pierwszy raz z nowym chłopakiem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-26, 00:13   #1
olivka9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1

pierwszy raz z nowym chłopakiem


Witam, od niedawna jestem z nowym chłopakiem, a logicznie rzecz biorąc jesli dwoje ludzi sie kocha to wylądują prędzej czy później razem w łóżku i tu pojawia sie problem. Mianowicie w poprzednim związku z seksem sie nie układało z mojego powodu, po moim pierwszym razie nadal odczuwałam ból przy każdej próbie. teraz jestem troszke bardziej rozciągnięta ale nadal mam obawy przed tym co sie stanie. Czy powinnam powiedzieć chłopakowi że miałam takie problemy czy zachować to dla siebie i jak dojdzie co do czego i jeśli będzie źle to przerwać? nie jest to temat w którym jestem otwarta ponieważ to dość wstydliwa kwestia jak dla mnie że nie jestem ''normalna''. Może któraś z was miała podobną sytuacje? Pomocy
olivka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 04:42   #2
overmind
Rozeznanie
 
Avatar overmind
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 614
Dot.: pierwszy raz z nowym chłopakiem

Cytat:
Napisane przez olivka9 Pokaż wiadomość
Witam, od niedawna jestem z nowym chłopakiem, a logicznie rzecz biorąc jesli dwoje ludzi sie kocha to wylądują prędzej czy później razem w łóżku i tu pojawia sie problem. Mianowicie w poprzednim związku z seksem sie nie układało z mojego powodu, po moim pierwszym razie nadal odczuwałam ból przy każdej próbie. teraz jestem troszke bardziej rozciągnięta ale nadal mam obawy przed tym co sie stanie. Czy powinnam powiedzieć chłopakowi że miałam takie problemy czy zachować to dla siebie i jak dojdzie co do czego i jeśli będzie źle to przerwać? nie jest to temat w którym jestem otwarta ponieważ to dość wstydliwa kwestia jak dla mnie że nie jestem ''normalna''. Może któraś z was miała podobną sytuacje? Pomocy
Z innej beczki - może to Twój eks był jakoś ponadprzeciętnie obdarzony? Patrzyłaś na to z tej strony?
overmind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 09:35   #3
himym
Zadomowienie
 
Avatar himym
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 178
Dot.: pierwszy raz z nowym chłopakiem

Cytat:
Napisane przez olivka9 Pokaż wiadomość
Witam, od niedawna jestem z nowym chłopakiem, a logicznie rzecz biorąc jesli dwoje ludzi sie kocha to wylądują prędzej czy później razem w łóżku i tu pojawia sie problem. Mianowicie w poprzednim związku z seksem sie nie układało z mojego powodu, po moim pierwszym razie nadal odczuwałam ból przy każdej próbie. teraz jestem troszke bardziej rozciągnięta ale nadal mam obawy przed tym co sie stanie. Czy powinnam powiedzieć chłopakowi że miałam takie problemy czy zachować to dla siebie i jak dojdzie co do czego i jeśli będzie źle to przerwać? nie jest to temat w którym jestem otwarta ponieważ to dość wstydliwa kwestia jak dla mnie że nie jestem ''normalna''. Może któraś z was miała podobną sytuacje? Pomocy
Nie jest wstydliwa sprawa tylko normalna. Podejrzewam, że nie macie 15 lat i facet jest na tyle poważny by z Tobą o tym porozmawiać
__________________
The only way to get rid of a temptation is to yield to it
Problem niektórych kobiet polega na tym,że ekscytują się byle czym,a potem biorą z tym ślub.



Nie subskrybuję wątków.
himym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 12:41   #4
busch
Rozeznanie
 
Avatar busch
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 697
Dot.: pierwszy raz z nowym chłopakiem

Moim zdaniem należy o czymś takim powiedzieć, najlepiej zanim zrobi się gorąco . Dzięki temu Twój chłopak będzie wiedział, że np. powinien skupić się najpierw na pettingu, być może rezygnując przez jakiś czas z pełnego zbliżenia, żeby pomóc Ci z Twoim problemem.
busch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 13:18   #5
Niewymierna
Rozeznanie
 
Avatar Niewymierna
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 737
Dot.: pierwszy raz z nowym chłopakiem

Rozmowa to chyba najlepsze wyjście. Kocha Cię, więc chce dla Ciebie jak najlepiej więc jak będzie wiedział to zadba o to by było Ci jak najprzyjemniej. Nie ma się co martwić. Udany seks często też jest zagwarantowany przez to, że potraficie o nim otwarcie rozmawiać. Nikt z nas nie jest idealny, takie rzeczy się zdarzają, kocha, zrozumie. Może dzięki tej rozmowie będziesz miała większy komfort psychiczny. Takie myślenie "a co jeśli będzie bolało", "to moja wina" wcale nie pomaga, być może nawet Cię blokuje i przez to, że nie możesz całkowicie się rozluźnić, stosunek sprawia Ci ból.
Nie musisz bombardować go też taką rozmową po "tygodniu", myślę, że sama wyczujesz kiedy będzie odpowiednia chwila na taką rozmowę.
__________________
http://aniutte.blogspot.com
Niewymierna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 16:29   #6
Surykotka
Przyczajenie
 
Avatar Surykotka
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 23
Dot.: pierwszy raz z nowym chłopakiem

Na pewno porozmawiaj z nim o tym. To jest rzecz bardzo normalna, że po pierwszym razie przez pewien okres czasu każde zbliżenie boli lub trochę boli. Niestety my dziewczyny mamy z tymi sprawami trochę ciężej. Moja koleżanka przyjemność z seksu zaczęła odczuwać dopiero po 4-5 miesiącach współżycia. Przed tym zawsze ją pobolewało. Powiedz mu bo wtedy będzie wiedział, że musi być delikatny i tak jak wspomniano wcześniej- zwróci więcej uwagi na grę wstępną i pieszczoty aby lepiej Cię przygotować.
Surykotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:42.