Dlaczego jesteście z dziećmi w domu a nie idziecie do pracy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-17, 12:08   #1
Wiktoriaxxx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 27

Dlaczego jesteście z dziećmi w domu a nie idziecie do pracy?


Zastanawia mnie to jakie są powody, że mamy zostają z dzieckiem w domu.U mnie to jest tak, że koszty opieki plus dojazdy do pracy byłyby wyższe niż wypłata.Dlatego muszę zostać z mały dopóki nie pójdzie do przedszkola.A jak to jest u Was?
Wiktoriaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 12:39   #2
Ptaszysko16
Wtajemniczenie
 
Avatar Ptaszysko16
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 260
Dot.: Dlaczego jesteście z dziećmi w domu a nie idziecie do pracy?

Cytat:
Napisane przez Wiktoriaxxx Pokaż wiadomość
Zastanawia mnie to jakie są powody, że mamy zostają z dzieckiem w domu.U mnie to jest tak, że koszty opieki plus dojazdy do pracy byłyby wyższe niż wypłata.Dlatego muszę zostać z mały dopóki nie pójdzie do przedszkola.A jak to jest u Was?
córka jest wcześniakiem, wymaga wizyt u specjalistów. nie dałoby rady być w tej pracy w której jestem i jeździć po specjalistach.
__________________
25.02.2010
25.04.2010.
25.10.2010. zaręczyny
15.10. 2011.
21.02.2013. Natalka 31 tc. 1190 g 40 cm

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hhaev4h7a.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cdf9h7pw9dmdz.png

http://s10.suwaczek.com/20111015650114.png
Ptaszysko16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 12:44   #3
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Dlaczego jesteście z dziećmi w domu a nie idziecie do pracy?

Z tego samego powodu co Ty.Nie stać mnie, żeby pracować.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 16:59   #4
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Dlaczego jesteście z dziećmi w domu a nie idziecie do pracy?

Bo ja jestem matką i ja wychowuje dziecko ? Po co mam go podrzucać do żłobka czy babci gdyby była taka możliwość, decydowałam się na dziecko z miłości a nie po to żeby tylko je mieć. Pomijam kwestie finansowe, daję to co najlepsze dziecku przy okazji czerpiąc dużo dla siebie. Ale dla mnie to zawsze była kwestia chcę a nie muszę
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 20:04   #5
misiula_88
Raczkowanie
 
Avatar misiula_88
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 495
Dot.: Dlaczego jesteście z dziećmi w domu a nie idziecie do pracy?

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Bo ja jestem matką i ja wychowuje dziecko ? Po co mam go podrzucać do żłobka czy babci gdyby była taka możliwość, decydowałam się na dziecko z miłości a nie po to żeby tylko je mieć. Pomijam kwestie finansowe, daję to co najlepsze dziecku przy okazji czerpiąc dużo dla siebie. Ale dla mnie to zawsze była kwestia chcę a nie muszę

Zgodzę się z Tobą po części. Ale dlaczego akurat matka ma zostać w domu? Dlaczego to nie ojciec ma zostać z dzieckiem i je wychowywać? Pomijam kwestie finansowe, kto lepiej zarabia itd.

Ja miałam możliwość iść do pracy zaraz po macierzyńskim, jednak myślałam, że mi serce pęknie na myśl o zostawieniu małego w żłobku. Teraz mam taką sytuację, że mieszkamy w miejscowości, gdzie miejsc w żłobku brak, babcia pracuje, więc nie miałby się kto małym zająć i siłą rzeczy to ja z nim siedzę. I niestety to widzę - znudziliśmy się tym stanem rzeczy oboje. On ciągnie do dzieci, po jego zachowaniu mogę przypuszczać, że w żłobku teraz by się odnalazł. Mnie brakuje pracy, samorealizacji. I ciężko powiedzieć, że dziecka nie kocham, a jednak gdybym miała taką możliwość, posłałabym je do żłobka.
__________________
Kacpruś

[*] 3.12.13

cieszę się życiem!

Ninka!

misiula_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 21:36   #6
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Dlaczego jesteście z dziećmi w domu a nie idziecie do pracy?

