Oriflame - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-29, 21:03   #1
navaaa
Przyczajenie
 
Avatar navaaa
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 10

Oriflame


Chciała bym zostać konsultantką firmy oriflame i zastanawia mnie czy to się opłaca ? czy kosmetyki cieszą sie popularnością ? U mnie w szkole jest dużo konsultantek tyle że avonu wiec pomyślałam że może by tak oriflame.
A i jeszcze jedno czy za to się cos płaci ? (np jesli w jakimś miesiącu nie bd składała zamówienia)
navaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 09:37   #2
Ori86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2
Dot.: Oriflame

Oczywiście że się opłaca ! Kosmetyki są świetnej jakości , co trzy tygodnie dużo nowości, nie ma żadnych problemów z ich sprzedażą dodatkowo ich popularność wspomagają reklamy w tv i prasie , współpraca m.in z Paprockim&Brzozowskim. Jeśli nie złożysz zamówienia w danym katalogu - nic się nie stanie, nie płacisz żadnej "kary" . Jeśli masz jeszcze jakieś pytania zapraszam na gg : 7 8 5 7 4 7 3
Ori86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 09:44   #3
Kasiuchetka
Zadomowienie
 
Avatar Kasiuchetka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: WWL
Wiadomości: 1 011
Dot.: Oriflame

Przy małych zamówieniach to będzie głównie zabawa. Jeśli chcesz mieć zyski, musisz mieć spore zamówienia i zająć się zapisywaniem ludzi do swojej grupy.
Kasiuchetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 09:53   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Oriflame

Cytat:
Napisane przez Ori86 Pokaż wiadomość
Oczywiście że się opłaca ! Kosmetyki są świetnej jakości , co trzy tygodnie dużo nowości, nie ma żadnych problemów z ich sprzedażą dodatkowo ich popularność wspomagają reklamy w tv i prasie , współpraca m.in z Paprockim&Brzozowskim. Jeśli nie złożysz zamówienia w danym katalogu - nic się nie stanie, nie płacisz żadnej "kary" . Jeśli masz jeszcze jakieś pytania zapraszam na gg : 7 8 5 7 4 7 3
Cytat:
Napisane przez augra Pokaż wiadomość
Witam,oczywiście,że sie opłaci.Goraco zachęcam do wstapienia do Klubu.Po pierwsze mozna kupowac kosmetyki dla siebie bez 30%marzy,mozna je sprzedawac i zarabiać lub budowac własny biznes i to sa juz duze pieniądze.Więcej szczególów moge podać telefonicznie lub na email,prosze o kontakt na nr 606 657 669/sms/oddzwonie,pozdrawiam Grazyna

---------- Dopisano o 10:50 ---------- Poprzedni post napisano o 10:49 ----------


Witam,oczywiście,że sie opłaci.Goraco zachęcam do wstapienia do Klubu.Po pierwsze mozna kupowac kosmetyki dla siebie bez 30%marzy,mozna je sprzedawac i zarabiać lub budowac własny biznes i to sa juz duze pieniądze.Więcej szczególów moge podać telefonicznie lub na email,prosze o kontakt na nr 606 657 669/sms/oddzwonie,pozdrawiam Grazyna

aż się zarejestrowały żeby pochwalic firmę

spojrz na allegro za jakie grosze mozna kupic te kosmetyki
mam wrazenie ze jest wiecej konsultantek niz klienów,żenada.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 10:16   #5
martha_s
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
Dot.: Oriflame

Cytat:
Napisane przez navaaa Pokaż wiadomość
Chciała bym zostać konsultantką firmy oriflame i zastanawia mnie czy to się opłaca ? czy kosmetyki cieszą sie popularnością ? U mnie w szkole jest dużo konsultantek tyle że avonu wiec pomyślałam że może by tak oriflame.
A i jeszcze jedno czy za to się cos płaci ? (np jesli w jakimś miesiącu nie bd składała zamówienia)
hej, opłaca się, kosmetyki są ok i fajnie się sprzedają; budując własną grupę konsultantów można zarobić jeszcze więcej; jak chcesz mogę Ci pomóc w stworzeniu własnego biznesu; tel. 505-303-461; gg.3775443
martha_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 10:21   #6
Ori86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2
Dot.: Oriflame

