Niemcy III :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-20, 07:55   #31
window517
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 89
Dot.: Niemcy III :)

witam z rana. u nas duchoty ciag dalszy choc jest mala nadzieje na deszczyk bo chmury widze.
window517 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 08:25   #32
maryjanesroses
Raczkowanie
 
Avatar maryjanesroses
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 92
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez window517 Pokaż wiadomość
witam z rana. u nas duchoty ciag dalszy choc jest mala nadzieje na deszczyk bo chmury widze.
Dzień dobry. Ja właśnie wróciłam ze spacerku z psem i jest trochę chłodniej, zapowiada się tak bardziej na 25/28st., choć dla mnie to i taka temperatura jest wysoka, ale w porównaniu z tym co było przez ostatnie kilka dni, to chyba zniosę to dużo lepiej.
maryjanesroses jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 08:35   #33
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy III :)



my tez bylismy nad morzem w holandii, i jakos ok 16stej zrobilo sie zimno,ale przetrwalismy to i potem mozna bylo jeszcze zlapac pare promnieni slonca
jak wracalismy do domu (ok 23ciej) to tu ciagle bylo 32°C -masakra!musze zapytac sasiadke,jaka temp mielismy tu w dzien
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 09:26   #34
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
dziewczyny moj A. sie pytal w urzedzie zaraz jak dostal papiery dlaczego corka ma niemieckie obywatelstwa jak my oboje nie mamy i oni powiedzieli, ze wlasnie dlatego ze jestesmy tu juz tak dlugo, ze moglibysmy miec obywatelstwo jesli bysmy chcieli..wtedy jeszcze nie trzeba bylo zdawac tych ezgzaminow i to by byla tylko czysta formalnosc...moje inne kolezanki, ktore byly krocej tez ich dzieci nie maja niemieckiego obywatelstwa..tylko te ktore byly dluzej niz 8lat...

Monika u nas w szpitalu sie wypelnialo papiery i szpital wszystko zalatwial a moj Tz szedl tylko po odbior aktu urodzenia..

Moja Rania nauczyla sie plywac na jeziorze w Polsce i teraz w morzu miala troche trudnosci, bo woda duzo zimniejsza... ale ladnie plywala..a dzisiaj bylysmy w parku, tam jest taka mala jakby fontanna..wlasbnie dla maluchow..codziennie zmieniana jest woda..a przy okazji drzewka rzucaja cien i nie jest tak amsakrycznie goraco jak na plazy..teraz siedzimy w domu po upal jest nieziemski i ani troche wiaterku nie ma..puszczamy sobie wiatraczek tylko..wieczorkiem skoczymy pewnie na lody

o takie cos znalazlam w internecie:

"Bestimmungen für in Deutschland lebende Ausländer

Kinder von Ausländern erwerben bei Geburt in Deutschland unter bestimmten Voraussetzungen die deutsche Staatsangehörigkeit. Sie müssen sich allerdings zwischen ihrem 18. und 23. Lebensjahr entscheiden, ob sie die deutsche Staatsangehörigkeit oder die Staatsangehörigkeit ihrer Eltern behalten wollen".

o tym ze musza wybrac to nic nam nie mowili, szczegolnie ze ja im nie robilam polskiego peselu ani marokanskiego, wiedc nie wiem, ale jak beda chcieli ktores nasze to tym bardziej bedziemy zadowoleni

o i tutaj z Staatsangehörigkeitgesetz :


"(3) Durch die Geburt im Inland erwirbt ein Kind ausländischer Eltern die deutsche Staatsangehörigkeit, wenn ein
Elternteil
1. seit acht Jahren rechtmäßig seinen gewöhnlichen Aufenthalt im Inland hat und
2. ein unbefristetes Aufenthaltsrecht...besitz t"

czyli to jest jak najbardziej normalne i tylko Wasi znajomi nie spelniali jakis wymaganych kryteri





Normalne to nie jest, bo jak ci pisalam znam ludzi ktorzy i 20 lat a nawet wiecej tutaj zyja i maja obywatelsto po rodzicach np turcy. jesli taki turek nie staral sie o obywatelstwo niemieckie i posiada tylko tureckie, dzieci maja tureckie i to samo bylo ze znajomymi polakami, ktorzy od kilku lat mieszkaja juz w UK. jako ze wtedy ich dziecko rodzilo sie przed EU to nawet musieli wybierac imienia z polskiej listy imion, tak ze zenskie imie konczylo sie na litere a. teraz z tego co sie zorientowalam juz nie ma takich ograniczen i polacy moga sobie wybrac i inne zenskie imie dla swojej corki.