Bo taki układ obecnie nam pasuje.
Jak kończyłam macierzyński i wracałam do pracy pękało mi serce, teraz córce serce pękało jak wychodziłam i musiałam ją zostawić.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 22:05   #7
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Dlaczego jesteście z dziećmi w domu a nie idziecie do pracy?

Względy ekonomiczne:
-korzystniej było bym ja została w domu niż mąż,
-koszty niani byłyby równe mojej wypłacie (zwłaszcza, że pracy musiałabym szukać od nowa, bo moja przestała istnieć) /nawet gdybym wychodziła na lekki plus, mając możliwość wolałabym zostać z dziećmi/
-dziadkowie nie mogą zająć się dziećmi w wymiarze pozwalającym na podjęcie pracy.

Względy natury wyższej:
- nie chciałam oddawać dzieci do żłobka,
-nie chciałam by wychowywała je obca osoba.

Choć czasem bywa ciężko, żeby nie napisać, że psychika czasem siada to bardzo cieszę się, że wypracowaliśmy taki stan rzeczy, że mogę być w domu z dziećmi. Bardzo współczuję mamom, które muszą zostawić dziecko gdy tego wcale nie chcą, bo byłam przez chwilę w takiej sytuacji.

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2013-08-17 o 22:07
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-18, 09:32   #8
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Dlaczego jesteście z dziećmi w domu a nie idziecie do pracy?

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Bo ja jestem matką i ja wychowuje dziecko ? Po co mam go podrzucać do żłobka czy babci gdyby była taka możliwość, decydowałam się na dziecko z miłości a nie po to żeby tylko je mieć. Pomijam kwestie finansowe, daję to co najlepsze dziecku przy okazji czerpiąc dużo dla siebie. Ale dla mnie to zawsze była kwestia chcę a nie muszę
Jakby kobieta, której dziecko chodzi do żłobka nie wychowywała go i nie była matka
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 11:17   #9
MoniaZ82
Wtajemniczenie
 
Avatar MoniaZ82
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 390
GG do MoniaZ82 Send a message via Skype™ to MoniaZ82
Dot.: Dlaczego jesteście z dziećmi w domu a nie idziecie do pracy?

Bo jestem matka i to ja chce wychowywac moje dziecko
wiadomo jesli ktos ma problem z finansami to juz inna sprawa...
__________________
Ząbki
MoniaZ82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 12:15   #10
gosica502
Wtajemniczenie
 
Avatar gosica502
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 545
Dot.: Dlaczego jesteście z dziećmi w domu a nie idziecie do pracy?

Bo powrót do pracy po wynajęciu niani bądź posłaniu małej do żłobka prywatnego (państwowego w okolicy nie ma) ni byłby opłacalny wcale.

I bo chcę, lubię być kurą i mamą domową
gosica502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 13:36   #11
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Dlaczego jesteście z dziećmi w domu a nie idziecie do pracy?

Cytat:
Napisane przez misiula_88 Pokaż wiadomość
Zgodzę się z Tobą po części. Ale dlaczego akurat matka ma zostać w domu? Dlaczego to nie ojciec ma zostać z dzieckiem i je wychowywać? Pomijam kwestie finansowe, kto lepiej zarabia itd.
Nikt ojcu nie zabrania Kiedyś czytałam o popularności urlopu wychowawczego wśród Panów i okazało się,że wcale mało Panów nie gardzi z takiej formy pracy

Cytat:
Napisane przez misiula_88 Pokaż wiadomość
Ja miałam możliwość iść do pracy zaraz po macierzyńskim, jednak myślałam, że mi serce pęknie na myśl o zostawieniu małego w żłobku. Teraz mam taką sytuację, że mieszkamy w miejscowości, gdzie miejsc w żłobku brak, babcia pracuje, więc nie miałby się kto małym zająć i siłą rzeczy to ja z nim siedzę. I niestety to widzę - znudziliśmy się tym stanem rzeczy oboje. On ciągnie do dzieci, po jego zachowaniu mogę przypuszczać, że w żłobku teraz by się odnalazł. Mnie brakuje pracy, samorealizacji. I ciężko powiedzieć, że dziecka nie kocham, a jednak gdybym miała taką możliwość, posłałabym je do żłobka.
Spotykasz się z innymi mamami i dziećmi? Wyjśc do ludzi. Ja zaczełam i jest o niebo lepiej.

Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość
Bo jestem matka i to ja chce wychowywac moje dziecko
wiadomo jesli ktos ma problem z finansami to juz inna sprawa...
Dokładnie też tak samo brzmi moja odpowiedź.




Mnie bardzo mierzi ostatnimi czasy pytanie takie jak autorki kierowane do mojej osoby. Mam wrazenie,ze czesc mam pracujacych nie rozumie mam na pełen etat. I odwrotnie Ja nie rozumiem jednego może już za głupia jestem - nie rozumiem kobiet , któe idą do pracy bo w domu z dzieckiem wytrzymać nie mogą. A jeszcze jak dodają komentarz w stylu,ze przyjda z pracy o 18 i o 20 juz dziecko spi i maja czas dla siebie to mi witki opadają.
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 19:05   #12
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Dlaczego jesteście z dziećmi w domu a nie idziecie do pracy?

ja zwyczajnie musialam dojrzec do bycia dluzej w domu (dluzej niz standardowy macierzynski ktory kiedys byl 5 mies). z synem dostawalam do glowy. zwyczajnie mnie przerastala sytuacja. jak dawalam do zlobka to naprawde ladowalam akumulatory i spokojnie od 16 moglam razem z dzieckiem cieszyc sie zyciem. owszem - pewnie pracujac na pol etatu tak samo bym mogla ale wtedy nie bylo takiej mozliwosci. z corka juz bylo mi trudniej mimo ze macierzynski byl dluzej. ale wzgledy finansowe jednak przewyzszyly. obecnie jestem w ciazy i mam zamiar byc ponad rok z dziecmi (najmlodszym i srednim, starsze bedzie juz zerowkowiczem) i nie widze problemu. widocznie za gowniarowata bylam i tyle
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 20:20   #13
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Dlaczego jesteście z dziećmi w domu a nie idziecie do pracy?

Cytat:
Napisane przez misiula_88 Pokaż wiadomość
Zgodzę się z Tobą po części. Ale dlaczego akurat matka ma zostać w domu? Dlaczego to nie ojciec ma zostać z dzieckiem i je wychowywać? Pomijam kwestie finansowe, kto lepiej zarabia itd.
Tu akurat pytanie jest skierowane do matek więc odpowiadają matki , niejeden ojciec zarabia lepiej i dlatego jest jak jest, osobiście nie znam takiego który by został.

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Jakby kobieta, której dziecko chodzi do żłobka nie wychowywała go i nie była matka
jest matką która ma mniej czasu dla dziecka i wychowuje go na spółę ze żłobkiem, taka jest prawda, ale możesz to odczytać negatywnie i też nic na to nie poradzę
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 20:58   #14
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Dot.: Dlaczego jesteście z dziećmi w domu a nie idziecie do pracy?

ja bym chciala zostac z Milusiem jak najdluzej - lecz niestety 1kwietnai czas wracac do pracy i Mlody idzie do ''przedszkola'' - tu gdzie mieszkam dzieci posyla sie juz od 8-10miesiecy do najmlodszych grup.

no ale coz nie stac mnie by z nim zostac -
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 21:38   #15
misiula_88
Raczkowanie
 
Avatar misiula_88
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 495
Dot.: Dlaczego jesteście z dziećmi w domu a nie idziecie do pracy?

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Nikt ojcu nie zabrania Kiedyś czytałam o popularności urlopu wychowawczego wśród Panów i okazało się,że wcale mało Panów nie gardzi z takiej formy pracy


To czemu nadal jest to tak niepopularne w naszym kraju? Pewnie, że nie zabrania, jednak nie znam nikogo w moim otoczeniu, kto byłby w takim układzie.


Spotykasz się z innymi mamami i dziećmi? Wyjśc do ludzi. Ja zaczełam i jest o niebo lepiej.

