Wrześniówki 2018 cz. 1 - Strona 122 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-11-30, 19:17   #3631
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Dziewczyny ściągnęłam mleko na ostatnie wieczorne karmienie, wypiłam dwa łyki wina i już jestem wstawiona Co ten rok abstynencji robi z człowiekiem...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 19:20   #3632
drocia
Zakorzenienie
 
Avatar drocia
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 354
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Smakowalo chociaz? Ja jeszcze jak maly w szpitalu wzielam lyk mojego ulubionego i prawie ze wyplulam co to za kwas


PS: mój telefon lepiej wie co autor tego posta miał na myśli, niż wiem to ja...
drocia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 19:23   #3633
blackhaired_witch
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 866
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez gilmoregirl92 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ściągnęłam mleko na ostatnie wieczorne karmienie, wypiłam dwa łyki wina i już jestem wstawiona Co ten rok abstynencji robi z człowiekiem...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Haha ja marzę czasem o drinku z whisky, ale gdy pomyślę jak to mnie sponiewiera... Pewnie będzie gorzej niż po pierwszym alko w życiu

Wysłane z mojego Neffos X1 Lite przy użyciu Tapatalka
blackhaired_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 19:24   #3634
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez drocia Pokaż wiadomość
Smakowalo chociaz? Ja jeszcze jak maly w szpitalu wzielam lyk mojego ulubionego i prawie ze wyplulam co to za kwas


PS: mój telefon lepiej wie co autor tego posta miał na myśli, niż wiem to ja...

Pyszne, tylko boję się skończyć, nalałam sobie tylko ze 100ml i już mi po kilku łykach wesoło


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 19:24   #3635
Madeira1987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: krakow
Wiadomości: 66
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Czy ktoras z was ma problemy z plaska glowka dziecka? Wydaje mi sie ze z tylu jest bardzo splaszczona. Staram sie ograniczac czas kiedy mala lezy na plecach.

Problem z kladzeniem na brzuszku u nas jest taki ze za kazdym razem wymiotuje, niewazne czy to 30min czy 3h po jedzeniu
Madeira1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 20:27   #3636
XdMalgorzataxd
Raczkowanie
 
Avatar XdMalgorzataxd
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 363
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez gilmoregirl92 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ściągnęłam mleko na ostatnie wieczorne karmienie, wypiłam dwa łyki wina i już jestem wstawiona Co ten rok abstynencji robi z człowiekiem...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miałam to samo, po chrzcinach wypiłam pół kieliszka wina, było tego ze 100-150ml. No i jak mnie siekło. W głowie mi sie kręciło bardzo, aż się bałam że cos mi jest, no i nie było mi do śmiechu.
Stwierdziłam, że będę abstynentką. Kiedys wogóle nie lubiłam alkoholu, potem pojawiał sie on przy każdej okazji, każdym spotkaniu. Jak odmawiałam to twierdzili, że dziwba jestem. W ciąży błogi spokój, a teraz będę twarda i się nie dam. Na samą myśl mną wstrząsa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:27 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Madeira1987 Pokaż wiadomość
Czy ktoras z was ma problemy z plaska glowka dziecka? Wydaje mi sie ze z tylu jest bardzo splaszczona. Staram sie ograniczac czas kiedy mala lezy na plecach.

Problem z kladzeniem na brzuszku u nas jest taki ze za kazdym razem wymiotuje, niewazne czy to 30min czy 3h po jedzeniu
U nas też spłaszczona, może nie jakoś strasznie, ale widać. Więcej staram sie układac do spania na boku. Na brzuchu nie przejdzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
XdMalgorzataxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 23:30   #3637
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Żeby za słodko nie było, to synek zaliczył dziś szpital. Z przychodni dzwonili, że wyniki nie takie, pojechałam to wręczyli skierowanie do szpitala pilnie ze względu na potas powyżej normy. Byliśmy od razu i próbowali pobierać z obu rąk i nogi, skończyło się na głowie, bo nie leciała krew. Ale potas jednak lekko poniżej normy, za 2 tygodnie mamy powtórzyć badania. No i przy okazji w przychodni zważyłam: w środę 4815, a dziś już 4940 więc super ekstra za☠☠☠iście, synka z plastrem na głowie uwieczniłam i wróciłam do domu. Śpi, a ja siedzę i się gapię ♡ nawet mi nie potrafili wyjaśnić skąd się mógł wziąć taki wynik potasu, pewnie z tego że one w przychodni ciągnęły krew na siłę, zamiast z główki, tam już bez trudu pobrali.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-12-01, 00:09   #3638
chrupa
Zadomowienie
 