No moj chlop musial sam papiery ze szpitala zaniesc plus Stammbuch, bo tam jest akt urodzenia, ktory trzeba wypelnic. Szpital nawet jak by chcial to bym nie dala, jak by Stammbuch przepadl to po klopsie, wszystkie orginaly by przepadly i zostalibysmy bez dokumentow.

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2012-08-20 o 09:32
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 10:27   #35
bluemooon
Raczkowanie
 
Avatar bluemooon
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 415
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
hehe umowmy sie wszyscy w jedno miejsce nad morzem to i imprezke sie zrobi
bardzo fajny pomysl . ja chetnie na plazowanie sie pisze .

Cytat:
Napisane przez Moniqnrw Pokaż wiadomość
to fakt nie kazdy je lubi ale szczerze powiem ze jeszcze sie z nikim takim nie spotkalam ja poprostu kocham ta rase one sa poprostu slodkie i ten ich wzrok
jak wychodzialam z tamtym psiakiem na spacery, to tez zaczpeiali wszsycy, ktorym sie podobal .
a wrzuc jeszcze jakies fotki tego swego uroczego

Cytat:
Napisane przez window517 Pokaż wiadomość
no to niezla mieszanka.
fajne macie te psiaki. ja choruje juz dluuuuugi czas na owczarka niemieckiego. kiedys bede miala.
a nie wiem jak u was ale bedac tu widzialam tylko raz bezpanskiego psa. a moze mial wlasciciela tylko ze uciekl. no nie wiem ale w moim rodzinnym miescie to tego od diabla i troche sie paleta u tu nic. ze zwierzat co tu laza to tylko koty, szczury i kuny czy jak to pieronstwo sie zwie.
w sumie to dobrze, ze nie ma bezpanskich zwierzakow, dobrze jeszcze jak trafiaja do jakis domkow nowych po np akcji adopcji jakiejs.

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość


ale się zjarałam na basenie, tylko przód, siedzę właśnie z jogurtem na klacie
jutro dla odmiany spalę sobie tył, żeby równo było
zaszalas!!
i co tyl tez zrajany?? moze lepiej nie, bo bedziesz musiala tylko na boku spac

Cytat:
Napisane przez alcon Pokaż wiadomość
jestesmy na poludniu Wloch, w Kalabrii. To nie pierwszy raz jak znajduje tutaj porzuconego psiaka. Niestety pomoc dla porzuconych zwierzat jest marna. Dzwonilismy do schronisk, pod numer alarmowy , ale w sobote i niedziele nie pracuja musimy poczekac do jutra, jak na razie dogladamy pieska. Nie to co w De...

Wiecie zabralismy ze soba naszych znajomych - Niemcow, i niestety nie poplazujemy sobie za bardzo , bo po dwoch dniach stwierdzili ze za duzo slonca i chca siedziedz w domu i wychodza tylko wieczorem moj A. nie chce ich samych zostawiac wiec jakos staramy sie zaplanowac czas razem...

nio wlasnie, tak jak piszesz, ze z pomoca dla zwierzakow w tych krajach marnie to smutne... moze go sobie zostawicie? oby historia zakonczyla sie dobrze!

to wesolo macie ze znajomymi , moze sie przyzwyczaja do temeratur


serio zazdroszcze Wam ciepelka, moze nie az prawie 40 stopni, ale tak 25 -27 jest gites! u mnie chlodno, zwlaszcza w domu, nawet musialam ogrzewanie wlaczyc, zeby pranie wyschlo, bo 2 dni i nic
bluemooon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 10:48   #36
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Niemcy III :)

