W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wiza¿anek. Wejd¼, poznaj rodaczki, wymieñ siê opiniami i swoim do¶wiadczeniem.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2012-07-28, 16:03   #61
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Princi, ja o 21:30 sama juz na lozku leze i czekam az mnie sen dopadnie czasem to tu dziwne zwyczaje maja... ja nie wyobrazam sobie jesc tak pozno, kiedy to sie strawi


Romanaccia , ja mam tak samo, ze padnieta sie czuje. w ogole oczy czuje zmeczone, choc po obiadku sobie troche pospalam. rok temu chyba nie bylo tak goraco jak teraz

jeszcze tydzien cierpienia i si parte w koncu troche pooddycham
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-28, 17:03   #62
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

princi ja bym sie nie przejmowala, masz prawo klasc Flavcia o ktorej ci sie podoba z reszta jak ktos zaprasza pare z malym dzieckiem to powinien zapytac czy ta pora bedzie pasowac
my sie tez zawsze umawiamy na 20 jak mamy zamiar zamowic pizze bo jak grilliata to nawet wczesniej bo trzeba to jeszcze pogrillowac wszystko i zanim sie zacznie jesc to 21 jak nic
mlode pary a wiekszosc kolo polnocy sie zmywa
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-29, 10:53   #63
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Hmm wlasnie robie check-in online i zauwazylam ze tata zamawiajac bilet wpisal mnie jako MR.

Poszukalam potem w necie czy to wazne:
"- b³êdny tytu³ pasa¿era – je¶li podczas rezerwacji wybrali¶my b³êdny tytu³ pasa¿era (np. Pan zamiast Pani), poprawienie takiego b³êdu nie bêdzie stanowi³o problemu, ale jest konieczne. Udanie siê na lotnisko z biletem zawieraj±cym b³êdny tytu³ pasa¿era mo¿e zaowocowaæ problemami z odpraw±."

Ehh moze jeszcze uda mi sie to zmienic, niektorzy pisza ze nie patrza na to tylko na dane, ale nigdy nie wiadomo na jakiego trepa sie trafi.
Miala ktoras z was bledny tytul pasazera?
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-29, 13:48   #64
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Czesc Dziewczynki ale upaly no cos strasznego, moj maz mowi ze nie pamieta takiego lata, od czerwca temperatury praktycznie nie schodza po nizej 40 st, ledwo zipie

wczoraj wrocilismy prawie o 1szej, swietowalismy moje urodzinki, Romanaccia wiec juz zrobilam "odstep od reguly" Flavio owszem zasnal w aucie,ale jak codzien wstal ok.7mej, wiec jestem niewyspana, mam nadzieje ze pozniej na troche zasnie to ja tez zrobie hop do wyreczka mialam wlosy sobie umyc, ale co tam wole pospac

cuciola mysle, ze to Mr nie bedzie stanowic problemu, no nie przesadzajmy ludzie a czym lecisz??

Romanaccia a moze powinnas wrocic do Pl, moze tam jest Twoje miejsce?? a Ty w Salerno znalas kogos czy tak sama tam pojechalas??

cucciola79
a zapomnialam sie zapytac czy Twoja szwagierka remont skonczyla?? co ona tam sobie remontowala??
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-29, 14:30   #65
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

matko, jak goraco!!! juz sie nie da wytrzymac !!! poszlam sie zdrzemnac po obiedzie i obudzilam sie dosc szybko. chyba sie przykleilam do lozka, bylam taka spocona. no i teraz znowu jestem padnieta mi sie wlasnie wydaje, ze w zeszlych latach nie bylo az tak goraco...

od przyszlej niedzieli mamy zarezerwowany hotel w Zakopanem i jak zwykle zapowiadaja deszcz z burza, fajnie
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-29, 14:34   #66
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
cuciola mysle, ze to Mr nie bedzie stanowic problemu, no nie przesadzajmy ludzie a czym lecisz??
jak zwykle Wizzairem
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-29, 15:10   #67
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomo¶ci: 4 902
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
wczoraj wrocilismy prawie o 1szej, swietowalismy moje urodzinki, Romanaccia wiec juz zrobilam "odstep od reguly" Flavio owszem zasnal w aucie,ale jak codzien wstal ok.7mej, wiec jestem niewyspana, mam nadzieje ze pozniej na troche zasnie to ja tez zrobie hop do wyreczka mialam wlosy sobie umyc, ale co tam wole pospac
aaaa no to Flavcio zabalowal


Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
Romanaccia a moze powinnas wrocic do Pl, moze tam jest Twoje miejsce?? a Ty w Salerno znalas kogos czy tak sama tam pojechalas??
oooo w Polsce napewno nie ,to wiem napewno ,nie to zeby mi bylo kiedykolwiek zle w Polsce wrecz przeciwnie,ale powiedzmy,ze to nie "moje klimaty" i nie mowie o pogodzie hehe...

do Salerno sama pojechalam,ale znalam tu juz troche osob,ale to byli bardziej znajomi niz przyjaciele,z niektorymi teraz zaciesnilam troche znajomosc,poznalam tez sporo innych osob.... ale cos mnie znowu gdzies gna ...no kurde no!
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2012-07-29, 15:39   #68
nietakasama
Raczkowanie
 
Avatar nietakasama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomo¶ci: 128
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

witam potrzebujê ma³ej pomocy, spêdzia³am wakacje we W³oszech, nie znam tego jêzyka a chcia³abym napisaæ do poznanych tam osób parê s³ów, co¶ w stylu "witam, bardzo dziêkujê za mile spêdzony czas w Pañstwa towarzystwie, szkoda, ¿e czas tak szybko mija. Zosta³y zdjêcia i wspomnienia.Przesy³amy pozdrowienia i buziaki, na pewno bêdziemy siê odzywaæ"
pomo¿e kto¶?
nietakasama jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-29, 17:05   #69
martiiinis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomo¶ci: 202
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Poszukujê osób wszelkich narodowo¶ci bed±cych w ró¿nego rodzaju zwi±zkach z partnerem/k±, które by³yby tak uprzejme i wziê³y udzia³ w tym badaniu on-line dotycz±cym bliskich zwi±zków:

http://relacje.i-test.pl/ (WERSJA W JÊZYKU POLSKIM)

http://relationships.i-test.pl/ (WERSJA PO ANGIELSKU)

(jêzyk nie ma znaczenia)

Badanie jest podstaw± mojej pracy magisterskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

I... BAAAARDZO SERDECZNIE DZIÊKUJÊ za pomoc!

Martyna
__________________
lovetheorist.com
martiiinis jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-29, 19:38   #70
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

wypelnilam
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-29, 22:35   #71
cucciola79
Wtajemniczenie
 
Avatar cucciola79
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Toscana
Wiadomo¶ci: 2 998
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
Hmm wlasnie robie check-in online i zauwazylam ze tata zamawiajac bilet wpisal mnie jako MR.

Poszukalam potem w necie czy to wazne:
"- b³êdny tytu³ pasa¿era – je¶li podczas rezerwacji wybrali¶my b³êdny tytu³ pasa¿era (np. Pan zamiast Pani), poprawienie takiego b³êdu nie bêdzie stanowi³o problemu, ale jest konieczne. Udanie siê na lotnisko z biletem zawieraj±cym b³êdny tytu³ pasa¿era mo¿e zaowocowaæ problemami z odpraw±."