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
aż się zarejestrowały żeby pochwalic firmę

spojrz na allegro za jakie grosze mozna kupic te kosmetyki
mam wrazenie ze jest wiecej konsultantek niz klienów,żenada.
Na allegro można kupić wiele rzeczy
Z tym , że nigdy nie masz takiej gwarancji jak na zakupy zrobione prosto od konsultantki - jesteś niezadowolona , możesz zwrócić produkt do firmy.
Moje klientki nie kupują z portali aukcyjnych - wiedzą że u mnie mają możliwość zwrotu na "Gwarancje Satysfakcji Oriflame" , że im profesjonalnie doradzę . Poza tym możliwości współpracy z Oriflame jest wiele, nie tylko sprzedaż produktów.
Ori86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 17:18   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Oriflame

Cytat:
Napisane przez Ori86 Pokaż wiadomość
Na allegro można kupić wiele rzeczy
Z tym , że nigdy nie masz takiej gwarancji jak na zakupy zrobione prosto od konsultantki - jesteś niezadowolona , możesz zwrócić produkt do firmy.
Moje klientki nie kupują z portali aukcyjnych - wiedzą że u mnie mają możliwość zwrotu na "Gwarancje Satysfakcji Oriflame" , że im profesjonalnie doradzę . Poza tym możliwości współpracy z Oriflame jest wiele, nie tylko sprzedaż produktów.
Jasne .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-30, 18:16   #8
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Oriflame

Do sklonowanej konsultantki o wielu mianach powyżej: zawsze mnie to zadziwia, że naganiacze rozmaitych akwizycji nie mają odwagi cywilnej przyznać się, że na forach polecają własne produkty; udają obiektywnych, podczas gdy styl pisania jest ewidentnie skopiowany z poradników "sprzedażowych" ich firemek

PS Do autorki - Nie wiem z własnego doświadczenia, jak sprzedaje się Ori, kilka wypróbowanych produktów mocno mnie zniechęciło i używam, jeśli już, czasami kosmetykówAvonu - ale wszystkie znane mi osoby zaopatrują się w tego typu produkty na Allu, co może utrudniać zdobycie klientów weź to pod uwagę i może dawaj extra rabaty czy coś...

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2011-03-30 o 18:17
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 19:21   #9
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Oriflame

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość

PS Do autorki - Nie wiem z własnego doświadczenia, jak sprzedaje się Ori, kilka wypróbowanych produktów mocno mnie zniechęciło i używam, jeśli już, czasami kosmetykówAvonu - ale wszystkie znane mi osoby zaopatrują się w tego typu produkty na Allu, co może utrudniać zdobycie klientów weź to pod uwagę i może dawaj extra rabaty czy coś...
Bo O. i A. to nic szczegolnego ,wystarczy spojrzec na składy .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 19:35   #10
Poison27
Wtajemniczenie
 
Avatar Poison27
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: City of Angels
Wiadomości: 2 848
GG do Poison27
Dot.: Oriflame

no ja bym nie powiedziala ze jest wiecej konsultantek niz klientek, moze dotyczy to avonu ale na pewnie nie ori. Jak pokazuje katalogi, rodzinie, znajomym, swojej fryzjezrce czy na roku to kazdy mowi ze jakos nie ma stycznosci z ta firmą. Tylko czasem to odbija sie wlasnie na ostroznosci, ale wg mnie oriflame ma swietne kosmetyki, szczegolnie genialne tusze do rzes, balsamy do ciala w ogole kosmetyki do pielegnacji ciala (z pielegnacja cery juz tu jest gorzej) i ma super zapachy, malo popularne i trwale.
Ale nie bronie orfilame DLATEGO że jestem konsultantką, tylko nią zostałam PONIEWAŻ uwazam ze kosmetyki oriflame są dobrej jakosci i nie mialam do nich dostepu
__________________
Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę.
— Pablo Ruiz Picasso
Poison27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 20:32   #11
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Oriflame