Widze że na wątku jest troche mam, powiedzcie jak wyglada sprawa z przedszkolem i żłobkiem? Zapisywac trzeba sie wcześniej? Jak z dostaniem się? Czy beda potrafili sie zająć dzieckiem niemówiacym po niemiecku? ( Dziecko podstawy rozumie i na niemieckie pytania odpowiada po polsku).
Zaczynam mocno bać się wyjazdu.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 11:13   #37
bluemooon
Raczkowanie
 
Avatar bluemooon
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 415
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez maryjanesroses Pokaż wiadomość
Dzień dobry. Ja właśnie wróciłam ze spacerku z psem i jest trochę chłodniej, zapowiada się tak bardziej na 25/28st., choć dla mnie to i taka temperatura jest wysoka, ale w porównaniu z tym co było przez ostatnie kilka dni, to chyba zniosę to dużo lepiej.

a Twoj piesek to jaki? tez nam go pokaz


jeszcze w sprawie psiakow w DE , to czy jest obowiazek chodzenia na spacery w kagancu???

w PL jest i staz miejska, czy dzielnicowy moze wlepic madat,niby zadko to robia, ale moj kolega za brak kaganca u swego pinczerka (nie ma nawet takich mini kagancow ) dostal wlasnie mandat...
bluemooon jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-20, 11:22   #38
Moniqnrw
Raczkowanie
 
Avatar Moniqnrw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 181
Dot.: Niemcy III :)

na prosbe moj maly skarbek
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg b.jpg (60,0 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg b1.jpg (116,4 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg b2.jpg (44,5 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg b3.jpg (67,3 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg b4.jpg (98,6 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg b5.jpg (96,5 KB, 8 załadowań)
__________________
..I przeprowadzil sie czlowiek z Metrpolii na wies....
A mialo byc tak pieknie...
Moniqnrw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 12:18   #39
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy III :)

u nas w nocy jaks porazka byla..nie dalo sie oddychac, wiec i spac, pootwieralismy wszystkie okna zeby przeciag zrobic, ale powietrze stalo w miejscu..niby pokropilo przez 5minut ale nic to nie dalo..moj synek rano zwymiotowal dwa razy i mysle wlasnie ze to od slonca wczorajszego, niby uwazalam, mial czapeczke, ale jednak..do przedszkola nie poszedl bo nadal goraczka a mialo byc chlodniej

dacn jesli dziecko ma powyzej 3lat to miasto musi mu zapewnic miejsce w przedszkolu od razu..tylko pytanie jest czy dostaniesz tam gdzie bedziesz chciala...jesli dziecko ma ponizej 3latek a chcesz go dac wczesniej to musisz go wczesniej zapisac i napisac dlaczego potrzebujesz tego miejsca..roznie jest w roznych Landach i w samych miastach..Moj synek dostal od razu miejsce w przedszkolu mojej corki a na jej miejsce ponad rok czekalam i tylko dlatego dostalam, bo wtedy mieszkalam sama i bylam studentka...

a zajma sie na pewno fajnie, przeciez zajmuja sie tez dziecmi ktore nic nie mowia takie jak moj synek a dziecko szybko zalapie najprostsze wzroty

Monika dla mnie jest to normalne, bo wlasnie tak bylo z moimi wszystkimi znajomymi.. kto mieszkal dluzej niz 8lat, mial prace, nie pobieral socjala, automatycznie dziecko dostawalo niemieckie obywatelstwo...a z moim Tz tez nie bylo latwo, bo on mial wize tylko na 10lat i to na studia i po studiach musial w 3miesiace znalez prace, bo w innym przypadku musial by wracac do Marokka...i udalo mu sie i dlatego nie musial starac sie o niemieckie obywatelstwo, a pewnie dostalby tez bez problemu bo w momencie narodzin naszej corki byl tu wlasnie juz 10lat... i sam sie od poczatku finansowal..zreszta on nigdy w zyciu wczesniej socjala by nie dostal...

a to co cytowalam to rzeczy z Staatsangehörigkeitgesetz (akurat poprawka chyba byla z 2007roku) i ze strony Auswärtiges Amt...
A jesli chodzi o imiona to u nas musialo byc tak, zeby po imieniu mozna bylo rozroznic czy to chlopiec czy dziewczynka...
Akurat moja corka konczy sie na "a" ale to arabskie imie..
u nas do szpitala przychodzila pani ze Standesamtu i wszystko zabierala...nie bylo zadnych problemow...

