Problem ze skórą twarzy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-18, 17:45   #31
BehindU
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 127
Dot.: Problem ze skórą twarzy

Dodam, że np. w te poniedziałki chcę robić peeling,parówkę i glinkę. (i tak co tydzień, peeling dodatkowo np. w czwartek).

Tak więc proszę o napisanie mi tego harmonogramu
Tak krok po kroku (po parówce przetrzeć twarz czystym ręcznikiem?)
BehindU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 20:43   #32
agacio
Zadomowienie
 
Avatar agacio
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z laptopka ;)
Wiadomości: 1 187
Dot.: Problem ze skórą twarzy

Codziennie wykonuj:

1. oczyszczanie (mycie) twarzy żelem rano i wieczorem
2. tonizacja po każdym myciu tonikiem antybakteryjnym bezalkoholowym
3. krem nawilżający rano i wieczorem po toniku

Odnośnie parówki raz w tygodniu (dzień wybierz sam) wieczorem
- umyj twarz żelem
- tonizacja
- peeling, jeśli są zmiany zapalne - ryzyko rozprzestrzenienia się wybierz peeling enzymatyczny, jeśli takich zmian nie ma możesz użyć peelingu mechanicznego
- robisz parówkę około 10min
- zmoczoną w gorącej wodzie ściereczką muślinową/z mikrofibry przecierasz twarz wykonując delikatny masaż, Usuwasz wtedy nadmiar sebum z otwartych podczas parówki porów skórnych. Pamiętaj tylko żeby nie przesadzić pocieraniem twarzy bo wbrew pozorom taką ściereczką można mocno zedrzeć naskórek, który i tak wcześniej potraktowałeś peelingiem. Chodzi mi o takie delikatne przetarcie twarzy.
- otwarte pory należy zamknąć np ochlapując twarz bardzo zimną wodą, możesz też przetrzeć tonikiem
- nakładasz maseczkę z glinki
- krem nawilżający i idziesz spać

Napisz jaki masz krem. Jeśli masz cerę tłustą/mieszaną (wybacz ale nie pamiętam, a nie czytałam wątką od początku raz jeszcze) spokojnie mógłbyś używać na noc kremu z kwasami np Effaclar Duo LRP. Taki krem dodatkowo delikatnie skórę dołuszcza i zapobiega powstawaniu nowych zmian na skórze, zmniejsza też ilość zaskórników (przynajmniej u mnie). Na dzień wybierz krem nawilżający o lekkiej konsystencji do typu swojej cery, zwróć uwagę żeby miał właściwości niekomedogenne (nie zatykające porów). Może być tak że producent umieści adnotację o niekomedogenności produktu ale nie zawsze, poczytaj o składnikach które mają właściwości zatykające pory i wybierz taki krem który tych składników nie ma

Nie przesadzaj też z tymi parówkami na początku rób raz w tygodniu i obserwuj skórę. Pamiętaj że pory ma każdy nie da się ich zlikwidować ważne jest staranne oczyszczanie i regularny peeling. Nie możesz zapomnieć o nawilżaniu wszystkie te zabiegi mycie, peelingi (mycie twarzy mydłem, toniki alkoholowe) pozbawiają skórę naturalnej bariery hydrolipidowej, w skutek czego produkcja sebum wzrasta i mamy błędne koło. Nawilżenie jest ważne nawet przy cerze tłustej, należy dobrać tylko odpowiedni do tego krem i picie wody. Wierz lub nie ale pijąc 1,5 litra wody dziennie skóra wygląda lepiej, promienniej nie tylko na twarzy.

Jakby co to pytaj, pomogę w miarę moich możliwości
__________________
sudokuholiczka

literakomaniaczka

Mój wątek wymiankowy zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733577

27
agacio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 16:52   #33
BehindU
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 127
Dot.: Problem ze skórą twarzy

Dziękuje za dokładne objaśnienie
Więc tak, wczoraj zrobiłem peeling (10-12min), potem maseczke z glinki (20min, co chwilka chlapałem delikatnie twarz wodą).
Co naprawdę mnie zaskoczyło cera wyjaśniała, a pory nieco się wyczyściły.
Po maseczce nałożyłem krem (i tu myślę, że popełniam błąd, gdyż miałem tylko zwykły krem NIVEA - czy on zapycha pory?).

