Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3 - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-28, 18:57   #2851
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
Ostatnio nasz kocur zachorowal na zap zoladka :-/
Oj, biedny siersciuszek Ale jak sie miewa?
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 20:28   #2852
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

lipa, muszę znaleźć nowy podkład a wcześniej miałam revlona
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 21:52   #2853
loglady83
Raczkowanie
 
Avatar loglady83
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 302
Ja jeszcze kilka dni temu przymierzalam sie do kupna podkladu Clarins. Dobrze ze ktos wspomnial ze wypadli z listy Peta. Niestety caly czas jest na 'zielonej wizazowej liscie'. Czyli teraz juz pozostala juz tylko garstka firm z gornej polki, ktore sa cruelty-free. Jestem tym bardzo rozgoryczona.
loglady83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 22:00   #2854
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Oj, biedny siersciuszek Ale jak sie miewa?
Teraz juz dobrze, dziekuje


from my iPhone using Tapatalk
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 11:26   #2855
popielatyblond88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Myślę, że oficajlnie na czerwoną listę spożywczą można wpisać Danone. Oto odpowiedź jaką otrzymałam drogą mailową:

"Szanowna Pani,


Bardzo dziękujemy za kontakt z naszą firmą.



W odpowiedzi na Pani pytanie uprzejmie informujemy, że produkty firmy Danone nie są testowane na zwierzętach, gdyż takie testy mijałyby się z celem. Mleczne produkty Danone są wytwarzane na bazie mleka krowiego, ale przeznaczone są dla ludzi. Na zwierzętach badano jedynie wpływ probiotyków na przewód pokarmowy. Natomiast badania kliniczne produktów Danone są prowadzone na ludziach, którzy wyrazili ochotę i zgodę na udział w badaniach."
popielatyblond88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 12:52   #2856
CzarnoOka_88
Przyczajenie
 
Avatar CzarnoOka_88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 13
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
CzarnoOka wbijaj na forum miau.pl załóż kotu wątek, napisz dokładnie wszystko co dot. kota w temacie napisz poszukiwania DT i DS na cito. Porób kociakowi fotki, wierz mi adoptują koty i w gorszej formie, po prostu trzeba go gdzieś rozreklamować.
Dzięki pomocy znajomej kotek ma wątek na miau.pl http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=147592
równiez na allegro http://allegro.pl/kot-bobi-adopcja-i2743705100.html

Kotek jest odrobaczony, zatrzymały mu się biegunki, załatwia się do kuwety i jest przesłodki! Bardzo tęskni za towarzystwem człowieka. Pilnie szuka domku.... Jeśli możecie, pomóżcie. Może ktos zna kogoś kto zechciałby przygarnąć małego nieszczęsnego Kocurka... Jeżeli ktos sie zdecyduje- kotek zostanie wykastrowany. Bobi czeka na dom...
CzarnoOka_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 12:56   #2857
CzarnoOka_88
Przyczajenie
 
Avatar CzarnoOka_88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 13
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez CzarnoOka_88 Pokaż wiadomość
Witam,

Na początku napiszę (bo może komuś się ta wiedza przyda), że jakby ktoś miał problem ze znalezieniem jakiś produktów z Frosha, to odkryłam że w OBI maja cały asortyment Co prawda nie należą do najtańszych ale są bardzo wydajne, skuteczne i w ogóle super

Druga sprawa w jakiej piszę, to ogromna prośba i wołanie o pomoc… Znalazłam na działce kotka, wyglądającego na kilka miesięcy- przeuroczy Kocurek, bardzo spokojny i pieszczotliwy Prawdopodobnie został wyrzucony ponieważ jest oswojony i ciągle garnie się do ludzi (jest tak stęskniony za człowiekiem że dosłownie wskakuje na człowieka, jak tylko kogoś zobaczy- od razu na kolana a czasem owija się wokół szyi i udaje szalik ). Kitek jest bardzo wychudzony- można na nim wyczuć wszystkie kości… Zaczęliśmy go dokarmiać, ale niestety nie miał apetytu a jak coś zjadł, to miał od razu biegunkę… . Zabraliśmy go z mężem do weterynarza, gdzie został na obserwacji. Okazało się , wbrew naszym domysłom, że kiciuś nie ma kilku msc ale ok. 5lat (tak wet ocenił po zębach). Ważył 1,5kg, był odwodniony… Oczywiście dostał antybiotyk, zastrzyk podskórny (odżywczy z glukozą) oraz leki na biegunkę. Niestety biegunka nie przechodziła więc wet (bezodpłatnie i z własnej woli) zrobił badanie w kierunku Fiv i kociej białaczki. Wynik okazał się straszny: kot ma białaczkę….;( No i tu pojawia się problem- co począć z biednym Kocurkiem? Ja, mimo szczerych chęci nie mogę zabrać go do domu, ponieważ mam już 3 koty i za parę dni termin porodu mojej córeczki… Nie znam nikogo kto by zechciał zaopiekować się chorym kotem Na działkę nie powinien wracać- raz że nie przetrwa zimy, bo jest zbyt osłabiony, a dwa, że rozsiewałby wśród innych kotów chorobę Schronisko nie przyjmuje takich kotów (od razu by uśpili)… A od weta kotka trzeba już zabrac bo nie chca go dłużej trzymać ;( Co począć w takiej sytuacji? Macie jakiś pomysł? Błagam, bo czuje się taka bezsilna… Czy jedynym wyjściem pozostaje uspanie tego kotka, który tak bardzo kocha ludzi?....