Moniqnrw sliczny psiak
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 12:26   #40
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez bluemooon Pokaż wiadomość
jeszcze w sprawie psiakow w DE , to czy jest obowiazek chodzenia na spacery w kagancu???
na pewno musza chodzic na smyczy,co do kaganca,to nie wiem,ale podejrzewam,ze rasy uznane za grozne pewnie musza takowy posiadac

napisze jeszcze moze,dla tych,ktore nie wiedza,ze w de placi sie podatek za psa

Moniq,Rudi slodziak nieziemski ♥ zdjecie w kubraczku moro wymiata
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 12:35   #41
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Niemcy III :)

Dzieki jedno dziecko będzie miało wiecej niż trzy latka, drugie niecały rok, będziemy szukać tagesmutter albo opiekunki? Zobaczymy jak nam sie finansowo i organizacyjnie ułoży.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-20, 13:00   #42
maryjanesroses
Raczkowanie
 
Avatar maryjanesroses
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 92
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez bluemooon Pokaż wiadomość
a Twoj piesek to jaki? tez nam go pokaz


jeszcze w sprawie psiakow w DE , to czy jest obowiazek chodzenia na spacery w kagancu???

w PL jest i staz miejska, czy dzielnicowy moze wlepic madat,niby zadko to robia, ale moj kolega za brak kaganca u swego pinczerka (nie ma nawet takich mini kagancow ) dostal wlasnie mandat...
Ja mam jamniczkę miniaturkę. Nie jest groźna, chodzi ze mną na smyczy, ale nikt mnie nie upomniał, więc...
maryjanesroses jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 14:51   #43
Moniqnrw
Raczkowanie
 
Avatar Moniqnrw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 181
Dot.: Niemcy III :)

dokladnie dziewczyny w niemczech jest obowiazek placenia podatku za psa i w zaleznosci od rasy i wielkosc itd sa rozne ceny....a jesli chodzi o kaganiec-to zalezy czy pies jest kampfhund-takowe musza nosic kagance z wyjatkami jak moj Rudi-bo ten to walczy raczej ze swoimi smierdzacymi bakami i pomimo ze nalezy do rasy kamfhundow to nie musi nosic kaganca bo takowego dla niego nie ma
__________________
..I przeprowadzil sie czlowiek z Metrpolii na wies....
A mialo byc tak pieknie...
Moniqnrw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 18:46   #44
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy III :)

ogorek tak myslalam, ze to chyba jakies nowsze zmiany sa.


e no dziewczyny w PL tez trzeba podatek placic za psa, ale ze malo to kto robi to juz inna sprawa. Jak by miasto sprawdzalo jak tutaj to by kazdy placil.

Moniq ale zdjecia przesliczne. W tych kubraczku wyglada jak by chcial powiedziec : "i znow mi to ciulstwo zalozyla, czuje sie skepowany, nie umiem sie ruszyc, niech mi to ktos zdejmie " hihihihi
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 19:18   #45
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy III :)

psa mozna tez zameldowac w pl moi znajomi tak robia

dacn sa takie panstwowe Tagesmutter..one sa oplacane tez przez miasto i wy doplacacie zaleznie od Waszych zarobkow. Ale one zazwyczaj maja kilka dzieci..ja mialam corke u takich ale krotko, bo bylam z nich niezadowolona, ale moja kolezanka miala u tych samych swoich blizniakow prawie dwa lata
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 20:01   #46
Moniqnrw
Raczkowanie
 
Avatar Moniqnrw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 181
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
ogorek tak myslalam, ze to chyba jakies nowsze zmiany sa.


e no dziewczyny w PL tez trzeba podatek placic za psa, ale ze malo to kto robi to juz inna sprawa. Jak by miasto sprawdzalo jak tutaj to by kazdy placil.

