Poprawiny - gdzie? Wasze opinie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-27, 21:40   #1
justynka1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 202
Question

Poprawiny - gdzie? Wasze opinie.


Mam problem. Strasznie mi przykro się zrobiło i prawie pokłóciłam się z mamą dziś. Otóż planujemy z TŻ wesele, gdzieś za 2 latka. Ale już powoli zaczynamy planowa bardziej szczegółowo. Dużo ostatnio rozmawiałam z mamą na temat tortu, sukni, wesela i poprawin.... Tak sobie luźno rozmawiałyśmy. Ponieważ nasze rodziny są średnio zamożne, jak przeciętni obywatele Polski, chcemy mie wesele na tyle piękne by miło je wspomina, ale też chcielibyśmy uciąc koszty tam, gdzie można. Te koszty można m.in. uciąc na poprawinach. Ustaliliśmy z TŻ, że ślub oczywiście będzie w mojej miejscowości, w moim parafialnym kościele i oczywiście, gdzieś w okolicy musimy znaleś jakąś sale na wesele (w moich okolicach nic nie ma, nie że nie ma nic ciekawego tytlko są 2 na krzyż sale i to zbyt małe jak na nasze wesele, ale nie o tym mowa). Myśląc o poprawinach mój Tż wymyślił, i ja się z tym zgadzam, że poprawiny zrobimy u jego rodziców na "Ranczu" to jest około 0,5 ha działka, na niej trawka, duże drzewa, ojciec Tż, w rogu hoduje pszczoły, rodzice tż planują się tam budowac. Działka ta jest na wsi, ale nikt dookoła nie mieszka, nie ma tam żadnych bliskich sąsiadów, najbliżej jakieś 300 m od działki. Chcieliśmy tam zrobic poprawiny. Zrobiło by się wielkiego grilla, wynajęło jakieś stoły, kupiło kegę piwa, tańczyc też jest gdzie. Tyle, że mojej mamie się ten pomysł nie podobał. Uważa, że wszystko tj. i wesele i poprawiny powinny byc u Panny Młodej, i uważa, że poprawiny można zrobic, albo tam gdzie wesele, tj. w tej samej sali, albo u nas na podwórku - ogrodzie, gdzie miesca jest 20x30 m i mieszkamy na osiedlu domków jednorodzinnych i dookoła sąsiedzi i to z każdej strony, a na weselu będzie około 100 osób, tż ma dużą bliską rodzinę. Dziś rozmawiałam z mamą i nie była zachwycona tym pomysłem. Uważa, że dlaczego rodzina TŻ ma miec lepiej, bliżej, na miescu (ode mnie z miejscowości do wsi, gdzie mieszka TŻ jest 40 km), że przecież można zrobic u nas, u Panny Młodej. Nie ważne, że poprawiny są dla młodych, nie dla gości, kto będzie chciał i miał ochotę to przyjedzie, w końcu to nie jakieś zadupie, przy okazji we wsi w której mieszka mój Tż mieszka też moja babcia - mama mojej mamy, i niedaleko 5 km dalej brat mojej mamy z rodziną, czyli mój chrzestny. Uważam, że poprawiny na ranczu są super wyjściem, bo raz możemy tam bawic się do rana, nikt nas nie wygoni jak z restauracji o jakiejś tam godzinie, nikomu nie będziemy przeszkadzac, jak u mnie na ogrodzie, gdzie w dodatku jest ciasno, 3. dookoła natura, trawka, drzewa, super atmosfera. A o co najbardziej się rozchodzi - moja mama powiedziała, że możemy robic co chcemy, ale w takim razie jak tam zrobimy to ona nie musi tam byc, że jej to wisi, i w ogóle to ona też ma prawo coś powiedziec, bo w końcu też będzie częściowo płacic za to wesele, a nie ważne, że tam taniej, lepiej tylko ważne, że nie u mnie! Powiedzcie, czy jestem jakaś dziwna, czy może moja mama ma rację? Przepraszam, że się tak rozpisałam, ale jestem zbulwersowana.