Pytania:
-Krem taki jak poleca Pani agacio dostanę w sklepach kosmetycznych?
-jeśli chodzi o picie wody - mogę ją ''mieszać'' ? Tzn zwykłą mineralną z gazowaną.

Dziś zauważyłem, że na nosku pojawiło się takie ''coś''. Nie widać tego gołym okiem, jednak gdy przejadę palcem po nosie wyczuwam to, a gdy przyciskam, to boli. Czy to jakiś rodzaj krości ropnej? Czy mogę ją smarować tymi żelami od dermatolog?
- Stiefortex - nie mogę znaleźć zbyt wiele info o tej maści/żelu. Jest ona bardzo mocna, czuć mocno w niej alkohol, wysusza mocno punkt na który ją nakładam
-Normaclin - łagodniejsza, stosuje ją rano.
BehindU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 19:08   #34
agacio
Zadomowienie
 
Avatar agacio
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z laptopka ;)
Wiadomości: 1 187
Dot.: Problem ze skórą twarzy

Mnie krem nivea zapycha (pory) bo ma parafinę w składzie podobnie bambino używam tego https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...wa-wersja.html i przy mojej cerze mieszanej jestem zadowolona.

Effaclar Duo LRP do kupienia w aptece podobnie wyżej wymieniony. Sugerowałabym (jeśli chodzi o wybór kremu) produkt apteczny Iwostin, Pharmaceris, LRP, Eucerin, ooooo i bioderma też jest świetna jeśli chodzi o vichy dla mnie przereklamowane. W Superpharmie często są promocje poczytaj pooglądaj i wtedy kup.

Wodę najlepiej pić niegazowaną, idzie się przyzwyczaić

Przepraszam ale "krość ropna" rozbawiła mnie do łez co do stosowania maści przepisanej przez lekaża nie wiem, lekarzem nie jestem ale stosuj ją tak jak polecił dermatolog.
__________________
sudokuholiczka

literakomaniaczka

Mój wątek wymiankowy zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733577

27
agacio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 20:52   #35
BehindU
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 127
Dot.: Problem ze skórą twarzy

Cytat:
Napisane przez agacio Pokaż wiadomość
Przepraszam ale "krość ropna" rozbawiła mnie do łez


Bardzo mi z tego powodu miło Mam nadzieję, że te łzy nie spowodowały np. rozwalenia makijażu

Kolejny raz dziękuje za pomoc, poszukam i wybiorę jakiś krem dla siebie.
BehindU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 20:17   #36
BehindU
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 127
Dot.: Problem ze skórą twarzy

Mam jeszcze pytania odnośnie kremów:

1)Czy LRP Effaclar Duo jest skuteczny? Czy nie zapcha mi porów? Jak on właściwie działa i kiedy mam go stosować (dzień/noc) ? Pytam, gdyż nie chcę kupować kota w worku, zauważyłem, że oceny na KWC ma dobre, jest napisane że dobrze radzi sobie z zaskórnikami, a o to głównie mi chodzi

2)Jaki wybrac drugi krem, tak jak Pani agacio napisała, aby był lekki.
Jakie polecacie dla mojej cery i kiedy go stosować? (dzień/noc)

---------- Dopisano o 21:17 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

A i jeszcze pytanko do LRP : czy jeśli zdecyduję się na krem to warto dokupić również żel do cery tłustej z tej firmy ?

Edytowane przez BehindU
Czas edycji: 2013-04-07 o 20:48
BehindU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 15:19   #37
BehindU
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 127
Dot.: Problem ze skórą twarzy

Dodam, że zestaw żel+krem LRP Effaclar Duo to koszt 59zł w aptece, a więc całkiem tanio.
BehindU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-10, 16:55   #38
BehindU
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 127
Dot.: Problem ze skórą twarzy

Doradzi mi ktoś?
Byłbym bardzo wdzięczny
BehindU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 19:53   #39
BehindU
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 127
Dot.: Problem ze skórą twarzy

Może jednak?
BehindU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:59.