Antykoncepcja dla 17 latki... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-14, 12:19   #1
p0isengirl
Raczkowanie
 
Avatar p0isengirl
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 432
Unhappy

Antykoncepcja dla 17 latki...


Hejka...Mam taki problem bo chcę z moim chłopakiem przejśc do nastepnego etapu znajomosci czyli sexu...Chodze z nim już 2,5roku i bardzo go kocham więc prosze nie piszcie mi o nieodpowiednim wieku!! Jedynym moim problemem jest to , że nie chce zostac mamusia, a więc chciałabym się jakoś zabezpieczać..Bedzie na pewno prezerwatywa ale wg. mnei to za mało...cHCIAŁABYM zarzywac tabletki hormonalne, ale mieszkam w małym mieście i lekarz mi ich nie wypisze..To samo z plastrami...Co mi radzicie??Błagam o pomoc
p0isengirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 12:29   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Antykoncepcja dla 17 latki...

Jesli beda to piogulki lub pastry to prezerwatywa jest moim zdaniem zbędna .

Aby dostac recepte musisz sie wybrac do lekarza,srdoki typu gumki i globulki sa dostepne w kazdej aptece bez recepty.Ich skutecznosci jest srednia ,wolałabym postawic na gumki niz na globulki ze wzgledu na wyższa skutecznosci i jakosc stosowania.i to byloby na tyle co mozesz stosowac ,plus kalendarzyk ale ja tego nie zaliczam do srodków antykoncepcyjnych.

Oczywiscie polecam obserwacje wlasnego ciała ,śluzu plus dodatkowe srodki anty.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 12:41   #3
amini
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3
Dot.: Antykoncepcja dla 17 latki...

kochanie , najlepszą metodą , są oczywiście pigułki. W doborze najlepszych dla ciebie pmoże ci twój lekarz ginekolog. Osobiście biorę pigułki od 5 lat, z małymi przerwami(ok 1 mies. w roku)i jeste naprawde zadowolona.Dają poczucie pewności ,i komfortu nie tylko likwidując strach przed niechcianą ciążą, ale też unikasz skomplikowanych zabiegów w związku z aplikowaniem sobie kremu plemnikobójczego , lub pieniących się później globulek- których skuteczność jest ....średnia. Polecam osobiście igułki Diana-35- jest to lek , który oprócz działania antykoncepcyjnego ma wpływ na poprawe cery i zmniejsza objawy trądziku. JA JESTEM ZADOWOLONA z nich właśnie. Ale najwłasciwszą decyzje podejmiesz po rozmowie z lekarzem!! Pozdrowionka. amini
amini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 12:58   #4
ossirisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 290
Dot.: Antykoncepcja dla 17 latki...

Dlaczego uważasz ,że lekarz Ci nie wypisze? Oczywiście może się zdarzyć, że lekarz odmówi wypisania ale wtedy idzie się do innegoA jeśli chodzi o to, że boisz się "co ludzie powiedzą" zawsze można powiedzieć że masz bolesne miesiączki :P (oczywiście postronnym, nie lekarzowi) .
ossirisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 13:04   #5
malalka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 3 598
GG do malalka
Dot.: Antykoncepcja dla 17 latki...

mysle ze lekarz nie moze ci powiedziec ze ci nie przepisze tabletek..bo to chyba jest twoja osobista sprawa kiedy chcesz rozpoczac wspolzycie?
ja osobiscie biore tabletki anty od jakiegos roku czyli zaczelam w wieku 16 lat. moze i troche wczesnie, ale mam stalego partnera z ktorym jestem do teraz i wolalam czuc sie bezpiecznie.
ja biore tabletki LOGEST, podobno maja dosc niewielka dawke hormonow wiec niby sie je przepisuje mlodym dziewczynom.
bralam przez miesiac YASMIN ktory wiele osob chwililo-ja w sumie nie bylam zadowolona.

tak czy tak mysle ze powinnas isc do lekarza, przedstawic mu sytuacje i mysle ze wyjdziesz od niego juz z recepta
malalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 14:03   #6
p0isengirl
Raczkowanie
 
Avatar p0isengirl
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 432
Dot.: Antykoncepcja dla 17 latki...

