Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3 - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-02, 21:20   #2611
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Ecotools i EDM są chyba tak samo dobre jakościowo Z moim Eco do pudru nie dzieje się nic, za to nie wiem czemu, ale flat EDM jest już wadliwy, bo okropnie wypada włosie :P Od samego początku użytkowania.
Ogólnie pędzle syntetyczne są trwalsze i wg. mnie lepsze jakościowo od tych z włosia naturalnego, nawet z tych tańszych firm można trafić na super pędzle (chociażby spotykane w Rossie czy Naturach pędzle no-name).
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 21:47   #2612
EmilkaZ
Wtajemniczenie
 
Avatar EmilkaZ
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 017
GG do EmilkaZ
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Bela03 Pokaż wiadomość
Ja polecam Ecotools do pudru - mięciutki
i Essence do cieni, skośny, do cieni (i do dolnej powieki i malowania całej górnej), i do smoky
jeszcze flat top z Elfa polecam
hmm, a z essence sa w regularnej sprzedazy w naturze? bo mam do rozcierania i skosny ale innych nie widzialam szukac w innej naturze?

Cytat:
Napisane przez Noodle Soup Pokaż wiadomość
Ecotools i EDM są chyba tak samo dobre jakościowo Z moim Eco do pudru nie dzieje się nic, za to nie wiem czemu, ale flat EDM jest już wadliwy, bo okropnie wypada włosie :P Od samego początku użytkowania.
Ogólnie pędzle syntetyczne są trwalsze i wg. mnie lepsze jakościowo od tych z włosia naturalnego, nawet z tych tańszych firm można trafić na super pędzle (chociażby spotykane w Rossie czy Naturach pędzle no-name).
ja z naturalnym wlosiem nigdy nie uzywalam. Mam kabuki i flat z pixi i jestem starsznie zadowolona. Pozatym do rozu z ecotools, i te z essense o ktorych wspomnialam wyzej. I jestem zadowolona(ale to na uzzytek wlasny:P), ale polecono nam zakupic wlasnie do pudru pedzel naturany bo niby nie obsypuje sie tak sypki puder i do cieni itd. Jakos w glowie mi sie nie miesci zakupic pedzel z czyjejs mamy wiec wole miec te pedzle naprawde dobre zeby sie nikt nie czepial:P
EmilkaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 21:52   #2613
Bela03
Zadomowienie
 
Avatar Bela03
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 525
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

W Tesco Essencowe pędzle są ciągle, i w Jasminie, w Naturze jest średnio niestety
Bela03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 22:02   #2614
EmilkaZ
Wtajemniczenie
 
Avatar EmilkaZ
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 017
GG do EmilkaZ
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