Edytowane przez justynka1989
Czas edycji: 2011-05-27 o 21:45
justynka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 22:10   #2
tenebrosa
Wtajemniczenie
 
Avatar tenebrosa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: LSW (lubelskie)
Wiadomości: 2 523
Dot.: Poprawiny - gdzie? Wasze opinie.

Powiem krótko: jeśli już poprawiny, to tylko i wyłącznie w lokalu, w którym jest wesele. Przychodzisz na gotowe i masz z głowy. Poprawiny na działce czy "ranczu" to organizacyjna porażka i mordęga! Może nie dla Państwa Młodych, ale dla ich najbliższej rodziny, która po weselu musi przygotować całą imprezę na działce na pewno.
Na poprawiny w lokalu wystarczy obiad plus zimna płyta i ew. jeszcze jeden ciepły posiłek, więc można negocjować cenę. W stosunku do całego wesela, koszt poprawin wraz z oprawą muzyczną (DJ i wodzirej) to u nas mniej niż 1/10 całych kosztów. Macie jeszcze dwa lata, więc na pewno zdążycie odłożyć.
Natomiast co do poprawin na ranczu, to nie rób tego swoim przyszłym teściom. To bardzo miłe, że chcą pomóc, ale uwierz mi - oni jeszcze nie wiedzą na co się porywają.
__________________
tenebrosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 22:53   #3
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: Poprawiny - gdzie? Wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez tenebrosa Pokaż wiadomość
Powiem krótko: jeśli już poprawiny, to tylko i wyłącznie w lokalu, w którym jest wesele. Przychodzisz na gotowe i masz z głowy. Poprawiny na działce czy "ranczu" to organizacyjna porażka i mordęga! Może nie dla Państwa Młodych, ale dla ich najbliższej rodziny, która po weselu musi przygotować całą imprezę na działce na pewno.
Na poprawiny w lokalu wystarczy obiad plus zimna płyta i ew. jeszcze jeden ciepły posiłek, więc można negocjować cenę. W stosunku do całego wesela, koszt poprawin wraz z oprawą muzyczną (DJ i wodzirej) to u nas mniej niż 1/10 całych kosztów. Macie jeszcze dwa lata, więc na pewno zdążycie odłożyć.
Natomiast co do poprawin na ranczu, to nie rób tego swoim przyszłym teściom. To bardzo miłe, że chcą pomóc, ale uwierz mi - oni jeszcze nie wiedzą na co się porywają.
A ja się nie zgodzę że to taki zły pomysł. Sama mam wesele w sierpniu i poprawiny bedziemy robić u mnie w ogrodzie za domem. Bedzie grill, mięsa, kiełbaski i piwo. Cześć jedzenia na pewno zostanie z sali. A koszt poprawin w moim regionie to 1/2 tego co wesele.
__________________
Bo to JA jestem najważniejsza ! ! !

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 23:10   #4
justynka1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 202
Dot.: Poprawiny - gdzie? Wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez the rock Pokaż wiadomość
A ja się nie zgodzę że to taki zły pomysł. Sama mam wesele w sierpniu i poprawiny bedziemy robić u mnie w ogrodzie za domem. Bedzie grill, mięsa, kiełbaski i piwo. Cześć jedzenia na pewno zostanie z sali. A koszt poprawin w moim regionie to 1/2 tego co wesele.
Właśnie my też tak chcieliśmy i także planujemy wesele na czerwiec bądź sierpień, więc będzie ciepło. Uważam, też, że wiele osób nie będzie na poprawinach, znam po prostu nasze rodziny. A jeśli chodzi o przygotowanie to pewnie dużo zostanie z wesela, z resztą przede wszystkim najbardziej rozbolała mnie opinia mamy - wisi mi to, nie musi mnie tam byc......
justynka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 23:13   #5
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: Poprawiny - gdzie? Wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez justynka1989 Pokaż wiadomość
Właśnie my też tak chcieliśmy i także planujemy wesele na czerwiec bądź sierpień, więc będzie ciepło. Uważam, też, że wiele osób nie będzie na poprawinach, znam po prostu nasze rodziny. A jeśli chodzi o przygotowanie to pewnie dużo zostanie z wesela, z resztą przede wszystkim najbardziej rozbolała mnie opinia mamy - wisi mi to, nie musi mnie tam byc......
Moim zdaniem jeśli jesteście na tyle dorośli że podjeliście decyzję o ślubie więc i na tyle dorośli powinniście być by postawić na swoim i nie dać sobie narzucić zdania innych. Oczywiście że rodzice mogą radzić, pomagać w decyzjach ale powinni także uszanować wasze zdanie, bo to b edzie wasz ślub, wesele i poprawiny.
__________________
Bo to JA jestem najważniejsza ! ! !