Avatar chrupa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: podwarszawie południowe ;)
Wiadomości: 1 269
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
Żeby za słodko nie było, to synek zaliczył dziś szpital. Z przychodni dzwonili, że wyniki nie takie, pojechałam to wręczyli skierowanie do szpitala pilnie ze względu na potas powyżej normy. Byliśmy od razu i próbowali pobierać z obu rąk i nogi, skończyło się na głowie, bo nie leciała krew. Ale potas jednak lekko poniżej normy, za 2 tygodnie mamy powtórzyć badania. No i przy okazji w przychodni zważyłam: w środę 4815, a dziś już 4940 więc super ekstra zaiście, synka z plastrem na głowie uwieczniłam i wróciłam do domu. Śpi, a ja siedzę i się gapię ♡ nawet mi nie potrafili wyjaśnić skąd się mógł wziąć taki wynik potasu, pewnie z tego że one w przychodni ciągnęły krew na siłę, zamiast z główki, tam już bez trudu pobrali.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Taaak potas rośnie jak się ugniata do pobrania... Przeszliśmy w szpitalu wielokrotnie z wysoki potas który przy drugim pobraniu już nie był taki zły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
chrupcia nareszcie na świecie! 41+5/40
chrupek 32/40
chrupa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-01, 06:33   #3639
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Chyba przychodnię zmienię, bo tylko się strachu przez nich najedliśmy i bez celu męczyliśmy dziecko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-01, 14:53   #3640
ciemnowlosa
Rozeznanie
 
Avatar ciemnowlosa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 959
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Gilmoregirl, wicherek - ja myślę że Fortuna nie miała nic złego na myśli, ale rozumiem też że was to mogło zaboleć... Tak samo jak krytykowanie CC że to "nie prawdziwy poród", że łatwo poznac które dziecko miało CC - może to i prawda ale też za każdym razem mnie to rusza gdy ktoś tak mówi.
Cytat:
Napisane przez lupinka Pokaż wiadomość
Ja wczoraj sprobowalam na noc opo nakarmieniu z piersi podac moje rozmrozone mleko. Zjadl te 90 ml na dwie tury i od 22:30 spal prawie do 5. Ja o tej 22:30 odciagnelam jeszcze 100 ml to bedzie znowu na dzisiaj.

Noc wczesniej zrobilam to samo tylko ze swiezo odciagnietym, ale wpadlam na to dopiero o polnocy :/

Czy mozliwe jest ze nie dojadal na noc? Czasami i bez dopychania butelka padal nawet na te 4-5 h ale po trudach usypiania trwajacych ze 2 godziny i oczywiscie kolejnym karmieniu w miedzyczasie.

Wiec poki co probuje w ten sposob, wiem ze butelka to zlo ale jak moge to wole chociaz podac w niej swoje mleko.

O 5 bylo karmienie to spal juz ze mna w lozku 5.30-7.30 bo maz juz wstal do pracy. Potem karmienie bez wychodzenia z lozka i spi znowu od 8 do teraz tylko, ze na mnie bo sama bardzo chcialam dospac. Teraz jestem glodna i nie mam troche jak wstac ;D Wychodzi na to, ze moj syn to nocny marek.

