Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-04, 16:24   #721
Bogini Bastet
Zadomowienie
 
Avatar Bogini Bastet
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 043
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Hej

ale upał

Dziewczyny, fajne rysunki do stymulacji maluchów:
http://baby.zorger.com/baby.zorger.com.newborn.pdf

J bardzo lubi na nie patrzeć oczywiście pokazuje mu je pojedynczo

dziś bardzo wzruszyło mnie moje dziecię - na mój widok tak się uśmiechał, że aż się popłakałam

jak ubieracie maluchy w te upały? położna mówiła, że najlepiej by był w samej pieluszce (również w nocy), ale on się tak poci bez ciuchów, że normalnie się lepi
Bogini Bastet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-04, 16:53   #722
Ka rolina
Zadomowienie
 
Avatar Ka rolina
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 184
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Co się dzieje z forum???od wczoraj nie mogłam się polaczyc przez Tapatalk...
Bogini super,ze wizyta teściowej udana
U nas chyba skok,bo dzisiaj mały śpi tylko na rekach,a odlozony do łóżeczka budzi się po 10 min i marudzi nocka tez do udanych nie należała...
Ja małemu ubieram body z krótkim albo bez rękawów i w domu i na dwór.Kilka razy ubralam mu tylko koszulkę bez rękawów,ale denerwowało mnie ze się ciągle zwija.
__________________
Izunia
Radek
Rodzina w komplecie
Ka rolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-04, 17:22   #723
__Sylwia__88
Zadomowienie
 
Avatar __Sylwia__88
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 127
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Ale męczarania z tym forum. Raz działa raz nie.

Berenika mój czasem wkłada pięsci do buzi ale czasem to dlatego że on smoczkowy jest. W szpitalu jak jeszcze nie znał smoczka to spał z kciukiem w buzi.

Bogini pokłony- wróciłaś ;P Dobrze że z teściówką w dobrych ralacjach żyjecie. No i zazdroszczę fryzjera, randki i zakupów. Ja to mogę sobie pomarzyć o takich rarytasach.
Ja Miłoszka w dzień ubieram tylko w koszulkę/body i i pielucha oczywiście. Czasem skarpetki. A śpi pod pieluszką flanelową. Na zewnątrz cieńkie spodnie i body długi rękaw żeby ochrona przed słońcem była ale już bez przykrycia albo też flanelka.

U nas dalej trudniejszy okres. W dzień Młody śpi po 10-20 min, je co godzinę - półtorej o ile pociągniecie 5 min można nazwać jedzeniem. Jak cyc zły to smoczek dobry, za 3 min zmiana upodobań- cyc dobry, smoczek zły. Na rękach źle to leży w leżaku, za chwile źle w leżaku. Huśtawka nastroju na całego. Na szczęście w nocy śpi normalnie.
__________________
Był 13.07.2013


26.10.2013


Jesteś z nami
http://www.suwaczki.com/tickers/16udyx8dc2t2u5uz.png

Wybieram NOWOŚCI z mikroperełkami!
__Sylwia__88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-04, 19:45   #724
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

My mieliśmy super nockę, Oli zasnął o 21:30, a obudził się dopiero 4:40 i po karmieniu pospalismy jeszcze do 9 za to Adaś nie chciał sam spać, polozylismy go z nami, a jak zasnął przenieśliśmy do jego łóżeczka. Ale i tak o 5 do nas przyszedł od nowa...


Oli jest najlepszy, jak ktoś go trzyma na rękach, a ja stoję obok. Najpierw się uśmiecha, potem przychyla w moją stronę i wyrywa, żebym go wzięła, a jak nie biorę za długo to zaczyna płakać


Ja ubieram w domu w samego pampersa, na dwór body z krótkim, a na noc body bez rekawow lub koszulka.
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-04, 20:02   #725
Rybka12321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 307
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Wizaz od wczoraj nie działał i już nie pamiętam dokładnie wszystkiego co chciałam pisać

Moja też wkłada ręce do buzi i ssie, zwłaszcza jak głodna

My tu myślimy o zabawkach a okazuje się, że nasze dzieci wolą żyrandole, szafy

Nie wiedziałam, że rozszerzanie diety ma swoje nazwy to ja będę tak tradycyjnie rozszerzać, że najpierw marchewka itp. Tak jak nasze mamy robiły, moja rodzina i znajomi.