Cytat:
Napisane przez Poison27 Pokaż wiadomość
no ja bym nie powiedziala ze jest wiecej konsultantek niz klientek, moze dotyczy to avonu ale na pewnie nie ori. Jak pokazuje katalogi, rodzinie, znajomym, swojej fryzjezrce czy na roku to kazdy mowi ze jakos nie ma stycznosci z ta firmą. Tylko czasem to odbija sie wlasnie na ostroznosci, ale wg mnie oriflame ma swietne kosmetyki, szczegolnie genialne tusze do rzes, balsamy do ciala w ogole kosmetyki do pielegnacji ciala (z pielegnacja cery juz tu jest gorzej) i ma super zapachy, malo popularne i trwale.
Ale nie bronie orfilame DLATEGO że jestem konsultantką, tylko nią zostałam PONIEWAŻ uwazam ze kosmetyki oriflame są dobrej jakosci i nie mialam do nich dostepu
Fair enough - Ty nie usiłujesz się przynajmniej podszyć pod "obiektywną klientkę"

---------- Dopisano o 21:32 ---------- Poprzedni post napisano o 21:30 ----------

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Bo O. i A. to nic szczegolnego ,wystarczy spojrzec na składy .
Wolę nie patrzeć a tak serio, wypisuję stamtąd żele pod prysznic i serie do pielęgnacji stop - kremu do twarzy czy podkładu nie zaryzykowałabym *

*Owszem, próbowałam w latach błędów młodości, zatem doświadczenie, a nie uprzedzenie, przeze mnie przemawia.

Ale kremy do stóp z afonku kocham
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-30, 21:41   #12
Poison27
Wtajemniczenie
 
Avatar Poison27
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: City of Angels
Wiadomości: 2 848
GG do Poison27
Dot.: Oriflame

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Fair enough - Ty nie usiłujesz się przynajmniej podszyć pod "obiektywną klientkę"

---------- Dopisano o 21:32 ---------- Poprzedni post napisano o 21:30 ----------



Wolę nie patrzeć a tak serio, wypisuję stamtąd żele pod prysznic i serie do pielęgnacji stop - kremu do twarzy czy podkładu nie zaryzykowałabym *

*Owszem, próbowałam w latach błędów młodości, zatem doświadczenie, a nie uprzedzenie, przeze mnie przemawia.

Ale kremy do stóp z afonku kocham
nie mam takiej potrzeby aby pod kogos sie podszywac mam grono stalych klientek które dzięki nim wlasnie się poszerza, jedna drugiej cos poleci, wiadomo A naprawdę są w ori perełki ale wg mnie maja beznadziejne błyszczyki i kosmetyki do włosow (z malym wyjatkiem )
__________________
Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę.
— Pablo Ruiz Picasso
Poison27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 22:22   #13
theonly999
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
Dot.: Oriflame

spam

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2011-03-31 o 15:54
theonly999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 05:15   #14
Justyna.kociaczek
Rozeznanie
 
Avatar Justyna.kociaczek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 589
Dot.: Oriflame