Ehh moze jeszcze uda mi sie to zmienic, niektorzy pisza ze nie patrza na to tylko na dane, ale nigdy nie wiadomo na jakiego trepa sie trafi.
Miala ktoras z was bledny tytul pasazera?
hmm....powiedz mi kochana dlaczego ja 3 dni przed lotem mam chec-in online zamkniety??niby na 7 dni powinien byc otwarty??tez lecimy wizzairemmoze bedziesz cos na ten temat wiedziala??jak latasz tymi liniami czesto
princiskonczyla skonczyla normalnie cuda wianki w chacie porobila kupe kasy wydala ale ma mega slicznie
cucciola79 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-30, 09:38   #72
martiiinis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomo¶ci: 202
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
wypelnilam
Yuuuupiiii!!!! Dziêkujê ¶licznie! Baaardzo siê przyda!
__________________
lovetheorist.com
martiiinis jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-30, 10:18   #73
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez bambi1980 Poka¿ wiadomo¶æ
Czesc dziewczynki, pozdrawiam z obozu pracy (biura) bo i dzisiaj musze pracowac a juz padam! za tydzien urlop a ja czekam na wakacje i na morze jak diabel na dusze!
Paulinka- piekne sobie miejsce wybralas! Pracujesz teraz w sektorze restauracyjnym/hotelowym? Jakos tak kiedys zrozumialam. Ja pracowalam jeden sezon za czasow studenckich w Corvara. Mieszkalam wtedy w schronisku na wysokosci ok. 2040m - widoki byly cudowne, prawie jak w tym filmie o Heidi praca okropna - moi szefowie dawali mi popalic. Praktycznie przez 2 miesiace bylam odcieta od cywilizacji. A przepraszam - pomylka - w niedziele mialam pozwolenie na zejscie z gor z szefostwem na msze!
A co do tej firmy Organique: balsamu do wlosow nie znam - ale balsam do ciala na bazie karite jest rewelacyjny i widac naprawde rezultaty! Jedyny szkopul - jest bardzo tlusty wiec klei sie do ubran/pizamy.
Do wloso-maniaczek moge tylko dodac, ze kosmetyki ktore mozna dostac we wloszech tez sa swietne, nie trzeba sie zaopatrzac w Polsce. Znacie firme Lush? Sa dwie super rzeczy do wlosow: szampon w kostce na wypadanie (jedyny ktory dziala na mnie i na moje kudly) i maska "impacco" przed myciem "Capelli d'angelo". Acha - i firma Framesi - sprawdzcie sobie na opiniach - jest odzywka ktora nazywa sie Rigenol albo Ricrema (jedno i to samo) - ja bez niej nie wyobrazam sobie pielegnacji. Dodam tylko ze mam krecone wlosy, i wszystko byloby fajnie gdyby nie wypadaly, praktycznie zostala mi polowa z tego co kiedys (kiedy mialam "- nascie" lat )
Ale mialas prace - widoki pewnie sliczne tylko te wyjscia raz w tygodniu. Jak jakas niewolnica, czy sluzaca u jasnie panstwa.

Zainteresowalas mnie tym specyfikiem na wypadanie.
On je hamuje?
Bo mnie latem strasznie wypadaja.
oze to i dlatego ze zwiazuje je w pytke i od tego mi wylatuja.


Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
hej Dziewczynki cala sie gotuje,musze sie tu wyzyc, to tylko taka bzdura, ale zdenerwowalam sie, mianowicie znajomi juz 2 tyg temu zapraszali nas na niedziele na grilla, wiec zarezerwowalismy sobie ta niedziele wolna, w sensie nic nie planowalismy, dzwoni dzis kolezanka i mowi zeby byc na...21.30 hmm mowie jej, ze dla nas to troche pozno, bo Flavio chodzi o 22giej spac, no i pozniej budzic go, przekladac z wozka do auta i znowu bez sensu, w ogole zeby go uspac to godzina sie schodzi, no i od niedawna zaczal lepiej spac, jak go nie poloze o regularnej porze to pozniej cala noc sie budzi, no i to jest dla nas meczarnia, zaznacze ze znajomi i drudzy tez maja malutkie dzieci, dziwne tu maja zwyczaje, ona mowi ze swoja o 24tej kladzie w lato a nawet po...ladnie jej podziekowalam, ale powiedzialam ze dla nas to jest za pozno, wziela mnie za dziwaka! eh szkoda gadac, nic ja chce zeby synek od poczatku mial jakies regole a nie hulaj dusza wiatru w polu, rozumiem na 20sta ok, bo tu wszystko poznow lato, no ale na 21.30 i do stolu poda na 23, dobra juz sie nie zale psia kosc, Waszym zdaniem wyszlam na wariatke?? w sumie troche nia jestem

slyszalyscie o tej hucie stali w Taranto, to niedaleko mnie, oj nieciekawie sie robi!
Zdaje mi sie ze we Wloszech jest inne podejscie do dziecka.
U nas mamy raczej sie calkowicie poswiecaja dziecku - przynajmniej przez pierwsze miesiace, nie wychodza z nim od razu do galerri na spacer czy zakupy a wieczorem nie leca do restauracji gdzie wszyscy wrzeszcza i muzyka gra. A tutaj maja duzo swobodniejsze podejscie do tego ze pojawilo sie w domu male dziecko - jest to dobrze ale z przyzwyczajen nie rezygnuja.
Takie moje spostrzezenia - moze niesluszne.