Ehh..Własnie o to chodzi ze u ans w miescie ginekolog przyjmuje tylko z matką w moim wieku:/ I to moje najwieksze zmartwinie ;( a moja mama jest raczej tradycjonalistką w tych sprawach:/
p0isengirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 15:16   #7
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Antykoncepcja dla 17 latki...

Dziwne zwyczaje ma ten lekarz,jak to tylko z matką ?.Bez recepty od lekarza nigdzie ci nie sprzedadzą pigulek,więc sytuacja jest patowa .A do innego nie możesz iść?
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-14, 16:36   #8
p0isengirl
Raczkowanie
 
Avatar p0isengirl
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 432
Dot.: Antykoncepcja dla 17 latki...

Własnie nie za bardzo..Osobom pełnoletnim tylko wypisuje bez zgody rodziców:/ Dziwne to jest...:/ Ale być może koleżanka pójdzie za mnie i będe miała receptę..
p0isengirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 16:39   #9
ossirisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 290
Dot.: Antykoncepcja dla 17 latki...

TYLKO Z MATKĄ??A przepraszam w jakim wieku można chodzić już bez mamy??Jejku ale Ci współczuje.Naprawdę nie da się pójść do innego?Ja na Twoim miejscu szukałabym normalnego lekarza aż do skutku, jak nie w miejscu zamieszkania to w okolicy.Nie daj się!!
ossirisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 16:56   #10
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Antykoncepcja dla 17 latki...

Cytat:
Napisane przez p0isengirl
Własnie nie za bardzo..Osobom pełnoletnim tylko wypisuje bez zgody rodziców:/ Dziwne to jest...:/ Ale być może koleżanka pójdzie za mnie i będe miała receptę..
To nie jest dobra metoda,tabletki będą dla ciebie,a nie dla koleżanki.To jest sprawa bardzo indywidulana i poważna.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 17:00   #11
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: Antykoncepcja dla 17 latki...

od czego zalezy jakie tabletki anty przepsize mi lekarz?
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-14, 17:38   #12
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: Antykoncepcja dla 17 latki...

Naprawdę dziwne zwyczaje ma ten lekarz. Badzo dziwne podejście, jak mam to rozumieć, Twoja mama ma być przy badaniu w gabinecie? To jakieś chore nawet jak na małe miasto. A lekarz jest zobowiązany do tajemnicy lekarskiej, więc coś mi tu nie gra. Może spróbuj do innego miasta?? Ale skoro tak jest zdecyduj się jak narazie na środki antykoncepcyjne dostępne w aptece bez recepty, gumki lub globułki, chociaż nie sa one tak skuteczne jak tabletki. A z antykoncepcją hormonalną poczekaj do pełnoletności. Napewno NIE MOżESZ brać tabletek, które lekarz przepisze Twojej koleżance. To bardzo indywidualna sprawa. Tabletki są dobierane odpowiednio przez lekarza, po wstępnym badaniu oraz rozmowie.
__________________
"Szukaj małej różnicy, która uczyni wielką różnicę w Twoim życiu"
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 18:11   #13
p0isengirl
Raczkowanie
 
Avatar p0isengirl
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 432
Dot.: Antykoncepcja dla 17 latki...

Ehh...niewiem co zrobić...jak narazie nie mam możliwości pojechac gdzies dalej...Ale spotkałam sie z przypadkiem gdzie laska miała 15 lat i jej lekarz przepisał pigułki anty...Czy to możliwe??Bo jakoś sie nie orientuje w tych sprawach...
p0isengirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 19:31   #14
Queen
Wtajemniczenie
 
Avatar Queen
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: co chwilę gdzie indziej
Wiadomości: 2 365
Dot.: Antykoncepcja dla 17 latki...