Dodam jeszcze ze kotek jest z Opola ale możemy go dowieź jeżeli zanalazłaby się jakas dobra osoba
CzarnoOka_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-29, 14:08   #2858
MayaMarie
Raczkowanie
 
Avatar MayaMarie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 410
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez loglady83 Pokaż wiadomość
Ja jeszcze kilka dni temu przymierzalam sie do kupna podkladu Clarins. Dobrze ze ktos wspomnial ze wypadli z listy Peta. Niestety caly czas jest na 'zielonej wizazowej liscie'. Czyli teraz juz pozostala juz tylko garstka firm z gornej polki, ktore sa cruelty-free. Jestem tym bardzo rozgoryczona.
no właśnie ten Clarins mnie mocno zasmucił. ale nie jest też u PETY na złej liście - po prostu go nie ma. jednak tak samo nie ma wciaż na żadnej z list PETY wielkiego koncernu LVMH... bezpieczniej przyjąć, że jednak testują. ale wg http://www.navs.org/ Clarins jest ok.
Niestety, ale niemal wszystkie górnopółkowe marki są w jakiś sposób zaangażowane w testy... Dolnopółkowe nie testują, bo mogą sobie bazować na przetestowanych już kiedyś tam składnikach... Zawsze można wybierać "mniejsze zło" i kupować od tych, które same nie testuja, ale należą do testujących koncernów. Prawda jest taka, że tylko firmy wegańskie są tak naprawdę w porządku, ale czy na pewno... Jak pisałam na wątku perfumowym:

Wiele z tych niby naturalnych, super eko kosmetyków zawiera substancje, których pozyskiwanie wcale nie jest takie eko, chociażby olej palmowy - który jest w wielu cruelty free produktach, a dla pozyskania którego bestialsko morduje się orangutany.http://forum.empatia.pl/viewtopic.php?f=2&t=1918 Czyli można się "cieszyć" posiadaniem kremu z certyfikatami eko, który na żadnym etapie produkcji nie był testowany na zwierzętach, na dodatek nie posiada składników odzwierzęcych, ale którego składnik "odroślinny" pochodzi z palemek, które ścięto, brutalnie zabijając przy tym mieszkające tam małpki.
__________________
"Smile. The world is not ending just yet."


Daeran, Wrath of the Righteous
MayaMarie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 14:47   #2859
EmilkaZ
Wtajemniczenie
 
Avatar EmilkaZ
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 017
GG do EmilkaZ
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Czesc
Girl jak tam Planton sie czuje w nowym domku?

Cytat:
Napisane przez CzarnoOka_88 Pokaż wiadomość
Dzięki pomocy znajomej kotek ma wątek na miau.pl http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=147592
równiez na allegro http://allegro.pl/kot-bobi-adopcja-i2743705100.html

Kotek jest odrobaczony, zatrzymały mu się biegunki, załatwia się do kuwety i jest przesłodki! Bardzo tęskni za towarzystwem człowieka. Pilnie szuka domku.... Jeśli możecie, pomóżcie. Może ktos zna kogoś kto zechciałby przygarnąć małego nieszczęsnego Kocurka... Jeżeli ktos sie zdecyduje- kotek zostanie wykastrowany. Bobi czeka na dom...
jaki piekny kocurek kurcze, ja mam 3 kotki w tym jedna tez ma bialaczke
Biedny Bobi, ja w te wakacje spotkalam dwie znajdy. Jednego juz chcielismy zostawic w domu byl mlodziutki ale moje kotki go nie zaakcpetowaly, dwa tygodnie (albo nawet dluzej) na niego prychaly...ale moze dlatego, ze mial swierzba? wyleczylysmy go i znalazlysmy mu dobry dom. A drugiego kotka znalazlam z Tz za granica, w sumie to on nas znalazl...siedzial z nami 4 dni...i jak juz zrezygnowalismy z szukania jego opiekunow zglosili sie sami do nas...ech
W Pl to jest straszny problem z porzucaniem zwierzat...masakra...ale tragedia przychodzi dopiero jak jest zima...

