praca w świetlicy szkolnej - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-07, 20:42   #31
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: praca w świetlicy szkolnej

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość

Z dziecmi/mlodzeza tez pracuje sie ciezej ale znow-jelsi masz do tego talent to warto sprobowac,przekonasz sie sama-najlepiej chyba uczyc w LO, tam ludzie czesto sa juz niemal dorosli i bardziej ogarniecie niz w gimnazjach (choc tez zalezy na jaka szkole trafisz)
Spróbowałabym gdybym miała okazję, niestety to nie takie łatwe dostać pracę w szkole. Nie chcę stać w miejscu, dlatego jak dobrze pójdzie to wezmę staż w kadrach, a przy okazji mogę szukać pracy w szkole.

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
a co do narzeania nauczycieli,to niby narzekaja, jakis super perspektyw zarobkowych pewnie nie ma (jak w wiekszosci prac w PL) ale z drugiej strony maja duuuzo wiecej czasu dla siebie (nawet odliczajac te klasowki i sprawdziany,ktore trzeba w domu sprawdzic)
Ja się utrzymuję z korepetycji (nie licząc wakacji i ferii), gdybym do tego miała pracę w szkole to byłabym na prawdę zadowolona i przy okazji robiła to co lubię. Zwłaszcza, że pochodzę z lubelskiego, gdzie na prawdę ciężko z pracą, a jak się ją ma to i tak nie ma co liczyć na wysokie zarobki. Już nie wspomnę, że nauczyciel po stażu jest praktycznie nie do zwolnienia, a kobieta, która idzie na macierzyński ze spokojną głową wraca później do pracy. Tylko może ja to za bardzo idealizuje, może czegoś nie wiem i na prawdę lepiej pracować w innej pracy za najniższą krajową po 10h dziennie niż w szkole? A tak zupełnie na poważnie, nie chciałabym stracić radości życia przez atmosferę panującą w szkole.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 17:01   #32
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: praca w świetlicy szkolnej

ciekawy temat został poruszony NARZEKANIE
wie, wiem widzę i również się dziwię. A może po prostu mają za dobrze? mam koleżanki, które pracuja w przedszkolu jako nauczyciele, jest to placówka prywatna i nie parcuja tam na karte nauczyciela . 8h i do tego cała dokumentacja a widziałam ile tego jest ;/ olaboga. Tu sie nie dziwię, że narzekają. Cały dzien z dziećmi, codziennie trzeba przygotowac sie do zajeć do tego wypełniać dziennik n bierząca ( na oku cały czas mieć dzieci), plany miesieczne....a boże. Ale jeśli nauczyciel pracuje na kartę ..kilka godzin dziennie - nie wiem co powiedziec , naprawdę nie wiem
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-28, 18:38   #33
aania_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12
Dot.: praca w świetlicy szkolnej

Sama zastanawiałam się, dlaczego nauczyciele narzekają. Po roku pracy w publicznym przedszkolu również narzekam. Zaczynając pracę w szkole/przedszkolu wpada się w system, masa pomysłów, możliwości zostaje skierowana przez dyrekcję na drugi tor, dzieci i ich wszechstronne wychowanie/kształcenie nie jest ważne. Istotne jest to, aby dobrze wypaść w testach, uczyć pod klucz oraz aby placówka miała nienaganną opinię. Z tego rozliczany jest nauczyciel.. dodatkowo zamiast koncentracji na dziecku, koncentracja przechodzi na masę dokumentów, które muszą być na wczoraj.. To jest przerażające, do tego najtrudniejszy w zawodzie nauczyciela jest kontakt z rodzicem dziecka, a nie z samym dzieckiem, co powoduje naprawdę ogromny stres. Na koniec - zarobki zbliżone do zarobków pracowników biedronki, albo i gorzej.. Niestety to nie jest motywujące, a perspektywa podwyżki wiąże się z awansem zawodowym, dodatkowe obowiązki i wysiłek za +200zł do pensji.
aania_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-28, 20:33   #34
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: praca w świetlicy szkolnej

Cytat:
Napisane przez aania_ Pokaż wiadomość
Sama zastanawiałam się, dlaczego nauczyciele narzekają. Po roku pracy w publicznym przedszkolu również narzekam. Zaczynając pracę w szkole/przedszkolu wpada się w system, masa pomysłów, możliwości zostaje skierowana przez dyrekcję na drugi tor, dzieci i ich wszechstronne wychowanie/kształcenie nie jest ważne. Istotne jest to, aby dobrze wypaść w testach, uczyć pod klucz oraz aby placówka miała nienaganną opinię. Z tego rozliczany jest nauczyciel.. dodatkowo zamiast koncentracji na dziecku, koncentracja przechodzi na masę dokumentów, które muszą być na wczoraj.. To jest przerażające, do tego najtrudniejszy w zawodzie nauczyciela jest kontakt z rodzicem dziecka, a nie z samym dzieckiem, co powoduje naprawdę ogromny stres. Na koniec - zarobki zbliżone do zarobków pracowników biedronki, albo i gorzej.. Niestety to nie jest motywujące, a perspektywa podwyżki wiąże się z awansem zawodowym, dodatkowe obowiązki i wysiłek za +200zł do pensji.
Dzięki za wartościowy komentarz. Byłam na 2 rozmowach w szkole w te wakacje i po żadnej mnie nie zatrudnili, więc na razie wybieram inną pracę. Do tego to co słyszę na temat tej pracy sprawia, że przestaje mieć ochotę w to brnąć. Lubię uczyć i nadal zamierzam to robić na korepetycjach, ale nie wiem czy chcę działać w systemie, który zwyczajnie demotywuje nauczycieli z pasją.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-28 21:33:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:13.