Niestety nie, a chciałabym bardzo. Ale to nie zawsze jest takie proste Mam świadomość tego, że brakuje mi po prostu kontaktu z ludźmi i moje dziecko poniekąd przez to cierpi.

Dokładnie też tak samo brzmi moja odpowiedź.




Mnie bardzo mierzi ostatnimi czasy pytanie takie jak autorki kierowane do mojej osoby. Mam wrazenie,ze czesc mam pracujacych nie rozumie mam na pełen etat. I odwrotnie Ja nie rozumiem jednego może już za głupia jestem - nie rozumiem kobiet , któe idą do pracy bo w domu z dzieckiem wytrzymać nie mogą. A jeszcze jak dodają komentarz w stylu,ze przyjda z pracy o 18 i o 20 juz dziecko spi i maja czas dla siebie to mi witki opadają.
Ja mam poczucie, że chciałabym się czasem stęsknić za moim synem (i żeby on stęsknił się za mną), dlatego chciałabym iść do pracy. Ale co się dziwić, 24h/dobę 7 dni w tygodniu to i święty miałby dość czasami
__________________
Kacpruś

[*] 3.12.13

cieszę się życiem!

Ninka!

misiula_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 10:13   #16
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Dlaczego jesteście z dziećmi w domu a nie idziecie do pracy?

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Nikt ojcu nie zabrania Kiedyś czytałam o popularności urlopu wychowawczego wśród Panów i okazało się,że wcale mało Panów nie gardzi z takiej formy pracy

.
Ale zazwyczaj facet więcej zarabia i nie opłaca sie po prostu zrezygnować z wyższych dochodów, a mieć niższe.Mój by tak chętnie został
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 10:25   #17
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Dlaczego jesteście z dziećmi w domu a nie idziecie do pracy?

Dziś jest tak właśnie, że jak mama zostaje w domu z dziećmi od razu nasuwa się pytanie "dlaczego". I musza być argumenty. Dlaczego to nie może być stan oczywisty, którego nie trzeba uzasadniać? Z którego nie trzeba się tłumaczyć? Takie czasy.

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2013-08-19 o 11:03
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 13:52   #18
Maggie1983
Zakorzenienie
 
Avatar Maggie1983
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraina Marzeń
Wiadomości: 3 113
Dot.: Dlaczego jesteście z dziećmi w domu a nie idziecie do pracy?

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
Dziś jest tak właśnie, że jak mama zostaje w domu z dziećmi od razu nasuwa się pytanie "dlaczego". I musza być argumenty. Dlaczego to nie może być stan oczywisty, którego nie trzeba uzasadniać? Z którego nie trzeba się tłumaczyć? Takie czasy.
wlasnie fajnie by bylo sie nie tlumaczyc
ja siedze w domu juz 3 lata jak urodzila sie starsza corka to wykorzystalam urlopy i wszystko co mozliwe i planem byl wychowawczy, na ktorym chcialam zajsc w ciaze. Los chcial ze przed zlozeniem wniosku o wychowawczy juz bylam w ciazy (dla nas niespodzianka, bo o starsza corke staralismy sie prawie rok), wiec L4, potem macierzynski na druga core, urlopy, zwolnienia (starsza bardzo chorowala), a teraz starsza idzie do przedszkola i chcialabym chociaz jeszcze rok byc mama na pelen etat dla mlodszej, bo wychowujac dwojke malych dzieci (roznica rok i 8 m-cy) ucieka mi przez palce dziecinstwo mlodszej, bo wszystko jest na gwizdek, na wyscigi. Jak starsza pojdzie do przedszkola to chce sie nacieszyc mlodsza, bo nawet nie wiem kiedy mi urosla
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce:nieznane,a jakie bliskie i kochane.Pod moim sercem małe rączki dziecka,cichutko pukają do mojego serca.Myślę sobie wtedy:może być wspanialej?Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje
Maggie1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 17:10   #19
hje
Zakorzenienie
 
Avatar hje
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 452
Dot.: Dlaczego jesteście z dziećmi w domu a nie idziecie do pracy?