Dziewczyny po cc czy Wasza rana też jest jakby szersza? Moja jakaś szersza się zrobiła i nie wiem czy to tak ma być

Ja w te upały ubieram w body na krótki i cienkie skarpetki zarówno w domu jak i na dwór na dzień i na noc.

---------- Dopisano o 21:02 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

Noja côrcia też dziś rano mnie przywitała bardzo szerokim uśmiechem uwielbiam to
Rybka12321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-04, 20:05   #726
Pradip
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 519
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Cytat:
Napisane przez kamilla123 Pokaż wiadomość
Co do blw to ostatnio koleżanka mi o tym pisała i wydaje mi się to fajne Z Kubą zaczęliśmy rozszerzać dietę po skończonym 4 miesiącu, teraz jak będę karmić tylko piersią to zacznę po skończonym 5 miesiącu

Wpadnę wieczorem, miłej niedzieli!
czemu teraz wolisz miesiąc później?
[1=7436419bdde6dac9254d6bd 67d9526de215a6d26_5f3c5da c4904a;47565372]
Pradip co do becikowego, to musisz się dowiedzieć w swoim MOPSie, bo w każdym mieście co innego jest potrzebne. U mnie trzeba mieć ksera dowodów, akt urodzenia dziecka, wypełniony wniosek o wypłatę becikowego, zaświadczenie z US za 2012r, wypełniony wniosek o opłacanych składkach za ubezpieczenie. Ale niektórzy muszą ten ostatni wniosek załatwiać osobno w ZUSie[/QUOTE]
jej ile tego jest dzięki zadzwonię
Cytat:
Napisane przez NecroKitty Pokaż wiadomość
Już widać. Jak leży i przed nią przechodzę to wodzi za mną oczami
super co
[1=7436419bdde6dac9254d6bd 67d9526de215a6d26_5f3c5da c4904a;47566389]Czy wasze dzieci też wkładają pięści sobie do buzi? Mój od dwóch dni ciągle pcha te piąstki....[/QUOTE]
Mój od pierwszych tygodni ssał jakbym go nie karmiła nawet raz sobie malinkę zrobił teraz to normalne bo maluchy odkrywają swoje części ciała i poznają je
Cytat:
Napisane przez Bogini Bastet Pokaż wiadomość
Cześć i czołem

teściówka pojechałabyłam dosyć negatywnie nastawiona na jej przyjazd, bardzo niesłusznie - baaaaardzo nam pomagała. I w domu i przy małym. Byłam u fryzjera i kosmetyczki, u dermatologa, w galerii na zakupach (kupiłam 5 sukienek) i wczoraj wieczorem na randce z tżetem
od tego ściągania mleczka aż bolą mnie piersi, ale warto było - dawno nie czułam się tak zrelaksowana zazdroszczę Wam dziewczyny, że macie z kim zostawić Maluchy chociaż na chwilę z tym, że mama tżeta jest kompletnie nieinwazyjna i nie daje "dobrych rad", bo ich nie zna jest matką jedynaka i ostatni raz miała do czynienia z niemowlakiem ponad 30 lat temu pierwszy raz zakładała pampersa i nie wiem jakim cudem zrobiła to tył na przód
jej no to miałaś skarb w domu tylko pozazdrościć super że tak wypoczęłaś no i że bioderka Jeżyka takie ładne becikowe to dochód netto
A kiedy ściągałaś pokarm? Ja to mam schizy że jak ściągnę to mały zaraz będzie chciał i nie będzie co :/
Kuba śpi w cieniusieńkim pajacu bo w nocy co dziwne ciałko ma letnie a w dzień ma za duże body bez rękawów żeby było luźne albo samą pieluszkę jak jesteśmy na ogródku

Sylwia
a próbowałaś założyć coś lżejszego? rozumiem obawy przed słońcem ale myślę ze maluch nie może spać bo mu po prostu gorąco w cieniu i w domu też ma długi rękaw?

