Anglia cz. III - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-16, 14:00   #31
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez Lovely_Girl Pokaż wiadomość


Olka no wlasnie kiedy jedziesz?
a no jadę sobie w piątek za tydzień A co w końcu z Tobą? Zostajesz czy jedziesz?

lorelei wątpliwości nieco jest, ważne że na studia mnie przyjęli, a reszte się zobaczy

Wczoraj z TZ byłam nad morzem w pięknym miejsci, i jakoś tak dziwnie mi się z niej wracało... Jakbym miała przeczucie że jednak tutaj już nie wróce

Pudełka na biżu szukałam wśród antyków ale wszystko co mi w ręce wpadało był nijakie, po prostu strae pudełka drewniane. W końcu kupiłam w TK maxie takie a'la Art Deco. Nie moja epoka ale ważne że duże i dużo się w nim mieści....


A książkę kupiłam u siebie w pracy (dluga historia) za 3 f , pachnie nowością i jak tylko w rękach ją będę miała dam znać czy warta była
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 14:59   #32
yamiss
Zadomowienie
 
Avatar yamiss
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: birmingham/ lodz
Wiadomości: 1 468
GG do yamiss
Dot.: Anglia cz. III

to ja się doczepię do tego wątku za mną 1szy rok studiów w Bham i właśnie wróciłam do Pl, już się doczekac nie mogłam
__________________
mes que un club, mes que un ciudad. Barcelona <3
visca el Barca.!


you know you love me .. xoxo.
yamiss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 15:15   #33
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
a no jadę sobie w piątek za tydzień A co w końcu z Tobą? Zostajesz czy jedziesz?

lorelei wątpliwości nieco jest, ważne że na studia mnie przyjęli, a reszte się zobaczy

Wczoraj z TZ byłam nad morzem w pięknym miejsci, i jakoś tak dziwnie mi się z niej wracało... Jakbym miała przeczucie że jednak tutaj już nie wróce

Pudełka na biżu szukałam wśród antyków ale wszystko co mi w ręce wpadało był nijakie, po prostu strae pudełka drewniane. W końcu kupiłam w TK maxie takie a'la Art Deco. Nie moja epoka ale ważne że duże i dużo się w nim mieści....


A książkę kupiłam u siebie w pracy (dluga historia) za 3 f , pachnie nowością i jak tylko w rękach ją będę miała dam znać czy warta była
Olka powodzenia jeszcze raz . Co bedziesz studiowac?

Ja dzis kupilam na ebayu 2 pudelka na bizuterie. A co . Wybiore sobie to ktore mi sie bardziej podoba .
W TKMaxxie faktycznie trafiaja sie fajne .

A ja dzis bylam na USG piersi. Trzymali mnie prawie 4 godziny . mialam 2 razy robione USG i 8 zdjec . Zaliczylam w sumie 4 specjalistow. Podobno nic groznego, ale maja jeszcze zapytac na konsylium, bo jestem mloda (hehe tej wersji bede sie trzymac ). Dostane list co dalej, albo nic albo biopsja. Pozyjemy zobaczymy.

Ogolnie u nas szpitalny dzien, TZeta tata tez byl w szpitalu tym co ja na koronografii a TZ mial rano pobieranie krwi. Wyslalam go na MOT bo juz mlodziak nie jest .

Jade zaraz cos sobie kupic na oslode - chyba lawke do ogrodu .

Pozdrawiam nowe dziewczyny . Co studiujecie?
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 17:30   #34
wiolqn
Zakorzenienie
 
Avatar wiolqn
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 185
GG do wiolqn
Dot.: Anglia cz. III

Zabiegi laserowe dzialaja. Mialam juz 3 na twarz i 2 na bikini. NA twarzy, jak juz zapuscilam je na maksa (nie wolno bylo wyrywac przed zabiegiem) to doliczylam sie po okolo 130 czarnych paskudztw na strone. Spokojnie moglam pojsc do cyrku i wystepowac jako kobieta z broda. No ze ja na to nie wpadlam wczesniej. Bym od razu zarobila sobei na zabieg. Ehh madry Polak po.
One, wlosy, odrastaja jeszcze po zabiegu, a mniej wiecej po 2 tygodniach czesc po prostu wypada. I wczoraj powysciagalam co sie dalo i zostalo mi moze po 20. Jak dla mnie to cudo. Mam jeszcze 3 zabiegi wiec jestem dobrej mysli. Pod warunkiem ze mi hormony jakiejs niespodzianki nie wywina i nie wychoduja nowych.
No, nie ma co sie negatywnie od razu nastawiac.