Ja jestem z dzieckiem w domu, bo:
- nigdy wcześniej nie pracowałam, nie mam żadnego doświadczenia, gdy szukałam stażu chociaż, byłam już w ciąży i wiadomo - nikt nie przyjął
- lubię sprzątać, lubię gotować, lubię zajmować się moją córą
- na razie zarobki tż są na tyle dobre, że nie muszę myśleć o pracy, on sam powiedział, że będzie zarabiał na naszą rodzinę
- nie potrafię sobie wyobrazić, że mogłyby mnie ominąć wszystkie nowe umiejętności czynione przez córkę (teraz, kiedy ma 8 miesięcy) i w ogóle, że miałabym ją zostawiać na kilka godzin pod czyjąś opieką
- co się tyczy powyższego - nie miałbym jej za bardzo z kim zostawiać, a obcej osoby nie chcę.
hje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 21:18   #20
Tasia34
Wtajemniczenie
 
Avatar Tasia34
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszaffka
Wiadomości: 2 165
Dot.: Dlaczego jesteście z dziećmi w domu a nie idziecie do pracy?

Ja mam jeszcze całe pół roku macierzyńskiego, ale już wiem, że jeśli tylko sytuacja finansowa na to pozwoli, to zostanę na wychowawczym z Synkiem Dlaczego? Bo bardzo chcę z Nim być, patrzeć, jak się rozwija, widzieć wszystkie "pierwsze razy" Wychowywać. Uwielbiam zajmować się Krzysiem, choć oczywiście czasem jestem zmęczona. Ale na pewno nie znudzona, odpowiada mi siedzenie w domu. Nie brakuje mi tłumu ludzi dookoła, wystarczy, że spotykam się z koleżankami raz na jakiś czas.

Jeśli nie wyjdzie ten wychowawczy - zostanie z Babcią, czyli nie tak źle Do żłobka nie chciałabym oddawać. A do przedszkola pójdzie, jak skończy 3 latka
__________________
Krzyś
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64752.png
I love You more than yesterday, but not as much as tomorrow
Ania
http://suwaczki.maluchy.pl/li-73227.png
Tasia34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 11:59   #21
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Dlaczego jesteście z dziećmi w domu a nie idziecie do pracy?

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
Dziś jest tak właśnie, że jak mama zostaje w domu z dziećmi od razu nasuwa się pytanie "dlaczego". I musza być argumenty. Dlaczego to nie może być stan oczywisty, którego nie trzeba uzasadniać? Z którego nie trzeba się tłumaczyć? Takie czasy.
Fakt, to dziwne,że trzeba się tłumaczyć i szukać argumentów dlaczego chce się być z dzieckiem, opiekować się nim. Przecież to normalne.

Ja idę do pracy ale tylko na pół etatu Córa będzie miała 13,5 miesiąca wtedy, zostanie z opiekunką 4 h dziennie.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 12:43   #22
Ewelinka13
Rozeznanie
 
Avatar Ewelinka13
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 830
Dot.: Dlaczego jesteście z dziećmi w domu a nie idziecie do pracy?

Ech co to za czasy nastały. Ja do pracy wróciłam bo macierzyśnki kończył mi się 31.12.2010 a wraz z nim umowa o pracę. Umowę mi przedłużono, ale warunek był taki, że mam od 2 stycznie wracać na stanowisko. Wróciłam, okupiłam to takim stresem, rykiem, ze dotej pory jak pomysle, ze zostawiłam 5,5 dziecko to słabo mi sie robi. Mieliśmy opiekunke, która kosztowała mnie całą pensję. Ogólnie teraz po 2 latach widze, ze ja przezyłam, córka przezyła i wszytsko sie ułozyło. Potem córka w wieku 2 lat poszła do przedszkola, także luz. Teraz staramy sie o drugie dziecko i już teraz wiem, że z dzieckiem zostane w domu. Żadnych opiekunek, żadnych przedszkoli w wieku 2 lat, dziecko będzie ze mną do 3 roku życia bo planuję wziąć wychowawczy. W pracy jak córka poszła do przedszkola i zachorowała, ile ja się osłuchałam jakim to jestem złym pracownikiem bo na opieke poszłam, ile stresu to sie w głowie nie mieści. Babcie obydwie pracują, więc do małej nikt ekstra nie mógł nagle przyjechać, w pracy zero zrozumienia od.... kobiet mających po 3-4 dzieci. Ogólnie porażka. Dlatego tak jak mówię, z drugim dzieckiem zostaję w domu.