Jak często i w jaki sposób obcinacie maluchom pazurki?
Pradip jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-04, 20:08   #727
Rybka12321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 307
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Jeśli chodzi o podróż to w obie strony mała spała, co prawda trochę niespokojnie, ale przespała w gościach była grzezna, nawet nie przeszkadzał jej nadmiar bodźców, także wyjazd bardzo udany. U rodziców jest super park blisko więc fajne spacerki też zaliczone, oczywiście z wózkiem obok a córcią na rękach, bo przecież wózek parzy

---------- Dopisano o 21:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:06 ----------

Paznokcie obcinam raz w tygodniu, chociaż mam wrażenie że powinnam częściej, bo szybko rosną i mała przy zanoszeniu się płaczem drapie się do krwi
Rybka12321 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-04, 20:12   #728
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Ja obcinam raz w tygodniu
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-04, 20:25   #729
Bogini Bastet
Zadomowienie
 
Avatar Bogini Bastet
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 043
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

coś mi wizaż nie działa i nie mogę zacytować

Pradip
z tym ściąganiem to raz trafię raz nie zwykle ściągam po porannym karmieniu, bo mam przeładowane piersi. Po karmieniu małego ściągam ok 100ml (tylko tyle zostaje). dotychczas nie było problemu, ale w te upały mały co chwila wybudza się i chce pić. czasami muszę mu podać to co przed chwilą ściągnęłam żeby uniknąć awantury

pazurki ścinam raz na tydzień, ale powinnam częściej, bo rosną jak szalone mam cążki dla niemowląt canpol i tym ścinam.

Edytowane przez Bogini Bastet
Czas edycji: 2014-08-04 o 20:27
Bogini Bastet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-04, 20:32   #730
Pradip
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 519
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Dalej wizaż wariuje bo cytować nie chce
Rybko super że wyjazd udany
Boginii kiedyś ściągałam koło 23 bo mały ostatni raz jada przed 21 ale może masz racje i rano to lepszy pomysł tylko albo popsułam laktator albo sutki mi schudły bo wcześniej ciągnął dobrze a teraz przepuszcza powietrze

paznokcie myślałam że tylko mojemu tak szybko rosną a do tego nawet jak obetnę króciusieńko to i tak tak skrobie po wszystkim ze ma brudne jakby się w ziemi bawił A kiedy obcinacie? Mi bardzo ciężko jest wyłapać chwilę bo na jawie i we śnie macha tymi łapkami jak wiatrak...

te uśmiechy bezzębne są cudowne
Pradip jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-04, 20:42   #731
poziomkka
Zadomowienie
 
Avatar poziomkka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Ryki
Wiadomości: 1 141
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Hejka, witam po przerwie technicznej u nas rowniez pierwsze uśmiechy, trzymanie glowki w gorze, reakcja na grzechotke, spiewanie (o ile mozna moje wycie tak nazwac) j ogolnie widac, ze jest bardziej kumata

Bogini super mialas weekend, pozazdroscic tesciowej skoro masz juz doswiadczenie w zostawianiu Jezyka pod opieka tesciowej i sciagnietego mleka to moze bys mi poradzila ile mam tego mleka sciagnac jak zostawie Emilke pod opieka swojej tesciowki? 23 idziemy na wesele, od 17 do ok 3...pewnie jak wrocimy to Mala bedzie sie juz budzic, a ja z kolei martwie sie, ze w tyle godzin bez kp cyce mi wybuchna i nie wiem, czy na 20 nie podjechac na nocne karmienie przed snem...ale mam teraz dylemat...

Paznokcie obcinam jak zaczyna mnie nimi drapac ale fakt, szybko rosna

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:39 ----------

Prapid ja obcinam podczas karmienia, podczas snu boje sie, ze mi sie wybudzi i bede musiala ja znowu usypiac

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
poziomkka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-04, 20:46   #732
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Pradip a jaki masz laktator?
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-04, 20:49   #733
bazile
Zadomowienie
 
Avatar bazile
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 398
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Dziewczyny jutro o 8.00 Adusia bedzie miec operacje.Wieczorem dam znac co i jak u nas.
Dzieki za Wasze wsparcie.
__________________

bazile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-04, 20:55   #734
poziomkka
Zadomowienie
 
Avatar poziomkka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Ryki
Wiadomości: 1 141
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Bazile czekamy na informacje, bedziemy z Emilka mocno zaciskac kciuki!

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 21:55 ---------- Poprzedni post napisano o 21:52 ----------

Co do rany po cc to ja nawet nie wiem jak moja wyglada, bo sie tam nie patrze...maz mowi, ze goi sie super, wiec wierze mu na slowo..