o fajnie dzieki za info, nie wiedzialam
EmilkaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 08:34   #2615
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Przypomniało mi się, że jeszcze przecież Inglot ma fajne pędzle, również syntetyki I można pomacać stacjonarnie.
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 19:50   #2616
Aniolek_z_charakterkiem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 18
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Witajcie, wegetarianką jestem od dobrych kliku lat i powiem Wam jedno: gdy przechodzę koło budki z fast-foodami mam czasem ochotę na hot-doga z parówką (bo przyznaję kiedyś je lubiłam), ale jestem świadomą istotą i wiem, że to nie przeszłoby mi przez gardło, nie po tylu latach, jak patrzę na to po takim okresie to dziwię się, jak mogłam jeść żywe istoty? Jak ludzie mogą je jeść? Obdzierać kurczaka z mięsa i pozostawiać kości na talerzu?
Futer naturalnie nie tykam.
Teraz czuję, że nadeszła pora na kosmetyki, choć na czerwonej liście jest wiele tych powszechnie stosowanych. Tutaj zwracam się z pytaniem do osób lepiej zorientowanych w temacie, co z Nivea, bo nie znalazłam ich na liście, należą dl Beiersdorf, która zaznaczona jest na czerwono, natomiast na stronie www nivei znalazłam takie oświadczenie: http://www.niveapolska.pl/Brands_Inn...4%99tach_.html
Aniolek_z_charakterkiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 19:53   #2617
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Aniolek_z_charakterkiem Pokaż wiadomość
Teraz czuję, że nadeszła pora na kosmetyki, choć na czerwonej liście jest wiele tych powszechnie stosowanych. Tutaj zwracam się z pytaniem do osób lepiej zorientowanych w temacie, co z Nivea, bo nie znalazłam ich na liście, należą dl Beiersdorf, która zaznaczona jest na czerwono, natomiast na stronie www nivei znalazłam takie oświadczenie: http://www.niveapolska.pl/Brands_Inn...4%99tach_.html
Ale przecież Nivea w tym oświadczeniu przyznaje się, że używa składników testowanych na zwierzętach:
W Europie, substancje wykorzystywane do wytwarzania produktów kosmetycznych podlegają zasadniczo przepisom dotyczącym chemikaliów (pakiet REACH). Oznacza to, że producenci tych materiałów mają obowiązek ich zarejestrowania. Generalnie, dane z testów na zwierzętach (myszach i szczurach) są wymagane dla celów dossier rejestracyjnego, w celu zweryfikowania bezpieczeństwa materiału dla zdrowia ludzkiego i dla środowiska. Europejskie organy legislacyjne podejmują intensywne wysiłki w celu zminimalizowania ilości wymaganych badań na zwierzętach, a inwestycje branży kosmetycznej w opracowywanie alternatywnych metod testów sięgają milionów euro.

Niestety, pomimo wieloletnich intensywnych wysiłków podejmowanych przez przemysł kosmetyczny i naukowców, nie udało się wciąż wypracować niezawodnych metod zastępczych pozwalających odnieść się do wszystkich kwestii bezpieczeństwa stosownie do wymagań Komisji Europejskiej i jej Naukowego Komitetu Doradczego, jak na przykład do kwestii, czy dany materiał może wywoływać alergie. Prowadzimy aktywne działania na rzecz globalnego zatwierdzenia przez stosowne władze istniejących alternatywnych metod niewymagających testów na zwierzętach. Ponadto, oferujemy wsparcie w postaci zarówno zasobów ludzkich jak i funduszy na rzecz wysiłków naukowych w kierunku wyeliminowania luk w zakresie obszarów, dla których metody alternatywne nie są jeszcze dostępne.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-03, 20:04   #2618
Naamaha
Raczkowanie
 
Avatar Naamaha
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 387
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

No własnie teraz tak patrzę na listę i zastanawiam się czemu nie mamy na niej Nivei?
Wysłałam listę pewnej youtubowiczce, która twierdzi, że Nivea nie testuje, bo nie ma jej na liście Pety, a tu się okazało, że na naszej też jej nie ma O.o
__________________
Wybieraj kosmetyki wolne od okrucieństwa!

veganees.blogspot.com/ Mój blog kulinarny
www.facebook.com/groups/healthomania/

Żyj i daj żyć innym- czyli jedz, nie krzywdź, kochaj! Masz wybór. Go vegan!
http://empatia.pl/str.php?dz=117
Naamaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 20:51   #2619
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

dziewczyny mały OT za który przepraszam, musiałam zmienić weterynarza (jakieś wątpliwości miałam straszne) no i jest szansa, że Olę wyleczę, potrzebuję maksymalnie dużo pozytywnych myśli i pozytywnej energii, od jutra zaczynamy ciężkie leczenie. Jednak jest szansa na całkowite wyleczenie mojego futra. 3majcie kciuki. Nadchodzi dla nas 7 kluczowych dni.