---------- Dopisano o 13:43 ---------- Poprzedni post napisano o 13:42 ----------

Ale dzieki tez powrotowi do pracy dostałam umowę na czas nieokreślony, więc teraz łatwiej mi podjać taką decyzję, ze chcę być w domu.
__________________
A teraz światy mam dwa - różowy i niebieski

Mój najdroższy i najpiękniejszy skarb - Amelka
Ewelinka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 20:54   #23
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Dlaczego jesteście z dziećmi w domu a nie idziecie do pracy?

Cytat:
Napisane przez Ewelinka13 Pokaż wiadomość
Ech co to za czasy nastały. Ja do pracy wróciłam bo macierzyśnki kończył mi się 31.12.2010 a wraz z nim umowa o pracę. Umowę mi przedłużono, ale warunek był taki, że mam od 2 stycznie wracać na stanowisko. Wróciłam, okupiłam to takim stresem, rykiem, ze dotej pory jak pomysle, ze zostawiłam 5,5 dziecko to słabo mi sie robi. Mieliśmy opiekunke, która kosztowała mnie całą pensję. Ogólnie teraz po 2 latach widze, ze ja przezyłam, córka przezyła i wszytsko sie ułozyło. Potem córka w wieku 2 lat poszła do przedszkola, także luz. Teraz staramy sie o drugie dziecko i już teraz wiem, że z dzieckiem zostane w domu. Żadnych opiekunek, żadnych przedszkoli w wieku 2 lat, dziecko będzie ze mną do 3 roku życia bo planuję wziąć wychowawczy. W pracy jak córka poszła do przedszkola i zachorowała, ile ja się osłuchałam jakim to jestem złym pracownikiem bo na opieke poszłam, ile stresu to sie w głowie nie mieści. Babcie obydwie pracują, więc do małej nikt ekstra nie mógł nagle przyjechać, w pracy zero zrozumienia od.... kobiet mających po 3-4 dzieci. Ogólnie porażka. Dlatego tak jak mówię, z drugim dzieckiem zostaję w domu.

---------- Dopisano o 13:43 ---------- Poprzedni post napisano o 13:42 ----------

Ale dzieki tez powrotowi do pracy dostałam umowę na czas nieokreślony, więc teraz łatwiej mi podjać taką decyzję, ze chcę być w domu.
no dokładnie, każdy kij ma dwa konce, a każde rozwiązanie wady i zalety
wtedy wróciłaś szybko okupiłaś to stresem ale teraz masz umowę, możesz spokojnie zachodzić w ciążę, należą Ci sie świadczenia itp.
super rozwiązaniem jest 1/2 etatu, dochodzi jeszcze przerwa na karmienie, w pracy jest sie 3,5 h
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 07:00   #24
Ewelinka13
Rozeznanie
 
Avatar Ewelinka13
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 830
Dot.: Dlaczego jesteście z dziećmi w domu a nie idziecie do pracy?

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
no dokładnie, każdy kij ma dwa konce, a każde rozwiązanie wady i zalety
wtedy wróciłaś szybko okupiłaś to stresem ale teraz masz umowę, możesz spokojnie zachodzić w ciążę, należą Ci sie świadczenia itp.
super rozwiązaniem jest 1/2 etatu, dochodzi jeszcze przerwa na karmienie, w pracy jest sie 3,5 h
własnie o to mi chodzi! Tak, praca na 1/2 etatu jest super rozwiązaniem, ale ja takiej mozliwości nie mam niestety, w ogóle w moim zakładzie pracy nie ma umów na 1/2 etatu .
__________________
A teraz światy mam dwa - różowy i niebieski

Mój najdroższy i najpiękniejszy skarb - Amelka
Ewelinka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 08:44   #25
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Dlaczego jesteście z dziećmi w domu a nie idziecie do pracy?