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 00:21   #6
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Poprawiny - gdzie? Wasze opinie.

Ja powiem tylko tyle, że byłam na weselu, gdzie rodzina Młodej uparła się, że musi być "u Młodej". Sala tragiczna, nie klimatyzowana, nie wynajmowali cateringu ani nic tylko sami kucharzyli bo tak chcieli (wynajęli tylko kucharkę, a np. kelnerowali kuzyni).
Rodzice Młodego nie oponowali, swoją drogą nie wiem czemu. Tym bardziej, że na początku była zarezerwowana bardzo ładna sala, mama Młodego rozmawiała z tamtejszą panią od cateringu. Nic by nie musieli robić, przyjść tylko na gotowe, a koszty ledwie 1000 wyższe. Nie warte zachodu. Tyle, że do Młodego było z tej sali na piechotę 10 minut, a do Młodej może z 15 samochodem. A tak to nie mogło być...
Także jeśli chodzi o argument pt. "bo wesele powinno być u Młodej i poprawiny też" to śmiem twierdzić, że takie czasy już dawno minęły. Wybór w sumie należy do Młodych, ale na niektóre rzeczy warto dołożyć, a po weselu nie musieć zakasać rękawów i naczyń zmywać, czy biegać nad ranem z paniką, bo coś jeszcze trzeba zrobić.
Ja bym pogadała z mamą na Twoim miejscu. Inna sprawa, że organizowanie poprawin w domu to też duża inwestycja, ale licząc jedzenie, które zostaje z wesela, może nie być tak źle. Pamiętaj tylko, że stoły/krzesła chyba lepiej od wujka czy sąsiada pożyczyć i najwyżej odkupić niż od firmy - czasem mają horrendalnie wysokie ceny.
A przede wszystkim - zróbcie tak, żeby ten dzień był dla was idealny i wymarzony. Do tego nie trzeba kupy pieniędzy (też tniemy koszty, gdzie tylko można, ale jak na razie zapowiada się bardzo fajnie). Potrzeba tylko Was uśmiechniętych i szczęśliwych
Pozdrawiam!
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 07:40   #7
Madziuniusia
Zakorzenienie
 
Avatar Madziuniusia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 202
Dot.: Poprawiny - gdzie? Wasze opinie.

Spokojnie kochana. Moja mama w ogóle nie zgadza się z naszą salą na wesele, bo jest ok 25 km od nas, i też powiedziała, że jej na weselu nie będzie jeśli nie zmienimy sali. No cóż... Nie będzie jej- płakać nie będę. Jest dorosłą osobą i ma wolny wybór.
__________________
Zostaniesz na stałe? 22.02.2017 - II kreseczki
Madziuniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-28, 10:47   #8
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: Poprawiny - gdzie? Wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez Madziuniusia Pokaż wiadomość
Spokojnie kochana. Moja mama w ogóle nie zgadza się z naszą salą na wesele, bo jest ok 25 km od nas, i też powiedziała, że jej na weselu nie będzie jeśli nie zmienimy sali. No cóż... Nie będzie jej- płakać nie będę. Jest dorosłą osobą i ma wolny wybór.
U mnie teściowa zapowiedziała że jej nie będzie bo nie mamy zespołu tylko DJa
Płakać nie będe
__________________
Bo to JA jestem najważniejsza ! ! !