Moniq ale zdjecia przesliczne. W tych kubraczku wyglada jak by chcial powiedziec : "i znow mi to ciulstwo zalozyla, czuje sie skepowany, nie umiem sie ruszyc, niech mi to ktos zdejmie " hihihihi

Monika bez kitu strzelilas w 10 wyobraz sobie ze to jest jego beruhigungsjacke bo zakladamy mu ja w zimie tylko wtedy kiedy rozrabia i nie mozna go niczym uspokoic to wtedy jak Rudi juz ja ma na sobie to wyobraz sobie ze tam gdzie go postawisz tam bedzie stal i nie ruszy sie nawet o krok chocby tam 5 godzin mial stac
__________________
..I przeprowadzil sie czlowiek z Metrpolii na wies....
A mialo byc tak pieknie...
Moniqnrw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 20:13   #47
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy III :)

hahahah, ale trafilam ;o)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 20:49   #48
Pati_j
Raczkowanie
 
Avatar Pati_j
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: DD
Wiadomości: 82
Dot.: Niemcy III :)

hali halo!
Chciałam się przywitać z Wami dziewczyny, od paru dni jestem w DE. Przyjechałam ponieważ w PL zbyt wiele rzeczy mnie denerwowało, łącznie z moją małą wioską w której się nic nie działo :P
Teraz mieszkam u znajomych w Duesseldorfie, jutro idę do Jobcenter szukać pracy, myślę, że coś się znajdzie bo język umiem bardzo dobrze (aber nicht ideal :P ).
Z zamiłowania i zawodu fotografka.
Obserwuję ten wątek już od paru miesięcy i nawet nie wiecie jak się cieszę, że wreszcie mogę też dołączyć
__________________
szukam sensu życia. no spierdzielił mi gdzieś
Pati_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 21:13   #49
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niemcy III :)

Pati J witam ja niedaleko bo Essen moze jakies spotkanie?
ja tez fotografka z zamilowania- co fotografujesz? bo ja glownie fashion i portrety

Moniq swietny piesek
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-20, 21:52   #50
Pati_j
Raczkowanie
 
Avatar Pati_j
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: DD
Wiadomości: 82
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
Pati J witam ja niedaleko bo Essen moze jakies spotkanie?
ja tez fotografka z zamilowania- co fotografujesz? bo ja glownie fashion i portrety

Moniq swietny piesek
Bardzo chętnie, tylko pozałatwiam najpilniejsze sprawy i można się gdzieś zgadać na kawę albo coś bardziej gazowanego
Ja też głównie portrety, choć zaczynam teraz się bawić w weselne klimaty. Parę moich fotek możesz zobaczyć tu : http://www.maxmodels.pl/vilemo.html

W ogóle mam chrapkę na jakąś sesję fashion na mieście więc szukam i modelek i znawców ciekawych plenerów w okolicy
__________________
szukam sensu życia. no spierdzielił mi gdzieś
Pati_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 21:56   #51
Moniqnrw
Raczkowanie
 
Avatar Moniqnrw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 181
Dot.: Niemcy III :)

Brook dzieki
kurde widze ze jest nas tu spora grupka z tej okolicy moze by tak faktycznie jakies spotkanko skrzyknac? przeciez jestesmy tu z krefeld neuss nettetal düsseldorf essen itd wiec wszystko gleiche ecke
__________________
..I przeprowadzil sie czlowiek z Metrpolii na wies....
A mialo byc tak pieknie...
Moniqnrw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 22:06   #52
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niemcy III :)

Pati ja tez szukam- modelki mam , wizazystke mam tylko brakuje mi projektanta dobrego albo stylisty- jak nie znajde to sama cos wymysle bo plener mam u mnie ciekawy dosc noi wole zdarzyc przed jesienia- to zalatwiaj i dawaj znac to sie mozna wogole umowic wikeszosc paczka na jakies piwko w Dusseldorfie co laski na to?
- swoj link na priv podyslam Ci jakby ktos byl ciekawy to moge wyslac- nie chce tu wklejac
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 07:01   #53
window517
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 89
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez bluemooon Pokaż wiadomość

