?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2014-09-18, 14:13   #31
Parszywiec24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 15
Druga góralska prawda!

Jakiś czas temu z koleżanką umówiłyśmy się, że przez jeden miesiąc nie będziemy myć włosów takie doświadczenie. I co skutki były opłakane i to raptem po tygodniu czasu! Efekty doświadczenia zaobserwowane na obydwóch czuprynach:
- garściami wypadające włosy!!!
- zaczątki łupieżu
- coś ala zapalenie mieszków włosowych
Dramat! Włosy przestały nam wypadać jak wróciłyśmy do normalnej pielęgnacji, jak byśmy nie odpuściły zostałybyśmy łyse. Pozostałe objawy z czasem też znikły. Podkreślę, że nie zmieniłyśmy diety itd. wszystko było po staremu. Jestem przekonana ze włosy muszą być myte koniec i kropka! Delikatnym szamponem, bądź mydłem ale muszą.
Co do sodu (sody) to chyba wszyscy wiedzą, że to niebezpieczna substancja dla naszego zdrowia powoduje raka żołądka. Nasze jedzenie już i tak zawiera wystarczająco dużo sodu po co się jeszcze nim nacierać. To jakieś szaleństwo! Zęby się myję ksylitolem a nie sodą!

Edytowane przez Parszywiec24
Czas edycji: 2014-09-18 o 14:15
Parszywiec24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 14:33   #32
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Druga góralska prawda!

Nie myłyście nawet wodą?
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 15:47   #33
asia10933
Rozeznanie
 
Avatar asia10933
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 977
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Nie odważyłabym się. Może wypróbowałabym ale dokładnie czym myła nie jest tutaj napisane.
__________________
Facet jest jak burak cukrowy co z tego że słodki jak i tak burak

http://jzabawa11.blogspot.com/
asia10933 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 15:48   #34
lawlietowa
Przyczajenie
 
Avatar lawlietowa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Na księżycu
Wiadomości: 17
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Szczerze powiedziawszy, znam dziewczyny, które używają tylko szamponów typu Barwa, a i tak mają ładniejsze i zdrowsze włosy od tej blogerki.
Sama nie zdecyduję się już nigdy na sodę, która narobiła mi niezłych szkód na głowie.
__________________
no need to cry.
lawlietowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 15:57   #35
kaarooo
Zakorzenienie
 
Avatar kaarooo
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 14 671
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
Tia...jak zmocze wlosy sama woda, to nie wygladaja czysto. Poza wygladem nikt nie wspomnial o zapachu - zdarza mi sie myc glowe raz na cztery dni, i czwartego dnia wlosy po prostu smierdza - sama woda nie zalatwi sprawy. A dawno temu ludzie ogolnie smierdzieli, bylo to naturalne, nie porownujmy pilegnacji sprzed stu lat do obecnych standardow higieny.
O tym, że skóra głowy się poci, i śmierdzi, a sama woda tego nie zmyje to już nikt nie myśli
__________________
おはよう!
anna mun kaikki kestää!

kaarooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 16:27   #36
Ccockerel
Przyczajenie
 
Avatar Ccockerel
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Nie oszukujmy się, w dzisiejszych czasach ciężko o dobrą wode w kranie, nawet deszczówka jest zanieczyszczona od spalin w atmosferze. Do tego dochodzi sam zapach włosów nie mytych. Przynajmniej to nie dla mnie. Ja lubię zamknać się w łazience i rozpieszczać moje włosy
__________________
http://ccockerel.blogspot.com/ Zapraszam
Ccockerel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 16:28   #37
weganka711
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 48
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

bardzo wiarygodna blogerka ha ha akurat , zerohigieny i soda , ktora niestety niszczy wlosy, wiekszych bzdur nie slyszalam, ja myje i inne moje kolezanki szamponami od lat imamy o niebo lepsze wlosy od niej, wlosy to geny i odpowiednie odzywianie a reszta czyli pielegnacja to tylko dodatek
weganka711 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-18, 16:51   #38
Pentesilea
Raczkowanie
 
