Moja kuacja z pryszczami, wpisuje swoje!!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-27, 07:37   #1
marcel86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 14

Moja kuacja z pryszczami, wpisuje swoje!!!!


Niedawno poszedlem do dermatologa a nie bylem tam nigdy choc tradzik mam od 5 lat. Mam 19 i juz staje sie to uciążliwe. Dlatego postanowilem sie tego pozbyc. Dostalem recepte TETRALYSAL i KLINDACIN T. Rano i wieczorem myje sie mydlem siarkowym a po tym smaruje sie klindacinem a no to pozniej krem nivea.A wieczorem dodatkowo biore 2 tabletki tetralysalu. Biore to juz tydzien i nie widze zbytniej roznicy. Ale mam nadzieje ze zaraz zacznie sie poprawiac. To jest moj poczatek kuracji. Pozniej Wam opisze czy przynosi skutki w dluszym okresie czasu. Moze cos ja zle robie niech ktos mi cos dopowie. I Piszcie swoje metody jakie dostaliscie i jak wam pomoglo. Pozdrawiam Szczecin, bo zaczynam tu studiowac BudownictwoOdpisujcuie
marcel86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 09:24   #2
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Moja kuacja z pryszczami, wpisuje swoje!!!!

Hej! Ja miałam podobne połączenie, tzn. Tetralysal ale początkowo z Zorackiem (teraz już z Differinem)i skutek był już u mnie po 4,5 dniach. To wszystko pewnie zależy od rodzaju cery i ilości trądziku. Cierpliwości Może ta maść jakaś nie tego:/ Ja o niej nie słyszałam i nie miałam a wypróbowałam prawdopodobnie większość wszystkiego co jest na rynku (z różnym skutkiem).Ale ludzie tutaj na forum z tego co czytałam to chwalili, więc może dopiero zacznie wszystko współpracować
A do mycia twarzy to bym Ci polecała z apteki żel do mycia twarzy Iwostin Purritin (on wsumie najlepiej współdziała z antybiotykami)i zamaist kremu Nivea, to też z Iwostinu Purritin krem na dzień lub emusje nawilżająco- matującą. Mi się wydaje że krem Nivea jest zbyt tłusty dla cery trądzikowej. I nie nakładaj go na maść!!! Ona przecież wtedy nie zadziałała Maść nakłada się zawsze na dobrze oczyszczona i dokładnie wysuszoną skórę!! A na rano po umyciu twarzy nałóż sobie właśnie ten antytrądzikowy krem lub emulsje. Przez cały dzień nie będzie Ci się cera przetłuszczać, albo przynajmniej mniejco zredukuje powstawanie wyprysków.
Zrób sobie peeling raz w tygodniu, (wiesz co to peelinig???? Bo nie wiem komu to pisze czy "zwykłemu" mężczyźnie czy metroseksualnemu?????) i maseczke ( o ile dasz się przekonać)mi najbardziej pomaga z Dermaglinu- zielona glinka, możesz puntkowo ją nanosić np.na noc, lub na chwilke w dzień, gdy jesteś sam w domu
A mydłem siarkowym ja myje tylko plecy i dekolt co 2 dzień, później przemywam tonikiem z apteki Afrodyta Adonis i wszystko działa super, ale tylko tam, na cere nie niestety Więc może tego spróbuj???
Mi jeszcze kiedyś pomagał antybiotyk doustnie Unidox z Diffferinem. Z innych rzeczy na twarz to skuteczne było: Zorac i Zineryt. No i ten Differin.
Pozdrawiam, napisz jak Ci przebiega leczenie
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 13:40   #3
pyska69
Raczkowanie
 
Avatar pyska69
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 112
GG do pyska69
Dot.: Moja kuacja z pryszczami, wpisuje swoje!!!!

Unidox jest git Tetralysal do d***:/
__________________
Kochaj, Szalej, Nie pytaj co dalej
pyska69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 16:53   #4
MigdalEder
Raczkowanie
 
Avatar MigdalEder
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 143
Dot.: Moja kuacja z pryszczami, wpisuje swoje!!!!

Jeśli już zacząłeś terapię, to radzę ja dokończyć, a nie przerywać. Czasem na skutki trzeba czekać, wszystko zależy, bo każdy inny jest. Oczywiście, może się okazać, że nic Ci to nie da. A w ogóle to na jak długo przewidziano u Ciebie leczenie?
Osobiście uważam, że antybiotyki w 70% przypadków przepisywane są niepotrzebnie :/ Sama brałam m.in summamed, który najcudniejszy z natybiotyków był i a owszem - zaleczył wszystko, skórę miałam piękną, ale potem załapałam się na inne poantybiotykowe dolegliwości, a co najgorsze - trądzik wrócił bardzo szybko. Więc no ble :/
MigdalEder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 18:04   #5
pyska69
Raczkowanie
 
Avatar pyska69
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 112
GG do pyska69
Wink Dot.: Moja kuacja z pryszczami, wpisuje swoje!!!!