Ciemnowlosa - widzisz wiecej dzieci zwolnilo w tempie tycia. Jak wszystko ok i lekarz nie alarmuje to tylko dla wlasnego swietego spokoju mozesz kontrolnie Zosie wazyc raz na tydzien/dwa.

A jeszcze co do wolnych przyrostow. Myslicie ze to moze byc od duzej aktywnosci dziecka (+ malo snu) i szybkiej przemiany materii (o ile cos takiego ostnieje u dzieci )? Wiecie, ze najada sie dobrze ale to szybko spala? Zreszta, dzieciom na mm tez zdarzaja sie spadki w centylach, w sensie ze wolniutko przybieraja... z jakiegos powodu musi sie tak dziac.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nasza pediatra mówi że tak - zwiększająca się aktywność dziecka powoduje że może przybierac mniej na wadze. Myślę że to może być jeden z powodow niskiego przyrostu u mojej małej, bo w porównaniu do tego jak wyglądały jej ruchy miesiac temu jest ogroomna różnica, jak nie śpi to cały czas macha rękami i nogami, kręci głową, obraca się z brzucha na plecy itp.

A wracając jeszcze do tematu laktacji - ja mam wrażenie że też mi się zmniejszyła, piersi już nie robią się takie pełne jak wcześniej, nie plamie bluzek i staników tak bardzo jak kiedyś - a może tak wygląda stabilizacja laktacji? Nie wiem. Narazie staram się nie panikować i nie myśleć o tym że mleko mi zanika, bo Zosia się (moim zdaniem) najada, ale jeśli waga wciąż będzie spowalniac to będę zmuszona dokarmiać...
__________________
14.02.2015
03.06.2017
18.08.2018
ciemnowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-01, 14:58   #3641
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Ciemnolosa, a niby jak to po dziecku widac ze z cc? Zosia wygląda jak każda inna dziewczynka, a urodą to plasuje się w czołówce Patrz na wagę plus na to czy po jedzeniu płacze, czy chce się bawić i łatwo zasypia, mnie to zaalarmowało że właśnie płacz niedługo po jedzeniu, zero chęci na zabawę, usypianie po kilka godzin i szaleństwo przy cycu, szarpanie się, kompletna niechęć ssania. Teraz zupełnie inne dziecko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-01, 15:58   #3642
blackhaired_witch
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 866
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Hmm, a po czym można poznać dziecko z cc? Ja w taki sposób przyszłam na świat i nie wydaje mi się, żeby czegoś wyjątkowo mi brakowało

Wysłane z mojego Neffos X1 Lite przy użyciu Tapatalka
blackhaired_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-01, 16:12   #3643
chrupa
Zadomowienie
 
Avatar chrupa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: podwarszawie południowe ;)
Wiadomości: 1 269
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Dziecko z CC jako noworodek nie ma podłużnej główki i tyle. Potem wszystkie wyglądają tak samo.

Co do laktacji to brak pełnych piersi może oznaczać stabilizację laktacji, no i dzieci z czasem coraz mniej przybierają. Wicherek dobrze pisze - to widać że dziecko by było głodne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
chrupcia nareszcie na świecie! 41+5/40
chrupek 32/40
chrupa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-01, 17:09   #3644
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Dokładnie chrupa, przede wszystkim głodne.dziecko nie ma chęci do życia, zabawy i zero uśmiechu to na szczęście widać szybko, choć ja i tak przeżywam, że nie zauważyłam jeszcze szybciej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-01, 17:16   #3645
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Też słyszałam, że dobry fizjoterapeuta pozna czy dziecko jest po cc czy sn. Też mi się przez to przykro zrobiło. Podobno dzieci po cc się gorzej rozwijają. Nie wiem ile w tym prawdy, ale jak czytam czy słyszę takie rzeczy to bardzo się martwię jak to będzie u nas


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-01, 17:39   #3646
chrupa
Zadomowienie
 