Avatar Pentesilea
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 51
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Cytat:
Napisane przez anako1 Pokaż wiadomość
Pewnie to też zależy od tego gdzie się mieszka, jeśli na wsi, to ok, zresztą z doświadczenia wiem, że jeśli spędzam wakacje poza cywilizacją, to mogę myć włosy raz w tygodniu, a one i tak wyglądają cały czas świeżo. Jeśli w mieście, to niestety problem, bo oprócz sebum włosy najzwyczajniej w świecie się brudzą, głównie przez zanieczyszczone powietrze, a w dodatku przesiąkają zapachami. To teraz wyobraźcie sobie mycie dłoni wyłącznie wodą, albo pranie wodą ubrań, w których byłyśmy na imprezie w klubie w strefie dla palących.
O matko! Spędzając jedynie wakacje na wsi to i rzeczywiście MOŻE się nie ubrudziłaś, ale jak wyobrażasz sobie życie non stop na wsi? Określasz to mianem mieszkania 'poza cywilizacją'? A tacy ludzie to się niby do czego w takim razie zaliczają?? Sądzisz, że chodzą cały czas jak brudasy, bo nikt ich nie widzi? Albo, że są cały czas czyści, bo tu nie ma się czym pobrudzić? Wiesz jak tu ludzie pracują? Ile mają obowiązków ze zwierzętami i uprawą roli? Doisz krowy, a tu nagle krowa machnie swoim brudnym ogonkiem i dotknie Twoich włosów... albo zbierasz lub motykujesz truskawki, a po Tobie spływa pot, a na dodatek piasek na polu strasznie się kurzy... albo pracujesz przy sianie, gdzie wtedy masz znowu styczność z toną kurzu i potem. Poza tym twierdzisz, że w mieście są zapachy, którymi włosy przesiąkają... Byłaś kiedyś w oborze, gdzie są krowy? Albo miałaś "przyjemność" poznać zapach odchodów zwierzęcych, nazywanych niezbyt ładnie "gnojówką"?
Nadal twierdzisz, że na wsi to włosy mają cudne życie? Przykre jest, że niektórzy wypowiadają się na tematy, o których mają niewielką wiedzę... Życie na wsi nie jest wcale takie bajeczne, jak się wydaje wielu ludziom z miasta. Szkoda, że zapomina się, jak ciężkie jest tam życie i jak wiele mamy właśnie ze wsi...
Pozdrawiam
Pentesilea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 17:10   #39
pinkpanther69
Wtajemniczenie
 
Avatar pinkpanther69
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 474
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Ostatnio tez był artykuł o dziewczynie, która tylko używa naturalnych sposobów na mycie włosów, bo przecież kobieta używa codziennie kilkuset związków chemicznych i chciałaby ograniczyć.
Najlepsze jest to, że była mocno wymalowana i miała świeżo zafarbowane włosy na żarówiasty rudy. Ot taka mała hipokryzja.
__________________
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burze minie… chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu - Vivian Green
Kobiety są prawdziwymi architektkami społeczeństwa - Harriet Beecher Stowe
pinkpanther69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 17:28   #40
kaarooo
Zakorzenienie
 
Avatar kaarooo
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 14 671
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Cytat:
Napisane przez Pentesilea Pokaż wiadomość
Nadal twierdzisz, że na wsi to włosy mają cudne życie? Przykre jest, że niektórzy wypowiadają się na tematy, o których mają niewielką wiedzę... Życie na wsi nie jest wcale takie bajeczne, jak się wydaje wielu ludziom z miasta. Szkoda, że zapomina się, jak ciężkie jest tam życie i jak wiele mamy właśnie ze wsi...
Pozdrawiam
Och zapomniałaś jeszcze o świnkach, kurach, kaczkach, stodole i słomie, żniwach, szambie i innych.
Na wsiach jednak woda jest inna, inaczej się człowiek zachowuje. Na wsiach masz większy luz pod tym względem. Przynajmniej na mojej wsi, człowiek się wyglądem jak spod igły nie przejmuje. I wtedy włosy (zależy czy woda ze studni czy jednak z wodociągu, bo niektórzy i tak mają) jest inna. Dla moich włosów lepsza. Tam i inne powietrze, woda, mniej detergentów i sztucznych zanieczyszczeń.
Ja przynajmniej znam takie wsie właśnie, dzicz, lasy, pola, łąki, brak zasięgu, poza cywilizacją. I to jest bajka.
Więc zamiast się oburzać, że człowiek ze wsi to brudas (bo dla mnie to nadinterpretacja) powinno się spojrzeć, że na wsiach nie ma tylu zanieczyszczeń. Nie ma oparów, kurzu, fabryk, smogu. Pot i kurz z ziemi to nie jest takie samo zanieczyszczenie, jak smród spalin, czy wydzieliny z chłodni z elektrowni, pyły z kopalni czy inne. Inaczej też się je, mimo wszystko. Większość z własnego ogródka, więc i mniej chemii w żarciu - znowu inaczej te włosy i organizm reaguje. I pot też inny zapach ma
__________________
おはよう!
anna mun kaikki kestää!