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
poziomkka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-04, 20:55   #735
__Sylwia__88
Zadomowienie
 
Avatar __Sylwia__88
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 127
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Pardip w domu krótki rękaw. Może faktycznie za ciepło go na zewnątrz ubieram. Z tym że wychodzę z nim ok 16-17 i zwykle w cieniu jesteśmy. Na noc cienki pajac zakładam bo w domu otwieram na korytarzu drzwi balkonowe i uchylam okno w pokoju bo inaczej sauna a noce już chłodniejsze są.

paznokcie tak jak i Wy raz w tygodniu obcinam nożyczkami. Bez problemu jak Maluch śpi mogę mu obciąć.

Pogoda już tak daje w kość że myślałam że już nie dam rady Małego wykąpać tak mi się w głowie kręciło. Tz przyjechał wyjątkowo do domu na noc i zdarzył mnie zdenerwować :banghead::banghead:
__________________
Był 13.07.2013


26.10.2013


Jesteś z nami
http://www.suwaczki.com/tickers/16udyx8dc2t2u5uz.png

Wybieram NOWOŚCI z mikroperełkami!
__Sylwia__88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-04, 21:01   #736
Ka rolina
Zadomowienie
 
Avatar Ka rolina
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 184
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Mój też ssie piąstki I dzisiaj obdarzył mnie pierwszym świadomym uśmiechem- przynajmniej tak mi się wydaje,bo glupka z siebie robiłam,żeby go rozsmieszyc
Iza uwielbiala zyrandole a Radek za to najbardziej lubi patrzec na siostrę Jak tylko się zbliża to od razu odwraca głowę w jej stronę
Paznokcie tez obcinam raz w tygodniu i robie to na jawie.I tak jest łatwiej niż przy Izie,bo przynajmniej mi nie ucieka
Bogini zazdroszczę,ze mozesz tyle pokarmu odciągnąć.Ja mam tak zmutowane cycki,ze jak chciałam po kapaniu małego karmić z butelki to przez pół dnia musiałam zbierać marne 120 ml a pokarmu wcale nie mam mało.A lewa pierś juz w ogóle jest lewa,bo jednorazowo odciagne z niej z 20 ml i dalej to już leci tylko po kropelce,a jak małego przystawiałam do niej zaraz po odciaganiu to spokojnie się najada i aż bokami mu się mleczko lało...strasznie mnie to denerwowało,wiec przestałam sciagac...tylko w przypadku jakiegoś wyjścia bez małego będę musiała robic zapasy kilka dni wcześniej

---------- Dopisano o 22:01 ---------- Poprzedni post napisano o 21:59 ----------

Bazile z całej siły trzymam kciuki za Adusie!!
__________________
Izunia
Radek
Rodzina w komplecie
Ka rolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-04, 21:04   #737
__Sylwia__88
Zadomowienie
 
Avatar __Sylwia__88
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 127
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Bazile trzymamy mocno kciuki za Adusie

poziomka my pod koniec miesiąca mamy wesele i ciągle zastanawiam się czy iść. Mały zostałby może u teściowej a ją bym dojeżdżala na karmienie bo w sumie to tylko 4 km. Zobaczymy po tym tyg czy to był faktycznie skok rozwojowy i wróci do normy wszystko z kamieniem. Jakoś nie wiem czemu mam straszne lęki przed butelka. Jakoś sobie wkręciłam że jak dam mu ściągnięte mleko z butelki to później nie zje mi już z piersi.
__________________
Był 13.07.2013


26.10.2013


Jesteś z nami
http://www.suwaczki.com/tickers/16udyx8dc2t2u5uz.png

Wybieram NOWOŚCI z mikroperełkami!
__Sylwia__88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-04, 21:19   #738
Pradip
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 519
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Poziomka jak masz blisko wesele to podjedz dla własnego spokoju i wygody zobaczysz że mały cały i zdrowy, nakarmisz i lżejsza o pół kilo pojedziesz bawić się dalej
Berenika ręczny avent który mi od początku przepuszczał i ręczny medela który najpierw był ok a teraz przepuszcza :/
Bazile z całej siły
Sylwia nie wiem jakie u Ciebie są temperatury (choć sama piszesz że aż sie w głowie kręci ) ale u mnie o 16 w dobrym cieniu wczoraj pokazywało 29 stopni spróbuj rozebrać i pilnuj karku jak coś to ubierzesz
Karolina podziwiam za obcinanie pazurków na jawie u mnie nie ma szans bo nogi i ręce chodzą non stop Ja też mam takie lewe piersi bo często leci ciurkiem jak mały wypuści mnie z dzioba a laktatorem po kropelce A i napisałaś że zbierałaś mleko na kilka razy podobno nie powinno się tak robić tzn mieszać mleka z kilku ściągań
Pradip jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-04, 21:31   #739
Ka rolina
Zadomowienie
 