Moja jedna kotka oszalala jak spadl snieg co chwile chce wychodzic i zaraz wraca bo dupka marznie:P a reszta spi
Smutne to jest, ze nie kazdy moze sobie spac spokojnie w ciepelku...
EmilkaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 15:12   #2860
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Widziałam na forum wątek tak coś czułam, że to ten. Jest boski, naprawdę jest przepiękny. 3mam za niego mocno kciuki i będę podbijała jego temat.

Platon jest boski powiem szczerze wpadłam po uszy tęsknię za Olą i nadal jest mi smutno ale Platon rozwala system

my.jpg

tugeder2.jpg

__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 18:45   #2861
EmilkaZ
Wtajemniczenie
 
Avatar EmilkaZ
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 017
GG do EmilkaZ
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

hahahahaha słodziutki:P
Trzymajcie się ciepło
EmilkaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-29, 19:12   #2862
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

wymieniłam podkład revlona na inglota, dziś kupiłam, mam nadzieję, że będzie dobry
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 19:15   #2863
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
Teraz juz dobrze, dziekuje


from my iPhone using Tapatalk
To super

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
Widziałam na forum wątek tak coś czułam, że to ten. Jest boski, naprawdę jest przepiękny. 3mam za niego mocno kciuki i będę podbijała jego temat.

Platon jest boski powiem szczerze wpadłam po uszy tęsknię za Olą i nadal jest mi smutno ale Platon rozwala system


Platon wymiata

CzarnoOka_88 sliczny kocurek
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 19:52   #2864
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

gdyby ktoś kiedyś był ciekawy co tam u Platona to odsyłam na jego stronę ---> https://www.facebook.com/SwiatWedlugPlatona ))
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 08:23   #2865
anna3101
Raczkowanie
 
Avatar anna3101
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 404
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez MayaMarie Pokaż wiadomość
no właśnie ten Clarins mnie mocno zasmucił. ale nie jest też u PETY na złej liście - po prostu go nie ma. jednak tak samo nie ma wciaż na żadnej z list PETY wielkiego koncernu LVMH... bezpieczniej przyjąć, że jednak testują. ale wg http://www.navs.org/ Clarins jest ok.
Niestety, ale niemal wszystkie górnopółkowe marki są w jakiś sposób zaangażowane w testy... Dolnopółkowe nie testują, bo mogą sobie bazować na przetestowanych już kiedyś tam składnikach... Zawsze można wybierać "mniejsze zło" i kupować od tych, które same nie testuja, ale należą do testujących koncernów. Prawda jest taka, że tylko firmy wegańskie są tak naprawdę w porządku, ale czy na pewno... Jak pisałam na wątku perfumowym:

Wiele z tych niby naturalnych, super eko kosmetyków zawiera substancje, których pozyskiwanie wcale nie jest takie eko, chociażby olej palmowy - który jest w wielu cruelty free produktach, a dla pozyskania którego bestialsko morduje się orangutany.http://forum.empatia.pl/viewtopic.php?f=2&t=1918 Czyli można się "cieszyć" posiadaniem kremu z certyfikatami eko, który na żadnym etapie produkcji nie był testowany na zwierzętach, na dodatek nie posiada składników odzwierzęcych, ale którego składnik "odroślinny" pochodzi z palemek, które ścięto, brutalnie zabijając przy tym mieszkające tam małpki.
Maya, warto pamiętać, że nie wszystkie "eko" certyfikaty tak naprawdę gwarantują nietestowanie. Najlepiej jest trzymać się BDIH, Vegan no i oczywiście tych kosmetyków, co mają logo Leaping Bunny.