Edytowane przez kaarooo
Czas edycji: 2014-09-18 o 17:38
kaarooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 18:01   #41
AbsolutelyMolly
Raczkowanie
 
Avatar AbsolutelyMolly
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 34
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Moim zdaniem ten artykuł to totalna bzdura. nie będę nawet rozwijać tego bo po prostu szkoda czasu. ciemnota totalna.
AbsolutelyMolly jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-18, 18:01   #42
ricca166
Wtajemniczenie
 
Avatar ricca166
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 430
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Jestem zdecydowanie przeciwko tego typu ,,higienie" z bardzo prostej przyczyny. Dziś mamy o wiele więcej zanieczyszczeń w powietrzu, jedzeniu niż kilkadziesiąt, kilkaset lat temu, więc porównywanie, że kiedyś tak można było to dziś też jest bez sensu.
Wolę naturalne szampony z minimum chemią, bez parabenów i SLS, i olejowanie włosów. Szczerze, włosy autorki bloga wcale nie wyglądają dobrze.
ricca166 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 18:31   #43
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Cytat:
Napisane przez kotka_md Pokaż wiadomość
Zgadzam się z ww. tezą Sama staram się myć wlosy jak najrzadziej, raz w tyg zupelnie wystarczy i faktycznie są dużo bardziej lśniące, mniej wypadają. Wiadomo ktoś jak ma cienkie włosy to "smalczyk" widac juz na 2 dzień. Ja mam grube więc u mnie ten straszny czas następuje dopiero ok 4 dnia Pozdrawiam

---------- Dopisano o 07:46 ---------- Poprzedni post napisano o 07:42 ----------

nie porównujmy prania ubrań do mycia włosów, bo to głupota. Włosy jak zmoczysz sama wodą i wysuszysz to wyglądaja świeżo i czysto, więc nie przesadzajmy.
Serio? Chyba twoje.

Cytat:
Napisane przez giselle2504 Pokaż wiadomość
W dodatku dowiedziałam się czegoś nowego, a mianowicie, że "three" to znaczy "pięć", a nie "trzy" jak mi przez całe życie wciskali..
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 18:47   #44
giselle2504
Rozeznanie
 
Avatar giselle2504
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 869
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Cytat:
Napisane przez SweetHusky Pokaż wiadomość
Bullshit. Soda to mocny rypacz i powie ci to każda nawet niewłosomaniaczka. Używa się jej bardzo rzadko i gdy chce się bardzo mocno oczyścić włosy inaczej łatwo je zniszczyć. Nie dziwię się więc, że po jej odstawieniu autorka bloga zauważyła jakieś tam pozytywne efekty. Po prostu przestała je katować sodą. Ale też ich nie odżywia, więc włosy wyglądają smętnie nadal.
Bo jak we wszystkim trzeba znać umiar. Jak ktoś myje włosy nawet raz na tydzień, ale za każdym razem używa sody, to się nie dziwię, że włosy to tragedia. Poza tym nie uważam, żeby potrzebowały aż tak silnego (mimo wszystko) oczyszczania po tygodniu. Raz na miesiąc, czy na dwa albo nawet jeszcze rzadziej nie zrobi im krzywdy. Oczywiście przy odpowiedniej higienie w między czasie.
__________________
"-Widzisz naszą kuchnię? Pod kuchnią wygasło. Zapomniałeś dołożyć drewna. Myślałeś, że tylko ja od tego jestem".
giselle2504 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 19:06   #45
Morfinistka
Raczkowanie
 
Avatar Morfinistka
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: łódzkie (P.T./Ł.)
Wiadomości: 120
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Cytat:
Napisane przez Lady_Mosquito Pokaż wiadomość
Mój ulubiony argument: "bo to chemia", a ty nie jesteś chemią? Naturalne specyfiki to też jest chemia
mój też.
wszak świat (wszystko, co nas otacza i my sami) składa się z atomów, czyż nie?