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 11:11   #9
justynka1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 202
Dot.: Poprawiny - gdzie? Wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez the rock Pokaż wiadomość
U mnie teściowa zapowiedziała że jej nie będzie bo nie mamy zespołu tylko DJa
Płakać nie będe
Myślałam, że tylko moja mama tak mówi. Mi by było cholernie przykro jakby jej nie było, bo mamy bardzo dobry kontakt. Mama jest sama, tata nie żyje, więc nie wyobrażam sobie nie miec rodziców na ślubie, weselu. Mam nadzieję, że się z mamą dogadam, ale uważam, że powinna się kierowa tym co nam, młodym się podoba a nie jej, ona już swój ślub miała. Tym bardziej, że chcemy cią koszty, a nie wymyślałmy czegoś bajońsko drogiego.,
justynka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 11:55   #10
Madziuniusia
Zakorzenienie
 
Avatar Madziuniusia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 202
Dot.: Poprawiny - gdzie? Wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez justynka1989 Pokaż wiadomość
Myślałam, że tylko moja mama tak mówi. Mi by było cholernie przykro jakby jej nie było, bo mamy bardzo dobry kontakt. Mama jest sama, tata nie żyje, więc nie wyobrażam sobie nie miec rodziców na ślubie, weselu. Mam nadzieję, że się z mamą dogadam, ale uważam, że powinna się kierowa tym co nam, młodym się podoba a nie jej, ona już swój ślub miała. Tym bardziej, że chcemy cią koszty, a nie wymyślałmy czegoś bajońsko drogiego.,
Kochanie u mnie jest podobna sytuacja, bo moi rodzice sa po rozwodzie. Ojciec niby dokłada się do wesela, ale nie spodziewam się by na nim był. Ale siłą jej na salę nie zaciągnę... Próbowałam jej przetłumaczyć, ale ona swoje... Jak to mój TŻ mówi- wszystkim się nie dogodzi. Nie będę o nią zmieniać sali, bo to nie była pierwsza zaproponowana przez nas jej sala. Zadna jej sie nie podobała, do kazdej miała jakieś "ale" mimo, ze do wesela nie dokłada nawet 1 zł. zatem poszliśmy i zarezerwowaliśmy to co my uznaliśmy za dobre i słuszne.
__________________
Zostaniesz na stałe? 22.02.2017 - II kreseczki
Madziuniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 12:00   #11
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: Poprawiny - gdzie? Wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez justynka1989 Pokaż wiadomość
Myślałam, że tylko moja mama tak mówi. Mi by było cholernie przykro jakby jej nie było, bo mamy bardzo dobry kontakt. Mama jest sama, tata nie żyje, więc nie wyobrażam sobie nie miec rodziców na ślubie, weselu. Mam nadzieję, że się z mamą dogadam, ale uważam, że powinna się kierowa tym co nam, młodym się podoba a nie jej, ona już swój ślub miała. Tym bardziej, że chcemy cią koszty, a nie wymyślałmy czegoś bajońsko drogiego.,
Mój TŻ nie jest związany z matką, ja jej nie znosze. Jest to w sumie temat rzeka ale wcale nie byłoby nam smutno gdyby jej nie było. Bo tylko zastanawiamy sie jak nam ten dzien jeszcze zniszczy.
__________________
Bo to JA jestem najważniejsza ! ! !

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-28, 13:46   #12
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Poprawiny - gdzie? Wasze opinie.

a jak będzie lało?

Gdzie goście przenocują? Jak dojadą z sali weselnej na poprawiny? Gdzie zaparkują? Czy teren jest utwardzony by dało si tańczyć (kobiety mają przecież obcasy)? Czy goście nie są uczuleni na jad pszczół?

Jak chcesz ciąć koszty to nie wyprawiaj poprawin i tyle.

Mój ślub odbywał się w miejscowości TŻa, a wesele niedaleko od tej miejscowości.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 20:27   #13
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Poprawiny - gdzie? Wasze opinie.