Z tą Niveą to od zawsze zagwozdka była.
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 20:56   #2620
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
dziewczyny mały OT za który przepraszam, musiałam zmienić weterynarza (jakieś wątpliwości miałam straszne) no i jest szansa, że Olę wyleczę, potrzebuję maksymalnie dużo pozytywnych myśli i pozytywnej energii, od jutra zaczynamy ciężkie leczenie. Jednak jest szansa na całkowite wyleczenie mojego futra. 3majcie kciuki. Nadchodzi dla nas 7 kluczowych dni.

Z tą Niveą to od zawsze zagwozdka była.
Mooocno trzymam kciuki za pozytywne rezultaty!
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 21:45   #2621
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
dziewczyny mały OT za który przepraszam, musiałam zmienić weterynarza (jakieś wątpliwości miałam straszne) no i jest szansa, że Olę wyleczę, potrzebuję maksymalnie dużo pozytywnych myśli i pozytywnej energii, od jutra zaczynamy ciężkie leczenie. Jednak jest szansa na całkowite wyleczenie mojego futra. 3majcie kciuki. Nadchodzi dla nas 7 kluczowych dni.
Trzymam kciuki!

Cytat:
Z tą Niveą to od zawsze zagwozdka była.
Nivea wszystko na swojej stronie wyjaśniła… Surowce są testowane na zwierzętach
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-03, 21:49   #2622
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

przepraszam z tych kocich emocji nie doczytałam, faktycznie... ale + za szczerość a nie owijanie w bawełnę.
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 00:12   #2623
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Aniolek_z_charakterkiem Pokaż wiadomość
Witajcie, wegetarianką jestem od dobrych kliku lat i powiem Wam jedno: gdy przechodzę koło budki z fast-foodami mam czasem ochotę na hot-doga z parówką (bo przyznaję kiedyś je lubiłam),
Ale ja tez lubie hot dogi i jadam je dalej tyle, ze z parowka sojowa i naprawde nie czuje roznicy. A parowki polsoja sa mega pyszne
Zwykle parowki mi nigdy nie pasowaly tzw. pies z buda zmielony.
Wole soje z buda zmielona

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
dziewczyny mały OT za który przepraszam, musiałam zmienić weterynarza (jakieś wątpliwości miałam straszne) no i jest szansa, że Olę wyleczę, potrzebuję maksymalnie dużo pozytywnych myśli i pozytywnej energii, od jutra zaczynamy ciężkie leczenie. Jednak jest szansa na całkowite wyleczenie mojego futra. 3majcie kciuki. Nadchodzi dla nas 7 kluczowych dni.

Z tą Niveą to od zawsze zagwozdka była.
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 11:24   #2624
Katarynka92
Rozeznanie
 
Avatar Katarynka92
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 598
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Jej, dziękuję Wam za tyle ciepłych słów! To jest bardzo miłe, tym bardziej jak ma się mały "kryzys". Od tygodnia prawie nie jem mięsa, 2 dni temu właśnie dopadło mnie małe zwątpienie. Nie w ideę, ale czy sobie poradzę. Znam tylko 2 osoby, które nie jedzą mięsa, nikogo z rodziny. Ale był wtedy również (dla mnie ogromny) sukces. Już chciałam sobie nałożyć plaster szynki na kanapkę, gdzie nawet nie mogłam jej chwycić! Bardzo się z tego cieszę, bo znacznie łatwiej będzie odstawić mięso. Kiedyś w gazecie znalazłam artykuł o wegetarianizmie, przepisałam sobie proporcje, jakie powinno się zachować przy warzywach (i jakich), nabiale i innych. Mam coś takiego (w nawiasie porcje/dzień):

-pieczywo, ziemniaki, ryż płatki śniadaniowe (6-10- przyjmuję, że 5- w każdym posiłku coś)
-warzywa strączkowe (2-3)
-warzywa (2-4)
-owoce świeże (1-2)
-owoce suszone (1-2)
-grzyby (okazjonalnie)
-nabiał (3)
-orzechy, nasiona (1-2)
-oleje roślinne (2-3 łyżki)

Myślicie, że jest to odpowiednie?