Avatar chrupa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: podwarszawie południowe ;)
Wiadomości: 1 269
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez gazelamon Pokaż wiadomość
Też słyszałam, że dobry fizjoterapeuta pozna czy dziecko jest po cc czy sn. Też mi się przez to przykro zrobiło. Podobno dzieci po cc się gorzej rozwijają. Nie wiem ile w tym prawdy, ale jak czytam czy słyszę takie rzeczy to bardzo się martwię jak to będzie u nas


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Bzdury.
Moja dwulatka po CC: mówi, śpiewa, recytuje, zapamiętuje wierszyki, jak rysuje to kredki trzyma jak dziecko w szkole a nie maluch (trzy punkty podparcia), ma mega bujną wyobraźnię, odpieluchowana jak miała 21mc (łącznie z nockami). Cwiczymy vojta ze względu na przykurcz szyi z którym się urodziła i wszyscy terapeuci mówią że jest wyjątkowo współpracująca i rozumna jak na swój wiek.
Nie chodzi mi o to żeby się chwalić dzieckiem (choć dumna jestem bardzo, jak każda matka), ale porównując z dziećmi po sn niczego jej nie brakuje, a wręcz bywa do przodu w stosunku do innych dzieci. Także nie przejmujcie się tym.
Ja się martwiłam o zaburzenia integracji sensorycznej bo niby dziecko nie wyciśnięte, ale nie mamy z tym większych problemów. Za to znajomej synek ma ogromne a jest jednym z jej trójki dzieci urodzonych sn

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
chrupcia nareszcie na świecie! 41+5/40
chrupek 32/40
chrupa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-01, 20:15   #3647
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez chrupa Pokaż wiadomość
Bzdury.
Moja dwulatka po CC: mówi, śpiewa, recytuje, zapamiętuje wierszyki, jak rysuje to kredki trzyma jak dziecko w szkole a nie maluch (trzy punkty podparcia), ma mega bujną wyobraźnię, odpieluchowana jak miała 21mc (łącznie z nockami). Cwiczymy vojta ze względu na przykurcz szyi z którym się urodziła i wszyscy terapeuci mówią że jest wyjątkowo współpracująca i rozumna jak na swój wiek.
Nie chodzi mi o to żeby się chwalić dzieckiem (choć dumna jestem bardzo, jak każda matka), ale porównując z dziećmi po sn niczego jej nie brakuje, a wręcz bywa do przodu w stosunku do innych dzieci. Także nie przejmujcie się tym.
Ja się martwiłam o zaburzenia integracji sensorycznej bo niby dziecko nie wyciśnięte, ale nie mamy z tym większych problemów. Za to znajomej synek ma ogromne a jest jednym z jej trójki dzieci urodzonych sn

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


To bardzo pociesza. Dzięki na ten moment żadnego opóźnienia u mojej nie zauważam. Niby trochę mniej podnosi główkę na brzuszku niż niektóre dzieciaczki tutaj, ale też niektóre są na takim etapie jak Kornelka to chyba wszystko ok


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-01, 20:26   #3648
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Jasne, że ok. Na rozwój dzieci są etapy i przedziały czasowe, a nie że wszystkie robią to samo w idealnie tym samym wieku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-01, 21:07   #3649
chrupa
Zadomowienie
 
Avatar chrupa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: podwarszawie południowe ;)
Wiadomości: 1 269
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Gazelamon mój jeszcze w ogóle nie podnosi, ale dopiero od 2 tygodni kładę go na brzuchu na parę minut dziennie. Myślę że spokojnie nadrobi mimo ciężkiego początku, więc wy też na pewno w swoim czasie wszystko ogarniecie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
chrupcia nareszcie na świecie! 41+5/40
chrupek 32/40
chrupa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-02, 04:37   #3650
rawka
Rozeznanie
 
Avatar rawka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 508
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Moja też ma problem z podnoszeniem głowy. Martwi mnie to ale na grupie na fb zauważyłam że więcej jest takich dzieci w jej wieku i trochę mnie to uspokoiło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wierz mi – są dusze dla siebie stworzone.
Niech je w przeciwną los potrąci stronę,
One wbrew losom, w tym lub tamtym świecie,
Znajdą, przyciągną i złączą się przecie
.