Ide jutro kolejne dwie chatki ogladac. Jedna ladna ale mala bo studio, a a druga duza po z salonem. I ta jest troche tansza. Zobaczymy na ile rzeczywistosc bedzie odbiegac od zdjec.
__________________
There is a place. Like no place on Earth. A land full of wonder, mystery, and danger! Some say to survive it: You need to be as mad as a hatter. Which luckily I am

Brykanie czyli to co Tygryski lubia najbardziej

Kuchnia Tygryska
wiolqn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 21:46   #35
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Anglia cz. III

Nie dziękuję Lori

Studiować będę Zarządzanie Bzepieczeństwem i Higieną pracy, wiem wiem... kierunek bardzo boringgg ale cięzko jest wybrac cos co może się przydać w przyszłości. To tak jakby ją przepowiadać...
No ale nic znawcą antyków nie zostanę chyba, bo to co warte było znalezienia to albo już odnalezione i wycenione albo dawno stoi w jednym z królewskich zamków

Mam nadzieję wrócić do inwestycji europejskich.. kto wie może kiedyś któraś z was wpadnie do mnie z prośbą o napisanie projektu o dofinansowanie biznesu albo po informacje nt środków fin.

ja ostatnio też dostałam zaproszenie na USG piersi jako że ukończyłam lat X i kwalifikuję się już na bezpłątne badania...

wiolqn zazdraszczam tej depilacji. Sama chętnie bym się poddała ale finansowo nie stoję teraz dobrze Mam nadzieję że hormony nie wywina ci psikusa. Mój TZ się śmieje że jeszcze trochę a oby dwoje będziemy stali przed lustrem i się golili. I tak na przyszłość zabronił mi używania swojej golarki bo kobiety mają ponoć twardszy zarost!!! Ot dowcipniś jeden!

potrzebuję info: dziewczyny gdzie można wymienić funty na euro po najlepszym kursie i gdzie nie pobiorą ode mnie opłaty? Wiem że można w biurze podróży, ale czy można negocjować tam ceny jak się wymienia większą ilość?
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi

Edytowane przez olka_222
Czas edycji: 2009-06-16 o 21:49
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 22:01   #36
anka!
Rozeznanie
 
Avatar anka!
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK/South East
Wiadomości: 565
Dot.: Anglia cz. III

[QUOTE=olka_222;12794191]Nie dziękuję Lori

Studiować będę Zarządzanie Bzepieczeństwem i Higieną pracy, wiem wiem... kierunek bardzo boringgg ale cięzko jest wybrac cos co może się przydać w przyszłości. To tak jakby ją przepowiadać...


QUOTE]

eeee tam nudny, ja pisalam prace magisterska na temat BHP. Wcale tak nudno nie bylo....
Lepiej patrzec pod tym katem, co wiecej przyjemnosci sprawia, niz co bedzie bardziej przydatne w przyszlosci, ale wiadomo, ze z tym tez roznie bywa. Ja to mialam fascynujacy kierunek - ekonomia
__________________
"Attitude is a little thing that makes a big difference"
anka! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 23:42   #37
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Anglia cz. III

matko ja sie chyba znowu nie wyspie.....
od wczoraj "panowie" kłada nowy asfalt na drodze ..... prace zaczynaja o 8-ej wieczorem i tak do "bozego rana"
okna wychodza nam na ulice.... tak ze same mozecie sobie wyobrazic huk mlotow, walcow itp sprzetow..... ech....
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-17, 00:23   #38
Vonnie
Raczkowanie
 
Avatar Vonnie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 269
Dot.: Anglia cz. III

Ja dzis mialam bardzo stresujacy dzien. Zaczelo sie od tego, ze chcialam kupic weza do prysznica, bo pekl i kupilam zly rozmiar, tzn rozmiar koncowki jest nie taki. W sumie nie jest to wielki problem, bo wymienie i juz, ale nie chce mi z tym bawic grrr Potem mialam malo przyjemna wymiane zdan z siostra na gg i obawiam sie, ze moze byc malo przyjemna atmosfera w rodzince teraz. Potem kolezanka miala problemy w pracy, bardzo dziewczyne lubie i sie wczulam, plakala tak, ze mi serce pekalo, ale naprawde nic nie moglam zrobic poza wysluchaniem jej Potem poszlam do innej znajomej i okazalo sie, ze jej TZ ja oklamywal w bardzo powaznych sprawach i z jest naprawde niezla afera, szkoda mi mojej przyjaciolki, bo naprawde jest dla mnie jak siostra.

Probuje sie odstresowac, wiec zaczelam gotowac, bardzo pomaga w moim przypadku Zrobilam zupe jarzynowa, salatke z ziemniakiem i teraz czekam, zeby ciastka wyjac z piekarnika.

Jutro tez jest dzien... lepszy mam nadzieje
Vonnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-17, 06:58   #39
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Anglia cz. III

Dzien Dobry Wszystkim
ha! a jednak sie wyspalam! przypomnialam sobie, istnieje cos takiego jak "stopery do uszu" okazalo sie ze mam i spalam jak susel.....
ok koncze makeup i zmykam na walke z .... wiatrakami pewnie
milego dnia!
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-17, 09:16   #40
wiolqn
Zakorzenienie
 
Avatar wiolqn
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 185
GG do wiolqn
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez Vonnie Pokaż wiadomość

Probuje sie odstresowac, wiec zaczelam gotowac, bardzo pomaga w moim przypadku Zrobilam zupe jarzynowa, salatke z ziemniakiem i teraz czekam, zeby ciastka wyjac z piekarnika.