Poprawiny nie są koniecznością. U nas drugiego dnia był tylko obiad dla najbliższej rodziny i przyjezdnych w tym samym miejscu, gdzie wesele, tylko w innej sali. Takie rozwiązanie wybraliśmy akurat nie ze względu na koszty, tylko nie czuliśmy potrzeby robienia poprawin, a i zauważyłam, że ostatnio poprawiny są coraz mniej popularne, przynajmniej na weselach, na których w ciągu ostatnich iluś lat byłam.
Jeszcze jedną rzecz chciałam Ci napisać, bardzo wcześnie zaczynacie myśleć o szczegółach wesela, zamęczycie się w takim tempie. 2 lata to bardzo dużo czasu. Nie podejmujcie teraz zbyt wielu decyzji bo potem będziecie się tylko zastanawiać czy dobrze zrobiliście, co by było gdyby, itp.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 22:49   #14
luci118
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 73
Dot.: Poprawiny - gdzie? Wasze opinie.

a u mnie ślub to będzie w kościele u mojego narzeczonego ,Tż był ministrantem kilka lat a ksiądz od byłych ministrantów kasy nie bierze,więc z tego względu będzie ślub tam[zawsze jakaś oszczędnośc],wesele prawdopodobnie będzie w całkiem innym miejscu,ok 30 km od jego i mojego miejsca zamieszkania,poprawiny będa u teściów bo mają duży dom i ogród
luci118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 08:35   #15
stokocoto
Raczkowanie
 
Avatar stokocoto
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Pogranicze Podlasia i Polesia
Wiadomości: 176
Dot.: Poprawiny - gdzie? Wasze opinie.

A po co Wam poprawiny? Dawniej robiło się je po to, żeby wyjadać resztki jedzenia. Teraz się to nie sprawdza, bo w salach jest wszystko wyliczone, poza tym nie wszystkie sale oddają to, co zostało. My robimy wesele w remizie, gotują znajome kucharki, więc zapewne sporo zostanie, ale i tak jeszcze nie zdecydowaliśmy gdzie robimy poprawiny. Justynka nie powinnaś myśleć o tym tak wcześnie. Za 2 lata rodzice Twojego TŻ mogą na dobre rozpocząć budowę na tej działce i Wasze plany szlag trafi. Poza tym jak zaczniesz za wcześnie planować to będziesz miała dosyć tego wesela zanim się ono odbędzie. Dla mnie rok to za długo nawet na planowanie.
__________________
Я з цягам часу стануся птушкай...
stokocoto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 08:51   #16
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Poprawiny - gdzie? Wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez stokocoto Pokaż wiadomość
A po co Wam poprawiny? Dawniej robiło się je po to, żeby wyjadać resztki jedzenia. Teraz się to nie sprawdza, bo w salach jest wszystko wyliczone, poza tym nie wszystkie sale oddają to, co zostało. My robimy wesele w remizie, gotują znajome kucharki, więc zapewne sporo zostanie, ale i tak jeszcze nie zdecydowaliśmy gdzie robimy poprawiny. Justynka nie powinnaś myśleć o tym tak wcześnie. Za 2 lata rodzice Twojego TŻ mogą na dobre rozpocząć budowę na tej działce i Wasze plany szlag trafi. Poza tym jak zaczniesz za wcześnie planować to będziesz miała dosyć tego wesela zanim się ono odbędzie. Dla mnie rok to za długo nawet na planowanie.
dokładnie już się tym przejmujesz i martwisz, a to jeszcze 2 lata. My organizowaliśmy wszystko prawie rok, bo TŻ się uparł, że w pół roku nie zdążymy i on nie chce tak szybko. Ale im dłużej w tym siedzieliśmy tym bardziej nam się odechciewało tych przygotowań i chcieliśmy być po prostu już po ślubie i mieć to wszystko za sobą. W takim tempie za pół roku już na prawdę będziesz miała dosyć tych przygotowań i wszystkiego, a nie o to przecież chodzi. Odpuśćcie teraz i cieszcie się sobą i byciem razem, bo teraz trochę na siłę stwarzacie sytuacje do kłótni i nieporozumień rodzinnych. Zostawcie ten temat, bo mając teraz rodziny o różnych poglądach na poprawiny, jednych zadowolonych, drugich nie, nie będziecie mieli wsparcia w organizacji i załatwianiu reszty rzeczy, a chyba nie chodzi o to, żeby przez 2 lata mieć rodziców przeciwko sobie. Poza tym przez tak długi czas mogą zmienić się i okoliczności wszystkie i ich zdania.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 10:06   #17
anioleczek2112
Raczkowanie
 