serio zazdroszcze Wam ciepelka, moze nie az prawie 40 stopni, ale tak 25 -27 jest gites! u mnie chlodno, zwlaszcza w domu, nawet musialam ogrzewanie wlaczyc, zeby pranie wyschlo, bo 2 dni i nic
zrobimy zamianke??
Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Widze że na wątku jest troche mam, powiedzcie jak wyglada sprawa z przedszkolem i żłobkiem? Zapisywac trzeba sie wcześniej? Jak z dostaniem się? Czy beda potrafili sie zająć dzieckiem niemówiacym po niemiecku? ( Dziecko podstawy rozumie i na niemieckie pytania odpowiada po polsku).
Zaczynam mocno bać się wyjazdu.
male dzieci szybko lapia jezyki wiec nie ma co sie martwic
Cytat:
Napisane przez Moniqnrw Pokaż wiadomość
na prosbe moj maly skarbek
kubraczek wymiata. serio widac to wkur....
Cytat:
Napisane przez Pati_j Pokaż wiadomość
hali halo!
Chciałam się przywitać z Wami dziewczyny, od paru dni jestem w DE. Przyjechałam ponieważ w PL zbyt wiele rzeczy mnie denerwowało, łącznie z moją małą wioską w której się nic nie działo :P
Teraz mieszkam u znajomych w Duesseldorfie, jutro idę do Jobcenter szukać pracy, myślę, że coś się znajdzie bo język umiem bardzo dobrze (aber nicht ideal :P ).
Z zamiłowania i zawodu fotografka.
Obserwuję ten wątek już od paru miesięcy i nawet nie wiecie jak się cieszę, że wreszcie mogę też dołączyć
witaj. coraz wiecej nas
Cytat:
Napisane przez Pati_j Pokaż wiadomość
Bardzo chętnie, tylko pozałatwiam najpilniejsze sprawy i można się gdzieś zgadać na kawę albo coś bardziej gazowanego
Ja też głównie portrety, choć zaczynam teraz się bawić w weselne klimaty. Parę moich fotek możesz zobaczyć tu : http://www.maxmodels.pl/vilemo.html

W ogóle mam chrapkę na jakąś sesję fashion na mieście więc szukam i modelek i znawców ciekawych plenerów w okolicy
fajne zdjecia
Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
Pati ja tez szukam- modelki mam , wizazystke mam tylko brakuje mi projektanta dobrego albo stylisty- jak nie znajde to sama cos wymysle bo plener mam u mnie ciekawy dosc noi wole zdarzyc przed jesienia- to zalatwiaj i dawaj znac to sie mozna wogole umowic wikeszosc paczka na jakies piwko w Dusseldorfie co laski na to?
- swoj link na priv podyslam Ci jakby ktos byl ciekawy to moge wyslac- nie chce tu wklejac
ja sweego czasu zajmowalam sie cala technologia odziezy (wyuczony zawod) ale po tym jak mialam szyc 8 godzin dziennie w jednej firmie zbrzydlo mi to i nie moge patrzec na maszyne. moze glupio zrobilam ale wszystkie projekty wyladowaly w smietniku, razem z wykrojami.
podeslij linka z checia poogladam
window517 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 07:14   #54
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
psa mozna tez zameldowac w pl moi znajomi tak robia

dacn sa takie panstwowe Tagesmutter..one sa oplacane tez przez miasto i wy doplacacie zaleznie od Waszych zarobkow. Ale one zazwyczaj maja kilka dzieci..ja mialam corke u takich ale krotko, bo bylam z nich niezadowolona, ale moja kolezanka miala u tych samych swoich blizniakow prawie dwa lata
Właśnie to mi sie w Niemczech podoba, wiele rzeczy jest rozwiazanych sensownie, legalnie i korzystnie dla wszystkich. W Polsce nikt nie zatrudnia niani legalnie, bo sie to nie opłaca, samych zusów jest około 800 zł miesięcznie ! niewielu rodziców na to stać, a polityka "prorodzinna " jest taka że żłobków i przedszkoli brak, miały byc podobno dopłaty do zatrudnianych niań ( czyli państwo dopłacało by sobie podatek i zusy a rodzice płacili tylko pensję, czyli jak do te pory) ale nie wyszło, a w Niemczech to po prostu działa. Po za tym pensja niani w Polsce to było 50% moich dochodów, mam to szczęście że zarabiam więcej niż minimalna krajowa :/
Za to w Niemczech licząc 500 euro na miesiąc tagesmutter będzie 25 % moich dochodów. Na tym samym stanowisku, za taką sama ilość godzin mojej pracy.
Mam tylo duże wątpilowści czy szukać przedszkola dla starszego i tagesmutter dla młodszej, czy oboje wysłać do tagesmutter, jakby co to starszy gada dużo i wygada jakby coś z niania było nie tak
dacn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 07:36   #55
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy III :)