Jutro tez jest dzien... lepszy mam nadzieje
Ale dzien. Ja tez na stresa lubie czas w kuchni spedzic. Zazwyczaj wtedy kreatywnosc mi sie wlacza i wymyslam nowe potrawy. A jak jestem zla to ide sprzatac, do kuchni zreszta, bo to jest jedyne miejsce ktore lebie sprzatac, ogolnie ja i sprzatanie nie lubimy sie za bardzo. Ale jak zlosc, to dajcie mi najgorszy brud a bede wtedy stac i szorowac. W starym mieszkaniu mielismy taki straszny okap. Tluszcz i kurz zrobily na nim taka ochronna skorupe ze zaden detergent tego nie ruszal. No i raz TaZ mnie zdenerwowal czyms. Tak sie zawzielam ze jak z nim skonczylam to sie okazalo ze on ze slicznej stali nierdzewki byl (okap znaczy sie, nie Taz). Wiec TaZ juz wie, ze jak ja ze sciera po kuchni latam, to pora zrobic przeglad ostatnich czynow i lepiej po kwiatki leciec.

Bylismy wczoraj na Sister Act. Fantastyczny. Nie sadzilam ze mozna to przeniesc na scene. dostalismy swietne miejscowki na balkonie (bez stania tym razem ). Przedstawienie przezabawne, glowna aktorka ma piekny, mocny glos. I w zachowaniu bardzo przypomina Whoopie. Swietna aranzacja. A scenografia po prostu powala na kolana. W Hamlecie byla tylna ciana ktora zasuwala sie imitujac zamek, lub rozsuwala ukazujac ceglana sciane, znaczy na zewnatrz a tu? Od baru, po jadalnie w zakonie, wnetrze kosciola, zaulek uliczny. Wszystko sie przesuwa, wysuwa, znika i kreci. Oskara dla projektanta. Naprawde. A siostry sa przeurocze, zwlaszcza ta starsza i ta grubsza. Dawno sie tak nie usmialam.
__________________
There is a place. Like no place on Earth. A land full of wonder, mystery, and danger! Some say to survive it: You need to be as mad as a hatter. Which luckily I am

Brykanie czyli to co Tygryski lubia najbardziej

Kuchnia Tygryska
wiolqn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-17, 10:03   #41
henieczka
Rozeznanie
 
Avatar henieczka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 596
Dot.: Anglia cz. III

Zaczne moze od pytania dzisiaj Zna ktos moze jakis hotelik czy dom z pokojami do wynajecia w Londynie, najlepiej z parkingiem i tanio? Nie wiem czy ktos juz poruszal ten temat i wiem, ze moge powertowac internet, ale wolalabym cos chociaz troche spawdzonego....chcemy sie wybrac z tz na dwa dni i na jedna noc trzeba sie gdzies zatrzymac.

Chyba zrezygnujemy w tym roku z wyprawy do Kornwalii, zamiast tego ten Londyn i poobjezdzamy okoliczne misteczka. Trzeba troche pooszczedzac, w tym roku tyle kasy poszlo - wiadomo przyjazd do Anglii , dwa sluby, w tym na jeden trzeba ekstra do polski leciec, i samochod - ktory odbieramy pod koniec tygodnia - ogromnie sie ciesze!! Teraz sie bedzie dzialo

U nas najwiecej kasy idzie na mniej wiecej cotygodniowe wypady na miasto...obiad w pubie, do tego po pare piwek na osobe i sumka sie uzbiera i na jedzenie idzie najwiecej. Bo tak to nie wydajemy tak duzo, jestem dziwna, ale nie lubie zakupow ciuchowych - chcialabym wejsc do jednego sklepu i od razu kupic cos, a tak jest rzadko to i rzadko chodze po sklepach Jedynie kosmetyki uwielbiam, ale wyleczylam sie juz i nie kupuje czegos nowego co chwile. Tz to raczej spelnia moje fanaberie - w stylu jakis stoliczkow pod kwiatki, zarcia, ktorego potem nikt nie je..ale zbieramy na kredyt i cel jest.
__________________
Kochana i kochająca, szczęśliwa.





henieczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-17, 12:20   #42
wiolqn
Zakorzenienie
 
Avatar wiolqn
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 185
GG do wiolqn
Dot.: Anglia cz. III

hanieczka trudno mi doradzic konkretne miejsce bo hotelu tu nie rezerwowalam. Jezeli gdzies jade to zazwyczaj szukam noclegu na hostelworld a potem dodatkowo sprawdzam opinie na tripadvisor. Bo opis hotelu to jedno a opinia uzytkownikow to drugie.