Co do oleju palmowego, w kosmetykach ekologicznych on nie jest wcale taki popularny, ale niektóre firmy same zaznaczają, że zdobywają go tylko i wyłączne z odpowiedzialnych źródeł i małych gospodarstw. Bardziej niebezpieczne są produkty spożywcze - tam czasami potrajają po cichutku wpędzić ten olej niepotrzebnie, i ten to już na pewno do niejednej śmierci się przyczynił...
__________________
Pomóż kociakom - kupuj na aukcjach charytatywnych na allegro: NADIR_stowarzysz, miauczykotek, Koty_sos, SosDlaZwierzat, TOZ_Szczecin, kocipazur_org,

Nakarm zwierzaka jednym klikiem:
www.pustamiska.pl
www.poomoc.pl

Mój blog: ekologicznie.wordpress.co m
anna3101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 11:41   #2866
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Polecam artykuł

"...Przypominające wyglądem centrum kontroli lotów kosmicznych pomieszczenia należące do Nestle, znajdują się w małym szwajcarskim miasteczku. Pracujący tam ludzie nie śledzą jednak danych telemetrycznych lotu – obserwują zagregowane reakcje internautów na produkty firmy. Jeśli na drugim końcu świata ktoś na twitterze, forum internetowym czy w inny sposób wyrazi się niepochlebnie o swojej porannej kawie Nescafe, Nestle najprawdopodobniej wyłapie to i rozważy interwencję."


http://gizmodo.pl/cyberkomando-nestle/
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 12:35   #2867
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

dobre niedługo będzie "za co siedzisz? za to, że kawa była niedobra "
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 13:17   #2868
MayaMarie
Raczkowanie
 
Avatar MayaMarie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 410
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez anna3101 Pokaż wiadomość
Maya, warto pamiętać, że nie wszystkie "eko" certyfikaty tak naprawdę gwarantują nietestowanie. Najlepiej jest trzymać się BDIH, Vegan no i oczywiście tych kosmetyków, co mają logo Leaping Bunny.
Masz rację, tak naprawdę bardzo wąska jest gama tych w 100% bezpiecznych kosmetyków (czy innych produktów) - przykre. Warto jednak temat nagłaśniać, bo są osoby, które myślą, że nawet kilka certyfikatów naraz gwarantuje bezpieczeństwo kosmetyku, a tak naprawdę to tylko zabieg marketingowy.

W ogóle to czytałam Twojego bloga, bardzo dobry jest i podziwiam za taki styl życia.
__________________
"Smile. The world is not ending just yet."


Daeran, Wrath of the Righteous
MayaMarie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 18:01   #2869
Bela03
Zadomowienie
 
Avatar Bela03
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 525
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Czy znacie jakiś płyn do prania wełny dostępny stacjonarnie? Wiecie może kto produkuje płyn dla Tesco? pisze że w Belgii
Bela03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-31, 11:49   #2870
popielatyblond88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4
Smile Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Teraz na wielu produktach jest napisane wyprodukowane w UE, szkoda że nie piszą przez kogo... Z tego co zdążyłam doczytać informacje, można uzyskiwać bezpośrednio od sklepów dla których są produkowane, o ile zechcą odpowiedziedź na takiego maila. Uważam, że takie informacje powinny być zamieszczane na stronie np. Biedronki kto i co dla nich produkuje.
A jakie macie zdanie co do oświadczenia firmy Coty w sprawie testów, które można znaleźć na stronie Astor? :
"Astor niezwykle poważnie podchodzi do kwestii testów na zwierzętach i od wielu lat wyraża zdecydowany sprzeciw przeciw testowaniu czy to produktów, czy ich składników właśnie w ten sposób. Nie stosujemy tej metody ani do testowania naszych produktów, ani nawet ich składników, nie zlecamy też takich badań placówkom zewnętrznym.

Oświadczenie firmy Coty Inc. w sprawie testów na zwierzętach

Coty Inc to lider światowej branży kosmetycznej i jedna z największych firm zapachowych. Posiadamy wachlarz znanych marek i ofertujemy innowacyjne produkty o wyjątkowej jakości, dla których staramy się zawsze utrzymywać najwyższe standardy bezpieczeństwa konsumenta.

Firma Coty już w roku 1994 z własnej woli zaprzestała testowania gotowych produktów kosmetycznych na zwierzętach, na długo przed wprowadzeniem takiego zakazu w Europie, co miało miejsce w roku 2004. Już od wielu lat Coty aktywnie angażuje się w poszukiwanie rozwiązań alternatywnych dla testów na zwierzętach.

Zanim produkt zostanie wprowadzony na rynek, zostaje dokładnie sprawdzony pod kątem bezpieczeństwa dla człowieka i środowiska naturalnego oraz zgodności z obowiązującymi przepisami prawa, zasadami i regulacjami. Nie testujemy naszych produktów ani ich składników na zwierzętach, ani nie zlecamy ich przeprowadzenia stronom trzecim. Ocena bezpieczeństwa składników produktów kosmetycznych opiera się na wykorzystaniu uznanych alternatywnych metod, istniejących danych o bezpieczeństwie substancji, oraz, w coraz większym stopniu, na wymianie takich danych z przedstawicielami innych branż.