Cytat:
Napisane przez p0isengirl
Ehh...niewiem co zrobić...jak narazie nie mam możliwości pojechac gdzies dalej...Ale spotkałam sie z przypadkiem gdzie laska miała 15 lat i jej lekarz przepisał pigułki anty...Czy to możliwe??Bo jakoś sie nie orientuje w tych sprawach...
Hej
Słuchaj, ja od prawie roku używam plastrów, to moja pierwsza metoda antykoncepcyjna. Jestem zadowolona w 100%. Zero dyskomfortu, nie muszę codziennie zawracać sobie głowy braniem pigułek i do tego niszczyć swoją wątrobę. Jeśli jesteś zdecydowana na pigułki to Twoja sprawa i bardzo dobrze. Ale pamiętaj o prezerwatywie, bo to również bardzo ważne. Przede wszysktim pamiętej, że tu chodzi o Twoje zdrowie i życie, więc nie posyłaj do lekarza koleżanki, bo to może się na Tobie tylko zemścić. Piszesz, że nie chcesz zostać mamusią, więc zadbaj o to nawet w szczegółach. Uważam, że nie powinnaś iść do ginekologa w Twojej okolicy (to mi wygląda coś na amatora - 17 lat z mamą? phi!). Lepiej przsporzyć sobie kłopotów, ale iść do dobrego lekarza i mieć pewność, że wszystko jest ok. Musisz zrobić badania, które taletki będą dla Ciebie najskuteczniejsze itd. Chociaż ja z całego serca polecam Ci plastry.
Także nie poddawaj się i poważnie jedź gdzieś do profesjonalisty. Pozdrawiam i trzymam kciuki, że wszystko będzie ok.
__________________

Mój wątek z wymianą kosmetyczną:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=723489

Queen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 06:31   #15
p0isengirl
Raczkowanie
 
Avatar p0isengirl
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 432
Dot.: Antykoncepcja dla 17 latki...

QUEEN: tez myślałam o plastrach...A o prezerwatywie wiem...A czy jesli np chciałabym plastry to też lekarz musi wykonywac badania? I czy są różne rodzaje plastrów czy tylko jedna takie "uniwersalne??
p0isengirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 06:41   #16
malkol13
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 1 945
Send a message via Skype™ to malkol13
Dot.: Antykoncepcja dla 17 latki...

Cytat:
Napisane przez p0isengirl
Ehh..Własnie o to chodzi ze u ans w miescie ginekolog przyjmuje tylko z matką w moim wieku:/ I to moje najwieksze zmartwinie ;( a moja mama jest raczej tradycjonalistką w tych sprawach:/
cooo???

to idz lepiej prywatnie... ktos prywatnie MUSI przyjmowac
malkol13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 06:45   #17
malkol13
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 1 945
Send a message via Skype™ to malkol13
Dot.: Antykoncepcja dla 17 latki...

moze was to troszke zdziwi ale "moj" ginekolog- jakdla mnei poprostu debil przepisal mi pigulki bez jakiegokolwiek badania) co ciekawsze jak przyszlam i poprosilam o zmiane (bo sie nasluchalam ze te co mi przepisal maja za duzo skutkow ubocznych) zmienil rowniez bez badania, bez rozmowy co Wy na to na szczescie chodze juz prywatnie i mam spokoj...

ps. tabl;etki, ktore "sama sobei przepisalam" sa idealne stedirilki gora:P
poza tym taniutkie:P
malkol13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 07:46   #18
Soncia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 402
GG do Soncia
Dot.: Antykoncepcja dla 17 latki...

Cytat:
Napisane przez malkol13
moze was to troszke zdziwi ale "moj" ginekolog- jakdla mnei poprostu debil przepisal mi pigulki bez jakiegokolwiek badania) co ciekawsze jak przyszlam i poprosilam o zmiane (bo sie nasluchalam ze te co mi przepisal maja za duzo skutkow ubocznych) zmienil rowniez bez badania, bez rozmowy co Wy na to na szczescie chodze juz prywatnie i mam spokoj...

ps. tabl;etki, ktore "sama sobei przepisalam" sa idealne stedirilki gora:P
poza tym taniutkie:P

niestety wielu lekarzy przepisuje tabletki anty "na slepo" i to jest blad. Bo jednak kazda kobieta ma inny poziom kazdego hormonu. Ale chyba wiekszosc lekarzy nie zmieni swoich tradycyjnych metod leczenia (czyt. przepisywania tabl. anty na slepo) itp.
Ale jak napisalas, ze zmienil tabl. bez badania i bez rozmowy, to juz jest szczyt lenistwa lekarza :/ Tragedia :/ Z tym sie akurat nigdy nie spotkalam.