Avatar Ka rolina
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 184
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Pradip no to mnie zszokowalas tym,ze nie można mieszać mleka z kilku sciagan.Nawet jak mieszam dopiero przed podaniem i między sciaganiami jest 3-4 h różnicy???Kurcze to przez najbliższe pół roku mały będzie do mnie uwiazany,bo nie ma szans,żebym za jednym razem ściągnęła wystarczająco mleka na jedno karmienie albo dostanie mm
__________________
Izunia
Radek
Rodzina w komplecie
Ka rolina jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-04, 22:04   #740
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Pradip ja mam ręczny Avent i mi nie przepuszcza. . Sprawdz, czy dobrze skrecasz. Mi kiedyś zaczął przepuszczac, tak że nie mogłam nic ściągnąć. I okazało się, że po wygotowaniu w miejscu łączenia butelki z resztą zrobił się lekki osad z kamienia. Wyczyscilam patyczkami do uszu dokładnie i przestało przepuszczac.

---------- Dopisano o 23:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:57 ----------

Znowu pochwaliłam małego, to mi spać nie chce teraz
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-04, 22:06   #741
Monica80
Raczkowanie
 
Avatar Monica80
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Dinslaken ( NRW) NIEMCY
Wiadomości: 479
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Czesc Laski Mamusie.


Chyba powinnam byc juz na liscie zaginionych mamus....

Moje drogie niestety nie ogarniam. Nad dzieciarnia , domem , ogrodem i kotem jakos panuje, ale na forum nie mam juz kompletnie czasu. Mala jest bardzo absorbujaca, nie polezy dluzej niz 5 minut sama, a w chuscie nie wszystko da sie zrobic. Nie usnie wczesniej jak o 22.00 łotr jeden i nie ma znaczenia ile i o jakich godzinach spi w dzien. Leon ma wakacje i tez chcialby sie z mama pobawic, wiec probuje i dla niego znalezc czas ale jest ciezko. Do tego gotowanie, sprzatanie i wieczna nieobecnosc mojego męza sprawia ze wieczorem padam na twarz.

W skrocie co u nas:
Mała chociaz nieco upierdliwa w dzien ładnie spi w nocy, budzi sie razm, czasem dwa co jest dla mnie duża nowością po synku i naprawde sie wysypiam.
Karmimy sie cyckiem tylko. Raz probowalam sciagnac pokarm zeby pojsc na dluzsze zakupy bez niej to uciagnelam cale 30 ml (lol) a i tak mąż zadzwonil ze mam wracac bo ona nie umie pic z butelki Wiec póki co jestesmy nierozlaczne ale muszę ją tego picia z butelki chyba nauczyc na wszelki wypadek.
Waży już 5 kg i jest spora, wchodzimy w rozmiar 62. Chyba się wdała w mamusię bo nie jest smieszkiem jak moj synio tylko jest zmarszczona i poważna najczesciej :P Ale przekochana oczywiscie
Z praktycznych rzeczy - jestem super zadowolona z wózka, z lozeczka - przystawki i z kosza mojżesza. Jednak przy drugim dziecku czlowiek mądrzejszy. Ale za to lezaczek bujaczek sie nei sprawdza, młody uwielbiał, ona niecierpi jak na razie


Ojej strasznie ciekawa jestem co u Was, ale jak to teraz doczytac....
A to moja księżniczka:
__________________
Pozdrawiam, Monika

DailyMoni- o życiu, o domu, o dzieciach, o mnie

Leoś
Natasha
Monica80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 03:18   #742
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

bazile ogromne kciuki, czekam ns dobre wiadomości


Monica fajnie że się odezwałaś. Zawsze możesz podczas karmień podczytywać forum. Piękne oczka ma Natasha



Mały usnął mi po 23. Adaś leżąc z nami, nawet przed. Mąż ma nocki, więc zostawiłem już Oliego ze mną w łóżku. Obudził się o 4, no to wyciągnęłam cyca, ledwo wizaż odpaliłam , a on zakończył jedzenie. Nie wiem czy czekać, czy co robić, ciągnął może 5 minut
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 03:44   #743
Rybka12321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 307
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Bazile trzymam bardzo mocno kciuki