Cały czas staramy się dążyć do opracowania i certyfikacji dodatkowych, rzetelnych metod nieopartych na testach na zwierzętach i zamierzamy aktywnie wspierać badania, wdrożenia oraz ulepszenia metod alternatywnych do takich testów, w szczególności testów złożonych, dla których brak jest na razie alternatywnych rozwiązań. W tym celu aktywnie uczestniczymy w realizowanych w Europie i USA programach badawczych, udostępniając środki finansowe, czas, zasoby i wiedzę naukową. Celem wspólnym tych wszystkich starań jest całkowite wyeliminowanie testów na zwierzętach.

1 grudnia 2010 roku. "

Pozdrawiam
popielatyblond88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 11:40   #2871
Naamaha
Raczkowanie
 
Avatar Naamaha
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 387
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Skoro ta oświadczenie Coty jest z 2010 to czemu dopiero niedawno zostali wycofani z czerwonej listy Pety?
Najlepiej byłoby wysłać do niej emaila, być może dopiero teraz uzbierali wystarczająco dużo dowodów, że Coty nie testuje. Byłoby wspaniale, wiele firm wskoczyłoby na zieloną
__________________
Wybieraj kosmetyki wolne od okrucieństwa!

veganees.blogspot.com/ Mój blog kulinarny
www.facebook.com/groups/healthomania/

Żyj i daj żyć innym- czyli jedz, nie krzywdź, kochaj! Masz wybór. Go vegan!
http://empatia.pl/str.php?dz=117
Naamaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 11:52   #2872
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Naamaha Pokaż wiadomość
Skoro ta oświadczenie Coty jest z 2010 to czemu dopiero niedawno zostali wycofani z czerwonej listy Pety?
Najlepiej byłoby wysłać do niej emaila, być może dopiero teraz uzbierali wystarczająco dużo dowodów, że Coty nie testuje. Byłoby wspaniale, wiele firm wskoczyłoby na zieloną
perfumy Chloe by można było kupować
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 13:11   #2873
meg22
Zakorzenienie
 
Avatar meg22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 13 986
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3



nie wiem czy nie jestem ślepa, ale na jakiej liście znajduje się Nivea? wydawało mi się, że testują, ale nie mogę ich znaleźć na liście...
__________________
"Zaiste, chciałoby się powiedzieć, że ludzie są diabłami na ziemi, a zwierzęta dręczonymi przez nich duszami"
meg22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 13:53   #2874
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Nivea testuje Chatul kilka razy cytowała ich stanowisko
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 13:55   #2875
meg22
Zakorzenienie
 
Avatar meg22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 13 986
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
Nivea testuje Chatul kilka razy cytowała ich stanowisko
No to dobrze (w sensie, że się nie myliłam). Dzięki
__________________
"Zaiste, chciałoby się powiedzieć, że ludzie są diabłami na ziemi, a zwierzęta dręczonymi przez nich duszami"
meg22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 17:17   #2876
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
perfumy Chloe by można było kupować
uwielbiam je
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 14:31   #2877
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Nie widzę powodu dla którego nie przenieść Coty na zieloną Tylko dlaczemu Peta jeszcze się wacha? Może się wstrzymamy na wszelki wypadek?

Oświećcie mnie bo ja ciemna: z jakiego powodu Yes to cucumbers wyleciało z Peta listy (na My Beauty Bunny List jest wykreślony)? Szykowałam się właśnie do recenzji na bloga, bo mam ich fajną odżywkę a tu taka niespodzianka...
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 14:37   #2878
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Sorbet Pokaż wiadomość

Oświećcie mnie bo ja ciemna: z jakiego powodu Yes to cucumbers wyleciało z Peta listy (na My Beauty Bunny List jest wykreślony)? Szykowałam się właśnie do recenzji na bloga, bo mam ich fajną odżywkę a tu taka niespodzianka...
What?!
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 14:47   #2879
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

pochwalę się, że zrobiłam wczoraj pasztet z selera, jest świetny
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 14:51   #2880
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

No w co najmniej lekkim szoku jestem: http://www.mybeautybunny.com/cruelty-free-beauty/ to jest ta lista.

A czemu na naszej liście nie ma Dr.Organic? Spoko firma dla wegetarian. Mają fajną pastę do zębów - mocna, że aż paszczkę urywa. Bardzo silna, ale i skuteczna w walce z nalotem.

uuu - z selera? Podzielisz się? <prooosi>
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-11 15:38:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:29.