A co do huty - slyszalam.
Jak niedaleko jest?

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Poka¿ wiadomo¶æ

sjoanna - firma od kapsulek nazywa sie GAL ... kapsulki sa suuuuper zwlaszcza te do twarzy z witamina A+E .
Dziekuje. Musze poszukac troche informacji o niej.

Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
Hmm wlasnie robie check-in online i zauwazylam ze tata zamawiajac bilet wpisal mnie jako MR.

Poszukalam potem w necie czy to wazne:
"- b³êdny tytu³ pasa¿era – je¶li podczas rezerwacji wybrali¶my b³êdny tytu³ pasa¿era (np. Pan zamiast Pani), poprawienie takiego b³êdu nie bêdzie stanowi³o problemu, ale jest konieczne. Udanie siê na lotnisko z biletem zawieraj±cym b³êdny tytu³ pasa¿era mo¿e zaowocowaæ problemami z odpraw±."

Ehh moze jeszcze uda mi sie to zmienic, niektorzy pisza ze nie patrza na to tylko na dane, ale nigdy nie wiadomo na jakiego trepa sie trafi.
Miala ktoras z was bledny tytul pasazera?
Ja nie maialam blednego tytulu ale nawet nie wiem czy to sprawdzaja - patrza na nazwisko - no moze jeszcze numer paszportu.
A to czy pan czy pani to chyba nie ma takiego znaczenia.
Kiedys czytalam na jakims portalu podrozniczym o tym jak to ktos mial literowke w nazwisku i tez przeszedl kontrole.
A inni sie dopytywali jak poprawic zle wpisane nazwisko czy imie - z formy zdrobnialej na taka jak w paszporcie.

Cytat:
Napisane przez martiiinis Poka¿ wiadomo¶æ
Poszukujê osób wszelkich narodowo¶ci bed±cych w ró¿nego rodzaju zwi±zkach z partnerem/k±, które by³yby tak uprzejme i wziê³y udzia³ w tym badaniu on-line dotycz±cym bliskich zwi±zków:

http://relacje.i-test.pl/ (WERSJA W JÊZYKU POLSKIM)

http://relationships.i-test.pl/ (WERSJA PO ANGIELSKU)

(jêzyk nie ma znaczenia)

Badanie jest podstaw± mojej pracy magisterskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

I... BAAAARDZO SERDECZNIE DZIÊKUJÊ za pomoc!

Martyna
Wypelnilam juz kiedys.
Mialam ci pisac ze jest pare malych bledow.

Np - pytanie czy jestesmy malzenstwem - odp tak a potem pytanie ile razy (czy to w przeliczeniu na godziny bylo - nie pamietam) w tygodniu sie widzimy.
Mysle ze wiekszosc malzenstw widzi sie codziennie.
Poza tymi przypadkami gdy ktores z nich pracuje daleko- np w delegacji, czy za granica.

Poza tym juz na poczatku wprowadzasz dwa pojecia ale ich nie tlumaczysz - nawet na przykladach.
Probowalam znalezc w internecie czym sie roznia ale nie bylo ich definicji. Chodzilo o dwa pojecia z kultury. Jako ze wypelnilam ankiete to juz teraz jej otworzyc nie moge drugi raz.
Moze to bylo niedokladne tlumaczenie z angielskiego - cultural background i cultural identity.

Cytat:
Napisane przez cucciola79 Poka¿ wiadomo¶æ
hmm....powiedz mi kochana dlaczego ja 3 dni przed lotem mam chec-in online zamkniety??niby na 7 dni powinien byc otwarty??tez lecimy wizzairemmoze bedziesz cos na ten temat wiedziala??jak latasz tymi liniami czesto
A zaznaczylas wersje check in internetowy - moze nie i masz go zrobic na lotnisku. Mozesz sprawdzic swoja rezerwacje.


Ale goraco - do tego w nocy bylo czuc swad spalenizny a nad ranem mgla na dokladke.
Czyli parno, goraco i smierdzialo - ale noc!
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-30, 12:37   #74
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

cucciola sprobuj z glownej strony wyszukac swoja rezerwacje
faktycznie powinno byc juz otwarte
zamawialas poprzez strone wizzair?