Jak chodzi o pędzle, to mam EcoTools i Essence- zdecydowanie polecam! Z ET mam do pudru, różu, cieni i (niestety gdzieś podziałam) do podkładu- wszystkie są mega! Bardzo miękkie są też do różu i pudru z Essence, tak samo jestem zadowolona ze skośnych (mam również starą wersję- granatowe włosie) i kulek. Cena bardzo przyjemna.

Nivea dla mnie jest skreślona, nawet jeśli oni sami nie testowaliby. Nie będę wspierała całego koncernu.

D_L- dzięki za informację, kupiłam do kolorowych i czarnych ubrań (już wcześniej)... Zobaczę, wyjdzie w praniu
__________________
They watched her as they watched everyone,
always hoping the living could learn to put aside
rage and sorrow, bitterness and regret.
Katarynka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 11:44   #2625
Bela03
Zadomowienie
 
Avatar Bela03
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 525
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Nabiału trochę dużo
http://dieta.mp.pl/diety/zdrowe_diet....html?id=74452
Bela03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 12:15   #2626
Florrrka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 137
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Chciałabym się z Wami przywitać, podczytuję Was już od dłuższego czasu i na wstępie pragnęłabym Wam serdecznie podziękować za ogrom pracy i poświęconego czasu w przygotowanie listy. Ogromny szacun Moje zakupy opieram tylko o listę, noszę ją przy sobie i sprawdzam. Chociaż teraz to już większość pozycji znam na pamięć


Cytat:
Napisane przez Katarynka92 Pokaż wiadomość
Jej, dziękuję Wam za tyle ciepłych słów! To jest bardzo miłe, tym bardziej jak ma się mały "kryzys". Od tygodnia prawie nie jem mięsa, 2 dni temu właśnie dopadło mnie małe zwątpienie. Nie w ideę, ale czy sobie poradzę. Znam tylko 2 osoby, które nie jedzą mięsa, nikogo z rodziny. Ale był wtedy również (dla mnie ogromny) sukces. Już chciałam sobie nałożyć plaster szynki na kanapkę, gdzie nawet nie mogłam jej chwycić! Bardzo się z tego cieszę, bo znacznie łatwiej będzie odstawić mięso. Kiedyś w gazecie znalazłam artykuł o wegetarianizmie, przepisałam sobie proporcje, jakie powinno się zachować przy warzywach (i jakich), nabiale i innych. Mam coś takiego (w nawiasie porcje/dzień):

-pieczywo, ziemniaki, ryż płatki śniadaniowe (6-10- przyjmuję, że 5- w każdym posiłku coś)
-warzywa strączkowe (2-3)
-warzywa (2-4)
-owoce świeże (1-2)
-owoce suszone (1-2)
-grzyby (okazjonalnie)
-nabiał (3)
-orzechy, nasiona (1-2)
-oleje roślinne (2-3 łyżki)

Myślicie, że jest to odpowiednie?
Nie wiem, czy to odpowiedni wątek, ale jakby co to zrobię mały OT. Chciałabym Ci powiedzieć, że do przejścia na wegetarianizm trzeba podejść spokojnie, bez nerwów, bo to olbrzymia zmiana, szczególnie jeśli mieszkasz razem z rodzicami, którzy są tradycjonalistami w sprawach żywienia. Nie jem mięsa od 18 lat i pamiętam, że gdy przechodziłam na dietę wege nagle każdy był specjalistą od żywienia, każdy skazywał mnie na anemię, ślepotę i inne przykre dolegliwości (które nie miały nigdy miejsca). Jeśli chodzi o to zestawienie, to powiem tak: należy jeść z głową, często ludzie przechodząc na dietę bezmięsną zastępują mięso białym pieczywem lub innymi zapychającymi i małowartościowymi składnikami diety. Pieczywo jak najbardziej, ale to ciemne, pełnoziarniste, to samo makarony, nieoczyszczony ryż. Warzywa jak najbardziej, owoce świeże też, natomiast suszone często są sztucznie dosładzane. Grzybów nie traktuję jako poważny składnik mojej diety, to jedynie dodatek smakowy. Nabiał, nasiona, orzechy (najlepiej te niesolone, bez dodatku oleju), pestki dyni, słonecznika, oleje i oliwa - to częsty składnik mojej diety.
Wiem, że początki bywają trudne, ale już niedługo będziesz się z tego śmiała
Florrrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 12:53   #2627
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Girlonthebridge, mocne kciuki za kociaka