9.05. 2014

15.10.2016

19.08.2017

16.09.2018
rawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-02, 05:23   #3651
drocia
Zakorzenienie
 
Avatar drocia
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 354
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Tak sie zastanawiam.... po czym mozna poznac ze czas na zmiane smoczka na szybszy?
W ogole przy dokarmianiu, po jakim czasie zmieniacie smoczek na nowy? Bo tak stwierdzilam ostatnio, ze chyba moze pora by zmienic na nowy, bo juz ma ten prawie poltora moesiaca, ale bo korzysta z niego tylko 2x dziennie i wacham sie jaki rozmiar brac...


PS: mój telefon lepiej wie co autor tego posta miał na myśli, niż wiem to ja...
drocia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-02, 05:58   #3652
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez drocia Pokaż wiadomość
Tak sie zastanawiam.... po czym mozna poznac ze czas na zmiane smoczka na szybszy?
W ogole przy dokarmianiu, po jakim czasie zmieniacie smoczek na nowy? Bo tak stwierdzilam ostatnio, ze chyba moze pora by zmienic na nowy, bo juz ma ten prawie poltora moesiaca, ale bo korzysta z niego tylko 2x dziennie i wacham sie jaki rozmiar brac...


PS: mój telefon lepiej wie co autor tego posta miał na myśli, niż wiem to ja...

Moja mała skończyła 3. miesiące i planuję jej zmienić już smoczki na dwójki, tylko zapominam ciągle je kupić

Natalka spała dzisiaj w nocy 7,5h ciągiem, potem jeszcze 2h i na dodatek zasnęła sama w łóżeczku, cudownie <3


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-02, 07:12   #3653
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Ja pierwszy raz odważyłam się położyć małą spać od razu po kąpieli. Czyli w łóżeczku była już o 20. Zasnęła od razu spala do 3:30, szybkie jedzonko, następna porcja o 6:30 i pobudka teraz o 8 bałam się, że zrobi nam pobudkę o 4 jak tak wcześnie ją położymy a tu takie kule zaskoczenie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-02, 07:39   #3654
lupinka
Zadomowienie
 
Avatar lupinka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 125
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Ja stwierdzam, ze karmienie nie ma nic do rzeczy jesli chodzi o spanie. Przez dwie poprzednie noce po ostatnim wieczornym karmieniu jak dawalam jeszcze butelke z odciagnietym mlekiem syn szedl spac na max. 6 h. Czyli okolo tyle co juz sie zdarzalo i bez butelki. Dzisiejszej nocy mimo dodatkowej porcji jedzenia najpierw nieodkladalnosc a jak juz zasypial to co 1.5-2 h pobudka i jedzenie, bujanie i bez tulenia nie zasypial. Mysle czy przy mm nie byloby lepiej z tym nocnym snem, ale juz sie nie ludze skoro np. Malgorzata pisala ze u niej tak czy siak pobudki co 3 h i nie ma zmiluj (Wicherek chyba tez jakas taka noc miala nawet przy dokarmianiu). Widocznie niektore dzieci tak maja... i jedne matki sie wyspia, a inne nie ;(

To ile dziecko przespi zalezy od jego charakteru i to jest moja nowa teoria

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The most courageous act is still to think for yourself. Aloud.
______________________
&
lupinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-02, 07:43   #3655
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez lupinka Pokaż wiadomość
Ja stwierdzam, ze karmienie nie ma nic do rzeczy jesli chodzi o spanie. Przez dwie poprzednie noce po ostatnim wieczornym karmieniu jak dawalam jeszcze butelke z odciagnietym mlekiem syn szedl spac na max. 6 h. Czyli okolo tyle co juz sie zdarzalo i bez butelki. Dzisiejszej nocy mimo dodatkowej porcji jedzenia najpierw nieodkladalnosc a jak juz zasypial to co 1.5-2 h pobudka i jedzenie, bujanie i bez tulenia nie zasypial. Mysle czy przy mm nie byloby lepiej z tym nocnym snem, ale juz sie nie ludze skoro np. Malgorzata pisala ze u niej tak czy siak pobudki co 3 h i nie ma zmiluj (Wicherek chyba tez jakas taka noc miala nawet przy dokarmianiu). Widocznie niektore dzieci tak maja... i jedne matki sie wyspia, a inne nie ;(

