Wyjazd jestem w kropce - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-04, 19:35   #1
bombajbombaj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1

Wyjazd jestem w kropce


czesc
mam 28lat,studia pedagogiczne i prace(beznadziejna-nie w zawodzie).chcialabym wyjechac za granice.oczywiscie nie tak hop siup, poniewaz problemem jest jezyk. moim celem sa (a raczej chyba byly) niemcy, bo wiadomo co sie teraz tam dzieje. stoje wiec na rozdrozu-czy uczyc sie tego jezyka, czy juz nie bedzie warto wyjezdzac do niemiec? z ang.kiepsko,podstawy sa, ale im dalej w las tym bardziej jest dla mnie skomplikowany.
bombajbombaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 21:55   #2
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Wyjazd jestem w kropce

Cytat:
Napisane przez bombajbombaj Pokaż wiadomość
czesc
mam 28lat,studia pedagogiczne i prace(beznadziejna-nie w zawodzie).chcialabym wyjechac za granice.oczywiscie nie tak hop siup, poniewaz problemem jest jezyk. moim celem sa (a raczej chyba byly) niemcy, bo wiadomo co sie teraz tam dzieje. stoje wiec na rozdrozu-czy uczyc sie tego jezyka, czy juz nie bedzie warto wyjezdzac do niemiec? z ang.kiepsko,podstawy sa, ale im dalej w las tym bardziej jest dla mnie skomplikowany.
daj sobie spokój. poważnie. niby co miałabyś tam robić bez języków? sądzisz, że będziesz pracowała w zawodzie? że w ogóle łatwo ci będzie znaleźć pracę? socjala nie dostaniesz jeśli to na niego liczysz. stracisz kasę na dojazd i wrócisz załamana.

a języków zawsze warto się uczyć.

Edytowane przez 201703060948
Czas edycji: 2015-09-04 o 22:11
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-05, 12:00   #3
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Wyjazd jestem w kropce

Cytat:
Napisane przez bombajbombaj Pokaż wiadomość
czesc
mam 28lat,studia pedagogiczne i prace(beznadziejna-nie w zawodzie).chcialabym wyjechac za granice.oczywiscie nie tak hop siup, poniewaz problemem jest jezyk. moim celem sa (a raczej chyba byly) niemcy, bo wiadomo co sie teraz tam dzieje. stoje wiec na rozdrozu-czy uczyc sie tego jezyka, czy juz nie bedzie warto wyjezdzac do niemiec? z ang.kiepsko,podstawy sa, ale im dalej w las tym bardziej jest dla mnie skomplikowany.
Wyjechać zawsze można, ale co dalej?
Tym bardziej, że nie znasz języka...

Sama niedawno wyjechałam właśnie do tego kraju i akurat pracując już tutaj wcześniej wiedziałam czego można się spodziewać.
Może się załapałabyś na jakąś sezonówkę, gdzie teoretycznie język nie jest potrzebny, ale jak najbardziej wskazany jak przyjdzie do np. upominania się o swoje, jak będę nieścisłości w wynagrodzeniu itd.

Gdy chcesz zostać tutaj na stałe, to po pierwsze musisz mieć meldunek, potem mieszkanie - którego nikt Ci nie wynajmie jak nie masz conajmniej 2-3 pasków z wypłaty. Owszem są Ferienwohnungen albo WG-Zimmer ale liczą sobie jak za zboże. Także nie jest to wcale takie kolorowe jakby się mogło wydawać...
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 01:00   #4
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: Wyjazd jestem w kropce

nie chciałabym Cię urazić, ale skoro angielski jest dla Ciebie zbyt trudny do opanowania w stopniu choćby średnim to uważasz, że dasz sobie radę z niemieckim? angielski jest może nie tyle łatwiejszy sam w sobie , ile przez swoją powszechność bardziej, hm, przyswajalny? słuchając muzyki, oglądając filmy mimowolnie coś się "łapie"i potem jak się tego uczysz to Ci się przypomina.

jeśli chodzi o sam wyjazd- musisz bardzo poważnie, 10 razy wszystko przemyśleć, bo życie na emigracji potrafi być baardzo gorzkie. piszę to, mimo, że ja nie doświadczyłam typowego, "emigracyjnego piekiełka", bo w porównaniu z innymi moja sytuacja była lepsza niż idealna: przyjechałam do rodziny, i to tej najbliższej, jestem tu legalnie i znam język niemal biegle. to jednak jest obcy kraj, rzeczy, które mi się wydawały oczywiste tutaj wcale takie nie są.

Edytowane przez Damayanti
Czas edycji: 2015-09-15 o 01:01
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-15 02:00:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:19.