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 13:23   #2628
Aniolek_z_charakterkiem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 18
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Florrrka Pokaż wiadomość
Nie jem mięsa od 18 lat i pamiętam, że gdy przechodziłam na dietę wege nagle każdy był specjalistą od żywienia, każdy skazywał mnie na anemię, ślepotę i inne przykre dolegliwości (które nie miały nigdy miejsca).
Oj tak, póki co mieszkam z rodzicami i do tej pory mimo, że już wiele lat minęło odkąd jestem wegetarianką, słyszę te same uwagi, jeśli tylko włos mi wypadnie, złamie się paznokieć, albo zaboli brzuch słyszę, że to przez to, że nie jem mięsa. Trzeba to przeżyć do czasu usamodzielnienia Najważniejsze, że mój partner, choć sam je mięso w pełni mnie wspiera i jak gotuje dla nas obojga to wegetariańsko;D
Aniolek_z_charakterkiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 17:07   #2629
D_L
Przyczajenie
 
Avatar D_L
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 22
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Hej Wszystkim,

A wiecie może czy kosmetyki z Top Shop są ok? nie mogłam nic znaleźć w sieci a słyszałam, że mają całkiem fajne lakiery i róże...Wie ktoś coś?

Girlonthebridge, wygłaskaj i wyściskaj ode mnie kocurka, przesyłam w Waszą stronę pozytywne myśli i trzymam kciuki

Miłego dnia Wszystkim życzę.
D_L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-05, 08:29   #2630
anna3101
Raczkowanie
 
Avatar anna3101
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 404
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez D_L Pokaż wiadomość
Hej Wszystkim,
Girlonthebridge, wygłaskaj i wyściskaj ode mnie kocurka, przesyłam w Waszą stronę pozytywne myśli i trzymam kciuki
.
Ja też mocno ściskam kciuki za Olę Żeby u niej było wszystko dobrze!

Dziewczyny, potrzebuję waszej porady Nie wiem, co można zrobić.

Sytuacja jest taka. U babci mojego chłopaka zmarł pies. Został zagryziony. Jest mi strasznie przykro. To już jest czwarty przypadek na tej wsi. Generalnie wszyscy wiedzą, że chodzi o dużego rottweilera jednego z sąsiadów - to jest bardzo agresywny pies, rzuca się na ludzi i raz już na oczach świadka zagryzł drugiego psa. Ale nikt z tym nic nie robi. Moje pytanie - czy coś się da zrobić? Bo generalnie oprócz tego jednego przypadku nic się nie udowodni. A ja bardzo się boję. O chłopaka, o dzieci, co tam mieszkają, o psy i koty, które padną kolejnymi ofiarami Dziewczyny, czy da się coś zrobić?? Gdzieś to zgłosić? Chłopak mówi, że tam nie ma straży miejskiej, a policję takie rzeczy nie obchodza...
__________________
Pomóż kociakom - kupuj na aukcjach charytatywnych na allegro: NADIR_stowarzysz, miauczykotek, Koty_sos, SosDlaZwierzat, TOZ_Szczecin, kocipazur_org,

Nakarm zwierzaka jednym klikiem:
www.pustamiska.pl
www.poomoc.pl

Mój blog: ekologicznie.wordpress.co m
anna3101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 09:46   #2631
Bela03
Zadomowienie
 
Avatar Bela03
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 525
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Powinnaś skontaktować się z TOZ, mają inspektorów. Przyjedzie taki i porozmawia z właścicielem rotweilera. Zależnie od jego reakcji mają oni prawo:
wystąpić o nakaz odbioru mu psa(schronisko zgodnie z prawem musi go przyjąć),
nakazać jemu założyć mu kaganiec,
wystosować pismo do prokuratury o popełnieniu przestępstwa(nie znam sytuacji ale można to nawet pod znęcanie się nad innymi psami podciągnąć.