Ola byla niedawno w Londku, niech ona sie wypowie co znalazla.
__________________
There is a place. Like no place on Earth. A land full of wonder, mystery, and danger! Some say to survive it: You need to be as mad as a hatter. Which luckily I am

Brykanie czyli to co Tygryski lubia najbardziej

Kuchnia Tygryska
wiolqn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-17, 12:32   #43
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez wiolqn Pokaż wiadomość

Ola byla niedawno w Londku, niech ona sie wypowie co znalazla.
wypowiem sie a jakże

ja osobiście nie mogę polecić tego pensjonatu gdzie byliśmy, aczkolwiek odradzić też nie. Są gorsze miejsca. O pensjonat z parkingiem ciężko dlatego dobreym wyjściem jest Holiday Inn albo Travellodge. Jak się trafi na okazję to można tanio pokój wynająć, nawet za 30 f za double!!

wejdź sobie na forum podróże i poszukaj takiego wątku Londyn czy walia. Tam wszystko dokładni eopisałam...

wczoraj to chyba jakiś pechowy dzień był... Na pdchodne z pracy na 7 dni przed końcem, wojnę wywołałam między współpracownicami o dyskryminacje rasową

a dzisiaj coś mi się strasznie uszy zatykają, to chyba przez tą pogodę i ciśnienie. Pogoda typowo barowa...
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-17, 13:19   #44
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość
Dzien Dobry Wszystkim
ha! a jednak sie wyspalam! przypomnialam sobie, istnieje cos takiego jak "stopery do uszu" okazalo sie ze mam i spalam jak susel.....
ok koncze makeup i zmykam na walke z .... wiatrakami pewnie
milego dnia!
Powodzenia Don Kichocie. .


Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
wczoraj to chyba jakiś pechowy dzień był... Na pdchodne z pracy na 7 dni przed końcem, wojnę wywołałam między współpracownicami o dyskryminacje rasową

a dzisiaj coś mi się strasznie uszy zatykają, to chyba przez tą pogodę i ciśnienie. Pogoda typowo barowa...
U mnie tez leje .

Olka cos ty tam narozrabiala .
Ja dzis tez mialam dziwna sytuacje. Gosc od komputerow milam mi pomoc i jak podawal przez tel moje nazwisko zartowal ze chyba azjatyckie albo szwajcarskie . Nie jestem na 100% pewna bo niewyraznie slyszalam. Inaczej tak bym tego nie zostawila.

Henieczka to ja juz herbate parze a ty mi taki numer odstwiasz .
Baw sie dobrze w Londynie.

Jestem dumna z siebie . Zrobilam dzis cos, na co nikt z mojego biura nie wpadl. Bardzo ulatwi nam to prace. Nawet szef sie zdziwil bo on nie potrafil tego naprawic.

Dalej pada ...
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-17, 13:52   #45
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość
a mnie przytrafilo sie dzis cos bardzo smiesznego ( no moze nie do konca,zalezy jak spojrzec na te historie)
otoz czekajac na autobus, przysiadla sie do mnie babcia ok 70-letnia i ni z tego niz zowgo zaczela opowadac jak to odcieli jej prad, ile jest winna bankowi, ze nie pojdzie na pogrzeb Barbary bo juz ma dosyc patrzenia na umarlakow w trumnach..... po czym zaczela sie wypytywac co porobiam czym sie zajumuje i takie tam ..... nakreslilam jej po krotce sytuacje, nie wspominajac nic przy tym, ze jestem z PL, cos tam baknelam ze taraz ciezko z praca a banki sie wszytskiego czepiaja .... i wtedy ona zaczela znowu
taaaaaaaaaa bo ci "cholerni obcokrajowcy" , zabieraja naszym mlodym prace, do tego domagaja sie benefitow i innych pienieznych korzysci
yyyyyy ????? bylam w szoku, nie wiedzialam jak mam sie zachowac, nie bylam pewna czy zostalam zdemaskowana i zaraz zacznie mi wymyslac, czy poprostu ( Bog wie jakim cudem) nie rozpoznala mojego akcentu???
kofika a tak blisko bylas adoptowania babci

Wiolqn musisz wiecej autobusami jezdzic to moze tez kogos znajdziesz A poza tym to w Londynie naprawde nie brak starszych ludzi. Codziennie mijam starszych ludzi, zgarbionych, w obiawie aby ich nikt nie potracil. Az bym tak chciala do kazdego podejsc i zagadac ale wtedy na nic innego nie mialabym czasu.



Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
Nie uzywam kart kredytowych, bo nie lubie wydawac kasy ktorej nie mam.
Staram sie kontrolowac swoje konto i wydatki.
Zreszta ja mam genetyczne zabezpieczenie przeciwko impulsywnym zakupom - jestem z Krakowa .
Zycze ci wytrwania w postanowieniu .
Ja tak samo, tyle ze z Poznania. Karty kredytowaj nie posiadam dokladnie z tych samych powodow - nie wydam jak nie mam.
To musi byc cecha koziorozcow

Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
A ja dzis bylam na USG piersi. Trzymali mnie prawie 4 godziny . mialam 2 razy robione USG i 8 zdjec . Zaliczylam w sumie 4 specjalistow. Podobno nic groznego, ale maja jeszcze zapytac na konsylium, bo jestem mloda (hehe tej wersji bede sie trzymac ). Dostane list co dalej, albo nic albo biopsja. Pozyjemy zobaczymy.
tutaj nie polegalaym na zadnych wynikach. Jak juz wspomnialam Tz kiedys byl na prostym pobieraniu krwi w prywatnej klinice, bo myslal sobie, ze za pieniadze omina go nieprofesjonalni lekarze i pielegniarki. Otoz wkuwano mu sie 4 razy, Tz poprosil osobe ktora krew pobierala (myslal, ze niedoswiadczony pielegniarz) aby zawolal lekarza i sie okazalo, ze to jest lekarz
Potem przyslali mu wyniki a tydzien pozniej zadzwonili do niego aby przyszedl na pobieranie jeszcze raz bo wyslali mu wyniki kogos innego
Tak samo jak bylam tu na wymazie to szkoda gadac, na kozetce z ksiazkami pod posladkami. Pani (pielegniarka) 30 minut manewrowala aby wymaz zrobic