---------- Dopisano o 20:06 ---------- Poprzedni post napisano o 19:47 ----------

Ale z tym myciem włosów raz na jakiś czas to coś jednak jest na rzeczy.
Moja kuzynka myje włosy raz na 2 tygodnie.
Nie są może jakoś niesamowicie błyszczące, ale przestały się jej nadmiernie przetłuszczać. Fakt, że otoczenie i klimat też robią swoje - ona od pięciu lat mieszka na Lanzarote (jedna z archipelagu Wysp Kanaryjskich).
Niemniej jednak zbyt częste mycie włosów powoduje nadprodukcję sebum. A mycie ich codziennie to już totalny idiotyzm. Tym sposobem zaburzamy naturalną biologiczną równowagę skóry, gruczoły łojowe zaczynają szaleć. Włosy wcale nie stają się piękniejsze, a wręcz przeciwnie - słabną i zaczynają wypadać.
Wiem, bo sama popełniałam taką głupotę jeszcze trzy lata temu. Obecnie myję włosy co 3-4 dni, a mogłabym w sumie nawet raz na tydzień...

Edytowane przez Morfinistka
Czas edycji: 2014-09-18 o 19:12
Morfinistka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 19:23   #46
Depresja2010
Zakorzenienie
 
Avatar Depresja2010
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 030
GG do Depresja2010
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

myslę,że coś w tym jest,ja się przerzuciłam na szampony dla dzieci i jak na razie efekt o niebo lepszy niż mase kosmetyków,które testowałam
Depresja2010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 19:31   #47
slaaave13
Zadomowienie
 
Avatar slaaave13
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 265
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Jakos mnie to nie przekonuje. Ja czasem nie myje 4-5 dni i nie wyobrazam sobie dluzej :P
__________________
slaaave13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 19:43   #48
monikakryza
Raczkowanie
 
Avatar monikakryza
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Chwaszczyno
Wiadomości: 100
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Nie przeczytałam wszystkich postów, wiem.
Ale subiektywnie patrząc. Chyba najzdrowiej jest używać po prostu szamponów takich w których jest najmniej tzw "złej chemii". Nie oszukujmy się moje drogie, pokoleniami uczyłyśmy nasze głowy, włosy mycia szamponami, jest to w pewnym sensie jak nawyk żywieniowy.
My mamy myć I ODŻYWIAĆ włosy, jemy zdrowo i dbamy o sylwetkę, nasze włosy też chcą być najedzone
Tak jak do każdej diety musimy przygotować nasz organizm, tak do zmiany w myciu naszych włosów musimy sięgnąć po mądrą i sprawdzoną radę.
Myślę, że Pani z tego bloga podjęła się ogromnego ryzyka i jej się udało, bo akurat jej organizm jest w stanie udźwignąć odstawienie szamponu.
Z reszta nie zawsze trzeba wierzyć temu co piszą.
Jestem jak najbardziej za dalszym stosowaniem odpowiedniego szamponu, lecz nie codziennie lecz powiedzmy raz na 3-4 dni? Same musimy to poznać po naszych głowach
->Naprodukowałam tych literek, ale trzeba
__________________
Mój FB i wątek rękodzielniczy:



Wzory peyote na moim blogu . KLIK
monikakryza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 19:44   #49
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Wątpię by to działało na osoby które mają włosy mocno suche, albo mocno przetłuszczające się. W tych skrajnych wypadkach można sobie zrobić krzywdę...

Ja jak nie umyje szamponem włosów przez 3 dni to dostaje łupieżu mokrego, a jak myje włosy codziennie lub co 2 dzień to są w stanie idealnym i bez łupieżu. Tylko odżywkę dodatkowo stosuje na końcówki bo są suche.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-18, 20:32   #50
remione
Przyczajenie
 