---------- Dopisano o 04:35 ---------- Poprzedni post napisano o 04:26 ----------

Paznokcie obcinam we śnie, inaczej się nie da, bo za bardzo macha rączkami

Czytam jak odkładacie swoje dzieci do łóżeczka i same usypiają, pare razy próbowałam tak zrobić, ale moja córcia nie wie wtedy o co chodzi i się mocno denerwuje. Ja muszę odłożyć już uśniętą

Tak samo nie wie o co chodzi jak ją kładę z nami nie umie tak póki co u rodziców jako że tam nie ma łóżeczka spała w gondoli i tę gondolę dopiero położyłam sobie obok siebie w łóżku żeby mieć ją na widoku.

A propos wózk musiałam wymienić materacyk, bo ten wózkowy się pozapadał w dwóch miejscach

---------- Dopisano o 04:38 ---------- Poprzedni post napisano o 04:35 ----------

Monica śliczna Natashka

---------- Dopisano o 04:39 ---------- Poprzedni post napisano o 04:38 ----------

Berenika nie znam się na kp, ale może idź spać

---------- Dopisano o 04:40 ---------- Poprzedni post napisano o 04:39 ----------

Moja dziś spała od 20:30, teraz zjadła i właśnie ją odbiłam i śpi mi na ramieniu zaraz odkładam, mam nadzieję że pośpi dalej

---------- Dopisano o 04:44 ---------- Poprzedni post napisano o 04:40 ----------

A propos zdjècia Natashki i tego że tak ładnie leży na brzuchu, jeju jak moja córcia się denerwuje położona na brzuszku jak leży na brzuchu na naszym ramieniu to jest ok, ale na kocyku już nie lubi i bardzo głośno to oznajmia a miszę ją tak kłaść i to często, rehabilitantka nam kazała.
Rybka12321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 05:24   #744
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Poszłam spać i mały obudził się dopiero teraz i je


Rybka mój też się na początku denerwował jak go tak odkladalam. Ale robiłam tak, jak w książce napisane- brałam na ręce i jak się uspokoił, to odkładałam. I tak cały czas. I rzeczywiście, 3 dni i szybko się nauczył

---------- Dopisano o 06:24 ---------- Poprzedni post napisano o 06:20 ----------

No nie wierzę, znów 5min i śpi.. co jest
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 07:30   #745
Bogini Bastet
Zadomowienie
 
Avatar Bogini Bastet
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 043
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

hej

czy Wam też nie udaje się zacytować na wizażu?

dziś idę do gina wczoraj przyjrzałam się swojej szanownej - zupełnie inaczej wygląda niż przed ciążą czy Was też nacieli po jednej stronie tylko?
pogadam też w sprawie antykoncepcji

Mały zaczął źle sypiać w nocy, nadal wybudza się co 1,5 - 2 h i zasypia przy piersi, ale odstawić się nie daje. Od razu wpada w ryk, albo w ogóle nie chce mu się spać na dodatek coś mu się poprzestawiało i przed 5 robi kupę do czego potrzebuje i asysty i widowni jestem nieprzytomna przez to kusi mnie żeby podawać mu w nocy butelkę - wiem, że to może być zły pomysł, ale nie mam siły na to jego ciumkanie piersi przez 40 minut 3-4 razy w nocy

Bazile trzymam kciuki za Adusię

Pradip też mam ręczny aventa i też nie zasysa idealnie dostaje się do niego powietrze a skręcam go na bank dobrze. wydaje mi się, że codzienne użytkowanie robi swoje i te gumowe elementy się wyrobiły. Jeszcze niedawno ściągałam pierwszą frakcję pokarmu przed każdym karmieniem, więc myłam go przynajmniej kilka razy dziennie

Poziomka karmiąc piersią jestem w stanie ściągnąć 80-120 ml ekstra i tyle małemu podawała teściówka. Ściągnij tyle ile możesz, lepiej mieć w razie czego, najwyżej teściowa podawałaby Emilce partiami jakby było za dużo.
coś z nawałem będziesz musiała zrobić, bo przez tyle godzin bez Twojego ssaka eksplozja piersi gwarantowana jeśli to blisko może warto podskoczyć nakarmić Emilkę chyba, że weźmiesz laktator ze sobą i skryjesz się w jakimś kąciku?