A co do problemu p0isengirl: chyba bedziesz musiala poszukac innego lekarza. I jak juz jedna z Wizazanek napisala-musisz sama isc indywidualnie, a nie wysylac kolezanke.

Pozdrawiam
Soncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 12:11   #19
kasieńka:)
Rozeznanie
 
Avatar kasieńka:)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 655
Dot.: Antykoncepcja dla 17 latki...

Kochana moja Ja się tu troszke powymądrzam bo akurat miała zajęcia na uczelni i był rozważany taki watek... Osoby od 16 roku życia w dół nazywane są MAŁOLETNIE- znaczy to, że w świetle prawa (krótko mówiąc) nie ponoszą odpowiedzialności za swoje czyny i nie mogą decydować same za siebie. Jeśli masz ukończone 17 lat w swietle prawa jesteś NIELETNIA- oznacza to, że ponosisz odpowiedzialnosc karną i sama możesz stanowic o sobie w niektórych sferach życia... Tak więc nie musisz iśc z mamą do ginekologa po tabletki. Sama decydujesz o tym czy chcesz je łykac czy nie. A może warto uświadomić pana ginekologa, o tym co napisałam... I po drugie... poinformuj go również, że jest cos takiego jak tajemnica zawodowa... i naruszenie jej jest karalne!!! Powodzenia
kasieńka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-15, 17:50   #20
Biedroneczka17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 34
Dot.: Antykoncepcja dla 17 latki...

Mam podobny problem jak autorka watku...i prosze was dziewczynki o rade jako ze jestescie bardziej doswiadczone
mam 18 lat,kochanego chlopaka z ktorym jestem od dawna.. myslimy o rozpoczeciu wspolzycia... nie chce brac tabletek z kilku powodow (nie wierze ze nie maja skutkow ubocznych, nie bede sie czesto kochala z moim chlopakiem bo oboje mieszkamy z rodzicami i po prostu nie ma na to warunkow.. moze kiedys zdecyduje sie na tabletki lub na plastry ale nie chce w tym wieku jeszcze przyjmowac hormonow)
moje pytanie jest nastepujace... powiedzmy ze mam dnie nieplodne (kilka dnie przed spodziewana miesiaczka) czy prezerwatywa jako zabezpieczenie wystarczy?
wydaje mi sie uzywanie prezerwatywy w dni nieplodne zmniejsza ryzyko so minimum ale czy sie nie myle? moj chlopak powiedzial mi ze to 1raz i ze jesli nie czuje sie pewna to moze "wyjsc" gdy poczuje ze zbliza sie wytrysk..
pozdrawiam wszystkich
Biedroneczka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-16, 12:44   #21
Cytryna01
Rozeznanie
 
Avatar Cytryna01
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 581
Dot.: Antykoncepcja dla 17 latki...

Sama zeczęłam brać tableki w wieku 17lat i wcale niemusiałam przyjść z mamą Choć moja mama wie że biore tabletki. Poinsengirl a czy u was w mieście jest tylko 1 ginekolog? Może jak zdradzisz nazwę miasta to któraś z dziewczyn Ci coś doradzi
Biedroneczko, prezerwatywa wystarczy O ile niezdarzy się że przez przypadek pęknie.
Cytryna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-16, 16:39   #22
Queen
Wtajemniczenie
 
Avatar Queen
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: co chwilę gdzie indziej
Wiadomości: 2 365
Dot.: Antykoncepcja dla 17 latki...

Cytat:
Napisane przez p0isengirl
QUEEN: tez myślałam o plastrach...A o prezerwatywie wiem...A czy jesli np chciałabym plastry to też lekarz musi wykonywac badania? I czy są różne rodzaje plastrów czy tylko jedna takie "uniwersalne??
Hej
Na razie na naszym polskim rynku dostępna jest tylko jedna marka plastrów anty - nazywają się one Evra (jedno opakowanie na miesiąc kosztuje ok. 50 zł). To czy przed braniem plastrów lekarz zbada Cię, to tylko jedno i twój wybór. Ja nie miałam padań przed, miałam za to już w trakcie brania. Przy tabletkach masz różne do wyboru, a przy plastrach nie, więc będziesz musiała obserwować jak twój organizm będzie na nie reagował. Oczywiście nie będziesz mogła używać plastrów jeśli będą ku temu poważne przeciwskazania, ale to rzadko spotykane.
Wybierzesz co będziesz chciała, ale ja plastry barzdo sobie chwalę.
Pozdrawiam ciepło
__________________

Mój wątek z wymianą kosmetyczną:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=723489

Queen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 14:13   #23
p0isengirl
Raczkowanie
 
Avatar p0isengirl
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 432
Dot.: Antykoncepcja dla 17 latki...

