo mleko kozie ale mleko od krowki to moja milosc :P:P

Pusiak nie wiem czy cos jest w diecie zle bo sie na tym nie znam ale chyba moje odzywianie jest zle bo ja nie stosuje zadnej diety tylko staram sie duzo nie jesc i mam pewne zle nawyki zreszta napisze wam jak wyglada moj dzien po wzgledem jedzenia to same ocenicie np dzisiejszy dzien wygladal tak sniadania nie zjadlam (jak zwykle brak czasu i apetytu tylko herbaty sie napilam) w szkole nic nie jadlam (i przewaznie nie jem nieraz tylko zjem bulke slodka albo jakis owoc) o 11 godzinie (mialam 3 lekcje) zjadlam bulke sucha paroweczke mala i troszke ketchupu nio i oczywiscie herbatka pozniej jakos tak o 13:30 zjadlam bulke sucha z wedlina i teraz pije herbatke z cytrynka i juz na dzisiaj koniec jedzenia a tak w inne dni roznia sie tym ze przedluza sie czas bo np mam wiecej lekcji i nieraz jem normalny obiad
kobietka_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 20:40   #79
renatapm21
Przyczajenie
 
Avatar renatapm21
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 14
Dot.: mleko a dieta

tak zrozumialam.Tylko pytanie czy moj niedobor wapnia zdarzy sie uzupelnic do momentu az bede chciala zostac matka.Dodatkowo zazywam wapn w postaci tabletek i pije szklanke mleka dziennie ale do sera bialego jakos nie moge sie przekonac.Wiec ostrzegam wszystkie dziewczyny mleko 0,5% jest ubogie w witaminy.
renatapm21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-23, 20:52   #80
dori7
Zadomowienie
 
Avatar dori7
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 505
Dot.: mleko a dieta

Cytat:
Napisane przez slodka_babeczka
UHT oznacza ze takie mleko bylo sterylizowane, taki produkt nazywany jest jałowym gdyz przez sterylizacje niszczone sa witaminy i sole mineralne! dlatego mleko to jest sztucznie wzbogacane witaminami! natomiast takie mleko w foliach jest tylko pasteryzowane i moim zdaniem zdrowze! ma naturalne witaminy!

Wlasnie o to chodzi. UHT jest pozbawiane wszystkich witamin i co tam jeszcze pozytecznego w mleku jest. Lepiej kupowac mleko pasteryzowane - sprzedaja je takze w kartonikach, najczesciej z napisem "swieze mleko". Ma krotsza date waznosci, trzeba je trzymac w lodowce, ale na pewno jest o wiele zdrowsze
dori7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 21:00   #81
dori7
Zadomowienie
 
Avatar dori7
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 505
Dot.: mleko a dieta

Cytat:
Napisane przez davi
ja mleka nie pije, bo poco.Czasem tylko dla uzupłniania witamin i zeby tej osteroporozy nie było. tj 2 razy na miesiac ok. pól szklanki
Pogratulowac rozumu, fundujesz sobie ruine miesni, kosci i skory. Nie slyszalas, ze bialko trzeba jesc codziennie? Rozumiem, ze w pewnym wieku sie za bardzo nie mysli o zdrowiu, to moze pomysl o uszczerbkach na urodzie...
dori7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 21:05   #82
Dolot
Zadomowienie
 
Avatar Dolot
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :) - Lublin :)
Wiadomości: 1 483
Dot.: mleko a dieta

A ja mleka nie pije bo nie mogę- nadwrażliwośc na laktozę zawartą w mleku za to wcinam dużo jogutrtów naturalnych i kefiru- mam nadzieje ze to zaspokoi moje zapotrzebowaie na wapń. Po przeczytaniu wątku zaczełam sie martwić tym mlekiem. Jak myślicie- kefirki i jogurciki wystarczą?
__________________
16.04.2007- rozpoczęcie postu od słodyczy
30.04.2007- [62.5] kg
30.05.2007- [?] kg
Dolot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 21:25   #83
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: mleko a dieta

Cytat:
Napisane przez renatapm21
Wiec ostrzegam wszystkie dziewczyny mleko 0,5% jest ubogie w witaminy.
jednak w polaczeniu z innymi produktami z bialkiem i wapniem mozna sobie je popijac
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 21:25   #84
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: mleko a dieta

Cytat:
Napisane przez Dolot
Jak myślicie- kefirki i jogurciki wystarczą?
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 21:27   #85
Dolot
Zadomowienie
 
Avatar Dolot
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :) - Lublin :)
Wiadomości: 1 483
Dot.: mleko a dieta

Uffff dzięki Nati02 za odpowiedź bo sie zestresowałam nieźle czytając ten wątek
__________________
16.04.2007- rozpoczęcie postu od słodyczy
30.04.2007- [62.5] kg
30.05.2007- [?] kg
Dolot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 21:30   #86
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: mleko a dieta

Nie tylko mleko ma wapno, wiec nie picie tego boskiego napoju nie grozi zaraz popadnieciem w awitaminoze

I nie stresuj sie tak Dolot
Jesli racjonalnie sie odzywiasz to wszystko jest ok
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 21:32   #87
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: mleko a dieta

Dolot, oczywiście, że jogurtami i kefirami (a także maślanką i innymi tego typu napojami) można zaspokoić potrzeby organizmu w kwestii wapnia i białka tak samo, jak za pomocą mleka Nic się nie bój. Kefir chyba nawet ma go (wapnia) więcej niż mleko, a dzięki wyższej zawartości tłuszczu lepiej się ten wapń przyswaja.
Co do białka, to oczywiście jeszcze nabiał w postaci "stałej" jest dobrym źródłem, soja i inne fasolowe rośliny, a jeśli ktoś je mięso, to także ono. Samym mlekiem (czy kefirami) nie da się załatwić właściwej ilości białka, bo by go trzeba było bardzo dużo dziennie wypić.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 21:35   #88
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: mleko a dieta

Dolot: Trudno być uczuloną na laktozę i pić mleko Jak się u Ciebie objawia ta alergia? Bo ja mam chyba pokarmową na coś.. muszę się zorientować :/

Co do tego mleka UHt w czas się dowiedziałam, eh, szkoda.. Już nigdy go nie wypiję. Postaram sie szukać z krótsza datą ważności.
Ps. Łaciate, Białe, Hej - te mleka są UHT?
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 22:09   #89
Dolot
Zadomowienie
 
Avatar Dolot
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :) - Lublin :)
Wiadomości: 1 483
Dot.: mleko a dieta

grudniowa-szatynko aż poleciałam do lodówki sprawdzić czy łaciate jest UHT I się okazało że tak. Dziękuje za troskę i wszystkie odpowiedzi - bede mogła spokojniej spać U mnie ta alergia objawia sie strasznym bóle brzucha wiec mleka nie pijam i jest lepiej Midi ja białka mam pod dostatkiem bo oprócz jogurtów i kefiru jem jeszcze drób i twarożek oraz fasole pozdrawiam
__________________
16.04.2007- rozpoczęcie postu od słodyczy
30.04.2007- [62.5] kg
30.05.2007- [?] kg
Dolot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 12:23   #90
Himeko
Raczkowanie
 
Avatar Himeko
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 42
GG do Himeko
Dot.: mleko a dieta

A ja piję mleko 3,2% Ale co najwyżej 1/2 szklanki dziennie
Najchętniej wogóle piłabym mleko prodto od krowy
Inne mi nie smakują - sama woda po prostu
Jak mam pić wodę, wybieram mineralną
Himeko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-18 22:41:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:07.