Cytat:
Napisane przez wiolqn Pokaż wiadomość
Ide jutro kolejne dwie chatki ogladac. Jedna ladna ale mala bo studio, a a druga duza po z salonem. I ta jest troche tansza. Zobaczymy na ile rzeczywistosc bedzie odbiegac od zdjec.
daj znac jak poszlo

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
potrzebuję info: dziewczyny gdzie można wymienić funty na euro po najlepszym kursie i gdzie nie pobiorą ode mnie opłaty? Wiem że można w biurze podróży, ale czy można negocjować tam ceny jak się wymienia większą ilość?
wszedzie gdzie jest napisane "no comission", poczta jest dobrym miejscem.

Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość
matko ja sie chyba znowu nie wyspie.....
od wczoraj "panowie" kłada nowy asfalt na drodze ..... prace zaczynaja o 8-ej wieczorem i tak do "bozego rana"
okna wychodza nam na ulice.... tak ze same mozecie sobie wyobrazic huk mlotow, walcow itp sprzetow..... ech....
Wiem co czujesz, u nas konczy sie (na szczescie) budowa biur, ktora trwala od sierpnia zeszlego roku (choc mnie bardziej niz halas denerwowalo to ze smieci palili zamiast wywozic i w mieszkaniach dym bylo czuc nawet przy zamknietych oknach).

Cytat:
Napisane przez Vonnie Pokaż wiadomość
Ja dzis mialam bardzo stresujacy dzien. Zaczelo sie od tego, ze chcialam kupic weza do prysznica, bo pekl i kupilam zly rozmiar, tzn rozmiar koncowki jest nie taki. W sumie nie jest to wielki problem, bo wymienie i juz, ale nie chce mi z tym bawic grrr Potem mialam malo przyjemna wymiane zdan z siostra na gg i obawiam sie, ze moze byc malo przyjemna atmosfera w rodzince teraz. Potem kolezanka miala problemy w pracy, bardzo dziewczyne lubie i sie wczulam, plakala tak, ze mi serce pekalo, ale naprawde nic nie moglam zrobic poza wysluchaniem jej Potem poszlam do innej znajomej i okazalo sie, ze jej TZ ja oklamywal w bardzo powaznych sprawach i z jest naprawde niezla afera, szkoda mi mojej przyjaciolki, bo naprawde jest dla mnie jak siostra.

Probuje sie odstresowac, wiec zaczelam gotowac, bardzo pomaga w moim przypadku Zrobilam zupe jarzynowa, salatke z ziemniakiem i teraz czekam, zeby ciastka wyjac z piekarnika.

Jutro tez jest dzien... lepszy mam nadzieje
Bedzie lepszy!

Cytat:
Napisane przez wiolqn Pokaż wiadomość
Bylismy wczoraj na Sister Act. Fantastyczny. Nie sadzilam ze mozna to przeniesc na scene. dostalismy swietne miejscowki na balkonie (bez stania tym razem ). Przedstawienie przezabawne, glowna aktorka ma piekny, mocny glos. I w zachowaniu bardzo przypomina Whoopie. Swietna aranzacja. A scenografia po prostu powala na kolana. W Hamlecie byla tylna ciana ktora zasuwala sie imitujac zamek, lub rozsuwala ukazujac ceglana sciane, znaczy na zewnatrz a tu? Od baru, po jadalnie w zakonie, wnetrze kosciola, zaulek uliczny. Wszystko sie przesuwa, wysuwa, znika i kreci. Oskara dla projektanta. Naprawde. A siostry sa przeurocze, zwlaszcza ta starsza i ta grubsza. Dawno sie tak nie usmialam.
brzmi jak dobra zabawa

Cytat:
Napisane przez henieczka Pokaż wiadomość
Zaczne moze od pytania dzisiaj Zna ktos moze jakis hotelik czy dom z pokojami do wynajecia w Londynie, najlepiej z parkingiem i tanio? Nie wiem czy ktos juz poruszal ten temat i wiem, ze moge powertowac internet, ale wolalabym cos chociaz troche spawdzonego....chcemy sie wybrac z tz na dwa dni i na jedna noc trzeba sie gdzies zatrzymac.
olka bedzie pomocna, byla niedawno w Londynie.
Ja sie tutaj za hotelami nie rozgladam. Szukalabym w Premier inn (ceny ok 70 za noc)


Zabookowalam wlasnie 5 dni nad polskim morzem Musze wykorzystac 3 dni w lipcu (zarzadzenie managerow) + weekend
Centy tanich lini lonoczych Ryanair mnie rozwalaja
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-17, 15:20   #46
tynas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 378
Dot.: Anglia cz. III