Prawda jest taka że straż miejska/policja powinna działać jako że jest łamane prawo ale nie robią tego. W naszym mieście nie znają nawet ustawy o ochronie zwierząt. TOZ za to się tym zajmie sam lub z policją.
Bela03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 09:56   #2632
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

właśnie w tym tkwi problem, że policja i straż (mimo, że straż ma to w obowiązkach i tak ma to w nosie) a policja, policja pracuje dla statystyki ich obchodzą tylko rozboje, kradzieże, narkotyki a nie jakieś tam zwierzęta, niestety takie mamy prawo i tak jest sprawdzana wydajność i praca policjantów. Najlepiej właśnie zglosić do jakiejś organizacji która stricte się zwierzątkami zajmuje


słuchajcie co do Oli, jest duża szansa ale niestety poprzedni weterynarz masę biedy nam narobił, czeka nas bardzo długie i mozolne leczenie ale z każdym dniem stan kici powinien się poprawiać, bardziej się boję, że jakiś narząd został uszkodzony przez złe leczenie: nerki, wątroba (ale to sprawdzę w późniejszej kolejności bo na razie trzeba się zając tym co jest). Mam leki na 7 dni, czekam na wyniki badań. Ola w sumie w miarę ok się czuje, je, załatwia się dzisiaj nawet zaczęła się bawić piłką (a lata tego nie robiła). Pierwszy raz od 3 dni napiła się wody, wcześniej dawałam jej mleko bo praktycznie nic nie piła - kupiłam jej to kocie. Bo nie powiedziałam Wam, ale stan Oli się lekko pogorszył i Ola miała ucisk znaczy ma nadal na nerw twarzowy, który uniemożliwia jej zamknięcie oka i lekko upośledza pracę pyszczka i języka. Mam nadzieję, że po lekach wszystko dojdzie do normy


o Top Shopie znalazłam tylko takie informacje, że kiedyś testowali ale ponoć zaprzestali, ale to tylko komentarze z for anglojęzycznych, bez żadnych potwierdzeń typu oświadczenie czy mail.
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 10:02   #2633
Bela03
Zadomowienie
 
Avatar Bela03
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 525
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Świetna wiadomość z kotem

Co do organizacji to ja zawsze będę popierać zgłaszanie się do TOZu w takich sprawach, po części dlatego że sama jestem inspektorem (wczoraj odebrałam na to papier ) ale również dlatego że znam tych ludzi i wiem jakie mają uprawnienia.
Nie wiem jak inne organizacje ale jak np. widzimy wygłodzonego psa, który zaraz zdechnie mamy prawo odebrać go właścicielowi, poza tym jak pisze TOZ do prokuratury znaczy to więcej niż mało znana organizacja.

Co do policji i straży miejskiej to w moim mieście jak się trafi na dobrą osobę to pomoże, tymbardziej jak my jedziemy i boimy się agresywnego gospodarza, niestety nie mają żadnej wiedzy co zrobić.
Bela03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 11:27   #2634
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

współpraca policji z taką instytucją jak Wy (bo praktycznie jesteście tak jakby policją dla zwierząt nie?) to jest ok znaczy sądzę, że pomagają. Ale sami z siebie... To rzadko naprawdę, mimo, że ludzie zgłaszają tego dużo. Raz pamiętam jak u nas na komendzie dyżurny miał bardzo dobre serduszko i wziął pieska na dyżurkę i szukał mu domu
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 12:31   #2635
Bela03
Zadomowienie
 