Hej dziewczyny No i pojechałam do ginekologa do innego miasta!! Przepisał mi Diane 35...Możecie mi coś bliżej o tych tabletkach kliknąć?? A i ile kosztują..?? Z góry dzięki za wszystkie informacje;*;*;*;*
p0isengirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 15:09   #24
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Antykoncepcja dla 17 latki...

Co do ceny,to w innym wątku dziewczyny pisały,że refundowane są po 11 zł.
Mi one nie służyły i odstawiłam je szybciej niż zaczęłam je brać ,jeśli tak można to ująć
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 15:39   #25
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Antykoncepcja dla 17 latki...

NOO BRAWOOOO!!!!

A tak swoją drogą warto by gdzieś zgłosić tego "lekarza".. To co on wyczynia to przecież bezprawie
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 15:44   #26
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Antykoncepcja dla 17 latki...

Cytat:
Napisane przez paulakrk
NOO BRAWOOOO!!!!

A tak swoją drogą warto by gdzieś zgłosić tego "lekarza".. To co on wyczynia to przecież bezprawie
A mozesz wyjaśnić o co chodzi,bo nie rozumiem ?
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 19:22   #27
p0isengirl
Raczkowanie
 
Avatar p0isengirl
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 432
Dot.: Antykoncepcja dla 17 latki...

Dziekuje wam bardzo dziewczynki za odpowiedzi na moje męczące pytanie
p0isengirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 20:02   #28
Biedroneczka17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 34
Dot.: Antykoncepcja dla 17 latki...

niech ktos jeszcze mi doradzi... prosssie
buziaczki
Biedroneczka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 20:51   #29
noana
Raczkowanie
 
Avatar noana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 300
Dot.: Antykoncepcja dla 17 latki...

Cytat:
Napisane przez Biedroneczka17
moje pytanie jest nastepujace... powiedzmy ze mam dnie nieplodne (kilka dnie przed spodziewana miesiaczka) czy prezerwatywa jako zabezpieczenie wystarczy?
wydaje mi sie uzywanie prezerwatywy w dni nieplodne zmniejsza ryzyko so minimum ale czy sie nie myle? moj chlopak powiedzial mi ze to 1raz i ze jesli nie czuje sie pewna to moze "wyjsc" gdy poczuje ze zbliza sie wytrysk..
pozdrawiam wszystkich
po pierwsze: nigdy nie ma pewnosci,ze akurat teraz masz dni nieplodne, bo zawsze istnieje ryzyko,ze cykl sie rozreguluje.

co do twojego pytania: ja uzywam tylko prezerwatywy juz od 4 lat i nigdy mnie ta metoda nie zawiodla. ale wiem,ze niektorym zdarza sie ,ze gumka peknie, wiec jest pewne ryzyko. wazne,zeby prezerwatywa byla dobrze zalozona.
jesli bardzo sie boisz wpadki, to rzeczywiscie mozecie zrobic tak,ze bedziecie uzywac gumki,a do tego twoj chlopak bedzie konczyl na zewnatrz. wtedy jest raczej male ryzyko zajscia w ciaze.
noana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 08:09   #30
malkol13
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 1 945
Send a message via Skype™ to malkol13
Dot.: Antykoncepcja dla 17 latki...

Cytat:
Napisane przez paulakrk
NOO BRAWOOOO!!!!

A tak swoją drogą warto by gdzieś zgłosić tego "lekarza".. To co on wyczynia to przecież bezprawie
wydaje mi sie ze chodzi PRZYNAJMNIEJ o zgloszenie go na liste zlych ginekologow, ktora znajduje sie na podforum ginekologia
malkol13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:17.