Racja! Antybiotyki to najgorsze co moze byc... Hormony tez ! Najlepiej leczyc tradzik zewnetrznie. Jedynym wenetrznym "lekarstwem" moze byc dieta A o niej wiecej w watku "Dieta na tradzik" w tym dziale A probowalas/es miksturki na ktora jest przepis w watku "jak wyleczyc zaskorniki"? Mi pomaga
__________________
Kochaj, Szalej, Nie pytaj co dalej
pyska69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 20:07   #6
marcel86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 14
Dot.: Moja kuacja z pryszczami, wpisuje swoje!!!!

Ja narazie bede robil tk jak lekarz nakazal zonaczymy za tydzien jak do niego pojade co mi powie. A naprawde po zelu klindici t nie mozna nakladac kremu ?? to kiedy ja mam go nakladac ja nie po nalozeniu zelu przeciez jak sie nalozy ten zel to strasznie widac na twarzy.. odp. please
marcel86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 07:30   #7
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Moja kuacja z pryszczami, wpisuje swoje!!!!

Cytat:
Napisane przez marcel86
Ja narazie bede robil tk jak lekarz nakazal zonaczymy za tydzien jak do niego pojade co mi powie. A naprawde po zelu klindici t nie mozna nakladac kremu ?? to kiedy ja mam go nakladac ja nie po nalozeniu zelu przeciez jak sie nalozy ten zel to strasznie widac na twarzy.. odp. please
Marcel86: Kuracji nie przerywaj,ja stosuje Tetralysal już ponad miesiąc,mimo czytania tyh wszystkich wątków o powrotach,skutkach ubocznych itp.staram sie nie popaść w deprsesje:/ (najbardziej mnie martwią te późniejsze skutki uboczne,niż nawrót:/),może jak pojedziesz do lekarza to zapytaj czy nie może Ci jakiegoś innego żelu przepisać. Ja miałam żel (prawdopodobnie ten sam skłąd tylko inna nazwa)Clindacne i był do kitu Nic a nic nie pomagał, pogorszył tylko stan bo nie leczył ani nie zapobiiegał powstawaniu nowych pryszczy
A krem Nivea najlepiej jakbyś odstawił!!! Ten żel stosuj tylko na noc,dziewczyna, narzeczona czy koledzy z pokoju powinni to zrozumiećW końcu jesteś chory i takie dostałeś zalecenia od lekarza!!W nocy nikt Cie nie widzi, wszyscy śpią więc nakładaj go. Ja nakładam różne dziwne maseczki, o różnych kolorach, substancje, o różnych zapachach i mąż znosi to z wielką troską i spokojem Dla niego jestem Fioną- ogrzycą wtedy
A na dzień nie ten tłusty krem Nivea,ani na żel tym bardziej, (to się żre wszystko i dziwisz się, że Ci kuracja nie pomaga), bo to się mija z celem tylko coś lekkiego żeby skóra mogła łatwo oddychać i nie produkowała tyle łoju, który wytwarza krostki!!! I będzie ok
Pozdrawiam
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-28, 09:12   #8
marcel86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 14
Dot.: Moja kuacja z pryszczami, wpisuje swoje!!!!

Ale lekarz mi przekazal brac ten zel 2 razy dziennie moze to jakis korek nie lekar. Dzis jade do szczecina juz na stancjie i tam bede musial poszukac jakiegos dobrego dermatologa tylko jak to zrobic jak ja nie znam szczecina i nawet nie wiem gdzie mam to szukac?? Dzeiki wielkie za porady wczoraj nie nalozylem kremu i chyba taka macupka poprawa jest Odp. szybko jak mozesz
marcel86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 13:58   #9
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Moja kuacja z pryszczami, wpisuje swoje!!!!

Cytat:
Napisane przez marcel86
Ale lekarz mi przekazal brac ten zel 2 razy dziennie moze to jakis korek nie lekar. Dzis jade do szczecina juz na stancjie i tam bede musial poszukac jakiegos dobrego dermatologa tylko jak to zrobic jak ja nie znam szczecina i nawet nie wiem gdzie mam to szukac?? Dzeiki wielkie za porady wczoraj nie nalozylem kremu i chyba taka macupka poprawa jest Odp. szybko jak mozesz
Pewnie w każdej przychodni specjalistycznej dermatolog jakiś przyjmuje,lepiej do takiego się zgłosić,niż cierpiećA nuż widelec,okaże się dobrym specjalistą
Dobrze że już nie nakładasz kremu Nivea,i że maćupką poprawę zauważyłeśbo uważam że ten krem jest zdecydowanie za tłusty dla trądzikowej cery!! A skoro żel ma jakiś dziwny kolor (czemu dziwny?????jaki????)to tylko na noc nakładaj, a na dzień (już się powtarzam)coś lekkiego antytrądzikowego. Tetarlysal w sumie mocny jest,ja też miałam dawke przez miesiąc po 2 tabletki, teraz po 1 a żel Zorac i Differin miałam stosować tylko 1 dziennie. Mi pomogło,powinno i Tobie A miałam naprawde spry problem Jakoś nie ufam temu Twojemu Klindacint po moich doświadczeniach z Clindacne:/ Poproś dermatologa niech Ci coś innego przepisze, powiedz mu że ten żel Ci nie działa.
Pozdrawiam
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:22.