Karolina to prawda pokarmu nie zaleca się mieszać się ze sobą, ale...zalecenia zaleceniami, moja położna mówi, że do 5h śmiało mogę mieszać czego nie robię, bo ściągam tylko raz dziennie i to nie zawsze

w ogóle moje piersi przechodzą jakiś kryzys....bolą mnie strasznie sutki nie wiem czy to przez laktator czy mały ssie coraz mocniej i stąd ten ból i nadwrażliwość


Monia
super, że wreszcie do nas zajrzałaś ale za zaniedbanie wizażowych koleżanek nalezą Ci się
ale fajna jest Twoja Natasha super fotka

---------- Dopisano o 08:08 ---------- Poprzedni post napisano o 07:52 ----------

Rybka ja mam odwrotny problem - Jurek chce tylko spać na brzuszku i o ile w dzień to żaden problem śpi na brzuszku tyle ile chce, to w nocy musimy porządnie się nagimnastykować żeby skutecznie zasnął nam na plecach może spróbuj położyć córkę na brzuszku i delikatnie głaskać ją po plecach, mój to bardzo lubi i momentalnie się wycisza....

---------- Dopisano o 08:30 ---------- Poprzedni post napisano o 08:08 ----------

A i jeszcze jedno....Karolina nie myśl sobie, że mi pokarm leci strumieniami muszę się odpowiednio przygotować usypiam małego, odcinam się od wszystkiego, zostaję tylko w towarzystwie laktatora i butelki wody i zaczynam akcję... na początku piersi są suche jak pieprz, odmawiają współpracy, muszę je rozmasować w kierunku sutków ( głównie miejsca w okolicach pach), pochylam się i inne cuda wianki. Ściąganie zajmuje mi ok 30 minut.
No, ale ja ściągam głównie dla własnego komfortu (nie codziennie) , bo czasami czuję, że piersi są wciąż "pełne" a mały smacznie sobie śpi i nie w głowie mu jedzonko
Bogini Bastet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 18:18   #746
Monica80
Raczkowanie
 
Avatar Monica80
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Dinslaken ( NRW) NIEMCY
Wiadomości: 479
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Bogini a czemu w nocy na brzuchu nie moze spac? Moja spi od urodzenia na brzuszku cała noc. A w dzien raz tak raz tak.
U nas ze spaniem w nocy jest rewelacja, ona zjada i spi 6 godzin. To cud w porównaniu z moim synem ktory budził sie co godzinę .. Nie wiedziałam ze mając noworodka mozna sie wysypiac - a jednak mozna


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Pozdrawiam, Monika

DailyMoni- o życiu, o domu, o dzieciach, o mnie

Leoś
Natasha
Monica80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 19:34   #747
bazile
Zadomowienie
 
Avatar bazile
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 398
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Chcialam w południe juz napisac,ale jak wiecie byl jakis problem z naszym watkiem.
Zatem po prawie 5 godzinach operacja skonczyla sie pomyslnie.
Miala wieksza luke w serduszku niz przewidywali,ale lekarz powiedzial,ze wszystko przebieglo bez komplikacji!!!
Jestesmy przeszczesliwi. Teraz powoli mozemy odetchnac, choc wiem ze czeka nas dluga i ciezka droga.
Mala jest utrzymywana w spiaczce, zeby organizm sie zregenerowal.
Jej serduszko i pozostałe organy musza się na nowo nauczyc zyc.
Oczywiście jest podlaczona pod mase rurek i sprzetow.
Na intensywnej terapii zostanie przez kilka dni.
Ogolnie po op. Bedzie lezec tu jeszcze ok 2-3 tyg,to przy dobrych wiatrach. Mam nadzieje, ze szybko powroci do zdrowia i wkoncu bedziemy juz we czworke.
__________________

bazile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 19:54   #748
NecroKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar NecroKitty
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 034
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

No w końcu nam odchowalnia wróciła, od rana próbuje coś napisać

Naduśka w końcu się uspokoiła i znowu daje się przytulać Co więcej znalazła sobie nowe absorbujące całą rodzinę zajęcie, chodzenie z nią na rękach po mieszkaniu tak żeby mogła sobie oglądać, głowa chodzi na wszystkie strony a jak odłożymy płacz i znowu ktoś inny musi dźwigać.