Avatar anioleczek2112
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 271
Dot.: Poprawiny - gdzie? Wasze opinie.

Zgadzam się z dziewczynami. Na razie nie masz się co przejmować... jeszcze macie czas. A przez dwa lata dużo może się zmienić (np. budowa na działce) A niesnaski rodzinne w trakcie przygotowań ślubu i wesela to bardzo powszechna sprawa. U mnie też się co chwile jakieś pojawiają. Najważniejsze żeby nie dać się ogłupić i samemu wiedzieć czego się chce. Ja zawsze mówię mojej mamy ze potrzebuje jej wsparcia a nie dokazywania i obrażania się bo nie zgadzam się z jej zdaniem. Z teściami też różnie bywa :P Też próbują przejąć kontrolę nad wszystkim- tylko z mizernym skutkiem Oni już mieli możliwość organizowania swojego wesela... teraz czas na nas, to nasz dzień
anioleczek2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 14:20   #18
mealla
Raczkowanie
 
Avatar mealla
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 331
Dot.: Poprawiny - gdzie? Wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
dokładnie już się tym przejmujesz i martwisz, a to jeszcze 2 lata. My organizowaliśmy wszystko prawie rok, bo TŻ się uparł, że w pół roku nie zdążymy i on nie chce tak szybko. Ale im dłużej w tym siedzieliśmy tym bardziej nam się odechciewało tych przygotowań i chcieliśmy być po prostu już po ślubie i mieć to wszystko za sobą. W takim tempie za pół roku już na prawdę będziesz miała dosyć tych przygotowań i wszystkiego, a nie o to przecież chodzi. Odpuśćcie teraz i cieszcie się sobą i byciem razem, bo teraz trochę na siłę stwarzacie sytuacje do kłótni i nieporozumień rodzinnych. Zostawcie ten temat, bo mając teraz rodziny o różnych poglądach na poprawiny, jednych zadowolonych, drugich nie, nie będziecie mieli wsparcia w organizacji i załatwianiu reszty rzeczy, a chyba nie chodzi o to, żeby przez 2 lata mieć rodziców przeciwko sobie. Poza tym przez tak długi czas mogą zmienić się i okoliczności wszystkie i ich zdania.
zgadzam się. 2 lata to kawał czasu, spokojnie możecie zacząc myśleć rok przed ślubem.
sami zaczeliśmy organizować ślub 10 mcy przed uroczystością i już od ok marca mam dość trochę tematu, wybierania rzeczy, dogadywania się z teściami itp
to że macie tyle czasu wcale nie znaczy, że wszystko przewidzicie i załatwicie na czas, że wszystko się dogada. jeśli jest się dobrze zorganizowanym i wie się czego się chce można w 12mcy-7 mcy wstecz spokojnie zorganizować cała uroczystość.
__________________
18.06.2011
mealla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 20:47   #19
Chatka
Wtajemniczenie
 