Avatar remione
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 13
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Czytałam już kiedyś o podobnym pomyśle, ale jakoś nie trafia to do mnie. Jak siedzę w domu i nie myję włosów przez 3-4 dni to ostatniego dnia już mnie szlag trafia przecież bo mam wrażenie, że frytki już mogę smażyć. Nie, nie wytrzymałabym. I też wydaje mi się, jak ktoś już wspomniał, że do końca takie drastyczne metody nie są dobre dla każdego.
remione jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 20:45   #51
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Używam na szczęście ekologicznych szamponów więc nie powinny tak szkodzić włosom jak te drogeryjne. Podziwiam ją, że na początku dała radę w ogóle nie myć włosów żadnym szamponem. Ja pewnie nie dałabym rady przez dyskomfort.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 20:58   #52
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Cytat:
Napisane przez ricca166 Pokaż wiadomość
Jestem zdecydowanie przeciwko tego typu ,,higienie" z bardzo prostej przyczyny. Dziś mamy o wiele więcej zanieczyszczeń w powietrzu, jedzeniu niż kilkadziesiąt, kilkaset lat temu, więc porównywanie, że kiedyś tak można było to dziś też jest bez sensu.
Kiedyś tak było i co? Ludzie śmierdzieli, mieli robactwo i choróbska. Ja podziękuję za taką "higienę".
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 21:30   #53
agugu1989
Raczkowanie
 
Avatar agugu1989
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Ciechanów
Wiadomości: 120
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Jeszcze taka jedna rzecz mi dzisiaj przyszła do głowy. Skóra głowy wydziela przecież sebum, który jest tłuszczem, a detergenty rozpuszczają tłuszcz, dlatego myjemy nimi głowę, więc NIEMOŻLIWE jest aby zmył tłuszcz z głowy samą wodą bo w niej tłuszcz się nie rozpuszcza. Rozpuszcza się jeszcze w białkach więc gdyby napisała że myje włosy mlekiem i płucze wodą to miało by jeszcze jakiś sens;P

---------- Dopisano o 22:30 ---------- Poprzedni post napisano o 22:21 ----------

Cytat:
Napisane przez SweetHusky Pokaż wiadomość
Kiedyś tak było i co? Ludzie śmierdzieli, mieli robactwo i choróbska. Ja podziękuję za taką "higienę".
Przypomniało mi się ze studiów, jak na historii krajów anglojęzycznych wykładowca powiedział nam taką ciekawostkę: kilkaset lat temu, kiedy higiena osobista nie była specjalnie przestrzegana, paniom ubierającym strojne suknie, nawet z wyższych klas społecznych, u dołu sukni przyczepiano kawałki mięsa, żeby odciągnąć robactwo od ciała.

Wyobrażacie sobie te zapachy? To dopiero były 'naturalne' czasy bez detergentów i chemii;P
__________________
O pierdółkach każdej z nas

http://agugupazdziernik.blogspot.com/

Edytowane przez agugu1989
Czas edycji: 2014-09-18 o 21:30 Powód: dopisanie słowa
agugu1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 21:36   #54
Dragomira30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Pomiechówek
Wiadomości: 10
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Pomysł tej pani jest ciekawy, ale do przeprowadzenia chyba tylko dla kogoś, kto nie pracuje, bo miesięc z przetłuszczonymi włosami w pracy i byłabym pierwsza na liście najbliższych zwolnień z uwagi na komfort współpracowników.
Myłam włosy codziennie, bo się przetłuszczały. Na macierzyńskim myłam co drugi dzień, eksperymentowałam z wywarem z łupin orzecha piorącego i było ciut lepiej, ale nie rewelacyjnie więc nie warto było się przemęczać. Fajne się okazały szampony z mocznikiem w składzie, bo taki peeling dla skóry głowy zdziałał cuda (znaczy wystarczy mi teraz umyc włosy raz na trzy dni)
Dragomira30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 22:00   #55
agugu1989
Raczkowanie
 
Avatar agugu1989
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Ciechanów
Wiadomości: 120
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Cytat:
Napisane przez Dragomira30 Pokaż wiadomość
Pomysł tej pani jest ciekawy, ale do przeprowadzenia chyba tylko dla kogoś, kto nie pracuje, bo miesięc z przetłuszczonymi włosami w pracy i byłabym pierwsza na liście najbliższych zwolnień z uwagi na komfort współpracowników.
Myłam włosy codziennie, bo się przetłuszczały. Na macierzyńskim myłam co drugi dzień, eksperymentowałam z wywarem z łupin orzecha piorącego i było ciut lepiej, ale nie rewelacyjnie więc nie warto było się przemęczać. Fajne się okazały szampony z mocznikiem w składzie, bo taki peeling dla skóry głowy zdziałał cuda (znaczy wystarczy mi teraz umyc włosy raz na trzy dni)
Gdzie można kupić te szampony z mocznikiem?
__________________
O pierdółkach każdej z nas

