Outlet-sposób na biznes? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-03, 18:27   #1
neseczka
Raczkowanie
 
Avatar neseczka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 315
Smile

Outlet-sposób na biznes?


Od pewnego czasu w mojej głowie kiełkuje pewien pomysł. Chcę otworzyć sklep z ciuszkami typu outlet tzn końcówki kolekcji. Chcę go otworzyć w miasteczku w którym nie ma czegoś takiego-sama tandeta ze stadionu i to droga jak na tak marną jakość. Chciałabym zasięgnąć opini osób które prowadzą coś takiego. Skąd bierzecie ciuszki? Jak wygląda dostawa-czy dostawcy sami przywożą towar czy trzeba jeździć po hurtowniach? Czy możecie polecić jakieś hurtownie. Jak wygląda sprawa zysków? Czy dużo formalności wiąże się z założeniem takiej działalności? Jestem żółtodziobem jeśli chodzi o te sprawy. Ile potrzeba ok pieniążków na założenie czegoś takiego?No i pytanie do potencjalnych nabywców: Czy lubicie takiego typu sklepy?Jakie ceny powinny być w takim sklepie? Jednym słowem udzielajcie sie Każda wypowiedź na pewno będzie dla mnie cenna wskazówką
neseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 07:29   #2
magna
Raczkowanie
 
Avatar magna
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Kaszuby
Wiadomości: 37
Dot.: Outlet-sposób na biznes?

witam, wypowiem się jako klient

W moim miasteczku jest tendencja, że jak już ktoś coś otworzy i mu idzie to zaraz ma pięciu albo dziesięciu naśladowców Jeden outlecik, który był tu jako pierwszy i ma najniższe ceny i najlepszy towar trwa do dziś (sama jestem regularną klientką), natomiast inne padły.

Ceny: np. jeansy gap 35 - 45 zł (taaaak!) zresztą wszystkie inne też (smog, blend)
bluzeczki 15 - 35 zł
Towar jest mieszany, jest bardzo dużo ciuchów angielskich, jest też trochę polskich i trochę bliżej mi nieznanych.

Myślę sobie tak - jeśli ceny za ciuchy nowe są jak w lumpeksie, to po co chodzić do lumpeksów, jakość jest świetna, więc nie ma co się zastanawiać.

Jeśli jesteś nastawiona na 500% zysku na ciuszku to nie ujedziesz (a tak było z innymi outletami), trzeba przywiązać do siebie klienta
magna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 08:42   #3
Nigo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5
Dot.: Outlet-sposób na biznes?

Nie prowadzę takiego sklepu, ale mniej więcej się w tym orientuję.
Musisz wrzucić do googla hurt outlet, końcówki kolekcji, jest dużo takich hurtowni. Początkowo, gdy nie kupujesz zbyt dużo, najczęściej sama musisz odbierać towar. Zresztą warto pojechać i zobaczyć co faktycznie kupujesz, bo możesz po prostu utopić pieniądze. Później, jak hurtownia będzie sprawdzona i będziesz zamawiać większe ilości, to możesz zamawiać z dostawą - towar przywozi kurier.
Ważne jest, żebyś uświadomiła klientów, że nie są to jakieś odrzuty, ubrania ze skazami, wadami fabrycznymi, bo większość osób właśnie tak kojarzy sobie outlet.

Ile pieniędzy potrzebujesz - to zależy jaką ilość towaru chcesz kupić. Podam ci przykładowe ceny z jednej z hurtowni:
Stradivarius - 50szt - 16zł/szt
ONLY + VERO MODA + VILA - MIX WIOSNA - 12kg - 92zł/kg
TOMMY HILFIGER - 30szt - 50zł/szt
BLEND She Linia promowana przez piosenkarkę FERGIE- SPODNIE JEANS DAMSKIE - 10 par - 45zł/para
Diesel - 12kg - 200zł/kg

z allegro:
NEXT damski i męski - 590zł/10kg, 699zł/10kg

A założenie własnej działalności to trochę formalności, ale wszystko jest da ludzi
Możesz też ubiegać się o dotacje z UE, jeżeli jesteś zarejestrowana jako bezrobotna to również z urzędu pracy na rozpoczęcie działalności.
Nigo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 09:07   #4
neseczka
Raczkowanie
 
Avatar neseczka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 315
Dot.: Outlet-sposób na biznes?

dziękuje za odpowiedź, hurtownie już mniej więcej upatrzyłam, taką blisko miejsca mojego zamieszkania od 59zł\kg w zwyż. musze sie tylko tam przejechać i zobaczyć co ten towar jest warty
neseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 16:00   #5
molka11
Rozeznanie
 
Avatar molka11
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 634
Dot.: Outlet-sposób na biznes?

naseczka mój znajomy prowadzi taki interes w mieście średniej wielkości 140 tyś ludzi. Właśnie otwiera filię swojej firmy i to już drugą zaczynal od lempeksów, później jednak stwierdził, że lepiej opłacalny jest ten outlet. Wiem, ze on jeździ do hurtowni, chyba gdzieś do Poznania, ale swego czasu jak we wrocławskim Factory były duże promocje to kupił też masę ciuchów na sprzedaż. Najwięcej ma ciuszków z mango, veromoda i nawet buty gabor
Do tego wszystkiego przyjmują w swoich sklepach także zamówienia na ciuchy z Quelle, ale nie wiem na jakiej zasadzie to działa (na pewno bezinteresowanie tego nie robią).

Nigo zszokowałaś mnie tymi cenami. Chyba jak będę miała troszkę gotówki to zainwestuje w kilka kg ciuzków, nawet jakbym miała pare szt wydobbyć dla siebie to i tak będę do przodu
__________________

molka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 10:00   #6
Marua:)
Zakorzenienie
 
Avatar Marua:)
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 330
Dot.: Outlet-sposób na biznes?

To taka "zwykla" osoba bez zadnej dzialalnosci moze sobie zamowic 50szt ubran ze Stradivariusa?
Marua:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 17:48   #7
neseczka
Raczkowanie
 
Avatar neseczka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 315
Dot.: Outlet-sposób na biznes?

wygląda na to z tak o ile zapłacisz cene brutto a nie netto ale nie wiem, tak tylko mi sie wydaje
neseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-25, 13:01   #8
moniaelwin
Przyczajenie
 
Avatar moniaelwin
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8
Dot.: Outlet-sposób na biznes?

Udało się Tobie otworzyć ten butik??
Sama mam [link] trochę podobne do twojego, ale boję się że coś może pójść nie tak

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2014-07-11 o 06:53 Powód: reklama
moniaelwin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 09:38   #9
neseczka
Raczkowanie
 
Avatar neseczka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 315
Dot.: Outlet-sposób na biznes?

nie, nie otworzyłam ale prowadzę sklepik z butami i torebkami i jestem całkiem zadowolona
neseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 17:16   #10
Fara25
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 314
Dot.: Outlet-sposób na biznes?

Myślę, że jeżeli wiemy jak odpowiednio się do tego zabrać to na pewno się uda chyba, że miasteczko jest naprawdę małe i klientów też może być brak.
Fara25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:28.