Avatar Chatka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 444
Dot.: Poprawiny - gdzie? Wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
Jeszcze jedną rzecz chciałam Ci napisać, bardzo wcześnie zaczynacie myśleć o szczegółach wesela, zamęczycie się w takim tempie. 2 lata to bardzo dużo czasu. Nie podejmujcie teraz zbyt wielu decyzji bo potem będziecie się tylko zastanawiać czy dobrze zrobiliście, co by było gdyby, itp.
Cytat:
Napisane przez stokocoto Pokaż wiadomość
Justynka nie powinnaś myśleć o tym tak wcześnie. Za 2 lata rodzice Twojego TŻ mogą na dobre rozpocząć budowę na tej działce i Wasze plany szlag trafi. Poza tym jak zaczniesz za wcześnie planować to będziesz miała dosyć tego wesela zanim się ono odbędzie. Dla mnie rok to za długo nawet na planowanie.
A ja się zupełnie nie zgadzam. Wszystko zależy od nastawienia i charakterów Młodych - nasze wesele za rok i 2 miesiące i nie wyobrażamy sobie, żeby dopiero w tej chwili wszystko załatwiać - balibyśmy się, że któryś z wybranych przez nas z dużą uwagą usługodawców będzie miał już zajęty termin - zresztą doświadczenie nauczyło nas, że to możliwe. I ogólnie rok to dla nas bardzo mało czasu na załatwianie takiej dużej imprezy. Poza tym wiele pomysłów rodzi się w formie podstawowej, żeby potem z czasem ewoluować, natomiast jeśli nie ma tego czasu, to pomysły zostają często nie takie, jak trzeba.

Także Justynko - zgadzam się z Dziewczynami, że co do poprawin, to jeszcze się wiele może okazać i może na razie nie ma co się o nie burzyć, natomiast jeśli chodzi o samo planowanie wesela - jak najbardziej możecie już zacząć, rozglądać się za salami, usługodawcami. A to, że wesele powinno być u Młodej to tradycja, ale teraz już nie ma takiego znaczenia jak kiedyś, więc szukajcie tam, gdzie Wam najbardziej pasuje.
__________________

"Starych szanuj, młodych ucz, mądrych słuchaj, a głupich znoś cierpliwie."

Chatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-29, 23:18   #20
toothyy
Raczkowanie
 
Avatar toothyy
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 77
Dot.: Poprawiny - gdzie? Wasze opinie.

U mnie poprawiny beda w lokalu. Myslalam wczesniej o poprawinach na dzialce, ale moja mama sie sprzeciwila i rozumiem to. U brata obie mamy skakaly tylko wokol gosci - latanie, odgrzewanie jedzenia, przynoszenie, donoszenie, zabieranie, itd itp. obie - zamiast biesiadowac razem z innymi tylko się umęczyly. Zrezygnowalismy wiec z tego pomyslu i zanim podejmiesz jaka decyzje, pomysl o tym kto bedzie to wszystko ogarniał, bo jezeli rodzice - to nie rob im tego;P

---------- Dopisano o 00:18 ---------- Poprzedni post napisano o 00:15 ----------

Cytat:
Napisane przez stokocoto Pokaż wiadomość
A po co Wam poprawiny? Dawniej robiło się je po to, żeby wyjadać resztki jedzenia. Teraz się to nie sprawdza, bo w salach jest wszystko wyliczone, poza tym nie wszystkie sale oddają to, co zostało. .
Z tym dojadaniem to niekoniecznie, teraz a poprawiny placisz oddzielnie, najczesciej duzo mniej. My zapraszamy tez tylko najblizsza rodzine. Wychodzimy z zalozenia ze milo jest spedzic jeszcze ten drugi dzien z rodzina, zwlaszcza ze u nas jesst zawsze bardzo wesolo i smiesznie na takich imprezach
toothyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 06:58   #21
slonce00
Zadomowienie
 
Avatar slonce00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 1 291
Dot.: Poprawiny - gdzie? Wasze opinie.