Cytat:
Napisane przez theonly999 Pokaż wiadomość
Praca w Oriflame zawsze się opłaca Polecam, nie dość,że kupujesz kosmetyki taniej to jeszcze na tym zarabiasz Tylko u nas "Unikalna Gwarancja Satysfakcji"- jeśli klientce kosmetyk się nie spodoba, może go oddać Dodatkowe plusy to np. Program Witamy dla nowych konsultantów Aktualnie do zdobycia kuferek Paprocki&Brzozowski .
Oraz wiele innych Chętnie wprowadzę Cię w świat Oriflame i pomogę Ci dobrze wystartować
Proszę o kontakt adres email: SPAM
Oh... nie pier***, że tylko u Nas gwarancja satysfakcji, bo w Avonie jest podobnie.
Na allegro sprzedaż kosmetyków Ori jest zabroniona - taka polityka firmy. Jak widać ludzie się tym nie przejmują. Malo tego, sprzedają po znacznie zaniżonych cenach, niższych od ceny dla konsultant ( a nie tylko od ceny klienta). Aby im dorównać musiałabyś mieć ogromne obroty.
A co jest bardzo istotne, w Ori często są braki. Masakryczne braki produktów. Bywa, że czasami z całego zamówienia pozostaje mniej niż połowa.
Oriflame nalicza kare za małe zamówienie w wysokości 5 zł.
Poza tym jeżeli nie złożysz zamówienia na ok 260 zł ( w cenach dla konsultantów) to będziesz musiała opłacić sobie wysyłkę - 10zł kurier, 8 zł do placówki Oriflame.
__________________
...When you've got nothing - you've got nothing to lose...

27.09.2014r.

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2011-03-31 o 15:54
Justyna.kociaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 09:41   #15
Poison27
Wtajemniczenie
 
Avatar Poison27
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: City of Angels
Wiadomości: 2 848
GG do Poison27
Dot.: Oriflame

Cytat:
Napisane przez Justyna.kociaczek Pokaż wiadomość
Oh... nie pier***, że tylko u Nas gwarancja satysfakcji, bo w Avonie jest podobnie.
Na allegro sprzedaż kosmetyków Ori jest zabroniona - taka polityka firmy. Jak widać ludzie się tym nie przejmują. Malo tego, sprzedają po znacznie zaniżonych cenach, niższych od ceny dla konsultant ( a nie tylko od ceny klienta). Aby im dorównać musiałabyś mieć ogromne obroty.
A co jest bardzo istotne, w Ori często są braki. Masakryczne braki produktów. Bywa, że czasami z całego zamówienia pozostaje mniej niż połowa.
Oriflame nalicza kare za małe zamówienie w wysokości 5 zł.
Poza tym jeżeli nie złożysz zamówienia na ok 260 zł ( w cenach dla konsultantów) to będziesz musiała opłacić sobie wysyłkę - 10zł kurier, 8 zł do placówki Oriflame.
ahh ta kultura i zyczliwosc ludzka
moglabym napisac do Ciebie to samo bo piszesz nieprawdę. oplata 5zl to nie zadna 'kara' tylko oplata detaliczna ktora latwo jest ominac (wystarczy dodac produlkty niedostepne ktore i tak do nas nie przyjda aby nabic sobie zamowienie)
__________________
Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę.
— Pablo Ruiz Picasso
Poison27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 09:54   #16
Justyna.kociaczek
Rozeznanie
 
Avatar Justyna.kociaczek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 589
Dot.: Oriflame

Cytat:
Napisane przez Poison27 Pokaż wiadomość
ahh ta kultura i zyczliwosc ludzka
moglabym napisac do Ciebie to samo bo piszesz nieprawdę. oplata 5zl to nie zadna 'kara' tylko oplata detaliczna ktora latwo jest ominac (wystarczy dodac produlkty niedostepne ktore i tak do nas nie przyjda aby nabic sobie zamowienie)
Przepraszam za słownictwo. Nie chciałam Cię przecież urazić
A czymże jest opłata detaliczna, która nalicza się przy zamówieniu poniżej 100 PP? Mozna oczywiście posługiwać się terminologią Firmy, ale ja osobiście wole nazywać rzeczy po imieniu. Jaką funkcje pełni ta opłata, ten kto siedzi w Oriflame ten wie. Nowy konsultant, bez dobrego sponsora puści zamówienie z pewnością z wspomnianą opłatą
__________________
...When you've got nothing - you've got nothing to lose...