Witam
Jade w sobote do Londynu na 2 tygodnie i mam pytanie-chodzi mi o taki lumpeks z prawdziwego zdarzenia,gdzie taki znajde?
Z góry dzięki

---------- Dopisano o 16:20 ---------- Poprzedni post napisano o 15:59 ----------

witam,mam pytania-szukam prawdziwego lumpeksu w Londynie,pomóżcie ...
Z góry dzięki
tynas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-17, 16:22   #47
wiolqn
Zakorzenienie
 
Avatar wiolqn
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 185
GG do wiolqn
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez tynas Pokaż wiadomość
Witam
Jade w sobote do Londynu na 2 tygodnie i mam pytanie-chodzi mi o taki lumpeks z prawdziwego zdarzenia,gdzie taki znajde?
Z góry dzięki

---------- Dopisano o 16:20 ---------- Poprzedni post napisano o 15:59 ----------

witam,mam pytania-szukam prawdziwego lumpeksu w Londynie,pomóżcie ...
Z góry dzięki
wszelkie charity, czyli oxfam, red cross, heart fundation, salvation army. W samym centrum to znajdziesz raczej takie z markowymi ciuchami a wiec i drogimi (na chelsea znalazlam taki gdzie ciuchy od 30F sie zaczynaly). Nie pamietam nazw ulic, na Hammersmith jest, na Chiswick 2 widzialam. Wklep sobei w google maps to ci znajdzie.
a co ty tam chcesz poszukac?
__________________
There is a place. Like no place on Earth. A land full of wonder, mystery, and danger! Some say to survive it: You need to be as mad as a hatter. Which luckily I am

Brykanie czyli to co Tygryski lubia najbardziej

Kuchnia Tygryska
wiolqn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-17, 17:44   #48
tynas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 378
Dot.: Anglia cz. III

akurat o niczym konkretnym nie myśle,ale lubie grzebać po lumpeksach i daje mi dziką satysfakcję znalazienie czegoś fajnego ;]
Dzisiaj kupiłam praktycznie nowe spodnie z gapa za ... 9 zł! serio ,na dodatek są dobre na długość(mam na dł. 30,więc zazwyczaj musze skracać spodnie:P)
ach dumna z siebie jestesm
tynas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-17, 23:32   #49
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Anglia cz. III

hi
widze ze wszystkie juz spia
a ja tez zaraz spadam do lozeczka, tz wlasnie sciagnal.... nie nie spodnie (widac co mi po glowie chodzi)
yyy no , sciagnal film "ile wazy kon trojanski" zobaczymy co to warte
good night ladies
BTW oglda ktos BB?
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-18, 07:05   #50
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość
hi
widze ze wszystkie juz spia
a ja tez zaraz spadam do lozeczka, tz wlasnie sciagnal.... nie nie spodnie (widac co mi po glowie chodzi)
yyy no , sciagnal film "ile wazy kon trojanski" zobaczymy co to warte
good night ladies
BTW oglda ktos BB?
Ile wazy kon trojanski - bardzo dobry! Bylam w kinie w pl
BB nie ogladam i przyznam bez bicia, ze jedyny BB jaki ogladalam to pierwszy polski z Golczasem i Klaudiuszem. Tak mi weszli w pamiec, ze po...no ilu latrach ( z 8??) jeszcze pamietam
A Twoim kosmatym myslom mozna szybciutko zaradzic, ale znajac Ciebie to juz wszystko zalatwione

milego dnia
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 08:46   #51
wiolqn
Zakorzenienie
 
Avatar wiolqn
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 185
GG do wiolqn
Dot.: Anglia cz. III

and the winner is....
Jak targowac sie z agentem nieruchomosci?
__________________
There is a place. Like no place on Earth. A land full of wonder, mystery, and danger! Some say to survive it: You need to be as mad as a hatter. Which luckily I am

Brykanie czyli to co Tygryski lubia najbardziej

Kuchnia Tygryska
wiolqn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 10:26   #52
henieczka
Rozeznanie
 
Avatar henieczka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 596
Dot.: Anglia cz. III

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi odnosnie tych hoteli

Lorelei - naprawde chcielismy do tej Kornwalii, ale dopiero jutro odbieramy samochod, moj maz nigdy jeszcze nie prowadzil w Anglii i obawiamy sie, ze taka podroz bylaby za bardzo stresujaca..w jedna strone to od nas jakies 250 - 300 mil niestety, a planowalismy to w sumie juz niedlugo.