Cytat:
Napisane przez Ewelinka13 Pokaż wiadomość
własnie o to mi chodzi! Tak, praca na 1/2 etatu jest super rozwiązaniem, ale ja takiej mozliwości nie mam niestety, w ogóle w moim zakładzie pracy nie ma umów na 1/2 etatu .
To, że nie ma nie znaczy, że nie można z tego skorzystać. Ogólnie nie masz nic do stracenia.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 08:58   #26
Ewelinka13
Rozeznanie
 
Avatar Ewelinka13
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 830
Dot.: Dlaczego jesteście z dziećmi w domu a nie idziecie do pracy?

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
To, że nie ma nie znaczy, że nie można z tego skorzystać. Ogólnie nie masz nic do stracenia.
Niby można zrezygnować z połówki etatu, ale finansowo to już wielka kiepścizna by wyszła .
__________________
A teraz światy mam dwa - różowy i niebieski

Mój najdroższy i najpiękniejszy skarb - Amelka
Ewelinka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 09:15   #27
79 Marta
Wtajemniczenie
 
Avatar 79 Marta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 066
Dot.: Dlaczego jesteście z dziećmi w domu a nie idziecie do pracy?

Boże, tytuł wątku brzmi jak zarzut jakiś.
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO...
79 Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 09:15   #28
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Dlaczego jesteście z dziećmi w domu a nie idziecie do pracy?

Cytat:
Napisane przez Ewelinka13 Pokaż wiadomość
Niby można zrezygnować z połówki etatu, ale finansowo to już wielka kiepścizna by wyszła .
rezygnując z pracy też nie ma idealnego rozwiązania jeśli oboje rodzice MUSZĄ pracować. Co innego chcieć i mieć z tego przyjemność i satysfakcje a co innego pracować bo trzeba wspólnie zarobić na utrzymanie rodziny (a przy okazji jedna pensja i tak idzie na opłacenie opiekunki, żłobka czy przedszkola).
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 09:34   #29
Ewelinka13
Rozeznanie
 
Avatar Ewelinka13
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 830
Dot.: Dlaczego jesteście z dziećmi w domu a nie idziecie do pracy?

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
rezygnując z pracy też nie ma idealnego rozwiązania jeśli oboje rodzice MUSZĄ pracować. Co innego chcieć i mieć z tego przyjemność i satysfakcje a co innego pracować bo trzeba wspólnie zarobić na utrzymanie rodziny (a przy okazji jedna pensja i tak idzie na opłacenie opiekunki, żłobka czy przedszkola).
Tak, dokładnie! Jedna pensja idzie na opiekunkę, na żłobek i przedszkole np. państwowe raczej nie, bo płace około 300 zł miesięcznie, więc coś tam jeszcze zostaje . No chyba,że mówimy o prywatnych przedszkolach czy złobkach, gdzie ceny dochodzą do 1200 zł i więcej. Ogólnie w przypadku braku pomocy ze strony dziadków nie będzie idealnego rozwiązania. Ja tak naprawdę dotej pory mam wyrzuty, że zostawiłam dziecko z obcą kobietą, ale czasu się już nie cofnie. Dlatego przy drugim zostanę dłużej, pomimo, że lubię swoja pracę.
__________________
A teraz światy mam dwa - różowy i niebieski

Mój najdroższy i najpiękniejszy skarb - Amelka
Ewelinka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 09:54   #30
Wiktoriaxxx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 27
Dot.: Dlaczego jesteście z dziećmi w domu a nie idziecie do pracy?

Cytat:
Napisane przez 79 Marta Pokaż wiadomość
Boże, tytuł wątku brzmi jak zarzut jakiś.

Wybaczcie jeśli to brzmi jak zarzut, nie miało tak być.Ja też jestem w takiej sytuacji,że muszę zostać w domu z maluszkiem i może dlatego byłam ciekawa powodów u innych rodziców.
Sama spotkałam sie z negatywnymi reakcjami i nie wiem jak sie z tym czuć.


Jak ktoś się poczuł urażony to wybacznie, nie miałam złych intencji, może za mało delikatnie sie wyraziłam
Wiktoriaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:58.