27.09.2014r.
Justyna.kociaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 14:42   #17
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Oriflame

zgalaszam ten wątek bo mam wrazenie ze to same klony gadające o cudownosci A i O.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 19:03   #18
Poison27
Wtajemniczenie
 
Avatar Poison27
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: City of Angels
Wiadomości: 2 848
GG do Poison27
Dot.: Oriflame

Cytat:
Napisane przez Justyna.kociaczek Pokaż wiadomość
Przepraszam za słownictwo. Nie chciałam Cię przecież urazić
A czymże jest opłata detaliczna, która nalicza się przy zamówieniu poniżej 100 PP? Mozna oczywiście posługiwać się terminologią Firmy, ale ja osobiście wole nazywać rzeczy po imieniu. Jaką funkcje pełni ta opłata, ten kto siedzi w Oriflame ten wie. Nowy konsultant, bez dobrego sponsora puści zamówienie z pewnością z wspomnianą opłatą
oriflame wychodzi z zalozenia ze jesli ktos zamawia paczki ponizej 100pp to jest konsultantem sam dla siebie. Nie wyborazam sobie zeby oriflame placilo za pakowanie, za katalogi ktore dodaje do paczek, ulotki itd jak ktos zamawia tylko 1 produkt. Bo zauważ że są osoby, ktore odbieraja paczki w biurach, gdzie mogą nie placic za przesylke albo w filiach i nawet jak zamowie 1 rzecz to jednak ori ponosi wtedy straty. To sa koszta zwiazane z ludzmi ktorzy pracuja na magazynach, z tą calą makulaturą itd..
__________________
Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę.
— Pablo Ruiz Picasso
Poison27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 19:49   #19
Kasiuchetka
Zadomowienie
 
Avatar Kasiuchetka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: WWL
Wiadomości: 1 011
Dot.: Oriflame

Tylko szkoda, że przez braki, niektórzy nie mogą uzyskać 100 PP mimo że mają takie zamówienie. I tu się robi problem z opłatami. Braki nie są z winy konsultanta i PP nie powinno być w tym przypadku odejmowane. A jeśli firma boi się specjalnego naciągania, to niech wprowadzi obowiązkowy zakup tych braków w późniejszym terminie.
Kasiuchetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-01, 10:15   #20
Justyna.kociaczek
Rozeznanie
 
Avatar Justyna.kociaczek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 589
Cool Dot.: Oriflame

Cytat:
Napisane przez Poison27 Pokaż wiadomość
oriflame wychodzi z zalozenia ze jesli ktos zamawia paczki ponizej 100pp to jest konsultantem sam dla siebie. Nie wyborazam sobie zeby oriflame placilo za pakowanie, za katalogi ktore dodaje do paczek, ulotki itd jak ktos zamawia tylko 1 produkt. Bo zauważ że są osoby, ktore odbieraja paczki w biurach, gdzie mogą nie placic za przesylke albo w filiach i nawet jak zamowie 1 rzecz to jednak ori ponosi wtedy straty. To sa koszta zwiazane z ludzmi ktorzy pracuja na magazynach, z tą calą makulaturą itd..
Spokojnie, takie koszty już są wliczone w cenę produktu. A z tą makulaturą nie przesadzajmy, jeden darmowy katalog na okres 3 tygodni i co jakiś czas biuletyn to nic wielkiego
__________________
...When you've got nothing - you've got nothing to lose...

27.09.2014r.
Justyna.kociaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 07:57   #21
aneczka1107
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2
Dot.: Oriflame

Hejka Poszukuję osób do rozbudowania mojej grupy w Oriflame. Dopiero zaczynam rozkręcać biznes, dlatego jeśli ktoś jest zainteresowany sprzedażą kosmetyków, i chciałby dorobić trochę kasy, można się skontaktować ze mną przez gg 9686659. We wszystkim pomogę Szczególnie chętnie nawiąże współpracę z osobami z województwa świętokrzyskiego
aneczka1107 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:54.