Ja mam dzis wolne, mam w planie przezwyciezyc swoje lenistwo i zaszyc dziure pod pacha, poprac recznie (nienawidze!), nalozyc maseczke na wlosy - zrobic w koncu porzadek z brwiami - regulacja i henna. Heh, ambitnie
__________________
Kochana i kochająca, szczęśliwa.





henieczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 13:23   #53
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez wiolqn Pokaż wiadomość
and the winner is....
Jak targowac sie z agentem nieruchomosci?


ja sie targowac nie umiem takze nie doradze. Nie umiem i nie lubie

a dzis managerki nie ma w pracy o od razu mi sie lepiej pracuje
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 14:08   #54
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez koculek Pokaż wiadomość
Ja tak samo, tyle ze z Poznania. Karty kredytowaj nie posiadam dokladnie z tych samych powodow - nie wydam jak nie mam.
To musi byc cecha koziorozcow



tutaj nie polegalaym na zadnych wynikach. Jak juz wspomnialam Tz kiedys byl na prostym pobieraniu krwi w prywatnej klinice, bo myslal sobie, ze za pieniadze omina go nieprofesjonalni lekarze i pielegniarki. Otoz wkuwano mu sie 4 razy, Tz poprosil osobe ktora krew pobierala (myslal, ze niedoswiadczony pielegniarz) aby zawolal lekarza i sie okazalo, ze to jest lekarz
Potem przyslali mu wyniki a tydzien pozniej zadzwonili do niego aby przyszedl na pobieranie jeszcze raz bo wyslali mu wyniki kogos innego
Tak samo jak bylam tu na wymazie to szkoda gadac, na kozetce z ksiazkami pod posladkami. Pani (pielegniarka) 30 minut manewrowala aby wymaz zrobic
No Koculku jednak jest cos w tych znakach zodiaku.
Ja nie lubie zbyt wielu pinow, kont, kart bo potem mi sie wszstko pierniczy . Nie lubie miec za duzo na glowie jak nie musze. Powinnam uzywac w sumie tej karty, zeby miec credit history, ale mi sie na razie nie chce. Potem bede musiala pamietac zeby splacic debet.

Co do lekarze w UK mam podobne odczucia. To co moja lekara w Polsce sugerowala zebym usunela, oni kazali ignorowac, a druga rzecz ktora wg polskiej lekarki jest absulutnie nieszkodliwa oni chca zrobic biopsje. I badz tu czlowieku madry .

Wymaz tez pamietam . Niezapomniane wrazenia . Po doswiadczeniach z moja Polska lekarka myslalam ze to calkowicie bezbolesny zabieg.

I co TZ na twojego autobusowego wielbiciela? Masz juz obstawe ?

Cytat:
Napisane przez henieczka Pokaż wiadomość
Lorelei - naprawde chcielismy do tej Kornwalii, ale dopiero jutro odbieramy samochod, moj maz nigdy jeszcze nie prowadzil w Anglii i obawiamy sie, ze taka podroz bylaby za bardzo stresujaca..w jedna strone to od nas jakies 250 - 300 mil niestety, a planowalismy to w sumie juz niedlugo.
Henieczko pzreciez ja zartowalam .
Jak kiedys bedziesz w Kornwalii to daj znac .

Cytat:
Napisane przez koculek Pokaż wiadomość


ja sie targowac nie umiem takze nie doradze. Nie umiem i nie lubie

a dzis managerki nie ma w pracy o od razu mi sie lepiej pracuje
Ja tez sie nie lubie targowac - troche to dla mnie upokarzajace. Oczywiecie mowie o malych kwotach , bo cene domu jak najbardziej zamierzam negocjowac .

Ja dzis dostalam namiar na oferte pracy jako nauczyciel polskiego . Wyslalam wlasnie maila i zobaczymy co odpowiedza.

Pianke mi przyszla dzis - nawet sie wcisnelam, choc myslalam ze to niemozliwe . Calkiem wygodne to. W weekend idziemy sie z kolezanka lansowac na plazy .

U nas piekny dzien. Milego dnia .
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 14:25   #55
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Anglia cz. III

a ja mam newsaaaaa ze ho ho
zostane prawdziwa ciocia moja mlodsza siostra jest w ciazy !!!!!!
wlasnie sie dowiedziala, jeszcze idzie potwierdzic u lekarza, ale wyglada na to ze to tylko formalnosc
No to ladnie .... trzeba kase odkladac na wyprawke dla bobasa i na bilet do Paryza
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 14:31   #56
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość
a ja mam newsaaaaa ze ho ho
zostane prawdziwa ciocia moja mlodsza siostra jest w ciazy !!!!!!
wlasnie sie dowiedziala, jeszcze idzie potwierdzic u lekarza, ale wyglada na to ze to tylko formalnosc
No to ladnie .... trzeba kase odkladac na wyprawke dla bobasa i na bilet do Paryza
o hoho

Czy to ta siostra co cie niedawno odwiedzila?? Co wyscie tam robili ?
Jak co, moze nazwac dziecko London .
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 14:35   #57
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
o hoho

Czy to ta siostra co cie niedawno odwiedzila?? Co wyscie tam robili ?
Jak co, moze nazwac dziecko London .
hehehe tak to ta.... no albo Johny English ale nie nie to nie stalo sie TU!!!!! loreli humor ci dopisuje widze
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 14:41   #58
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość
hehehe tak to ta.... no albo Johny English ale nie nie to nie stalo sie TU!!!!! loreli humor ci dopisuje widze
Glupawa jak zwykle

Gratulacje ...ciociu .
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 14:52   #59
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
Glupawa jak zwykle