A dzisiaj byliśmy w przychodni, mamy zgodę na wyjazd i przy okazji zważyliśmy młodą. Nasza kluska waży już 4600g. W miesiąc 1,2kg

Zaklepaliśmy też datę chrztu. 12 październik. Obyło się na szczęście bez problemów

Za to mamy problem z karmieniem. Przez dokarmianie mm mam mniej pokarmu i mała się buntuje bo nie leci jej tak jak z butelki Possie 5 minut wypluwa i płacz bo mało leci i chcąc nie chcąc muszę jej dać butelkę bo męczę się i ja i ona Myślałam, że wytrzymamy na karmieniu mieszanym chociaż 4 miesiące a tu się zapowiada szybki koniec. Samą piersią karmię ją tylko jak się obudzi w nocy i już tylko troszkę w dzień bo pokarmu z dnia na dzień dosłownie ubywa. Nie tak to sobie wyobrażałam ale to chyba rodzinne bo moja mama i babcia też tylko 2 miesiące karmiły :/

Cytat:
Napisane przez Bogini Bastet Pokaż wiadomość
jak ubieracie maluchy w te upały? położna mówiła, że najlepiej by był w samej pieluszce (również w nocy), ale on się tak poci bez ciuchów, że normalnie się lepi
W dzień tylko w pieluszkę i dłuższą bluzeczkę. Na noc body i półśpiochy bo u nas w nocy jest chłodno a mała się wykopuje z pieluszki.

Cytat:
Napisane przez bazile Pokaż wiadomość
Dziewczyny jutro o 8.00 Adusia bedzie miec operacje.Wieczorem dam znac co i jak u nas.
Dzieki za Wasze wsparcie.
Mam nadzieję, że wszystko się udało

Monica80 jakie cudo a myślałam, że moja jest mega włochata
Ona już tak pięknie główkę trzyma? Moja jest 4 dni młodsza a najwyżej 2 sekundy i od razu klap

Bazile teraz doczytałam. Cieszę się, że wszystko się udało. Oby malutka szybko wróciła do domu.
__________________
Nadeńka 30.06.2014

Edytowane przez NecroKitty
Czas edycji: 2014-08-05 o 20:01
NecroKitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 20:11   #749
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

No w końcu odchowalnia działa, ciekawe czy do jutra znowu się nie popsuje

---------- Dopisano o 21:11 ---------- Poprzedni post napisano o 21:10 ----------

Bazile super, że operacja się udała, zdrowia dla małej
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 20:31   #750
__Sylwia__88
Zadomowienie
 
Avatar __Sylwia__88
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 127
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Bazile super wieści. Cieszę się że operacja się udała. Teraz dużo sił dla Adusi żeby szybko mogła do domku wrócić.

Zaczęłam przed tem pisać i skasował mi się cały post i nie pamiętam co pisałam.

Ogólnie to już padam pod wieczór po całym dniu. Już wiem jak to jest mieć dziecko które często je, mało śpi, często płacze. W ciągu dnia nie śpi dłużej jak 30 min, je niecałe 10, usypiania 15 min, w wiedzy czasie zmiana pieluchy i tak w kółko. Nawet na spacerze cały czas jadąc spał równe 30 min. Zasypianie to Masakra. Jak już na rękach nic go nie uspokaja odkładam go do leżaczka a tam walka dalej. Jedną ręką trzymam smoczka bo ciągle mu wypada bo krzyczy, druga ręką albo nogą kołysze leżaczek i tak z dobrze 15 min nim zaśnie. Cały czas wierze że to skok rozwojowy i niedługo się skończy.
Z nowych umiejętności to dużo więcej się śmieje, lubi patrzec na szafę i okna. Uspokaja się na przewijaku bo wtedy patrzy na szafę (czarna i ma duże lustra).
a teraz jak pora kąpania to śpi cały czas od 19.


rybka mój Maluch też nie lubi tzn przestał lubieć leżeć na brzuchu. Masowanie, głaskanie nic nie daje. A na mojej klacie po jedzeniu ładnie leży i główkę podnosi.


Jutro jedziemy na badanie krwi Miłoszka i od 2 dni się tym denerwuje jak przed egz jakimś. Skąd pobierana jest krew na morfologie? Chyba zejde tam jutro z nerwów.
__________________
Był 13.07.2013


26.10.2013


Jesteś z nami
http://www.suwaczki.com/tickers/16udyx8dc2t2u5uz.png

Wybieram NOWOŚCI z mikroperełkami!
__Sylwia__88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-05 11:34:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:19.