Avatar Bela03
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 525
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Wiemy coś o czeskich Tomilu i Fosfie, pierwsza robi płyny do płukania Wansou druga żele do prania poppy(Tesco)?
Bela03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 16:19   #2636
EmilkaZ
Wtajemniczenie
 
Avatar EmilkaZ
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 017
GG do EmilkaZ
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

dzięki dziewczyny za wszystkie info zdecydowałam sie na ET

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
dziewczyny mały OT za który przepraszam, musiałam zmienić weterynarza (jakieś wątpliwości miałam straszne) no i jest szansa, że Olę wyleczę, potrzebuję maksymalnie dużo pozytywnych myśli i pozytywnej energii, od jutra zaczynamy ciężkie leczenie. Jednak jest szansa na całkowite wyleczenie mojego futra. 3majcie kciuki. Nadchodzi dla nas 7 kluczowych dni.

Z tą Niveą to od zawsze zagwozdka była.
Jasna sprawa, ja codziennie o Was myślę
Wszystko będzie dobrze
EmilkaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 21:42   #2637
EmilkaZ
Wtajemniczenie
 
Avatar EmilkaZ
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 017
GG do EmilkaZ
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

ups, nie widzialam tej strony.
Aniu też bym się na Twoim miejscu martwiła, nie wiadomo ile zwierzat zaatakowal taki pies...(mam na mysli zwierzeta bez opiekuna). Nie mozna tak tego zostawic, a probowali rozmawiac z sasiadami? Opiekunowie nic sobie nie robia z tego ze pies sieje takie "spustoszenie"? masakra.

girlonthebridge ja bym tego Twojego sierscia tak ucalowala w jej miekusie puszyste futerko(widzialam filmik stad te ochy i achy). Kizi mizi.Wylize sie z tego, koty sa bardzo silne. Musisz byc w dobrym humorze przy niej(to naprawde pomaga), mowic duzo do niej, tarmosic za uszka. Takie slodziutkie serduszko z Niej, dobrze ze Ciebie ma kurcze jak jej dobrze, zeby tak ktos mnie wozil na rowerze hahahahahahahahah
EmilkaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 22:04   #2638
Bela03
Zadomowienie
 
Avatar Bela03
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 525
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez EmilkaZ Pokaż wiadomość
Opiekunowie nic sobie nie robia z tego ze pies sieje takie "spustoszenie"?
Z doświadczenia wiem że jak takim sąsiedzi długo zwracają uwagę zamykają psa w klatce/ przyczepiają krótki łańcuch i w takim wypadku interwencja jest konieczna
Bela03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 23:26   #2639
Naleeen
Raczkowanie
 
Avatar Naleeen
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 192
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Heeeeeej, witajcie po długiej przerwie Nie jestem w stanie nadrobić zaległości, ale mam info, które może się przydać. Ziaja jest sprzedawana w Korei. Czy to może oznaczać dla nas coś złego...? Pozdrawiam Was!!
__________________
„Mimo to wolał być nieobecny całkowicie niż być tylko w części i brakującą resztą udawać. Dlatego był tak niezwykły dla ludzi, którzy go znali. Jeśli znalazł się w ich pobliżu, był dla nich całym sobą. Albo nie było go w ogóle.”

kosmetyki nietestowane na zwierzetach
Naleeen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-06, 11:11   #2640
loglady83
Raczkowanie
 
Avatar loglady83
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 302
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez D_L Pokaż wiadomość
A wiecie może czy kosmetyki z Top Shop są ok? nie mogłam nic znaleźć w sieci a słyszałam, że mają całkiem fajne lakiery i róże...Wie ktoś coś?
Jakis czas temu szukalam informacji na ten temat i nie znalazlam wiele poza informacjami na kilku cruelty-free blogach o tym, ze nie testuja. Np. tutaj.

Nie wiem sama co mam o tym myslec.
loglady83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-11 15:38:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:40.