Cytat:
A to czy pan czy pani to chyba nie ma takiego znaczenia.
Kiedys czytalam na jakims portalu podrozniczym o tym jak to ktos mial literowke w nazwisku i tez przeszedl kontrole
odnosnie literowek to 3 literowki sa dopuszczalne

pozniej tata zadzwoni tam do wizzaira, zebym nie miala stresu na lotnisku
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY




Edytowane przez cuciola
Czas edycji: 2012-07-30 o 12:45
cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-30, 12:40   #75
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Dzien doberek co za upaly ilez mozna

evelinarav a nie macie klimatyzacji w mieszkaniu? u nas to 24 na dobe chodzi...
mowia, ze to najgopretsze lato od 50 lat

sjoanna wydaje mi sie, ze masz racje, w obydwu zachowaniach i w Pl i w It jest troche przesadyzmu, trzebaby to wyposrodkowac, moje kolezanki w Pl w wiekszosci nigdzie nie wychodza, normlanie kury domowe, my z synkiem to nawet na wesela chodzimy i jest to tutaj norma, praktycznie malo z czego zrezygnowalismy odkad jest na swiecie, wracamy tylko wczesniej do domu wieczorem zeby tak o 22-23ciej lezal w lozeczku, w Pl to nawet pozna Wigilia jest problemem, bo dziecko musi isc spac hmmm do tego to juz nie moglabym sie przyzyczaic

cucciola79 si parteee walizeczki gotowe? pierwsza podroz Fiammisi samolotem bedzie frrrrrrryyyy

a reszta dziewczynek popakowana, listy zakupow porobione?
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-30, 12:51   #76
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

ja sie bede pakowac w czwartek, dzien przed wylotem malo chce zabrac bo potem bedzie problem z domknieciem walizki w drodze powrotnej

Na necie znalazlam ze problemow z tym "pan pani" nie robia. Jeden facet lecial jako pani a na lotnisku powiedzial ze wewnetrznie czuje sie kobieta i przygotowuje sie do zmiany plci. Ale sie usmialam!!!
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY




Edytowane przez cuciola
Czas edycji: 2012-07-30 o 13:17
cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-30, 13:24   #77
cucciola79
Wtajemniczenie
 
Avatar cucciola79
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Toscana
Wiadomo¶ci: 2 998
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

sjoanna,cucioladziekuje kochane juz wszystko ok
mea culparitorno z partenza pomylilam
princidzisiaj wieczorem zaczne mala juz spakowana,hmmm....gdzie moge wrzucic sloiczki dla Fiammi??waliza czy podreczny??
cucciola79 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-30, 13:30   #78
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

cucciola poczytaj tutaj
jesli nie sa ci one potrzebne na czas podrozy to daj do rejestrowanego bagazu.
W podrecznym mozna: dla dzieci w wieku poni¿ej 2 lat: ¿ywno¶æ, sk³adany wózek dzieciêcy albo ma³e ³ó¿eczko.
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-30, 13:43   #79
cucciola79
Wtajemniczenie
 
Avatar cucciola79
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Toscana
Wiadomo¶ci: 2 998
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
cucciola poczytaj tutaj
jesli nie sa ci one potrzebne na czas podrozy to daj do rejestrowanego bagazu.
W podrecznym mozna: dla dzieci w wieku poni¿ej 2 lat: ¿ywno¶æ, sk³adany wózek dzieciêcy albo ma³e ³ó¿eczko.
Chyba wrzuce do rejestrowanegoco do zywnosc pisze ze mozna ciekawe co oni tam na termos powiedza z papa
Wy walizki juz gotowe??nie wiadomo jak sie tam ubracraz goraco a raz chlodno
cucciola79 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-30, 13:50   #80
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
Na necie znalazlam ze problemow z tym "pan pani" nie robia. Jeden facet lecial jako pani a na lotnisku powiedzial ze wewnetrznie czuje sie kobieta i przygotowuje sie do zmiany plci. Ale sie usmialam!!!