Gratulacje ...ciociu .
dzieks
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 14:57   #60
wiolqn
Zakorzenienie
 
Avatar wiolqn
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 185
GG do wiolqn
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez koculek Pokaż wiadomość


ja sie targowac nie umiem takze nie doradze. Nie umiem i nie lubie

a dzis managerki nie ma w pracy o od razu mi sie lepiej pracuje
widac wlasnie, po czasie Twojego wpisu, kota nie ma myszy (czytaj: Kocul) harcuja

ja nie umiem sie targowac, po mamie to mam, ja wam doplace nawet tylko zostawcie mnei w spokoju. Zero asertywnosci. Ode mnei jest super kase pozyczac, bo mi jest glupio potem upomniec sie od kogos ze jest mi winien. Moja babcia to co innego, ona jest mistrzynia w targowaniu
ale dzis sie popisalam.
Ogolnie bylo tak. Pojechalismy obejrzec 1bed ale kuchnia sie nam nie podobala. Chatka nawet spora, ale korytarz wejsciowy byl tak waski ze po wstawieniu roweru ledwie sie przecisnelam (a przeciez schudlam ostatnio), a gdzie tu dwa bajki wstawic. Agencior powiedzial ze ma klucze do tego z tarasem co kiedys chcialam zobaczyc. Mowie OK ale szybkiutko bo ja mam spotkanko z innym agentem tu obok. No mowie wam specjalnie mnie chyba wolno potem wiozl abym sie spoznila. Mieszkanie ladne, cale szczescie w rzeczywistosci wyglada lepiej niz na zdjeciach. Spora (jak na studio) oddzielna kuchnia (piekarnik kochany, zegnajcie kuraki z mikrofalii, witaj chrupiaca skorko i ciacha), jasny pokoj z ladna drewniana podlaga, sporo schowkow i wlasny taras na dachu. Przy takiej pogodzie idealny na opalanko. Gosc chcial &pound;650++
TaZ pobiegl piechotka na spotkanie drugiego agenta a ja z tym pojechalam do pierwszej chatki po moj rower. Niestety mapke TaZowi dalam, bateria mi padla w komorce wiec nie moglam skorzystac z GPSa wiec sie blakalam. Orientacja moje drugie imie. Nie mam zielonego pojecia jak ja zajechalam tam gdzie bylam. Patrze na mape i w glowie mi sie nie miesci ze mozna tak kierunki pomylic. Coz polnoc, poludnie jeden kit. Akurat wspinalam sie na wielkie wzgorzysko gdy zadzwonil agent.
- zip zip zip juz....zip zip zip... pedaluje zip zip ziiiiiiiiip. Jedna reka na kierownicy, druga na komorce, ledwie daje rade oddychac.
Zanim dotarlam na miejsce to agenta juz dawno nie bylo ale TaZ zdazyl obejrzec. Miejsce sliczne, rzadek edwardianskich kamieniczek, sliczny trawnik za domem (trawka taka ze strach w ogole na nia nastapic - ogrodnik wliczony w rent), pokoj spory i bardzo jasny. Sliczne - tak mowi TaZ, ale
- nie ma pralki
- nie ma schowkow (a ja gratow to mam)
- miejsca na rowery tez nie bardzo
- maciupenka kuchnia
Zanim dotarlam do domu (pod wiatr, pod gorke, z deszczem) to juz sie slanialam. Wlasnie sobie sprawdzilam i mi wyszlo ze zrobilam 40km, po calym dniu pracy. Nic dziwnego ze padlam jak przecinak

Dzwoni dzis do mnei agencik, wiec mu mowie:
- Sprawa wyglada tak, mi bardzo sie podoba Twoje mieszkanie, ale TaZowi bardziej przypadlo do gustu inne, bo lepsza okolica, i wieksze. Tamten agent proponuje nam 650 z woda wliczona (700 plus wszystkie rachunki znaczy sie, ale on nie musi o tym wiedziec). Wiec jakby ci sie udalo troche zjechac z ceny to mysle ze moge przekonac TaZa do Twojego flatu.
Oddzwonil za 10 minut ze wlasciciel zjechac z ceny nei chce ale za to wlaczy wode, prad i gaz w czynsz, bo my taka mila para jestesmy a on by chcial kogos kto bedzie dbal o mieszkanie. Faktycznie bardzo reprezentatywnie wygladalismy, TaZ z kilkudniowym zarostem, ja w rowerowym wdzianku. Czyli 650+ council tax. No, na taka umowe to ja moge isc. bo ja pieke i gotuje i bede prada zuzywac
wiec dzis wieczorem znowu musze sie przejechac hen hen na koniec swiata podpisac umowe i wplacic depozyt.
chatka jest niedaleko Greenwich Park.

Taras mmmm, kiedy Wizazanki robimy zlot czarownic?
__________________
There is a place. Like no place on Earth. A land full of wonder, mystery, and danger! Some say to survive it: You need to be as mad as a hatter. Which luckily I am

Brykanie czyli to co Tygryski lubia najbardziej

Kuchnia Tygryska
wiolqn jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:16.