To ile dziecko przespi zalezy od jego charakteru i to jest moja nowa teoria

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


I od dnia. U nas jak się dużo dzieje w dzień to młoda się budzi po 3-4h a jak jest spokojnie i tak jak zawsze to przesypia prawie 8h


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-02, 08:39   #3656
Marioosanegra
Raczkowanie
 
Avatar Marioosanegra
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 122
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

To ja odczuwam właśnie brzydką zazdrość, bo okazuje się że na powrót mam malutkiego noworodka, który budzi się co 2 godziny... Dziś znowu pobudki o 1.30, 4, 6... A zasnęła o 22. Tyle dobrego, że dopiero się obudziła i po każdym karmieniu zasypiała praktycznie od razu. Ale i tak, już się przyzwyczaiłam do spania przynajmniej tych 4 godzin w jednym kawałku i bardzo bym chciała żeby wróciły... Helpunku, czy to znowu jakiś skok?!?
Marioosanegra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-02, 08:43   #3657
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Marioosanegra Pokaż wiadomość
To ja odczuwam właśnie brzydką zazdrość, bo okazuje się że na powrót mam malutkiego noworodka, który budzi się co 2 godziny... Dziś znowu pobudki o 1.30, 4, 6... A zasnęła o 22. Tyle dobrego, że dopiero się obudziła i po każdym karmieniu zasypiała praktycznie od razu. Ale i tak, już się przyzwyczaiłam do spania przynajmniej tych 4 godzin w jednym kawałku i bardzo bym chciała żeby wróciły... Helpunku, czy to znowu jakiś skok?!?


Podobno około 12 tygodnia jest skok. Moja zawsze miała trochę wcześniej, ale na razie odpukać nie widzę tego u niej. Przy dwóch poprzednich skokach częściej się budziła w nocy. Z tego co widzę jest młodsza od Twojej o tydzień to może i do nas to dopiero przyjdzie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-02, 08:44   #3658
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez drocia Pokaż wiadomość
Tak sie zastanawiam.... po czym mozna poznac ze czas na zmiane smoczka na szybszy?
W ogole przy dokarmianiu, po jakim czasie zmieniacie smoczek na nowy? Bo tak stwierdzilam ostatnio, ze chyba moze pora by zmienic na nowy, bo juz ma ten prawie poltora moesiaca, ale bo korzysta z niego tylko 2x dziennie i wacham sie jaki rozmiar brac...


PS: mój telefon lepiej wie co autor tego posta miał na myśli, niż wiem to ja...
Oglądałam taki filmik od "zaufaj położnej" gdzie babeczka mówiła że dziecko powinno swoją standardowa porcje zjeść w około 10-15min. Jesli je szybciej to smoczek jest za duży a jeśli wolniej to zbyt mały.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-02, 09:36   #3659
sylwia7_89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 500
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

U nas tez chyba skok bo maly bardzo duzo czasu spedza przy cycu, gdzie ostatnio tylko zjadl i wypluwal a teraz wisi i wisi no i akurat jutro 12 tygodni, wiec by pasowalo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sylwia7_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-02, 09:38   #3660
chrupa
Zadomowienie
 
Avatar chrupa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: podwarszawie południowe ;)
Wiadomości: 1 269
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Nie pociesze was, moja starsza do 4miesiaca spała coraz dłużej w nocy, a potem nagle zaczęła się budzić co 1,5-2h i tak zostało przez kolejne pół roku...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
chrupcia nareszcie na świecie! 41+5/40
chrupek 32/40
chrupa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-21 09:27:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:26.