Jeśli chcecie ciąć koszty to po co wogóle robić poprawiny. Do zabawy jest wesele, poprawiny nie są koniecznością. Ja nie robię wcale. U mnie w domu na drugie dzień wieczorem spotkamy się z rodzicami i rodzeństwem TŻ i moimi i tyle
__________________

slonce00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 12:06   #22
tenebrosa
Wtajemniczenie
 
Avatar tenebrosa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: LSW (lubelskie)
Wiadomości: 2 523
Dot.: Poprawiny - gdzie? Wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez toothyy Pokaż wiadomość
U mnie poprawiny beda w lokalu. Myslalam wczesniej o poprawinach na dzialce, ale moja mama sie sprzeciwila i rozumiem to. U brata obie mamy skakaly tylko wokol gosci - latanie, odgrzewanie jedzenia, przynoszenie, donoszenie, zabieranie, itd itp. obie - zamiast biesiadowac razem z innymi tylko się umęczyly. Zrezygnowalismy wiec z tego pomyslu i zanim podejmiesz jaka decyzje, pomysl o tym kto bedzie to wszystko ogarniał, bo jezeli rodzice - to nie rob im tego;P
---------- Dopisano o 00:18 ---------- Poprzedni post napisano o 00:15 ----------



Z tym dojadaniem to niekoniecznie, teraz a poprawiny placisz oddzielnie, najczesciej duzo mniej. My zapraszamy tez tylko najblizsza rodzine. Wychodzimy z zalozenia ze milo jest spedzic jeszcze ten drugi dzien z rodzina, zwlaszcza ze u nas jesst zawsze bardzo wesolo i smiesznie na takich imprezach

Dokładnie i z tego samego względu urządzamy poprawiny w lokalu. Nie chcę obarczać bliskich obowiązkiem szykowania imprezy po dniu pełnym wrażeń i nieprzespanej nocy. Bo nie oszukujmy się, ale po weselu każdy będzie padał, nie tylko Państwo Młodzi.


Właśnie, ja z kolei wychodzę z założenia, że pierwszy dzień jest bardziej dla rodziny, a dopiero drugiego dnia ma się czas posiedzieć i pobawić ze znajomymi bardziej na luzie. I taki czas też jest potrzebny, bo noc weselna szybko mija.
__________________
tenebrosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 15:36   #23
dr_ka
Rozeznanie
 
Avatar dr_ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Ziemia Obiecana
Wiadomości: 775
Dot.: Poprawiny - gdzie? Wasze opinie.

O rany, fatalne jest to gadanie, że "dlaczego rodzina pana młodego ma mieć lepiej"- jakie to polskie..
Ja w takiej sytuacji nie robiłabym poprawin w ogóle, skoro zależy Wam na redukcji kosztów. Wystawne 1-dniowe wesele to według mnie aż nadto.
__________________
My..

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.."
dr_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 16:02   #24
Trauma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 123
Dot.: Poprawiny - gdzie? Wasze opinie.

Poprawiny- na ogrodzie u teściów. Ale ze względów technicznych (600km od miejsca ślubu - mojej rodzinnej miejscowości) i że dalsza rodzina TŻ jest na wakacjach poprawiny muszą się odbyć nieco później. Robimy grilla + sałatki + ciasta + drugi tort weselny + alkohol.
__________________
Ślub 25.06.2011

Szukam pracy w turystyce

Trauma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 17:49   #25
toothyy
Raczkowanie
 
Avatar toothyy
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 77
Dot.: Poprawiny - gdzie? Wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez dr_ka Pokaż wiadomość
O rany, fatalne jest to gadanie, że "dlaczego rodzina pana młodego ma mieć lepiej"- jakie to polskie..
Ja w takiej sytuacji nie robiłabym poprawin w ogóle, skoro zależy Wam na redukcji kosztów. Wystawne 1-dniowe wesele to według mnie aż nadto.
a kto tak gada?
toothyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 08:54   #26
slonce00
Zadomowienie
 
Avatar slonce00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 1 291
Dot.: Poprawiny - gdzie? Wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez toothyy Pokaż wiadomość
a kto tak gada?
Autorka wątku "Dziś rozmawiałam z mamą i nie była zachwycona tym pomysłem. Uważa, że dlaczego rodzina TŻ ma miec lepiej, bliżej, na miescu (ode mnie z miejscowości do wsi, gdzie mieszka TŻ jest 40 km), że przecież można zrobic u nas, u Panny Młodej. "
__________________

slonce00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:35.