cucciola79 co tam Fiammisi di termosu przygotowujesz dobrego?? ogladalam dzis tv i wdzialam, ze dzieciaczki w Pl na dlugi rekawek chodza, nie wiem jaka jest pogoda
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-30, 14:08   #81
cucciola79
Wtajemniczenie
 
Avatar cucciola79
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Toscana
Wiadomo¶ci: 2 998
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ


cucciola79 co tam Fiammisi di termosu przygotowujesz dobrego?? ogladalam dzis tv i wdzialam, ze dzieciaczki w Pl na dlugi rekawek chodza, nie wiem jaka jest pogoda
chyba zrobie jej risotto z mieskiem
a Wy kiedy wrzesien??tak sie zastanawialam z tym zaswiadczeniem o niekaralnosci to do Sadu Okregowego w Pl musze sie udac??
Kto robil tu cittadinanze??
cucciola79 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-30, 14:14   #82
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
Dzien doberek co za upaly ilez mozna

evelinarav a nie macie klimatyzacji w mieszkaniu? u nas to 24 na dobe chodzi...
mowia, ze to najgopretsze lato od 50 lat

sjoanna wydaje mi sie, ze masz racje, w obydwu zachowaniach i w Pl i w It jest troche przesadyzmu, trzebaby to wyposrodkowac, moje kolezanki w Pl w wiekszosci nigdzie nie wychodza, normlanie kury domowe, my z synkiem to nawet na wesela chodzimy i jest to tutaj norma, praktycznie malo z czego zrezygnowalismy odkad jest na swiecie, wracamy tylko wczesniej do domu wieczorem zeby tak o 22-23ciej lezal w lozeczku, w Pl to nawet pozna Wigilia jest problemem, bo dziecko musi isc spac hmmm do tego to juz nie moglabym sie przyzyczaic

cucciola79 si parteee walizeczki gotowe? pierwsza podroz Fiammisi samolotem bedzie frrrrrrryyyy

a reszta dziewczynek popakowana, listy zakupow porobione?
nie mamy klimy. juz w sumie powinnam byc przyzwyczajona, bo nigdy jej nie mielismy

w PL z malymi dziecmi nie wychodza, bo tam sie w ogole malo wychodzi. nie jest tak jak tutaj, ze obowiazkowo w sobote wieczorem trzeba gdzies wyjsc, albo ze trzeba koniecznie pojechac nad morze.

slyszalam, ze w niedziele duzo osob pouciekalo znad morza. tak goraco bylo
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-30, 14:19   #83
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

cucciola79 http://wiadomosci.onet.pl/wideo/czy-...69,w.html#play

co do zaswiadczeniu o niekaralnosci tak w okregowym, pozniej przetlumaczone u tlumacza i zalegalizowane w MSZ

evelinarav
o kurcze ja bez klimy to bym chyba padla nawet jak na wakacje jedziemy to jak nie ma klimy to odpada
co do wychodzenia to pld codziennie sie wychodzi
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-30, 14:21   #84
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
cucciola79 http://wiadomosci.onet.pl/wideo/czy-...69,w.html#play

co do zaswiadczeniu o niekaralnosci tak w okregowym, pozniej przetlumaczone u tlumacza i zalegalizowane w MSZ

evelinarav o kurcze ja bez klimy to bym chyba padla nawet jak na wakacje jedziemy to jak nie ma klimy to odpada
co do wychodzenia to pld codziennie sie wychodzi
no widzisz, a podobno tam tak biednie
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-30, 14:35   #85
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Hej wszystkim podrozniczkom!

Cucciola79 - co do jedzonka dla dziecka to nie lepiej wziasc jakies gotowe sloiczki? Zamkniete hermetycznie - nic sie nie wyleje, nie popsuje.
Czytalam kiedys ze plyny - np mleko czy wode dla dziecka mamy musza skosztowac podczas kontroli - czy nie material wybuchowy.

Ja bym mogla juz robic obywatelstwo bo 2 lata minely - ale sie nad tym nie zastanawialam jeszcze.
A co trzeba?

Ja dzisiaj jem na obiadek macedonie.