ależ u mnie duchota... wczoraj zanosiło się na deszcz i burze, nawet w TV mówili, że będzie coś się dziać wczoraj i dziś i... nicccc... Lubię lato, ale taka pogoda to nawet mnie męczy, nie ma czym oddychać, a jak człowiek coś musi robić jeszcze, to aż w głowie się kręci ot takiej pogody...

Za tydzień do PL
__________________
Insta: holistraw

Edytowane przez slomka
Czas edycji: 2012-08-21 o 07:41
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 08:00   #56
Kashnelda
Przyczajenie
 
Avatar Kashnelda
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 27
Dot.: Niemcy III :)

Witam,

dolaczam sie do grona emigrantek w Niemchech.
Mieszkam w Hamburgu od 18 lat.

Pozdrawiam
Kashnelda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 08:39   #57
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy III :)

dacn jak dziecko ma powyzej 3lat to raczej Tagesmutter juz go nie wezmie, albo tylko tak dlugo az nie znajdziesz dla niego przedszkola..Tagesmutter i zlobki sa tylko dla dzieci do 3lat..No chyba ze prywatnie bedziesz chciala kogos dostac, ale wtedy to juz sama wszystko placisz...

u nas dzisiaj cieplo ale bez slonka..w koncu mozna oddychac choc ja lubie upaly ale dla dzieci to nie bardzo i widac od razu zmiane, bo moj syn znowu w dobrym humorku dzisiaj mam w planach mycie okien
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 09:47   #58
maryjanesroses
Raczkowanie
 
Avatar maryjanesroses
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 92
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez Pati_j Pokaż wiadomość
hali halo!
Chciałam się przywitać z Wami dziewczyny, od paru dni jestem w DE. Przyjechałam ponieważ w PL zbyt wiele rzeczy mnie denerwowało, łącznie z moją małą wioską w której się nic nie działo :P
Teraz mieszkam u znajomych w Duesseldorfie, jutro idę do Jobcenter szukać pracy, myślę, że coś się znajdzie bo język umiem bardzo dobrze (aber nicht ideal :P ).
Z zamiłowania i zawodu fotografka.
Obserwuję ten wątek już od paru miesięcy i nawet nie wiecie jak się cieszę, że wreszcie mogę też dołączyć
A ja też fotografka i to niedaleko, bo Krefeld
maryjanesroses jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 09:50   #59
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez Pati_j Pokaż wiadomość
hali halo!
Chciałam się przywitać z Wami dziewczyny, od paru dni jestem w DE. Przyjechałam ponieważ w PL zbyt wiele rzeczy mnie denerwowało, łącznie z moją małą wioską w której się nic nie działo :P
Teraz mieszkam u znajomych w Duesseldorfie, jutro idę do Jobcenter szukać pracy, myślę, że coś się znajdzie bo język umiem bardzo dobrze (aber nicht ideal :P ).
Z zamiłowania i zawodu fotografka.
Obserwuję ten wątek już od paru miesięcy i nawet nie wiecie jak się cieszę, że wreszcie mogę też dołączyć
witaj w moim miescie ;o)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 10:04   #60
gossip_girl21
Zakorzenienie
 
Avatar gossip_girl21
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Dojczland...
Wiadomości: 7 837
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez Kashnelda Pokaż wiadomość
Witam,

dolaczam sie do grona emigrantek w Niemchech.
Mieszkam w Hamburgu od 18 lat.

Pozdrawiam

Witaj ja mieszkam ok 40km od Hamurga:P w Winsen(luhe)
upały dają się we znaki ja w ten weekend byłam z Tż w Maschen nad jeziorkiem jeśli komuś ta nazwa cokolwiek mówi
gossip_girl21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-11 09:30:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:15.