http://agugupazdziernik.blogspot.com/
agugu1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 00:25   #56
anako1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 16
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Cytat:
Napisane przez Pentesilea Pokaż wiadomość
O matko! Spędzając jedynie wakacje na wsi to i rzeczywiście MOŻE się nie ubrudziłaś, ale jak wyobrażasz sobie życie non stop na wsi? Określasz to mianem mieszkania 'poza cywilizacją'? A tacy ludzie to się niby do czego w takim razie zaliczają?? Sądzisz, że chodzą cały czas jak brudasy, bo nikt ich nie widzi? Albo, że są cały czas czyści, bo tu nie ma się czym pobrudzić? Wiesz jak tu ludzie pracują? Ile mają obowiązków ze zwierzętami i uprawą roli? Doisz krowy, a tu nagle krowa machnie swoim brudnym ogonkiem i dotknie Twoich włosów... albo zbierasz lub motykujesz truskawki, a po Tobie spływa pot, a na dodatek piasek na polu strasznie się kurzy... albo pracujesz przy sianie, gdzie wtedy masz znowu styczność z toną kurzu i potem. Poza tym twierdzisz, że w mieście są zapachy, którymi włosy przesiąkają... Byłaś kiedyś w oborze, gdzie są krowy? Albo miałaś "przyjemność" poznać zapach odchodów zwierzęcych, nazywanych niezbyt ładnie "gnojówką"?
Nadal twierdzisz, że na wsi to włosy mają cudne życie? Przykre jest, że niektórzy wypowiadają się na tematy, o których mają niewielką wiedzę... Życie na wsi nie jest wcale takie bajeczne, jak się wydaje wielu ludziom z miasta. Szkoda, że zapomina się, jak ciężkie jest tam życie i jak wiele mamy właśnie ze wsi...
Pozdrawiam
Ale ja nigdzie nie napisałam, że wieś = poza cywilizacją. Wakacje spędzałam w domku w lesie, nie nazwałabym tego wsią, nawet letniskową. Woda mięciutka, powietrze czyste. I w ogóle totalnie chyba nie zrozumiałaś o co mi chodzi, nie twierdzę, że życie na wsi jest sielanką, tylko że w mniej zaludnionych rejonach jest czystsze powietrze. Wiadomo, co innego tylko mieszkać, a co innego ciężko pracować.
anako1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 03:45   #57
sheisnot
Rozeznanie
 
Avatar sheisnot
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 675
GG do sheisnot
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

oj...to nie dla mnie. po 2 dniach wyglądam źle, bo ćwiczę 6razy w tyg.... po tygodniu niemycia chyba wzielabym maszynkę do golenia ^^
sheisnot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 12:20   #58
xxMeganxx
Przyczajenie
 
Avatar xxMeganxx
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Myję włosy średnio co 3-4 dni , kiedy jestem chora albo po prostu nie mam czasu przedłuża się to do 5-6 dni wtedy głowa zaczyna mnie tak okropnie swędzieć i jest mi tak nie przyjemnie że nie da się tego wytrzymać ( po prostu czuje się brudna!!) . Pomysł jest ciekawy ale chyba nie mam tyle odwagi żeby wypróbować to na sobie tym bardziej że nie myje włosów codziennie bo mi się wolno przetłuszczają.
xxMeganxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 13:05   #59
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Ludzie często dredy myją samą wodą.
Ja sporadycznie jak chcę tylko szybko odświeżyć włosy to traktuję je tylko zimnym prysznicem, ale raczej nie wyobrażam sobie nie myć włosów szamponem czy chociaż mydłem
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 15:30   #60
Morfinistka
Raczkowanie
 
Avatar Morfinistka
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: łódzkie (P.T./Ł.)
Wiadomości: 120
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Cytat:
Napisane przez _Matilde_ Pokaż wiadomość
Ludzie często dredy myją samą wodą.
właśnie, zawsze intrygował mnie fenomen mycia dredów; szczególnie takich do pasa..
Morfinistka jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-22 09:42:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:12.