A w Polsce mozna latwo sprawdzic pogode na roznych kanalachnp tutaj http://www.twojapogoda.pl/

W Warszawie teraz 25 i deszcz.
Ale do Polski trzeba zawsze zabierac ubrania na wszelkie temperatury.
Od kostiumow kapielowych do polarowych bluz.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-30, 14:55   #86
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;3559175 7]no widzisz, a podobno tam tak biednie [/QUOTE]
nie no milam na mysli spacerki a nie codziennie obzarstwo w lokalach

hmm ja jakos do zlozenia papierow o obywatelstwo nie moge sie zebrac, jest troszke tych papierkow, a teraz z malym to nie mam jak chodzic, moglam wczesniej to zalatwic, moze jak podrosnie troszke
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-30, 15:43   #87
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Od kostiumow kapielowych do polarowych bluz.
no wlasnie, bo jak zawieje albo bedzie padalo to jakis dlugi rekaw potrzebny.
Mi mama cos da w razie czego zeby sobie nadbagazu nie robic bo juz musimy zabrac eleganckie ubrania/buty/garnitur na wesele kolezanki.
Buty, jade w sandalkach rzymiankach bo wygodne sa do chodzenia.
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY




Edytowane przez cuciola
Czas edycji: 2012-07-30 o 15:45
cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-30, 15:55   #88
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Wlasnie doczytalam ze po zawarciu zwiazku malzenskiego z Wlochem potrzebuje 3 lat na uzyskanie obywatelstwa.

No nic - nigdzie mi sie nie spieszy.

Dziewczyny - macie jakis program zwiedzania podczas pobytu w Polsce?

Bo my mamy jak na razie zaplanowane same zakupy.

Marzy mi sie zabrac meza w Pieniny - bylam wielokrotnie na wycieczkach tam i uwielbiam
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-30, 16:43   #89
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomo¶ci: 1 467
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez bambi1980 Poka¿ wiadomo¶æ
Paulinka- piekne sobie miejsce wybralas! Pracujesz teraz w sektorze restauracyjnym/hotelowym? Jakos tak kiedys zrozumialam. Ja pracowalam jeden sezon za czasow studenckich w Corvara. Mieszkalam wtedy w schronisku na wysokosci ok. 2040m - widoki byly cudowne, prawie jak w tym filmie o Heidi praca okropna - moi szefowie dawali mi popalic. Praktycznie przez 2 miesiace bylam odcieta od cywilizacji. A przepraszam - pomylka - w niedziele mialam pozwolenie na zejscie z gor z szefostwem na msze!
No dobrze pamietasz ahhhh....dobrze, ze jeszcze tylko miesiac bo taka nudna jest ta praca, ze koniec. Codziennie te same czynnosci bleeee..... a klienci normalnie mnie do szalu doprowadzaja..... w ogole bardzo meczace jest tez pracowanie z przerwa na lunch.....tak sie czuje, ze pracuje caly dzien.... ehhhh

Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
Hmm wlasnie robie check-in online i zauwazylam ze tata zamawiajac bilet wpisal mnie jako MR.

Poszukalam potem w necie czy to wazne:
"- b³êdny tytu³ pasa¿era – je¶li podczas rezerwacji wybrali¶my b³êdny tytu³ pasa¿era (np. Pan zamiast Pani), poprawienie takiego b³êdu nie bêdzie stanowi³o problemu, ale jest konieczne. Udanie siê na lotnisko z biletem zawieraj±cym b³êdny tytu³ pasa¿era mo¿e zaowocowaæ problemami z odpraw±."

Ehh moze jeszcze uda mi sie to zmienic, niektorzy pisza ze nie patrza na to tylko na dane, ale nigdy nie wiadomo na jakiego trepa sie trafi.
Miala ktoras z was bledny tytul pasazera?
ja tam raz tez mialam MR, i raz mialam blad w nazwisku ale nikt nie zauwazyl i nie mialam problemu
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-30, 18:16   #90
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Dziewczyny - macie jakis program zwiedzania podczas pobytu w Polsce?

Bo my mamy jak na razie zaplanowane same zakupy.
my na pewno pojedziemy na 1 dzien do Krakowa i od razu jak przyjedziemy to do mojej babci na dzialke na weekend (jest polozona w super miejscu nad rzeka prawie w srodku lasu) no a kolejny weekend mamy wesele wiec tylko 5 dni pozostalych bede w domu a reszta in giro
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Emigrantki


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: Wy³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:43.